Bouwt Kerken van steen en Kerken van zielen vcör zwoegende Vlissmgers Stad en Gaat U Varrink dient aanklacht in Stichting 1940-'45 //V T KORT lialiaansche Konings familie vertrekt NAC te sterk ffiibborigo pad (Vervolg vail pag. 1) Gij hebt door 't Sint Petrus' Liefde werk seminaries gebouwd in de Mis sies, doet het ook hier, want hier geldt het, het behoud en de heiligheid van uw eigen land, uw eigen gezin, uw eigen kinderen en kleinkinderen. Hot is, zoo God het geeft, de glorie van een katholiek gezin: een priesterzoo dit dan zij de glorie van ons volk: zijn eigen priesters. Wij willen ons best doen u heilige priesters te geven, doet Grj uw best om het ons mogelijk te maken. Welnu adopteert dan allen als één man, staande op de ruine van ons seminarie, de opleiding uwer pries ters en bouwt met ons op, hun noodzakelijke opleidingsschool. Zon der kritiek, want zü is veelal on juist, zender wrevel want een blijde gever behaagt aan God. En het moge worden wat wij allen zoo vo rig verlangen: heilige priesters, bei- lig volk. "ITerwoeste kerken: 'n tafereel waar- bij men stil wordt. Verwoeste huisgezinnen: een tafereel waarbij men schreien zou. De grootste ramp aangericht in onze maatschappij is de verwoesting aan gericht in onze huisgezinnen. Een vader en een moeder in een krans van blijde kinderen, door liefde en eer bied aaneen gesnoerd en sterk staan de door die onsterfelijke bezorgdheid voor elkander: hoe schoon kan het zijn, hoe schoon was het! En nu ligt het daar als verwoest door de zor.de van onkuischheid, de ontheiliging van het huwelijk en den afval van God. Verwoeste huisgezinnen, dat is er ger dan verwoeste huizen. Ja, lagen al onze huizen in puin, doch stonden daarbij onze huisgezinnen overeind m heiligheid, reinheid en huwelijkstrouw, dan konden we een Te Deum aanhef fen op de puinen van onze gebouwen om het behoud van dit onvervang baar bezit. De zonden, niet de ram pen maken een volk ongelukkig, ..Nulla enim ei nocebit adversitas si nulla ei dominetur iniquitas". Een volk, dat onder geen zondelast bukt, wordt door geen ramp terneergedrukt.. TToe kan dit beter worden? Wanneer ik hierop een antwoord geef, zie ik in den geest een huisgezin aan ta- fel bij het avondmaal: vader, moe der en de kinderen. En na het eten hoor ik de zware stem van vader: „In den Naam van den Vader en den Zoonen ieder maakt een kruis, eerbiedig; 't is stil in huis: er wordt gebeden; en telkens opnieuw klinkt in allerlei tonen: H. Maria, Moeder van God, bid voor ons, zondaars, nu en ln het uur van onzen dood. Zoo is het lederen avond. En vanuit den hemel maakt God een zegenend kruis over dit huis. Hoe kan dit beteren, vroeg ik u. Wanneer een huisgezin iederen avond voor een kwartier zijn aardsche be moeienissen stillegt om gezamenlijk hoofd en hart naar God en de godde lijke dingen te richten, dan is dat telkens een openlijke geloofsbelijde nis in Gods opperheerschappij en een erkenning van eigen afhankelijkheid, een sprekend vertrouwen in de al macht, de goedheid en in de belof ten van God, bij eigen onmacht en zonde. Als een huisgezin dat doet en volhoudt ook wanneer anderen bet hooren en zien en misschien minach ten, dap is dat een uiting van waar achtige liefde, die God boven alles stelt ook boven eigen eer bij de menschen. „Die voor Mij uitkomt bij de menschen. zegt Christus, voor dien zal ik uitkomen bij mijn Vader, die in den hemel is." (Mt. 10, 32). En daarom vraag ik u in het be lang van u zelf, uw kinderen en uw j nageslacht bidt iederen avond na het avondeten met eerbied en ver trouwen het rozenhoedje. Mocht dit uw voornemen worden, en uitgroeien tot iets blijvends, dan hadden we God geen steenen kerken gebouwd, doch kerken van zielen, van leven de steenen, waartegen geen duivel- sche explosie iets vermag. Daarom heb ik uw priesters gevraagd dat zij u tot het bidden van het ro zenhoedje thuis, zullen aansporen v preek en school en bij huisbezoek. Sommige parochies hebben een Li ber Benefactorum, een Weldoeners- boek, mochten zij daarnaast spoedig kunnen aanleggen een Libei Orato- rum, een Gouden Boek van biddende huisgezinnen. De oorlog verwoestte nze kerken, de zonde onze huisgezinnen. Helpt ons beide te herstellen. Geeft edelmoedig, bidt deemoedig, „En de vrede van God, die alle be grip te boven gaat, zal uw harten en zinnen bewaren in Christus Jezus'. (Phil. 4, 7). Scheeve gezagsverhoudingen TN KEN REDE over de kwestie- Meyer, te Amsterdam gehouden, heeft Koos Vorrink medegedeeld, dat zijn rechtsgeleerde raadsman af laadde een actie tegen het dagblad „De Telex" te beginnen, daar zijn artikelen „te glibberig" waren om er vat op te krijgen. Wei heeft hij een aanklacht wegens smaad in gediend tegen den hoofdredacteur van „De Gelderlander-pers". Zijn uiteenzetting van zaken bracht overigens geen nieuws, na hetgeen we over vroegere uitlatin gen reeds hebben gepubliceerd. Hij verklaarde de integriteit van Mi nister Kolfschoten en zijn katho lieke ambtenaren boven verdenking verheven te achten. Intusschen wij zen wij erop, dat organen' als „Het Vrije Volk" en „Het Parool" wel insinuaties in hun richting hebben gelanceerd. Voor het overige is uit de rede van Vorrink weer duidelijk gewor den, hoe zijn functie als regee- ringsgevolmachtigde in algemeenen dienst toch een zeer vreemde ge- zagsfiguur binnen het Kabinet schept, waardoor justitieele zaken buiten den Minister van Justitie om kunnen worden behandeld. In dit geval nog wel door iemand, die te vens partijleider is. Men moest toch aanvoelen, dat hierin Iets zeer scheefs zit. Evenals trouwens in 't scheppen van een Centralen Veilig heidsdienst. die niet onder Justitie ressorteert. O MILLIOEN bonkaarten wor- den vandaag in omloop ge bracht door de illegaliteit. Zij zün niet de buit, die zy in be zettingstijd op de Duitschers veroverde. Zij wijzen u alleen maar op uw plicht om deze week deel te nemen aan de inzame ling, welke deze week gehouden wordt ten bate van de verzets- siachtoffers, die door de Stich ting 1940-1945 geholpen worden. Houdt uw hart en uw porte- monnaie geopend. TAE Italiaansche Christ, demo- cratische partij nam met 730.000 van de ruim 1 millioen stemmen stelling voor de repu bliek en tegen de monarchie. De Italiaansche koninklijke fa milie zal naar Zwitserland ver trekken. (AP 6 MEI komen de Ned. Spoor- wegen wederom met een uitge breide dienstregeling, echter nog steeds gedrukt op het bekende vouwblad. rpE AMSTERDAM is opgericht, de Ned. Journalistenkring. die nauw federatief zal samenwerken met den te vormen R.K. Journa listenkring. Mr. M. Rooy werd als voorzitter gekozen. T^ONING LEOPOLD zou volgens Belgische bladen besloten heb ben af te treden na een onderhoud, dal hij zou hebben gehad met den katholieken staatsman Carton de Wiart, meldt de Maasbode. TAE BELGISCHE posterijen zullen op 1 Mei den postwisseldienst met Nederland hei-vatten. (AP de H. Landstichting zal 'n kapel worden gebouwd ter ilijvende herinnering aan de Ne- derlandsche katholieken, die in concentratiekampen hun leven lieten. (AP Prinses Juliana's verjaardag zenden Hilversum I en II een nationaal programma uit. PEN ENGELSCHE tuinbouwcom- missie zal ons land bezoeken en o.m. Zeeland aandoen. Ook afge vaardigden van den Britschen nat. boerenbond komen naar ons land. TJET uitwerpen van voedselpakket- ten voor de bevolking van W. Nederland op 29 April 1945, zal he den door de Engelschen en Ameri kanen worden herdacht. Zeven Lancasters zullen laag over het Ko_ ninkliik Paleis Soestdijk vliegen, terwijl één der toestellen zal af zwenken en een bouquet rozen, an jers en lelies voor H.M. de Koningin boven het vliegveld Soesterberg zal afwerpen. Het vliegtuig zal worden bestuurd door squadron-leader Narris, die vorig jaar het eerste voedselpakket uitgooide. VOETBAL de eerste afdeel1ngs- kampioen Terwijl we vol spanning de elftal len uit de centra der Zeeuwsche voet balsport volgen en eigenlijk meedoen aan het vergeten van „het vergeten eiland Schouwen", wordt daar in alle stilte de eerste kampioen geboren van de afdeelings le klasse. Zonnemaire werd door een verplet terende 0-9 overwinning op Schouwen 2 kampioen van de le klasse E. Het kampioenschap werd ongeslagen be haald. Met de return-ontmoeting tegen Schouwen 2 zullen zij geen last meer hebben. VERRASSINGEN hebben de wedstrijden in de le klasse van district IV niet gebracht. De uitslagen waren zooals men ongeveer had kunnen verwachten. Een verandering in het ranglijst je heeft niet plaats gehad. De favorieten, met BW aan kop, zitten nog vast in den zadel. nac heelt, door haar 7-1 overwinning op Vlissingen haar doelgemiddelde niet onaar dig verhoogd en komt hiermee met 40punten tegen 46 van BW en 41 van Longa in de pas. Dit kan straks van belang worden. T^oor de tweede maal binnen acht dagen speelde Vlissingen in Breda volgende jaar een e de 3e kliysse KNVB. Robur 2 is cveneei haar afdeeling gewo SCHAKEN thans tegen de kampioenspretenden- te NAC. Maar niet als bij Baronie DNL keerden zij als overwinnaars naar hun eilanden terug. Het is een 7-1 nederlaag geworden, doeh laten we er onmiddellijk aan toevoegen: zij was niettemin eervol. Al heeft NAC gewonnen en was zij stukken sterker door haar technisch en tactisch kun nen, op haar sloffen haalde zij de groote buit niet binnen. Eigenlijk had het verschil in punten niet zoo (root behoeven te Fijn. Vlissingen had weliswaar verschillende malen met onfortuin te kampen, doch de harde klappen die zij voor rust kreeg te :n- casseeren (510) had zij aan zichzelf te wijten door in W-formatie te spelen met als gevolg, verlies van aanvals- kracht. Het mangelde .in de voorhoe de bovendien aan schotzekerheid waardoor enkele kansen teloor gin gen. Dat Vlissingen onvermoeid en taai bleef spelen, ongeacht dat b(j rust half dozijn bijna vol was, getuigt van het hoog moreel der Zeeuwen. Dit waardevol bezit zal, samengaan de met een behoorlijke training, zyn resultaten voor de voetbaltoekomst dei- gasten niet missen. Na de rust wijzigde Vlissingen van spelsysteem door het loslaten van de W-formatie. Nog tweemaal kreeg Hal ting het nakijken, doch 10 min. voor het. einde smaakte van Eyck de vol doening Kools te ziqn visschen. Het eerepuntje was du' bel en dwars ver diend en genoot een hartelijk applaus De wedstrijd was over het alge meen aantrekkelijk en gaf aan weers zijden, doch het meest bij de Breda- naars, mooie voetbaltrekjes te zien. Het eerste doelpunt werd na enkele minuten gemaakt door Pirard. En kele van zijn onbesuisde schoten sor teerden evenwel geen succes. Rijvers bracht den stand op 2-0 door rustig tusschen de beenen van Harting te schieten. Even later werkte de Vlis- singer een bal van v. Dijk uit zijn hei ligdom, doch het leer belandde op de voeten van H. Bouwmeester en ging ln de touwen (3-0). Pirard bracht zijn 2e doelpunt (4-0). Tot tweemaal toe stompte Harting den bal uit zijn veste, doch na een pass van Engelsman, die zeer actief was, maakte H. Bouwmeester de hand vol (5-0). Vinnige uitvallen van Vlis singen gaan er tusschen door. Een pdging van v. d. Velde lukte bijna. De gebr. Burgerhof op de backplaat sen zijn goed In het eerste kwartier na rust kreeg Kools heel wat te doen. Jammer dat de voorhoede van Vlissingen voor doel zoo met den bal treuzelde. Rij vers bracht in een soloren zijn twee de doelpunt (6-0). terwijl een pass naar Bouwmeester het 7e doelpunt verwekte (7-0). Tenslotte kwam het tegenpunt door v. Eyck (7-1), waarna geen verandering meer kwam. Gevaarlijke momenten T"\e wedstrijd RBC-Eindhoven is het best te karakteriseeren door het feit, dat de beide doelmannen weinig moeilijk werk te verrichten kregen. Dit pleit op de eerste plaats voor de RBC-backs, die de wel technisch doch Zonnemaire komt nu in elk geval te kort spelende Eindhovenaren goed naar de andere eilanden spelen in de hoofdklasse en krijgt zelfs nog een kans voor den KNVB. Daarvoor zal echter eerst nog gekampt moeten worden met de kampioenen van IA en 1B, om uit te maken, wie de on derste van den KNVB 3e klasse G mag aanvallen. En of Zonnemaire dezen langen weg naar den KNVB met succes zal weten af te leggen, moeten wij, gezien het spelpeil op Schouwen, betwijfelen. In de hoofdklasse komt Zonnemeire echter in leder geval. Hiermee en met het behaalde kampioenschap wen- schen wij Zonnemaire geluk. in bedwang hielden. Aan den anderen kant had de Eindhoven-achterhoede met de al te doorzichtige aanvallen van de gastheeren weinig moeite. Dat deze ontmoeting desondanks aantrek kelijk was, kwam voornamelijk door dat op het middenveld vaak een hef tlge strijd gestreden werd tusschen techniek en enthousiasme. Beiden hielden elkaar vrijwel in evenwicht. Het le doelpunt ontstond na 10 min toen de RBC-doelman een als voor zet bedoelden bal van v. d. Heyden verkeerd beoordeelde en het leer over zich heen in het doel zag verdwijnen De 2e helft was een getrouwe copie oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo *ooooooooooooooooooooooooooooooooooooo<>ooooc FEUILLEluis Op hei jQ DOOR HENRI T' SAJB J~ t ..Hooi- es, Luuk, nou moet je geen malligheid verkoopen. Is 't waai-, of ls 't niet waar?" .Dacht U nou. dat ik U, op Uw leeftijd.. Wat zegt U, meneer Verhagen?" „Zij moet weten wat ze„dojt, maar ik vind 't gekkenwerk". „Ja, jU", kwam Moe Verhagen, terwijl ze driftig "n aardappel tot moes plette, Jij vindt alles gekkenwerk, waar je niet te ter van wordt. Toen weer tot Luuk: „Dus JU bent uitgestuurd om te vragen of ik mee wil doen?" „Dat ben ik, en, ronduit gezegd, me neer Haverman rekent'er op, dat-ie met Uw naam reclame kan maken." „Wat zal Leen Verbruggen rijen", ju belde zachtjes Betje Verhagen, „die spuwt vuur en vlam als ze het hoort. Zeg tegen meneer Haverman, dat ik 't aanneem, maar ik moet natuurlijk meer van 't zaakje weten. Je begTijpt en ze telde met haar rechter vuist in de geopende hand ik hoef er Goddank niet van te bestaan. Alles wat er van komt, mag ik voor m'n eigen houen, voor m'n costuums. Is 't niet waar, Bart, daar zou jij toch geen cent van willen ljebben. Laat meneer Haverman in 't heele land zoo nog es 'n actrice zoeken die dT heele „binnefies" voor d'r costuums'besteedt En dan: waar spelen we? In de groote ste den? Het wil er bij my niet in, dat ze daar op meneer Haverman met z'n gezelschap zitten te wachten. Maar, op 't platteland kunnen we wel succes hebben. Welke stuk ken geven we? Toch niet op rijm? Mensch, van die lijmerige stukken heb ik guen kaas gegeten." „We krijgen 'n adviseur", zei Luuk en meteen bcgoot-ie z'n princesseboontjes met 'n lepel vette saus. ,,de baas kiest de stukken niet allben uit." „Nou, affijn, dat moet hij weten, doe 'm de compelementem en zeg, dat ik va'n de partij ben, neem 'n aardappeltje om je bord schoon te maken." „En, en", haperde Bart, terwijl-ie z'n vork opvallend hard neerlegde' „waar denk je met mij te blijven? Ik ben er ook nog. As je soms denkt my voor oud vuil in 'n hoek te kunnen vegen, dan zou je daar latei- wel es spijt van ktuinen krygen. As jij er met Jan en alleman op .uittrekt, blijf ik hier niet alleen zitten koekeloeren, da'n moet je maar afwachten, wat er gebeurt." En, zonder beiden nog met 'n blik te ver waardigen, stend-ie op, liep de kamer uit, greep z'n hoed van den kapstok en daalde de trap van da tweede étage af. Moe Ver hagen wees met haar duim over d'r schouder: „Die komt vóór vanavond laat niet terug". Ze voorzag onaangenaamheden. „Ja, ja, die is op z'n ouwe dag nog jaloersch, die is bang, dat ze me nog zullen schaken. En als-ie zóoiets in z'n hoofd heeft, krijg je er dat niet meer uit." Betje begreep, dat ze te kiezen zou krijgen tusschen „de glcrib van d'r leven en de rust van d'r ouwe dag. Die wetenschap maakte haar plots stil, zoodat Luuk zei: „Hoor es, wat ik U hier vraag, hoeft niet op straat gebracht te worden. Als Uw man er op tegen Is komt er niks vanman en vrouw moeten 't eens zijn ln zulke gevallen." „Wat, wat? Komt er niks van?" her haalde Betje geprikkeld, „dat zullen we dan es zien! Dat-ie meegaat als ie bang is, dat ze me zullen stelen. Om 't geld hoeft-ie 't niet te laten, en 't zou goed voor 'm zyn, zoo es 'n paar maanden er tusschen uit. 't Is 'n echte huismusch. Zeg jij er nou niks van tegen meneer Haverman, ik maak dat zaakje wel ln orde." GVordt vervolgd) van de eerste. Ook toen vloog een on schuldig balletje over den te ver uit geloopen doelman en met een 2-0 voorsprong kon Eindhoven niet veel meer gebeuren. Vijf minuten voor het einde notee den we nog een keihard schot van Schellekens, dat echter geen genade vond. Longa won derby YïTülem li opende onmiddellijk e- gen Longa het offensief, maav dit werd door de Longa-verdediging op handige wijze tot staan gebracht. De partijen gaven elkaar weinig toe. zoodat de strijd hoofdzakelijk tot. veld werk beperkt bleef. Eerst tegen het einde der eerste helft kwam er eenige teekening in 't spel. Willem II ondernam een aan val, waarbij Engel den bal goed voor plaatste, waarna Beks aan Willem 11 de leiding gaf (0-1). Nog voor rust wist Longa gelijk te maken toen van Koes- sel den bal tegen den onderkant der lat schoot en op den grond terug kwam. De scheidsrechter constateer de, dat de doellijn was oversell reden <1-1). De tweede helft begon met en Longa-aanval, waarbij diverse malen een kans werd geboden. Eenmaal werd de doelman uit zijn tent gelokt maar toen bracht Wagener redding, door met zijn hand den bal uit het doel te houden. De toegestane pe nalty werd door Pellikaan in een doelpunt, dat later de overwinning zou brengen, omgezet (2-1). Door dit succes aangemoedigd kwa men de Longa-mannen nog meer op zetten en drongen de Willem Il-ers op eigen helft terug. Dit wil niet zeggen dat Willem II geen kansen meer schiep, maar tot doelpunten kwam 't niet. Onderwijl de tijd verstreek, kwam Willem II er beter in en nam het Longa-doel enkele malen ondei vuur, zonder succes evenwel. Longa verdiende deze overwinning volkomen. BW-doel bleef blank Ofschoon het er echter aanvankelijk naar uitzag dat BW het ln Hel mond zwaar te verduren zou krijgen, daar de thuisclub met een stevig of fensief begon, veranderde de strijd van aanzien toen na een kwartier Tausch van een blunder der Helmond- sche defensie profiteerde (0-1). Gelei delijk werd BW sterker, doch tot verdere doelpunten kwam het voor alsnog niet. De tweede helft was 8 min. oud, toen Stippens een opgelegde kans be nutte (0-2). Een goede 5 min. late> stelde Tausch de overwinning veilig (0-3). Ofschoon Helmond nog even alles op alles zette, toch vermocht de thuis club het Bossche doel niet in ernstig gevaar te brengen. Alle aanvallen strandden op de hechte defensie, waar in Krijns een opvallende partij speel de. Toen tenslotte Drouen een doel- rijpe kans kreeg, ging zijn kogel nog hoog over. Zonder verandering in den stand kwam het einde. 2e klasiï goes won van hero In een vrijwel gelijk opgaanden strijd, waarin%echter de noodige spi rit ontbrak, was het eerste succes aan Goesche zijde (1-0). De tweede helft gaf een vrijwel gelijk beeld te zien. Hero produceerde spoedig den gelijkmaker (l-l), maar spoedig nam Goes weer de leiding (2-1). In de laatste minuten veroor zaakte een der achterspelers van de gasten een strafschop, waarna ?aU den bal onberispelijk inschoot (3-1)- Het was een aardige vriendschappe lijke wedstrijd. 3e klasse stuivertje wisselen Ofschoon Halsteren zich i» °e ste helft de meerdere £'f Burgh liet eerst te doelpunten. Hal steren maakte spoedig SeliJk n bracht vervolgens den stand op 2-1. Na de rust werd het 2-3 voor Burgh en tenslotte bracht Halsteren met een strafschop den gelijkmaker. roosendaal speelt op 't nippertje gelijk De scheidsrechter in den wedstrijd Kaaische boys-Roosendaal was tame lijk in de war. Zijn rare beslissingen drukten een minder prettig stemp-1 op dezen wedstrijd. Roosendaal had met rust* de leiding met^ 2-0. Na twintig min. wisten de boys een tegenpunt te maken en in dien stand scheen geen verandering meer te komen tot 3 mi nuten voor het einde, toen de boys nog een gelijk spel uit het vuur sleep ten. Een mooien, vluggen wedstrijd bo den Steenbergen en BSC. Na 20 mirt. boekte de midvoor van de gasten een succesje, toen de back van Steenber gen miste (0-1). De thuisclub liet di verse mooie kansen voorbijgaan. Stand bij rust 0-1. Kort voor het ein de kwam het 2e doelpunt (0-2). MOC, dat bij RKFC op bezoek was. nam na 2 min. spelen de leiding. B»j rust was de stand reeds 1-3. Een dooi' MOC gemaakt doelpunt werd wegéns buitenspel niet toegekend. Einde 1-3. 4e klasse ROBUR I KAMPIOEN. De Robur-jongens hebben ditmaal geen half werk verricht. Zij klopten Kortgene 1 maar liefst met 10-2. Dc wedstrijd droeg het karakter van een spel tusschen kat en muis. De rust ging in met 4-1. Robur-mannen gefeliciteerd en nf' int. tournooi In de 7e ronde v v. Scheltinga, te Alexander won. In d Devos dc meerderhe kennen. De partij P afgebroken. De stand i;.5-8. 2 van Scheltin 4.5-7, 4 en 5 Soultar 4.5-8, 6 Prins 4-7, Doerner 2.5-8, 9 Vlagsma 1-8. huldiging DER KO!> Het Huldiging zich heeft gevormd van liet 25-jarig van den Commissi gin in Zeeland dat deze huldig he'.ben op Donderi In de Confrèr Schuttershof te gang Schuttershof, huldigingscomité beleggen. waarin huldeblijken zullen boden en waarin worden toegesprok< lende autoriteiten Na afloop van dis omstreeks viei ci'gd zyn wordt a die daarop prijs genheid geboden der Koningin pers jubileum tvluk te BENOEM Gedeputeerde St hebben benoemd mies ter Provinc heer A, Meultroel ter secretarie te kerke, DE „WILHELM Met ingang vi ferryboot „Wilhe met de overvaa Kruiningen. Het boot beteekent een betering op dit tra WEDEROPBOUW LEIDING OP DUIVEI De door den di terleiding my. land opgemaakte wederopbouw van ben de goedkeurin het Ryksinstituut voorziening. Eind heele bedrijf weer nen zijn. De kos f 300.000 geraamd wordt niet. herbou stelde uitbreidin voor 20-25 iaar vo Bosrhkapelle St. Jorisviering. vierde de Ancré d< Kath. Verkenners Jorisfeest. De dag met een H. Mis, den groepsaalmoe; Mis werd de vlagg <jen, waarna de St. uitgereikt. Hierna zamenlijk ontbyt huis. In den voo: de Verkenners v< maal, waarby de ten waren uitgenc lijk als jonge wolv middag werd best en sport. Des av< oudersavond gegyv tegenwoordigers v vereenigingen war Vele ouders gavei langstelling blijk. Wij laveren U G( met ini of met b ringen met grav collectie Zilverw< pen o.a. Margrie ve'banden, Couv< modellen en pri) zoolang de voorr Eigen Reparatie ZILVER en DIA en zilver nieuwe GOUD- E 's Heer Hendriks

de Stem | 1946 | | pagina 2