r* Zalig Nieuwjaar.... Zus Priesterjubilea in 1946 Tweedehandsche fietsen Enthousiast spel ran Vlissingen Rep a trie ere nden RANTSOENKAARTJES Tribunaal ie Middelburg Hoe de punten vielen spoedig verwacht lm Ametendam komen en 3800 men |\E )(NTEUW - AMSTERDAM". onderweg van Ind.ë naar ons land met 3800 repatrieerennen aan boord, komt vermoedelijk 1 Janu ari te Southampton aan. De pas sagiers zullen van hier met de „Almenaora" in twee reizen naar Amsterdam worden gebracht. Van hier zullen zij aans.onos per auto of trein naar him eindbestemming cl orreizen. Familieleden dienen hun verwanten thuis af te wach ten en niet naar Amsterdam te re.zen ter lermijding van verkeers moeilijkheden en ar.dersz.ns. Lijsten met c.e namen der re- pr. i r.eercndsn liggen op ons bureau Rei-erstraat 16 ter inzage. Nederland handhaaft zijn recht (VERVOLG VAN PAG. I). Ja of neen. rpljdens een peisConierenUe ver- klaarde Sjarir vorige week, dat hij wel aan het verzekeren van rust en orde wade medewerken, mits en dan liet hij iets als een voor waarde hooren. Hem is thans te verstaan gegeven, uat er van voor waarden stellen geen sprake kan Zijii. Gen. Christisons verzoek tot medewerking moet opgevat worden ais „thake ii or leave it", d.w.z. „ja of nee" en daarmee is alles gezegd Ztin verlangen, dat er niet méér Ned. troepen aan land zullen gaan, zal overigens niet worden verwe zenlijkt. Te Tandjong Priok is Zon dagochtend een baltaljon Ned. ma. riniers die in Amerika geoefend zijn aan land gegaan. De Indone sische leiders zijn hiervan op de hoogte gesteld. Mariniers geland. Uit het repubiikeuische „ministe rie van vooi lichting" werd weer eens „een aanslag" gemeld. Uit een Ned. auio zou op de auto van Sja- rifoedin geschoten zijn Of deze laat ste er inzat, werd niet gemeld. Nie mand werd gewond. Als het waar is, zou dit al te luchtje optreden met vuurwapenen betreurd moeten worden. Een opmerkelijk berichtje kwam van het Fransche persbur. M. Kooistra, de voormalige sous chef van den Ned. Inlichtingen dienst te Batavia, zou benoemd zijn tot leider van alle troepen van het Indonesische volksleger te Batava. Van Celebes en Borneo kwamen slechts gunstige berichten binnen. iN T KOKT- Internationaal leger >T<E LONDEN zal waarschijnlijk in Januari een conferentie van militaire autoriteiten der big five worden gehouden, waar plannen zullen worden opgesteld voor het samenstellen van een internatio naal leger tot handhaving van den vrede. TVE RIJKSBUREAUX zullen met ingang van I Januari een con- sentgeldregeling Invoeren, welke in hoofdzaak zal drukken op den in voer van grondstoffen en eindpro ducten, en op enkele binnenland- sche grondstoffen en fabrikaten. Van grondstoffen zal 1.5 pet., van eindproducten 3/4 pet. worden ge heven. Uit de inkomsten hiervan worden de gezamenlijke rijksbu reau* gefinancierd. m TVE KONINGIN heeft bezwaren tegen de begrooting van Cura sao over het jaar 1946 zooals ver vat in het schrijven van den Gou verneur aan de Wetgevende ver gadering. De begrooting zal bij de wet worden vastgesteld. ]yjR. DR. L. N. DECKERS, voor zitter der Kath. Tweede Ka merfractie, heeft aan het bestuur van de*i kring 's-Hertogenbosch der Kath. Volkspartij meegec.eekl, dat hij zich niet meer voor het Kamerlidmaatschap beschikbaar kan stellen. TVE SPAANSCH regeering heeft een nota uitgegeven, waarin het alle buitenlanösche inmenging in zyn binnenlandsche aangelegen heden verwerpt. T\E IN AANBOUW zijnde nieuwe verkeersbruggen bij Zutphen en Kampen en de nieuwe noodbrug bij Roermond kunnen reeds in den loop van de volgende maand in ge bruik genomen worden. TVE KATH. Neder!Boeren- en Tuindersbond heeft namens zyn 80.000 leden aan den Aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. J. de Jong, ter gelegenheid van ziin verheffing tot Kardinaal een gelukwenschte- lctram gezonden. TA EN LAATSTEN Ouwejaarsavond vóór de bevryding zal ik niet licht vergeten. Mijn broer wou me dien avond komen'bezoeken in de boerdery, ergens in de buurt van Zundert, waar ik ondergedoken zat Aan dat onderduiken zat iets heel gewichtigs vast; ik hield er daar 'n keurig radio-toestelletje op na plus 'n schryfmachine om voor de be richtgeving te zorgen. Daar mochten m'n ouders niets van weten, want, die zouden het „bestorven" hebben van angst. M'n broer alleen kende m'n adres en die vond het zoo zielig, dat ik daar van oud op nieuw alweer moeder ziel alleen zou zitten. Hij was heel gemoedehjk op de fiets Rijsbergen gepasseerd, toen zoo'n Duitscher met 'n geweer aan z'n schouder hem beval af te stap pen en z'n fiets af te geven, 't An dere gegapte rijwiel was vermoede- ïyk defect geraakt, en de man had haastze hadden trouwens alle maal haast. M'n broer, die al drie maal op de nominatie gestaan had, om naar 't Nazi-paradijs besleept te worden, gaf den kerel 'n mep precies tusschen z'n oogen, met het gevolg, dat de man zijlings de sloot in kwakte. Joost het toeval wil. dat-ie Joost heet mag weten, wat er verder gebeurd is, maar één ding is zeker: hy greep 't geweer, dat langs de berm lag, sprong op z'n fiets en trapte als 'n bezetene terug naar de stadGeen kwar tier later kwamen ze me het ge val vertellen: 'n goedgezinde maré- chaussée uit de buurt, kwam me W" -.rschuwen; „Kerel, maak dat je hier vandaan komt. Ik stond achter 'n boom te applaudiseeren, toen ik dat biyspel zag afspelen. Maar geen minuut later kwam 'n truck aan gereden, met 'n motorrijder voorop, en 't gevaar is heel groot, dat ze Joost bij z'n kladden heb ben. „Je weet niet, wat ze op hem zullen vinden, je weet niet wat-ie zal zeggen, als 'm het vuur aan de schenen wordt gelegd" C isd, ik be sloot er vandoor te gaan, oogen- blikkelijk, want m'n vriend de ma- réchaussée was al weer verdwenen. Maar, waarheen? In elk geval niet hier blijven! Prettig vooruitzicht Oud op Nieuw buiten in het don ker, in de kou. De boeren blüven niet op, die kruipen, vooral nou, vroeg in bed, waar ze schoon gelijk in hebben. Tk nam afscheid van Jaan en d'r man en de twee kleintjes, die zoo juist in bed waren gelegd. Of ik terug zou komen, wist ik niet. In elk geval z o u ik terugkomen om m'n radio en m'n machientje en m'n papier. M'n fiets nam ik na tuurlijke mee, en, met dit trouwe transportmiddel aan de hand stapte Ik langs het karspoor over den mod derigen zandweg, langs de naakte knotwilgen, de onbekende verte in. Ik besloot niet ver uit de buurt te gaan, vooral niet in de richting van de grens, want daar was het in den laatsten tyd, zeer druk en gevaarlyk. Vanuit het Zuiden dreig de voor den bezetter het grootste gevaar. Maar, waar zou ik me vannacht opbergen? Ik kende de boerderyen der buren op m'n duimpje, maar wist ook, dat ze daar in de laatste dagen dikwyls ge weest waren, om kwartier te ma ken. Ga daar nou es vragen om onderdak, dan liep je zoo in den muil van den leeuw! Ik tilde m'n liets op m'n schouder, sprong er mee over 'n sloot, liep er mee over de bonkige aardkluiten van 'n stuk bouwland. Ginds bonkte de don kere romp van 'n schuur. Daar zou ik "n plaatsje uit den wind zien te vinden, misschien wat stroo of wat hooi, en dan maar wachten tot het dag werd. TVaar zat ik nu, met m"n rug te- gen de ouwe, geteerde schuur- planken, m'n jaskraag hoog-op, m'n fiets naast me, en de uren verliepen langzaam martelend, lang zaam, omdat ik me hier van God en elk goed mensch verlaten wist. Geen ondergrondsche kon zich verlate- ner voelenop Ouwe Jaar. Het gezoem van 'n vliegtuig, ver, ver, weg, het snorren van motoren op den grooten weg, dit was alle afleiding, 't Begon te motregenen. Verduiveld, dat moest er nog maar bykomen. Was ik eigeniyk niet 'n stommerik, hier te bluven kleumen terwijl thuis de kachel brandde? 'n Sigaret opsteken, voorzichtig op m'n horloge kijken: kwar voor 11 Zat ik hier al bijna 2 uur? Dat hield ik niet langer uit. 't Verlangen naar huis werd me te sterk. Er mocht gebeuren, wat gebeuren wou Weer met m'n fiets op den nek over den akker, toen trappen, zoo hard ik kon. Ze zouen thuis niet op biyven: allemaal vuur en licht verbranden. Na 'n kwartier of drie gefietst te hebben, was ik in de bui- tenwyk waar vader en moeder en m'n zuster woonden. Zou Joost er ook zitten? 't Huls was potdicht en donker. Maar, ik wist raad. Over de schutting van buurman onzen tuin in, dan tegen de overkapping van de kleine waranda opklimmen, me ophyschen aan het raamkozyn van 't slaapkamertje van Zus. Die zou 't raam wel opschuiven. Vader en moeder mochten niets merken. Die dachten, dat ik ergens by Schyndel zat te studeeren. Ik tik te zacht tegen de ruit. Geen leven, geen licht. Ik duwde de sponning van de ruiten opdat ging. Prach tig, ik kon heel gemakkeiyk naar binnen kruipen. Op den tast wist ik den weg naar het Engelsche bed, waarin Zus moest liggen. Ik betast te de deken, schudde haar wakker: „Zus, Zus", hijgde ikik ben 't „Joham!" Plots voelde ik haar bewegen. Ik wilde juist 'n lucifer aanstrijken, toen 't licht van 'n zaklantaarn me in de oogen scheen: „Was ist los.' Gotthimmelelementl!" hoorde ik bulderen. Ik tuimelde achteruit tegen de wasehtafel, wat 'n helsch gerinkel en lawaai gegeven moet hebben. In de volgende seconde was ik door 't raam naar bulten gekropen sprong van boven van 't waranda dakje, den tuin door, de schutting over Ik had 'n moffen-Hauptmann uit z'n bed willen halen. Zus heeft het me 'n week later geschreven. En ik, die nog wel op de lippen had: Zalig NieuwjaarZus! In het Bisdom Breda jubileeren in 1946 de volgende priesters: 60 jaar priester op 19 Juni; Z E. Heer P. Mijnen, em. pastoor te Dongen. 50 jaar priester op 30 Mei: Z,E. Heer E. de Kerf, pastoor te Hengstrijk. Z.E. Heer A. de Kort, rector gasthuis Halsteren. 40 jaar priester op 9 Juni: Z.E. Heer A. Boumans, pastoor H Hart te Breda. Z.E. Heer Gr de Bruyn, pastoor te Zegge Z E. Heer Ch. Franken, rector gast huis te Bergen op Zoom. Z.E Heer J. Loonen, pastoor te Wouw- sche Plantage. Z.E. Heer P. Preyers, pastoor te Beek (NB.) 25 jaar priester op 21 Mei: Z.E. J. Claessens, pastoor te Hei kant. Z. E. Heer A. Commissa ris, pastoor H. Hart te Oóster- hout. Z.E. Heer P. v. Etten. pastoor te Prinsland. Z.E. Hr P. Fick, rector cantus te Ooster hout. Z.E. Heer A. Jansen, pas toor te Willemstad. Z.E. Heer W Loos, rector St. Lucia te Prin- cenhage Z.E. Heer L. Merkel- bach van Enkhuizen, rector gast huis te Etten. Z. E. C. v. d. Riet, pastoor te St. Willebrord. 12% jaar priester op 26 November: Weleerw. Heer H. Aarden, kap. te Breda, H. Antonius. W.E. Heer A. Adriaansen, kap. O. L. Vr van G. Raad te Breda. W.E. Heer A v Alphen, kap te GUze. W.E Heer A. Dierick, kap. te Hontenis- se. WE. Heer H. Fassaert, kap te Beek iN.B.) W.E. Heer P. Matthysen, kap. H.H. Martel, v Gorcum te Bergen op Zoom. WE. Heer H. de Munck, kap. te Breda, H. Hart W.E. Heer J. v Poppel, conr. gasthuis te Breda WE Heer A. Smits, kap. O. L. Vr. van Lourdes te Bergen op Zoom. "TVE TWEEDEHANDSCHE rijwielen, welke niet in d'e getroffen gebie den in distributie gebracht zullen worden, komen ter beschikking van het personeel van groote bedrijven, welke van vitaal belang zijn voor de volkshuishouding. Aanvrage* kunnen collectief worden ingediend bijhet Rijksbureau voor metalen te s-Gra- venhage. In den linker bovenhoek van het couvert plaatse men het woord „rijwielen". TJTET C.D.K. deelt mede, dat thans in omloop gebracht zijn rantsoen kaartjes voor bijzonderen arbeid en voor a s. en jonge moeders. De bon nen op deze kaartjes zijn rantsoen bonnen, doch van een model, dat af wijkt van de gewone rantsoenbon- nen. De bonnen der rantsoenkaartjes zijn vierkant, de kleur is groen met in bruinen opdruk het artikelnum mer, voorafgegaan door de letter N., de hoeveelheid en den naam van het artikel. Uitspraken W. van B., visscher te Arnemuiden, 1 jaar interneering en ontzetting rech ten. J. M., tuinder te Nw. en St. Joos land: 1 jaar intern, en verbeurdver klaring effecten (thans onder beheer) tot een bedrag van f 5672.58 en ont zetting rechten. F. A. de J., bakker te Middelburg, intern, van 6 jaren en ontz. rechten. Ca. Sa. M.-L. te Mid delburg, 2 jaar intern, en ontz. rech ten Ea. Chra. de K., Hengstdijk, 2 jaar intern, en ontz. rechten. Cl. C. B.r,, landbouwer te Nieuwvliet, ver beurdverklaring vermogen tot een be drag van f 25000.— en bevel tot on- midd. invrijh. stelling, p. F. der W. kleermaker, Boschkapelle, beschuldi ging vervallen. Th. P. O., caféhouder te Boschkapelle: 1 j. Intern, en verb, verkl. vermogen tot een bedrag van f 1000. W. Th. R. R., veekoopman, Ossenisse, verb, verkl. vermogen tot een bedrag van f 3000. De volgende zaken werden behan deld: A. J., tuinder te Oostkapelle, heeft vanaf Juni 1943 tot Oct. '44 vrij willig tuinderij-producten aan de Duitsche Weermacht geleverd en daar bij ongev. f 2000 winst gemaakt. Hij verklaarde tot levering geprest te zijn en dit slechts als knecht in dienst van een ander te hebben gedaan. Mr. F. W. Adriaanse, verd. merkte op, dat besch. slechts f 800 netto verdiend heeft en heel veel burgers aan groen ter. heeft geholpen. G. V., landbouwer te Arnemuiden, had zich ong. Oct '40 als lid bij de NC.B aangesloten. Hij deed dit uit angst voor de NSB'er v. d. Perel. In begin. 1941 heeft hij reeds bedankt, omdat hij er niet meer voor voelde. Geen verdediger. J. de M., fabr. arbeider te Arne muiden, was vanaf ongev. April '41 NSB'er geweest. Hij had zich aange sloten uit „lompigheid". Toen later ruzie met zijn vrouw dreigde te ont staan, heeft hij maar bedankt. Zijn vrouw verklaarde^ niet te weten, of haar man dom was, wel was hij ge makkelijk over te halen. Geen ver dediger. P. B.. sigarenhandelaar te Middel burg, had zich reeds in 1934 bij de NS B aangesloten en had door de mede werking van den NSB-wethouder Wol ders op gemakkelijke wijze een nood winkel gekregen, terwijl hij ook vrij stelling voor krijgsgevangenschap en tewerkstelling had. Hij bleef na Mei 1940 ook lid, omdat hij afhankelijk was van de klanten. In Juli 1941 was hij als actief lid afgevoerd, omdat hij pertinent weigerde, lid van de WA DE BELANGRIJKSTE wedstrüd in district 4 was wel die vaan BW tegen Longa. Beide clubs waren nog ongeslagen, doch thans speelt BW de eerste viool en NAC de tweede. RBC bleef hekkensluiter. Baronie speelde technisch beter. Op den Raayberg te Bergen op Zoom had de ontmoeting Vlissingen-De Baronie DNL plaats! Het terrein was nat en bizonder zwaar, maar niette genstaande dat werd 'n levendig spel vertoond, waarbij de Bredanaars met hun betere techniek, vooral voor de rust meerendeels het heft in handen hadden. Direct na het beginnsignaal zaten zij voor de vijandelijke veste en de Zeeuwsche verdediging moest alle zeilen bijzetten orri onheil te voorko men. Nadat de Baronie den Vlissing- schen doelman in buitenspelpositie het nakijken had gegeven, werd even later de Zeeuwsche veste opnieuw flink onder vuur genomen, waarbij 't leder eenmaal tegen de lat ketste, vervolgens het veld insprong en te recht kwam voor de voeten van een der gasten^ die echter Juist naast schoot. De periode van Baronie-over- wicht werd afgesloten met een kop bal welke rakelings over ging. De Zeeuwen lieten zich intusschen geens zins overspelen. Integendeel, meer dan eens gaven hun snelle aanvallen de Bredasche verdediging handen vol werk, doch het juiste schot ontbrak om het tot doelpunten te kunnen bren gen. Enkele minuten voor het einde van de eerste helft trokken de be zoekers weer ten aanval, en de links buiten lostte op vrij grooten afstand een hard schot dat den Zeeuwschen doelman verastte (0-1). Met dezen stand ging de rust in. In de 2e helft Was van een veldmeerderheid der gas ten geen sprake meer. Tegenover het betere technische spel der Bredanaars plaatsten de Zeeuwen nu een groot enthousiasme en daarmede legden zij den grondslag voor den gelijkmaker, die 18 min. voor het einde door den linksbinnen ter wereld werd gebracht In het verdere verloop van den. strijd werd nog fel om de overwinning ge streden, doch gedoelpunt werd er niet meer. VpETBAL. Ie klasse. District IV. RKTVV- Willem II 0-5. BVV-Longa 1-0. RBC- NAC 0-5. Vlissingen-Baronie DNL. 1-1. Eindhoven-NOAD 0-2. District VI. Juliarva-Maurits 1-5. Sportclub Emma-Bleijerheide 1-2. VVV -Limburgia 1-3. De Specten-Roermond 6-1 MVV-Brabantia afgelast. District I. ADO-RFC 3-1. EDO- Xerxes 1-2. Emma-Ajax 0-5. VSV-'t 'Gooi 6-2. Hermes DVS-DOS 3-2- District II. Blauwwit-Stormvogels 3-0. DHC-DFC 3-2. Neptunus-Haarlem 3-2 VUC-HBS 1-0. Feijenoord-Spar- ta 3-4. District ni. Ensch. Boys-Heracles 1-0 Quick-Tubantia 2-1. AGOVV-Go Aehad 2-1. Be Quick-Enschede 3-1. P EC-Wageningen 3-1. Distirct V. le kl. A: GVAV-Ve- locltas 4-3. HSC-Be Quick 1-3. kl. B: Frisia-Heerenveen 0-3. LSC-Sneek 0-1 2e kl. C. Middelburg-Axel afgel. 3e kl. G: Ierseke-VUssingen 2 5-0. 3e kl. H. Corn. Boys-Sluiskil 1-8. AFD. ZEELAND. Volharding bur 3-1. HOCKEY. Selectie-wedstrijden. Heeren: Bloe- mendaalNoord-Hoiland-Zuid-Holland 3-2. Eindhoven: Blauwwit-Zwartw. S-0 te worden. Hij werd toen sympathi- seerend lid. Zijn moeder verklaarde als getuige, dat zij meermalen ge tracht had hem te bekeeren_ maar hij had tenslotte zijn leeftijd. Ook hier geen verdediger. Uitspraken: 4 Januari DRS. L. DE MAST Buiten de voordracht van B. en W. om benoemde de tijdelijke ge meenteraad te Tilburg ars. L. de Mast tot gemeente-secretaris. De nieuwe functionaris is 42 jaar oud; en werd te Hontenisse geboren. Aldaar was hy als volontair ter secretarie werkzaam. In 1920 tradi hy in dienst der gemeente Til burg Aan ae Kath. Econ. Hocge- school legde hij het doctoraal examen in de econ. wetenschappen met goed gevolg af. BESTUURSLEDEN A.N.W.B, In de vergadering van het al gemeen bestuur van dsn Kon. Nea:. Toeristenbond A.N.W.B. is beslóten het dagelijksch bestuur met een vyftal leden uit te brei den. Benoemd weden o.a. mej. M, van Lanschot te 's-Hertogenbosch, jhr. mr. A. de Casembroot le Mid- celburg, lid van Ged. Staten van Zeeland. „HENDRICK DE KEYZER" In de jaarvergadering van de Ver, „Henorick de Keyser" deelde de wnd. secretaris mede, dat door oorlogsgeweld o.a. verboren gingen de perceelen Dwarskaag 24. tin ae Steenrotse) Rotterdamsche Kaag 17 (Ge Globe) en Lange Delft H 3 (De Guide Zon) te Middelburg, en Hoogstraat 20 (Het kapelletje van St. Pieter) te Sluis. WAT MEN OP REIS KAN MEEMAKEN. Woensdagmorgen. Het is *n drukte van je welste aan een aan legsteiger te Kruiningen. Met de boot van 10.40 kwamen honderden passagiers aan in verband met de voorbije feestdagen. Niemand hac! lust om den 3 kwartier afstand- naar het station Kruiningen te loopen en zoodoende werd het busje a'at misschien een 26-tal personen kan vervoeren bestormd. Daarby deed zich een tragi-co- misch geval voor. Op slimme wyze wist een vrouw door het nemen van voorrang de laatste plaats in het busje van "n meneer weg te kapen. Deze ont stak hierover in woede en pro beerde met beiae handen aan den mantel van de vrouw hangend1 haar uit de bus te krijgen. De bus passagiers begonnen zich ook met het geval te bemoeien en trokken eveneens. Evenwel, in tegenover gestelde richting en met meer kracht. Plotseling hield de meneer in ieaere hand 'n stuk „mantel" en wèg was de bus. Goes. Stormschade. De razende Zuid- Westerstorm heeft Vrijdag te Goes leelijk huisgehouden. Boomen wer den ontworteld, schuttingen gingen tegen de vlakte, schoorsteenen bezwe ken en dakpannen kletterden omlaag; ook de peer op den toren der katho lieke kerk begon leelijk te wankelen doch heeft het uiteindelijk gehouden. Gelukkig beperkten de ongevallen zich tot het materieele. Auto op hol. De auto van de fa. Paul Kaiser maakte Vrijdag in de Voorstad een leelijk slippertje. Bij t keeren schoot de wagen opeens met zoo'n kracht en vaart achteruit, dat hij tegen den voorgevel botste van het door den heer J. bewoonde pand De gevel werd eenigszins ingedrukt K wadend» mme Gebroeders Kalkoen. De tooncel- ver der voetbalclub „De Humoristen" gat het blijspel „Gebroeders Kalkoen** in het vereenlgingsgebouw. De voor zitter der voetbalclub hield een korte inleiding en beloofde nog meerdere opvoeringen in de toekomst. De gee® telijk adviseur, kapelaan van Dam, benadrukte, dat met deze en volgen de uitvoeringen men een bijdrage wil leveren in de cultureele opbouw van ons vaderland. HIJ memoreerde ver der, dat, om tot deze uitvoering te komen, er bergen werk verzet hadden moeten worden, het vereenigingsge- bcuw moest in bruikbaren staat wor de:, gebracht, het tooneel moest wor den opgeslagen en het stuk moest wor den Ingestudeerd, en dit alles is door de spelers zelf gedaan en met suc ces, waarvoor het publiek een welge meend applaus deed weerklinken. De opvoering van het blijspel zelf was boven alle lof. De rollen bleken iiv de allerbeste handen. Er wordt nog een uitvoering gegeven op Zondag Jan. Ook op andere plaatsen in Zuid Beveland zullen de Humoristen voor het voetlicht treden. Geitenfokvereeniging. In de ver gadering van de Geitenfokvereeniging Kwadendamme en omstreken werd besloten om bij acclamatie den heer A. Menheere tot voorzitter te herkie zer en dat alle leden een eenmalige bijdrage van f 2.00 per lid zouden storten ten bate van het fokstation ter bestrijding van de kosten, verbon den aan de overbrenging van dit sta tion van Serooskerke naar Goes. Aan het slot van de vergadering werden «r nog een 12-tal prijzen verloot.

de Stem | 1945 | | pagina 2