De haven van Breskens VOETBAL VIEL IN 'T WATER Stad en Land M. DE KEI Amerikaansch Internationaal Laad- en losproblemen - Een kanaal of binnenhaven gewenscht H Zoo zijn onze manieren Hoe de punten vielen POSTVLUCHTEN naar de West „'t Is eene liefdeszaok V wenscht eei Wij weten sle< fev.^/H BOUMAN ET IS WEINIG BEKEND, doch inwoners geweldige bedragen te gaan onttrekken aan een berooid land? Voor het aangevoerde argument, als zou een kanaal noodzakelijk blijken voor nieuw te vestigen in dustrieën, bestaat een doorslaand tegen-argument. Ten eerste is er een werkelijk gevoeld gebrek aan nieuwe industrieën? Daarbij komt nog, dat voor de bestaande, niet al tijd voldoende personeel aanwezig was. Wat dan te doen voor nieuwe industrieën? Is het in dit geval niet raadzaam met gezond verstand deze zaken te bezien, met doorzicht en werkelijkheidszin? Wat de bin nenhaven betreft, vraagt de burge meester zich af of niet grooter pro. blemen om een oplossing vragen. Vooreerst de opslagplaatsen Er was reeds jaren gebrek aan terrein voor opslagplaatsen. Er werden over dreven prijzen gevraagd. Een frap- pant'voorbeeld is wel het volgende: Een eigenaar had een stuk grond in erfpacht van het rijk, waarvan hij een gedeelte als opslagruimte verhuurde voor f 20 p. m2; de erf pacht bedroeg 50 cent. Een derge lijk voorbeeld maakt duidelijk, dat er een dringende behoefte bestaat aan opslagruimte, een behoefte, waaraan zoo spoedig mogelijk dient te worden voldaan. Een tweede probleem vormt het havenpeil. Dit is zoo laag, dat in de wintermaanden herhaaldelijk 60 tot 100 cm water op de kaden staat en daarmee in de aldaar op getrokken magazijnen Dit heeft vele handelaren reeds duizenden guldens gekost. De magazijnhou ders trachtten dit te ondervangen de haven van Breskens is een der belangrijkste van Zeeland. Wanneer we de statistieken be schouwen, komt vast te staan, dat deze haven de drukst bevaren ha ven van Zeeland is, en dat 't aan tal ln- en uitvarende schepen ver uitgaat boven -Vlissingen en Ter- neuzen. Weliswaar ^<n het meest kleine schepen, doch de totale ton nage geloste en geladen goederen staat toch ook weer bovenaan op de ranglijst. Dit bracht natuurlij kerwijs heel wat voordeelen, doch een direct gevolg van den aanleg der vele kleine schepen was, dat be trekkelijk weinig mechanische los- werktuigen op de haven waren. De toestand vóór den oorlog was zelfs zoo, dat het aantal loskranen twee bedroeg, t.w. één electrische en een stoomkraan. Deze enkele kranen werden bovendien niet door den oorlog gespaard. De electrische werd reeds in Mei 1940 door oor logshandelingen verwoest, terwijl de stoomkraan in 1944 zwaar werd beschadigd. Deze laatste echter werd betrekkelijk vlug hersteld. Tijdens dc bezetting en de hoogtij dagen der O.T. werd een viertal loskranen bijgeplaatst, die echter tijdig werden weggevoerd. In dezen troosteloozen toestand is echter een kentering ten goede in getreden. Na vele onderhandelin gen is een tweetal flinke loskranen gearriveerd, welke door bemidde ling der Ned. regeering beschikbaar werden gesteld nit een geallieerd denot in België. De kranen arriveerden op een juist oogenblik. De drukte in de haven neemt hand over hand toe. Acht a tien overligdagen waren de laatste maanden geen zeldzaam heid. Naast groote kosten voor den handel was dit bovendien ook voor de scheepvaart, financieel en eco nomisch, zeer nadeelig. Het nieuwe jaar kan echter, met behulp van deze twee kranen met frisschen moed worden aangepakt. Nu zal de drukte i.v.m. wederopbouw en aanvoer van wegenmaterialen, kunnen worden verwerkt. Kanaal en binnenhaven. "M'a de bevrijding zijn over dit punt heel wat woorden geval len. Zooals de wnd. burgemeester ons mededeelde, zullen echter de plannen en wenschen, die hierom trent bestaan, wel een utopie blij ken. Men spreekt over een kanaal en over een binnenhaven, alsof hier honderdduizenden wonen i.p. v. enkele tienduizenden. Alles bij elkaar telt West Z. VI. nog geen 30.000 inwoners. Is het nu verant woord, voor zoo'n gering aantal Het oproepen van onder officieren Waarom de jongeren niet aan bod? AAN verschillende Tweede Kamer leden en den Minister van Oor log is een adres verzonden, waaraan we het volgende ontleenen: Zooals u vermoedelijk wel bekend Is, worden de meeste onderofficieren v?n 25 tot 40 jaar, wederom in werke- lijken dienst opgeroepen, met de be doeling na opleiding van de lichting 1945 met deze naar Indië te vertrek ken. Op de allereerste plaats betreft het hier meest vaders van gezinnen, welke hiervoor in aanmerking komen, de man wordt aan ernstige gevaren blootgesteld, zoowel op moreel gebied alt. lichamelijk, terwijl het gezin on verzorgd achterblijft en aangewezen is op steun der overheid. Daar het ge zin de steunpilaar is van een georden- den staat, geloof ik wel te mogen aannemen, dat de overheid, vooral van katholieke zijde absoluut tegen ontreddering van het gezin moet zijn. Tevens wordt de toekomst van de meesten onzer, welke uit zaken en betrekkingen worden weggehaald, op ernstige wijze bedreigd. ik begrijp ^eer goed, dat er ge lijkheid van dezen maatregel, maar ik vraag me af, of het nu niet eens tijd wordt voor de jongeren om ook hun plicht eens jegens het vaderland te vervullen en de ouderen, vaders van soms groote gezinnen, voor hun toekomst en die van hun gezin te la ten zorgen. Of moet het weer het zelfde zijn als in 1940: gehuwde man nen in dienst en jonge, gezonde ke rels, rondslenterend, met een sigaret in hun mond, minachtend neerziend op die oude kerels, die daar in uni form rondloopen, welke echter ge dwongen hun gezin en zaken in den steek laten om aan den oproep van het vaderland gehoor te geven. Ik begrenp zeer goed, dat er ge brek is aan kader, maar laat men dan op de eerste plaats "t oude beroepsper- soneel nemen en de capitulatiten, al len nog Jonge kerels. Deze hebben van het militairisme hun beroep ge maakt, maar zijn nu ondergebracht bij marechaussée of andere overheids instellingen en krijgen uitstel of vrij- jC*EN REDACTEUR van „Het Vrije Volk", een der zes Ne- derlandsche journalisten, die op excursie zijn in Amerika, vertelt iets van de ervaringen met de pers in de Nieuwe Wereld. De zes hadden onder elkaar afgesproken, dat een hunner, van Randwijk, namens allen het woord zou voe ren, als men vroeg naar de Ne- derlandsche houding ten aanzien van Indonesië. Om een goed figuur te slaan, had van Randwijk nieuwe schoenen gekocht en zijn oude meer gat dan schoen in den schoenwinkel achtergelaten. Hij hield een betoog van twee-en-een- half uur, waarin hij ook de be staande tegenstellingen niet ver bloemde, doch zich uitsprak voor het voeren van onderhandelingen, 's Avonds stond in een der meest gelezen bladen van New York, dat de Nederlandsche journalist een voorstander was van het gebruiken van geweld I Dit is geen onschul dige verdraaiing van de waarheid. Goedmoediger is echter de volgen de: Een handige Amerikaan was er achter gekomen, waar van Rand wijk zijn oude schoenen had ge laten. Het gehavende paar is in alle standen gefotografeerd met de mededeellng er bij, dat de dra ger het arme Holland zoo haveloos verliet, dat de Nederlandsche re geering h^m één, zegge één hemd aan zijn lijf meegaf voorzorgsmaatregelen waardeloos. Dit zyn enkele van de werkelijke problemen die zicli momenteel stel. len t.a.v. de haven van Breskens. Indien deze worden opgelost, dan is voor de haven reeds veel bereikt, w wlvulill 4 t De verdere mechanisatie kan men met waterdichte schotten, doch* 'n j gevoegelijk aan het particulier plotseling stormty of een onacht- I J*"Va overlaten. Deze zal zich zame magazijnknecht, maken deze I l>est aanj>ass^n naar behoefte. het B.V.V. verloor, doch blijft aan kop. WEDEROM draaide Zondag competitierad, maar vraag niet onder welke omstandigheden. De wind gierde en uit de hemelsluizen spoelde het water over de velden. Fraai konden de wedstrijden dan ook niet zijn. Veel wedstrijden wer den afgelast of werden gestaakt. BW verloor van Eindhoven met 8-1. Dit was de eerste maal in de huidige competitie, dat de Bosschena ren geslagen werden. Niettemin blijft BW aan kop staan, onmiddellijk ge volgd door NAC en Longa. Kort spel van NAC bracht de zege Baronie DNL dat bij Noad te gast was, had een invaller voor Kats. Noad ondernam eenige aanvallen, die echter prompt door de Baronie DNL- achterhoede werden afgeslagen. Eenige Baronie-aanvallen leverden ook geen resultaat op. Vlak voor het einde van de le helft raakte een op springende bal, de hand van den rechtsback van Baronie DNL en de scheidsrechter wees naar de witte stip. Noad voltrok dit zware vonnis en leidde met 1-0, waarmee ook de rust inging. Na de hervatting maakte de links back van Baronie DNL een vrijen schop ln het beruchte gebied en weer wees de scheidsrechter naar 't 11-meterpunt, waarmee NOAD haar voorsprong verhoogde tot 2-0. Kort daarop ondernam Noad een aanval, haar rechtsbinnen zette scherp voor, een Baronie-been deed den bal van richting veranderen en voor de derde maal verdween de bal langs Merks in stelling, terwijl andere „dienstplich- de touwen. Baronie DNL bleef vech- tlge" militairen, welke eigen zaken of ten met gevolg dat 20 min. voor het Het korte spel van NAC heeft ten slotte den doorslag gegeven in den wedstrijd NAC-Willem II. Willem II gaf open spel te zien, dat evenwel door de terreinsgesteldheid tot mis lukking gedoemd was. Na een uiterst enthousiast begin van belde zijden, wist van Dijk na goed doorgeven van H Bouwmeester den bal hoog in het Willem II-doel te plaatsen. In de tweede helft zetten de bezoekers een verwoed offensief in en werd NAC vrijwel geheel ln de verdediging gedrongen. Zienderoogen veranderde het spel in een modder- ballet. Plotseling speelde van Dijk nfl goed doorzetten, den bal naar den vrijstaanden Engelman, die niet aar zelde en den stand op 2-0 bracht. Steeds feller werd de wedstrijd. Van Ierland, de Willem n-back, stopte den bal met de hand in het beruchte ge bied. Lussenburg voltrok het vonnis feilloos (3-0). Rijvers werd na een opgeloopen blessure door Pirard vervangen, die spoedig daarop na een worsteling voor het doel NAC in het bezti van een 4de doelpunt wist te brengen. Met 4-0 behaalde NAC een wel ge flatteerde, doch overigens verdiende overwinning. NOAD won met twee strafschoppen. betrekkingen hebben, hiervoor niet in aanmerking komen. Trouwens, zou het zooveel tijd meer vergen om een nieuw en jong kader te vormen, daar het m.i. toch ook 'n heele poos in beslag zal nemen, om ons, oudere kerels, tot behoorlijke militairen te vormen? einde haar middenvoor den Noad- doelman het nakijken gaf. Hard bleef Baronie DNL doorzwoe gen. Noad trok zich met man en macht terug in de verdediging. Tien minuten voor het einde moest VFC afgel., Desk-Hero 5-1, WSC-A1- P. Franken wegens een blessure doorliance afgel., TSC-Conc. SVD 6-1, In- J. Heeren vervangen worden. ternos-Dosko 2-0. Verandering bracht dit echter niet meer. Baronie DNL moest geslagen 't veld verlaten. Een gelijk spel zou be ter op zijn plaats zijn geweest. Grauwmans was de beste speler van Baronie. Glansrijke overwinning van Longa Longa had'twee invallers. Helmond heeft in de eerste helft flink partij gegeven. De Helmonders waren echter niet tegen de geroutineerde Tilbur- gers opgewassen. De gastheeren had den geen geluk, toen van Roessel een paar maal tegen den paal schoot. Ook aan de andere zijde werden enkele kansen onbenut gelaten, zoodat de stand tot rust blank bleef, dank zij het uitnemende spel van den Hel- mondschen doelman de Beer. De 2e helft is vrijwel geheel voor Longa geweest. Na ongeveer 10 min. wist v. Roessel een goed door Rutten en Schellekens aangegeven bal te benut ten (1-0). Onmiddellijk na de hervat ting is het wederom van Roessel, die de Helmondsche verdediging verraste (2-0). Met dezen voorsprong speelde Longa een rustiger spel en drong de bezoekers op eigen speelhelft terug. Na een tijdje veldwerk kreeg Longa een hoekschop te nemen, die v. Hoof prachtig voorzette en van Roessel even prachtig inkopte (3-0). De links buiten Drauwen van Helmond moest wegens blessure het terrein verlaten, waardoor de Helmondsche aanval ver zwakt werd. Longa deed er nog een schepje op. Van Roessel wist den bal vrij te spelen en benutte zijn kans. (4-0). Helmond ondernam een laatste poging om de eer te redden. Zij bracht het evenwel niet veel verder dar de Longa-verdediglng. Toen scheidsrechter Metz, die uitstekend leidde, reeds op zijn horloge keek, wist Brokken op handige wijze in de laatste oogenblikken den stand op 5-0 te brengen. Hier volgt het standenlijstje, 1ste klasse, district IV: B.V.V. 8 7 N.A C. 9 6 LONGA 8 6 NOAD 8 5 WILLEM n 8 4 EINDHOVEN 8 3 HELMOND 8 1 DE BARONIE D.N.L, 9 1 R.K.T.V.V. 8 1 VLISSINGEN 7 1 R.B.C. 7 0 le klasse: district IV: NOAD-De Ba ronie 3-1, NAC-Willem II 4-0, Longa- Helmond 5-0, Vlissingen-RBC afgel., BVV-Eindhoven 0-1. District VI: De Spechten-Juliana afgel., PSV-Roerm. 9-0, Bleyerheide-MVV 3-5, Sportclub Emma-Maurlts 2-4, VVV-Brabantla gestaakt 1-3. District I: De Volewijc- kers-ADO 1-2, EDO-RFC 2-0, VSV- Xerxes 5-7, DOS-Ajax 2-3, 't Gooi- DVS 1-3. District II: DHC-B1. Wit 0-4, Neptunus-Stormvogels 1-1, VUC-DFC 2-3, Feijenoord-Haarlem 3-4, DWS- HBS 1-2, District III: Ensch. boys-Go Ahead 2-2, Quick-AGOVV 1-2, Be Quick-Tubantia 3-2, PEC-Enschedé 1-3 Wageningen-NEC 1-2. District V: le ki A: Veendam-GVAV 2-6, Velocitas- Frisia 0-1, Achilles-Leeuwarden afgel., le kl. B.: Heerenveen-LSC 3-1, HSC- Sreek 2-3. District IV: 2e kl. B.: TOP-Zwaluw Zeeland betreurt het ver breken van competitie contact met Brabant T\E vereeniging ter behartiging der U voetbalbelangen der 2e, 3e en 4e klassers in Nederland, Zuidelijk dis trict, hield Zaterdagmiddag een ver gadering in de Graanbeurs te Breda. Er werd besloten thans reeds can- didaten voor de bondsvergadering, seizoen 1946-1947 aan te wijzen. Geko zen werden de heeren: Swartepoorte (Goes), Vissers (Eindhoven), Timmer mans (Bergen op Zoom), allen aftre dend en Meyler (Goes), van Mierlo (Reijen) en J. Mertens (Breda). In het overgangsbestuur werden uit district IV gekozen de heeren Swartepoorte, Vissers en Timmer mans. Bij acclamatie werd als voorzitter herkozen de heer I. v. d. Bosch, die bij monde van dhr. Timmermans waar deerend werd toegesproken. Een door WVVZ ingediende en door Gudok aangevulde motie van vertrou wen in het beleid van den voorzitter en den secretaris op de onlangs ge houden vergadering te Roermond werd met algemeene stemmen aan genomen. Bij de rondvraag werd o.m. het woord gevoerd door de afgevaardig den van Goes en Middelburg, die het verbreken van het competitiecontact met Brabant betreurden. In Zeeland bloedt de voetbalsport dood, aldus de afgevaardigden. OPECIALE VLUCHTEN Amsterdam- Paramaribo-Curasao en terug zul len op 14 en 25 Febr. a.s. en vervol gens om de 11 dagen worden uitge voerd, ter voorbereiding van een re gelmatige luchtverbindlng tusschen Nederland en de overzeesche gebieds- deelen in Amerika. Met deze vluchten kan voorloopig luchtpostcorrespondentie, bestemd voor Suriname en de Ned. Antillen worden verzonden. De stukken moe ten voorzien zijn van het opschrift „per speciale vlucht Amsterdam- Curasao" en moeten uiterlijk den dag voor het vertrek van het vliegtuig in "Amsterdam zijn. Boven de gewone porten en rechten is een luchtrecht verschuldigd van 55 cent per 5 gram, In verband met de beperkte laad ruimte kan met de eerste vlucht al leen correspondentie niet zwaarder dan 20 gram worden meegegeven. De overtocht zal ongeveer 3 dagen du ren. De eerste terugvlucht uit Cura sao is bepaald op 20 Febr. a.s. De juiste vertrekdata na de eerste heen- en terugvluchten zullen nader bekend worden gemaakt. J. van B., visscher te Arnemuiden, ontzetting uit rechten met bevel tot onmiddellijke opheffing van huis arrest. TRIBUNAAL GOES GAAT NIET DOOR De voorzitter der Stichting „Nieuw Walcheren" meldde ons dat het bezoek der Kamerleden aan Zeeland voorloopig niet door gaat, wegens ziekte van enkelen hunner. TRIBUNAAL MIDDELBUhG 0 1 14 2 1 14 1 1 13 1 2 11 2 2 10 3 2 9 3 4 5 3 5 5 2 5 4 1 5 3 0 7 0 De W.A. was 'n sportclub In de zitting van 28 Jan. behan delde het Tribunaal te Middelburg de volgende zaken P. J. D., winkelier te Middelburg, had zich in 1942 aangesloten bij de NSB als begunstiger. Ook leverde hij aan de Duitsche weermacht. Voorts bleek uit zijn kasboek, dat hij een gift van f 2000 aan de Duitsche Win terhulp had geschonken. De verded. Mr. P. Adriaanse, meend, dat besch. geen abnormaal groote weermachts leverancier was geweest. E. V., oesterkweeker te Yerseke, had zich begin 1941 aangesloten bij de W.A., naar hij zelf zei, omdat hij een groote sportliefhebber was, waarop de voorz. opmerkte, dat de W.A. toch wel iets meer was dan een sportclub. Later werd hij ook lid van NSB en Ned. Volksdienst. F. G., dienstbode te Serooskerke, werd er van beschuldigd in dienst te zijn geweest bij de Duitsche weer macht en regelmatig met Duitschers te hebben omgegaan. Uit het verhoor bleek, dat besch. als keukenmeisje werkzaam was ge weest in een centrale keuken voor arbeiders. Haar omgang met Duit sche militairen bleek zich te hebben bepaald tot een Duitscher, die „anti" was. Verded. Mr. A. Kuipers meende dat besch. met de 8 mnd. internee- ring en het huisarrest, dat zij achter den rug had, reeds meer dan voldoen de voor dit feit was gestraft. Ja. van L., winkeljuffrouw te Mid delburg had eveneens omgang met 'n Duitscher gehad en logeerde zelfs eenigen tijd bij diens ouders in Trier. Over twee van haar vroegere school vriendinnen. die haar voor „moffen meid" hadden uitgemaakt, had zij haar beklag gedaan bij den Orts- kommandant met het gevolg dat deze beide meisjes elk een boete van f 30 kregen. Verd. Mr. A. Kuipers legde den nadruk op den jeugdigen leeftijd van besch. Hij verzocht geen verdere maatregelen "te willen opleggen. P. S.. koopman te Amsterdam, die tijdens de bezetting in Vrouwepolder woonde, had veel handel gedreven met Duitsche militairen, waardoor zijn financieele positie aanmerkelijk was verbeterd. Uitspraak in deze zaken op 11 Febr. UITSPRAKEN H. F. M., veehandelaar te Middel burg: 1 Jaar interneering met ontzet ting uit rechten en verbeurdverkla ring deel vermogen (f 700). T. C. S., kleermaker te Middelburg, 1 jaar interneering met ontzetting uit rechten. W. P. de G., kantoorbediende tc Middelburg, ontzetting uit rechten. Na de buitennissige bloemlezing uit de dorpspolitiek van Jl. Dinsdag ge raakten we Donderdag midden in de licate zaken van burenruzie en amoureusheid. Voorgebracht werden twee dames, moeder en dochter, L. v. d. V.-de W. en A. v. d. V., die er van beschuldigd werden blijken van Ingenomenheid met den vijand te hebben gegeven, door met Duitschers om te gaan en hulp te hebben verleend aan den vijand door den marechaussée Priem aan te geven bij de Duitschers. „A wel menier de edelachtbare 't is eene liefdeszaok", zei de moeder Dien kant wilde de pres. niet di rect uit. Vermoedende, dat het een uitvlucht was, hield hij zich eerst aan de getuigenverklaringen van de bu ren, die beweerden dat Duitsche sol daten regelmatig bij de fam. v. d. V. over den vloer kwamen. „Dat zijn onze vijanden en er is niks niet van waor", repliceerde de oude dame. In een getuigenverklaring van ma rechaussée Priem stond dat moeder en dochter aan de Duitsche tol beambten hadden verteld, dat hij 'n oom van hen wegens smokkelarij had opgebracht. „Dat is eene liefdeszaok", jammer de de oude dame weer, „mijne doch ter had De president liet de dochter voor komen. Deze vertelde hoe zij acht jaar ver keering had gehad met den oom van genoemden marechaussée. „Tot 1943 was hij goed met ons, kwam op de koffie en zou getuige zijn." Om zekere redenen raakte het ech ter uit. „Toen werd mijnheer P. boos en sprak niet meer tegen ons. Nu wil hij mij treffen in mijn eer en fatsoen, opdat Ik geenen man meer zal krijgen." Tranen kwamen de woorden aan vullen en langzamerhand begreep de president toch, dat hier wel degelijk van een liefdeszaak sprake was. „Maar de O.D. heeft u toch ge arresteerd." „Weineen, edelachtbare, dat heeft die en Priem gedaan, 'n maand na de bevrijdingtien dagen zaten we op 't Eiland Op verzoek van den advocaat kwa men weth. d'Hert en de controleur Wisse naar voren. Die getuigden on der eede, dat zij niets ongunstigs wis ten van de fam. v. d. V. De controleur, die dagelijks bij de familie kwam, om zijn boterhammen te consumeeren, als hij dienst had, zei dat hij er nimmer een soldaat aan getroffen had. De verdediger, mr. de Rechter, ont rafelde in een knap betoog de geheelë aanklacht. Hij bracht een bewijs van goed ze delijk gedrag der dames, afkomstig van den burgemeester, ter tafel, als mede twee dreigbrieven van den ex- bruidegom en diens vader. Verd. vond slechts één ding gerecht vaardigd, nl. onmiddellijke vrijspraak. Het Tribunaal zag de juistheid hier van In en ontsloeg de beschuldigden direct van alle vervolging. Zoo kreeg de „liefdeszaak" nog een blij slot. We hebben nog nooit met zooveel voldoening een vrijspraak aangehoord. Axel. Mej. Borms ging heen. Mejuffr. Borms heeft na een diensttijd van plm 33 jaar de R.K. school alhier verla ten. Het bericht van haar heengaan heeft de bevolking, die mej. Borms heeft leeren kennen als een toege wijde leerares wie geen moeite teveel was, werkelijk verrast. Als vaste leer kracht aan de school is nu benoemd mej. L. Kint. Breskens. Gedenkteeken. Alhier heeft zich een comité gevormd met het doel door vrijwillige giften een bedrag bij een te krijgen voor het plaatsen van een gedenkteeken op het massagraf van de ruim 100 slachtoffers van het bombardement op 11 Sept. 1944. Gel den daarvoor worden gaarne in ont vangst genomen door de heeren E. de Bourgraaf, Ha v. d. Sande (post rekening no. 209094) en C. Tazelaar (postrekening no. 377081) te Breskens. Goes De burgemeester van Goes brengt het volgende onder de aandacht van de burgerij: De toeloop naar het ge meentelijke badhuis is dermate groot dat de capaciteit van de installatie niet in staat is voor voldoende warm water te zorgen. Dit is vooral het ge val op Vrijdag en Zaterdag. In af wachting van de te treffen voorzie ningen om dit euvel te verhelpen, worden de uren van openstelling met ingang van heden als volgt gewij zigd: Maandags den geheelen dag ge sloten. Dinsdag enkel des middags van 13.30 tot 6 uur, Woensdag 's mor gens gesloten, 's middags open en ook des avonds van 18-20 uur. Donderdags den geheelen dag geopend en ook des avonds van 18-20 uur. Vrijdags den geheelen dag geopend en ook des avonds van 18-21 uur. Zaterdags den geheelen dag geopend en ook des avonds van 18-21 uur. Laten zij wier werkzaamheden dit toelaten inplaats van Vrijdag of Za terdagsavonds, Donderdags of Woens dags een bad nemen. Daardoor wor den de beide laatste dagen der week ontlast en kan ieder over voldoende warm water beschikken. 221-o De wn. burgemeester van Goes, JHR. SANDBERG Aanrijding. Dinsdagmiddag is na bij den spoorwegovergang Voorstad— Patijnweg de motorrijder Rouw tegen een auto opgereden. R. werd tegen den grond geslingerd en brak een been. Hij is raar het ziekenhuis ver voerd. >s Heerenhoek. Gemeenteraad. Naai van een in de vorige veri stelde vraag door weth geeft de burgemeester e overzicht der financiën a van de rekening 1943 bet noodlijdendheid dezer gei haesie wordt betuigd aan de request gemeenteraad gene. betreffende afscha plaatsaftrek ln de Jaarw^ voor onderwijzers. Besl voor de Jaren 1946 t.m. 1 een bedrag van f 0.50 per de begrooting in uitgaaf ais bijdrage ln de kost' Herstel Zeeland 1945 De voorzitter deelt op van D. Vette mede. dat sche uitkeerlngen van het bestuur aanmerkelijk zijn Hoedekenskerke. ENSCHEDE HELPT HOtDEK Het was Dinsdag de gre Hoedekenskerke. Des middags arriveerde] schedé, dat Hoedekensk teerde, vier groote trailei raad. dat eerlijk verdeeld tusschen Hoedekenskerke ijKme, dat ook tot de ge dekenskerke behoort. Met de trailers was ooi personen bestaande Hark gekomen, dat natuurlijk h vangen en gul werd onti In de openbare lagere het comité Dinsdagavond lijk programma voorgezet, uit muziek, voordrachten Natuurlijk werd ook r kendheid gedaan. Burgemeester, pastoor hebben uitdrukking gege groote erkentelijkheid vc Enschedé, dat zelf ook duren had van den oorl< gemeente Hoedekenskerk daan. De voorzitter van de Hark beantwoordde de tc| Er heerschte den gehee prettige sfeer van vrie ontspanning. Eergistermorgen Is d weer vertrokken. De goederen zijn voor: Slagen in het schoolgebo? len spoedig nieuwe eiger gevonden. Hulst HULDIGING BURG. 1 Grootsche feestverg. tweede ambtspericl Het was een indrukwt| gaderlng die Vrijdag Jl. in het bioscoopgebouw, vol versierde zaal i Truffino zijn feestelijke gemeente. De voorzitter diglngscomité, de heer opende de rij der spreke den burg. en zijn gezin 1 kom. In een vlotte speec de hij den tijd, die aci en de groote rol, die bi daarin heeft gespeeld. S dank en hulde gebrach Truffino. die door haar treden den burg. voor dj waard. Bovendien werd dj aan den wnd. burg. P. die ln de moeilijke peri. stel de gemeente op juis' bestuurd. Mr. Dr. van Rooy mei «en speech als vriend ei de groote verdiensten v* gekeerden burgemeester| ■treffende staaltjes van zettingsvermogen aan, w Truffino een steun was ambtgenooten in Oost Z bracht den heer Blomm hulde voor het gevoercj Deken P. Rops sprak diepgemeend welkom, hulp in om na de restai basiliek ook met kracl reeren aan de mentalit< schen. Dominé Hermar komde op hartelijke wl KOOP UW BEDS'! KINDI WIEG! SPIRA ENG. PELS'I'RAAT 5—7 Verkoop voor de r< Singelstraat, Midde DINSDAG 5 FEBÏ W. A. C. M. WOENSDAG FE K. D. L. DONDERDAG 1 1 koop voor ALLE le Stamkaarten me, Deze verkoop is o onder den (üstribu DOOR DE N.1 r<NDEL DEN DEALER VAN VOOR OOST-: GARAGE Wl NEEMT GEEN RTST

de Stem | 1946 | | pagina 2