Hengstenkeuringen ,JZoo hebben we ze in Brussel nief' Officieele mededeelingen RadBo- program In één minuut klaar o Gief warme of koude melk, karnemelk of water op 2 I a 4 eetlepels BRINTA Uw bord. Roer even om en Uw ontbijt is zonder koken gaar en klaar. De melk kunt U met suiker, zout, vanille of chocolade de door U ge prefereerde smaak geven. CMt 20NDt« K O KEN (Adv 520oo) in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen te Sluiskil werd ock thans den spelers een ovatie gebracht. Het is een zeld zaamheid dat alhier een tooneelstuk tot driemaal toe een gevulde zaal trekt. Een nieuw plein. Nu het nood woningencomplex Boogaardstraat- Heerenweg geleidelijk door de nieuwe bewoners wordt betrokken, is thans ook de aanduiding der woningen vastgesteld. Het plein dat temidden Van het hoofdcomplex is gevormd zal Beatrixplein heeten. De nummering geschiedt in de gewone volgorde van 1 t.m. 32. De blokken aan de Boo gaardstraat zullen naar deze straat genoemd worden, terwijl zij genum- mrd zullen worden 1 t.m. 6 resp. met letter A er achter voor het eerste en lette" B voor het tweede blok. Even zoo zullen de noodwoningen aan den Heerenweg de aanduiding Heerenweg la t.m. 6a krijgen. Axel V.v.v. HOUDT JAARVERGADERING Groote plannen vragen aandacht Voor het eerst na de bevrijding hield de V.V.V. haar jaarvergadering waarbij de opkomst slechts matig was. De secretaris P. Esselbrugge liet In zijn verslag uitkomen de groote activiteit gedurende de oorlogsjaren. Uit het verslag van den penningmees ter A. v. Sabben bleek, dat het pu bliek dit zeer op prijs heeft gesteld, daar het aantal leden en donateurs stabiel bleef. De aftredende voorzit ter, de heer A. van Maale werd met algemeene stemmen herkozen. Onder de overige bestuursleden had de zui- veringswind geblazen, die vier vaca tures had doen ontstaan, waarvoor, wegens geringe opkomst der leden drie plaatsen werden bezet, t.w. dooi de heeren M. de Keizer, E. Misse- ghers en C. Provoost; tot leden der kascommissie 1946 de heeren C. Mat- theeuws en E. Pieters. De voorzitter bood de volgende activiteiten ter onderzoek aan feestavond ter gelegen heid van het 20-jarig jubileum, te houden Sen Paaschdag, paardenren nen, baankoers, concerten, St. Nico- laasfeest, enz. Contact zou worden gezocht met andere comité's en ver- eenfgfngen, o.a. Rijver., Feestcomité 1939, comité klein Festival, enz. Een officieel programma zal lat"- nog worden bekend gemaakt. Tot slot drong de voorzitter er op aan .spon taan mede te werken aan de uitvoe ring der plannen. Eed« Aanduiding noodwoningen. De aanduiding der nieuwe noodwoningen is thans vastgesteld. Zij zullen ge noemd worden naar de verschillende wijken met na de nummers de letter A. Zoo krijgen de woningen aan de Dorpsstraat de aanduiding W (West- Wijk) nr. la t.m. 24a, aan de Zwaan 25a t.m. 30a en 31 t.m. 36a. De woningen aan den Brieversweg zullen gemerkt worden: M. (Middenwijk) la t m. 20a. De nummering zal voor de Westwijk beginnen aan de grens en voor de middenwijk vanaf den Rijksweg. Goes Vergadering P.K.G. Dinsdagavond Werd op de vergadering van de P.K. G. besloten op 18 Febr. a.s. een Java- avond te organiseeren. De zeer des kundige Jesuiet, Pater Keiler uit Nij megen, zal als spreker optreden. De kath. tooneellsten uit 's Heeren- hoek zijn bereid in Goes voor de P. K.G. op te treden met het stuk ,,De sukkeleer". Pas na de Vasten zal dit mogelijk zijn, daar niet eerder een zaal vrij Ir. Verschillende zaken, het kath. le ven rakende, werden voorts in den breede behandeld. Graauw. Geslaagd. Voor het examen rijks- gedipl. hoefsmid slaagde aan de Vee artsenijschool te Utrecht onze dorps genoot Theodoor Weemaes. Hoek. Op 1 Febr. werd te fioek een damwedstrijd gespeeld: ?r J^neu/<m' De "«slag was: nock-Terneuzen 18-20. 1 J de Blaaij- d' Bu'ck 0-2. 2 A. Mertens- RulUer ?V;2- 3 W' Koster-P. de n V Wtte-D. Pladdet 1-1. ÓrtM 1? V' Bixhoorn 2-0. 6 P. Ocké-J. de Doelder l-l. 7 p verhelst- U Dieleman l-l. a l. Dekker-Jsc Meeusen 2-0. 9 A. Meeusen-K v D1 x - hoorn 2-0. 10 c. de GruM v 0;\" A ae Orooto-M. kaan r h„ i; Lai>J«heer-F. Dekker 2-0. 13 p deoBlaay,"P- 't Gilde 0-2. 14 J de Bree-P. v. d. Sonde 2-0. 15 j otter- )oo-s. Andrlessen 2-0. 10 j. Vrage-R Goosens 2-0 ,7 j. van Es-M. Opponeer 10 T> Mceusen-A. Oppeneer 0-2. taal t,lSS18-n20J- D'eleman «,-2' To" Huist Vergadering Kath. Volkspartij. - In Patronaat werd Dinsdag een ver gadering gehouden van de K.V.P., welke slechts matig was bezocht. Vooral het voorstel tot in- orpnlng van gelijkluidende candldaten IN Zeeuwsch Vlaanderen hadden dit jaar wederom onder zeer groote belangstelling de diverse hengstenkeu ringen plaats. Op 31 Jan. had de keu ring te Axel plaats, met den volgen den uitslag: 3-J. hengsten, groote maat: le prijs Frans van Nelly, eig. Abr. Haak en J. d'Hooghe, Zaamslag, St. Jansteen, 2e Anton, gebr. Daelman Jzns., West- dorpe, 3e Pallieter v. Coegors, Jan de Regt-Dieleman, Zaamslag, 3de Nico van Annie, c. Dekker Czn., Axel. 3-j. kleine maat: le Paul v.d. Kwak kel, Abr. Haak en E. yan Driel, Zaam slag, 2e Certain v. Coegorspolder, J. de Putter, P. Dieleman, Axel-Zaam- slag. 4-j. groote maat: le Marquis van Zuiddorpe, M. Puylaert, Zuiddorpe 4-j. kleine maat: le Floris v. d. Papenvoort, Fa. F. Dekker, Axel, 2e Trésor v. Zuiddorpe, Kind. H. Bon te, Koewacht. 5-j. en ouder groote maat: le Mon- taln van Torenberg, L. den Exter, te Sluiskil-Terneuzen, 2e Julles v. Sluis kil, Jan van Hoeve, idem, 2e René, wed. Jac. de Feljter Czn., Boschka- pelle post Axel, 2e Henk, P. en Th. David, Sluiskil-Terneuzen, 3e Mars v. César, Jan de Regt-Dieleman, Zaam slag, 3e Diavolo, J. Koster, Bosch- kapelle pdst Axel, 3e Avenir v. Edith, W. den Hamer, Axel. 5-J. en ouder kleine maat: le Clai- ror v. d. Eendracht, Gebr. Scheele, Hoek, 2e Frans, Kind. H. Bonte, te Koewacht, 2e Clairon, Jan Maljaars, Oostkapelle. Goedgekeurd doch niet geprimeerd: Marquis v. Ingrid, gebr. Scheele te Hoek, Herman van Catharinahoek, wed. Jac. de Feljter Czn., Boschka- pelle, post Axel, Albon van Carlo, W. Koster, Roodesluis-Overslag, Paul v. Hoek, gebr. Scheele, Hoek, Peter v. Groothuis, L. den Exter, Sluiskil- Terneuzen, Certain v. Othene, Anth. H. Dekker Jzn., Zaamslag Avenir v. d. Vlakte, Fa. F. Dekker, Axel, Max v. Hautain, Kind. H. Bonte, Koe wacht, Jupiter v. Coegors, Jac. kuijs- sen, Axel, c. den Exter voorn., Frits v. Luntershoek, Fa. F. Dekker, Axel, Janus v. Frederica, P. en Th. David, Sluiskil-Terneuzen, Acron v. Avenir, Fa. F. Dekker. Axel. Te Hulst T\e tweede groote keuring geschled- ■L/ de op Vrijdag 1 Febr. te Hulst. De uitslag was als volgt: 3-J. hengsten groote maat: le Max Plankenpoortje, Corn, de Feyter Johzn., Boschkapelle, le Alex, J. F. Steyaert, Graauw, le Cesar v. Kloos- terzande, P. Stallaert-Hiel, Klooster- zande, le Solon v. Clinge, G. van Re genmortel, Graauw, 2e Farceur v. Kruispolder, A. Cammaerts, Kruis - polder, 2e Herman, Cyr. Cornelissen, Kruispolder, 2e Perfain v. Veerwijk, A. Mangnus, Boschkapelle, 3e Castor v. Berta, A. Stallaert, Kloosterzande, 3e Frans v. Walsoorden, A. de Nijs, Walsoorden, 3e Clairon v. Annie, A. Mangnus, Boschkapelle, 3e Nico van Rongenhof, H. Kerckhaert, Breda en H. de Maat, Stoppeldijk, 3e Bento, R. Hendriks, Stoppeldijk, 3e Anton van Ebert, Jos. de Booij, Schelfhouts- hoek-Graauw. 3-J. kleine maat: le Leonard van Nico, H. Kerckhaert, Breda en H. de Maat, Stoppeldijk, 2e Gustaaf, A. L. Stallaert, Kloosterzande, 2e Gar^on, C. Stols, St. Philipsland, 3e Marquis v. Hengstdijk, gebr. v. Wesemael, te Hengstdijk, 3e Clairon v. Ulft, H. Kerckhaert, Breda en H. de Maat, te Stoppeldijk, 3e Jan v. d. Melo, C. Steyaert-Plasschaert, Graauw. 4-j. groote maat: le Janus van Lun tershoek, Corn, de Feijter Johzn., te Boschkapelle, le Klanie, R. Hendriks, Stoppeldijk, 2e Barna, gebr. Verstraa- ten, Graauw, A. Mangnus, Boschka pelle, 2e Karei van Guido, H. Kerck haert, Breda en H. de Maat, Stoppel dijk. 4-j. kleine maat: le Dirk v. d. Louisa, gebr. Kerckhaert, N. Namen, 2e Egbert v. Rosenberg, P. Boënne, Graauw en H. Bisschop, Hontenisse, 3e Claron, gebr. Serrarens, Ossenisse en P. de Koek-de Bruijn, Klooster zande. 5-j. en ouder groote maat: le Karei v. Certain, P. Boënne, Graauw en H. Bisschop, Hontenisse, le Certain v. d. Mariahoeve, gebr. v. Campen, te Graauw, le Hecrule v. d. Louisa, ge broeders Kerckhaert, N. Namen, 2e Leopold v. Cathalijnhof, A. Verschue- ren, Pzn., Hengstdijk, 2e Adonis van Hengstdijk, gebr. v. Wesemaal, te Hengstdijk. 5-j. en ouder kleine maat: le Hau tain, van Wieringermeer, J. de Waal, Vitshoek-Hontenisse, 2e Jaap v. 't Hoogland, gebr. Serrarens, Ossenisse. Goedgekeurd doch niet geprimeerd: Bruno v. Kruispolder, P. Vereecken Kruispolder, Wenny v. Melo,, gebr. Verstraaten, Graauw, Guido van Strijen, A. Schuerman, Hontenisse, Gijsbert, R. de Reeksen, Clinge en H. de Waal, Graauw, Carlo v. Cambron, P. Mangnus, Stoppeldijk, Maurits v. 't Waterhof, Th. de Koek v. d. Bulck, Kloosterzande, Cesar, Cyr. v. Esbroek Stoppeldijk, Marquis v. d. Hoogeweg, Kind. P. Borm, St. Jansteen, Joris van Erp, gebr. Serrarens. Goedgekeurd 4 jr. Clairon de la Lys nog steeds dezelfde onverwoestbare. Op deze keuring werd veel en goed materiaal aangevoerd, vooral ook on der de Jongere hengsten. Van de 5- jarigen viel vooral op Karei van Cer tain, die een hengst blijft van buiten gewone klasse, zoo zelfs, dat terecht een Belg de opmerking plaatste: Zoo hebben wü ze in Brussel niet. lijsten door alle statenkringen, on dervond zeer scherpe critiek. Tot voorloopige candldaten voor de pro staten werden gesteld de heeren A. Lockefeer, M. Geerts, E. Lockefeer, P. Vercouteren en B. Trufflno; voor de Tweede Kamer werden gesteld de heeren B. Trufflno, mr. dr. Mes, A Lockefeer en E. Lockefeer. Middelburg Burgemeester en wethouders van Middelburg besluiten: als gedeelte der gemeente, bedoeld in artikel 1 van de „Verordening houdende ver bod tot het betreden van het g'ebied der gemeente dat geïnundeerd is of geinundeerd is geweest", aan te wij zen het grondgebied der gemeente, liggende ten Oosten van het Kanaal door Walcheren en ten Zuid Westen van den Westelijken Havendijk, zulks ingaande heden tot 1 April 1946. Middelburg, 5 Febr. 1946. 586-0 Burgemeester en wethouders voorn., A. J. v. d. Weel, wnd. burgemeester J. Ph. Koene, secretaris. Oostburg Trammisère. Er gaat haast geen dag voorbij of een of meer tramwa gens loopen op de markt alhier uit de rails. Groote vertraging of groote materïeele schade is nog niet voorge komen. Doch de reizigers, welke te Sluis verder willen naar België, mis sen hun tram. Het laat zich aanzien dat de moeilijkheden die er zijn met een beetje goeden wil wel zijn op te lossen. Sas van Gent R.K. Tooneelver. Excelsior. Voor een zeer groot en aandachtig gehoor deed de R.K. Tooneelver. Excelsior, haar eerste optreden na de bevrijding en een gedwongen rust van jaren, in de zaal Reseda. Het gekozen stuk „De Roode Adelaar" genomen uit het vlle- gersleven in den voorbijen oorlog, werd op keurige wijze vertoond. De regie was in goede handen wat te zien was aan de rolverdeeling. De vertolking kwam dan ook op bizon- dere wijze tot haar recht. Koningsschieting. De Schutters vereniging „De Kring" hield haar jaarlijksche Koningsschleting op de overdekte wip Hotel „Concordia". In den namiddag werd in groep een be zoek gebracht aan het als slachtoffer van den oorlog gevallen lid, den heer R. Hamerlinek. Daarna werd de leden vergadering gehouden alvorens de groote kamp 'n aanvang nam. Slechts na 21 ronden was het pleit beslist en wist de heer Ch. Engelen den vori- gen koning te onttroonen. Met de ge bruikelijke plichtsplegingen en toe spraak werd hem de ketting enz. als teeken zijner waardigheid omgehan gen. De prijsschieting die toen volgde had een zeer amicaal en vroolijk ver loop. Stoppeldijk. Kath. Volkspartij. De voorberei dingen voor de a.s. verkiezingen be ginnen zoo langzamerhand de groote en kleine politici aan het werk te zetten. Bij de massa is echter de be langstelling nog niet erg groot. De op komst op de eerste politieke eandi- daatstelling was niet overweldigend. Ongeveer 15 procent van de leden was present en nam na eenige gedachten- wisseling de acht candidaten over, die het bestuur voorstelde, voor de Prov. Staten. Voor de a.s. Kamerverkiezing werd alleen dr. Mes gecandideerd. Medegedeeld werd nog, dat men zich tot l Maart kan aansluiten bij de Kath. Volkspartij om nog aan de gros lijststemming mee te kunnen doen. Uitvoering V.K.A.J. Zondagavond gaf de V.K.A.J. een uitvoering voor een geheel uitverkochte zaal. Opge voerd werden het moderne tooneel stuk „Het witte front" en het blij spel „Harten is troef". Het geheel stond onder leiding van Mej. A. Huij- bregts. Alle speelsters komt een woord van lof toe voor het mooie beheersch te kalme spel. De keurige afwerking van deze uitvoering heeft zeer zeker een groot deel bijgedragen in het ge maakte succes. Vlisslngen Nienwe schoolgeldregeling. B. en W stellen den Raad een nieuwe school geldregeling voor, die ongeveer de zelfde opbrengst heeft als voorheen. Geen schoolgeld behoeft te worden betaald indien het jaarloon van 't hoofd van 't gezin niet meer bedraagt dan f 1092 voor gehuwden met 1 kind f 1326 id. m. 2 kinderen, f 1482 met 3 kinderen, f 1794 met 4 kinderen f 2622 met 5 kinderen, f 3588 met 6 kinderen f 4680 met 7 kinderen, f 5616 met 8 kinderen. Burgerlijke stand. Getrouwd: A. Minderhoud 22 J. en M. de Ridder 24 j. Z. Jobse 26 j. en A. v. Ha veren 21 j. P. de Rijke 45 j. en W. v. d. Zanden 42 jaar. Geboren: MarJijntje dv J. Stckete- cie Witte. Josina dv. F. Roelse-van Splunder. Dominicus zv A. v. Raaij- Franken. Cornelia dv J. Maljaars-Va- der. Anna dv Q. Crone-de Jong. Overleden: R. F. RemerJj 35 j. I. Geschiede 73 J. echtg. van P. Lou- werse. GOES: Donaerdag 7 Febr.: Vergade ring K. Volkspartij in „Prins van Oranje" om 20.30 uur. DISTRIBUTIEKRING MIDDELBURG. Uitreiking bonkaarten 3e periode te Kleverskerke en Arnemuiden. Deze uitreiking vindt plaats als volgt: Kleverskerke: Voor zelf verzorgers en niet zelfverzorgers op 8 Febr. van 10-12 uur en van 13.30-16 uur. Arnemuiden: 13 Febr. van 9-12 uur wijk A, van 13.30-16 uur wijk B. 14 Febr. van 9-12 uur wijk C, van 13.30- 16 uur wijken D en E. Zelfverzorgers op 12 Febr. van 9-12 en van 13.30-16 u. Deze worden zoo veel mogelijk persoonlijk opgeroepen en dienen mede te brengen de bon nen van de bonkaarten 513 en 601 van die artikelen, waarin zij zelfverzor- ger zijn. Na-uitreiking te Arnemuiden op 16 Febr. van 9-12 uur. 552-o DlSTR.KRING TERNEUZEN Tot en met 10 Febr. wordt gelegen heid gegeven tot het aanvragen van rubberknielaarzen. Formulieren kun nen tot dien datum worden afgehaald en Ingediend bij de plaatselijke distri butiekantoren. N.B. Personen werkzaam in het vis- scherij bed rijf dienen zich ter verkrij ging van genoemde laarzen te wen den tot den plaatselijken Agent van het Bedrijfschap voor Visscher ij pro ducten. 553-o VOEDSELCOMMISSARIS ZEELAND. De Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland deelt mede, dat behoudens de reeds gemaakte uitzondering voor de geïnundeerde gebieden geen onge keurde gerst voor de zaai zal wór den-vrijgegeven. Tevens deelt hij me de, dat niet gerekend moet worden op een groote export van zaaigerst. Den telers wordt daarom aangera den geen ongekeurde Keniagerst (brouw) achter te houden, in de ver wachting dat t.z.t. ongekeurde Kenia gerst voor de zaai zal worden vrijge geven, en zij een hogere prijs zou den kunnen bedingen, dan thans het geval is. 547-o VERVOEDERVERBOÏ) OLIEHOU- DFNDE ZADEN. De Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland, maakt hekend, dat lijnzaad, koolzaad, blauwmaanzaad en karwei- zaad met ingang van 3 Febr. niet meer door de telers in eigen bedrijf mogen vervoederd worden. Behoudens zaai zaad uit eigen oogst voor eigen uit zaai moeten deze producten in hun geheel aan den handel worden afge leverd. Loongemaal. In verband met de nieuwe regeling voor granen, zaden en peulvruchten gelden voor het loongemaal de volgen de voorschriften. Vervoer van teler naar molenaar en terug. Het vervoer van granen van het bedrijf van den teler naar den molenaar en van het gemalen pro duct terug naar het bedrijf is vrij on der de navolgende voorwaarden: a. in hoeveelheden van maximaal 250 kg. per teler per keer; b het vervoer plaats heeft langs den kortsten weg van het bedrijf van den teler naar den molenaar en terug. Voor grootere partijen dient de te ler een R D. geleidebiljet aan te vra gen bij den Plaatselijken Bureauhou der. Deze geleidebiljetten mogen al leen worden verstrekt, indien de P. B.H. redelijkerwijze kan aannemen, dat een dergelijke grootere partij in derdaad in eigen bedrijf zal worden vervoederd of zal worden geconsu meerd. Het vervoer van het gemalen pro duct behoeft ook bij grooter hoeveel heden dan 250 kg. niet door een ge leidebiljet gedekt te zijn. Zaaizaden. De P.V.C. voor Zeeland deelt mede dat voor voederbleten- en suikerbie tenzaad oogst 1945 de volgende prij zen zijn vastgesteld: Voederbieten. Selectie. Niet sel. Suikerbieten. Groothandelsprijs f 146.75, 130.50, 100 Verbruikersprij 10 kg en meer f 200.75, 180.50, 138 5-10 kgr. f 211.25, 190.25, 145.— minder dan 5 kg. f 223.25, 201.25 153.—. De prijs voor het voederbieten zaad geldt voor alle drie typen. 548-o LEVERING MESTVARKENS. Het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch deelt mede, dat in verband met de moeilijke veevoederpositie is besloten, dat sedert 21 Jan. 1946 tot na der bericht mestcontractvarkens ter voldoening aan het contract voor le vering aan het Vee- en Vleeschaan- koopbureau reeds kunnen worden aan geboden bij een levend gewicht van tenminste 40 kg. Voor nog niet gecon tracteerde varkens kan men zich ter afsluiting van een contract tot den P.B.H. wenden. Ook varkens lichter dan 40 kgr. kunnen worden aange boden, echter niet in contract. Voor nadere bijzonderheden en de regeling der prijzen zie men de uitvoeriger berichten in de vakbladen. 550-OO HUISRAAD WAARDEBONNEN ONGELDIG. Het Commissariaat voor Oorlogs schade deelt mede, dat de in 1941 krachtens de regelen inzake huisraad I uitgegeven waardebonnen, waarme de de door oorlogsgeweld getroffenen van huisraad in ontvangst nemen. Tot en met 28 Febr. kunnen de winkeliers de in ontvangst genomen bonnen te gen contanten inwisselen bij de ban ken of postkantoren. Particulieren, die nog waardebon nen in hun bezit hebben, alsmede win keiiers, die de in ontvangst genomen waardebonnen niet tijdig hebben kun nen verzilveren, kunnen zich bij aan- geteekend schrijven onder overlegging van de bonnen tot 1 Mei 1946 wenden tot het Centraal Verrekenkantoor van het Commissariaat voor Oorlogsscha de, Parkstraat 38, te 's-Gravenhage, met verzoek de bonnen voor contan ten in te wisselen. 551-oo 7e DISTRIBUTIE VAN FIETS BANDEN. De Dir. van het Rijksbureau voor Rubber maakt aan grossiers en klein handelaren in fietsbanden bekend, dat in vei'band met de 7e distributie van fietsbanden door de distributiedien sten aan daarvoor in aanmerking ko mende verbruikers, fietsbandenbonnen zullen worden uitgegeven van 1 t m. 20 Febr. In aansluiting hieraan zijn voor grossiers resp. kleinhandelaren data vastgesteld binnen welke zij de ontvangen bonnen moeten inleveren en wel als volgt: 1. Inlevering bonnen door verbrui kers resp. kleinhandelaren uiterlijk t.m 22 Febr. 2. Inlevering bonnen door kleinhandelaren bij grossiers uiterlijk t.m. 25 Febr. 3. Verzending van bon nen door grossiers rechtstreeks aan de bandenfabrieken en haar filialen uiterlijk op 26 Febr. De grossiers resp. kleinhandelaren worden er met na druk op gewezen, dat zij de opgege ven data strikt in acht dienen te ne men, aangezien anders het gevaar be staat, dat de bonnen hun geldigheid verliezen, waarvan de verbruikers de dupe zouden worden. De kleinhande laren dienen de bonnen zoo spoedig mogelijk, naarmate zij bij hen worden ingeleverd, bij de grossiers in te leve ren en niet te wachten tot den laat- sten dag. De grossiers dienen voor zoover zij niet uit eigen voorraad kun nen leveren, de ontvangen bonnen zoo spoedig mogelijk aan de bandenfa brieken of haar filialen in te zenden en hiermede niet te wachten tot den sluitingsdatum. (26 Febr.). INLEVERING BRANDSTOFFEN- BONNEN DOOR HANDELAREN Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de bonnen 43 BV 44 BV en 45 BV der Brandstoffen- kaarten T 505 en T 509, welke op 5 Febr. hun geldigheid verliezen, door de handelaren nog t.m. 13 Februari bij de distrlbutiediensten( tegen aan vullingstoewijzingen kunnen worden ingewisseld. De bonnen 47 BV en 48 BV, als mede de bon 46 BV welke voorloopig geldig blijven, kunnen door de han delaren tot nader order bij de dis tributiediensten worden ingelever 456-oo V VRIJDAG 8 FEBRUARI. HILVERSUM I: 7.00 nieuws, 7.15 gymn., 7.30 inl. op het morgengeb., 7.45 morgengeb., 8.00 nieuws, 8.15 fant. over Britsche zeeliedjes, 8.20 progr.- overz., 8.30 gram., 8.45 knapenkoren, 9.00 De heilige v. d. dag, 9.10 orgel. 9.30 Pluk den dag. 10.00 Vive 'a France, 11.00 bek. Am. ork., 11.30 Als de ziele luistert, 11.45 krijgsgev., 12 00 Kent u ze nog?. 12.30 Hoe Ned. den vrede wint, 12.35 conc., 13.00 nieuws. 13.15 gram., 13.20 progr. overz., 13 30 conc., 13.45 Elk vogeltje zingt zooals.. 14.15 werken v. Grieg. 14.45 operelte- progr., 15.15 Vrouwenspiegel, 15.45 Uit de stoffige doos, 16.15 kath. comp., 16.45 Micha Elman, 17.00 Jongeren-in- actie, 17.15 Daar onder bij die Millies, 17.40 slagwoorden van on7en tijd, 18.- Marinekapel, 18.20 KRO-kiosk, 18 35 zang, 18.50 's Avonds als ik slapen ga, 19.00 nieuws, 19.15 weeroverz., 19.18 progr. overz., 19.30 Sylvestre trio, 20.00 nieuws in 5t kort, 20.05 ork., 20.20 Karr vuren langs den evenaar, 20.35 ork., 21.00 Op de brug, 21.15 In het Hof var Holland, 21.45 ork., 21.50 gr., 22.00 nieuws, 22.15 gram., 22.30 avond- geb., 22.50 gram., 23.00 En tenslotte. HILVERSUM II: 7.00 nieuws, 7.15 gymn., 7.30 gram., 8.00 nieuws, 8.15 progr. overz., 8.20 gram., 8.50 Voor de huish., 9.00 Kwartet, 9.30 waterst., 9.35 politieber., 9.45 gram., 10.00 morgen wijding, 10.20 De Regenboog, 10.45 v. d. vrouw, 11.00 L. Ponse, 11.30 Tirol in lied en dans, 12.00 vlot gram.pr., 12.40 aansl. m. 't Pass. Theater, te Schiedam, 13.00 nieuws, 13.15 ensemble Tom Erich, 14.00 Kookkunst, 14 20 conc., 16.00 muz. babbeltje, 16.30 De school is uit! 17.00 ork., 17.30 Eddy den prijs van nieuw aan te schaffen ,onn „»0„«rc m m nPv i« a* huisraad konden betalen, Ingevolge Wahs. ,a°° "leuws. ial5 ork- 18 45 artikel 18, lid 4, van het besluit op de materieele oorlogsschaden 1945, hun geldigheid verliezen. De winkeliers kunnen deze bonnen nog tot en met 15 Febr. tot betaling De Geest zonder genade. Het congres der SDAP, 19.no orgel, 19.15 buitenl. weekoverz., 19.30 Re- monstr. Broedersch., 20.00 nieuws, 20 05 muz., 20.30 Wat gered moet worden, 21.00 Op de brug. 21.15 gram., 21.30 Congres, 22.40 avondwijding, 23.00 nieuws, 23.15 muz., 23.45 gram. 59) „Endanoff is terug!" roept in specteur Reynolds, terwiil hij bii Prank Bennett en Ben Brookes binnenstormt. „Goeie morgen", zegt Bennett die aan het ontbijt zit „Neem een kopje thee en ver tel wat er gaande is." Doctor Pitt, de bekende scheikundige die een belangriike ontdekking inzake ra dium heeft gedaan, is besloten." Inspecteur Reynolds vertelt, hoe Di' Pitt de metalen doos met do cumenten voor ziin eigen ogen had zien wegnemen „door een scha duwachtig iets". ..Ja, dat is Enda noff". roept Bennett uit. „En hij maakte z'eh weer onzichtbaar m;t de uitvinding van Fred Benson, die ook al verdwenen is, tegeliik met de geheimen van 2iiia uitvinding."

de Stem | 1946 | | pagina 3