lit! Heeft U een naaimachine Kiezers en Kiezeressen van HONTENISSE p Jaar Jaar I Benoemd tot, dijkgraaf van het w-lerschap Nisse Stelle, P. Acda - te Nisse; leden van den dijkraad voor de wa'terkeering van aie caia m.teuze polders Hoof dplaat, en Zemidlago-nieuws welke U niet gebruikt v. d. Brink's Naaimachinehandel A T T E N T I E I Fa. Hondius en Zoon Insp. J.M.J. Slager Terneuzen Automobiel en Hotorrijwielverzekering Ongevallen en Levensverzekering MARKTEN Radio- Vprogram Officieele mededeelingen Koopt Uw visch en comestibles in de speciaal moderne zaak van A TBI °p VriWa® komen wij iedereen tegen- die gaat stem- en zich tot th. tingen ont- Ihtsschool telt Tschool ruim 50 fcelijkete bewijs, Esteerd wordt iraren, onder cteur, ditr. E. uidelijk uit de van werk- gebouw der Het bleek ten Jaardeering, die feestviering rade onthulde Iter nvr. Ven der I schillderd raam, lente als uiting lor hetgeen <Jè 1 aanbood ter- eveneens in lloor de ou<ll- |e van ii-11 heer geoffreerd, lonid 'n receptie J woord was ge- Iwzitter van het van Neiderveen |si)n 40 -jarig be tegelijk viert, lentsen namens dhr. van der euwsch Tech- |ir. E. Visscher, het personeel, den Nederl. en leeraressen bnderwijs, dhr. Iden Bond van Jmbachtsscholen liuizen namens sje gelukwen- feestweek werd intiem diner, en de leera- es aanzaten. I Bromley FC |ug. a.s. zal een F.c. een bezoek Jgen. Nadat de 'ieputatie van dé ile te Oostende en zij des avonds testuur van Vlis- worden verwel- lgenden dag ver- na een rondwan gen, terwijl des edstrijd Bromley- n is aan de ope- ve voetbalterrein Op Zondag 18 Iers naar Leiden, ■(is!rijd en keeren, ïotterdam (bezoek 'eiienoord-Stodion) rekende kruiden- Vlissingen terug, handbal wedstrijd tratie van V.T.V. ;ens tegen Goes dag vormt een (ezamenlijke Vlis- n zangvereenigin- rdt op Dinsdag 21 een rondrit door artslegging bij de telde Eng. mili- ek aan de K. M. na een half En- landsch cabaret- steld door den hr beëindigt, WISSELEN. voetbalwedstrijd tats. peelden wedstrijd el te behalen. De -1. Na de rust de leiding. Hier gelegenheid den en. maar de mid- rafsehop keihard i de bol weer bet tgend sterker en nden wist Ward ;te speler van het schitterenden kop te maken (2-»>. PROTESTEN isie heelt de pr<v nge (Wemeldinge 1 Zuldzandc (Sas- afgewezen. E ONTMOETING ENBURG lenburg heelt ais agenda staan dfe een lnternationa- ngen-C.S. Brugge op het gemeente- Aardenburg. Als volden gespeeld (en 2. ierscursus chool te Tilburg >r tien msvnufac- j.J wry en A. J. Terneuaen. POLDERBESTUREN. Thor, als vertegenwoordigers van den calamiteuzen Hoolcplaat- polder A. Cammaert en A. Tem- merman beiden te Hoofdplaat. BELANGENVEREENIGING WEST Zl.-VLA ANDEREN. De afgevaardigden van de plaat selijke afdeelingen tier veretniging tot behartiging van oe belangen Van West -Zeeuwsch- Vlaanderen kwamen in de RHBS te Oostburg bijeen met het doel een hoofdce stuur- te kiezen. De heer Hool- lrorst zette het doe! der vereeni- ging uiteen en stelde uitdrukke lijk vast, dat het niet in de be 1 doeling ligt om zich te mengen in politieke of godsdienstige kwes. ties. Eenzelfde samenwerking als onder de bezetting is thans tot hei! van West-Zeeuwsch-Vteande ren noodzakelijk en hij sprak de hoop uit, dat de verschillende scha keeringen die in het land van Cadzand leven, in het bestuur ver tegenwoordige zui-len zijn. Bü en kele candiidaatstelling werden ver volgens de heeren Hoolhorst en Everwijn tot voorzitter en secre- taris gekozen. De heer A. D'Hondt Oostburg verkreeg als penning- Si meester het vertrouwen der ver gadering, terwijl de heeren Ch. Buk kon.s IJZendijke en S. M. de Vuifst, Breskens het bestuur als leden complete eren. GETROFFENEN VAN BEL GISCHE NATIONALITEIT. We vestigen de aandacht vaat de getroffenen van Belgische na tionaliteit in West-Zeeuwseh_Vlaan deren op de voor hen belangrijke vergadering, die op Zaterdag a.s. in de RHBS te Oostburg ter be spreking van hun belangen in vel band met de schadevergoeding wordt ge-houden. UITSPRAKEN GOESCHE TRIBUNAAL. Cornelia A.van G. te Goes, zes maanden interneering, die zij ech ter niet heeft te ondergaan indien zjj bepaalde voorwaarden nakomt, en ontzetting rechten H. van B„ keurmeester te Goes; negen maanden interneering, ver beurdverklaring radio-toestel en ontzetting rechten. W. B. schipper te Kloetinge, drie jaar interneering voorwaar delijk en ontzetting rechten. Clinge promotie. Een Aiugustus a.s. zal de heer Witte, ontvanger der Indirecte Belastingen en Accijn zen, overgeplaatst worden naar t kantoor eerste klasse te Goirle bij Tilburg. De heer Witte,, een ge boren Z.-V!aming, ig met het wel en wee van het Zeeuwsche laind ver grot id en is een van die ambte naren, die men zeker een promotie zooals deze er een is, gunt maar die men met leede oogen naar el ders ziet vertrekken. Bet grens- kantoor te Olinge, waar hij meer can 10 jaar zetelde, verliest in hem een goed' mensch, die door gfoot en klein geëerd werd. Muziekdemonstratie. Ter ge- j legenheid van de kermis haddien alhier muaekdemonstraities plaats. waaraan dioor 7 muziekgezelschap pen werdi deelgenomen. Gezamen lijk trokken de gezelschappen door het dorp, wat by het publiek zeeT in dien smaak viiel. Schieting. Ter gelegenheid van de kermis werden alhier groote schietingen gehouden op de staan de wip bij Pol. Weemaeg. p. Hage man, de beste schutter. Hoogvogel P. Ha.'tnian (Clinge). 1 Zjjvogel Edw. Willaiert (Clinge-; 2 Zijvogel P Bageman (Clinge) 1 Kal A. Lernhout (Hulst), 2. Kal J. van Halle i Clinge) Grootste aantail vogels A. Rot tier (Koewacht) namelijk 6 stuks. Er namen 40 schntteds aan dezen wedstrijd deel. Goes Spandoeken op de drukste punten der stad uitgehangen, verteilen dat de Zemidago van 28 Juli tot en met 4 Aug. in het Schuttershof ge houder, gaat worden. Hoogspanning heerscht er in en om dit gebouw. Reeds dagen ach ter elkaar kwamen in den avond de leden der Kath. Arbeidersbewe ging hun vrije uren opofferen om de voorbereidende werkzaamheden belangeloos te verrichten. Medewerking ondervindt men van alle zijden. „Euphonia" verklaarde zich bereid om een avond te ko men concerteeren. Een bekend mis sionaris Capucijn, net uit Sumatra terug, stelde zich beschikbaar om op een specialen missie-avond het woord te voeren; zakenmenscben, officieele instanties: allen willen iets doen om de eerste groote mis sie-tentoonstelling in Nederland na de bevrijding te helpen slagen. Slechts één groot lichaam toonde zich klein. In het program was opgenomen een missie-voetbal wedstrijd, doch de oppergoden van den K.N.V.B. hebben zich vastge beten in hun reglementen, wilden het uitzonderlijke van een gebeur tenis als de Zemidago niet zien en weigerden toestemming. Vertegen woordigers van Robur en Goes hebben Zondag j.l. nog broederlijk geprobeerd om Lotsy te vermurwen doch zonder succes. Op hetzelfde moment, dat er een halve compe titie voor Goes. R.B.C. en Helmond dia moest worden ontworpen heet te het dat in het gesloten seizoen niet gevoetbald mocht worden Doch deze onsportieve benepen heid te» spijt, gaat de Zemidago een succes worden. We mochten even een blik werpen achter de coulissen en enkele der attracties zien't is waarlijk verrassend. De officieele opening zal Zon dagmiddag om 3 uur plaats vin den, waarna om 4 uur de poorten voor het publiek openslaan. Wat zal het een drukte geven Kermis op komst. Voor het eerst sinds den oorlog zal dit jaar hier weer kermis gevierd kunnen worden en wel van 20 tot en met 27 Augustus as. Door de tijdsom standigheden zullen de bekende wafel-, oliebollen-, suiker- en pa lingkramen nog ontbreken, doch het geheele marktterrein zal wor den bezet door groote en kleine vermakelijkheden, nl. een autoskoo ter, zweefmolen, theater, jeep en blokveerrjj baantje, koektent met attractie, ballentent, lunapark, scheepjesmolen, kliktent met zwem wonder, schiettent, kinderdraai molen, Deensche Hoog vaart, glij baan, luchtschommel, rupsbaan vliegtuigbomsport en een viseh- kraam. Voorts zal op Zaterdag 24 Augustus het beroemde Kozakken- ruiterkorps op het gem. sportveld voorstellingen geven. Hansweert Muziekfeest De Harmonie „Scheldegalm" hoopt dit jaar haar 60~jarig bestaan te vieren. Om dit jubileum miet ongemerkt voorbij te laten gaan, its door het Bestuur besloten om op Zaterdag 14 Sept. as. een muziekfeest te organisee- ren, waaraan verbonden is een marschwedstrijd. Een zeer groot aantal vereeni- gdngen is voor dezen dag uitge- nooddgd. Verschillend® Vereenigin VERKOOP HEM AAN ONS. wij kopen alle merken, zowel huishoud- als industrie machines (ook defecte). Tevens HET adres voor Uw reparaties 738-0 NIEUWSTRAAT 38 TERNEUZEN TEL. 2410 U moet zich niet tevreden stellen met onze phenoimenale radiateur-koel- blokken te bekijken en wel te willen gelooven, dat deze joelblokken inder daad alle andere systemen in de schaduw stelt! Neen, U moet zich zelf van de superieure kwaliteit en koeling der B R F blokken overtuigen en dat weten wij zeker, U WORDT KLANT.' bredasche radiateuren FABRIEK B. R. F. Dir. GEBRS. HOEKSTRA N. Terheijd, weg 49. Tel. 86SI, Breda gen hebben reeds voor dit muziek feest ingeschreven, 't Marschcon- cours is echter een unicum voor Zeeland. Het muziekleven is onge twijfeld door het jaarlijksche Bonds concours van den Boni van Har monie en Fanfare-gezelschappen in Zeekind op hoogier peil ge bracht. Tot een Marsehconcours heeft zij het echter nooit kunnen brengen, wat zeer zeker jammer is, daar het voor alle corpsen aan te be velen is. .Scheldegalm" dat voor den oorlog meerdere malen aan dergelijke concoursen met veel succes heeft tóeelgenctmen Wil thans aan haar zusterverenigingen het nuij. hiiervan dlemonstreeren. Zij heeft daarom niet getwijfeld om een Marsehconcours aan dit feest te verbinden, om het mu- ziekpeil in Zeeland nog hooger te brengen. De sluitingstijd is bepaald op 31 Juli a.s, Hengstdijk. Geslaagd. aan de R. K. Mulo school te Bergen op Zoom slaagde voor haar eindexamen Eliza van Bolle, alhier. Heinkenszand Geverbaliseerd. De Rijkspolitie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen W. Rottier, M. Rottier en A. Hamnewijk wegens vernieling van ruiten, ctaghbord en ontsteking van een auto en tegen B. van de Reepe, Mej. J. Vermeulen en L, Wissen wegens het rijden op een rijwiel zonder voorlicht. 's-Heerenhoek Eind-examen R. K. Naaischool Diploma voor Lingerie behaal den Sara Jansens. Corrie Traas, S. van Antwerpen] M. Rijk, K. de Jong, D Capello, L Jansen. A. Blan kenburg, M. Sandeé, M. van Wes ten. PI. Ver'caxt, S. Simons, D. Ver'bart, Sj, Faes, Sj. Vermeulen, S. Nagelkerke, Lien Raas, Gr. Geijs L. Vermue, Nee! Boonman, Anna Cortin, N. Cortin, M. Bordui. Jo Grim, M] Bordui, B. Voet'. J. Walliout, C v d. Dries, J de Jong. M. Voet, S. Verbonk, Fr. Picters', L. Boonman, S. Werri, N. Oost hoek. Ma Rijk, Cath. van Gessel, Ka), 'v. Gestelen, ast. Grim, Joh Boonman, Job. Ve/mue, en Ant. Rijk. Voor costumière; Cl. die Winter; Bet Vos; Ka Boonman; Jo Faas; Cor Vreeke; L. Vette; C. van 't Westeinde; L. Bos Koos Pleiten, J. Goense, Kee van Gessel; Jo v. Stee; Ka Boonman; J. Nuiten, M. Uiterhoeve; M. de Winter, N. Rijk; St. Nagelkerke; Cor van 't West- einde; C. de Winter; M. v. d, Genuchte, T. Nagelkerke; J. Hoondert, G. van Eijkeren, C. Vette, J. Huige, R. Spelier, Ma. Boonman; Malein Boonman, B. van den Dries; Ka Vermue; M. Stoks; L. Goense, Hennny v. d. Wey en Ka. van Eykeren. Voor coupeuse: Dina Rijk, S. Oh. Stokx, C. Werri, C, West-dorp, Boonman, L. Bordui; C. de Winter C. Peiiten. M, Witkam; J. Hoon dert; B. Westdorp; L. Sinac. N. L, Luijkx, J, Vermue; T, Koole S. van den Dries; N. Vermue; P. Paree; M. Boonman; L. van 't Westeinde; Gr. Schrieks; Ol. Boonman en C. v. d, Pas. Districtsavond K.A.J. De KAJ District Middelburg hield een ge zellige bijeenkomst. De districtslei der wees er op, dat ondanks dat de K.A.J. hier in Zeeland nog maar pas opgericht is, er toch al heel wat tót stand is gebracht, wat ook dezen avond bleek. Opgevoerd wendi ,,De onuitstaanbare" door de too- neelclub van Ovezande en „De verjongde schoenlapper" door Hein kenszand, welke kluchten zeer op de lachspieren werkten. De muzi kale omlijsting werd verzorgd door het damsorkest „The Music Crac kers" van 's-Heerenhoek en door het Ovezandsche accordeon-orkest den nog enkele leuke declamaties ten tooneele gebracht door Vlissin gen en 's-Heerenhoek. Het geheel was een mooi geslaagde avond. 's-Heer Ab(skerke. 30-Jarig jubilé De heer J. W-ilhout te Heinkenszand was Maandag 30 jaar in dienst bij de Boom- en Fruitkweeksrij Gebrs. J. C. en P, C, van 't Westeinde alhier. Ter gelegenheid van dit feit werd hem een horloge met ketting en een enveloppe met in houd overhandigd. De heeren P. en J. C, van 't Westeinde alsmede de wnd. burgemeesters van Hein kenszand en 's-Heer Abtskerke voerden het woord en boden den jubilaris hun gelukwenschen aan, waarna deze de aanwezigen dankte voor de getoonde belangstelling. Kuitaart Retuse-visch Dezer dagen werd door den heer V., 'ri karper gevan gen, die maar eventjes 6Vi k.g. woog. Dit gebeurt zelden. Middelburg HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis, dat zij hun beslissing op 't ver zoek van L. J. van 't Westende, q.q. C. Papegaay en Zoon, om vergunning ingevolge de Hinderwet voor perceel Nieuwe Burg 12 sectie L no. 149 heb ben verdaagd. Middelburg, 19 Juli 1946. A. J. van der Weel, wnd. burgem. J. Ph. Koene, secr. 735-o Oostburg Aanbesteding. In het lokaal De Eenhoorn had de aanbesteding plaats van 41 woningwetwoningen voor rekening van de gemeente Oostburg. Bouwonderneming Oestgeest f 424000, Ned. Bouwsindicaat Den Haag f 428.000. Schar«nburg Dor drecht f 449,000, v d. Mond® Haax lem f 508.868, De Wilde Zuid- zande f 472,857, Dieters Bussum f 494,731 Pamogno Warmond! f 458,491, Ëlseneur Rijswijk f 494,900 Nelissen Haarlem 459,200, Zonne veld, Haarlem f 462.500, Christiaan sen Oostburg f 499,898. De begrooting was f 480,900. Sas-van-Gent Triduum. Hedenavond zal met een plechtig lof het alhier te houden triduum worden ge opend dat zal duren tot Zondag. Vrijdag en Zaterdag is er telkens Lof om 7 uur, terwijl cles Zondags een shiitingslof wordt gehouden om 6 uur. De predicaties zullen worden gehouden door een Pater Redemptorist. Sluiskil Geslaagd. Voor het MULO- examen slaagden de heeren A. Lafort, R. Schelstrafte, J. Bleyen berg en P. Goethals. Goede buit. Door de douanen werd een 3-tal personen geaares teerd, die in het bezit waren van Belgische katoen, overhemden en verdere textielgoederen. Stoppeldijk Tooneelavond. Om de leden van de R. K. Arbeidersbeweging een gezelljgen Kermiszaterdag te bezorgen, was de gemengde too- neelclub uit Terneuzen gevraagd. Van het zeer bekende stuk „Amor in de pastorie" hebben de talrijke aanwezigen werkelijk genoten. De gezellige sfeer van het Vlaamsche land werd zeer goed1 uitgebeeld, jammer dat het Vlaam sche dialect vaak zoo weinig tot zijn recht kwam. Baas Blom, on getwijfeld de beste speler, wist door woord en gebaar het publiek te boeien. Zeer goed werden ook ver tolkt de rol van „den Paster" en Dina zijn oudste zuster. De spelers hadden jammer ge- noeg nog al eens hinder van ru- ,The VillageTunes Verder wer moer in de zaal. Ook voor de aan Tuinstraat 19, Telefoon 2371 wezigen, die het spel goed willen volgen, is al dat leven zeer hjnder lijk. Vlissingen De a.s. Raadsverkiezing. Voor de a.s. verkiezingen van den ge meenteraad (Vrijdag 26 Juli) zijn de oprocpingskaarten verzonden. Wie er nog geen ontvangen heeft en toch gerechtigd is te stemmen, kan zich tot ditn gemeente-secre taris_ afd. verkiezingen, wenden. Raadsvergadering. De raad zal op 29 Juli a.s. des namiddags om 2 uur bijeenkomen ter openbare behandeling van de gemeentebe- grooting 1946 en v-an de be grootingen van het Burger Wees huis, het Gasthuis en Maatschap pelijk Hulpbetoon. DEN BOSCH, 24 Juli. Op de vee markt van heden weiden aangevoerd 3256 stuks vee,, zijnde 1269 runderen, 328 nuchtere kalveren, 811 biggen, 427 schapen, 36 geiten, 385 lammeren. De prijzen waren als volgt: melk- en kali koeien f 600-750, guiste koeien 300-450, kalfvaarzen 550-650. klamvaarzen 300- 475, guiste vaarzen 275-350, pinken 150 -250, graskalveren 80-160, biggen 20-40. schapen f 45-75, weidelammeren 20-35, geiten 20-45, jonge geiten 5-10, fok schapen 70-100. Aanvoer van runderen normaal, handel lui, doch niet goedkooper. Biggen weinig aanvoer, flauwe han del, Schapen en lammeren kleine aan voer, handel heel goed. Geiten han del traag. Bonnenprijs 3 ct. per kg. GOES, 23 Juli. Zure morellen 79 -106 per 100 kg, klerken 74-150, vl. kersen 70-81, eierkrieken 63-111. vol gers 86-101, oranjepruimen 67-121, ok kelanen 51-80, bevelanders 77-95, tol- lenaarspruimen 41-87, early laxton 76 -165, princepruimen 45-55, pruimen C 15-86, r. bessen 82-108, kruisbessen 30 -82, frambozen 70-102, bramen 94 p. 100 kg, yellow transparant Ia 101- 110, idem A 72-98. idem B 49-70. per zik roode zomerappels Ia 105-110, id. A 76-98, idem B 52-75, Bearly of bath 46-74, oomskinderenperen Ia 106-108. idem A 83-104, idem B 60-84, perziken 7-68, meloenen 75-146. HULST. Biggen aangebracht 21 st., verkocht 16 st. Hoornvee aange bracht 29 st., verkocht 11 st. VRIJDAG 26 JULI. HILVERSUM I. 7.00 Nieuws 7.30 Morgengebed 7.45 Gram. 8.00 Nieuws 8.20 Gram. 9.50 Reportage 10.10 Zang 10.45 Voordr. 11.00 Gram. 11.30 Als de ziele luistert 11.45 Krijgsgev. 22.03 Alt 12.30 V. man tot man 12.45 Lunch concert 13.00 Nieuws 13.20 Lunchconc. 13.45 Vraaggespr. 14.00 Orgel 24.30 Bij bel 15.00 V. d. vrouw 16.00 Gram. 16.30 Chopin 17.00 Causerie 17.15 cello 18.00 Muz. 18.15 Causerie 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Nieuws 19.15 Dep. uitz. 19.30 Muz. 19.45 Puzzle 20.00 Nieuws en verkiezingsuitsl. 20.13 Gram. 20.35 Gram. 20.50 Verk. uitsl. 21.00 Op de brug 21.15 Reportage 21.30 Verk. uitsl. 21.40 Reportage 22.00 Nieuws en verk. uitsl. 22.15 Avondgebed 22.30 Verk. uitsl. 22.40 ork. 23.00 Nieuws 23.15 Verk. uitsl. en gram, HILVERSUM n. 7.00 Nieuws 7.30 Gram. 8.00 Nieuws 8.25 Gram. 8.50 V d. huisvr. 9.00 Gram. 9.50 Viool en piano 10.00 Morgenwijding 10.20 Regen boog 10.45 Piano 11.15 V. d. vrouw 11.30 Zang 12.00 Gram. 12.35 B. Balogh 13.00 Nieuws 13.15 P. Palla 14.00 Kook kunst 14.20 Schubert en Sibelius 15.20 Hoorspel 15.45 Reportage 16.00 Eddy Walis 16.30 Verhaal 17.00 Joh. Jonfe 17.30 Ramblers 18.00 Nieuws 18.15 Cor- duwener 18.35 Mendelssohn 19.15 Dep. uitz. 19.30 Lezing 20.05 Koor 20.30 Le zing 21.00 Lezing 21.15 Verk. uitsl. 22.40 Avondwijding 23.00 Nieuws 23.15 Verk. uitsl. DISTR.KRING MIDDELBURG. Openstelling Agentschap Serooskerke Het Agentschap van de Distributie- dienst te Serooskerke zal in 't ver volg geopend zijn op de volgende dagen Maandag, Dinsdagmorgen, Don derdag, Vrijdagmorgen. 760-O D.K. VLISSINGEN De uitreiking van schoenenbonnen aan personen, wier stamkaavfnummer eindigt op een 1 in onderscaar.de ge meenten zal plaats hebben op de daarachter vermelde dagen en uren,: Biggekerke Donderdagmorgen 9—11, Koudekerke: Vrijdag 9-12 en 2-4, Zoutelande: Maandagmorgen S—12 u., kapelle: Dinsdagmorgen 9-12. Medegebracht moet worden de 2e distr.stamkaart, terwijl alleen in aan merking komen personen, die sinds 1 Jan, 1945 geen schoenenbon hebben ontvange/?. Dit geldt ook voor dege nen, die als oorlogsgetroffene een schoenenbon hebben ontvangen. 78S-o ÖOOOAO-OOOOOOOOOOOOOOOOODCKéOOOOOOOOOOOO 1 1 ia S% 'v? BL men op lijst 605—o ST. ADRIAANSTRAAT 17 GOES TELEF. 2778 Steeds voorradig blanke zoute visoh, gebeukte stokvisch en drooge visch. alle soorten gerookte en gestoomde visch en visch in blik. KWALITEIT IS ONS DEVIES! 262—0 ><xx>0<><x><><><><><><X>ö<xx><><><><xxx>ood<>0<>oo<><xx> °it is de overtuiging van vele propagandisten van lijst 9

de Stem | 1946 | | pagina 3