Een zaak, I die niet frisch ruikt Verliest N.O.A.D. weer? Wat een Wonderlijke Wereld Commissie stelt objectief onderzoek in Radlo- Vprogram B1 Volop spanning bij de lagere klassers KERKELIJKE KALENDER Op bouwtoelage aangehouden Rekening 1944 goedgekeurd DE RAAD der gemeente Clinge begon met de behandeling der Ingekomen stukken. Hier onder was o.a. een brief waar bij het aantal te bouwen wo ningen voor 1947 van 7 op 10 werd gebracht. De Avonturen van Suske en Wiske DE SPRIETATOOM INO. 633 TWEEDE BLAD ZATERDAG 30 NOVEMBER 1946 JN LONDEN werd indertijd een Er wordt bij deze kwestie nog veel Bureau Inlichtingen opgericht, meer betrokken cn overhoop ge- No de bevrijding vestigde het zich haald: de zaak-Meyer, de zaak van in ons land onder den naam Bu- den spion van der Waals, de zaak reau Nationale Veiligheid. Hoofd van een ..atoomdossier de zelf- werd Mr. L. Einthoven, een der moord van King Kong enz. „drie-mannen". Hoofdtaak B.N.V. Het is kortom een schandaaltje in was het opruimen van de restan- optima forma zooals er vroeger 3e ten van de Duitsche splonnage- en rransche politiek zoo veel vergif- sabotagediensten. Dat werk is bij- tigden. na afgeloopen. Op 1 Januari 1947 zal het Bureau geliquideerd zijn. De organen van de Bizondere Rechts pleging en van de gewone politie zullen dan de laatste Nederlandsche handlan gers van de Duitsche geheime dienst wel op sporen. vye kunnen niet zeggen dat we het een verrijking van ons na- A an het Bureau Natio- nale Veiligheid was ook verbonden een zekere I Sanders als hoofd van Opsporingsdienst, ""usschen en den hoofdleider, Kolonel Eint- I hoven, ontstonden conflicten. Con flicten, welk» bliikbaar ook hun oor- tionale leven kunnen noemen. De manier ook, waarop de ze zaken aan de orde worden gesteld met sen- sationeele rapporten vol dikke woorden zijn evenmin geschikt om ons blijde te stemmen oevr den stijl-van-leven heer in het na-oorlogsche Nederland, den Gelukkig heeft de Regeering be- hem grepen, dat door een objectief on- derzoek zulke onverkwikkelijkheden uit den weg geruimd dienen te wor. den. Mede op verzoek van Kolonel sprong vonden in een verschil van Einthoven komt er een commissie politieke gesteldheid. De heer San- van onderzoek naar het beleid van ders beweert, dat Kolonel Eintho- het B.N.V., waarbij afgezien van ven meer geporteerd was voor „een het strafrechtelijk onderzoek, bijzon sterk gezag" en bewust heeft mee- dere aandacht zal worden geschon- ■gewerkt aan pogingen om voor"Koos ken aan de rol, welke den heei San- Vorrink compromitteerenöe genlssen te verzamelen. Zulk soort beschuldigingen zijn I trouwens ook al tijdens de verkie- liaar de viaag onder welk departe- zingscampagne in het publiek ge- ™en' centrale veiligheidsdienst slingerd dient te ressorteeren. De heer Sanders zegt, dat deze willen hopen, dat de commïs- Duitsche getuigenissen volkr ren Sle voortvarendheid haar taak getui- ders in deze moet worden toege meten. Deze commissie zal tevens worden belast met een onderzoek valsch zijn, doch door Kolonel Eint hoven opzettelijk werden uitgelokt De heer Sanders heeft indertijd hei Bureau verlaten met medene ming van dunlicaaldossiers Deze r'nS ,liet alleen, maar, voor zoover onregelmatigheid leidde tot ten mogelijk, ook publiek. aanpakt en binnen niet te langen tyd een rapport zal openbaar ma ken. Openbaar maken voor de Regee- zondag 1 december. HILVERSUM I. 8,00 Nieuws 8,15 Gram. 8,45 Orgel 8.30 Men vraagt, wij draaien. 10.00 Geestelijk leven 10,15 A'damsch kamermuziek 10.45 Gedich ten 11,00 Zang 12,10 Gram. 12,30 CoiJ. club. 12,40 Kinderkoorz. 13,00 Nieuws 14,00 Gram. 14,05 Boekenhalfuur 14,30 Concert 15,55 The Skymasters 16,40 Sportversl. 17,00 Cabaret 17.30 Oome Keesje 18,00 Sport 18,30 Ned. Strijdkr. 20,00 Nieuws 20,15 Waltz time. 20,45 Hersengymn. 21,15 Hoorspel, 22.00 Om- roepork. 23,00 Nieuws 23.15 Nachtflon keringen 23,35 Gr. pl. HILVERSUM n. 8,00 Nieuws 8,15 inl. Hoogmis 9,45 Ork. 10,00 Prot. kerk dienst 11,45 Gew. muz. 12,15 Boekbe- spr. 12,30 Lunchconcert 12,55 Zonne wijzer 13,00 Nieuws 13,15 Lunchcon cert 13,50 Omroepkam. ork. 14,20 Ad vent 14.50 Orkest 15,15 St. Nic. 16.15 Flitsen van den voetb. wedstrijd. 16,30 Ziekenlof 17,00 Kerkdienst Ger. Kerk 18,30 Gram. 18,45 Orgel. 19,30 Nieuws 19.43 inl. tot Operauitv. 20,00 De ont voering uit het Serail 22,00 Nieuws. 22,20 Actualiteiten. 22,35 Avondgebed. 22,50 Gram. 23,00 Vaud.-ork. maandag 2 december. HILVERSUM I. 7,00 Nieuws 7,30 Gram. 8,00 Nieuws 8,18 Gram. 10.00 Morgenwijding 10,20 voor de zieken. 11,30 kort verhaal 11,45 Fam. ber. In- dië. 12,00 Orgelspel 13,00 Nieuws 13,20 Londen radio-ork. 14,10 Zang 14,30 V. de vrouw 14,45 jeugd symphonie 15,30 voor de kleuters 15,45 Omroepork. 16,30 V. d. jeugd. 18.30 Gram. 18,00 Nieuws 18.30 Ned. Strijdkr. 19,15 Omroepkoor 20.00 Nieuws 20,08 Dingen van den dag 20,20 Kamerork. 21,00 St. Nic. verhaal 21,20 Muz. en zang. 21,55 Hoorspel 22,25 Orgelspel 22,45 Geest. lev. 23.00 Nieuws 23,15 Kees Pruis. HILVERSUM II. 7,00 Nieuws 7,30 Koor 8,00 Nieuws 8,15 Zang 8,30 Mor genconcert 9,15 Bij dc jonge zieken. 9,50 Lond. radio-ork. 10.20 Gram. 10.30 Morgendienst 11,00 Gram. 11,15 Voor dracht 11.35 Plano 12,00 Marinierska pel 13,00 Nieuws 13,15 Cinderella en semble 14,00 V. jonge moeders 14,20 Gram. 14,30 Piano recital 15,00 Rott. Philh. orkest 15,45 Strijkor. 16,00 Bij bellezing 16,45 Ned. Kamerkoor 17,15 StrijkOFk. 18,15 Piano-duo 18,40 Sport uitslagen 19.00 N'euws 19,15 Meester werken v. klavier 20,00 Nieuws 20,5 Omr. ork. 22,00 Nieuws 22.15 Actueel geluid 22,30 Gram. 22,45 Avondoverden king 23,00 Avondconcert. justitieel onderzoek, dat nog steeds Jiict is afgeloo^en. Anders blijven de smiespelpraat- jes en verdachtmakmgen rondloopen De heer Sanders beweert echter, We hebben er recht op te weten, wat Idat hij die stukken heeft meegeno- er inderdaad mis is geweest en wat men, omdat hij anders vreesde, dat er gelasterd werd. Nu hangt over 't ze zouden verdwijnen. Hij heeft ze geheel een mist van kwade vermoe- aan den ministre-president over- dens en insinuaties, waardoor 't on- handigd. frisch ruikt in politiek Nederland. Hij was uitgebroken BIRMINGHAM is een der grootste steden van Engeland, maar zoo groot kan een stad ten slotte niet zijn of een mensch raakt er op uit gekeken. Dat vond ten minste Briar Prescott. Een paar dagen geleden pakte hij zijn „stukken- zak", zijn tandenborstel, zijn haarkam benevens een tientje en met het afscheidswoord tot zijn jor.ge broer ,,Nou be- sjoer, ik ben naar Lon den", verdween hij. Hij was dan ook al tien jaar oud. Niet bedoeld. TI7EES ZUINIG met 't gebruik van elec- trischen stroom, luidt thans het parool in de Ver. Stat. en tegelijker tijd klaagt nu de New- Yorksche ondergrond- sche, dat dit jaar haar 100.000ste elect risch lampje uit haar treinen is gestolen. Zoo was de oproep tot bezuiniging niet bedoeld. Sorry- in een der Londen- -*• sche ziekenhuizen, wordt een 8-jarig meis je verpleegd omdat het door haar moeder ern stig was mishandeld. Toch was het een lief, en vriendelijk en een voorkomend meisje. Maar het kind was tijdens de bombarde menten van Londen ge ëvacueerd geweest en ln haar evacuatie-oord had ze nette manieren geleerd. Ze zij nu „Sor ry" en „Beg pardon" in plaats van „hè" of „wat mot je". Dat kon de moeder niet verdragen en ze mishandelde het kind. Nu gaat ze voor twee jaar de bajes in en de vader kreeg zes maan den, omdat hij er geen stokje voor gestoken had. Ook een bladwijzer. "Oibliothecarissen zijn ■*-* ordelijke menschen. Zij zijn nu eenmaal gewend de dingen op de juiste plaats te zetten. Het moet dus wel een ontstellende ontdekking geweest zijn toen een Engelsche bibliothecaris dezer dagen tot de ont dekking kwam, dat een etwat slordig lezer een halve biefstuk had ge bruikt als blad wijzer. Pleizierig. TT ONDERDEN landge- nooten reisden naar Huddersfield om den wedstrijd Engel-Neder land te zien. Sommigen boden 5 pond sterling of zestig gulden om nacht- logies te krijgen. Zij slaagden er niet in en moesten den nacht wan delend in de straten dei- stad doorbrengen. Dan ga je voor je pleizier uit. OOOGQG0OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO0OG0OOOOOOOGOOOOOG KATH. ECON. HOOGE SCHOOI, Aan de Kath. Hooge School te Tilburg slaagden voor het propetisehe examen in de eco nomische waterschappen de heeren A. E. Eeckhout, Hulst, A, Koning Zevenbergen, G- Stoop, Bergen op Zoom. A LLE OOGEN zijn Zondag gericht op Helmondia, dat NOAD ont. vangt. Want na de Tilburgenaren de eerste nederlaag te pak ken hebben, zou het heelemaal niet zoo vreemd zijn, dat zij hun zelfvertrouwen kwijt zijn cn dat Helmondia een kans krijgt de mannen van Pistorius te remmen. Zou dat lukken, dan zullen B.V.V. en Willem II lekker in hun vuistje lachen. Vooral daar deze twee clubs a.s. Zondag geen al te moeilijke klip pen te omzeilen hebben op eigen veld. Voor de rest zien wij over winningen voor NAC en Eonga uit de bus komen. verliezer zal hoogstwaarschijnlijk wel met de roode lantaarn moeten blijven rondsjouwen. In 2 B kan RAC weer 2 punten vergaren nu het TOP ontvangt. En hetzelfde kan veronderstelde worden van Desk, dat Tivoll op visite krijgt. Zondag 1 Dec. Paars. Ie Zondag van den Advent. Mis Ad te levavi zonder Gloria. Haarlem, Breda: 2e gebed H. Eligius. Den Bosche gebed van de H. Maagd: Deus, qui de beatae. 3e voor Kerk of Paus. Overal Credo en Pref. van de H. Drievuldigheid. Maandag 2. Rood. H. Bibiana. 2e gebed Excita uit de Mis van Zon dag. 3e van de H. Maagd. Dinsdag 3. Wit. H. Franciscus Xaverius. 2e gebed Excita uit de Mis van Zondag. Woensdag 4 Wit. H. Petrus Chry- .sologus. 2e gebed Excita uit de Mis van Zondag 3e H. Barbara. Credo Breda: Rood. H. Barbara. 2e ge bed H. Petrus Chrysologus. 3e ge bed Excita. Credo. Donderdag 5 Paars. Mis van Zon dag zonder Alluiavers en zonder Credo. Gewone Pref. 2e gebed H. jSabbas 3e van de H. Maagd. Breda: ■toud Mis van de H. Barbara. 2e fcebed Excita. 3e H. Sabbas. Credo. Vrijdag 6. Wit. H. Nicolaas. ,2e fcebed Excita. Breda: 2e gebed Oct. H Barbara. 3e Excita. Credo. Of: Votiefmis ter eere van het H. Hart: Oogitationes 2e gebed Excita. Glo- ia. Credo. Pref. van het H. Hart Zaterdag 7. Wit H. Ambrosius 2e gebed Excita. 3e en 1. Ev. van de Vigilie van O. L. Vrouw Onb. Ontv Of: Paars. Mis van de Vigilie van O. L. Vr Onb. Ontv. 2e gebed H Ambrosius. 3e Excita. Geen Credo. Breda3e Oct. H. Barbara. 4e Ex- icita. Geen Credo. GEMEENTERAAD CLINGE Rond een brief van Vereenl- ging van burgemeester en se cretarissen, waarbij werd gead viseerd het gemeentepersoneel een opbouwtoelage te verstrek ken, werden verwoede debat ten gevoerd. De raad was van meening, dat men hier heeft te doen met een verkapte sa- larisverhooglng. Dit dient te worden geregeld bij een sala- risherzienine doch niet door een toelage voor niet gepres teerd werk. Dies werd betref fend «dvies aangehouden. Over wogen zal worden, wie voor de ze toelage in aanmerking zal komen. Bij een verzoek van den se. cietaris van het armbestuur werd besloten de salarisrege ling voor het geheele personeel van dezen dienst te herzien. Hierna kwamen nog ter spra ke de stukken betreffende de verbetering van de Koningin- Emmahaven, de bijdrage ln de verpleegkosten van een zwak zinnig kind e.a. Van de commissie van on derzoek voor de rekening 1944 was een schrijven binnengeko men, waarbij werd medegedeeld dat deze rekening in orde was bevonden. Dies werd zij goed gekeurd. Het verzoek om deelname aan de gemeenschappelijke re geling inzake de uitvoering van het bouwplan 1947 werd aan gehouden totdat zou blijken, dat alle gemeenten hun mede werking in deze verleenen. Het agendapunt betreffende het geven van vergunning aan de waterleidingmij. tot leggen 'van buizen in openbare we- Tn de tweede klas is de belang- rijkste ontmoeting de Zeeuwen- Alliance. Verliezen de Roosendalers, waarvoor o.i. de meeste kans be staat, dan zijn de kampioenskan sen ver verkeken. Zij komen dan 6 punten achter te staan bij TSC, dat makkelijk wint van Terneuzen. en 4 punten achter bij de Zeeuwen. Goes, dat op de vierde plaats troont gaat naar Internos. Wij zijn be nieuwd wat de Ettenaren er thans van terecht zullen brengen. In Roo sendaal gaat zich een strijdontspfn- nen tusschen 2 oude rivalen nl. RBC en Dosko. Nu RBC wat meer op dreef schijnt te komen, lijkt ons een overwinning voor de geelwitten zeker niet onmogelijk. Hero moet voorzichtig zijn ln Middelburg. En ln Biervliet gaat zich een strijd afspelen om de laatste plaats. De gen werd verwezen naar het College van B. en-W., daar de raad niet heeft te beslissen over gronden welke eigendom zijn van polders. Voor het herstel van de ma- rechaussée's woning en -kazer- te Nw Namen werd een som ma van ruim f 1750 becshlk- baar gesteld. Eveneens werd besloten de bijdrage in de kosten van het Centraal Bouwtoezicht te ver- hoogen van f 0,49 tot f 1 per inwoner. Met een korte rondvraag, grootendeels handelende over verbetering van wegen binnen het dorp, werd de vergadering besloten. I'RIJSSCHIETING OVERSLAG. In de zaal bij mej. N. van Hecke werd een prijsschieting gegeven met 51 deelnemers. De eerste hoogvogel werd afgemikt door den heer Ph. van Hoecke. De derde klassers. MySC dat nog altijd stoer boven- aan troont in 3 C heeft bij Hieronymus geen gevaar te duch ten. RWB echter zal wel een ne derlaag te slikken krijgen; bü Sar to Baardwiik-Dongen kan een stevige partij worden, die misschien op een puntenverdeeling uitloopt. In 3 D is de match van den dag Roosendaal-Rood Wit. Het gaat hier om het bezetten van de tweede plaats en natuurlijk ook erom wie SET het zwaarst kan belagen. Een kleine zege voor de Roosendalers lijkt ons niet uitgesloten. In de on derste regionen zullen PCP en Gr.- Wit een enthousiast partijtje gaau vertolken, met de thuisclubs wel licht iets in de meerderheid. Ook in 3 E spelen nr. 2 en nr. 3 tegen elkaar, nl. MOC en ODIO. Zou Odio sterk genoeg zijn om Moe op eigen veld te kloppen? We ver wachten verder overwinningen voor Robur, RCS. Steenbergen en Zie- rikzee. In Z.-Vlaanderen zou het ons ver wonderen als de punten niet kwa men aan Axel, Steen, Com. Boys, Sluiskil, Clinge enOostburg. De vierde klassers. In 4 D staat Advendo er niet Slecht voor. En ook DEB geven wij een kans, maar of in 4 D Veersche Boys het kunnen halen bij Korvel is twijfelachtig. Waspik kan het op haar sloffen af. Heusden kan profijt uit het terreinvoordeel ha len en hetzelfde kan Uno doen. Wat 4- E aangaat, hier heeft HSC geen kans tegen Borgvliet. NSV kan een uiterst spannende strijd wor den. met de kans dat Oudenbosch struikelt. Wat zou Zundert lachen, als dat gebeurde! M huh eetuo- GEH AV0H7l/jP€H OP Hfreit4,HO SSS^/'iUisrt Oe k'eMESM V-WU WA-AVVAV WJWWWWWWWiVWWVVWi door W. van der Steen

de Stem | 1946 | | pagina 5