Wandaad te Overslag HET SERGEAKT MAIOOR DONZE uit Goes thans in de kazerne te Geeriruidenberg Radfo- program Spoorweg abonnement herleeft N. A. G. Protest der pootaardappelexporteurs ■IN T KORT Een merkwaardig gevat DE t H.H. G Bioscooi De N VOETBAL Donze de beste mijnenoptuimei in de praktijk. Bas Burkink m de theorie. |»IJ een bezoek. dat wü onlangs aan het oude vestingstadje Geertruidenberg brachten, verna men wij, dat zich in de kazerne al daar de held van Roermond be vond, de sergeant-majoor Donze, uit Goes. Het hart van een journalist is nu eenmaal weetgierig van aard en zoo kwam het dat wij al gauw temid den van een troepje mjjnenruimers zaten op het bir.nenpleintje van de kazerne, die alle lief en leed van de mhnenruimerU hadden meege maakt met den heer Donze. Deze jongen, Donze, is de man waarvoor wij het meeste respect hadden en die ten volle den eere- tltel ..Held van Roermond" waard is, aldus een der soldaten. Stilaan kwamen de verhalen los en wfj hebben ons een en ander van onzen held laten vertellen. „Een speurhond" In de omgeving van de stad Roer mond heeft Donze ongetwijfeld het grootste aandeel gehad bij het mijnen ruimen. Onze sergeant-ma joor was een speurhond in het op zoeken van mijnen. Het was als rook hij de gevaarlijke dingen en wanneer hij een onbekend mijnen veld was ingegaan om een gevaar lijk werk te beginnen, dan wees hij ze aan als had hij de mijnen er zelf weggelegd. De jongens die rondom ons heenzitten zijn het er roerend over eens dat hij de beste ruimer is in de praktijk. Er komen dan verschillende staaltjes van moed uit het offerende leven van deze jon gens voor den dag. Onder een huis te Roermond lag een bom van tamelijk zwaar kali ber. De jongens hadden deze onder het huis, dat café was, uitgegraven en op de markt gedeponeerd. Com mandant Polak heeft den bom op een wagen laten hijschen en is er alleen mee weggereden. Hierbij deed zich nog een eigenaardig iets voor, waarom men eigenlijk moet lachen en waaraan men tegelijker tijd zich ergeren moet. Toen nl. 't gevaarlijke karwei bij het café was beëindigd, stelde de dochter des huizes aan vader voor de jongens een borrel in te schenken, dien zij wel hadden verdiend. „Wij waren het hiermee roerend eens", aldus de jongens. Toch moeten deze kerels van de mijnenruimerij wel vreemd hebben opgekeken toen zij van den vader moesten hooren, dat de bor rels te duur warenWij zouden gedacht hebben dat zulk werk nooit te duur was! Mine-feeling Tn Roermond waren huis aan huis booby-traps aangebracht en meestal begon het al bij het hek werk voor de woningen. Maar Don- ze was er kundig in en al waren de gemeene dingen nog zoo listig door de moffen aangebracht, even handig wist onze vriend ze onklaar te maken en te verwijderen. De jongens vertelden ons nog een specialiteit' van Ilonzc. Het ge beurde dat de deur van een brand- ZATERDAG 13 JULI. HILVERSUM I. 7.00 Nieuws 7.30 Morgengebed 7.45 Gram. 8.00 Nieuws. 8.20 Gram. 9.45 Reportage. 10.05 Kerk- muz.. 10.15 Gram. 10.45 Voordracht. 11.00 Zonnebloem 11.45 Fam. be. Indië 12.05 Cello 12.30 Ork. 13.00 Ned. Strijd kr. 13.30 Ork. 14.00 Dansork. 14.15 Eng. les 14.45 Dansork. 15.00 Kinderland. 16.00 Blaasensemble. 16.30 Causerie. 17.00 KRO-kiosk. 17.15 Dwars er door heen 17.45 Causerie 18.00 Gram. 18.15 Weekoverz. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Nieuws 19.15 Reportage 19.25 Kunste naars 19.45 Wederopbouw 20.08 Licht baken 20.30 Hoorspel 21.40 Verhaal. 22.00 Nieuws 22.15 Avondgebed 22.35 Ork. 22.45 Lezing 23.00 Ork. 23.15 Gram HILVERSUM II. 7.00 Nieuws 7.30 Gram. 8.00 Nieuws 8.20 Gram. 9.00 Viool 9.50 Piano 10.00 Morgenwijding 10.20 Sopraan en piano 10.38 Continu- bedr. 12.00 Fr.-It. gram. 12.35 Dansmu ziek. 13.00 Nieuws 13.15 Gram. 14.15 Sport 14.30 Ork. 15.15 Boekbespr. 15.30 Ork. IC. 10 Lezing 16.30 Verzoekpl. 17.00 Rep. flitsen 17.30 Ramblers 18.00 Nieuws 18.15 Novè Serenades 18.45 Lezing 19.00 Tango's en rumba's 19.30 Bijbel 20.05 Vaud.-ork. 20.40 Koor. 21.00 Binnenl. pverz. 21.15 ..Prikkeldraad" 22.00 Scotch Guards 22.30 Pop. progr. 22.50 Walsen 23.00 Nieuws 23.15 Gram. kast op een kier stond, waaraan 'n mijn was verbonden. Werd de deur geopend, dan volgde onvermijdelijk een ontploffing met al de gevolgen van dien. Donze had hier iets op gevonden. Door zijn duim tusschen slagpen en slaghoedje te brengen, maakte hij een ontploffing onmo gelijk. De slagpen liet hij tegen zijn nagel slaan en de mijn was niet di rect gevaarlijk meer en kon verwij derd worden. Dit. kunststuk deed geen tweede hem r.a. Autoriteiten op het gebied van mynenruimen spraken bij der gelijke staaltjes van Donze van „Mine-feeling". Een staaltje van moed W^as Donze, de man van de prak. tfjd. Bas Burkink uit Hans- weert, was de man van de theorie. Deze soldaat en held van de mij- nenruimers bevindt zich momenteel niet meer in de kazerne te Geer truidenberg. Het verhaal, waarin de reden is vervat, hebben wij van de jongens vernomen en wij laten het gaarne hier volgen: Op een dag dat de jongens weer volop bezig waren in een mijnen veld, bemerkte Bas plotseling, dat hij boven op een mijn stond. Bas had de tegenwoordigheid van geest en vooral den grooten moed om op de mijn te blijven staan daar deze volgens deskundigen in dat geval bij ontploffing minder ernstige ge volgen heeft voor hen die zich In de buurt bevinden. Hij schreeuwde zijn makkers toe zich te dekken. De mijn, waarop hij stond, was een Duitsche springmijn, die 3.5 sec. na het trappen op de ontsteking on geveer 1.80 m. de lucht in vliegt en een kogelregen van 360 stuks rond zich heen spreidt. Bas Burkink verloor er een been mee. maar heeft ongetwijfeld verschillende van zijn makkers het leven gered. On langs werd hij hiervoor geridderd met den bronzen leeuw. Egypte moet niets van communisme hebben TN Egypte zijn ongeveer 160 personen, verdacht van com munistische sympathieën, ge arresteerd. De Egyptische minister-president, Sidky Pasja, heeft in verband met de te Cairo, Alexandrië en andere plaatsen plaats gevonden arresta ties verklaard; „Daar de commu nistische propaganda dreigde de veiligheid en de regeering van het land aan te tasten, zag de regeerini zich genoodzaakt een wetsontwerp op te stellen, om daaraan een einde te maken. Sedert eenigen tijd heb ben de communistische tijdschrif ten en de boekwinkels, die commu nistische boekwerken in alle talen verkoopen, zich vermenigvuldigd." TV/TIN. Mansholt stapte Zaterda jl. 't bureau van de „Nieuwe Langendijker Courant" binnen en gaf den daar aanwezigen redacteur W. een draai om de ooren. W. heeft nu een aanklacht wegens mishandeling laten indienen. De verbolgenheid van den Mi nister was opgewekt door een stuk in genoemde courant, volgens hetwelk de heer Mansholt iets te maken zou hebben gehad met paardenvorderingen ten behoeve van de Duitschers. Dit had een geïnterneerde namelijk verklaard aan een rechercheur van de P.R.A. te Alkmaar. Minister Mansholt heeftj ook een aanklacht ingediend tegen den redacteur en herroeping van de gepubliceerde insinuaties geëischt. Heden zon onder 20.57 u., maan onder 2.38 u. Zaterdag zon op 3.34, maan op 19.44. Weersverwachting: In den vroe gen ochtend eenige mist. of wolkenvelden, daarna meest zonnig weer. Iets warmer dan gisteren. Weinig wind. Maar het is duurder r\E algemeene abormementskaai- ten der Ned. Spoorwegen zullen binnenkort weer verkrijgbaar zijn. Waarschijnlijk kan in de tweede helft van Augustus weer aan aile stationsloketten en bij de erkende reisbureaux een algemeen abonne ment genomen worden. De abonne menten zullen echter duurder dan vroeger zijn. (ca. 50 pet.). De prijzen zijn: voor de 3e kl. f 82.50 voor de eerste maand en f 66 voor iedere aansluitende maand en voor de 2e kl. resp. f 118.75 en f 95 Eerste kl. abonnementen worden voorloopig niet ingevoerd. kan revanche nemen Hoe begint Roosendaal? kamp.oensrad maakt zijn iaat- ;o wentelingen. De le klassers ten elkaar nog slechts driemaal ontmoeten. Op het. oogenblik heeft Haarlem nog de beste papieren, maai de vraag mag worden gesteld of deze club in staat is haar voorsprong op de anderen te behouden? Weliswaar heeft het Woensdag thuis van Lim- burgia gewonnen, doch het is lang geen wet van Meden en Perzen dat de Haarlemmers Zondag in Brunssum eveneens winnen. Voor NEC. dat Ajax ontvangt, zien we weinig kansen weggelegd, ook al spelen de Nijmegenaren op ver trouwd terrein. Tenslotte de ontmoeting NAC—Hee renveen. NAC's kansen op den titel zijn zeer zwaar gedaald, zoo niet ver keken. Doch niettemin zullen de Bre- danaars er een eer in stellen hun huid zoo duur mogelijk, te verkoopen. De kans dat zij Zondagavond re vanche op Heerenveen nemen is o.i. groot. Tn den promotiewedstrijd 2e klasse verkeert RBC in de gelukkige om standigheid op eigen terrein Helmon- dia te ontmoeten en naar onze over tuiging te slaan. Wat de promotie in de 3e klasse be treft, zijn we vooral zeer benieuwd hoe Roosendaal het ei' af zal bren gen, dat Zaterdag RAC ontvangt en daarna bij de leerlooiers op bezoek gaat. Veel spanning zal er in Waalwijk zijn. Het zal vermoedelijk uitloopen op een zege voor WSC. KOMT ER EEN HOOFDKLASSE De bondsvergadering van den K.N. V.B. zal zich op 3 Augustus o.m. bezig houden met een door de studiecom missie ingediend voorstel inzake de instelling van een hoofdklasse die 14 clubs zal omvatten. Ten aanzien van de eerste klasse wordt geprojecteerd deze over vier afdeelingen te verdeelen, nl. West Zuid, Oost en Noord. Nummer laatst van de hoofdklasse degradeert auto matisch. De vier eerste klas kam pioenen spelen voor een plaats in de hoofdklasse. Zoo zullen de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland komen te vervallen, terwijl de pro motie- en degradatiewedstrijden over de geheele linie, dus ook in de lagere afdeelingen, zooveel mogelijk zullen vervallen. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. VOETBAL. Kampioenshap van Nederland: NAC-lIeerenveen. NEC-Ajax. Lim- burgia-Haarlem. District 4. Promotie 2e klasse: RBC- Helmondia. Promotie 3e klasse: Roosendaal-RAC (Zaterdag 19.00 uur). HAC-Roosendaal RKC-WSC. UITSLAGEN AFD. ZEELAND le kl. C.: Vogelwaarde 1-Hulst 2 4-1 Corn boys 2- Hontenisse 1 2-8. 2e kl. C: Hontenisse 2-Koewacht 3 7-2. Ju- nioreswedstrUden 2e serie: Aardenburg -Breskens 0-0, Vlissingen A-EMM 18-0 De Zeeuwen B-Middelburg B 0-5, 's Heer Arendskerke-Luctor 2-3. Zeelan- dia-RCS B 0-3. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND De uitslagen in de tweede ronde zijn: J. Mullié Colijnsplaat-Dr. A. Vol- mer. Wolfaartsdijk 1-0, dr. A. V«lmer -J. Mulli) O-I, A. Quakkelaar, Hansw. -dr. A. Volmer 1-0, dr. A. Volmer-M. Quakkelaar 0-1, A. Reusen, Goes-M. Quakkelaar 1-0. M. Quakkelaar-A. Reusen 1-0, dr. A. Volmer-H. Voor hans, Sluiskil 1-0, H. Voorhans-dr. A. Volmer 1-0, A. Reusen-H. Voorhans 0-1, A. Reusen-dr. A. Volmer 1-0, H. Voorhans-P. de Zeeuw Middelburg afgebr. Eere. wien eere toekomt. De heer A. te S. schrijft ons: In uw blad van jl. Donderdag 4 Juli, lazen we onder de foto van het nieuw .erkozen lid van G. S. den heer A. Lockefeer uit Hulst .o.a de volgende onjuistheid: „In hem heeft Kath. Z.-Vl. weer een vertegenwoordiger in G. S., wat sinds het aftreden van wijlen den heer Rompu het geval niet meer was. Alle respect voor wijlen den heer Rompu, die gedurende vele jaren on tegenzeggelijk veel vruchtbaar werk verrichtte als lid van G. S. in het belang van Zeeland en vooral van Z.- Vl., is het o.i. niet juist dat in Uw bovengenoemd bericht de heer G. Goossens uit Sas van Gent .wordt ver geten of gepasseerd. Immers de heer Goossens was het laatste Z.-Vl. lid van G. S. Hij was iemand die al de jaren dat hij lid was van de staten en van G. S. ook tijdens de moei lijke oorlogsjaren steeds getoond heeft die plaats waardig te zijn. De vele verdiensten voor, en het vele werk dat hij verzette in het belang van de Provincie en meer speciaal in dat van Z.-Vl. kunnen en mogen zoo maar niet worden weggecijferd. In ieder belang en niet het minst, in dat van de arbeidende klasse welke nimmer door hem werd vergeten als aanbrengster van het grootst aantal stemmen, heeft hij gevochten en ge pleit, daarbij steeds voor oogen hou dend dat hij als Katholiek verkozen was. We hopen maar dat hier iemand die zijn sporen in het openbare leven zeker verdiende, niet zoo maar „ge negligeerd" zal worden en dat dit in gezonden bericht moge bij dragen om eere te geven, wien eere toekomt. Dit in naam van verschillende Z. Vlamingen. l'ekgram aan den ministerpresident TAE protestacties tegen, den var, hoogerhand gedecreteerden centralen export van pootaardap pelen, duren nog steeds voort. Reeds diverse malen vestigden wij hierop in ons blad de aandacht, daar het hier betreft een strijd rond een der grootste productiemogelijkheden van Zeeuwsch Vlaanderen. Nu is 't weer noodig hierop terug te komen. Ondanks beloften werd de cen trale export toch doorgedreven, wat het bestuur van den bond van West Z. Vlaamsche poot aardappelexporteurs er toe heeft gebracht een telegram te zenden aan den minister-president. Hierin wordt o.a. op het volgende gewezen: Bij défcop 10 Mei 1946 te utrecht gehouden vergadering spra. ken zich de exporteurs bij meerder heid van stemmen uit voor indivl dueelen export, ook naar België en Frankrijk. Hierop ontvingen zij be richt, dat individueele export was toegestaan naar met name genoem de landen in Europa en alle landen buiten Europa, zij het dan onder voorwaarden, welke de exporteurs ongeschikt leken als stimulans voor de activiteit der betrokkenen. Ook werd hierbij niet gerept over België en Frankrijk, terwijl van vooraan staande personen uit den Fran- schen landbouw werd vernomen dat men het in Frankrijk van offi- cieele zijde doet voorkomen, alsof men van Nedcrlandschen kant wei gert den individueelen export toe te staan. Bovendien klaagt men in de Fransche landbouwkringen over den centralen import. Dit over Koningin naar Engeland I uM. de Koningin zal* 36 en 31 Juli een bezoek brengen aan den koning en de koningin van En geland, ten einde den koning per soonlijk de versierselen te overhan digen van Riddergrootkruis der mi litaire Willemsorde, waartoe de Ko ningin Z.M. heeft benoemd. H.M.. die in Buckingham palace de gaste van den koning en de ko ningin zal zijn, zal bij die gelegen heid tevens een geschenk der Ne- derlandsche regeering aanbieden, bestaande uit in Nederland gefok te paarden, welke deels voor zijn particulier gebruik, deels voor het garderegiment der Horse Guards bestemd zUn. ■yOLGENS Radio Vaticana zijn verschillende katholieke mis sionarissen in Indo-China vermoord en kerken verbrand. IN België wordt'de aftredende mi- nister-president van Acker weer als de nieuwe premier gedoodverfd. T\E dollarleening' van ons land in Amerika is 50 millioen dollar groot, heeft een looptijd van 25 jaar en een rente van 3 pet. jyf ET ingang van Vrijdag 12 Juli is de export van tomaten vrij. TNE leiding van de Arabische dele- ga tie. die de Palestij nsche kwestie aan het oordeel van den Paus wil onderwerpen en daarom een bezoek aan het Vaticaan zal brengen, berust bij dl'. Hanr.ah Stallah. Volgens inlichtingen van Arabische zijde is de delegatie „wel kom". IAALADIER, ex-premier van Frankrijk, is toch in de Natio nale Vergadering gehandhaafd, al hoewel de communisten er hem persé uit wilden hebben. Var.daag worden nog felle debatten over deze kwestie verwacht. Daladier zelf zal zich maar eventjes 5 uur lang verdedigen. AP korten termijn zal een maxi- mum prijsregeling voor appelen, peren, en pruimen in werking tre den, waarbij geen rekening wordt gehouden met de prijzen, bepaald by verpachtingen van fruit op stam. T^E regeering van Griekenland heeft die van Groot-Brittannië verzocht te intervenieeren in ver band met de grensmoeilykheden met Albanië, dat voortdurend ongere gelde troepen de gelegenheid zou geven de grens te overschreden. O AKKERSPATROONS kunnen aan hun gezellen een voorschot uitkeeren van een week loon als dit voorschot terugbetaald wordt. TRAK heeft om een zetel in de Vre. desconferentie gevraagd. rpEGEN den Nijmegenaar Becker is de doodstraf geëischt. Ver dachte was lid van het executie- peleton in Vught. Hij schoot met z'n revolver verschillende menschen wegende vrezen de exporteurs, -dat, gezien de bedenkelijke resultaten in het buitenland met centraal geëx porteerd pootgoed, hun destijds moeizaam verworven afzetgebieden verloren gaan, indien ook de oogst 1946 nog centraal zou worden ge ëxporteerd. Ook wordt er de aandacht op ge vestigd. dat de producenten van kleipootgoed zich ernstig bedreigd achten, doordat men via den cen tralen ambtelijken export pootgoed uit zard dirigeert naar gebieden, welke steeds kleipootgoed afnamen en allerminst op levering van zand- pootgoed gesteld zijn. Tenslotte werd den minister-pre sident verzocht direct maatregelen te willen nemen, om doorvoering van een beslissinggenomen dooi' een betrekkelijk kleine groep per sonen die uit hoofde hunner positie belang hebben bij voortzetting van ambtelijken centralen export, te voorkomen. Gedachteniskapel geheel vernield In den nacht is de kapel, welke ter eere van de gebrs. Naudts zou worden ingewijd, geheel van de kostelijke beelden beroofd. Daarna is de rest in gruis geslagen. De ka pel was opgebouwd op de plaats waar deze twee moedige jongens door de Duitsche politie waren ge arresteerd. De twee vaderlanders zijn in een concentratiekamp in Duitschland om het leven gebracht Ter nagedachtenis werd in de om streken een collecte gehouden om in de bosschen tusschen Overslag en Zelzaete op de plaats van aires tatie een kapel te bouwen. Dezer dagen werd de kapel echter als een ruine teruggevonden en men ver onderstelt dat hier verraders van de gebrs Naudts aan het werk zijn geweest. De politie heeft ondertus- schen een uitgebreid onderzoek naar deze wandaad ingesteld. OESTERBEKKENS IN IEKSEKE WORDEN HERSTELD lil de Rotterdamsche haven Is aangekomen het Nederlandsche 9.S. Albatros, komende van Limfjord met een lading schelpen aan boord, welke bestemd is voor het herstel van de oesterbekkens in Iersefae. Het schip heeft ligplaats genomen aan de Parkkade. TRIBUNAAL OOES De 23-jarige onderwijzer A. C. V.. voorheen werkzaam op het Goeschc Arbeidsbureau stond terecht, beschul digd van lidmaatschap W.A., N.S.B. en nat. soc. propaganda. Toen deze be schuldiging voorgelezen was door den secr. van het tribunaal, zei de presi dent lot verdachte, dat zijn goede da den verzwegen waren in de dagvaar ding, doch clat die direct ter sprake zouden kunnen komen. De pres. voeg de er aan toe, dat men het beter had geacht om deze zaak te berechten, daar een uitspraak z.i. in het belang van V. was. Uit deze inleiding is reeds af te leiden, dat men hier met een merk waardig geval te doen' had en bij het verhoor werd dit volkomen bevestigd. V. die uit een NSB-milieu kwam, was in het, begin der bezetting fout geweest. Half 1941 was hij gaan in zien dat zijn houding een Nederlan der onwaardig was, waarom hij zijn misstap probeerde te herstellen. Hij kreeg hiertoe volop de kans na zijn aanstelling tot ambtenaar op het Goe- sche Arbeidsbureau. Zoodra het groote Sauckel-action begon knoeide V., in het voordeel der landgenootcn er lus tig op los. 'n Paar honderd jongens en mannen bespaarde hij een uitzen ding naar Duitschland door de me dische attesten te vervalschen. door stempels aan te brengen en kaarten weg te werken. Dit alles onder de oogen van "n paar NSB-dwarskijkers. Het was tenslotte een publiek geheim, dat V. alle Duitsche orders aan zijn laars lapte, zoodat hij in ongenade viel en temeer omdat hij begin Febr. 1942 uit de NSB was getrede;. beenen moest maken. In Coevorden wist hij een aanstel ling als onderwijzer te krijgen. Hij sloot zich daar aan bij de illegaliteit en waagde doorloopend zijn leven bij allerlei acties tegen de Duitschers, bij het bevrijden van Joden, het be schermen van onderduikers, enz. Na de bevrijding liet het vroegere ver leden van V. hem echter geen rust en een vervolging werd tegen hem in gesteld, terwijl hij tevens 'n tijd lang huis-arrest kreeg De bevolking is ech ter zoo op de hand van V. in Drente, dat men zich allerwege voor hem in spande. De verdediger kan dan ook een imponeerende hoeveelheid gvnsti- ge verklaringen overleggen en de Goe- sche illegaliteit had den man, die o. m. een valsch stempel had bezorgd aan wijlen Kees de Graaff ook niet vergeten, Op het verzoek van den ver dediger, mr. Boon uit Emmen, om vervallen verklaring der beschuldi ging, ging het tribunaal in raadkamer. De beslissing viel, het kon al niet an ders, ten gunste uit van V. Het ver zoek van den verdediger werd inge willigd. Geheel gerehabiliteerd kon V, het tribunaalgebouw verlaten. hi vi DK. A. LYSE Te Den Haag var, 52 jaar. ziekbed overledei servator van de Vredespaleis, bijna 25 jaar De overledene Zeeuwsch Genoc schappen in Middelburg. Van was hy secretar landsche vereeni ca rissen. VARKENS SLAC Het in sommif ceerde bericht, Bond van Vark Zeeland met houden van vark ting heeft veel In bedoeld be deeld, dat aanvri den ingediend van varkenshout burgemeesters moest doorzendi aan den secreta van Varkenshan te Axel, welke vragen aan den land zou doen De Provinciaa ns voor Zeeland nadrukkelijk de dit bericht zone geplaatst is, en volkomen in strj de regeling. Alhoewel eenii oorspronkelijke wil dit niet zej iedereen een var De regeling is dien men volgen satlè 1946 de be een bepaalde op waarop aardapp verbouwd wordt komen voor hei varken De grootte waarmee genoeg hangt af van voor 1940 regeln te, dan* wel of mester" wordt Ieder die meei van. een varken komen, kan tot aanvrage indien* lijk bureauhoud* le gewenschte trekking tot de strekken. Zeestraat - Een kara kt L'HERBIER RENA, ROO De geschiet een gToote werk over hun vaderla van menscl Wij leveren U AANBEVELEN MOTOROLIE leverbaar SPI OLIE EN LIC want wij lev< PRODUCTEN, franco thuis. OLIE- EN VE Deze w< prent, e meester PI Een me vol rom span n in Een filr bitter 1( Het naa' van een R, is 511-0

de Stem | 1946 | | pagina 2