C Longa«B.V.V. Wa. een Wonderlijke Wereld hoofdschotel TOCH 4"PARTIJEN= REGEERING IN BELGIE? van voetbalmenu We gaan bier exporteeren Nooit te vertrouwen DE ONDERGEDOKEK VOETBAL-PROGNOSE MET SPANNING worden tegen Zondag de verrichtingen van De le klassers in district IV tegemoet gezien. Vooral tusschen de kopploe- gen zal een felle strUd worden ge leverd. lie puntjes die nu geoogst zullen worden, zijn van groote be- teekenls cp den moeilijken weg die leidt naai den kampioenstitel. JLonga bezet weliswaar op het oogen- blik de 1ste plaats, doch zal haar po sitie op eigen terrein tegen de niet te onderschatten Bosschenaren -noeten verdedigen. Deze wedstrijd vormt on getwijfeld" den hoofdschotel van het voetbalmenue. Longa, dat zelf In de keuken staat, zal de spijzen wel zoo heet mogelijk trachten op te die nen. Een andere kampioenscandi- daat is het Bredasche N.A.C., dat nieuwsgierig is naar de partij die B. V.V. zal blazen. Overigens zal zij zelf een robbertje hebben te spelen met Noad, dat verleden week voor een verrassing zorgde door Willem II op haar eigen terrein met 2-0 te klop pen. Een ongelijke partij is werkelijk de ontmoeting R.B.C.-WiUem II. Vlissin- gen rnoet toonen mans genoeg tc zijn om Helmond den buit te ontfut selen. In eigen milieu ontvangt R.K. T.V.V. de Baronieërs. Het zal er on getwijfeld heet naar toe gaan. Als Baronie D.N.L. haar positie wil ver stevigen, moet zij den gastheeren de kostbare puntjes afhandig maken. Alliance maakt een redelijke kans. In de 2e klasse B. ontvangt Coneor- dia-S.V.D. de jongens van W.S.C. Als Concordia zich in de afgeloopen week niet heeft hersteld van de Zon dag geleden nederlaag tegen Alliance, dan zullen de Waalwijkers met naar niet veel moeite hebben. Alliance gaat op bezoek bij Zwaluw en heeft een redelijke kans om te winnen. Dc Hero-menschen zullen zich ste vig te weer moeten stellen tegen In ternos. De ontmoeting Desk-Top ioopt uit op een magere overwinning voor de thuisclub; Dosko heeft niet veel kans tegen T.S.C. Neemt Axel revanche? 1%/Tiddelbuvg gaat op bezoek bij Goes, de sterkste ploeg in de 2e klasse C en krijgt daar de kous op den kop. Axel dat thans op eigen terrein speeit, kan revanche nemen op de Zeeuwen, terwijl Breskens in staat is Teineu- zen een nederlaag toe te brengen. Wat doet 't nieuwe Bredania- elftal We geven in 3 D aan R.K.C. een goede kans op Sarto, Set laat Baardwijk in het zand bijten. Ons Vios zal in R.W.B. haar meerdere moeten erkennen, terwijl Gudok al haar krachten zal inspannen, om de onlangs geleden nederlaag tegen Don gen uit te wisschen. Spannende wedstrijden beloven 't in 3 E niet bepaald te worden. Op eigen terrein ontvangt Groen Wit S. C.O.. dat met den winst gaat strij ken. Boeimeer is kansloos tegen de Rood Witten en P.C.P. zal In vreem de omgeving niet veel hebben in te brengen tegen R.A.C.. Hoewel W.V.O. zegeviert over Bredania, zijn we toch benieuwd hoe of het nieuwe Bredania-elftal het er dit keer af brengt. Burgh komt op de koude koffie. De wedstrijd Zierikzee-Halsteren kan een interessante wedstrijd worden. We gokken op een kleine overwinning voor de Zeeuwen. R.K. F.C. zal B.S.C. wel over zich zien triompheeren en Steénbergen kan maar moeilijk tegen Roosendaal op tornen. Burgh, dat bij M.O.C. op be zoek gaat, komt op de koude koffie. De Zeeuwen II ontvangen m 3 G R.C.S., wat tot een broederlijke ver deeling der punten zou kunnen lej- den. De hoofdstedelijke club zal de Registratie van bouwvakarbeiders VTTNISTER DREES heeft beslo ten om in de tweede helft van April een registratie van alle bouwvakarbeiders te doen plaats vindien Een dergelijke registratie, waar bij oë vrijwillige medewerking van allen onmisbaar is. verschaft aan óa overheid alle gewenschte gege vens, welke zij voor de beoordte ling van haar mogelijkheden op 't gebied van den wederopbouw be hoeft Uit de registratie kan echter ook de noodzakelijke verplaatsing blij ken van bouwvakarbeiders uit stre ken waar weinig te bouwen valt naar gebieden waar ds behoefte zeer groot is. Het is niet ondenkbaar, dat de overheid in de toekomst het toe- ïfennen van ovsrbruggingsgeld zal koppelen aan het in bezit zijn van een registratie- bewijs TT IT HET FEIT, dat van Acker de leiders der parlementaire groepen van Kamer en Senaat ont vangen heeft, namelijk Struye en Eyskens voor de CVP. Huys- mans en Mertens voor de Socialis tische partij, Deveze en Dlerckx voor de liberalen en Terfve en Gli- iieur voor de Communistische par tij valt op te maken, dat hij in derdaad streeft naar een regee- stog van 4 partijen. handen vol hebben met Vlissingen II, terwijl E.M.M. haar wil zal opleggen aan Zeelandia. Terneuzen II verliest van Corn. Boys, maar Clinge zal op haar hoede moeten zijn nu zij te gast gaat bij Sluiskil. In 3 I sneuvelt Schoondijkc door Oostburg, Breskens n legt het loodje bij Hoofdplaat en Biervliet is voor Aardenburg on aantastbaar. R.W.B. loopt hard van stapel. V^Tat de 4e klassers betreft, in 4 D maakt Hilvaria *n heel goede kans om T.A.C. beide puntjes af te snoe pen. In 4 E wordt met belangstelling uitgezien naar de ontmoeting W.S.C. II-R.K.D.V.C. Als het eentgszins mo gelijk is, neemt W.S.C. zoo goed mo gelijk revanche op de eertijds gele den nederlaag. R.W.B. II loopt na tuurlijk hard van stapel, terwijl Uno Animo en de Veersche Boys elkaar niet veel toegeven, zoodat gelijk spel het meest voor de hand ligt. Advendo speelt 't wel klaar om Hero II te kloppen, Willem II 4 wordt op eigen grond geslagen door RAC. Eenzelfde lot ondergaat SET 2 bij VVR op bezoek. Zundert wint overtuigend van DEB. Een kleine overwinning is er weg gelegd voor de Gastelsche Sportclub die RSV gaat bezoeken. VES zal RBC handen vol werk geven, terwijl Odio 'n overwinning bevecht op HFC. Het verbruik in eigen land zal er niet onder leiden TGAAR HET HANDELSBLAD meldt zullen de groote Neder landsche exportbrouwerijen spoe dig beginnen met de uitvoering van een in het najaar van 1945 opge steld plan toi bierexport naar dfc Ver. Staten Een niet te versma den dieviezenbijdrage voor ons land is daardoor verzekerd. Er'gingen de laatste dagen ge ruchten ovter een drastische bier- rantsoeneering in etoen land Of deze geruchten ontstaan zijn door verkeerde gevolgtrekkingen uit de berichten omtrent een komenden uitvoer weten we niet. In vakkringen werd ons medege deeld dat zij volkomen onge grond zijn en dat het huidige \er bruikspei) gehandhaafd zai blij ven. T/TER ARBEIDERS zijn bij werk zaamheden aan den Maas oever te Linne (Limburg) gedood door een mijnexplosie. Het ter rein heette door Duitsdhe krijgs gevangenen gezuiverd le zijn. Bij het na het ongeluk ingestelde onderzoek kwamen echter nog 28 mijnen voor den dag Daaruit blijkt dus nog weer eens, dat de Duitschers nooit te ver trouwen zijn. f AMBTSKETTING TN 1943 werd een N.S.B.'er, nl. de verzekeringsagent Callen- fels, benoemd tot burgemeester van Vlissingen. De man die min der schaamtegevoel bezat dan zijn Middelburgsche collega, liet zich in den herfst van dat jaar „plech tig" installeeren. De glorie dezer gebeurtenis werd echter verduisterd door het feit dat wethouder Knoop, die de in stallatie verrichtte den currogaat- burgefneester inplaats van den' ambtsketen een verzilverde hon denketting om den hals moest hangen. De echte ambtsketen was nl. na de afzetting van burge meester van Woelderen „gesto len" door den commies-chef ter secretarie, den heer I. v. Waarde. De gem.-ontvanger, den heer A. van Dijk, verklaarde zich bereid om als „heler" op te treden en verborg den buit onder den vloer zijner woning. Hemel en aarde werden door Callenfels en zijn trawanten be wogen om het vermiste voorwerp terug te bekomen, doch al hun pogingen bleven te vergeefs Tenslotte moest men het doen met de hondenketting, welke de Beweging in allerijl uit Utrecht had laten komen. Na de bevrij ding werd de ambtsketen door de kloeke ambtenaren weer opgegra ven en aan den wettigen burge meester, den heer v. Woeldern overhandigd. Van vreemde smet ten vrij was dit waardigheids-em bleem gebleven! //V T KORT- Wacr blijft de boter? AAR AANLEIDING van de op merking van de regeering in haar Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer, dat boterexport niet in de bedoeling ligt is in de Eerste Kamer over het ontwerp betr cL stanöaarddisatie van melk ds vraag gesteld, hoe het staat met de distribututie van de boter, die ha de laatste maanden is ge karnd? TAONDERDAGMOKGEN is te Am sterdam begonnen met het de barltoeren van de .Japara" waar mee 850 repatrianten uit Indië naar ons land terugkeerden. T\OORDAT een 5-jarig kind met lucifers speelde, is brand uit gehroken in een boerderij te Eind hoven Binnen 20 minuten lag de boerderij tegen den grond T"\E raad van de Unrra heeft een- stemmig de resolutie betreffen, de de voedingsmiddelen, aangeno men. In deze resolutie wordt er op aangedrongen, dat alle leden van de Vereenigde Naties rantsoenee- ring van voedingsmiddelen zullen invoeren en dat de directeur-ge neraal van de Unrra, Laguardia zal nagaan, in hoeverre de voedsel- verstrekkende landen hun leverin gen aan de verarmde landen zul len kunnen verhoogen. ,oo<>oooooooooooo<t>oo<ixxt,<xxx>ooo<x>oooo<Tooo-ooo<i>oo<> „Au", zei de boef. JJET BLEEK een dap pere oude baas te zijn, de 62-jarige pandjes baas George Matlnews, uit Caledonian-road. 15 Minuten lang leverde hij een gevecht met twee bandieten, die het op den inhoud van zijn zaak hadden gemunt en die hem met een gummi stok naar het land der droomen wilden helpen. Hij vocht niet alleen, maar hij won ook! De boeven kwamen zijn lommerd binnen en toonden hem een pols horloge. Terwijl Mat- thewes het bekeek werd hij plotseling besprongen „Terwijl we over den grond rolden, wist ik de telephoon te grijpen", zoo vertelde hij. „Ik zei- de de telephoniste dat ik de politie wensciite". Daar ze me den hoorn niet konden ont wringen, stak één der bandieten zijn duim in m'n mond» om me het spreken te beletten en bewerkte me tegelij kertijd met een gummi stok. Hij sloeg mijn bril af, zoodat ik niets meer zag, maai- ik beet hem flink in z'n duim. Hij riep: Au! en ging met 2ijn metgezel aan den haal. Inplaats van hun pier met succes be kroond te zien en in plaats van zich te kun nen verheugen in het bezit van een goeden buit moest hij tot ovar- •maat van ramp het door hem als lokmid del gebruikte polshor loge nog achterlaten ook. ,,'t Kan verkeeren," zei Breero. Hij brulde een beetje HPoen Mr. de La Bere (afgevaardigde uit Evesham) dezer dagen in het Lagerhuis op stond, en een waar sal vo van vragen op min of meer hevigen coon afvuurde, viel Mr. Ver non Bartlett uit Brid- gewater hem plotseling in de rede en richtte zich tot den voor zitter „Met het oog op de groote schade", zoo zei hij, „die door de over dreven stem van het overigens door allen ge respec teerde lid uit Evesham aan de zenu wen en trommelvliezen der andere geachte le den van het Lagerhuis wordt berokkend, geef ik U. Sir, in overwe ging, Mr. De La *»ere, ren afgescheiden hoekje van het gebouw aan te wijzen, waar hij zijn re devoering kan voort zetten". Met gelach en ap plaus betuigde de ver gadering haar Instem- ming met het voorstel. Tafeltje dek-je. 1V:1 400' inwoners van Monkton-Tarley be hoeven nooit boomen of schuttingen om *e hakken en ook is het niet noodig, dat tij angstvallig hun kolen- voorraad controleeren zij kunnen zoo veel en zoo hard stoken als zij willen. Door het torp loopt namelijk een weg die plotseling een scherpe haarspeldkrom ming maakt. Dagelijks suizen er auto's over dezen weg, volgeladen met kolen, üie, telkens wanneer ze door den bocht gaan, als gevolg xan de middelpunt vliedende kracht enkele mudjes kolen In het rond slingeren. De dorpelingen heb ben niets anders te doen, dan het ver strooide zwarte goud van tijd tot 'Ud te ver zamelen. Door het groote aan tal vrachtwagens dat dagelijks voor Sinter klaas speelt, is de voor raad onuitputtelijk. Gek eigenlijk: wat in het eene deel der we reld met geen geweld te krijgen is. wordt je elders naar het hoofd geslingerd AUDIëNTIE Mgr. -Ba-eten zal op Maaiicteg 1 April geen audiëntie verleenen HOOFDINSPECTEUR KATH. L.O. Naar Mgr. P. Hopmans in ..Sancta Maria" meedeelt is tot bisschoppelijk hoofdinspecteur van het katholiek lager onderwijs in het bisdom Breda benoemd de hoogeerw acergel hees- dr. W, Koenr-aadlt, vicaris-generaal BURGEMEESTER HORNINGF. ONTSLAGENN Bij besluit van den Minister van B innen landsche Zaken is bepaald, dat het ambt van Burgemeester eer gemeente Arnemuidten niet meer overeenkomstig het bepaalde .'n artikel 2, le lid van het Besluit Tijdelijke Voorziening Bestuur Provinciën en Gemeenten, wordt vervuld! dooi' den heer H G. Hor- ningv, BENOEMING Mr E J N M Bogaerts, thans griffier van het waterschap „Het Vrije van Sluis" werd met ingang van 1 April a,s Kmoemd tot Re ferendaris bij het Ministerie van Openbare Werken en Wederop bouw, Chef va-n de Juridische Af- c-eeling De heer Bogaerts keert dus terug naar het departement, het welk hü vier jaar geleden als commies verliet Het Vrije van Sluis verliest in hem een griffier met zeer groote bekwaamheden. Zooals bericht, is tot zijn opvolger de heer J van Zuijlen. te Middel burg benoemd, EEN UITBREIDING VAN HET SPOORWEGNET. Naar de „Vrije Stemmen" verne men zal binnenkort begonnen warden aan een tweede ra,is langs de lijn GoesVlissingen Daartoe wordt binnen alzienbaren tijd een schip uit Engeland iin Vlissingen verwacht, geladen met spoorstaven Machtige kranen zullen gereed staan om deze metoen in wagons over te laden Het is niet onwaarschijnlijk dat- op de lün Vlissingen—Roosendaal van Diesel-tractie gebruik zal worden gemaakt Ook bestaan er plannen om in de toekomst- tot electrificatie over I te gaan BETERE VERBINDING TUS SCHEN WEST, EN OOST Z VL,? Naar verluidt bes.aan bij de Zeeuwsch-V laamsclie Tramweg- Maatschappij reeds in verren staat van voorbereiding zijnde plannen tot het instellen van een uur- dienst met auto-bussen .usschen Breskens en Terneuzen, Bovendien zou een concessie zijn aangevraagd voor de exploitatie tun een uur- busdiens- lussehcn Oostburgwa terlandkcrkje en IJ/rndijke. welke daar op nen dienst Breskens Terneuzen aansluiting zal geven. Een en ander zal een belangrijke verbetering beteekenen in de ver binding der beide deelen van Z. Vlaanderen AANRANDING IN DEN TREIN. Enkele inz.ttenden van'den laat sten trein werden Dinsoagavonu opgeschrikt tusschen 's Heer- ArenosKertto en Arnemuiden -oor een totaal overstuur zijnde dame, ave snikkend uit eeff aangrenzende coupe kwam gerend Met korte stooten vertelde zij dat een oiv guur individu naarplotseling in net denker beetpakte Een der reuogers de MiOóeiourgsciie post bode v B, stelde kordaat een on derzoek in en trof in oh bewuste coupé een zekeren C J K. aan, con troieur van den CCD uit Roer mond. tijdelijk te Middelburg werk zaam In Arnemuiden trachtte deze K, ongemerkt van coupé te verwisselen hetgeen hem et ..wei niet gelukte en in Middelburg stond de politie op het perron op hem te wachten K is in verzeker de bewaring gdsteld HUPLACTIE „SCHELDEN- MONDEN" Donderdagmiddag zijn op het Binnenhol in den Haag de onge veer 450 Zeeuwen in kleederdracht die Zaterdag a.s een collecte zul- len houden ten bate van het her stel der geteisterde Zeuuwsche ge bieden. verwelkomd Om even over vieren arrivee; de een colonne van 11 militaire vrachtauto's vol met .ronde Zeeu wen" Ter ontvangst waren aan wezig verschillende plaatselijke autoriteiten en het hulpcomité „Scheldcmonden". De chansonniè re Rie Heimig sprak een welkomst woord waarna het Westkappels dameskoor het Zeeuwsche volkslied zong, gevolgd door het Wilhelmus. Hierop volgde een driewerf hoera voor de Koningin en vertrokken de i Zeeuwen, die allen gedurende hun verblijf in den Haag bij particu lieren zijn ondergebracht. Aanwezig waren o.m, burgemees ter Arnoudse. burgemeester van Maassluis, de' heer J N, Pattist. voorzitter van het Algemeen Ne- derlandsch Verbond, de heer Woltjer, secretaris van dé VW den- Haag en de heer J J Hoolhorst organisator van verschillende Zeeuwsche hulpa-cties UITSPRAKEN GOESCHE TRIBUNAAL Cornelia van den M, te Oosten- land anderhalf jaar intemeexing, verbeurdverklaring van goedt-rem. die de Duitschers haar schonken- en ontzetting rechten; Pieternella H v. d. W te Wiste- kerke, drie maanden intemeering, verbeurdvwrklaring van f 500 en- omzetting rechten; B G R, te Goes verbeurdver klaring van het vermogen tot een bedrag van f 25,000 en ontzetting rechten STICHTING VAN DEN LAND BOUW OPGERICHT. J.1, Dinsdag was een belangrijke dag voor het Zeeuwsche organisa tieleven. Na maanden-lange be sprekingen en voorbereiding was het genoemden dag zoover geko men dat de Stichting van. den Landbouw officieel opgericht kon worden Zoo men weet bestaat de Stichting uit eb zeven groote orga nisaties van werkgevers en arbei der in den Landbouw, n.l de ka tholieke christelijke, vrijzinnigen en socialisten. In de oprichtingakte is o,m, be paald dat het voorzitterschap tij- jaarlijksche toerbeurt bekleed zal worden door een vertrouwensman van de katholieke christelijke of vrijzinnige landbouwersorganisatie, in het laatste géval dus van de ZLM Het vico- voorzitterschap wordt op gelijke wijze waargenomen door den vertrouwensman van de kath. christelijk of socialistische werkne mers- organisatie Als secretaris-penningmeester treedt op ir Dorst die binnenkort zijn functie als secretaris van de ZLM gaat neerleggen, Voor dit jaar werd tot voor zitter benoemd de heer G van Waes uit Westdorpe en tot vice- voorzitter. de heer Tichelaar uit Goes De heer Wees is de ver trouwensman van de kath org, NCB en de heer Tichelaar vian den- socialistische arbeidersbond Goes Rouwkoop. De landbouwer G. uit 's-H. Arendskerke kocht alhier van een veehandelaar vier jonge koeien zonder ze direct te betalen. Blijkbaar heeft de man rouwkoop gekregen, want Woensdag bracht G. het kwar tet naar Goes terug en bracht hei- onderdak bij een stalhouder, waar de handelaar de boodschap ontving dat hij ze nu terug kon bekomen. Die weigerde echter daarop in te gaan, zoodat de stalhpuder met vier gas ten zat, waarop hij allerminst ge steld was. De politie werd in den arm genomen, die echter, waar het een civiele zak betrof, niets kon doen. Tenslotte heeft de handelaar zich over de koetjes ontfermd, hoewel hij zich niet meer als eigenaar be schouwt. Hulst Biljarten. Op het groote biljai'i werd de beslissingswedstrijd gespeeld tusschen de beide blljartmatado -s P. Freijsen en R. Lampo. Het punten tal werd van 150 op 250 gebracht. De vele belangstellenden hebben een zeldzame partij te zien gekregen daar P. Freijsen zoowel als R. Lampo in prachtvorm waren. Door wat pech oi z'n klein spel, verloor R. Lampo. De uitslag was p. Freijsen 1500 p., 13 beurten, gem. 11.53. R. Lampo 132 p. 13 beurten, gem. 10.15. Daar het vrij spel hiermede ge ëindigd is, zal volgende week over gegaan worden tot het cadre-spel. Volksfantasie. volksfantasie schept eigenaardige constellaties, hoe wel de werkelijkheid meestal nuch terder is. Dit is zeker het geval met G S., waarover we eenige dagen ge leden een berichtje plaatsten. Bij zijn verhoor, bleken de omstandigheden rond liet ^toetreden in de NSKK (dat overigens* ook slechts zeer kort was) dusdanig te zijn, dat hij direct op vrije voeten kon worden gesteld. Collecte. In de bioscoopzaal zal bij de filmvoorstellingen op Zater dag, Zondag en Maandag gecollec teerd worden t.b.v. de tuberculose- betrijding. Voor dit doel is een op roep tot het geven van ruime gif ten zeer zeker op z'n plaats. Heinkenszand Zeep-surprise. Dinsdag had in hei gebouw van hetMroene Kruis, alhier een verdeeling plaats van door het Roode Kruis geschonken zeep. Per gezin werd een pond zeep afgegeven. Als blijk van waardeering voor het werk van het Roode Kruis werd door menigeen een kleinigheid geofferd, hetgeen een bedrag van f 122.32 op bracht. Middelburg Burgemeester en wethouders van Middelburg vestigen de aandacht op de wet van 1 Maart 1946 (Stbl. G 45), houdende tijdelijke afwijking van ar tikel 14, onder 2e, der Hinderwet. Voor een inrichting, welke na 9 Mei

de Stem | 1946 | | pagina 2