Ons kruiswoordraadsel TEST U ZELF De Familie Snoek door W. van der Steen Tien minuten Hersengymnastiek Horizontaal: 1 'ierkante, platte lil, 8 voorloopig onderzoek, 15 ïclogermaansche volksstam, 17 peelsch, 19 pit, 20 vernis, 22 deel an een tafel, 24 spil. 26 noot, 27 ilohammedaansch boek. 29 lengte maat, 30 pers. voorn., 31 verlich- ingsmiddel 33 bedaard, 35 onheil, 37 zangstem, 38 roode gelaatskleur. 40 zeehond, 41 advies, 42 hefboom om palen uit den grond te trekken, 43 bevrachten, 45 pilaar, 47 room, 48 Hollandsche gravin. 49 voertuig, 51 lichaamsdeel, 52 pers. voorn., 53 herkauwer, 54 lidwoord, 55 leger leiding, 57 dikke, vette rook, 59 tijdsaanduiding (afk.), 60 tegen woordig, 61 menscheneter, 62 door zichtig. 63 eerstvolgende (afk.), 65 roofdier 67 dierenverblijf, 69 sport- term (afk.), 71 biet, 73 noot, 74 grap, 76 water in Noordbrabant. 77 dwaas* 78 vischhaak, 80 vertering, 82 sierdek, 84 plaats in Noordbra bant, 85 zoogdier, 86 lichaamsdeel, j 88 jong herkauwend dier. 89 deel van het oor, 90 zeeëngte. 91 krach teloos, 93 bevel. 94 lengtemaat. 95 voegwoord, 96 dringend verzoek. 98 godsdienst (afk). 100 'voegwoord, 101 kwinkslag. 103 plezier, 104 korte knots, 106 coiffeur, 108 specerij. 110 vergezicht, 111 tablet. Verticaal: 2e pers. vtoorn., 3 rivier, 4 plaats in Noordbrabant, 5 schuif knoop, 6 voorzetsel. 7 voegwoord, 9 en dergelijke (afk.), 10 drinkgerief, 11 menigte, 12 koraaleiland, 13 voor zetsel, 14 lengtemaat, 16 buffet 18 krant, 20 eiland in Ned. Oost Ihdië, 21 bordpapier 23 speelgenoot, 25 groente, 27 uurwerk. 28 stad in het H. Land, 30 vervallen, 32 wasch- middel, 34 voertuig, 36 legerpolitie (afk.) 37 landbouwer, 39 titel (afk.) 42 titel iafk.), 44 vochtig, 46 dunne rechte lat, 47 klein vertrek 50 vuur pijl, 52 Eng. eiland, 55 verstompt, 56 modegek, 57 watervermeerdering 58 lengtemaat, 63 schouderbelegsel, 64 compagnie voetvolk, 66 erg los, 68 lokspijs, 69 frisehheid. 70 zoogdier, 72 insecteneter 74 anijsbeschuitbol, 75 preekstoel, 77 moerassig, 79 voeg woord, 80 deel van een woning, 81 betaalmiddel, 83 eenheid van ar beidsvermogen (afk.) 85 noot, 87 losplaats, 90 deel van een muziek instrument 92 stipt, 95 bijgevolg, 97 herkauwer, 99 grondsoort. 161 soort brandewijn, 102 opsporings instantie (afk.). 104 geldbewaar- plaats, 105 hevig, 106 noot, 107 voor zetsel, 108 losplaats. 109 tijdsaan duiding (afk.) Inzendingen uitsluitend aan „Den Puzzleredaeteur". Wie weet in welke plaats meneer Janssens zich bevond, toen hij op zijn zwerftochten door ons moofe vaderland 1. de prijsuitreiking van de „Vier- daagsche" meemaakte (in Utrecht, in Amsterdam, in Arnhem, in Nijmegen, of in 's-Gravenhage?); 2, Op het Vrijthof een kopje koffie dronk (in Maastricht, in Groningen, in Alkmaar, in Bergen op Zoom of in Zwolle?). 3. Op de Maliebaan een lekke band kreeg (in Rotterdam, in Tilburg, in 's-Gravenhage, in 's-Hertogenbosch of in Utrecht?). 4. Het vliegveld Welschap bezocht (in Amsterdam, in Rotterdam, in Eind hoven," in Maastricht of in Gronin gen?). 5. In ,,De Witte"' een vriend ont moette (in Middelburg, in Leiden, in Breda, in Dordrecht of in 's Gra- venhage?). 6. De ,,Brandaris" heeft beklommen (op Texel, op Terschelling, in IJmui- den, in Scheven'ngen of op Schouwen- Duiveland?). 7. Het standbeeld van Laurens Jans- zoon Koster bezichtigde (in Gouda, in Roermond, in Apeldoorn, in Haarlem, of in Deventer?). 0. De 3 October-feesten bijwoonde (in Delft, in Leiden, in Hilversum, in Nijmegen of !n Haarlem?). 9. Door het planetarium van Eisen- ga werd rondgeleid (in Harderwijk, in Franeker, in Amsterdam, in Delft of in Leiden?). 10. Het foto-nieuws bekeek in de Reigerstraat (in Roosendaal, in Vlis- slngen, in Tilburg, in Waalwijk of in Breda?) -Bp3JQ"Ul <.ui3is oa" UBA xneaanq op jooa 01 ijo^ouejj uf 6 JuapiOT ut 8 ÏUIOIJEBH ui L -lotpsjoj, do 9 osnquoab.to-s, uj *S ïuoAOiipurg ui i-jqoojm u] g •.ÏHOT-HseeiM ui Z uoSauifjM ui t Oplossing vorig raadsel Oplossing vorig raadsel: KLACHT R I F E E A P D I E T B O R D E G E L E g Q g p GRIBUS M RE - GANNEF REDE DO EI UUR SI R 'A ODE BREVE LAK KA TT ETS KRENT KAM T ION UI T ST-NU MODE STRUIK OT S KAPPER K M .P U K R D E L I O K E R N O N S M I S A E E N T R A L I E Prijswinnaars; le prijs (f 5.00) Mevr. van Rooy. Markt A 90, Sfcand- daarbuiten; O. Blondeel, M 37, Eede. 2e prijs (f 2.50) J. van Leyten, Gr. Kerkstraat J 52, Raamsdonksveer: A. van Meer. Huisvennen A 153, Baarle-Nassau. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO >00000000000000000000000000000000000000000000000000000 oooooooooooooooooo „Natuurlijk", antwoordde Blake. Hü schonk zijn metgezel een glas in en zette sigaren en tabak voor hem. „Het is dit. of tenminste een van mijn gedachten", ging hij voort terwijl hij een stoel dicht bij dien van Atherton aan de tafel ichoof. „Heb je gelet op een zekere op merking, gemaakt door Gillian Clent over dat geld? Ze zei. dat ze een goede reden had te gelooven, dat Dick Malvery haar en haar moeder het geld zou terugbetalen dat hij hun schuldig was, op den dag voor dat hij verdween, zes jaar geleden. Heb je dat opgemerkt?" ,.Ja, ik herinner me, dat ze dat zei," antwoordde Atherton. „Maar ik schonk er op dat moment niet veel aandacht aan". „Wat denk je, dat ze bedoelde?" vroeg Blake. „Denk je, dat dat iets met die cheque te maken had?" „Wel verdraaid!" riep Atherton uit. „Daar kan wel -ens wat in zit ten! Die kwestie over die cheque is nog het raadselachtigst. Ik ben er van overtuigd, dat de twee Py- kes meer weten dan ze verteld heb ben en dat Gillian Clent heel wat weet, wat ze niet wil vertellen. En wie of wat kan hen aan pra ten krijgen? We kunnen hen niet dwingen Er bestaat geen aanklacht tegen hen of tegen een hunner. Als het lichaam van Dick Malvery zou worden gevonden in de buurt van Channel Cottage of bij de hut van de Clent.s, waarbij sporen op misdaad zouden wijzen, konden ze alle drie beschouwd worden c ver dachten en aldus worden behandeld Maar Dick Malvery kan heel goed In leven zijn. zoolang we niet het onomstootelijk bewijs van het te gendeel hebben. En we kunnen noch Daniel of Stephen Pyke op de pijn bank leggen, noch Gillian de duim schroeven aanleggen om er de waar heid uit te krijgen zooals dat in vroeger tijden gebeurde, we kunnen niets doen dat hen aan 't spreken kan brengen". „Daar- ben ik niet zoo zeker van", zei Blake. „Pijnbanken en duim schroeven mogen vroeger een af doend middel zijn geweest, maar ik ben ervan overtuigd dat we tegen woordig even goede dwangmiddelen hebben". „Moreele overwegingen?" vroeg Atherton glimlachend. „Naar de maan met moreele over-- wegingen!" zei Blake „Daar zouden ze toch geen steek van begrijpen. Nee geld!" „Je meent, dat we ze zouden kun nen omkoopen. betalen, hqt voor hen de moeite waard maken hé?" zei Atherton. „Ik meen, dat ik een groote be- looning zal uitloven'', antwoordde Blake. „Die honderd Pond zijn niets en nu we 't er toch over hebben, ik zal die morgen aan dien ouden vrachtrijder geven, ik vind dat die er recht op heeft. Er moet nu een nieuw biljet worden gedrukt en hier vooral in de .juurt worden aan geplakt en gepubliceerd in de Argus en ook in het plaatselijk blad. Dat is onze nieuwe politiek; speculeer op de hebzucht, maak het voor hen de moeite waard, zooals je 't noemt." „Als ze en dan bedoelen we de Pykes en Gillian Clent wer kelijk nog iets te vertellen hebben", zei Atherton. „Maar je weet, Blake verondersteld dat ze iets te zeggen hebben, dat er een mogelijkheid bestaat, waar wc rekening mee moe ten houden. En wel deze zéér mogelijke, nee, waarschijnlijke dat ze niets durven, durven, ver tellen, hoe groot het lokaas ook ls. dat je hun voorhoudt" „Je bedoelt, dat ze misschwi zelf in de zaak betrokken zijn, schuldig, zijn?" zei Blake Misschien," antwoordde Atherton „En geen belooning zou hun risico kunnen wegnemen, zelfs als ze een aardige kans hadden er zonder kleerscheuren uit te raken". „Hoe het ook zij", zei Blake, „ik loof in ieder geval die belooning uit. Duizend Pond. En ditmaal zal ik liet anders lnkleeden. Als we het aanbieden voor nieuws over Dick Malvery op den avond van 27 Fe bruari jongstleden denk ik dat de Pykes er wel aanspraak op willen maken. Dus doen we 't maar zoo: nu het bekend is dat Richard Malvery dien avond in Shilhampton was en een huis op Norman's Point verliet om of omstreeks hal elf dien avond klaarblijkelijk om Jangs de kust naar Malvery Hold te wandelen, duizend Pond betaald zal worden aan hem. die Inlichtingen kan geven welke bewijzen dat hü na dien tijd was gezien of aan hem die zijn tegen woordig verblijf kan noemen of kan zeggen waar wij hem levend of dood kunnen vinden. Wat denk je daar van?" „Iets in dien geest zal het wel doen", zei Atherton. „Het nieuws dat wc noodig hebben moet betrek king hebben op de periode na zijn vertrek van de Pykes. Dus Je meent het in ernst? Wil je het nu maar meteen doen? Goed. Geef mij de schrijfbehoeften maar aan, dan ma ken we meteen het ontwerp. Het eerste wat ik morgenochtend doe Is, het aan den drukker geven" Blake bleef den olgenden dag in de stad rondslenteren tot hij het nieuwe biljet op de muren had zien aanplakken, in de winkelétalages en in de café-buffetten had zien neer hangen. Hij begon toen al bekend te worden in Brychester en enkele inwoners hadden met hem al va» gedachten gewisseld over Ricliaia Malvery's verdwijning. Een of twee van de meest vooraanstaande han delslieden die hem op straat ont moetten na het aanplakken van het nieuwe biljet, schudden het hooio en zeiden dat. wanneer dat ge®" nieuws zou opleveren niets an°r. daartoe in staat zou zijn. Maar Da niel Pyke. wien hij tegen luncht') nabij de Brychestre Bank toevalWi teeen 't Hjf liep. grijnslachte ter wijl hij naar een biljet wees. oa juist ln de étalage van een var „LÏ slager ln de buurt was neergehange (Wordt vervolgd)

de Stem | 1946 | | pagina 6