U vraagtwij antwoorden Is medezeggenschap practisch mogelijk? Officieele mededeelingen prooram een valsche aantijging Op de Vrijdag gehouden zitting s de president, teen de zaak-Sie- ons werd behandeld, uit het dos- er een beschuldiging voor, hierop eerkomend dat S. onzen Deken op et Goesche perron toen er een ran sport jongemannen naar uitschland ging toegeroepen ad: „Daar gaan er weer 'n paar an uw kudde". Uit de beste bron ontvingen we e mededeeling dat die aantijging alsch is gewp°.«t. ET ZEEUWSCHE DAMKAMPIOENSCHAP. Ook de voorlaatste ronde leverde nkele verrassingen op. De uitsla gen zijn; De Jonge-Blom 1-1; An- öerson-Strooband 1-1; Flikweert- an Biemen 2-0; Maas-Sinke 2-0; v. d. Bulck-Kaat 0-2. De stand is hans: 1. J. Blom (Yerseke) 17 p.; 2. m. de Jong (M'burg) 15 p.; 3. Anderson (Goes) 13 p.; 4. Sinke (Goes) 13 p.; 5. Strooband Jr (m'burg) 10 p.; 6. v.Biemen (Goes) 9 p.; 7. v. d. Bulck (Terneuzen) 8 p.; 8. Kaat (Kapelle) 8 p.; 9. Maas Vlissingen) 8 p.; 10. de Smet (IJzendijke) 5 p.; 11. Flikweert (Z'zee) 5 p.; 12. v. d. Weele (Goes) 3 punten. TRIBUNAAL GOES Aardenburg. Stroop en azijn. De gewone gang* dei Tribunaalza- jken werd Dinsdag Jl. onderbroken door een zeer buitenissig geval. Terecht stond nl. de geschorste gem. secretaris van Zuiddorpe J. M. die er van beticht werd op ergernisgevende rijze omgang te hebben gehad met den bekenden Axelsche NSB'er G. de Jonge en bovendien in Aug. 1942 een rief aan Münzer te hebben geschre- en, waarin stond, dat zijn familie uitschgezlnd en aangesloten was bij ;e NSB. Die brief begon voorts met en herinnering aan ,,het zeer aan- ename onderhoud" dat M. 14 dagen evoren met Münzer had gehad. Den omgang met de Jonge bracht Verdachte terug op een zakelijke re latie van voor 1940, toen hij met. de patent had gevraagd op een door uitgevonden nieuw soort trapfiets Aan den brief zat meer vast. Vol gens M. was hij niet door hem ge- chreven, doch door een Duitsche ken Is van hem en was er geen woord •'aar van hetgeen er in stond. Op de vraag waarom M. hem dan nderteekend had, kwam het verras- ende antwoord dat M. er stroop mee ad willen smeren om Münzer mond, aar hij gedaan wilde zien te krijgen lat zijn vrouw een pas voor België ontving. Bleef nog ,,'t aangename on derhoud" van 15 Aug. 1942. Daarvoor kwam M. met de verklaring, dat Mün- r hem ontboden had en dat hij nog iet wist waarvoor. Ongelukkig voor em waren de aanteekeningen welke ünzer over dit onderhoud gemaakt haa teruggevonden en daaruit bleek, dat M. zijn eigen burgemeester bij Münzer in discrediet had gebracht en ar mr. Dieleman had gezegd, dat ie hem geen medewerking had ge- chonken bij het dingen naar een ge- ichtige functie. Het werd een betje penibel voor ver achte, die, het moet gezegd, zijn ■'oordje aardig kon doen. Hij bleef echter met het stroop- lerhaal werken totdat hij ten laatste erkte dat al die zoetigheid het Tri- ■bunaal begon tegen te staan. Daarop kwam de azijn te voorschijn, die mil- deiijk door hem werd uitgesprenkeld ~ver den pastoor die het met enkele „pastoorknechtjes" op zijn ondergang gemunt zou hebben. Uit ditzelfde zure vaatje werd getapt door de twee ge tuigen a décharge, de Zuiddorpsche wethouders, die hun goede woorden resédveerde voor den verdachte, te opmerkelijker was, omdat zij zich voorstelden als mannen der illegali teit. En passant marineerden ze nog en kele andere heeren die tegen M. ge tuigd hadden o.m. het schoolhoofd, wiens groote misdaad scheen te zijn, dst hij niet anti-clericaal is. De verdediger mr. Tichelman, die eerst deze pionnen naar voren had geschoven, kwam zelf met de groote stukken aan. 'n Uur lang heeft deze advocaat ge sproken zonder iemand te vervelen, doch de situatie bleef even vreemd als Zij van het begin af was geweest. De kracht van zijn betoog school [.met zoozeer in het vergoeilijken van Z-br. cllënts fouten dan wel in het af breken van de reputatie der tegen standers van verdachte. De dorpsnotabelen werden stuk voor Btlïu ^^leineerd en aangevallen in zulke ruwe termen, als wij nog nim mer door een jurist in een rechtzaal boorden gebruiken Zelfs de doode dich ter Boutens werd niet met rust ge- »te« erj ais ongunstig voorbeeld gesteld tegenover verdachte omdat erstgenoemde wel en laatstgenoem- voor den oorlog aan den, ,zong Seen ltd der Kultuur kamer is geworden. „"f en azijn-procédé waar- b^^O°g was samengesteld, de maf v. tr °p neer' dat niet terecht ir,™". zon(|ra'ling briefje Ernst a n de r s Staan' dmh wel te- 'J!'best dat M. minder m li.. °PPel'vlakkig lijkt, ra.-n SMUe w?6 voorstelling van MArteoül aeedE ult de w«zc waarop steun?kihw gen\eente wordt onder- T1' dat de Zulddorp- sche „dictators" minder wreed zijn n mr. Tichelman 't voorstelde. Uitspraken p-. zonder beroep te Borssele. 3 jaar mietneerlng, f 10.000 verbeurd vermaard en ontzetting rechten; a V* landarbeider te Borssele, £i-i?anden Interneering, verbeurdver- 4500 en ontzetting r»ng f 500 en ontzetting rechten. tegen F. de s. uit Zuidzande. zal onUS" Crz5>ek buiten zitting her opend worden. Uitvoering Door het gezelschap „Ons Genoegen" alhier werd in de Socletsit een tooneeluitvoering ge geven. Opgevoerd werden het blij spel „De dokter weet er wel raad op", dat een lach te voorschijn wist te tooveren en „Elk wat wils". De zaal was goed gevuld en de spelers deden hun best het publiek een ge noeglijken avond te bezorgen. Goes 1IEKIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat in 1946 voor den herijk van maten en gewichten zitting zal worden gehouden in een lokaal achter de garage van den heer Krijger, ingang Beestenmarkt. a. voor handelaren In nieuwe ma ten en gewichten en voor goud- en zilversmeden op 4 Febr. a.s. van 9-12 en 13-15 u. en voor groote partijen (die schriftelijk worden opgeroepen) op 5 en 6 Febr. van 9-12 en 13-15 uur; b voor herijkplichtigen, wier fa milienaam, naam der firma of ven nootschap begint met een der letters: A B en C op 11 Febr., D E en F 12 Febr., G en H 13 Febr. I J en K 18 Febr.. L M N en O 19 Febr. PQRen S 20 Febr. van 9—12 en 13-15 uur; T U en V 21 Febr. 9-12 uur, W X IJ en Z 22 Febr. 9-12 uur. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de publicatie op de aanplakborden. 850-O Goes, 28 Jan. 1946. Burgemeester en wethouders van Góes, W. Sandberg, wnd. burgemeester, J. Lodder, wnd. secretaris. DE OPLICHTERS-AFFAIRE. Baron v. d. B. tot V. zit thans te Goes in arrest. Bij zijn verhoor bleek, dat zijn eigenlijke woonplaats Den Haag is en dat zijn eigenlijk beroep spaarkas-agent is. De 51-Jarige verdachte ontkent dat hij de menschen heeft willen oplich ten en- beweert dat hij inderdaad re laties heeft, bij wie iets te bereiken valt voor geïnterneerden. Hij wil die relaties echter niet noemen, wat zijn positie niet sterker maakt. Feit blijft dat niemand van zijn „klanten" nog profijt heeft gehad van die onbeken de relaties. Uit het verder onderzoek ls komen vast te staan dat mevr. B. te Goes f 200 heeft geofferd, een ze kere W. f 150 en een man uit den werkenden stand J. f 40, Bovendien kwam een klacht binnen van iemand uit Groningen die f 150 lichter is ge maakt. De laatste Engelschen vertrokken. Eergister zijn de laatste Engelsche militairen uit Goes vertrokken. Het was een afd. van de R.A.O.C., welke tot taak had de munitie op den Kat- tendijkschen dijk op te ruimen. Hier mee zijn ze niet klaar gekomen en hebben daarom de taak overgedragen aan daarvoor speciaal opgeleide Ne- derlandsche militairen. Concert Jo Vincent. Dank zij de Z.V.U. kreeg ook Goes gelegenheid de begenadigde kunstenares Jo Vincent te beluisteren. Voor een stampvolle zaal in de „Prins" trad zij op met een welgekozen iiederenprogram. Met den eenvoud, die het ware kenmerkt, zong zij vol distinctie en weergaloos zuiver, eerst eenige composities van Brahms om daarna haar verrukt audi torium te vergasten op de zeer bij zondere kinderliederen van den Itus Moussorgski. Op verzoek laschte de zangeres na de pauze eenige Nederlandsche liede ren in. De Fransche wilde zij daar voor laten vervallen, doch het publiek zag liever de Duitsche van Hugo Wolf opgeofferd. Gewillig schikte Jo Vincent zich hierin, hocv/el de zaal zich leelijk vergiste. Gelukkig vergoedden de keuze uit Cath. van Rannes' werk veel. Als toegift, haar door het geest driftig publiek afgebedeld, kwam nog Cor Kuilers Lentelied. Een glanzend schoone avond. Heinkenszand. Jaarverg. St. Deusdedit. De R. K. Landarbeidersbond St. Deusdedit hield na de bevrijding zijn eerste jaarvergadering. De vergadering was zeer matig bezocht. De voorzitter ver welkomde den hoofdbestuurder, den heer Machielse, en den geestelijk ad viseur, pastoor Kleintjes. Daarna gaf hij het woord aan den secretaris, die de notulen van de vorige vergadering voorlas. Ook de penningmeester gaf een verslag van de kas en beschei den. Daarna kwam aan het woord de heer Machielse, die een uitvoerige uit eenzetting gaf van het collectief lan delijk arbeidscontract, de DUW, de vorstverletregeling en de in uitzicht zijnde pensioenregeling; ook besprak hij nog het werk van de Stichting van den Arbeid en haar nut, en de ver nieuwing in onze beweging. Daarna kwam aan de orde verkie zing bestuursleden. Bij acclamatie wrd als secretaris herkozen de heer M v. d. Guchte, als bestuurslid werd gekozen de heer Jac. v. 't Westeinde Als bode werd benoemd Jac. Priem. De rondvraag leverde niets op. Hoedekenskerke Enschedé helpt. Gistermiddag ar riveerden in ons dorp enkele groote trailers met goederen, welke de En- schedesche burgerij geschonken heeft voor onze getroffen gemeenschap. Hulst BIJEENKOMST BURGEMEESTER EN GEM. PERSONEEL. In een vergadering met het gem.- personeel en den raad, gehouden op Dinsdag 29 Jan., hernieuwde burge meester Truffino de kennismaking. In een hartelijk gestemde toespraak be trad hij wederom de Hulstersche be langengemeenschap. Spr. bracht het personeel dank voor zijn houding tij dens de bezetting. Met aller steun hoopte hij wederom in staat te zijn met nieuwen moed te gaan bouwen aar een beter en welvarend Hulst. Ten slotte bracht hij dank aan den wnd. burgemeester P. Blommaert, die gedu rende 16 maanden het burgemeesters ambt met groten moed, toewijding en tot voldoening der bevolking heeft vervuld. De heer P. Blommaert dankte voor den lof, hem toegezwaaid en bracht deze over op de ambtenaren, die hem in deze moeilijke maanden trouw heb ben terzijde gestaan. Hij sprak de hoopt uit, dat door taaien arbeid en krachtig beleid van den burgemeester de gemeente een rijke toekomst mocht tegemoet gaan. Benoeming. Tot concierge aan de R.K. H.B.S. werd met ingang van 1 Jan 1946 benoemd de heer J. d'Hondt Markt. De markt was tamelijk ge matigd. Aangevoerd werden 21 stuks biggen, verkocht 13 stuks, 14 stuks koeien, verkocht 6 stuks, l paard ver kocht geen. Koewacht. Biljartwedstrijd. Aan den prijs kamp gehouden bij Th. Misseghers namen 38 spelers deel. Uitslag: ie prijs Aug. Rombout en Edm. v. d. Broecke. 2e Fr. Raes en Edm. Goosens 3e Th. Misseghers en Gust. de Smet; Tooneeluitvoering. Zondag j.l. gaf de R.K. Jongeboerenstand een tooneeluitvoering in Don Bosco. Een tweetal dol-komische kluchten n.l. „De truc van Jim" en „Aardappels" werden opgevoerd. Tijdens de pauze De wederopbouw en zijn problemen Er zijn moeilijkheden èn mogelijkheden Df E BELANGSTELLING voor den Dienst Wederopbouw is geen ge volg van sympathie voor het werk, dat hij verricht. Het i* veeleer een harde noodzaak, omdat men jvu een maal gebonden is aan allerlei voor schriften en maatregelen. In het al gemeen heeft men geen begrip voor de taak van dezen dienst, getuige de vragen: „Waarom kan dit niet? Waar om kan dat niet?" Bij de meesten gaat het er maar om, dat er woon- gelegenheden geschapen worden. Of deze meer of minder geschikt zijn, komt er minder op aan en met het algemeen belang houdt men geen re kening. De Inspectie voor de Volks gezondheid gelukkig wel. De nood maakt blind. Ze sluit ook de oogen voor de schoonheid van ons land, die staat of valt met de bebouwing. Men ziet ook niet steeds wat voor ons land het meest dringend noodig is en denkt dat de weinige beschikbare materia len op verkeerde plaatsen terecht ko men. Ziehier waarom leiding van bovenaf noodig is. Dat alles nog niet zoo gesmeerd loopt als wij zouden wenschen, is begrijpelijk. Bij een zoo omvangrijke en veelomvattende taak is tekort aan personeel en materialen een zeer nadeelige factor. In deze paar regels kan niet volledig om schreven worden, welke moeilijkhe den zich in de practijk allemaal voor doen. Zoo af en toe hopen we die eens naar voren te brengen. Gelukkig zijn er ook mogelijkheden. Er wordt gewerkt en het tempo neemt toe, maar om een vlotten gang van zaken te krijgen moet zoowel de Dienst Wederopbouw als de getroffenen be grip toonen voor eikaars moeilijkhe den. Het is niet waar, dat de bouw activiteit onnoodlg aan banden wordt gelegd. Men begrijpe echter, dat de materiaal- en werkkrachtenpositie geen onbeteugelde bouwnijverheid toe laat. En ook al zou dit het geval zijn, dan nog bestaat de eisch ervoor te zorgen, dat onze wooncultuur niet daalt beneden het vóór-oorlogsche peil De vroeger gemaakte fouten moeten voorkomen worden. Om een voor beeld te noemen: Noodwoningen moe ten geen permanente verblijven wor den, wat na den oorlog 1914-T8 wel is gebeurd. Ze zijn er nu nog. Niette min blijft de eisch van woningvoor ziening bestaan en kan de bouw van noodwoningen niet gestaakt worden. Door het repareeren van beschadigde woningen kan ook aan veel gezinnen onderdak verschaft worden. Voor deze werkzaamheden zijn vrij vlot mate rialen te verkrijgen, terwijl de kos ten geheel of gedeeltelijk, al naar de financieele draagkracht van den eige naar, door het Rijk betaald worden. „De Stem" wil graag haar abonné's behulpzaam zijn door hen in de ge legenheid te stellen hun wederop- bouwproblemen aan een bouwkundi gen medewerker voor te leggen. Op deze wijze hoopt zij èn haar lezers èn den Wederopbouw van dienst te zijn. U kunt alles vragen wat den wederopbouw betreft b.v. ever: beta lingsregelingen; noodwoningbouw; con structies bij nieuwbouw, enz. maar vraagt U niet om ontwerpen of bere keningen van constructies e.d. Dat valt buiten het kader van dit blad. Voor eïke vraag sluit U een postzegel van 7cent voor antwoord in. De vragen richte men tot de Redactie „De Stem" en op de enveloppe zette men liefst, in den linkerbovenhoek: „Wederopbouw". Nierkwaal dig expeument in Amsterdam TN DE STaD AMSTERDAM vindt men op bijna Middeleeuwsche wijze een groot aantal drukkerijen en uitgevers-firma's broederlijk en zusterlijk naast elkander. Onder deze grafische bedrijven is er echter slechts één en geens zins de minste die zich van de andere onderscheidt door een typi sche constructie De drukkerij Spin en Zoon heeft met het geheele personeel een Stich ting gevormd, welke ten doel heeft den bloei van het bedrijf en daar mede de belangen der onderne mers, van alle bedryfsgenooten, van de opdrachtgevers en van de sa menleving te bevorderen. Het per soneel krijgt door deze bedrijfs- stichting medezeggenschap ook in de economische organisatie en lei ding van het bedrijf. Het bestuur van de bedrijfsstichting bestaat uit den directeur, die tevens voorzitter is, waaraan toegevoegd drie leden van op maandloon werkenden en drie leden van op weekloon werken den. Deze vertegenwoordigers wor den gekozen door het gezamenlijke personeel. Namens het personeel treedt een lid als commissaris op en behartigt hij zonder ruggespraak en onder de gebruikelijke geheimhouding de be langen van alle werknemers. De Stichting on;vangt ook het aandeel in de winst (de helf^l). Deze winst wordt aan meerderjari gen uitbetaald en voor de minder jarigen wordt de winst in een spaarfonds belegd. Deze schemati sche samenvatting geeft in ruwe trekken de structuur van het be drijf. Over medezeggenschap en deel genootschap van de arbeiders in hun bedrijf is reeds veel getheore tiseerd maar nog weinig geprak tiseerd. Dit eerste experiment, dat door prof. Romme persoonlijk werd geleid, kan van groot belang zijn voor het beoordeelen van de prac- tische levensvatbaarheid der mede- zeggenschapsgedachte. en tusschen de bedrijven gaf een or kest enkele vrolijke nummrtjes ten beste en zong R. Poppe enkele lied jes Het publiek zal zeker geen spijt gehad hebben dat het 't slechte weer getrotseerd heeft. Zondag a.s. wordt hetzelfde programma nogmaals ten tooneele gebracht. St. Jansteen Vergadering R. K. Kiesver. De R. K Kiesver. hield Zondagmiddag in t Meisjespatronaat alhier een vergade ring waarbij slechts een dertig leden aanwezig waren, alhoewel de vereeni- ging er 170 telt. De Burgemeester van Ovezande trad als spreker op. Middelburg Successen van „Achilles". Hoewel hei athletiekseizoen 1945 als een „ab normaal esizoen" voor de Zeeuwsche alhletiek moet worden aangemerkt, o.a door het ontbreken van terreinen heeft de gymnastiek- en athletiekver- eeniging „Achilles" met haar heeren junioren mooie succes behaald. De rangschikking der KNAU van de 25 beste prestaties in 1945 vermeldt meer malen leden van Achilles. M. Hey- stek nr. 18-30 100 M. (12.1 sec.), nr. 11 verspringen (5.68 m.), no. 5 discus werpen (35.24 m.), nr. 3 kogelstooten (12.69 m.), en nr. 1 speerwerpen f44.29.5 m.) P. Wondergem nr. 18-30 100 m. (12.1 sec.), terwijl de Achilles-estafette ploeg, bestaande uit Heystek, Wonder gem, Keulemans en Freekenhorst no. 6 geklasseerd werd voor de 4 x 100 m. in 50 sec. Stoppeldijk. Tooneeluitvoering. Door de plaat selijke fanfare St. Caecilia en de too- neelclub van Lamswaarde werd in het R.K. Vereenigingsgebouw een zeer ge slaagde uitvoering gegeven. St. Cae cilia zorgde met vier nummers voor het muzikale gedeelte, 't Was werke lijk een genoegen de muziek die men op straat zoo vaak hooren kan, ook eens rustig te kunnen beluisteren in de ruime zaal. Het blijspel „Het kost bare leven" werd schitterend opge voerd door de amateurs van Lams waarde. Harftelijk is er gelachen om den vroolijken inhoud van het spel. Een groot onrecht? Een abonné te Lewedorp, vroeg of het geen groot onrecht is dat iemand, die dienst heeft gedaan bij de Landwacht, er met één jaar interneering af komt. Voorts overweegt hij wat er in de harten om moet gaan van hen, die aoor de Landwacht zijn gedupeerd en indent dat, wanneer het zoo doorgaat de Tribunalen maar beter afgeschaft en de geïnterneerden vrij gelaten kun nen worden. De logica is hier wel eenigszina zoek, want indien dit laatste gebeur de, zou het rechtsgevoel zeker ge schokt worden. De geachte inzender gaat boven dien uit van een verkeerde grond stelling. In het geval waar hij op doelt, is juist komen vast te staan, dat verdachte geen dienst heeft gedaan bij de Landwacht. Het halve dorp tee- kende een rekest ten gunste van den beschuldigde. Wij, die enkele tientallen zittingen van het Goesche Tribunaal bijwoon den, kunnen niet anders zeggen dan dat dit met zorg eerlijk en waardig de zaken behandelt en na degelijk on derzoek, na hoor en wederhoor, naar eer en geweten, de straffen bepaalt. DISTR.KRING MIDDELBURG Toeslag zwaren en giftigen arbeid De leider van den dlstr.kring iMd- d el-burg maakt bekend dat de naam lijsten voor zwaren- en giftigen ar beid voor de 3e periode 1946 moeten worden ingeleverd op 31 Jan., l en 1 Febr. a.s. ten kantoie van bovenge- noemden kring, Zuidsingel, zaal 1, lo ket 3 en bij de agentschappen. Toe- slagbewijzen moeten eveneens worden ingeleverd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de naamlijsten door de werkgevers, volledig ingevuld en on- derteekénd, moeten worden ingediend 851-o Sluiting-kantoor Zuidsingel De leider van den distr.kring iMd- delburg maakt bekend, dat het kan toor Zuidsingel op Donderdag 31 Jan. a.s., alleen des morgens voor het pu bliek geopend zal zijn. Hierdoor ver valt ook het op dien dag te houden) spreekuur. 852-o Inlevering schoenenformulieren De leider van den distr.kring Mid delburg maakt bekend, dat alle schoenenformulieren moeten worden ingeleverd in de Bogardzaal op da turn, zooals op het formulier is ver meld. 853-0 EXAMEN VOOR STAATS PRAKTIJK» DIPLOMA HANDEL EN ADMINI STRATIE. Dit jaar zal tweemaal de gelegen heid worden gegeven tot het afleggen van het examen ter verkrijging van het staatspraktijkdiploma voor han del en administratie. Belanghebben den dienen zich voor 1 April 1946 aan te melden bij den heer P. Frietman, var. Arembergelaan 179, Voorburg. 858-00 VRIJDAG 1 FEBRUARI. HILVERSUM I - 301 M. - N.C.R.V. 7.30 Gram.muz. 8.15 Progr .overzicht. 8.20 gram. muz. 10.30 Morgendienst. 11.00 Orgelplaten. 11.15 Zang-recital. 11.45 Krijgsgevangenen. 12.00 „Vede laars". 12.35 „Vedelaars" (vervolg). 13.15 Prog.overzicht. 13.20 Postillons. 14.00 Orkestplaten. 14.20 Schrijvers. 11.40 Vioolrecital. 15.10 Gr.muz. 15.30 KI. orkest. 16.30 Gr.muz. 17.00 Orgel. 17.30 Celeste-ensemble. 18.30 Gr.muz. 19.15 Progr.-overzicht. 19.20 Orkest platen. 20.05 Mariniers-kapel. 21.00 Op de brug. 21.15 Gram.-muziek. 22.45 Orkest. HILVERSUM II - 415 M. - V.A.R.A, 7.30 Gram.-muz. 8.15 Progr.-overz. 8.20 Vocaal-instrm. progr. 8.50 Voor de huishouding. 9.00 Kamermuziek. 9.45- 10.00 Muziek. 10.20 Voor de zieken. 10.45 Muziek. 11.15 Voor de vrouw. 11.30-12.00 Gram.-muz. A.V.R.O. 12.00-13.00 Orkest Malando. 13.15 De Vagebonden. 14.20 Gram.-platen. 15.00 Kookkunst. 15.15 Gram.-muz. 15.30- 16.00 Willy Kok. V.A.R.A. 16.00 Muzikaal babbeltje. 16.30 De school is uit 17.00 Bekende koren. 17.20 Metro- pole-orkest. 18.15 Eddy Walis. 18.45 Hoorspel. 19.00 Oude melodieën. 19.15- 19.30 Weekoverzicht. 21.15 Orgel. 21.30- 22.40 Oratorium, 23.15-24.00 Avond klanken. De Geest zonder genade. 53. Terwijl Bennett op het dak van de vrachtwagen ligt. bemerkt hü, «Jat men een weg in de richting van de kust neemt. Eindelijk stopt de auto. De mannen stapnen uit. Uit de verte hoort men het ge luid van een bootmotor. Terwijl de mannen z'ch blijkbaar ln--^«>"en, neemt Bennett zijn kans waar. Hij glijdt van het hak en haast zich naar de woning van een der h er wonende vissers. Deze ver klaart zich bereid Bennett te he_- pen en na twintig minuten li:t Be-nett onder een zwaar zeil in een roeiboot, die zich ln de richt'*-* begeeft van een ja-ht, welks mo tor Bennett bij zijn aankomst hoorde puffen.

de Stem | 1946 | | pagina 3