R.K. MIDDENSTAND VERGADERDE WatZeeuwsch* V laandei en verwacht ME Vacature in Gedep. Staten [EN SCHRIFT ONS uit Oost-Z.- Vlaanderen: Er wordt binnenkamers veel ge praat over de vraag, hoe de nog be staande vacature in het college van Ged. Staten zal worden aangevuld. Er komen daarbij verschillende fac toren in aanmerking, welke gedeel telijk samenvallen, gedeeltelijk el kaar kruisen. Laten we eerst eens den toestand van 1939 bezien. Bij de toen gehou den Statenverkiezingen, kregen de voornaamste partijen globaal de vol gende stemmenaantallen: C.H. en R K 23.000. A.R. 20.000, S.D. 18.000, Liberalen 13.000, Staatkundig Gere formeerden 10.000. V.D. 8.000. Het College van Gedeputeerde Staten werd toen aldus samengesteld: 2 C.H.. 2 R.K., 1 A.R. en 1 Liberaal. Er was dus wat men noemde ..rechtsche" samenwerking plus de eene liberaal. Thans bezetten C.H. en R.K. één zetel minder, terwijl de S.D. er één kregen en er nog een vacature be staat. Dat is dus de toestand, bekeken naar de politieke kleur. Men kan intusschen ook kijken naar de „geo grafische" vertegenwoordiging, waar bij het onderscheid eilanden-vaste land aan de orde komt. Zeeuwsch- Vlaanderen bracht in 1939 38.000 van de 123.000 stemmen uit, dat is dus zoo goed als één derde. Twee zetels voor Zeeuwsch-Vlaanderen is dus zeker niet onredelijk. Het heeft er nu maar één. Is het dan niet logisch den openstaanden zetel ook door een Zeeuwsch-Vlaming te doen bezetten? Als we dan zien. dat de katholieken met 16 000 stemmen de grootste groep in Z-Vlaanderen bleken te vormen de partij, die eroD volgt, de S.D.A P. kreeg maar 3800 stemmen dan ligt ook een verder liggende conclusie voor de hand. Terwijl het tevens duidelijk is. dat het zwaartepunt van die katholieke stemmen in Oost-Z.- VL*anderen ligt: meer dan de helft van alle katholieke Zeeuwsche stemmen kwam daar vandaan. Men begrijpt dus, wat men in O. Zeeuwsch-Vlaanderen ten aanzien van de bezetting der vacature we meenen redelijkerwijs ver wacht. (Nadat wij dit stuk ontvangen hadden, bleek ons. dat de vacature reeds in de vergadering van den R. K. Rijkskieskring Middelburg ter sprake kwam. Men zie het verslag dezer bijeenkomst elders in ons blad. Red houding tot het binnenlandsch verzet hebben bijgedragen alsmede van hun gezinnen of nabestaan den" niet een aansporing overbo- ciig? Stelt ons niet te leur, maar geeft mild. EEN FILM OVER WALCHEREN Door een .Filmunit" van den vroegeren regeerings voorlichtings dienst te Londen zijn, kort na de bevrijding van Walcheren, een aau- tal opnamen gemaakt over de aan gerichte verwoesting en de evacua tie dei bewoners uit de geïnundeer de gebieden. Uit deze opnamen is. .door samenwerking tusschen het Lonoensche bureau van den dienst voorlichting buitenland en het En gelsche Ministry of information, 'n korte film ontstaan (14 min.), welke den titel draagt „Broken dykes". Na een serie geslaagde ver tooningen in talrijke Engelsche bioscopen, is deze film thans in Amerika in circulatie gekomen, waar hij in 5000 theaters gedraaid zal worden. Axel. R.K. Kiesvereenieing. Hier had de verkiezing plaats van een definitief bestuur. Jammer dat er van de 150 ingeschreven leden er zoo weinig aan wezig waren. Gekozen werden A. Kesbeke, voorzitter en tot leden: R. v d. Berg, O. Moorthamer. A. Fer- niont en Cam. Michielsen. Afgevaar digden voor Staten- en Rijkskies kring werden O. Moorthamer, R. v.d. Berg en plaatsvervangers A. Fermont en A. Kesbeke. Het bestuur hoopt het ledental nog op te voeren. Een pro paganda- en studieclub zal opgericht worden. De voorzitter dankt de schei dende bestuursleden a. v. Maale en B. Seghers. Goes DE PITMANSCHOOL JUBILEERT Morgen. 15 Nov., bestaat de beken de Pitmanschool alhier, 25 jaar Ze werd opgericht door mevr. N. Crucq Alle werkzaamheden werden ver richt in een kleine woonkamer, aan vankelijk alleen door mevr Cruco later met behulp van een typiste. Een paar jaar na opening werden cursussen steno en mach. gegeven in de plaatsen Middelburg, Vlissingen lerneuzene Sas van Gent, Zierikzee! V8? wee*n en ander ter vei'breiding va" het stenografiestelsel T. Pitman. intrede L18.?1 deed mej' BIiek haar keltik al, Pitmanschool, aanvan- afs 1W de/?.; le.fares' later in lesruimte eftle- In 192S Wenk de tesiuimte aan tien oostsingel te ge ring van omvang en werd een wo ning betrokken aan de Wilhelmina- straat. Ook deze woning werd spoe dig té klein en in 1931 werd een groo- ter pand betrokken aan de Middel- burgsche straat 53, geheel voor de school en de afd. cop. inrich. mge- richt. Dit bleek een groote verbete ring Ruimer kamers voor lessen en cyclostyle-afdeeling, terwijl er nu ook ruimte vrij kwam voor het inrichten van een electrische lichtdrukkerij. foto-copies, enz. Thans wordt onderwijs gegeven door drie leeraren in boekhouden, midden standsdiploma, en opl. diploma admi nistratie voor land- en tuinbouw, terwijl de directie zorgt voor het on derwijs in rhythmisch machineschr. en stenografie Pitman. Sedert 1932 is de Pitmanschool aan gesloten bij den bond ter versprei ding van het stenografiestelsel I. Pitman. In het tijdsverloop van 25 jaar legden duizenden leerlingen uit geheel Zeeland examen af bij ge noemden bond en konden aan velen van hen diverse diploma's worden uitgereikt. Momenteel telt de Pitmanschool pim. 300 leerlingen, de afdeeling type- en cop. inrichting staat aan de spits van de cop. inr. in Zeeland, terwijl ook de afdeeling lichtdrukkerij in 'n groote behoefte voor Zuid- en Noord- Beveland voorziet Tot aan de gedwongen evacuatie van Schouwen-Duiveland, werd door mevr. Crucq een cursus gegeven voor leerlingen van de comm. voor mo derne kantooropl. te Zierikzee; aan dezen cursus namen 44 leerlingen deel voor de opl. stenotypist. Door en voor de leerlingen wordt morgenavond in de zaal van Krijger een jubilé-avond gegeven met uitge breid feestprogramma. Directrice Gasthuis ging heen. Mej. Ritter, sinds 1932 directrice van het Gasthuis, is met pensioen gegaan. Officieel afscheid heeft het bestuur niet van haar genomen, maar het personeel bood haar een feestavond aan. Binnenbrandje. In de Ganzen- poortstraat ontstond bij de fam. v. R. een begin van brand, daar de hou ten vloer onder den haard vlam vat te Brandmeester Nonnekes wist het vuur te dooven. Hansweert. Overplaatsing. Dezer dagen nam de heer Ruardi, adj. -erificateur dgl. van den douanepost, alhier, wegens zijn vertrek naar Rotterdam, afscheid van zijn ambtenaren. Met genoegen kon hij terugzien op den tijd dien hij hier samengewerkt heeft met alle ambtenaren. St. Jansteen Burg. stand. Geboren: Abraham zv J. Monster-van den Hof; Wilhel- mina dv W. Bartz-de Kerf. Overle den: F. Stroobandt 56 j.; M. v. d. Walle 81 j., E. Bleyenberg 71 j.; G. Aerts 4 j. Besmettelijke ziekte. In een paar gezinnen alhier werd bij een 4-jarig en bij een 10-jarlg knaapje diphtheri- tls geconstateerd. Koewacht Burg. stand. Geboren: Alphons zv R, de Schepper-de Bruijne; Cornelia dv I. de Bruyne; Romain zv M. de Waele-Wezemael; Edith dv M. van Hove-de Smet: Annie dv A. Rombaut -van Vlierberghe; Jenny dv L. van Dijke-Ttmmerman; Benignus zv D. Suij-de Gronckel; Johan zv R. van Damme-v. d. Vijver. Overleden: Ma. Maas; j. Breyaert: P. v. Damme. Nieuw-Namen. Herwonnen I.evenskracht. Alhier is een comité opgericht dat zich ten doel stelt de belangen van TBC-lij- ders zooveel mogelijk te behartigen. Een huis aan huiscollecte bracht f 439.83 op. Een eeresaluut aan Ste- phanus de Bock en zijn medehelpers is hier op zijn plaats. St. Lambertus. Een tweede ver gadering van den textielarb. bond St. Lambertus werd in Leo XIII gehou den en ditmaal met groote belang stelling. Alle arbeiders en arbeid sters waren aanwezig. Ook de op Kieldrecht woonachtige arbeiders en a'beidstcrs waren aanwezig. Na ope ning en verwelkoming door den voorzitter A. Kindt richtte de heer v. d Heyden uit Helmond het woord tot de aanwezigen en zette doelstel ling en collectief contract uiteen. Een bespreking die genoemde heer te vo ren met de werkgevers alhier hield, had (behoudens een paar punten die men nog in beraad hield) tot volle overeenstemming geleid. De heer Brokken, afgevaardigde van het Chr. Werkersverbond in België spoorde de Belgische arbeiders aan zich te syndiceeren. Bij een huis bezoek dat de heer v. d. Heyden in de afgeloopen dagen op ons dorp heeft gehouden, hebben allen in de textiel werkzaam zijnden zich opge geven als lid van St. Lambertus. De voorzitter der standsorganisatie heet te de aanwezigen hartelijk welkom in de Kath. Arbeidersbeweging en drukte hen op het hart toch vooral hun plichten als arbeiders goed na te komen. De arbeidersbeweging zal zijn wat gij er van maakt. Oostburg Triduum. Deze week zal op Donderdag. Vrijdag en Zaterdag om 8 uur des avonds door pater Bonifa- cius een triduum worden gegeven voor mannen en jongens van boven de 15 jaar. Volop werk. Is 't het bezoek van min. Ringers, of is het de nieuwe burgervader, die de arbeidskrachten alhier op volle toeren heeft gebracht? Feit is, dat de laatste 14 dagen hier koortsachtig gewerkt wordt. Het Le- delplein is een klein dorp op zichzelf. De vrachtwagens rijden af en aan. Duizenden steenen alsmede alle soor ten van materialen voor noodwonin gen worden aangebracht. Uitgravin- De noodkreet van de boeren, kan ook de onze zijn, verklaarde de voorzitter. Het bedrijfsleven eischt meer vrijheid dan het gelaten wordt. UIT het heele diocees Breda, met inbegrip van het geïsoleer de Zeeuwsche gewest, zijn gisteren de afgevaardigden van de Katho lieke Middenstandsvereeniging te Breda samengekomen voor een cen trale raadsvergadering. De voorzitter, de heer E. Lockefeer geeft een overzicht van het vereeni- gingsleven en de houding van den bezetter. Dat zoovelen trouw bleven aan vorstin en vaderland is voor 'n groot deel te danken aan de fiere houding van het Episcopaat. Spreker verwacht in de naaste toe komst een zwaren strijd op geestelijk zoowel als op economisch gebied. Ieder moet meewerken om sterke bol werken op te bouwen. Spr. critiseer- de het feit, dat het M.G. nog niet is opgeheven; voorts de methodes van sommige ministers om in hun radio toespraken maatregelen aan te kon - digen, waardoor een sfeer geschapen wordt alsof een groot deel van de handeldrijvers en neringdoenden tot de zwarte familie behoort. D^ zgn. zekerheidstellingen van den fiscus hebben velen in moeilijkheden gebracht en de bestaanszekerheid van vele bedrijven is op het spel gezet. Deze methodes zijn on-Nederlandsch en wekken meer verzet dan men ln Den Haag vermoedt. Spreker vraagt zich af of de gelel de economie ons in een keurslijf dringt en of we gekneveld worden door een sterk uitgegroeid ambtena ren-corps, zoodat van een soort staatssocialisme gesproken kan wor den. Er heerscht ontevredenheid in ons volk omtrent de ontwikkeling van 't bedrijfsleven. De noodkreet van de boeren kan ook de onze ztfn. 's Lands ambtenarenapparaat werkt te traag, er is ongehoorde corruptie, dwaze practijken, bij het distributie beleid doen zich voor; brutale aan matiging van ambtenaren enz., aldus spreker. De middenstand moet de alarmklok luiden. Met onzen Nederlandschen gulden wordt raar omgesprongen. Velen brengen groote bedragen over onze Zuidergrens en doen daar groote in- koopen. Dezer dagen kon rnen in de Brusselsche Standaard lezen, dat op de vrije Brusselsche Beurs de Neder- landsche gulden door het groote aan bod gedaald was tot 12 francs voor één Nederlandschen gulden. Industrie en handel worden met alle mogelijke regelingen overladen; onze bedrijven en winkels zijn leeg. De prijzen van nieuwe grondstoffen zijn het meervoudige van de prijzen der voorraadsartikelen van 10 Mei 40. Vanwaar moet het bedrijfskapitaal komen om weer te kunnen bevoorra den op het oude peil? Welke banken geven voldoende credieten? Waarom moest een geldsaneering worden doorgevoerd zonder dat ge lijktijdig een rijksbegrooting werd aangekondigd, die de departementen aan bepaalde uitgaven zou binden. Aansporingen tot spaarzaamheid hebben geen zin als de hoogste auto riteiten niet het voorbeeld geven. Spreker geeft toe. dat sinds de be vrijding veel nood werd gelenigd en dat de regeering al haar krachten heeft ingespannen om orde te schep pen in den chaos. We zijn echter niet tevreden over het geheele terrein van het regeerings beleid en hopen dat de regeering spoedig moge inzien, dat wij snakken naar vrijheid in het bedrijfsleven. Het initiatief worde terug in han den van de ondernemers gelegd. Tenslotte wijst spr. op de positie, welke de middenstand in de maat schappelijke ontwikkeling van ons land inneemt. Indien den midden stand gelegenheid wordt gegeven zich te ontplooien, dan zullen vele moei lijkheden overwonnen en een basis gen vinden in massa plaats, waar de fundeeringen moeten komen. Enkele noodwoningen zitten reeds onder dak. In de Hennequinstraat verscheen een nieuw trottoir, terwijl de trottoirs in de Nieviwstraat werden gerepareerd en opnieuw gelegd. Enkele elctriciteitslichtpunten ver schenen, terwijl verschillende wijken wederom werden voorzien van gas. Op de plaats waar voorheen Hotel Du Commerce stond, is men bezig 'n noodzaak te bouwen, terwijl ook de fa Belderok een noodzaak plaatst, daar. waar voorheen haar zaak was gevestigd. Een en ander stemt tot vreugde van de Oostburgsche bevol king en hoewel het een beetje afge zaagd klinkt, kunnen we nu melden: Er komt toch schot in. IJzendijke. Geslaagd. Voor het examen as sistent der invoerrechten en accijn zen, gehouden te Den Bosch en Den Haag slaagde de heer L. de Mul. rr^GEN Ir. C. STAF, hoofd van de di ctie van grondgebruik en landbouwherstel zijn £een maatre gelen op grond van het zuiverings besluit noodig, oordeelde de minis ter van Landbouw en Visscherij. ïpEN motorvisschersvaaxtuig is in ós Deurlo op een mijn ge- loopen. De vier opvarenden wor den vermist en zijn vermoedelijk omgekomen. voor vernieuwde welvaart gelegd zijn. Moge volk en overheid deze waarheid beseffen. De agenda Hierna werd de agenda behandeld. Besloten wordt daarna een dank brief aan Mgr. Hopmans te zenden voor den aan den middenstand gege ven steun gedurende 31 jaren en te vens aan den heer v. d. Boom, die zijn functie als directeur van het Dio cesaan Bureau heeft neergelegd. Dan brengt de geestelijk bonds- adviseur, kapelaan Vos, verslag uit van de werkzaamheden sinds de her oprichting. De Diocesane Bond omvat thans 2030 leden. Er zijn vele moeilijkhe den te overwinnen geweest. Lande lijk noeh diocesaan gaat het vlot. Een gebiedende eisch. Kapelaan VOi, releveert dan hoe aan een nieuwe gemeenschap ge bouwd moet worden volgens de richt lijnen van Quadragesimo Anno. Daar toe moet men niet zijn toevlucht ne men tot een eenheidsorganisatie, maar zorgen, dat de eigen beginselen volle dig tot hun recht komen, middels de eigen katholieke organisatie. Achtereenvolgens belicht spr. dan de onderwerpen Kernvorming, San tos en Retraite. In het Diocesaan Maatschappelijk Bureau zal rector van Duyse, de ac tie van de K.A. op zich nemen. Het opkomen van het zelfstandig klein bedrijf is in het belang van kerk en maatschappij. De middenstand moet voor het kleinbedrijf op de bres staan. Het kleine zelfstandige bedrijf moet weerbaar gemaakt worden. Problemen van concerns, enz., zul len aan de orde komen. De middenstanders zullen in de komende jaren op dit terrein dub bel attent moeten zijn, omdat de publieke opinie tegen hen is. Mobilisatie van katholieke midden standers in den middenstandsbond is een gebiedende eisch. De begrooting 1946 wordt dan goed gekeurd met dien verstande, dat de aan de KJMV te verleenen subsidie met f 250 wordt verhoogd. Over de vastgestelde contributie ontspint zich een discussie. Deze blijft vastgesteld op f 15 per jaar. Tot voorzitter wordt gekozen de heer M. Oomens te Breda. Aan de koofdbestuurstafel komen voorts te zitten de heeren: Slootmakers (Oos terhout), van Arendonk (Breda), Al- bert Lockefeer (Hulst), Havermans (Bergen op Zoom) en Jos van Tilburg (Alphen). Op voorstel van de afd. Oosterhout zegt het bestuur toe krachtig te zul len ijveren voor een spoedig heroptre den van de R.K. vakorganisaties (N. R.K.M.). Tenslotte wordt het nieuwe bestuur geïnstalleerd. In den namiddag sprak mr. Bagh, van de N.R.M.V. over de publiekrech telijke organen. OFF- MEDEDEEL1NGEN DlSTR.KRING VLISSINGEN Alle namens bovengenoemden kring door den gemeentelijken woningdienst te Vlissingen en tevens de door plaat selijke agentschappen uitgereikte en nog uit te reiken machtigingen voor den aankoop van 600 gr. zachte zeep en 600 gr. reinigingsmiddelen, bene vens twee stukjes harde zeep, welke hoeveelheden op deze speciale aan koopmachtigingen door een onjuiste instructie van het commissariaat Noodvoorziening vermeld zijn, wor den thans ongewijzigd geld verklaard per aakoopmachtiging voor: 1 kg groene zeep, l kilo soda-vervangend poeder. 2 kg waschpoeder. 2 kg schuur poeder, 2 bezems en of borstels. 192-o RIJKSBUREAU CHEMISCHE PRODUCTEN. Op het rijksbureau chemische pro ducten, Benoordenhoutscheweg 46, 's-Gravenhage. kan uitsluitend op Maandag, Dinsdag en Woensdag of na voorafgaande afspraak bezoek worden ontvangen. Ten einde teleurstelling te voorkomen, en in het belang van de bezoekers zelf, wordt er de aandacht op gevestigd, dat op de andere dagen der wet t in verband met de werk zaamheden, geen onderhoud kan wor den toegestaan. l67-oo RECTIFICATIE. De Prov. Voedselcomm. v. Zeeland maakt bekend, dat voor eieren, gele verd vóór 29 April 1945 moet worden uitbetaald f 1.32 per kg, en niet zoo- als eerder vermeld f 2.32. 193-o OPHEFFING MAATREGELEN VEEHOUDERIJ. Het ministerie van Landbouw, Vis scherij en Voedselvoorziening maakt bekend, dat het thans mogelijk is eenige maatregelen op het gebied van de veehouderij op te heffen. Zoo zul len met ingang van 15 Nov. a.s. de taxatiemarkten voor gebruikvee wor den afgeschaft en met ingang van 19 November de taxatiemarkten voor paarden verdwijnen. Het verplicht wegen van ieder huisslachtingsvarken wordt met ingang van heden verval len verklaard. De aankoopvergunnin gen voor gebruiksvee, zoowel als voor paarden, zijn verhoogd tot f 1.50 per kg. geslacht gewicht, terwijl met te rugwerkende kracht ingaande 28 Oc tober jl. de wintermelkprijs is ver hoogd met f 0.03 per kg. melk. De veehouders worden voor nadere bij zonderheden verwezen naar desbe treffende afzonderlijke publicaties. 126.oo RIJKSBUREAU GENEES- EN VERBANDMIDDELEN In verband met een interne verhui zing van enkele afdeelingen van het rijksbur. genees- en verbandmiddelen te Amsterdam, zijn deze afdeelingen m.i.v. Maandag 12 Nov. '45 onder een ander tel. nummer aangesloten, t.w. afdeeling beheer (Tesselschadestr. 31) (distributie geneesmiddelen, etc.) no. 87441, economische afdeeling (Vondel straat lie) (in- en uitvoer, enquetee- ringen, planning, etc.) no. 87111. De on der de afd. beheer ressorteerende sec ties: instrumenten'verplegingsartikelen ijzer/staal en- röntgenfilms'brillen/gla- zen, zijn onder no. 87111 te bereiken. Het nummer der sectie Insuline blijft 86018. 194-oo AFSCHAFFING TAXATIEMARKTEN VOOR RUNDVEE. De verplichte taxatiemarkten voor gebruiksvee worden met ingang van Donderdag 15 November a.s. opgehe ven. Bij den handel in gebruiksvee blijven evenwel aankoopvergunningen vereischt. Het vervoer van runderen moet door geleidebiljetten gedekt zijn, teneinde te bereiken, dat de be drijven, waar, het zij door oorlogs handelingen, hetzij door andere om standigheden, te weinig vee aanwe zig is, in de eerste plaats in de ge legenheid komen hun veestapel aan te vullen. Verder blijven de maximum prijzen voor het gebruiksvee van kracht. De overnamemarkten voor slachtvee evenals de verplichte veele vering, blijven bestaan, aangezien het anders zeer twijfelachtig zou zijn of het vleeschrantsoen voor de burger bevolking zou kunnen worden gehand haafd. Door 't opheffen van de taxatie markten is het echter niet meer mo gelijk. dat gebruiksvee wordt gele verd ter voldoening aan een last tot levering in verband met den opgeleg- den aanslag. Overwogen wordt verder op korten termijn om verlichting toe te passen, in die gevallen, waar de veestapel zeer sterk door de veelevering is of zou worden aangetast, indien aan den aan slag zou worden voldaan >25-oo IN VOER-BETA LINGS VERGUNNIN GEN CHEMISCHE PRODUCTEN. In aansluiting op de publicaties be treffende het onlangs door Engeland aan Nederland verleende handelsere- diet deelt het rijksbureau voor che mische producten te s'-Gravenhage thans mede, dat binnen het kader van dit crediet een dezer dagen de invoercontingenten, van al dan n et met name genoemde chemische pro ducten aan dit rijksbureau ter be schikking zullen worden gesteld, met het verstrekken van invoer-betalings- vergunningen ten laste dezer contin genten, kan ^derhalve in principe van heden af een aanvang weden ge maakt. Aanvragen ter verkrijging eener in voer betalingsvergunning ten behoove van den invoer uit Engeland en ove rige tot 't z.g. „sterlingblock" behoo- rende landen, van onder het R C P. ressorteerende arttkelen, dienen reent streeks bij dit bureau te worden op gezonden. Men is verplicht daarbij van de voorgeschreven formulieren, welke bij de kantoren van de kamer van koophandel en de diverse deviezen- banken verkrijgbaar zijn gesteld, ge bruik te maken. De beschikbare m'd- delen zijn dermate beperkt, dat m- voer-betalingsvergunningen in begin sel slechts kunnen worden verstrekt ten behoeve van den import van die producten, welke in een zeer drin gende Nederlandsche behoefte voor zien. terwijl slechts offertes teven concurreerend gestelde prijzen in be handeling genomen zullen worder I68-00 Rob James en Toni 85) Stalker fluistert Rob zijn plan in en deze begeeft zich, als de mannen de rotsspleet zijn ge passeerd. met het veroverde ge weer naar de rotsrichel. Kruipend, om geen mikpunt te bieden en dek king zoekend, bereikt hij het dal waar hij zich verschanst achter een grote steen en met zijn geweer het pad over de rotsriche) kan be strijken. De mannen su-aii uuuaacn de uitgang, maar hoe ze ook schreeuwen, er gebeurt niets; de steen draait niet op zij. Ze vc'- moeden onraad en gaan naar oe rotsspleet om te zien wat er mei den man die de wentelende st""'i moet bedienen, gebeurd is. Roo:° Ted zal voorop gaan. Stalker he-rt zich opgesteld, juist om de hoek van de gang.

de Stem | 1945 | | pagina 3