KAMERLEDEN bleken niet gerust Stad en HM7 Cabaretier BELEGGINGSMOGELIJKHEDEN FROViNCI sprong uit den band Luchtdciie bij Bandoeng voor geblokkeerde en vrije tegoeden DE NABIJHEID DES HEEREN D Herstel treinenloop IN 'T KORT KERKELIJKE KALENDER B. BLEI Bliji eerst rust, dan praten, meenden zij. een krachtig en tactisch beleid achtten zij noodig. (VERVOLG VAN PAG. I). De Minister gaf daarop het vol gende antwoord: Onze troepen zullen volledig wor den ingezet en de motieven, waar om dat tot dusverre nog niet is ge schied, zijn van zuiver zakelijken en militairen aard. Het geallieerde opperbevel is van oordeel geweest, dat zoowel de uit gezonden bataljons Koninklijke Landmacht als de uit de gewezen krijgsgevangenen gevormde eenhe den van het Koninklijk Neder- landsch-Indische leger niet dade lijk in eerste linie bruikbaar waren voor de zware taak, diemomenteel op de Britsch-Ind. troepe op Java rust en die zij zoo bewonderenswaar dig vervullen. Al onze troepen mis sen nog de samenvatting in hoogere verbanden met de noodige neven wapens. De gewezen krijgsgevange nen zijn voor zware aanhoudende actie nog niet aanstonds geschikt. De Koninklijke Landmacht behoeft naast aanvulling harer uitrusting nog een periode van acclimatisatie en training onder tropencondities De taken van onze troepen zijn echter vastgesteld. Ze zijn zoowel in Batavia als op verscheidene plaatsen in de buitengewesten reeds in actie en zij zullen allen hun bij drage gaan leveren en hun waar de mogen toonen. Aan het adres van de communis ten zei de minister, dat het buiten alle werkelijkheid staat te mee- nen, dat de anarchie met haar excessen, die op Java heerscht, zou verdwijnen, indien men zich van militair optreden onthield. Wel sprak hij echter gaarne uit, dat zelfs in het aangezicht van de gru welijkste excessen waarvoor geen enkele vergoelijking kan aanvaard worden de reacties geen onschul digen mogen treffen. (Doelde de Minister hier niet op de strafex peditie van Bekassi Wast tot bempnokingen blijft open |J er stel van staat en maatschappij 1 het tweede deel van Neder lands taak kan en mag echter niet worden nagestreefd door wa- pendwang alleen. Hen, die het mo gelijk achtten het contact met In donesische voormannen uit te stel len tot na het herstel van rust en orde met geweld, wees de Minister op de verklaringen van Minister Noel Baker en van het Amerikaan- sche Staatsdepartement. De regeering wil harerzijds dui delijk verklaren, dat zij den weg van besprekingen van den aanvang af heeft gezocht en zal blijven be wandelen. Zij acht de verkregen contacten waardevol en verwacht, dat de voorwaarden voor vrucht baar overleg zullen verbeteren. De in een groot deel der Buiten gewesten verkregen samenwerking kan aan Java en aan de wereld duidelijk maken, dat het der re geering met den nieuwen koers ernst is. Harerzijds voelt zij zich gerechtigd om èn aan de nationa listische beweging èn aan de wereld te zeggen, dat de veiligheid van leven, vrijheid en goed van weer- looze mannen, vrouwen en kinde ren nimmer afhankelijk kan wor den gesteld van hervormingen of TIET GEVAL van de schunnige radio-uitzending op Zaterdag avond 8 December is nu door Mi nister de Leeuw volkomen uit de doeken gedaan. Een van de geënga geerde krachten was plotseling ziek geworden. De revue-artist Hans Snel, die indertijd ook aan de bon té avonden van denA.VR.O. mee werkte, zou invallen. Reeds vroe ger was er een vrij scherpe corres pondentie met dezen heer gevoerd over ingezonden teksten. Bij de microfoonrepetitie was hem alvast verzocht enkele minder gewenschte uitdrukkingen niet te bezigen. Hij verklaarde zich daarmee accoord Doch des avonds gebruikte hij die uitdrukkingen toch en ging nog ver der. Door de consternatie, welke dit teweeg bracht, liet men na de micro foon dicht te draaien. De „artist" had groote nkpeite gehad zijn pu bliek in de zakl „mee te krijgen" en heeft zich daarom misschien la ten verleiden tot het maken van steeds gewaagder „grappen". Het kan ook een wraakoefening zijn voor de gevoerde penibele corres pondentie. We hebben al gemeld, welke extra-maatregelen nu zijn getroffen, om iets dergelijks in de toekomst te voorkomen. besprekingen en dat noch die be weging noch de wereld ooit hare verantwoordelijkheid zal kunnen verloochenen, indien zij elk haar bijdrage niet leveren om de schan delijke toestanden te beeindigen, waaronder zoo velen onzer land en rijksgenooten thans nog lijden. De nieuwe perspectieven, die zich openen, maakten een intensief over leg met den luitenant gouverneur- generaal ten zeerste wenschelijk. Nadere mededeelingen kon de Minister daaromtrent nu nog niet doen. De Regeering zal echter noch nalaten de Staten-Generaal zoo veel mogelijk van nieuwe ontwik kelingen op de hoogte te brengen, noch verzuimen t.z.t. hun de beslis singen voor te leggen, die de wet gevende macht zal behooren te be- oordeelen. Krachtmaatregelen acht de regeering onjuist VAAR AANLEIDING van minister Logemann's verklaring in de 2de Kamer over den toestand in Indië ontspon zich een gedachtenwisseling waaruit af te leiden viel, dat ver schillende Kamerleden niet bepaald gerust waren over het t.a.v. Indië gevoerde beleid. Wordt het besten digd, vroeg de heer Bajetto (CH)? De eenige oplossing is z.i. een ein de te maken aan de wantoestanden op Java. Wü moeten een krachtig man aan het hoofd, die tegeltfkertyd tactisch kan optreden. Herstel van ons gezag is noodig voor ons prestige in de buitengewes ten „Bekasi" vormde een onderwerp van critiek. De heer Joekes (V.D.) struikelde er over. Hij wilde voorts een ruimere voorlichting van de Ka mer. De heer v. d. Poll (R K.) wilde eveneens een einde gemaakt zien aan den terreur op Java. Eerst dit en dan onderhandelen. Spr. vroeg een garan tie dat de orde hersteld en de gein- terneerden bevrijd zullen worden. De heer Meyerink (A R.) achtte het re- geeringsbeïeid in strijd met de aan vankelijk in de Kamer afgelegde be lofte. De regeering is toch in onder handeling getreden met de Indonesi sche leiders. Zal zij nog verder gaan? De heer Tilanus bleek door de regee- ringsverklaring iets gerustgesteld, wil de echter in comité-generaal met de regeering overleg plegen. Dhr. v. d. Goes van Naters achtte een prestige- politiek gevaarlijk, dhr. v. Kempen (Lib.) noemde de regeeringsvisie niet juist, de kleine terreurmacht moet tot rede gebracht worden. Het Ned. be stuur wordt niet door een sterken man vertegenwoordigd. Dhr. Wage naar (Comm.) presteerde het den toe stand, die ontstaan is door extremis tische terreur, te zien als een mo gelijk gevolg van geweld. Minister Logemann repliceerde en verklaarde, dat men de diepte en de ernst van de nat. beweging vooral niet moet onderschatten. Krachtmaatregelen zijn een misken ning van de werkelijkheid. Overigens zijn dc resultaten van hetgeen ge- Belangrijke verklaring te Batavia DRITSCHE vliegtuigen hebben Vrijdagmiddag luchtaanval len uitgevoerd op wegversperrin gen en versterkte stellingen van de extremisten. Raketbommen en gewone bom men werden uitgeworpen, van boord kanonnen werd gebruik gemaakt. Na den aanval rukten de Britsche landmgsstrijrkrachten verder op Ten zuiden van Bandoeng zouden de Indonesiërs zich verder verster ken, in het noorden deden zich na de grootscheepsche zuiveringsactie geen verdere incidenten meer voor. In een greppel van een rijstveld vond een patrouille de lichamen van 12 personen, waarschijnlijk In do-Europeanen. In Batavia werd een bende plun deraars uiteen gejaagd. Het schijnt, dat hier een belang rijke bespreking heeft plaats ge vonden tusschen Christison, gen. Dempsey en gen. Keith Park, be velhebbers van land- en luchtstrijd krachten. In Buitenzorg bleken de plaatse lijke leiders onplooibaar bij de be sprekingen met een Britschen of ficier. Het is er overigens kalm. Ten westen van Semarang werd activiteit van terroristen gemeld. Ten zuiden van Soerabaja bereikte een patrouille ondanks tegenstand Kendangan. In eerstgenoemde stad keert het normale leven weer te rug. Overigens is het radio station van Soerabaja nog in handen der extremisten. Van Sumatra werd gemeld, dat de evacuatie van de Japanners uit Kota Radja in Atjeh zonder Inci denten is verloopen. /GENERAAL PATTON is aan de verwondingen, opgeloopen bij een auto-ongeval in Duitschland te Frankfort overleden. De overledene bereikte den leeftijd van 60 jaar en werd vooral bekend- als aanvoer der van het derde Am. leger, dat uit de Ardennen doorbrak tot In het hart van het Duitsche Rijk. schiedde inderdaad niet groot. Een wisseling in den persoon van dr. van Mook zou geen verandering brengen. Bekasi komt in Londen ter sprake. Een commissie uit de Staten-Generaal zou in Indië nuttig werk kunnen doen. De regeering is bereid in co mité-generaal Inlichtingen te verschaf fen. Van de a.s. besprekingen ver wacht de regeering, dat t.z.t. met al ler samenwerking aan, den wederop bouw zal worden begonnen. TA/Tinister Kolfschoten vervolgde daar na- zijn repliek over het onder werp der politieke delinquenten. De minister is bereid de commissie voor privaat en strafrecht de kampen te doen bezoeken. Z.E. hoopt een uit breiding van het verkeer tusschen de linquent en verdediger te kunnen in voeren. Zelfmoord is niet te voorko men door gebrek aan bewakers. Verbeurdverklaring van bestand- deelen van vermogens zal mogelijk worden gemaakt. Een wetsontwerp in zake de rechtspositie van minderjari ge NSB kinderen zal de Kamer be reiken. Het Besluit inzake de doodstraf Is rechtsgeldig tot stand gekomen en be hoeft dus geen bekrachtiging. «VERVOLG VAN PAG. I). Voor het overige zal het tegoed op geblokkeerde rekening kunnen wor den gebruikt voor inschrijvingen op het Grootboek 1946, welke inschrijvin gen 3 pet. rente zullen dragen. Het Grootboek bezit zal niet ter stond overdraagbaar zijn, doch deze toestand zal ten hoogste drie jaren duren. Daarna wordt ook dit ver handelbaar. Vanaf het moment der verhandelbaarstelling zal de aflossing beginnen, die in 47 jaren zal worden voltrokken. Ook met de inschrijvingen in het Grootboek zal men zijn aan slag in de bijzondere heffingen kunnen voldoen. De minister sprak een opwekkend woord om van deze beleggingsmoge lijkheden gebruik te maken. Hoe meer dit geschiedt, des te eerder zul len de daarvoor in aanmerking ko mende gelden voor het financieel her stel van ons land ter beschikking zijn Het economische herstel voltrekt zich in ons land sneller dan in eenig an der land, dat tijdens den oorlog was bezet en actief aan den strijd heeft deelgenomen. De geldsaneering heeft daartoe het zijne bijgedragen en daar bij heeft 't Nederlandsche volk zich- voor het oog van de wereld van een van zijn beste kanten getoond en al lerwegen respect afgedwongen. Onze export begint zich op verheu gende wijze te herstellen. De gezondmaking der staatsfinan ciën en de uitroeiing van misbruik van overheidsgeld hebben de volle aandacht. Voor het jaar 1946 openen zich hoop volle perspectieven, maar deze zul len alleen kunnen worden bereikt, als wij hard werken en sober leven. Dit heeft ook zijn consequenties, o.m. op het gebied van sparen en belasting betalen. Daarbij zal de sociale rechtvaardig heid steeds betracht worden, zij het dat zij in individueele gevallen niet steeds te verwezenlijken is. Correcties in Individueele gevallen zijn, in verband met de daaruit voort vloeiende consequenties, slechts in beperkte mate mogelijk. De regeering zal daarop niettemin bij voortduring bedacht blijven. De minister verklaarde dan, dat de geldsaneering geslaagd is. Voor een herhaling behoeft niet gevreesd te worden. Tenslotte deelde Z.E. mede, dat men zijn tegoed op geblokkeerde rekening kan gebruiken behalve voor de bij zondere heffingen en successierecht, voor betaling van vele andere belas tingen, b.v. de inkomstenbelasting over het jaar 1945 en voorafgaande ja ren, zekerheidstellingen en navorde ringen. Bovendien biedt de Staat een beleggingsmogelijkheid in de Groot boekinschrijvingen, spaarcertificaten en kan men er straks gebruik van maken voor aankoop van oud effectenbezit. Op verdere deblok keering kan spr. echter geen hoop ge ven, behoudens in individueele geval len. In het vervolg zal uw vrije bank rekening ongemoeid worden gelaten Het gevaar voor inflatie is afge wend. Mocht het onverhoopt opnieuw den kop opsteken, dan zullen tijdig an dere middelen worden gebezigd om het optreden daarvan te voorkomen. De minister vroeg tenslotte het Ned. volk zjjn volle vertrouwen aan onzen gulden en aan de banken, die in het proces der geldcirculatie en bij de geldbewaring zulk een belangrijke rol veyvullen, te schenken. iE ADVENTSTIJD loopt ten einde, over enkele dagen vieren we het Kerstfeest. Reeds zien we de ster van Bethlehem schitteren aan de kim; het is, of de nachten al stralen van het licht: de heme len verhalen de heerlijk heid Gods en het uit spansel verkondigt de werken van Zijn handen Reeds zien we in onze gedachten St. Joseph op reis gaan naar Bethle hem met zijn maagdelij ke echtgenoote, die Jesus droeg, de eerste Sacramentsprocessie over de wegen dezer wereld. Nu wordt het verlangen naar Kerst mis nog grooter in ons, we voelen reeds de stra ling der vreugde ons hart verwarmen en vlug ger kloppen van heilige verwachting. Op twee punten wijst ons de Kerk in hare li turgie van dezen laat- sten Adventszondag als naaste voorbereiding op Christus' komst: op het gebed en de boete. TïjTeer legt zij op onze lippeQ de vurige smeeking, waardoor de dolende menschheid in alle eeuwen haar hunke rend verlangen naar den Verlosser heeft vertolkt: Dauwt, hemelen, van boven en gij, wolken, regent den Rechtvaar dige; de aarde opsne zich en brenge den Ver losser voort. Wanneer de menschen, moe van het strijden, hebben uit gezien naar een bevrij^ der uit de zonden; wan neer zij, onbevredigd door hetgeen de aarde biedt, hun oogen heb ben opgeheven naar den hemel; dan was het dit verlangen naar den Ver losser, dat hun moed gaf en hen deed hopen. In deze laatste dagen voor Kerstmis mogen onze gedachten vertoeven bij Christus, bemoedigd door de verzekering: De Heer is dicht bij allen, die Hem aanroepen. /"\ok op dezen laatsten Adventszondag stelt zij met al de sobere plechtstatigheid van den kroniekschrijver den Boeteprediker Joannes aan ons voor, die op trad in de geheele Jor- daanstreek en een doop sel van boetvaardigheid preekte ter vergeving van de zonden. Hij treedt voor ons op met leuzen, die een levens ideaal zouden kunnen uitmaken: „Bereidt den weg des Heeren. Maakt zijn paden recht. Elke kloof moet worden ge dempt. Iedere berg en heuvel worden geslecht. De kronkelpaden *.ioe- ten recht, de oneffen wegen effen worden. En alle vleesch zal het heil Gods aanschouw07"" Dat is het, wat de Kerk door de liturgie van dezen Zondag in ons wil bewerken, op dat we waardig en wer kelijk Kerstfeest kun nen vieren. Breda-Lage Zwaluw* op 7 Januari H JANUARI te beginnen komt er een rechtstreeksche verbinding tusschen Breda en Lage-Zwaluwe, en wel met 4 treinen per dag heen en terug, allen uitsluitend op de boot van en naar Zwfjndrecht. Nederlands aandeel in Duitsche schadevergoedingen. rvp DE PARIJSCHE conferentie over de door Duitschland te presteeren schadevergoedingen is 'n indeeling van de voor vergoedings prestatie beschikbare objecten in een categorie a, en een categorie b vastgesteld. Onder categorie a. val len alle Duitsche bezittingen en hetgeen de huidige Duitsche pro ductie oplevert. Onder categorie b. valt de geheele industrieele en an dere outillage in Duitschland, waar onder ook de schepen voor het bin- nenlandsch verkeer. Voor Nederland Is het uit deze categorieën te ont vangen percentage vastgesteld op respectievelijk 3.9 en 5.6. De percen tages voor andere in samenwerking komende landen zijn o.a. aLs volgt: Ver. Staten 28 en 11.8. Groot-Brit- tannië 28 en 27.8, Frankrijk 16 en 22.8, België 2,7 en 4.5, Canada 3.5 en 1.5. TN AMSTERDAM werd bij een razzia een gifhandelaar, die trachtte te ontsnappen, na enkele waarschuwingsschoten door de po litie doodelijk getroffen. TVE RESULTATEN der conferen- tie te Moskou zijn „positief" meldde Reuter. De besprekingen worden in aarigenamen sfeer voort gezet, alle deelnemers zijn hoogst vergenoegd. Molotov gaf Donderdag avond 'n receptie ter eere van Be- vin en Byrnes. Het probleem van den atoombom zou het belangrijk ste punt der besprekingen zijn ge weest. psRANCO heeft in een rede te Villanneva de la serena ver klaard. dat hij van plan is aan het bewind te blijven, de olossing van het monarchistisch vraagstuk ter zijde zal schuiven en e.v. door het uitoefenen van geweld de macht in handen zal houden, meldt A.F.P. TVE VERKOOP van papier zal van 1 Februari 1946 af vrij zijn. rvE REGEERING wil de mo- 'J gelijkheid openen het pu bliek de keuze te geven tus schen goedkoopere en duurde re artikelen van gelijke voe dingswaarde, hij v_ suiker in de plaats van jam, versnaperingen en zuidvruchten. Bonvrij zull- len behalve de reeds eerder ge noemde artikelen, nog worden vermicelli, macaroni, spa ghetti, puddingpoeder, haver- mout en gort, en zout. Zondag 23 Dec. 4de Zondag v. d. Ad vent. 2de geb. v. O. L. Vrouw, 3de geb. v. d. Kerk of den Paus. Paarsch Maandag 24 Dec. Vigilie v. Kerstmis Paarsch. Dinsdag 25 Dec. Hoogfeest v. Kerst mis. In de tweede H. Mis 2de geb. v. d. H. Anastasia. Wit. Woensdag 26 Dec. Tweede Kerstdag. Feest v. d. H. Stephanus, eersten mar telaar, 2de geb. v. h. oct. v. Kerst mis. Rood. Donderdag 27 Dec. H. Joannes Evang 2de geb. v. h. octaaf. Wit. Vrijdag 28 Dec. H. Onnoozele Kin deren. 2de geb. v. h. oct. Paarsch. Zaterdag 29 Dec. H. Thomas, 2de geb. v. h. oct. Rood. EEN ZEEUWSCH-VLAAMSCHE OMROEP? Zooals wij reeds hebben gemeld krijgt Limburg met ingang van 24 December een eigen regionale ra dio omroep. Het zou in de becoe- I ling liggen dergelijke zenö rs ook I elders in het land op ie r.ch>en, I o.a. in Zeeuwsch-Vlaanneren. BENOEMING DIJKGRAAF Bij K.B. ik benoemd met in- I gang Van 22 Decemoer 1945, tot I dijkgraaf van den neiiega.po.oer 1 Yv. Dess Pzn., te Ziamtl-g, ui .er- i lijk tot, het e.noe van het zii.ings jaar waarin hy 70 jaar zal zijn ge- I worc.en. REIZEN NAAR HET BUITENLAND. Met ingang van 1 Januari 1940 I i\ pen ae paspoorcen welk,.: tus- I schen 10 Mei i94ü en 5 Mei 1945 I zyn uitgert.Ki ef verlengd, hun I gelc.-gheid verliezen. Passen, we.ke tusschen genoemde data zijn uit- I gegeven maar nè, 5 Mei 1945 zijn I verlengd, biyven echter geldig. Wanneer men voorzijn is van I een geldige pas, zal men toch nog I niet naar het buitenland kunnen reizen ook niet naar Belg'ë I zonc-er een zoogenaamde „ordre I dis mission," welk? wordt afgege- ven door het devlezsninstituut van ie Ned. Bank te Amsterdam. Deze 8 ordre 03 mission wordt alleen in I geval van dringende noodzaak ver- 8 strekt. REDELIJKE PRIJZEN VOOR WILD EN GEVOGELTE. Reeus z.er vele hanuci^ven in 8 wild en gevogelte houden z.ch aan ce olf.cieei vas.gesieide pry zen voor korujnen en eeau-n. Er zyn e. ech.er ook nog, die z.ch aan ae voorschriften in het geheei met H storen. Deze zouden wij nog eens Willen vragen; werkt ook mee en houdt U aan ce prysvoorschriften. n l. f 4.20 voor een wilei; eend 8 panklaar en f 3.25 per pond tam xonyn panklaar. De overige ptij- 9 zen moeten dan in een rec.eliike vehouding tot deze staan. De Opsporingsdienst van het Directoraat-Generaal voor de Prij zen is reeds op stap voor een schei pe controle op deze prijzen en wie I bekeurd wordt voor dergelijke ex- j cessen kan op een fiksche straf rekenen. Men denke er ook aan, dat alle te koop aangeboden en geëtaleer- d? waren van een prys voorziet moeten zyn. Aardenburg. Uitvoering. De muzlekvereeniglnf 1 „Aardenburgsche Fanfare" gaf haarl Jaarlijksche uitvoering in de socle-1 teit. Door het korps werden mar-l schen en andere muziekstukken tenl gehoore gebracht er, na de pauze I volgde opvoering van de kluch'1 „Ketty Jokt nooit". De uitvoerlnfl trok veel bezoekers, voornamelijk I ook omdat het geheel besloten weri| met een attractief bal. Axel Onze kerkklok. De groote kloll der Kath. Kerk en die der Hervf Kerk zijn terug. De Pastoor gaarne de Kerstdagen inluiden mdl de oude trouwe klok. Het klein' klokje is nog inAmsterdam. Gevaarlijk speL Dezer dage»! werd de landbouwer A. Y. te Zwar-I tenhoek terwijl hij op zijn larhl ploegde door een kogel getroffen I zoodat opname in het zlekenhuül noodzakelijk was. De kogel bleek al-I komstig vap twee Jeugdige-JagerK»| militairen. Clinge. Bonte avondei warden een tw gegeven door 1 orkest van E. Ei optreden viel ze het publiek, zeü se nummers m haald. Ook de kweet zich zee zijn taak als coi stemming van 1 in te houden, blijk van z'n vir dson door eeni Trio bracht ev< ge nummers; imitator Jan Ke niet te klagen, even tot slot Kramer, alias Eeckhout met z' voordracht ,,'t I bcke". Het talri, gebodene zeer c Goc* BEKEI Burgemeester Goes m?ken bek ou de Kerstdag jaarsdag de marktdagen zuil op Ma°ndagen 2« HUISVESTI1 De wnd. burg Goes deelt mede Commissie op M; December 1945 g den Nieuwe tribun men ons meedec heren aangezoch A de Roo, A. J. allen in princlpt hebben verklaar wekelijks vier 2 den de zittende last, dat aanvul noodzakelijk is. '8-Heer Ar ends Benoeming dy Dekker Jz. wer graaf van den l Heinkenszand Benoeming ni door den gen hoofd der O L. Aard oom, heeft aanvaardt. Hulst Rusland en Her voorlichtin A. begint op vol Eei. der objecle aandacht wordt Voor een volge beslag weten U Hendrikx, direi lyceum te Dord lijke malen Ru Hij zal dan ook over het onderv communisme", wing. De lezing dag 28 Dec. i patronaat. Middelburg HOUTVEl Burgemeester gemeente Midde make dat van gemeen den verstrekt (1 voor in aanmerl men dienen bo meentelijke hou bij de Fa. Goed of Rotterdarnsch bon zal daarna thuis bezorgd. Middelburg, 18 W(] kunnen U capaciteit 3200 tevens KACHE Te bevraaen ei Machinefabriek WENDT U r A 2 1 1 BEKEND ZAADHA •electie- fa voor den bloembol door pri Schal Met ingang katsche 'vï ZIERIKZEE KATSOHE VI katsche vi ZIERIKZEE Op Zon- en booten. De aa vanaf Za katsche vi

de Stem | 1945 | | pagina 2