Stad en Land LONGA onderschatte VLISSINGEN Wa. een Wonderlijke Wereld Het in cultuur brengen van Walcheren Pas vier minuten voor het einde keer den de kansen voor de Tilburgers De klap op de vuu/pijl MARKTEN TWEE DINGEN zijn er opvallend van den jongsten voetbalzondag en wel de zeer magere zege, die Longa maar op Vlissingeu kon be vechten en het gelijke spel, dat Ba ronie DNL aan Willem II afdwong. Het heeft maar een haar gescheeld of beide Tilburgcche clubs hadden verlorent Intusschen heeft Longa nu 22 pun ten vergaard, heeft dus 1 punt méér dan NAC dat niet speelde en staat dus weer op de eerste plaats. Blijft het daar? RBC kreeg een flink pak slaag ln den Bosch. Het begint er onderhand somber voor de Rosendalers uit te zien! Noad kon maar net RKTVV er onder houden, een resultaat, dat nog al een tegenvaller voor de thuis club genoemd kan worden. Het spel van Longa stond niet op een peil zooals van een club met kampioens aspiraties mag worden verwacht. Bovendien maakten de Til burgers een groote fout door hun te genstanders te onderschatten. Het had maar weinig gescheeld of dit was hen noodlottig geworden. Aanvanke lijk oefenden de gasten een zwaren druk op de Vlissinger veste, zoodat de Zeeuwsche verdediging alle zei len moest bijzetten om onheil te voorkomen. De beide backs en in het bizonder de doelman verrichtten in deze periode uitstekend werk. In de voorhoede rammelde het echter nog al eens en daaraan moet het deels worden toegeschreven, dat de Tilburg sche doelman het heel wat gemakke lijker had. dan zijn collega aan de overzijde. Ondanks het overwicht van Longa en haar beter technisch spel kwam de rust met blanken stand. Spoedig na de hervatting kregen de gastheeren de kans van den dag, maar deze werd door slecht schieten om zeep gebracht. Nauwelijks had de m ld voor van Vlissingen even latei- bij na zeker doelpunt door resoluut ingrijpen voorkomen, toen de Zeeu wen verrassend snel een aanval op> bouwden, waarbij de rechtsbinnen leder kreeg toegespeeld. Deze be lacht zich geen moment en deponeer de den bal over den doelman in de Tilburgsche touwen. Dit was voor pslllkaan, die tot dan toe een back plaats had bezet het sein om mee ten aanval te trekken. Stormloop na stormloop werd ondernomen, maai de Zeeuwen, die reeds met de punt van hun tong het zoet der overwin ning proefden verdedigden zich als duivels. Pas 4, minuten voor het einde zag de Longa rechtsbinnen een gaatje in den Zeeuwschen muur. Hij werkte het bruine monster er handig door heen en bracht zoo de partijen op gc4jken voet. Nog geen minuut later volgde de midvoor dit voorbeeld en daarmede sleepte Longa een zwaar bevochten zege uit het vuur. Goed resultaat van Baronie-D.N.L. TN EEN MEER spannenden, dan fraaien wedstrijd is het Baronie DNL mogen gelukken Willem II een puntje afhandig te maken door een gelijk spel te forceeren en we kun nen gerust zeggen, dat de uitslag 3-3 de verhouding juist weergaf. Wel gaf Willem II een knap technisch spel te zien, doch de Bredanaars ontplooi den een geestdrift, die hun techni sche tekortkomingen dikwijls deed vergeten. Daarbij komt nog dat de Baronie voor het doel veel gevaar lijker was dan Willem II. Na een overwicht van Willem II nesmt Heeren een vrijen schop, waar uit Adriaansen voorzette en tusschen een geharrewar van beenen door plaatste Kats den bal in het Willem II-doel (1-0). Dc Tilburgers zetten een offensief in, doch vonden Merks steeds op zijn post, zoodat voorloopig het gevaar gekeerd werd. Plotseling een uitval van de Baronie, doch de naar binnen gekomen Adriaansen schoot tegen den paal en de kans was verkeken. Totdat dan eindelijk Wil lem II uit een corner gelijk maakte. (1-1). De Baronie begon nu beter op dreef te komen. Adriaansen en Grau- mans probeerden het met goede scho ten, doch doelman Metz stond steeds op zijn plaats. Het geluk viel echter aan den anderen kant, toen de bal van den rug van Broeders, voor de voeten van v. Loon kwam, die geen fout maakte (1-2). Na de thee zagen we twee gelijkwaardige ploegen aan het werk. De Baronie liet een ver rassend pittig spel zien en het Wil lem II-doel ontsnapte dikwijls aan het beleende oog v.d. naald. Toch maakten de Tilburgers er door toedoen van hun linksbuiten Beks er nog 1-3 van, alvorens vrouwe Fortuna de Breda naars toelonkte. Uit een prachtig op- gebouwden aanval plaatste Bindels hoog in het doel (2-3). Het spel golf de snel over en weer. De beide doel mannen kregen handen vol werk. Een kwartier voor het einde gaf Simons een van zijn bekende throuch nasses aan Adriaansen, die van dichtbij den Tllburgschen doelman geen kans gaf. Willem II zette nu alles op alles om een overwinning te forceeren. doch de Baronie wist verder onheil te voorkomen en kon een verdiend ge lijk spel uit het vuur te halen. R.B.C. verdiende een tegenpuntje. ^TOOALS verwacht werd was RBC niet tegen de Bosschenaren op gewassen. Het halve dozijn doelpun ten drukte het overwicht der gast heeren voldoende uit, al had RBC een tegenpunt zeker wei verdiend. Het spel ging in den aanvang snel op en neer. Saris moest nu en dan handelend optreden, doch in de twin tigste minuut toonde BW haar meer derheid. Remmers brak door de RBC defensie heen, waaruit een vrije schop ontstond op^ den rand van het strafschopgebied. Zwanenberg doel puntte onhoudbaar in den bovenhoek (1-0). Als antwoord zond Gillissen aan de overzijde een prachtig schot in, dat Saris met moeite tot corner ver werkte. Een verre doeltrap van Saris over de roodwitte defensie heen werd RBC voor de tweede maal noodlottig. Even voor de rust scoorde BW buitenspelpositie het 3e doelpunt. Na de rust was RBC geenszins ontmoe digd en hield dapper stand tot een kwartier voor het einde. Nadat van "de Vrede tal van schoten prachtig gekeerd had wisten van Beek en Swanenberg den stand tot 6-0 op te voeren. 5 minuten voor het eind dachten we, dat van Hoornen de eer zou redden, doch Krijgh kopte met een prachtige zweefsprong d-m bal uit den uitersten hoek. j_e Verschillende verrassingen HIJ DE BRABANTSCHE tweede klussers springen direct eenige bijzondere dingen in het oog. Allereerst wel de verrassend groote nederlaag, die de kopploeg TSC het op de tweede plaats vertoevende Deslc wist toe te brengen. Het werd niet minder dan 5-1 voor de Ooster- houters, die vrijwel de kampioens- vlag kunnen gaan hijschen. Desk doel puntte wel het eerst, maar dra lag de gelijkmaker in de touwen. Na de thee was TSC stukken sterker. Het was 4-1 toen Desk een strafschop kreeg toegewezen, dienaast werd gekanjerd! Een ander bijzonder feit is. dat Hero niet mans genoeg bleek Dosko eronder te houden. De Bergsche zege was volkomen verdiend. Hero speelde te langzaam, terwijl het samenspel ook niet zoo goed vlotte als bij Dos ko. Bovendien was de H?ro-verdedi- ging er finaal uit. Het 2-4. Dat Alliance met dezelfde cijfers klop zou krijgen bij WSC hadden we niet gedacht. Gieben was niet van de partij en dat scheelde nogal iets. Uit een misverstand in de Roosendaal- sche achterhoede wist WSC de lei ding te nemen. Rust ging in met 2-1. Internos gaf Concordia geen schijn van kans. De Ettenaars wonnen net jes met 2-0. 3e klasse Beheersching gevraagd! Onverwachte dingen zijn en bij de1 Zeeuwsche derde klasers niet ge beurd. Steen won fraai met 3-0 in Sluiskil. Oostburg wist Aardenburg er wel met 5-1 onder te houden, ech ter het kostte toch nog wel wat moei te want de wedstrijd was zeer ruw. Onze correspondent sprak er zelfs van, dat het spel soms op een boks match leek. Beheersching jongelui is een zeer schoon ding! Doortastendheid heeft Hulst tegen Corn. Boys de overwinning bezorgd. Als het spel 10 min. oud is, doelpunt P. Neefs na een mooi opgezetten aan val. Sas is sterker in het veld, maar kan de Hulstersche veste niet vin den. De aanvallen van Hulst waren gevaarlijk en uit één ervan volgde het 2e doelpunt, doordat de Sassche back ln eigen doel kopte. Even voor de rust maakte Neefs er 3-0 van. Na de rust werd het toerental re gelmatig verhoogd. J. de Meuriche doelpuntte nog tweemaal, terwijl G. van Leeuwen er nog een doelpunt aan toevoegde. Sas wist de eer door een tegenpunt te redden. Scheidsrechter van Muren was niet verschenen. BSC blijft bovenaan. BSC blijft voorloopig stoer boven aan prijken. Dit niet alleen door de fiksche overwinning van 4-1 op de Kaaische Boys, maar ook omdat Moe in Roosendaal van de rood-witten n pak slaag kreeg met 2-1. Burgh en Halsteren werden slacht offer van den doelpuntenhonger van resp. Steenbergen en RK KFC. Burgh begon heel goed, nam na 5 min. de leiding, doch kort daarna was het gelijk en voor de rust was het al 1-2. In de tweede helft raakt^ Burgh uitgespeeld en Steenbergen doelpuntte nog 5 maal. Halsteren-RKFC was niet veel bij zonders. Het einde kwam met 1-6 voor de rust was het al 0-4. Robur nog geen kampioen. In een door beide partijen vlot ge speelden wedstrijd, is het de Patrij zen gelukt, Robur met 3-1 te ver slaan. Het eerste half uur gaven de Patrijzen den toon an en drukten dit in twee doelpunten uit. Het laatste kwartier voor de rust beet Robur be ter van zich af en wist den achter stand te verkleinen tot 2-1. Na de hervatting gaf Robur fel partij, waar tegen de Patrijzen vrij forsch spel zetten. Robur kreeg veel vrije schop pen, maar maakte slechts één doel punt, dat echter wegens buitenspel niet werd toegekend. Even voor het einde brachten de Patrijzen den stand op 3-1. De belangstelling was enorm. ZOO IS DE STAND: 14—22 Baronie lfr—10 14—21 Helmond 13— 0 14—21 RKTVV 14— 8 14—19 vlissingen 13— 4 13—17 RBC 12—2 Longa NAC BW Will. 2 NOAD Eindhoven 1216 Bnndselftal klopt Navy'team met groote cijfers, ITET BONDSELTFTAI, heeft Za- terdag in het Olympische Sta dion le Amsterdam de ploeg van de Royal Navy een 10-1 nedenaag toegebracht. Van alle oefenwedstrü den. die tot dusverre in, dit sei zoen door Nederlandsche bondsploe- gen werden gespeeld, was deze ver reweg de aantrekkelijkste. In het bijzonder de voorhoede, tot dusverre het zorgenkind van de keu zecommissie, speelde snel, resoluut, doortastend en met veel fantasie. De rechtervleugel Draeger-Wilkes com bineerde dat het een lieve lust was en sneed keer op keer door de Brit- sche achterhoede heen. Rijvers heeft zich van een vaste plaats in het Nederlandsch elftal verzekerd. Hij zwierf weer over het geheele veld, dook overal op waar wat te doen was. stichtte keer op keer verwarring in de achterhoede der Navy, toonde zich herhaaldelijk een duivelskunstenaar met den bal, gaf prima passes en smaakte de voldoening het tiende Nederland sche doelpunt te scoren. De middenlinie van de bondsploeg was minder goed op dreef, Van der Veen, die kort voor het eind gebles seerd van het vejd werd gedragen, was als gewoonlijKr nuttig, maar niet grootsch en van Buytenen was te langzaam. De achterhoede, waarin Caldenhove rechtsback speelde, had het niet moeilijk. Kraak was in pui ken vorm. Men moet zich vooral niet blind staren op dezen fantastischen uitslag. Immers de Navy en vooral haar achterhoede was bijzonder zwak Zeker vijf van. de tien doelpunten ontstonden door te laat of niet in grijpen der Navy-backs. Voor de rust werd het 4-0 door Roozen, het zevende weer voor Wil kes. Daarna kwam het tegenpunt der Navy. Draeger werkte een aanval van Roozen goed af en maakte nummer acht. Roozen kopte het negende in en Rijvers zorgde dat de tien op het scoringsbord kwam met een verren boogbal. MISSIEWEDSTRIJD TE DUSSEN. De Missiewedstrijd te Dussen is fi nancieel een groot succes voor de Pa ters Capucijnen geworden. De le wed strijd eindigde in een 4-1 overwinning voor de thuisclub, terwijl het le elf tal van Dussen met dezelfde cijfers tegn Dongen 1 verloor. ATHLETIEK Slijkhuis nationaal veldloop kampioen. Slijkhuis heeft in den eersten wed strijd waaraan hij sinds de bevrijding deelnam Zondag in Amersfoort ge wonnen en daarmee tevens beslag gelegd op het nationale veldloop kampioenschap. Onbedreigd ging hij met bijna 1 minuut voorsprong als eerste door de finish, in den uitste kenden tijd van 16 min. 29.4 sec. Clubkampioen werd AAC uit Amster dam. Kampioenschappen 5 km. 1 W. Slijkhuis (AAC, A'dam) 16 min. 29.4 s. 2 J. Walstra (Vitesse, Leeuwarden) <%-~-^V>0<><X><>00<X><X>^'V^XX>«<X>0<X>0<XX>C><><><VXXX><><>0<><>' Onschuldig? rjiOEN meneer Michael vvegge- Parnes dezer dagen dagen de deur van zijn winkel wilde openen, kwam hij tot de ont stellende ontdekking, dat inbrekers hem reeds voor waren geweest. Nerveus en verward belde hij de politie op en vertelde stotterend dat een bedrag van 200 Pond Sterling uit zijn winkella was verdwenen Een 16-jarige jongen werd als verdacht van den diefstal aangehou den. Hij ontkende ver ontwaardigd 200 Pond te hebben ontvreemd. Wat hij dan wel in den winkel had uitgespookt, vroegen de Edelachtba re*!. „8800 Pond haald", zei hij. Mr. Parnes keek zijn laatje nog eens na. 't Was zoo! Promotie. ÜEN 42-JARIGE ex- mijnwerker, die de rare gewoonte had, bij het licht van zijn lamp liedjes op de kolenlaag te componeeren, werd dezer dagen benoemd tot dirigent van het B.B.C.-variety-orchest Het is Ral Jenkins, sinds 1942 leider van 't Midland Light Orchestre Op 4-jarigen leeftijd toen hij van zijn groot vader een oude viool cadeau kreeg, begon hij zijn carrière. Toen hij elf jaar was, leidde hij een jor.gens o te/iest je in zijn geboorteplaats, doch daar zijn ouders weinig vertrouwen had den in zijn muzikale ta lenten, werd hij de mij nen ingestuurd. Na een tijdje ging het hem vervelen en hij be gon een blijf-in-bed- staklng, die hij zoolang volhield tot zijn vader hem naar de Konink lijke Academie voor muziek liet gaan. Hij maakte snel vorde ringen; leidde achtereen volgens het Queen's Hall Orkest en het Reginald King's Orkest en bracht de laatste jaren meer dan 1000 muziek-pro- gramma's voor de ml- crophoon van den Mid lands omroep. 17 min. 5 sec. 3 J. Letaster (Avon, Heerlen) 17 min. 8.1 sec. B-klasse: 1 G. van Daalen (Dc Ko meten. Arnhem). C. Klasse: 1 E. Rof fel (Nurmi, Groningen) 1500 M. junioren: 1 J. J. Jansen, (DFC, Dordrecht). Clubkampioenschap 3 km.: 1 AAC, A'dam. 2 Vitesse, Leeuwarden. Avon, Heerlen. Clubkampioenschap junioren: 1 Su- omi, Beverwijk. 2 Cesar Beek (Lim burg). WIELRENNEN FRANS SLA ATS ZEGT WIELER SPORT VAARWEL. Toen de Waalwijker Frans Slaats uit Argentinië terugkwam, waarheen hij in Maart 1940 uitgeweken was, had hij wel heel goede voornemens om in eigen land weer te gaan rennen, maar Intusschen is hij tot de slotsom gekomen, dat hij het bijltje er beter bij kon neerleggen. Men zal deze po pulaire wielerfiguur dus niet meer op baan of weg in actie zien. BILJARTEN KEES DE RUYTER GAAT WEER SPELEN. Kees de Ruyter, kampioen le klasse klein biljart (16 April 1944) ontving van den Ned. Bilj. Bond bericht dat hij is gerehabiliteerd en weer in de hoofdklasse aan de wedstrijden mag deelnernen. Hij zal binnenkort in Waal wijk uitkomen tegen v. Vliet, den kampioen 45-2 hoofdklasse. SCHAKEN N.'Brabant-Zeeland te Breda. Breda komt wel in het middelpunt der schaakbelangstelling te staan! Behalve den interland-wedstrijd Ne derland-België, die eind Mei hier ter stede zal worden gehouden, zal nl. ook de massakamp N.-Brabant-Zee' land, die op den Tweeden Paaschdag (22 April) is vastgesteld in Breda worden gespeeld. TAFELTENNIS OM DEN K.T.B.-BEKER. Zondag a.s. worden in Hilversum de tafeltenisswedstrijden om den K. T.B.-beker gespeeld. Hieraan zullen de beste 10 dames van Nederland deel nemen, waaronder Mej. Piederiet, (Breda). TRIBUNAAL GOES Donderdagmorgen j.l. was bij kans de geheele ochtendzitting ge wijd aan do zaak tegen den Goe- sche garage-houder v S, die be schuldigd werd van buitengewone vriendelijkheid tegenover de Duit- schers uitslovermij bij het palen- zetten enz. enz. Met een stalen gezicht heette verdachte alles liegen; een geheele lijst tegen hem afgelegde vcrklarin gen noemde hij valsch. Hij had de Duitsche officieren niet nageloo- pen als een hondje maar zy juist hem, omdat ze zin in z'n dochter hadden; pro-Duitsch was hij al leen uit- en niet inwendig geweest, enz. Op een gegeven moment vroeg de president hoe verdachte over Hitier dacht. „Ik heb dien vent nooit gekend", luidde het oneerbiedige ant woord. De president ging nog even op dit onderwerp door en steeds klem mender beweerde S, dat hij niets te maken had willen hebben met den Fuehrer aller Germanen. Plotseling trok Aj pres. een brief van v. S. uit het dossier wel ke deze geschreven had aan Mün- zer, waarin hij zich beklaagde om zijn pro - Duitsche gezindheid dwars te zijn g:ten door den in specleur van Verkeer. Met koeien van letters stond onder dit epistel: .Heil Hitier!" 's Mans radheid van tong was opeens verdwenen. Van schrik stamelde hij nog slechts. Hij zat er in. en heel diep, GOES, Z.-B. 5 April 1946. Witlof f 53-32 p. 100 kg. Prei f 29-20. Veld sla f 23-61/*. Uien f 23-16. Snijsla f 90- 78. Kroten f 2. 1 Bloemkool f 79-53 p. 100 stuks. II idem f 49-27. m idem f 23-22. Radijs f 14-9 per 100 bos. Sel derij f 5.50 per 100 bos. KAPELLE. Kleine velling, 5 April 1946. Spinazie f 0.67-0.77. Witlof f 0.15- f 0.53. Snijsla f 1.08. Uien f 0.21. Veld sla f 0.031/» alles per kg. Radijs f 0.10 f 0.15 per bos. Bakkruid f 0.10-f 0.11 per plant. LEEUWARDEN. Aanvoer: 51 en terstieren, 27 twenterstieren, 315 vette koeien. 2548 melk- en kalfkoeien 310- 810, 194 pinken 85-205, 974 nuchtere kalveren. 447 schapen 30-80, 144 lam meren, 75 vette varkens, 495 kleine biggen 20-40, 257 bokken en geiten en 187 paarden 275-1450. Overzicht: Aanvoer stieren, vette koeien, melk- en kalfkoeien en pin ken zeer ruim, handel kalm, prijzen iets lager. Nuchtere kalveren aan voer ruim, varkens aanvoer matig. Biggen en schapen ruimer aanvoer, handel kalm, prijzen lager. De N.V. C nam een flink aantal koeien en pinken, verder de varkens en nuch tere kalveren en enkele schapen over De uitzaai begonnen. IA ANK ZIJ de overvloedige re- gens van het laatste half jaar heeft db ontzilting van dat deel van Walcheren wat het eer ste droog viel. een gunstig verloop gehad. De zoutcyfers waren onlas»gs reeds zóó laag, dat besloten kon worden om toestemming te geven voor den uitzaai. Alle voormalige bouwgronden vallen daaronder, be halve aan die perceelen welke vlak by de doorbraken liggen en waar van de bovengrond totaal is weg geslagen. Geploegd mag er natuuriyk nog niet worden. Het zaaien geschiedt met de zaaimachinc, die het zaad terstond op de gewenschte diepte deponeert. Het hoofdgewas voor dit jaar wordt de gerst, en daarnaast ko men nog voederbieten en lucerne. Indien er voldoende klaverzaad was geweest zou aan lucerne de voorkeur zyn gegeven boven gerst, maar dit was helaas niet het ge val. Met de voormalige weilanden staat het er minder gunstig voor. Die liggen ln de laagste deelen en hebben een minder intensieve dxai neering. Daardoor rees 't zoutge halte te hoog om een goedb gras mat te krijgen. Zoo zal iedere boer dery slech's pen klein perceeltje grasland kunnen aanleggen; het tekort aan goed graszaad speelt hierboven ook een rol. Omtrent dt verwachtingen over de in cultuurbrenging van Walcic ren kon men ons op het Rijksland bouwconsulew# hap niet veel zeg gen. Alles hangt letteriyk af van- het guns'.ge weer. Vooral zal men 't in Mei moeten hebben van voldoenden en toci ook weer niet overvloedigen regen val. In Tholen htieft men het vorige jaar daarmee getroffen, zoodat de oogst op dat eiland reeds zeventig procent van normaal werd. Mocht dit op Walcheren ook gelukken dan zou men opperbest tevreden kun nen zyn. Het laatste ingeciykte deel van Walcheren blyft dit jaar nog braak liggen, althans voor het over groote deel. Het overtollige water Is men er trouwens nog lang niet kwyt. benoeming burgemeester baarland, hoedekens- kerke en oudelande. Tot burgemeester der gemeen ten Baarland Hoedekenskerkc en Oudeiande Is by Kon. Besluit van 2 April 1946 nr. 24 benoemd de heer J. C, Vogelaar thans burge meester der gemeente Baarland en wnd.. burgemeester van Hoeóekens kerke. Reeds sedert 1 November '1938 bekleedt de heer VogelaEr. die op 6 Augustus 1909 geboren werd, de functies van burgemeester en secretaris der gemeente Baarland, in welke gemeente hy thans is herbenoemd. De waarnem'.ig ln Hoeaekenskerke dateert van V Maart 1945 toen de Commissaris der Koningin aan den heef J. Ermerins ziekte- verlof verleende. In elk der drie gemeenten (Baar land sedert 1 Nov. 1938; Hoece- kenskerke sedert 30 Sept. 1938 en OucXlande sedert 15 Nov. 1935, be kleedde de Burgemeester tevens 't ambt van secretaris. Hierin Is thans wijziging gekomen da:r de heer Vogelaar alleen burgemeester dier gemeenten zal zyn. in de se cretariaten zal dus nog moeten worden voorzien. burgemeester van oostburg terug By besluit van den Commissaris der Koningin is het aan dan heer Mr. K. Hcekzema opgelegdb bevel tot staking van uitoefening zijner functie als burgemeester van Oost burg opgeheven met ingang van 5 April 1946. (Zooa'ls men weet had de Minister van Binnenl. Zaken rX" staking gelast van de burgemees ters, die tydens de bezetting wcr den benoemd, en tot hen fcbhoordc burgemeester Hoekzema). Dit be teekent het einde van d'o waarneming dier functie door den heer C. H. J M, van Dongen. De Commissaris der Koningin heeft den hec-r van Dongen eervol ont slag verleend als wnd. burgemees ter van Oostburg onder dankte tuiging voor de door hem in die functie bewezen goede diensten. vlissingen vecht vool zijn marine In verband met het bericht dat de Marine op 1 Mei a.s. Vlissin gen zal verlaten wordt op Woens da? 10 Aoril in de Scheld'hrl een groote manifestatie van de Wat-

de Stem | 1946 | | pagina 2