Mensche Historische raadsvergadering te Middelburg MEDERLAND-BELGIE Vreemde manoeuvres Na zes jaar Vertegenwco Het woning noodherstel PUBLIEKE TRIBUNE De vrouw mei de v a j De Parade der „Cleyne Luyden" program chef algemei actieve Meubelm Koning's Beid beurtdi Bi*eskens- Ir. ROTHUIZEN over het stadhuisplan T~vE vergadering vair den Middel- burgschen raad, die Woensdag middag werd gehouden, was niet minder dan die van 3 Mei 1941, toen het beginselbesluit tot herbouw van het stadhuis werd genomen, van historische beteekenis. In deze ver gadering toch werd besloten om den herbouw te doen geschieden volgens een nieuw, nauwkeurig om schreven plan van Ir. van der Steur. Dit punt was echter het laatste der agenda. Alvorens dit aan de orde kwam, werd aan de vereeni- ging tot drankbestrijding een sub sidie van f 100 toegekend, de gas- prijs met 0.5 cent per m3 verhoogd en, in overleg met het Streekbu- reau, f 5000 uitgetrokken voor een herstel op bescheiden schaal van 't plantsoen op den Dam. De tijdelijke raad zal geen communist meer on der zijn leden tellen: de heer van der Pas nam wegens vertrek zijn ontslag en de vacature mag niet aangevuld worden. In zün plaats werd als lid van de commissie van toezicht op de avondschool voor nijverheidsonderwijs benoemd de heer van Loo. Meer discussie ver oorzaakte het advies om het slui tingsuur der tapperijen van 23 op 24 uur te brengen, maar rncl 13 stemmen voor en 4 leger, vereenig- de de raad zich ermede. De finan cieels deskundige, de heer Luyen- dijk, en de bouwkundige ir. Rot huizen hadden enkele bezwaren te gen de h.i. te summiere voorstellen van B. en W. om een crediet van bijna f 650.000 te verstrekken voor woningherstel. Na verdediging van het voorstel door den voorz. en wethouder van 't Wester.de (R.K.) ging ook dit er door. Het stadhuisplan TYe bij uitstek deskundige in den raad, ir. Rothuizen, was de eenige die over dit punt het woord voerde. Hij sprak zijn vreugde uit over de wijzigingen, die ln 't voor loopige plan-1941 zijn aangebracht. Het is gegroeid en rijper geworden. De aanbouw van ir. van der Stern- is iets geheel anders dan die van voorheen. Toen zich in het derde kwart der 18e eeuw -de noodzake lijkheid van uitbreiding deed ge voelen, is daaraan gevolg gegeven in den stijl van dien tijd. Spr. be treurde het, dat onze tijd een zoo overtuigenden, eigen-tijdschen stijl niet bezit maar dat bezwaar is niet te ondervangen. Van der Steur is niet anderhalve, maar vier eeuwen teruggegaan en heeft een vroeg- renaissancen aanbouw ontworpen, die spr. brillant en kunstig noem de. Zoowel technisch, architect*! nisch als aésthetisch achtte hy het plan verantwoord. Niettemin had hij één bezwaar. Eertijds vervulde het stadhuis eens deels de functie van afsluiting der Markt, anderdeels was het opgeno men in de sterke spanning van de Noordstraat. Die laatste is door den doorbraak NoordstraatPenning- hoek opgeheven. De secretarie zou liij aan die züde liever begrensd zien door het ontvangersbureau dan, zooals ir. van der Steur het ontwierp, door de conciërgewo ning. Het kantoor van den gemeen- Waalwijker werd de dupe Woensdag keerde de heer B. uit Waalwijk mei drie andere perso nen uit dezelfde plaats, per auto terug van Utrecht. Aan de Noord zijde van eb brug fc.y Zallbommel moes. de wagen stoppen, daar op dat moment het verkeer van den anderen oever de brug moest p„s- seeren. Tusschen de colonne, die over de brug kwam bevond zich een militaire wagen. Toen deze de auto van den heer B- welke even eens in die colonne wachtje pas seerde, werd er uit den militairen ■wagen plotseling een handgranaat geworpen, die vlak naast de auto van B., tot ontploffing kwam. De heer B. kreeg enkele splinters in den hals welke wonden achteraf gelukkig niet gevaariyk bleken te Bün Nadien ontdekte men dat er op den openbare weg oefeningen wer den gehouden en da heer B. bleek niet de eenige, die reeds gewond geraakte. Het is zonder meer dui- delyk dat dergelijke voorvallen uit den booze moeten zijn. Wij hopen dat de betreffende instanties nauw keurig het gebeurde zullen onder zoeken. De heer B., heeft te Vught bij de militaire instantie aldaar pro- ces-verbaail laten opmaken en te vens aangifte gedaan bij de Rijks politie te Waalwijk. te-ontvanger zou, zonder in strijd met zyn bestemming te komen, hoogeropgaand kunnen zyn, waar door naar het oordeel van ir. Rothuizen althans iets van de spanning zou kunnen worden her kregen. Namens B. en W. bracht de voor zitter den spreker dank en zegde nader overleg met ir. van der Steur op dit punt toe. Gelijke burgers, gelijke rechten O ij de rondvraag noemde dhr. van Loo namen van enkele voor aanstaande ingezetenen, wier wo ningen niet slechts voorloopig be- wooobaar worden gemaakt, maar definitief hersteld en in een enkel geva' zelfs zonder noodzaak aan- zieniyk verbeterd worden. De voorz. bleek van deze gevallen op de hoogte en noemde ook het ge ruchtmakende geval van de firma Vroom en Dreesmann (welke be langrijke uitbreiding aan haar winkelruimte geeft). De fout ligtbu het Streekbureau. hetwelk licht vaardig de vergunningen heeft ver strekt. De gemeente is daarvoor niet verantwoordeiyk, maar kan slechts bezwaren tegen den gang van zaken uiten, hetgeen in feite ook is ge schied. ANA VOND van 20.45 tot 21 uur en Zondagavond van 19.4520 uur heeft Hilversum I iets interessants voor U. Door middel van hoorspelen zal u een en ander verteld worden over de „Katholieke Volks partij". INENTING TEGEN DIPHTERIE In verband met het voorkomen van gevallen van 'diphtheric in verschillende gemeenten in die Provincie Zeeland en ter voorko ming van uitbreiding van deze ziekte, heeft de geneeskundig In specteur van de Volksgezondheid alls burgemeesters van de gemeen ten in Zeeland geadviseerd over te gaan tot inenting van alle kin deren van 1 t/m 14 jaar terwyi het aanbeveling verdient alle kin deren, dóe het vorig Jaar ingeënt zyn nog één injectie te geven, Het Engelsche motorjacht „Sayo- nara" gaat een uitzonderlijke we reldreis maken. Het doet namelijk dienst als „tentoonstellingsschip" van diverse Engelsche artikelen. De baby ln het mandje Is natuur lijk niet een van de tentoonstel lingsartikelen. Het kindje vindt 't. maar wat leuk zoo dicht bij pappa stuurman te vertoeven en de lange reis mee te maken. Papier-, tijd- en geldverkwisting. A. H. van L. te Breda, schrijft: In het begin van dit jaar werd de gele genheid opengesteld om in te schrij ven in het Grootboek 1946 (geblok keerd geld). Er werden toen tal van groote formulieren uitgereikt, die vol ledig moesten worden ingevuld, enz. Vandaag ontvang Ik van dat Groot boek de eerste reactie, nl. een formu lier ter invulling: „Ter aanvulling van onze gegevens betreffende de bo- venaangeduide inschrijving van het Grootboek 1946." Er volgt dan een reeksje vragen, die alle beantwoord zijn op het eerste formulier, reeds ln het begin des jaars ingevuld. Het ls een groot formulier op prima cyclo- stylepapier, waarnaar honderden za kenlieden en anderen zitten te snak ken, maar dat ze niet te pakken kun nen krijgen. Behalve de tijd, de kos ten voor port wordt hier volkomen overbodig een zeer schaarsch artikel verknoeid, bovendien ls het formu lier nog verpakt in een goeden en veloppe, ook al schaarsch, en moet de geadresseerde het formulier weer in een enveloppe retourneeren. Zoo ver ik weet moet dit papier ingevoerd worden en zijn er deviezen voor noo- dig en ik.hoor altijd van regeerings- wege de klacht dat er geen deviezen beschikbaar zijn. Het lijkt mij. dat de weinige deviezen, die wij hebben, wel beter besteed kunnen worden dan om er volkomen overbodige formulieren mede te betalen. Enfin, het is nog niet uit want over hetzelfde onderwerp zal nu nog een circulaire en nog een ander formulier worden toegezonden. Welja, aan een boom zoo volgeladen, ziet. men op een pruimpje niet. En de heeren ambte naren zitten er toch ook niet om vliegen te vangen. Een nieuw boek Van Arnold Meyer 171 EN tweede boek van Arnold Meyer is in voorbereiding, het welk den titel draagt „Nederland voor, tydens en na de bezetting". Dit boek brengt een aantal nog r.det gepubliceerde documenten. O. a. zou het aantoonen, hoe Vorrink uit eigen beweging tot Meyer geko men is. TRIBUNAAL GOES WEER Een wedstrijd waarvan weinig vooruit te voor spellen valt. Onze elf zijn boordevol geladen en zullen er alles op zetten de Roode Duivels er onder te houden yELDEN is er zooveel belangstelling voor een interland Neder- landBelgië als thans. Het Olympisch stadion te Amsterdam zal Zondag uitpuilen van voetbalenthousiasten en toch zullen er tienduizenden teleurgesteld moeten worden. Dwaze lieden bieden de gelukkigen die reeds kaartjes voor den wedstryd te pakken kregen al, sinds eenige weken enorme bedragen voor 'n staan plaats van een paar kwartjes wordt al f 150 gebodenI rywiel banden, sigaretten en meer moois. Wie weet wat Zondag zoo'n kaartje wel zal doen vyE DACHTEN dat ze uitgestor ven waren de waschechte Na zi's, de menschen van het „Duitsch land tiber alles" en 't Germaansch- Europeesch Walhalla, doch zoo waar voor het Tribunaal, waar men van alles beleefd, zagen we er Woensdag toch een in levende iy- ve, nog wel in de persoon van een heusche dame, uit Domburg, de zeer gefortuneerde artiste Rolina M. W. W., die terecht stond omdat zü sinds 1940 lid van de NSB was geweest, medailles had ontworpen voor den zwaarUjvlgen Goering, vriendschappelijk omging met Munzer, enz. Op de vraag van den president wat haar als Nederland- sche vrouw in zulk eigenaardig ge zelschap had gebracht, kwam prompt het antwoord: „Ómdat lk zooveel voor de groot-Germaan- sche gedachte voel!" Die beiydenls plompte als een zware steen ln een stille vyver. Vry consequent hield ze die hou ding tydens het verhoor vol en zei zelfs onverbloemd, dat wan neer het groot - Germaarsche rijk gegrondvest was geworden, al les beter zou zyn geworden dan het nu is. Toch kon men eigenhjk niet boos worden op de verdachte, daar ze behalve artistiek, danig exentriek leek. Van landverraad had ze geen notie en alles schoof ze op haar idealisme. De verdedigster, mej. Anne Bolle had met dit al geen gemakkeiyke taak. Cliënte had haar verboden de afgelegde verklaringen tegen te spreken, omdat ze dan voor leuge naarster zou staan. Ze richtte haar pleidooi dan ook meer naar het psychiatrische. Aan 'n medisch rap port ontleende zy een karakter schets van verdachte. Men moest haar zien als een dweepster van het onbaatzuchtige, toegewyde ty pe; Intellect beneden het normale maar aan de andere zyde artistiek van aanleg; verminderd weerstands vermogen en daardoor ontvankelijk voor overwicht van anderen. Mr. Bolle beklemtoonde dat verd. nooit 'n leidende figuur in de Beweging was en niemand eenig leed of over last aandeed. Zwaar heeft ze reeds geboet en ze werd doordat de be treffende instantie verzuimde de effecten van haar vader te laten registreeren, vermoedeiyk ook fi nancieel sterk gedupeerd. pers is ook al uitermate nieuws gierig voor den wedstrijd. In 't stadion zijn er ca. 150 persplaatsen en het aantal aanvragen, dat bij het bondsbestuur van den K.N.V.B. binnenkwam, bedroeg 250, waaron der 30 van Belgische kranten. Er zijn dus heel wat verslaggevers te leurgesteld moeten worden. We zullen Zondag toch eens goed rondkijken op de perstribune of we veel vertegen woordigers van Zuidelijke bladen zien. Maar uit hetgeen we tot nu toe hoorden over de toewijzing der pers plaatsen, krijgt men wel den indruk dat „Noord helpt Zuid" ditmaal weer eens weinig opgeld heeft gedaan 1%/Taar nu den wedstrijd. Wat er van te zeggen? Dat is bepaald moei lijk Want men moet niet vergeten, dat ons na een onderbreking van zes jaar interlandcontact met België alle vergelijkingsmateriaal ontbreekt. Al leen hebben we een klein houvast aan de mooie resultaten, die België be reikte in de wedstrijden tegen Enge land, Schotland en Luxemburg en juist afgaande op die gegevens, zou men onze ploeg niet zoo heel veel kans moeten geven. Onze overwinning op de Luxemburgsche ploeg was na melijk magerder dan de Belgische zege op de lui uit het Groot-Hertog dom en ons spel was nu niet direct zóó, dat de bondslelders er erg enthou siast over waren. Maar, men weet 't: het is Neder landBelgië. En dat wil zeggen: er zit dan een speciale geladenheid in het spel, het is alsof het Nederland- sche elftal bij zoo'n ontmoeting met een extra dosis tempo, uithoudings vermogen, techniek en tactiek gewa pend en daarmee tot zeer verrassen de dingen in staat is. Maar eerlUk moeten we ook zeg gen, dat wanneer onze jongens er in slagen de Roode Duivels er ook maar even onder te houden, wty al zeer verheugd zullen zUn. De Nederlandscbe elf zullen vechten, dat weten we. Zij weten dat de samenstelling van het elftal ge weldige zorgen heeft gekost en zi) weten ook, dat de sympathie van heel ons land met hun is. ONS ELFTAL, ja dat ziet er maar een beetje gek uit. Tenminste zoo op het oog. Na veel wikken en wegen heeft men het op de midvoorplaats dan toch maar gewaagd met Roozen, die inderdaad gevaarlijke dingen kan doen. Voor Holleman en Wilkes had men geen betere, maar op den an deren vleugel staan Rijvers en Smit broederlijk naast elkaar. Zeer merk waardig ls dit. Twee spelers wier spel als twee druppels water op elkaar lijkt. Bovendien twee uitgesproken zwervers. Het is een opstelling die ons geenszins voldoet en die vooral aan Rijvers moeilijkheden kan bezor gen Alles wijst er op dat men Rijvers na zijn verschillende uitstekende wed strijden niet met goed fatsoen kon passeeren en Smit nu ja. die wilde men niet voorbijgaan.... Dat Smit geen Idealen buitenman ls, dat zal Zondag wel blijken. Wat van de middenlinie te zeggen Och, deze oerbekende Feyenoord-drie zullen het niet kwaad doen, maar als men Pellikaan eruit zet, omdat hij niet meer zoo jong zou zijn, geldt dit dan nog niet meer voor Paauwe? In het Belgische elftal staan niets dan jongere krachten. Alleen Pave- rick en Coppens zijn goede oude be kenden van ons. Intusschen de Nederlandsche elf heb ben op het aloude VUC-veld stevig geoefend. De spirit zit erin en men is er op gebrand de Roode Duivels in toom te houden. Onze gelukwenschen zijn bij de ploeg. We zullen Zondag meejulchen met hun successen, En we hopen p Maandag een enthousiast ver slag te kunnen bieden.... KRAAK POTHARSY PAAUWE HOLLEMAN WILKES d KUPPEN ROOZEN NEDERLAND LINDEN DE VROET RIJVERS SMIT (aanvoerder) NIEUWMANS CHAVES DECLEYN COPPENS LEMBERECHTS DE VOS VERCAMMEN PUTTAERT PANNAY PAVERICK (aanvoerder) DAENEN BELGIE TRIBUNAAL TERNEUZEft XJET was hoofdzakelijk de door Lou Bandy bezongen „kleine man", die zich op de zitting van Donderdag voor zijn houding te verantwoorden had. Allereerst was daar E. v. G., grondwerker te Vogelwaarde, die zich beschildigd zag Vova lidmaatschap sinds 1942, colportage, lid Landwacht, en werkzaamheden voor de O.T.. v. G. gaf de feiten toe. Ea. R. uit Aardenburg was sinds '41 lid der partij, lid NVD en collectan- te voor de Winterhulp. A. D. v. D., fruitteler te Hontenisse was sinds 1943 lid der NSB. had mede werking verleend aan den tuinbouw- raad van den Landstand en kreeg moffen en NSB-ers op bezoek, die hij vergastte op „sappig ooft". Van D. vertelde slechts sympathlseerend lid te zijn geweest om voor zijn zieke vrouw de radio te kunnen behouden; van den tuinbouwraad wist hij niets en het fruit was door de Duitschers gekocht. J. B., electricien, eveneens uit Hon tenisse. was sinds 1942 sympathisee- rend lid, lid NAF en bode van deze laatste organisatie. Verdachte beweer de nooit lid te zijn geweest van de NSB. Door armoede was hij in de ar men van het NAF gedreven. Mr. de Rechter vestigde er de aan dacht op, dat B. geen lidmaatschaps kaart bezat, geen kranten, enz. kreeg toegezonden en zijn radio had Inge leverd. Tenslotte wees hij op de goe de antecedenten van verdachte en diens negen maanden interneering. C. H. L., fabrieksarbeider, wonen de te Sas van Gent, werd er van be schuldigd zich in 1942 als lid van de NSB te hebben aangesloten en colpor tage te hebben verricht met Vova en de Zeeuwsche Stroom. Ga. P. uit Zuiddorpe, was sinds 1943 lid en had haar kinderen de Jeugd storm doen bezoeken. Van de NSB wist ze niets en haar kinderen waren met anderen meegegaan. Ze is elf maanden geïnterneerd geweest. Tenslotte stond terecht J. B. de B.. die sinds 1942 lid was van de NSB. Heel wat hilariteit veroorzaakte zijn berederieering dat hij was toegetre den, om vla de NSB hulp te krijgen voor een te plegen huwelijk, wat we gens tegenwerking van diverse zijden niet tot stand kwam. Toen ook zij niet hielpen, was hij er maar weer uitgegaan. Uitspraak ln deze zaken volgt 23 Mei a.s. Uitspraken: J. J. P., landbouwer te Retranche- ment, 4 mnd. interneering en ontzet ting rechten; P. L. M., landbouwer te Vogelwaar de, verbeurdverklaring vermogen tot 10.000; L. J. de C., ambtenaar NAF te Aardenburg, 2 Jaar interneering en ontzetting rechten; Th. de C., landbouwer te Aarden- burg, beschuldiging niet bewezen ge acht, waarop vervallen-verklarlng van beschuldiging volgde; A. D. de P., arbeider te Zuiddorpe, ontzetting rechten; Mej. E. A. v. E. te Terneuzen, in terneering van 8 mnd. en ontzetting rechten. V_ "N ZONDAG 12 MEI HILVERSUM I: 8 nieuws, 8.15 toe spraak, 8.35 gram., 9.00 poëzie, 9.15 Moederdag, 9.45 lezing, 10.00 Zond.- halfuur, 10.30 Prot. dienst, 12.00 film. 12.15 orgel, 12.30 v. d. vrouw. 12.40 koor 13 nieuws, 13.15 Metr. orkest, 13.50 Spoorwegen, 14 boeken, 14.30 Ned.-Bel- gië, 16.30 marschen, 16.45 gram., 17 causerie, 17.30 Oome Keesje, 18.00 nieuws en sport, 18.15 lezing, 18.30 Ne- derl. strijdkr., 19 muz. en zang, 19.40 voordracht, 20.05 Wederopbouw, 20.12 Renova, 20.45 hoorspel, 22 gram., 22.15 cabaret. 23 nieuws, 23.15 actual., 23.30 dansork. HILVERSUM II: 8 nieuws, 8.15 van man tot man, 8.30 Prot. dienst, 9.30 nieuws, 9.45 Inl. Hoogmis 10 Hoogmis, 11.30 sonate, 11.40 Moederdag, 12 De bussy, 12.15 boekbespr., 12.30 orgel, 12.40 het biddende leger, 12.50 orgel, 13 nieuws, 13.20 Nina Dolce, 14 koor, 14.30 viool en piano, 15 apologie, 15.20 zang 15.30 luisterspel, 16.30 zlekenlof, 17 gew muziek, 17.30 Prot. dienst, 18.45 gew. muz., 19.15 bijbel, 19.30 nieuws 19.45 toespraak KVP, 20 kwartet, 20.40 puzzlerubriek, 21 muz. en zang, 21.15 muz. spel, 22 nieuws, 22.15 avondgeb., 22.30 De Falla. 23 gram., 23.45 muz. MAANDAG 13 MEI. HILVERSUM I. 7.00 Nieuws 730 Gram. 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 9.15 Morgenwijding 9.30 Arbeidsvitaminen 10.30 Van vrouw tot vrouw 10.35 Piano 11.00 Verhalen 11.15 Orkest 11.45 Krijg» gev 12.00 Orgel 12.30 In 't spionnetje 12.35 Chansons 13.00 Nieuws 13.15 Kon. Mil. Kapel 14.00 Piano 14.20 Causerie 14.40 Piano 15.00 Muz. en zang 16.30 Koor 16.45 Voordracht 17.00 Fluit en Piano 17.30 Roode Kruis 17.35 Vaud. ork. 18.00 Nieuws 18.18 Vaud. ork. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Naar bed 19.05 Hawaiian muz. 19.15 Dep. uitz. 19.30 Gram. 19.45 Toespr. 20.05 Toespr. A.-R. 20.25 Ork. 21.30 Hoorspel 22.00 Weet je nog wel oudje 22.30 Jazz 23.00 Nieuws 23.15 Ensemble 23.45 Gram. HILVERSUM I: 7 nieuws, 8.30 gew. muz., 7.45 Woord v. d. dag, 8 nieuws, 8.20 gram., 9.15 zieken, 9.50 muz. en z. 10.20 Ork. 10.30 Morgendienst 11.00 Concert 11.15 Schrijvers 11.35 Piano 12.00 Postillons 13.00 Nieuws 13.20 Or gel 13.45 Zang en piano 14.0t, Voor jonge moeders 14.20 Gram. 14.45 Piano 15.40 Liederen 16.00 Bijbel 16.45 Or kest 17.00 Mandolinata 17.30 Gram. 18.00 Kamermuz. 18.45 Sport 19.00 Nieuws 19.20 Gram. 19.30 Toespraak K.V.P. 19.50 Gram. 20.05 Landbouw 20.20 Kwartet 20.45 Lezing 21.05 Ma rinierskapel 22.00 Nieuws 22.15 ACt. 22.30 Lezing 22.50 Concert Avond concert '23.50 Schrift, N. V. Machii „Bred V.h. BACKER zoel die tot taak hee ling van alle v den en het toezi en netheid op h terrein; het ond de gebouwen; de van bmnenkome expeditie van de ren goederen. L jaar. Vereist: kr ding geven aan zorgzaam, practii seren en voidoci stratief inzicht, ervaring in werkkring. Cam daarvoor in aam men, zullen wore digd voor een ps onderzoek te Utr< Nederlandsche Sti P«yrhoterl Eigenhand.g gesel en, met volled tingen, vergezeld nieuwe pasfoto's en opzij) te zendt vertentiebureau Utrecht, vóór met vermelding bovenhoek van foto en envelop met daaronder en Jeefttld in De Algemeene eche Bouwkas wegje 136137, Tel, 11,25,80 v Breda em op zeer gunstige den BEKWAME gevraagd, hoog premiewerk, ver{ of pensiomkostei ding Meubelfa .PAVADA" Zul Veghel BIEDT ZICH AA BOUWKUfi met veelzijdige ervaring. Ook ge te associeeren n reau. Voorkeur Brabant of Zeeu' deren. Briever 23572oo bur H.H. FABRIKAÏ ACTIEF PERSO reels 22 jaar in met prima ref( relaties wenscht AGENTl op zich te neine geheele land provincie(s). Bri no. 23569oo ai van dit blad. leert U volgens dige, doeltreffen de verschillende der menschen te den en U ln vlot en sympatJ dragen Een uitgebreid wordt U op aar teloos toegezonc Instituut Konin» TE KOOP: EEN KODAK 1-5 cm klein bee zakformaat met a n. Aanbied» no 23649—0 De Voor Uwe naar: o. L van C, kantoor te ten huize va Gereeelde w< £»oe<teren worden Te Rotterdam Vr van go» /erkrygbaar.

de Stem | 1946 | | pagina 6