die achter de feiten keek en Land 1 MOEILIJKE TAAK Vergadering van de Katfi. Volkspartij te Tsmei'zen If J IIN 'T KORT— Een Franschman in Neurenberg Nieuwe bonnen Zij b< doch voor warei van't Nazidom AANKLACHT, (Van een bizonderen correspondent ■y ELK WEKEN LANG hebben wij In de theaters toelen van de Neurenbergsche rechtzaal geze ten en geduldig geluisterd naar den stroom van rapporten over scher ongeloofelijke onmensche- lijkheden die sedert twaalf jaren in Duitschland en sedert vijf jaren in Europa hebben plaats gevon den. Het is voorlooplg zoo onge veer onze professie geworden dit alles te vernemen en 't via aether- golven en telegraafdraden verder te dragen naar de lezers, van wie wij evenveel geduld moeten vragen als van ons gevraagd wordt. Eerst hebben wij met menschelijk gevoel gereageerd op alles wat wij uit de papierbergen konden verwerkten, maar gaandeweg hebben wij er ons op betrapt dat wij al deze bewijzen van een afdaling naar perversi teit en barbarij als dagelijksche grondstof voor onzen journalistie- kenmolen zijn gaan hanteeren. In de massa verbleekt het mensche lijk lijden en zooals jaren lang het geschrei van vrouwen en kinderen verloren gegaan is in het massale geweld van explosie en pulnregen, zcoals de doodsschreeuw van on telbare soldaten werd overstemd foor het gehuil van granaten, zoo is ook hier het ontzaggelijke leed van elk der menschen, die gebro- I Adres over oorlogsschade, vergoeding QPECIAAL in verband met de streekverwoestingen in 'Zee land, Noordbrabant en Limburg, heeft de „Stichting Oorlogsgetrof fenen" een adres aan den minister raad gericht, waarbij met klem aangedrongen wordt op tegemoet koming in de oorlogsschade op ba sis van de vervangingswaarde. TTEN HEEREN Bakker, J. van Rees en J. Pesman, allen gen. majoor bij het K.N.I.L., is bij Kon. besluit eervol ontslag ver leend, met dank voor de langduri ge en belangrijke diensten den lande bewezen. rvE NEDERLANDSCHE regeering heeft de tegenwoordige Oosten- rijksche administratie erkend als voorloonige Oostenriiksche regee ring. De Oostenrijksche bonds kanselier heeft de groote voldoening zijner regeering uitgedrukt over deze beslissing. MITRAILLEURS In do roohtaxaal rvE veiligheidsmaatregelen in en rond de rechtszaal te Neurenberg zijn aanzienlijk uit gebreid. In het gebouw zijn op diverse punten mitrailleurpos ten opgesteld. Weliswaar zijn er geen directe redenen voor uit breiding van de toch reeds zoo scherpe veiligheidsmaatregelen, doch men wil aan alle denk bare risico's het hoofd kunnen bieden, zoo legde men uit. TAE DOODSTRAF heeft de advo- caat-flscaal bij het Amster- damsche Bijzondere Gerechtshof geëischt tegen den 55-jarigen sla ger Snel, die Joden aan de „Dienststelle Rosenberg" heeft overgeleverd. Tegen den 40-jarigen Kemper uit Amsterdam werd even eens de doodstraf geëischt, dit i.v. m. het feit, dat hij de arrestatie van illegale werkers op zijn gewe ten had. CCHIPPERS en andere personen, die in het centraal bevolkings register zijn opgenomen, moeten zich voor de controle van hun 2de distributiestamkaart melden bij 't bevolkingsregister van de gemeente waar zij verblijf houden. m TKiT levenslange gevangenisstraf is de voormalige SS-er Olthof Veroordeeld. ET ET IS de bedoeling vail dr. Euwe dit voorjaar een bezoek aan Moskou te brengen. Door per soonlijk contact wil hij trachten zekerheid te verkrijgen van Rot- winnik, Flohr, Keres en anderen inzake hun deelneming aan het Staunton wereldschaaktournooi te Groningen. Heden zon onder 17.34 u. en maan onder 21 39 u. Woensdag zon op 8.14 u. en maan op 10.26 Weersverwachting: Meest ma tige wind tusschcn W. en Z.W. Zwaar bewolkt met tijdelijk op klaringen. Plaatselijk nog en kele regenbuien. Weinig veran dering in temperatuur, uur. ken werden tusschen de tandra deren van een helsche machine, tenslotte aan ons voorbij gegaan. Wanneer gij leest over ce millioe- nen, die in massagraven zijn ge smeten als vuil op een belt wan neer gij vrachtwagens met skelet- lijken voor U ziet rijden, dan kunt ge nauwelijks meer het leed om vatten van ook maar een enkelen mensch, die dezen dooöengang ge gaan is. Dit alles moest gezegd worden. De wereld en Duitschland moet weten wat er in deze jaren gekeurd is. Maar de aanklagers van Neu renberg liepen gevaar den zin van de meest tragische jaren van Europas historie mede te bedel ven onder de vergrauwend massa der feiten. De massa lezers, die dagelijks verwerken wat van hier uit naar alle windstreken wordt gezonden kon achter deze dingen niet de oorzaken zien. En alleen als tot het uiterste doorgevoerde criminaliteit van een door duivel- sche Idee bezeten gangstersfcende bleef dit alles voor den gemiddel den man onbegrijpelijk. Er moest na twee maanden aan klacht een binding, een verkla.' ring. een filosofische en histori sche les komen, die doordrong tot in de diepte van de ziel van een volk om de verklarende oorzaak van het vervul te ontdekken. Elet was een Franschman, een vertegenwoordiger van het volk, dat zoovele eeuwen heeft pal gestaan voor de rechten van den mensch en voor de rechten der menschelijke beschaving, die deze verklaring kwam geven. Frangois de Menthon, de stoere Fransch man die met zijn „Combat" tegen de hellingen van de Pyreneeën strijd voerde tegen wat hij bewust en vele van zijn medestrijders on bewust doorzag als zuivere barba rij, heeft bij de opening van de aanklacht namens de westelijke landen een meesterlijke histori sche schets gegeven van de val- sche leerstellingen waaruit ten slotte het gif van het nazidom moest opborrelen. Hij heeft voor een met uiterste spanning toe- hoorende zaal andere „defendants" gsteld, dan het verbleekende ge zelschap in de beklaagdenSank: Nietzsche Hegel Fichte. Hij heeft duidelijk gemaakt, dat de uitbar sting van 1939 geen toevallige zaak is, geënsceneerd door een troepje op misdaad beluste lieden. Hij heeft geleerd,, dat 1939 in wezen niets anc'ers geweest is dan 1870 en 1914, doch alleen maar 'n her haling met andere middelen, met meer technische perfectie. En ook met dieper moreel verval naar mate de technische middelen toe stonden meer te camoufleeren. Duitschland heeft den moreelen en geestelijken schok van zijn al te snelle industrialisatie niet kunnen doorstaan omdat die kwam in een tijd van verval met gebrek aan politiek evenwicht en cultureele eenheid. Zoo heeft men in Duitsch land de moderne barbarij van de werkende massa geleid dooi' de elite van Nietzsches Üebermensch, zien oprijaen. Uit de diepte van de Duitsche ziel, de ziel van den massamensch, kon de mythe van het ras opkomen, gemengd met de traditioneele thesis vnn het pangermanlsme Het primaat van het Duitsche ras, de cultus van kracht, zijn in laatste instantie evenmin uitvinden gen van de Nazis als de ncgeering van alles wat internationale ban den legt. Het zijn evenals de theo rie van de levensruimte oude doctrines, waarvan twee wereld oorlogen het Duitsche volk niet hebben kunnen genezen. Misschien kan men het ook an ders zeggen: de Nazis zijn geen verschijning van de twintigste eeuw. Zy zyn alleen maar de twintigste-eeuwsche uitgave van steeds weer terugkeerende „üeber- menschen". Dit is de zin van het geen De Menthon met zooveel es prit, zooveel welsprekenheid en met de passie van iemand, die weet te vechten tegen vijanden van zyn cultuur, in Neurenberg te zeggen had. Daags nadat hij het gezegd had is hy afgetreden, maar zyn naam zal aan het procés ver bonden biyven, omdat hy eens en vooral en in de klaarste taal heeft gesproken, wat zeker hier onvern bloemd gezegd moest worden. VTa deze rede ziet men naar de toekomst. Zal dit woord be grepen worden door hen, die ge roepen zyn het Duitsche volk naar een nieuwe toekomst te leiden en het weer een plaats te geven in de gemeenschap der beschaafde vol ken? Zal het begrepen worden door een volk, welks ziel reeds ander halve eeuw een afzichtëiyke be smetting vertoont De Duitscher zegt in het aange zicht van de geestelijke en mate- rieele vernieling, waartoe hy ztch heeft laten voeren volmondig ja. En ge hebt geen reden om aan de oprechtheid van zijn antwoord te twijfelen, ook al weet ge, dat hy eens heeft gejuicht en dreunende soldatenliederen gezongen heeft. Maar het kwaad zit in de ziel, de besmette ziel van Duitschland, en. daaruit kan eens weer een stroom van barbary opborrelen om te be delven wat eeuwen van mensche- lyke beschaving in Europa hebben opgebouwd. Men kan de boven gestelde vra. gen de eerstvolgende jaren nog niet beantwoorden en men kan slechts honen, dat het proces tegen de exploitanten van de Duitsche volksziel voor de Duitschers een nieuwen geestelijken horizon zal openen. Dan zal het kunnen worden wat Francois de Menthon. ervan ver langde: de grondslag, waarop de heropvoering van dit volk zal VOOR SJARIR GROEIENDE EXTREMISTISCHE TENDENTIES TN republikeinse he kringen acht men de a.s. conferentie te Soe- rakarta, die twee dagen zal du ren, en op 7 en 8 Febr. zal plaats hebben, van groot belang. Sómmigen beschouwen het zelfs als een test, waaruit moet blyken, hoeveel invloed Sjarir heeft. HU zal de conferentie, waar niet alleen republiki insche functionarissen, maar ook vooraanstaande medewer kers van het pasgevormde „volks front" aanwezig zullen zijn. presi- deeren. In vergelyking met de republi- keinsche regeering is het Volks front op het oogenblik, gezien het aantal leden althans, een sterke party en het minimum-arbeidspro- gram zal by de conferentie mis schien een belangrijke rol spelen. Er zijn nog meer bewyzen, dat de radicale Indonesische elementen steeds naar voren komen. Een tele gram, door Chairoel Saleh, voorzit ter van de republikeinsche jeugd organisatie. aan Sjahrir gezonden, geeft hier duidelyk blyk van. Daar in wordt volgens het radicale Indo nesische blad „Rajat" gezegd: „Na mens alle pemoeda's, vertegenwoor digd in het werkcomité van het congres protesteeren wy tegen de arrestatie van Pemoeda's door Britten en Nica, en tegen hun weg voering naar het eiland Onrust. Dit telegram is een bewijs voor de bewust misleidende voorlich ting van het werkcomité van re publikeinsche Pemoeda's. De werkelykheid is, dat op het eiland Onrust zich ongeveer 220 Duitsche geintemeerden bevinden en ongeveer 300 Indonesiërs, hetzy verdacht van moord, of gevangen genomen op grond van ontvoering, plundering of andere misdaden. Deze Indonesiërs zullen spoedig voor de geallieerde militaire ge rechtshoven terecht staan. Sjarir ziet zich dus te Soerakar- ta voor de moeiiyke taak geplaatst om de nog steeds groeiende extre mistische tendenties, zoowel van 't Volksfront als van de Pemoeda's ln andere banen te lelden. Thr. Mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, thans ambassadeur te Parys, is be giftigd met 't grootkruis in de orde van de Ned. Leeuw. TTOORDAT de personenverkeers- brug over de Maas by Roer mond is geopend, is deze plaats thans geheel uit het Isolement ver lost. Extra lucifers voor de kleine kinderen ■yOOR KINDEREN van 0-4 Jaar zal een extra hoeveelheid lu cifers beschikbaar worden gesteld. Men moet hiertoe in de week van 3 t.m. 9 Febr. a.s. bon 859 der bon kaart KD of KE 602 inleveren by den detaillist, die gewoon is luci fers te verkoopen. De winkelier zal een ontvangst bewijs afgeven. Per bon is een huishouddoos inhoudende circa 240 lucifers verkrijgbaar. De aflevering dezer doozen zal zoo spoedig mo gelijk plaats hebben tegen afgifte van het ontvangstbewijs. De komende verkiexingen. De kwestie Goossens aan de orde. T-VE BESTUURSLEDEN der Kath. Volkspartij van den kring Mid delburg vergaderden te Terneuzen, daarmee vertegenwoordigend een kleine 7000 leden uit alle deelen van Zeeland. De vergadering werd gepre sideerd door mr. dr. A. Mes. Na de opening werd overgegaan tot het aan brengen van eenlge ingrijpende wijzi gingen in de reglementen. Allereerst werd behandeld het voorstel tot wij ziging van artt. 7 en 8 van 't kring reglement. Deze wijziging behelst, dat het dagelijksch bestuur van den kring zal worden uitgebreid met een vlce- voorzitter en een vicesecretaris, ter wijl de resp. statenkringen, ln den vervolge recht hebben op een gewoon bestuurslid voor elk geheel of gedeel telijk 1000-tal leden van den staten- kring. Dit voorstel had tot onder grond zoodoende tot een betere regio nale vertegenwoordiging en tot een vertegenwoordiging naar het ledental te komen. Het voorstel werd na eenige discus sie aangenomen. Tot vice-voorzitter werd gekozen de heer Ch. Bukkens (IJzendijke), terwijl de plaats van vice-secretaris zal worden bezet door den heer Th. Andriessen (Vlissingen). N.a.v. dit besluit werden nog eenige daarmee in verband staande artikelen in de reglementen gewijzigd. Zoo zal voor het samenvoegen der officieele candidatenlijsten niet weer een uitbreiding van kringbestuur met 7 leden volger, doch met evenveel le den als er gewone bestuursleden ..zijn, gekozen door de statenkringen. Een voorstel van de afd. Vlissingen om ter bevordering van een alge- meene ontwikkeling op verschillend gebied via het kringbestuur te komen tot het samenstellen van een leespor tefeuille t.b.v. de dagelijksche bestu ren, werd aangenomen. Een tweede voorstel om de Zeeuwsche vertegen woordigers ln Kamer en Staten gedu rende hun zittingsperiode meer con tact met de kiezers te doen onder houden, werd eveneens aangenomen. Overwogen werd, contactverg. te be leggen, om zoo tot uitwisseling van gedachten te komen. EEN FUSIE TUSSCHEN DE Z. VL. TRAMS? Voor de zooveelste maal werd door Ged. Staten een commissie in gesteld, om te komen tot een fu sie tusschen de beide concurreeren- de tram wegmaatschappijen in Zeeuwsch Vlaanderen. De beide maatschappijen hebben hierin zit ting genomen. De reizigers in de zen uithoek van Nederland, gewend zijnde, dat bij de aankomst der trams van de eene maatschappij de tram der andere juist weg is, zullen by dit bericht wel even stilstaan. Zal er nu eindeiyk ver betering komen? OP TERUGREIS UIT INDIë Op de passagiersiyst xan het m.s. „Johan van Oldenbarneveldt" trof fen wy de volgende personen uit onze streek aan: Jhr. J. C. van Citters, Baronielaan 288, Breda, M. v. Citters-de Korne, Idem; J. P. v. Citters, idem; E. van Citters, idem; A. J. Th. F. M. Crul* Torenstraat 17, Oosterhout, St. Crul- Ziska, id., N. Crul, id., T. Crul, id., R. Crul, id., v. d. Dirkzwager, Patijnweg 26, Goes, A. Dirkzwager, id., A, D. Dirkzwager, idem, A. G. Dirkzwager, idem; M. C. Eynwachter-Brysse, Paul Krugerlaan 31, Vlissingen, A. J. Eyn- wachter, idem, P. J. Eynwachter, id.; A. A. Flipse, Z. W. Singel 23, Bergen op Zoom, P. Flipsen, idem; L. K. W. Flipsen-v. d. Buuse, idem; A. Th. A. de Krijger, M. G. Dirkxstraat 46, Roo sendaal, A. C. de Krijger-v. d. Wilde, idem, M. M. de Krijger, idem, C. C. de Krijger, idem; C. van Nes, Schilde- kade 24, Terneuzen; L. Th. A. Rut gers, Stationsweg 25, Geertruidenberg, M E. P. Rutgers, Geertruidenberg, P. Rutgers-Nix, idem; D. Slager-Wal- vis, p.a. J. Slager, Breda, I. A. Sla ger, idem, J. H. Slager, idem; S. J. Swaep, Sophiastraat 28, Breda, S. Swaep-Speyer, idem; J. Veenendaal, Patijnweg 14, Goes, F. W. C. Veenen daal, idem, M. J. Veenendaal, idem; C. P. Verbraak-de Moor, Z. Z. Haven 41, Bergen op Zoom, J. Verbraak, id. M. Verbraak, idem; P. Westerbeke, Kanaalsti-aat, Souburg; A. C. v. d. Wilde, Dirckstraat, Roosendaal. Geëmbarkeerd in Colombo; Sgt. J. Quinten, Kattendljke A 31, Voor belangstellenden ligt de vol ledige passagiersiyst op onze bu reaux ter inzage. EXTRA BONKAARTEN VOOR GEëVACUEERDEN Om ook de geëvacueerden in O. Zeeuwsch Vlaanderen in het bezit te kunnen stellen van extra uitdee- lingen, zal het Ned. Roode Kruis, afd. Zeeland, in samenwerking met het Bureau Verzorging Oorlogs slachtoffers hiervoor extra bon kaarten uitreiken. Per affiche zal dit in iedere ge meente bekend worden gemaakt waar en wanneer deze kunnen wor den afgehaald. T\oor den heer Mes werd vervolgens "■-'de procedure besproken, te volgen bij de komende verkiezingen voor 2e Kamer en Staten. Daar de verkie zingsdata dit jaar zeer vroeg gesteld zijn, zal de procedure snel moeten worden afgewikkeld. Om deel te kun nen nemen aan de groslijststemm'ng moeten de leden voor 31 Jan. bij 't secretariaat hekend zijn. Deze datum zal waarschijnlijk worden verzet tol 1 Maart 1946. 13 Febr. zal de sluiting* datum zijn voor het uitbrengen va- candidaten voor Ged. Staten. De prov. verklezingsraad zal op 8 Febr. vergaderen, waarbij van de, voor alle statenkringen geliikluidende lijsten, voor de Staten 4 zetels zullen worden geadviseerd. Daarbij wordt rekening gehouden met de te verte genwoordigen levenssfeer. De gros- Wststemmingen vinden plaats op ie Maart. Voor de Kamer is de sluitingsd»- turn voor candidaatstelling gelijk De verkiezingsraad vergadert hiervoor^ 23 Febr., terwijl de groslijststemnr.ng hiervan op 17 Maart plaats vindt. Over de kwestie der gelijkluidende candidaatslijsten werd nog eeniee discussie gevoerd. De grondgedacht.» van dit besluit was, om tot een groo- tere eenheid te komen. De rondvraag, T>ij de rondvraag viel vooral het ac- cent op de „kwestie Goossens", De heer Poppe hield een scherp ge steld betoog, waarbij h!1 de onbil lijke behandeling bij de schorsing van dit lid der Ger. Staten belicht te. Hij poneerde het plan de zaak via eer circulaire aan alle Zeeuwsch Vla mingen duidelijk uiteen te zetten en zoodoende de kracht van de massa te benutten om tot een spoedige rehabi litatie te komen. De heer Mes besprak de stappen, die reeds waren onderno men t.w. een reouest aan den min. van Binnenlandsche Zaken en den comm. der provincie. Doo- een aan tal prominente figuren uit Z. VI. werd reeds een dergelijk request verzon den. Zooals de zaak er momenteel bij staat, kan niet veel meer worden ge daan. Nadat nog eenigen over deze kwes tie het woord hadden gevoerd, vmö besloten ten telegram te zenden aan den minister om onderhavig geval met den grootsten spoed ter hand te nemen om tot een rechtvaardige uit spraak te komen. Bovendien zal een motie worden opgesteld, waarin aan gedrongen wordt op een spoedige uit spraak, een openbaar en eerlijk on derzoek en een spoedige rehablltta- tie. De heer Schets stelde verder vow een rapport samen te stellen, over den deplorabelen toestand, waarin 1 VI. zich bevindt, terwijl dit rapport zai worden toegezonden aan de Kamer. Het voorstel werd besproken en un- genomen. Gedurende de rondvraag werd te vens de wenschelijkheid benadrukt, ook in de Eerste Kamer over een Zeeuwschen afgevaardigde te kun nen beschikken. Dit laatste zal ver moedelijk stuiten op een groot tekort aan stemmen. TN het zoo verslag beknont ov wederwaard drilf ged tin In Mei 1940 Vlissingen si gehad; kind toen de een Waarvan men had opgebla» zwaar bescha brug vernield I Door het gebouwen, pT.EM-kantoo bijkans de verloren. De woning i toorgebouw bouw in gebr in December treffen Regelmatig vallen plaats, stations vo Schouwen Het ergste de centrale te 1943. waarbli ■werd getroffe Gedurende stil. Gelukkig nieuwe turbir dat er mee werd zij in ge waagstuk gele Tn Febr. en Schouwen- St. Philipslan deel onder wa weken tljds i „Ce oom uit Amerika". Het ge zelschap Auerbach had dit oude paardje weer eens van stal gehaald. Te betreuren valt dit niet, want hei blijspel is er een van de goede soort. De werkelijkheid wordt niet al te veel geweld aangedaan, de dialoog is na tuurlijk en het aantal komische facet ten talrijk. Het gezelschap bestond uit goede krachten. Auerbach had zelf de hoofdrol en speelde die met veel flair, doch wat nonchalant. Oom Oscar, deed het nog beter en tante Roosje bleek haar mannetje te staan, hoewel ze van het Amsterdamsche dialect niets terecht bracht. Een compli mentje nog voor het ongedwongen spel van het nichtje. Het stuk werd gespeeld in Schuttershof. Hansweert. Kloetinge Raadsvergadc §ïïi raad vergadert heid van den lading van w« ij De voorzitter toespraak het jl. van den ge Maris, die ong ,i meente als zoc I Tot lid der j& van schoolverz B heer B. M. va Besloten wer •f een rekening met de Bank Hierna werd voor 1946 beha 4 huis kon zich vatting van B. cieele situatie gunstig is. I Bij de ar tike werd het pres de stemburea per dag. Op voorstel zal aan Ged. de jaarwedden te stellen op f houder. Evenee heer Blomaard de van den ge uitgetrokken, t gelegenheid te van Ged. Stat dit bedrag va voor schoon ho' school werd vi hoogd. mede r hooging van de schoonmaakstei In den kapit; uitgetrokken v tweewielige m zien van een p.k Middelburg. De kas uitgeput. Het comité voor de verzorging van de nagelaten betrekkingen en invaliden door den oorlog heeft geheel uit vrijwillige bij dragen in het afgeloopen jaar, een bedrag van f 2264.-— voor dit doel uit gekeerd. Helaas is de kas zoo goed als uitgeput en gezien de zeer on voldoende wettelijke verzorging der oorlogsslachtoffers, is het corqjté vao plan, met dit werk door te gaan, waf toe één dezer dagen opnieuw een t*" roep op de milddadigheid van M* Hansweertsche publiek zal worden f* daan. St. Jansteen Een paard te weinig. Daar zekere v. C. alhier met twee paarden welke voor een wagen gespannen waren, de grens passeerde en met het voer tuig met een paard weerkeerde, werd hij door de politie anagehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Lamswaarde R.K. Arbeidersbeweging. Onder voorzitterschap van den heer Jos. As- selman hield genoemde vereeeniging hare Jaarvergadering. De verslagen van secretaris en penningmeester wer den goedgekeurd. Het ledental be draagt 120. Er was een batig saldo van f 125. De aftr. bestuursleden, de heeren A. Boone, L. Duvivier, P. An driessen en J. de Booij werden herko zen. Tot leden der controle-commis sie werden benoemd D, Platjouw en Jos v. Waterschoot. Voor de TBC- bestrijding was f 200 bijeengebracht. Bij de rondvraag kwam de overbrug- gingsuitkeering en de Ziektewet ter sprake. Kapelaan van Oers en voorzitter hielden beiden een speech die de volle belangstelling der veie aanwezigen, had» „kindek; vee Donderdag L_ ig jaar gelede ging „Kinderz [Van het eerste leven prof. H. destijds herv. 'begin is groote tekorte: j Nauwelijks 1 cleele zorgen I oorlog trof 1 «waar. In de - wei den bewon^ maar in Aug. ^gedeelte der Maar in Jan. 1 rigen verdrtve met de overstr .-de zwaarste si van de gebou derd ter huis\ van den wedei «wordt, dat in «van dit jaar s hen terugkeer» f Dadelijk na iland maakte h stichting van dat meteen al kunnen dienstl den zomer var Welgelegen ee I richten en in [huis bevolkt i leisjes. r Biljarten. -Jlcanip bij Vict< 24 spelers deel. TIC. v. q. wall< Irlee Coppens, LMaas, 4e H. C(

de Stem | 1946 | | pagina 2