De Sovjetarbeider Groslijststemming Kath. Volkspartij SLECHT SI HITLER was gek te worden niet van plan Wat een Wonderlijke Wereld De vergoedingen van huurwaarden on Walcheren Zij die 't gelag betaalden PUBLIEKE TRIBUNE Hob Alles wordt geofferd aan verhooging der 0|) 2IJVI bé)3S productie en verbetering der werkwijze Kapitalistische arbeidersexploitatie. II. rvAT in Sovjet-Rusland ook de fabriekarbeiders geprikkeld worden tot grootere activiteit door middel van loonsverhooging en tantièmes, is vanzelfsprekend. Een werkman, die minder presteert dan het vastgestelde, wordt be boet en wanneer deze te geringe prestatie aanhoudt, gevangengzet op grond van sabotageverdenking. Komt hij boven het gemiddelde uit, dan mag hij op een behoorlijke belooning rekenen, totdat, de di rectie door zijn voorbeeld wijs ge worden-, de normale productie- eisch van het geheele personeel verhoogt. Het uitkeeren van zoogenaamde progressief stukloon, dat in Rus land wordt toegepast, zou echter door geen Amerikaansche vakver- eeuiging worden geduld en de re den, dat er bij het begin van de industrialisatie in de Sovjet-repu blieken zooveel oude vakvereeni- gingsleiders zijn geëlimineerd en de zelfstandigheid van de vakver eenigiitgrii is afgeschaft ligt in het feit, dat zij zich verzetten te gen stukloon en extra betaling voor hoogere prestatie. Zelfs na de verdwijning der vakvereenigin- gen waren er speciale maatregelen ncodig om den tegenstand van de ploegbazen en arbeiders te over winnen tegen een systeem, dat alles aan verhooging der produc tie opofferde. Ij* en geslaagdere maatregel is het laten deelen van fabrieksbevol king in- de winst. De helft ervan wordt nl. jaarlijks besteed voor het verbeteren van woningtoe standen, voor ziekenhuizen, scho len, schouwburgen, etc. Tusschen verhoogde productie en gemeen schapszin wordt op deze wijze ver band gelegd. Wie echter denkt, dat de Russische werkman per soonlijk een werkelijk groot aan deel ontvangt, vergist zich. Wan neer een klein aantal werklieden zijn productie verhoogt, dan wordt er zonder meer van allen ver wacht. dat zij het zelfde zullen doen. Het kapitalistische uitbui- tingssysteem dus in zijn ergerlijk sten vorm. Het duidelijkst blijkt dit uit het feit, dat het inkomen van den gemiddelden werkman niettegenstaande den geweldigen vooriutgang in productiviteit eni werkwijze, sinds 1934 niet is ge stegen. "loeien, die het uit hoofde van hun beginselen niet eens kunnen zijn met de materialistische we reldbeschouwing, die het in Rus land in practijk gebrachte com munisme huldigt, waren en zijn niettemin nog geneigd, in het eco nomische Sovjet-systeem een eer lijk en idealistisch streven te zien, dat zich het geluk van het volk zij het dan in materieelen zin als voornaamste doel heeft gesteld. Wanneer we echter kennis nemen van toestanden, zooals b.v. Drucker onder den schijnwerper zet, dan rijst de vraag of dit streven, dit idealisme, nog wel aanwezig ge acht mag worden in de bedoelin gen van Moskou's machthebbers. De Amerikaan maakt gewag van een loonpolitiek „die alles offert aan verhooging der productie" en merkt op dat bepaalde methoden vergeleken, of beter vereenzelvigd kunnen worden met de ergerlijk ste kapitalistische arbeiders exploitatie. Voert een overdenking van dit alies niet tot dc conclusie, dat datgene, wat misschien den in druk gewekt mag hebben van een groeien naar de democratie (in het onderdeel der ioondifferen- tiatie), eerder beschouwd moet worden als de natuurnoodzake lijke misvorming van een in begin sel anti-natuurlijk en slechts door dwang in stand te houden sys teem Hjk elke totalitaire staat komt het machtsstreven. Men kan natuurlijk tegenwer pingen maken over „tijdsnood- zaak" en „oorlogsomstandigheden", maar we betwijfelen sterk of deze zelfs als verontschuldiging zouden worden geaccepteerd door den man, voor wie het „proletariërs van alle landen vereenigt U" een idealisti sche strijdkreet was: Karl Marx. Het komt ore voor, dat de grond legger van het historische mate rialisme, gesteld dat hij in de ge legenheid zou zijn nog even de huidige loonpolitiek en de bevoor rechting der hoogere klasseen in het Sovjet-paradijs gade te slaan, wel even zijn werkbrauwen zou fronseni en enkele woordjes van „welgemeende, opbouwende cri- tiek" zou spreken. STEMBUSHOEKJE Nog am por aoht woken TT ET DUURT geen acht weken meer, of de stembussen staan, in het heele land klaar voor het opvangen van de rood-aar te biljetten. Voorpostengi spelen zich reeds af. De sp. zal ongeëvenaard oploopen. Niet minder elf nieuwe lichtingen dienen zich aan. De partijforma ties groepeeren zich in nieuwe slagorde. De Katholieke Volks partij, waaraan wij onze voorkeur schenken, ls haast klaar met de candidaatstelling en door de uiterst democratische wijze, waarop deze geschiedt, kan het niet anders, of daarbij vlammen kwestietjes van persoonlijken aard op, welke ook in volle openbaarheid worden be sproken. Laat niemand echter meenen, dat dit straks ons aan- valsélan kan verzwakken. Als de lijsten eenmaal definitief zijn., gaan wij er als één man achter staan. Ons bindt één hecht be ginsel en een program, dat er zijn mag. Geen andere gevolgtrekking kan worden gemaakt, dan dat het grondideaal langzaam maar zeker verloren gaat aan iets, waartoe getuige de geschiedenis uiteinde- Spaansche kwestie zit Frankrijk dwars DIDAULT heeft aan de ambas sadeurs van Engeland en Ame rika te Parijs een nieuwe nota (een derde!) over de Spaansche kwestie overhandigd. Frankrijk zou de zaak niet meer voor den Veilig heidsraad willen brengen maar verlar.gen, dat de ministers van Buitenlandsche zaken der vier hier voor in aanmerking komende mo gendheden een gemeenschappelijke politiek zullen bepalen ten aan zien van het Spanje van Franco. Economische sancties schijnt Frankrijk hierbij op den voorgrond te stellen, met name het onthou den van benzine aan Spanje. Hij wilde volgens Hess, niet alle bezette gebieden houden ttet „STRENG GEHEIM" docu- ment van 70 pagina's, waarin het gesprek van 3 uur tusschen Viscount Simon, den toenmaligen Lord Kanselier, en Hess is vervat, is voor het Tribunaal te Neuren berg, voor het eerst aan de open baarheid prijsgegeven. Tijdens het onderhoud overhan digde Hess de voorwaarden voor „de basis voor een overeenkomst tusschen Groot-Brittannië en Duit.sclaixi". Het onderhoud vond plaats op 10 Juni 1941, 1 maand na de vlucht van Hess naar Schot land. Hess verklaarde, volgens ge- uuemd document o.m., dat zijn vlucht in hoofdzaak ondernomen werd, omdat de Duitsche leiders er absoluut van overtuigd waren, dat de positie van f.ngelaud ho peloos was. Hess wees op de uitbreiding van de Luftwaffe, maar toen Lord Si mon getallen wilde hooren, ging Hess er niet op in. Hij zeide ech ter: „ik heb eenlgszins een denk beeld van hetgeen vroeg of laat met Engeland zal gebeuren. Zon der overdrijving kan ik verklaren, dat het verschrikkelijk zal zijn. Over den duikbootoorlog zeide Hess: „drie kwart van Europa neemt deel aan den bouw van duikbooten". Lord Simon merkte op: „De Duitsche cijfers betreffen de het tot zinken brengen van Britsche schepeu, wekken den lach lust van ons volk op. Wij zitten oog niet zoo aan den grond". Hess was echter van meening, dat het Engelsche volk het lachen zou vergaan. Hij sprak toen over de mogelijkheid van een Britsche capitulatie door gebrek aan tonna ge. Hij zeide: „wü zouden er riet aan denken het Britsche moeder land te bezetten omdat wij dan het volk zouden moeten voeden. Bij een eventueele capitulatie zouden wij slechts een aantal belangrijke luchtbases bezetten en ze van de hongerende bevolking afsluiten zoodat onze soldaten niets van den hongersnood zouden merken.' De voorwaarden voor een over eenkomst tusschen beide landen luidden: „Duitschland krijgt de vrije hand in Europa en Groot- Brittannië in het Britsche kei zerrijk, teruggave van de Duit sche kolonies, ontruiming van Irak en het sluiten van een wa penstilstand en vrede met Italië' rpoen Lord Simon hierna vroeg, wat er met Nederland zou ge beuren, antwoordde Hess: „HitIer zelf heeft fen aanzien van de be zette gebieden- gezegd: „Er zijn menschen die meenen, dat ik alles zal houden wat wij bezet hebben ik ben niet van plan gek te wor den!" Lord Simon reageerde als volgt: „Indien Hitier meent, dat hij Ita lië niet in- den steek kan later, zou het kunnen zijn, dat Engeland meent, dat het Nederland niet In den steeek mag laten", BIJ HET SMOKKELEN GEWOND Twee smokkelaars uit de Klinge IB.) trachtten in den. nacht van Donderdag op Vrijdag een jong kalf over de grens ie brengen. De kommiezen, die deze nachtelijke escapade niet konden apprecieeren, trachtten de beide mannen te ar resteeren. Deze echter sloegen op de vlucht, waarbij een van hen bij „Het Zeegat" onder Clir.ge door 'n revolverschot werd gewond, even onder de knie. Hij werd overge bracht haar het ziekenhuis te Hulst. De ander wist te ontkomen. Het kalf werd in beslag genomen. KXXX>OO<><><>OOO<><><X><><><><>O<><>O<><X><><><><>OOOO<XX>O<><><><><><> Wonderlijke dingen. D* ,e directeur V»n de Scheveningsche cellenbarakken, Kapt. Koopman, ls gearres teerd. Hij wordt ver dacht van verduistering en beschuldigd eertijds lid van de NSKK te zijn geweest, een beschuldi ging, die K. energiek van zich afwijst. Hoe dat allemaal zoo plot seling uit de lucht is komen vallen. Kapt. K. zou als directeur een rondje hebben gemaakt door de keuken van zijn kamp en daar op een vroegeren buur man van hem zijn ge stuit. Deze verklaarde daarop zoo luidruchtig, dat K. vroeger NSKK'er is geweest, dat het tot de autoriteiten door drong, die hem schorsten in afwachting van een nader onderzoek. Met de keuze van geschikt personeel in de kam pen is men tot nu toe niet erg gelukkig ge weest, klaagde het Vrije Volk. De voor ganger van K. onder hield relaties met een vrouwelijke gedetineer de en zou zich relief- goederen hebben toe- 8 geëigend. K. zou daar van een deel hebben genoten en in een an der kamp, waar een onderzoek zou zijn in gesteld, zou men tot de ontstellende ontdek king gekomen zijn, dat 27 pet. van de kampbe wakers en ander perso neel met de politie of justitie in aanraking ls geweest. Wij leven wel in een wonderlijke we reld. Zij kijken niet op een minuut JTTADRID bezit 'n pa- leis van een post kantoor. Daar komen alle draden, die de communicatie met de wereld verbinden te zamen en het zijn vele verbindingen die Spanje bezit. In dit postkantoor hangen drie klokken, zoodat normaal gespro ken niemand onkundig behoeft te zijn van den tijd Normaal gesproken want de drie klokken wijzen permanent een abnormalen tijd aan. 't Is zelfs niet hëelemaal duidelijk of ze voor dan wel achter loopen. noch ook welke van de drie kickken aan dit euvel mank gaat, want stuk voor stuk wijden zij 'n ander uur aan, met on derlinge verschillen van een paar uur. De Madrileenen schij nen zich er niet veel )m te bekommeren, naar met dat al is 't liet duidelijk, waarom ;Jj in dit „paleis der verbindingen" klokken lebben neergehangen. Het eeuwige vrouwelijke TN Philadelphia viel 'n jonge dame van e'f hoog uit het raam en tuimelde dwars door 't dak van een juist pas- seerende limousine, zoo dat er geen roode- kruis-wagen meer be hoefde te worden op gebeld. In het zieken huis constateerde men dat zij verscheidene beenbreuken, een dub bele armbreuk m ge vaarlijke inwendige kneuzingen had opge- loopen. Het bleek voor de taaie jonge dame nog niet genoeg om 't bewustzijn erbij te ver liezen. De verpleeg sters rtament haar on der handen, wellicht wat te hardhandig want bezorgd klonk de stem van het slacht offer toen zij waar schuwde: „Voorzichtig met mijn kousen, want ze zijn niet erg sterk." De ongeldige ttemmen. DIJ DE PROEFSTEMMING op de eilanden en we vreezen dat het in Z. VI. wel hetzelfde zal zijn geweest was een groot deel der uitgebrachte stemmen ongeldig. Te Goes en te Vlissingen bijv. boven de 25 pet. Een groot getal van onze men schen blijkt dus niet met de kies techniek vertrouwd, waarmee wel ter dege rekening mag worefcn ge houden. willen we straks bfi de eigenlijke stembus niet voor ver rassingen komen te staan. Wel wordt aangevoerd dat j.l. Zondag de menschen ln de war waren ge maakt door de snel op elkaar vol gende verschillende voorschriften, maar Zondag 17 Maart toen dit laatste niet het geval was en men niet meer dan twee hokjes h?.d ln te vullen, was het verschijnsel het zelfde. Voorlichting blijkt hard nooddg Nog een opmerking willen we maken over het verschil in nor men bij het bepa' der ongeldig heid. De eene afdeeling hield de bil jetten waarop een candidaat en een plaatsvervanger waren gekozen voor ongeldig, wat naar de letter juist was doch andere afdeelingen dachten ruimer en telden die bE- jetten als geldige stemmen op. Bij het opmaken van den defini tieven uitslag moet men daar re kening -mee houden, door eerst klaarheid te scheppen omtrent de te volgen gedragslijn. TTit West Zeeuwsch Vlaanderen ontvingen wü nog de'volgende uitslagenf IJZENDIJKE: Uitgebracht 175 stemmen waarvan 143 geldig. Daarvan volgden 21 volledig het politiek advies, dit aantal verkreeg n.l. de heer Vercauteren, het daar op volgende laagste getai kreeg de heer den Boer met 72 stemmen. T.a.v. de plaatsvervangers volgden TRIBUNAAL GOES Twee ex-spoormannen met leiden de functie, stonden voor het Goesche Tribunaal terecht, beschuldigd van 't niet gehoor geven aan het bevel van de regeering te Londen om na 17 Sept. 1944 het werk neer te leggen; het- laten rondbrengen van werk- briefjes aan personeel dat reeds in staking was en het rijklaar maken van een locomotief voor de Duit- schers. De hoofdmachinist v. d. B. te Goes gaf toe enkele dagen te hebben door gewerkt, omdat men hem geen duik adres had bezorgd. Wel was hij Sept. 1944 ondergedoken, maar toen was de staking niet door gegaan. Te- rugkeeren naar het oude adres kon niet, daar er te veel ruchtbaarheid aan was gegeven. Bedreigd door een revolver had hij inderdaad aan een Duitscher een paar adressen van machinisten op gegeven. De depotchef H„ eveneens te Goes, die niet erg bij het personeel was getapt, zei heelemaal niet gewaar schuwd te zijn. Verschillende gereed schappen had hij kunnen redden door zijn aanblijven en de briefjes had hij laten bezorgen, voor hij iets van het stakingsbevel wist. Uit het verhoor kwam vast te staan dat beide verdachten nooit slaafs te gen de Duitschers hadden gedaan, zich verdienstelijk hadden gemaakt voor onderduikers en de eenige ma chine welke met hun hulp was uit gereden, zóó hadden gerepareerd, dat die bij Kapelle al zonder water stond De stationschef van Goes, de heer Verplak, gaf een zeer gunstig getui genis over beide beschuldigden en vond, tegen de meening van het Tri bunaal in, het zeer aannemelijk dat ze te laat waren ingelicht. Krachtig ging deze getuige in tegen de sug gestie, dat v. d. B. en H. pro-Duitsch zouden zijn geweest en volgens zijn inzicht had hun geval niet voor het Tribunaal moeten komen, doch voor den zuiveringsraad bij de Spoorwe gen. Mr. Fr. Adrlaanse zette uiteen hoe zeer zijn cliënten de dupe waren ge worden van de omstandigheden. In de eerste opgewonden dagen na de bevrijding, had het Goesche spoor- personeel vergaderd en besloten niet meer aan v. d. B. en H. te gehoor zamen. Het Mil. Gezag daarvan op de hoogte gebracht, staakte beide aan geklaagden en gaf ze huis-arrest. Onder den indruk van dit alles, be gingen v. d. B. en H. toen de dom heid ontslag te vragen, in de hoop, dat ze 40 dienstjaren hebbende pensioen zouden krijgen. Het ontslag ontvingen ze. maar op het pensioen moeten ze wachten tot ze 65 zijn, zoo dat ze momenteel zonder inkomsten zitten. Het personeel heeft nu over het algemeen spijt van zijn daad en pleiter kon een soort motie van ver trouwen, geteekend door 26 personen, overleggen, maar erg veel hebben ze daar niet meer aan. Want al zal het Tribunaal verdach ten wel van rechtsvervolging ont slaan, doordat ze hun salaris enkele Jaren moeten nT'-ren, betalen ze het. gelag en zeer duur. 82 kiezers Eet politiek advies. De heeren Geerts en Lannoye behaal den bovendien ais lid resp. 44 en 61 stemmen. EEDE: Uitgebracht 75 geldige stemmen waarvan er 2 volledig- het politiek advies volgden. Deze verkreeg de heer Raas, den Boer 5, van 't Westende 24 de overige candidatenleden minstens 63. Van de plaatsvervangers verkregen de heer Geerts 70 stemmen als lid 5 als plaatsvervanger Lannoye 74 als lid1 1 als plaatsvervanger. GBOEDE: Uitgebracht. 141 gel dige stemmen, waarvan 56 volledig het politiek advies volgden. De heeren Geerts, Lannoye en Go- vaert behaalden als candidaat lid resp. 43 73 en 73 stemmen. HOOFDPLAAT: Uitgebracht 90 geldige stemmen, waaraan 48 voir- ledig het politiek advies volgden. De heeren Geerts en Lannoye be haalden 28 resp. 29 stemmen als candddaat lid. AARDENBURG: Uitgebracht 207 geldige stemmen waarvan 92 vol ledig het politiek advies volgden. De heeren Geerts en Lannoye be haalden resp. 112 en 136 stemmen als candidaat lid. OOST ZEEUWSCH VLAANDEREN. GRAAUW: Uitgebracht 44 gel dige stemmen, waarvan 33 volledig' het poltiek advies volgden. De ge adviseerde plaatsvervangers ont vingen enkele stemmen ais candl daat lid. KLOOSTERZANDE r Uitge bracht 158 geldige stemmen waai- van 149 volledig het politiek 'advies volgden. De geadviseerda plaatsver vangers ontvingen enkele stemmen als candidaat leden. ZUIDDORPE: Uitgebracht 107 geldige stemmen, waarvan 91 vol ledig het politiek advies volgden. Uit de uitslagen welke tot nu toe binnenkwamen, er ontbraken er Maandagavind nog 2 n.l. uit Boschkapelle en Biervliet viel af te leidsn, dat vooral in Zeeuwsch Vlaanderen in menig geval van het politiek advies was afgeweken. Met eenige spanning mag dan ook den totaal uitslag worden afge wacht. o et KATH. zeeuwsche Ka. merlid, mr. dr. Mes, stelde de volgende vragen aan de minis ters van Binnenlandsche Zaken en Financiën; 1. Is het juist, dat door de Pro vinciale bureaux ter verzorging van oorlogsslachtoffers in December 1945 aan ue gemeentebesturen is medegedeeld, dat per 1 December 194'5 alle huurwaardevergoedlngen worden stopgzet en omgezet in 'n afloopende vergoeding? 2. Geldt cK.ze bepaling eveneens voor woningen gelegen in het ge ïnundeerde gebied van Walche ren? 3. Zoo ja, zfjn dan de ministers niet van oordeel, dat hierdoor de eigenaars van woningen in bo venbedoeld gebied gelegen, bijzon der worden gedupeerd, daar pas in het eind van 1945 of in het begin van 1946 een aanvang kon worden gemaakt met het herstel dezer woningen,' 4. Zijn ce ministers derhalve bereid om voor het geïnundeerde gebied van Walcheren een lateren datum van stopzetting der huur waarde vergoedingen vast te stel len en de afloopende schaal vanaf dien datum toe te pas^n? Melknuechts vr«. Van net Bra- bantsehe en Zeeuwsche platteland ontvingen wij twee ingezonden stuk ken, waarin de schrijvers de jongste bepaling critiseeren, volgens welke boerenzoons en melkknechts uitstel van dienstplicht kunnen krijgen als zij de zorg voor 5 of meer koeien hebben. Hierdoor ontstaat h.i. de on juiste verhouding, dat de een wel, de ander niet in dienst behoeft. Noot der redactie,— Het uitstel, hetgeen niet hetzelfde ls als afstel, wordt slechts gegeven om een anderen dienstplicht dan de mi litaire te vervullen. De voedselvoor ziening vergt ook arbeidskrachten. Zouden deze worden weggenomen, dan zou de gemeenschap er onder lijden. Overigens wordt geen enkele bepaling uitgevaardigd om haar te kunnen ontduiken. Er zijn machts middelen om haar te doen naleven en ten overvloede heeft ieder per soonlijk zijn verantwoordelijkheid te dragen tegen over land en volk, te genover overheidsbepalingen en de naleving ervan. BIJ DE DOOK de I district IV gesp! mag het opmerkelj Willem II, nota bei# rein, door de plaatsef met 0-2 geslagen wl liet Helmond met 4-1 wijl I.onga en BW «tandsters RBC en met 4-0 klopten. VEEL FRAAIS valt! strijd de Baronj niet te vertellen; af van de eerste speel er vlug spel te zienj i samenspel liet bij wrnschen over. Vail gezegd worden, dat I lijk wisten op te steil gelde bij hen in def schutters. Hun gevaj voor het vijandelijk daardoor geen effecM was voor het hare# mond wel jammer. Het begin liet ziclj Met snel spel werd pend. In een tegena wel Adriaansen den I ren en plaatste heij diagonaal schot in hoek. Daarmee hadl 2 r inuten tijds de j en behield deze geef heelen wedstrijd, si *n knietje had, moei veld verlaten en werl Kstz. Helmonds drf grooter, doch er zatl ter. Overigens werd# niet voldoende dooil gesteund. Zoo liep 'I aanval van den linl^ hout op niets uit. Baronieër Simons kd nig bekoren. Bindef Baronie ontkwam el het oog van de naalq plooide Baronie een Adriaansen bracht een misverstand in terhoede den stand hoekschop slaagde Bussel er in den ad te reduceeren. In vj even later Baronie bij Adriaansen van aan Simons gaf, diel om ging, het leer of mans, die voor 'hel den stand tot 3-1 op Halverwege de 2e Busel door Janssen aansen die vermoeid 't doel de kans val mond dat voor de rif wis, in tegenstelling! ren, bleek in het T over minder adem t<| Baronie. Katz bezorg een ver schot het mond had met. pech I slaagde er tijdens d»l nog in, een doelpuni dat de wedstrijd ei# RBC? bood LongJ In een matig gesn heeft Longa met spref RBC gewonnen, mal Iers hebben hun hul gelijk verkocht. De T technisch in de mini 5 min. voor de rust I blank. Na een wedl r.en had RBC de eeif ferm schot van Giel ter ferm door Luijteg Een Longa-aanval nood door SchellekeJ ga-aanvallen werdel krachtiger. Bij eenf schoot van Roessel v. d. Vreede stomptd schop. v. d. Hoven! het eerste doelpnnt F voor rust was het r| in het verlaten RBf Na de hervatting gal partij dan voor de rl rbc meermalen opf Toch was het Long| door v. d. Hoven vergrootte. (3-0). Dal kelt- goed opgezettel BC, die echter te sf gewerkt om resultal gen het einde werd! Zelfs de Longaman up n gegeven oogeJ schen en stompte, nl rug. De scheldsrechlf nist zien. Een en de duidelijk dat hetl ga zich gedacht ha<T 't einde gaf Ruiten I zet aan v. d. Hoven de touwen joeg. BW speelde Op een zeer glibl zaterdag nog gedej ter stond, klopte b| met 4-0. rktw bltf baekstel te beschik! geheel stond zij in 1 beneden BW. Haal maakte enkele groof In de eerste minuul glippen, waarna Ta, trappen had. Hoewf en onzuiver speeldJ durend (n de meeil hun. na rust werëh nende nederlaag vl Voldongen feit. Binrf ten Zwanenberg en de punt HOOI Heeren. Zuiden. wSó°»,afgelast' Mal MOP-Maastricht 5-01 a* emh| Pe.ikaan l-HTCc 2| Zuiden. Dames, ij o ,r.g afgelast. Thl 2e kl. a. Pelika) Porward-Zwartwlt korf! Zuid. Ona-Voll

de Stem | 1946 | | pagina 2