11 Wielerindrukken uit Ziirich A. TILROE Ccristructcurs m Teekmars f Hsdio-N Vprogram Achtervolging met hindernissen Sensationeele strijd tusschen Peters en Piel N.v. c O m P R I Wi Cl l Officieele mededeelingen Koopt Uw visch en comestibles in de speciaal moderne zaak van Verkeersongeval. Bij het vei' voeren van materiaal der algeliro ken carrousel is gistermorgen- een jc die bij het personeel be hoorde, van een wagen getuimeld waardoor hij een wie! over zich heen kreeg. Aanvankelijk liet het ongeval zich ernstig aanzien doch lr.;' r bleek, dat het slachtoffer er met een week ziekenhui:' :-ple- g.ne wel za-1 afkomen. 's-GravenpoIder. Raadsvergadering:. 'De nieuwe gemeenteraad kwam voor het eerst bijeen one- r voorzitter van Th. de Klerk. Na beëediging van de ra dsleden ging mer. over tot het kiezen van de wethouders. Gekozen werden J. de Schipper (C.H.) en A. Hoogslager IS.G.) De voorzitter c belde me se dat de zes te -bouwen woningen waven aanbesteed aan de fa. Élseneii tc Rijswijk voor de som van 64130. gii. Graau w. NIEUW B' is>E WET HOUDERS Tot wethouders voor de nieuwe zittingsperiode werden gekozen d-e heeren C. Steyaart en A. Staal. Hengstdijk. Geslaagd. Bij de examens van 'I Withof t.e Ei ten slaagde voor costumière Maria Bun. terwijl haar zuster Roza Bun slaagde voor lin gerie. De Welpen trekken uit. Na de kampweek van de Verkenners van Nieuw--Vosmeer o.l.v. Kapelaan Ed. Bielars op Hengstdijk, zijn de Wel pen o.l.v. Akela Wies van Esbroeck meegetrokken per auto naar Nieuw- Vohmeer, waar ze eenige dager, ho pen te blijven, om de akela's al daar te laten zien, hoe 'n welpen- horde gegeven moet worden. Kape laan Bielars wil in N.-Vosmeer met x'n bekende enthousiaste voortva rendheid en degelijkheid "r- ohrcle op richten, met, als voorbeeld de hor de van Hengstdijk. Hontcnisse Raadsvergadering. .let amb tenarenreglement werd gewijzigd, zoodanig dat ambtenaren in mili tairen dienst als oorlogsvrijwilligers hun salaris hetzij voor 100 a 80 pet. zullen behouden. Na het onderzoek der geloofsbrie ven van de nieuw gekozen raads leden werden allen, als aangenomen verklaard. Het voorstel van B. en W. tot 't richten van een verzoek tot den mi. nister van Sociale Zaken om ont heffing, van art. 6 Vleeschkeurings- wet werd aangenomen. Na het afwerken van de agenda sprak de burgemeester de scheiden de leden met een dankwoord toe. De heer van Akeren sprak een woortl als tolk der scheidende le den. Daarna nog wethouder Stal- lnert. waarna met gebed de rga- dering werd gesloten. Hulst. dank en huldO voor de wijze, waarop de ncodgemeer.teraad ged-u rende de zittingsperiode was ge vormd en de samenwerking in de zen zeer vruchtbaren tijd. Spe- -ciaal de wethouders en de schei er.de leden werden in het dank woord betrokken. Namens deze laatste sprak dhr. Bruynooge den dank uit voor et- pretige samenwerking. St. Jansteen Huldiging. Op de a.-. Wilhel- minaschieiicg door de handboog maatschappij St. Jan alhier, te ge ien. zal de alombekende schutter de heer J. Bleijenbergh op bijzon dere wijze worden gehuldigd, daar hij dan \oor de 50e maal aan de ICc-ningln Wilhelmina-sehieting zal hebben deelgenomen. Overgeplaatst. De kommies A. Slabbekoorn werd van hier ver plaatst naar Hansweert. jVilhelminaschieting. Aan de W ilh'.min axchiet ir.g1. n gegeven door de Vereeniging ,,St. Jan na men Zondag 107 en Maandag 65 schutters ceel. De lieer Bleijen- berg ram voor de 50e maal aam êe Wiilielminaschieting ceel en w'.cd bij die gelegenheid feestelijk g-ehuliiiigd. Verscheidene bloem stukken werden hem aangebocen en veie felicitaties mocht hij in ontvangst nemen. De burgemeester opende de schieting en deed het eerste schot. De oppervogels waar a: n een lieriiinerir.gsmedaille ver bonden, troffen de heeren: J. Ste vens te Clinge; P. Voet te Kloos- terzanóe en Th. de Keijzer te Oiinge. VRIJDAG 30 AUG. HILVERSUM I: 7 nieuws, 7.30 koor. 7.45 woord v. d. dag. 8 nieuws, 8.20 gram., 10,30 morgendienst, 11 fluit, 11,30 kamerork., 11,45 fam. ber. Indië, 12 Vedelaars. 13 nieuws, 13.20 sextet, 14 zang, 14.20 schrijvers, 14.40 zang, 15 orgel. 15.15 kamerork., 16 declamatie, 16,45 orgel, 17.30 Travellers, 18.30 Ned. strijdkr., 19 nieuws, 19.20 oude bekenden. 19.40 boekbespr., 20.08 re portage. 21 Op de brug, 21.15 Oranje- Ma-de, 22 nieuws, 22.15 lezing, 22.30 ork. en zang. 22.45 meditatie, 23 gram. 23.15 dr. M. Euwe, 23.30 strijkkw. HILVERSUM II: 7 nieuws, 7.30 gr., nieuws, 8.20 gram.. 8.50 v. d. huis vrouw. 9 gram., 9.50 ork., 10 morgen wijding, 10.20 Regenboog, 10.45 gram., 11.15 v. d. vrouw, 11.30 cello en piano, 12 fluit en clavecymbel, 12.35 orgel, 13 nieuws, 13.15 ork., 13.45 gram.. 14 kookkunst. 14.20 kwintet, 15.20 gram. 15.34 hoorspel. 16 Eddy Walis, 16.30 vac. progr.. 17 gram 17.35 Ramblers, 18 nieuws, 18.15 Nov. Serenaders, 18.35 muz. causerie. 19 hoorspel, 19.15 dep. uitz.. 19.30 lezing, 20.05 kamermuz., 20.30 lezing. 21 pop. muz... 21.30 verz. pl., 22 L. de Jong, 22.15 jazz, 22.40 avondwijding. 23 nieuws. 23.15 gram. LAATSTE ZITTING NOOD- GEMEENTE RAAD. Ir.' c,e Laatste zitting van den noc:' -gemeenteraad werden dt* ge «'brieven onderzocht der nieuw ?mde raadsleden. Zij werden aile in orde bevonden. Vervolgens werd de ir.- d-e vork a raadszitting gekozen gemeente- ontvanger ahr. G. A. B. M. Vei- haegen beëecUgd» en gtiinstialleerd. Na de officieele plechtigheden fe liciteerde de burgemeester hem »i- t zijn benoeming en begroette hem als ontvanger en toekomstig ingezetene. Dhr. Ver haegen sprak hierop woerden van dank aan voorzitter, wethouders en raadsleden. Tot slot van de vergadering sprak de voorzitter woorden van Oostburg Distributie. Naar wij van be voegde zijde vernemen zal de dis- tributiedienst kring Oostburg van Groede naar Oostburg terugkomen. Reeds met ingang van 2 Sept. zul len de kantoren te Oostburg ge opend zijn. Daar Oostburg 't cen trum is van W.Z.V1. zal dit voor velen een prachtige verbetering- zijn. Sluis Feestelijkheden. Dat 't Oranje- comité van Sluis heel wat in zijn mars l^ft, spreekt uit het pro gramma, vastgesteld voor de a.s. Oranjefeesten. Op 31 Aug. a.s. zul len hier feestelijkheden worden ge houden zooals men deze in het IVe district niet zal evenaren. Noemen we alleen het vuurwerk, alsmede de volksdansen en den lampionoptocht dan is dit zeker al een bezoek aan Sluis waard. Viissïngcn Het hoogtepunt van de Europeesche athletiekkampioenschappen te OsUfe was de fraaie zege. die de Nederland sche dames-athletiekploeg behaaldfc op de 4 x 100 M. estafette. Met 6 M. voorsprong ging de ploeg als eerste, over de eindstreep in den nieuwen recordtijd van 47.8 sec. De wakke*» ploeg bestond uit de dames Blankers-Koen, Adema, Timmer en Koudjjs. Reisvergoeding schoolkinderen. De Vlissirgsche raad stelde een nieuwe tabel vast voor de reisver- goeding aan Vlissingsche school kinderen, die in Middelburg een soort school bezoeken, welke in Vlissingen niet aanwezig is. Om voor de vergoeding in aan merking te komen moeten de ge- zirsinkomsten minder dan f 25 per week bedragen, vermeerderd met f 7.50 voor 1 inwonend kind, f 10 voor 2. f 15 voor 3, f 20 voor 4 in wonende kinderen, enz. Bij de bepaling van de gezins- inkomstenzal een derde der ver diensten van de inwo nende kinde ren buiten beschouwing worden ge laten. Raad van Overleg. De Raad v. Overleg heeft aan het gemeente bestuur verzocht het initiatief te willen nemen tot oprichting van 'n prijzencontrolecommissie uit de burgerij. Voorts benoemde de raad' tot zijn vertegenwoordiger in den te vormen districtsraad voor het con- sumentencrediet den heer J. de Roo. KAPELAAN LOERAKKER GING HEEN. Aan het schrijven van een ex- gedelir.eerde ontleenen we het vol gende Mei het vertrek van kapelaan Loerakker uit Zuid-Beveland ging een jonge geestelijke heen, die zich in de harten van honderden politieke delinquenten een blijvend gedenk- teeken opgericht heeft. Met hem deed in het strafkamp Ellewoutsdijlc een christen zijn intrede, die niet alleen goede woorden sprak, maar die door zijn daden aan deze woorden waarde gaf. Toen er - nadat men vele maan den geen gedmkte letter had mogen lezen - een kleine bibliotheek inge richt mocht worden, stelde hij daar voor een groot aantal boeken be schikbaar, die hun verblijf op het Fort wel niet zullen overleven. En daar waren vrij kostbare wetenschappe lijke en religieuze werken onder. Ze hebben aan de geïnterneerden dui zenden uren ontspanning bezorgd en ook hun geestelijk bezit verrijkt. Kapelaan Loerakker ging verder niet alleen als geestelijke naar het Fort om er zijn ..dienst" te doen, maar hij kwam er ook tallooze malen om een lezing of voordracht te houden of om er met de geinterneerden te spreken en naar hun klachten te luisteren. En men wist, dat hij dan deed wat in zijn macht was, om allen te helpen. Er waren avonden, dat hel geen weer was „om een hond naar buiten te sturen", dat men teleurgesteld zeide: „nu komt de kapelaan zeker niet maar de kapelaan kwam altijd wel, niet in een fraaie luxe auto, zoooals de ..overheid", maar hij kwam de vele kilometers op een krakende fiets, verwaaid en verregendDe Hemel zal hem daarvoor zegenen GYMNASTIEK WAT IS ÉR TC DOCH7 KOEWACHT: Vergadering raad. Vrijdag- 30 Aug. van den gemeente- OE BOND VAN •Medioburgum" vierde haar gouden jubilé Een geanimeerd feest. Toen enkele jongemannen in 1891 tot het oprichten van een gymnastiek vereniging ..Medioburgum" besloten, zullen zij zeker niet vermoed hebben, dat deze een halve eeuw later zoo'n belangrijke plaats in het Middelburg sche spoil- en vereenigingsleven zou innemen als gebleken is bij de recep- lie, die Dinsdagmiddag in het Schut tershof werd gehouden. Uit alle krin gen der bevolk ng kwam men in groo- ten getale de gelukwenschen bij dit 11e lustrum tevens werd het gou den jubileum gevierd, dat wegens den oorlog ongemerkt voorbij moest gaan aanbieden. Wij merkten o.m. op den Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, het G.S.-lid Mr. A. J. v. Weel. het college van B. en W. van Middelburg, een vertegenwoordiger van het KNGV, het bestuur van ..Uit het volk. voor het volk" en talrijke anderen. 's Avonds werd in het uitverkochte Schuttershof een feestprogramma ver toond, waarvan de hoofdschotel uit n vijftal dansen bestond, die voor den oorlog door Medioburgum met veel succes in het buitenland werden ge geven en ook nu weer werden geap precieerd. De speciale Lustrumdans was zeei goed. Den directeur van Me dioburgum, die op dezen dag zijn gou den lidmaatschap vierde, werd harte lijk toegesproken door den Heer L. A Schenk, die namens het huldigings comité een passend geschenk en bloe men aanbood. Verder verleenden de Zn d-Westers" hun medewerking aan dezen avond, terwijl het Orkest v. Ik n uitstekend het muzikale ge deelte verzorgde. Met een geanimeerd bai werd dit zaalfeest besloten. In het kader van de Koninginne- ir-esten geeft Medioburgum Zaterdag nog een openluchtuitvoering op de Markt. (Speciale correspondentie) SENSATIONEEL was de eindwedstryd in de achtervolging tusschen Peters en den Franschman Piel. Het begon met het op zich laten wachten van den Franschman. Toen hfo verscheen, bleek zijn fiets niet in orde te zijn, wat weer het noodige oponthoudt gaf. Om twee minuten voor elf Dinsdagavond werd eindelijk het startschot gelost en stool Piel er met een razend tempo van door, waarbij hij onmiddellijk ruim vijf meter voorlag. Dezen voorsprong bhield hij ook in de volgende ronde. Na 3 ronden stak de Franschman zijn hand om hoog ren teeken dat hij een lekke band had. De rit moest, opnieuw wor den gereden. Op het oogenblik dat voor de tweede maal zou worden gestart functioneerde de fiets van Peleis niet, zoodat hij van fiets moest verwisselen. Toen wederom pogingen tot starten werden gedaan bleek de ketting van den Franschman defect. Nadat Piel op zijn beurt van fiets had veiwisseld zou er opnieuw gestart worden, maarde munitie vOOr het startpistool was uitgeput, waarna het vertreksein per luid spreker werd gegeven. Al deze ge beurtenissen werkten op de zenu wen van het publiek dat de tribu nes bestormde, waarbij bleek dat de toeschouwers op de hand van Pe ters waren en de chicanes van Piel niet erg waardeerden. Nadat de po litie de gemoederen gekalmeerd had vertrok om 16 min. ovei; elf de Franschman opnieuw in een razend tempo en lag na 3 ronden meer dan 5 meter voor. Doch nog was het leed niet geleden. Peters stak in de 4e ronde zijn hand omhoog; hij had een lekke band en de wedstrijd begon opnieuw. Weer zagen we Piel als een pijl uit den boog wegschieten. Peters behield evenwel zijn tempo terwijl de Franschman na 4 ronden reeds aan zijn rijwiel lag te rukken. Juist op het moment dat Peters voorlag ging zyn band plat. Na veel geeonfereer werd even na middernacht voor de zooveelste maal gestart. Piel schoot in groote vaart weg doch al spoedig bleek dat de Franschman zijn kruit had verschoten. Door een enthousiast publiek toegejuicht vergrootte Pe ters zijn voorsprong en boekte een geweldige overwinning op Piel die hij op 20 M. na had ingeloopen. Peters, de favoriet der Zwitsers en Nederlandsche wereldkampioen achtervolging maakte een tijd van 6 min. 33 4/5 sec. T^iijdag aanstaande zal hij te Gene- ve rijden tegen den Zwitserschen achtervolger Koblet, op drie Sep tember komt hij in een revanche uit tegen Piel te Amsterdam en op 19 September vindt een revanche plaats te Milaan tegen Oitelli. Voor een overwinning krijgt elk land in het landenklassemsnt drie punten, voor een tweede plaats twee punten en voor een derde plaats één punt. Aangezien Derksen en SenfflJeben niet tot een beslissing zijn gekomen wordt de eerste en de tweede plaats bij de puntentelling voorloopig gedeeld. Het klassement luidt thans als volgt: 1 en 2 Neder land en Frankrijk, beiden 7J/2 punt, 3 Denemarken. 5 punten; 4 Zwitser land 3 p.; 5 Zweden 1 p. Italië, België, Engeland en de an dere deelnemende landen hebben nul punten. SCHAKEN ATHLETIEK Slijkhuis in grootschen vorm Nieuw Netlerlandsch record 3.000 meter. Wim Slijkhuis heeft te Bergen in Noorwegen ten tweeden male den Fin Heino ontmoet, thans op de 3.000 M De strijd had een bijzonder span nend verloop. Slijkhuis nam halver wege de leiding en won in 8 min. 8.6 sec., waarmede hij zijn op 27 Juli in Tsjecho-Slowakije gevestigd Neder- landsch record op dezen afstand met 6,9 sec. verbeterde. In de ontmoeting van Dinsdag avond won Slijkhuis eveneens van Heino op de 3000 M. "Nadat de Fin tot halverwege aan den kop had ge- loopen boekte Slijkhuis een zege met een tijd van 8 min. 8.4 sec. Scholten won de 200 M. in 22.6 sec. 14 MEI 1940 Ruyter: Oh Zwarte oh zwarte dag 1.'maar Zeeland ons Zeeland vocht door; '<^S>000000000000000000<XX><>000000000000< DE RUYTERKADE 113 AMSTERDAM zoekt g BIJ VOORKEUR MET ERVARING OP HET GE- 9 BIED VAN PIJPLEIDINGEN EN APPARATEN- O BOUW 2 Scllicit. met vermelding van opleiding, vorigen 9, x werkkring, verlangd salaris en AFSCHRIFT ge- o tuigschriften 683—oo X CXXXrOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCK. HET STAUNTON-TOURNOOI. Euwe wint van Boleslavsky. In de 12e ronde van het Staunton- tournooi te Groningen won Euwe van den Rus Boleslavsky, terwijl de partij Botwinnik-Flohr werd afgebroken. Remise zal hier wel het resultaat zijn De Argentijn Guimard blijkt een foi> midabele eindspurt te hebben inge zet. Na Kottnauer en Christoffel bond hij thans Vidmar aan zijn zegekar. Ook Denker-Stoltz en O'Kelly-Bernstcin werden afgebroken. Verder speelde Steiner remise tegen Tartakowei Lundin won van Yanowsky en Szabo van Kottnauer. terwijl NajÖorf te sterk bleek voor Christoffel. De Rus sische derby Smyslov-Kotov éindigde in remise. De stand is thans; Botwinnik 10 fin l afgebr. Euwe 97j. Smyslov 8. Szabo 7' Denker en Najdorf 7 en 1 afgebr. Tartakower 7. Flohr 6 en 2 afgebr. Stoltz 6 en 1 afgebr. Lundin 6. Boles lavsky en Kotov 5'A-. Kottnauer 5 en i afgebr. Guimard 4Vs. Bernstein 4 en afgebr. Yanowsky en Christoffel 4. Steiner 3 en l afgebr. Vidmar 3. O' Kelly 2l/i en 1 afgebr. In de 13e ronde worden de volgen de partijen gespeeld: Yanowsky-Smys lov. Kotov-Steiner. Tartakower-Bot- winnik. Flohr-Denker. Stoltz-Boles- lavsky. Euwe-O'Kelly. Bernstein-Vid mar. Koltnauer-Lundin. Christoffel- Szabo. Guimard-Najdorf. DISTRIHUTIEKRING MIDDELBURG. Na-uitreiking bonkaarten 10de en 11de periode. De leider van den Distributiekring Middelburg maakt bekend, dat de na- uitreiking van bonkaarten 10de en 11de periode zal plaats vinden in de Bo- gardzaal op 30 Aug. a.s. aan niet-zelf verzorgers en op 2 Sept. a.s. aan zelf- verzorgers. Op deze na-uitreiking zul len ook geholpen worden de ingeze tenen van de tot den kring Middelburg behoorende dorpen, welke hun bon kaarten niet op tijd hebben afgehaald. DISTRIBUTIE DIENST OOSTBURG. Verplaatsing Distributiekantoor. Het kringkantoor van den Distribu- tiedi enst Ooslburg wordt verplaatst van Blekestraat 220 Groede naar Biee- destraat te Oostburg en is dientenge volge voor het publiek gesloten op 28, 29. 30 en 31 Aug. Op diezelfde dagen zal geen spreekuur gehouden worden door den leider, doch in den vervolge op Maandag, Woensdag en Vrijdag van iedere week van 10 lol 12 uur. Verzoeken en inlichtingen kunnen echter iederen werkdag worden ge richt tot den ambtenaar van den voor lichtingsdienst van bovenvermeld kan toor, behalve op bovengenoemde da ger.. De plaatselijke kantoren zullen alleen gësloten zijn op Vrijdag 30 en Zaterdag 31 Aug. Van de wijzigingen in de zitdagen in de verschillende gemeenten zal spoe dig een overzicht worden gepubli ceerd. hetgeen U dient uit le knip pen en zoo noodig te raadplegen. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOÖOOOOOOOOOOOOOOOO ST. ADR1AANSTRAAT 17 GOES TELEF. 2778 Steeds voorradig blanke zoute visch, gebeukte stokvisch en drooge visch alle soorten gerookte en gestoomde visch en visch in blik. KWALITEIT IS ONS DEVIES! 2f2—O yooooooooooooooooooooooooc-ooooooocooo

de Stem | 1946 | | pagina 3