Stad en Land Nieuwe boiMx«ni De moeilijke reis naar Zeeuwsen-Vlaanderen WERKLOOZEN moeten aan den slag IN T KORT Statenvorming in Duitschland OFF- MEDEDEEÜKGEN 30 SEPT. TOT EN MET 13 OCT. ALLE BONKAARTEN 511 200 gr. bloem 130 131 732 733 734 735 250 gr. gort 125 gr. jam 200 gr. kaas 200 gr. zout 225 gr. huisïuieep BONKAARTEN 511 A. B,C 700 t.m. 705 800 gr. brood 106. 707 400 gr. brood 708 500 gr. peulvruchten 709 400 gr. suiker 710 125 gr. boter 711, 712 125 gr. margarine 713 100 gr. vet A 750 1 doosje lucifers B750 800 gr. brood BONKAARTEN 511 D D 750. 751 800 gr. brood D 752 250 gr. rijst, rijste bloem of kindermeel of 225 gr. kinder biscuits (3 rants.) D153 500 gr. suiker D 754, 755 125 gr. boter D 756 125 gr. margarine INLEGVELLEN D 17 800 gr. brood E19 250 gr. rijst, rijste bloem of kindermeel of 225 gr. kinderbis cuits <3 rantsoenen) E16 2 rants, eenheids- zeep TABAKSKAART 52 2 rants, tabaksart. «geen import-sigaretten) TOESLAGK AARTEN M 41 A, M 42 A „brood" 400 gr. brood M41A. M42B „boter" 125 gr. margarine M 41 A „vleesch" 100 gr. vleesch M 41 „aardappelen" 1'2 kg. aardappelen 30 SEPT. T.M. 6 OCTOBER A 751, B 751 1% liter melk C 151 3»A liter melk D 757, 768 3 liter melk 740 100 gr. vleesch 741, B 752 1 kg. aardappelen 714 2 kg. aardappelen TOELICHTING. Op bon 733 zal 100 gr. volvette of 40 f- kaas en 100 gram magere of 20 4 kaas worden geleverd. Op bon 52 der Tabakskaart mogen de eventueel nog bij den handel voorradige Engelsche en Amerikaansche import-cigar etten niet worden verkocht. Deze import cigaretten moeten bewaard worden tot t.z.t. weer een bon voor im port-cigaretten wordt aangewezen. Op bon D 750 mogen ook 8 rant soenen beschuit (560 gram) worden afgeleverd in plaats van 800 gram brood. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 28 September van des middags 12 uur af worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk en aardappelen, waarop eerst met ingang van Maandag 1 October mag worden afgeleverd. Zelf verzorgers voor graan, vleesch melk of aardappelen moeten op door den distributiedienst te be palen dagen aldaar inleveren resp. de bonnen voor brood, vleesch, melk en aardappelen. Zelf verzorgers voor boter kun nen op de aangewezen bonnen voor de artikelen boter, margarine en vet by de zuivelfabrieken boter betrekken. Aan personen, die destijds bon 253 algemeen hebben ingeleverd kan thans 100 gram zuidvruchten worden afgeleverd. Hoe een edc:aclitbare in zijn stief gemeente kwam ER ILLUSTRATIE van de moei lykheden, welke de verbmdmg via België den Zeeuwsch-Vlaming dagelijks berokkent, zij het vol gende vermeld: Eén dezer dagen wilde de bur gemeester van een der gemeenten, welke Westelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren geadopteerd hebben, zelf eens komen kijken hoe erg het er wel is. Terzijde zij opgemerkt, dat de toestand hem nog bar tegen viel. Zijn Edelachtbare zou één dag nemen voor ce heenreis, één dag voor zijn bezoek en den derden dag teruggaan Vanuit Holland nam hy den meest voor de hand liggenden weg en kwam op den eersten dag in Goes aan. Daar kreeg hij de onverklaarbare, infor matie, dat hij niet naar Zeeuwsch- Vlaanderen kon, tenzij door terug te rijden en via Bergen op Zoom— Antwerpen en Kapellebrug. De reis va-n ongeveer 125 K.M. om een hemelsbreeden afstand van onge veer 30 K.M. af te leggen kon dienzelfden dag niet meer geschie den en logeeren te Goes was dus c»e eenige oplossing. Den volgenden dag werd de verdere tocht aan vaard. In Antwerpen ligt echter 'n tun nel onder de Schelde. De c.oor gang kest 10 francs. Het gezelschap van den burgemeester bleek deze niet te bezitten: een zilveren gulden bood evenwel uitkomst en kon den tunnelwachter vermurwen voor d?n terugrit had de Edelachtbare enkele francs van zijn gastheeren kunnen leenen). Zeer bly was de adopteerenoe burgemeester, dat hij op den weg naa'r zijn stiefgemeente op de 60 K.M. over Belgisch grondgebied geen panne aan auto of bancen had gehad. De voorraad zilveren guldens zou niet groot genoeg zijn geweest om de kosten daarvan te dekken. Hoeveel tijd, benzine en geld rvE REGEERING acht thans ■^^het oogenblik gekomen om op grooter schaal arbeiders op te roepen zoowel oor den weder opbouw, vooral in de verwoeste gebieden, zooals Noord-Limburg, Arnhem, de Veluwezoom, Bra-1 bant, als voor oogstwerkzaamhe- den. Wie arbeid weigert ont-' vangt gee** uitkeering meer, al dus commentarieerde Minister Drces den inhoud van zijn op 7 September gehouden radiorede. Bovendien zullen uit een gezin, waaraan werkloosheidsuitkeering verstrekt moet worden, alle rede lijkerwijs in aanmerking komende gezinsleden (niet de vrouw en na tuurlijk niet degenen, die nog on derwijs genieten) zich bij de ar- beidsbureaux moeten doen inschrij ven en bereid moeten zijn werk te aanvaarden. De geldzuivering zal ook ten aan zien van den arbeid een goeaen invloed hebben. Nu het zwarte geld uit den omloop is genomen en de zwarte handel, vooral ook in ciga- garetten, stellig sterk terug zal loopen, zullen vele jonge men- schen, die geregelden arbeid ont wend waren, of daartoe nooit wa ren gekomen, tot hun eigen heil gaan zien, dat dat weer een le vensvoorwaarde is geworden. Intusschen zou het in hooge mate onbillijk zijn de omvangrijke werk loosheid, die er vooral in de groote steden nog is, aan de arbeiders te wijten. Zooals ik reeds eerder zei- de, kunnen velen in de bedrijven, waar ze werkten, niet aan oen gang. Waar die mogelijkheid wel bestaat wordt veelal weer flink aangepakt, besloot de minister. voor het koopen van francs, die men moet hebben voor een reis door België met huidige auto's en banden op deze wijze elk uur verloren gaat en sedert No vember 1944 verloren gegaan is, kan moeilijk in cijfers worden uit gedrukt. IN DE AMERIKAANSCHE zone van bezet Duitsch land zullen drie staten, nl. Hes sen, Wurtemberg en Beieren worden gevormd, elk met een eigen bestuur. Dit was de in houd van een proclamatie van generaal Eisenhower, meldde het Alg. Duitsche Voorlichtings bureau. Lt. Generaal Clay ver klaarde te hopen, dat spoedig de te Potsdam gedachte centrale Duitsche bestuursinstelling te Berlijn kan worden geïnstal leerd. De land- of staatsbestu ren zullen onder deze centrale bestuurslichamen werken. TJOOR DEN POOLSCHEN minis ter-president is onlangs een verklaring afgelegd dat er geen politieke strijd kon worden gevoerd tusschen de thans bestaande po litieke partijen. AAN DE DRAAD- en kabelfabriek te Amsterdam zijn 200 arbeiders in staking gegaan, omdat er vrou welijke gedetineerden uit de kam pen te werk gesteld zouden worden in die afdeelingen, waar vrouwe lijke werkkracht ontontbeerlijk is. Aan de katholieken in Zeeuwsch" Vlaanderen- Wij komen in Z. Vlaanderen geen stap verder op het terrein van de politieke organisatie der Katholie ken, zoo schrijft ons de heer Alb. Lockefeer te Hulst. Binnenskamers •wordt or zonder twijfel geredeneerd en getwist, maar naar buiten is de «etie nihil. Is dit systeem van af wachten, van de kat uit den boom Kijken, een jaar na onze bevrijding, nog goed te praten? nomieke"bze.Vlch aan de ..politieke zetten op het sehaikhnt-ri der nood-gemeenteraden én zeer te recht. velen hebben zich aan"oovèll andere zaken geergerd, mm h. is bij ergernis gebleven. Van een wén «f r v ChtlRe groepeering der Ka tholieken, een samenwerking tusschen jong en oud, een zich uitspreken ove? wat er leeft in de hoofden en harten is geen sprake. Straks staan wij voor verkiezingen en het is plicht elkaar tijdig te vin den, om invloed te kunnen uitoefe nen. Een uitwisseling van gedachten ♦en discussie over meeningen en ideeën, is. om te beginnen, noodig in Kath<>lieke parochie, om de mfeke or ggen Voor een hechte po- meice groepeering. town'Vthr mof3"'' l0S Van elkaar 'en Pn met z«n eigen gedach- men wil i: en wenschen, zoo ko- «'den ook n, ZEvim0eJi aanSePakt K in Z.-viaanderen, waar 2/3 van de Zeeuwsche Katholieken wonen. Laten wij beginnen met te vergade ren: de ideeën van dezen tijd eens on der de loupe te nemen, het punt van politieke organisatie der katholieken vrijuit aan de orde te stellen, de mo gelijkheden te bezien om jongeren en oudern tot samenwerking te brengen Wat nu gebeurt is onverantwoorde lijk; er gebeurt namelijk niets. Het is wel gemakkelijk, om de zaak op zijn beloop te laten, maar zij, die tot leiding geroepen zijn, schieten te kort als /.e niet aanpakken. Ons volk moet wakker gemaakt worden, moet weer belangstelling gaan toonen voor din gen, waarbij buurtfeesten en dans partijen niet noodig zijn. Wie helpt? Wie steekt mede de han den uit de mouwen? Te vroeg is het niet het is tijd, dat aangepakt wordt Waar gewerkt wordt, komen resulta ten, waar niets gedaan wordt, dut ten we in, terwijl waakzaamheid toch geboden is. Willen wij het samen probeeren en een comité vormen, dat in Z.- Vlaanc,eren aan het werk gaat, om de katholieken staatkundig te vormen en te organiseeren? Wie meldt zich aan, om een plan de campagne- te helpen opstellen en achte?Pw ,J?ngerpn' b'yft niet rr Pt- mee: de taak is f™? pn Uw inzet ten volle waard. Laat u hooren op vergaderingen, sluit U met op in isolement, daar mee is onze gemeenschap niet ce- *e?r< Lockefeer verwacht achaesiebetuigingen en wel zoo spoedig mogelijk. PEN WOORDVOERDER in het Vaticaan heeft ontkend, dat het Vaticaan het herstel van de mo narchie in Spanje wenschte. rpuSSCHEN MAC ARTHUR en t.en Japanschen keizer heeft 'n onderhoud van 38 minuten plaats gehad. Alleen een tolk was er bij tegenwoordig. Het onderhoud heeft plaats gehad op verzoek van den keizer. r>ENERAAL EISENHOWER heeft generaal Patton verzocht hem verslag te komen uitbrengen over zijn bestuur van Beieren. Patton zou verklaard hebben, geen nood zaak voor de een de'iazificatie-pro- graaima bij de bezetting van Duitschland" te zien. JgEN COMMISSIE, is ingesteld teneinde de regeering van ad vies te dienen met betrekking tot den bouw van vliegtuigmateriaal hier te lande. Aan deze commissie is tevens de opdracht verstrekt tot het doen van voorstellen teneinde in het belang van de werkgelegen heid en de ontwikkeling van een nationale vliegtuigindustrie, de Ne derlandsche industrie in te scha kelen bij de voorziening in de be hoefte aan vliegtuigen in Neder land T\E DUITSCHE VLOOT zal in drie deelen gesplitst worden, die resp. Engeland. Rusland en Amerika ten deel zullen vallen, deelde president Truman mede. TJE MINISTER van Oorlog, zal 9 en 10 October een bezoek aan Berlijn brengen voor het uitreiken van onderscheidingen aan de Air- bom Decision, die een jaar gele den te Nijmegen is geland. BUSVERBINDING TERNEUZENj SAS VAN GENT. Met ingang van 1 October zal de busdienst Terneuzen-Sas van Gent -Selzaete (B.) worden hervat. Middelburg Zitting van het Tribunaal. Als eerste werd voorgeleid de 49-jarige H. S. F., kok bij de S.M. „Zeeland" op wachtgeld, thans wonende te Mid delburg, wien ten laste werd gelegd, dat hij sinds 1942 zijn sympathieën aan de NSB verpand had en zijn culi naire capaciteiten ten dienste van de weermacht had gesteld. Mr. A. Kui pers voerde als verzachtende om standigheid aan de moeilijke finan- cieele positie van verd.'s groot gezin. Ten aanzien van den 52-jarige F. Kw. vermeldde de dagvaarding lid maatschap van de NSB sinds Sept 40 en gunsten aan den bezetter als boe renleider en wnd. burgemeester van St. Laurens. Mr. van Hasselt uit Ber gen op Zoom gaf staaltjes van de voorlichting van „goede zijde" in 40. wees erop dat verd. zichzelf ontwik keld heeft en naar beste weten heeft gehandeld en viel de getuigenverkla ringen aan. Ja. Ca. D. 23 jaar oud, uit Middel burg, heeft een Duitsche soldaat aan krijgsgevangenschap pogen te onttrek ken door hem kleeren en een ver- valscht persoonsbewijs van haar va- dei te verschaffen. Mr. F. W. Adriaan se achtte dit eerder een sentimen- teele liefdesgeschiedenis dan steun aar den vijand. Den Ritthemer J. J. W. werden werk zaamheden voor de weermacht, het uiten van bedreigingen en het bren gen van den Hitlergroet ten laste ge legd. Mr. P. C. Adriaanse achtte het laatste, hetgeen verd. erkende, vol doende met interneering tot nu toe gestraft; de overige feiten zijn z.i. onbewezen. Tenslotte stond de 50-jarige J. W. groententeler uit Koudekerke terecht Lidmaatschap van de NSB sinds 1937 colportage met De Zeeuwsche Stroom lidmaatschap van NVD en activiteit voor de Winterhulp werden hem aan gerekend. Verd. erkent principieel N.S.B.'er te zijn, nu nog „want het program is niet veranderd In alle gevallen volgt over 14 dagen de uitspraak. Philippine Bevrijdingsfeest. Ook Philippine heeft den lsten bevrijdingsverjaardag plechtig gevierd. Niettegenstaande 't slechte weer heeft men Zaterdag toch kunnen beginnen met een rijk pro gramma. Natuurlijk werd de dag in gezet met een dankdienst om 10 uur waaronder de pastoor een herden kingsrede hield en onze gevallen sol daten en burgers herdacht. Ook de wnd. burgemeester heeft een rede ge houden. Men heeft 2 dagen gevierd en het comité kan tevreden terug zien op de goed geslaagde organisa tie, want alles was keurig in orde, Vooral de muziekkorpsen en de turn- clubs uit Sas van Gent hebben het hare bijgedragen om het feest goed te doen slagen. DISTRIBUTIE KR ING GOES. Uitreiking brandstoffen aan geêvacueerden. De directeur van den distributie- dienst te Goes deel t mede dat ge ëvacueerde personen een formulier kunnen afhalen ter verkrijging van rantsoenbonnen brandstoffen. De uit reiking geschiedt in het Beursgebouw ingang Stalstraat, op Maandag 1 Oct. a.s. des morgens van 9—12 uur en des middags van 13.3017 uur. De ingevulde en onderteekende for mulieren behooren op Woensdag 3 Oct. a.s. in de brievenbus van het distributiekantoor Ravelijn 2 a gede poneerd te worden. De data van de verstrekkingen der rantsoenbonnen zullen zoo spoedig mogelijk worden gepubliceerd. Distributie van petroleum voor kookdoeleinden. De directeur van den distributie- dienst te Goes, maakt bekend, dat met ingang van 1 Oct. a.s. voor de distri butie van petroleum voor kookdoel einden voor het geheele land een uniforme regeling zal worden getrof fen. In verband hiermede zijn alle kaarten U 505 en U 506 met ingang van dien datum ongeldig. Naar aanleiding hiervan zullen aan vraagformulleren voor nieuwe petro- leumkaarten voor kookdoeleinden worden uitgereikt op Maandag 1 Oct. a.s in het Beurgebouw tusschen 9-12 en 13.30-17 uur, echter alleen aan hen, die reeds in het bezit van een der bovengenoemde kaarten zijn. Op Woensdag 3 Oct. a.s. op dezelfde plaats en uren zal tot uitreiking der nieuwe petroleumkaarten worden over gegaan. Alle nieuwe stamkaarten van het gezin dienen te worden overge legd, benevens het ingevulde en on derteekende formulier. Aan de ach terzijde van het formulier dient het gezinshoofd bon 244 algemeen van de bonkaart 10e periode van elk der ge zinsleden in de vakjes l t.m. 14 te plakken. 239-o D.K. 's-HEER ARENDSKERKE. Uitreiking petroleumkaarten voor kookdoeleinden. De uitreiking van petroleumkaarten voor kookdoeleinden aan personen die thans in het bezit zijn van een kolen kaart U505 of van petroleumkaarten U 506, zal op de volgende data en plaatsen gehouden worden: 1 October: Baarland 9.30-12 u. Oude- lande 13.30-16 u. Heinkenszand 9-12 en 13-16 uur. Hoedekenskerk 9.30-11.30 u. Kwadendamme 13.30-15.30 u. 2 October: Borssele 9 30-12 en 13-15 u. Driewegen 9.30-12 u. Eilewoutsdijk 13.30-15 u. 's-Gravenpolder 9.30-12 en 13-15.30 uur. 3 October: 's-Heer Aienskerke 9-12 en 13-16 uur. Ovezande 9.30-12 en 13- 15 u. Kapelle 9.30-12 u. Biezelinge ook voor iwoners van Schore 13.30-16 u. 4 October: Nieuwdorp S-12 en 13-16 u. 's-Heerenhoek 9.30-12 en 13-15 u. Wemeldinge 9.30-11 u. Kattendijke 13- 15.30 uur. 5 October: Lewedorp 9-12 en 13-16 u. Wolfaartsdijk 9-12 en 13-16 u. Kloetin- ge 9.30-11 u. Wilhelminadorp 13-15 u. 6 October: 's-Heer Hendrikskinde- ren 9-11.30 u. 's-Heer Abtskerke 9.30- 11.30 u. Nisse 9-11.30 uur. Meegebracht moet worden het in gevulde formulier MD 323-10, waarop aan den achterkant de bonnen 244 Algemeen opgeplakt moeten zijn, en de TD's van alle gezinsleden. Uitge reikt wordt aan alleenwonende l kaart U A 510, aan gezinnen van 2 t.m. 5 personen 1 kaart U A 510. aan gezinnen van 6 t.m. 10 personen 1 kaar' U A 510 plus 1 kaart U C 510 en aan gezinnen van elf personen en meer 1 kaart U A 510 en 2 kaarten U C 510. Op plaatsen waar een geheele dag zitting wordt gehouden, moeten des voormiddags de personen komen wier familienaam begint met een der let ters A t.m. M en des namiddags die met de letters N t.m. Z. Waar maar een halve dag zitting wordt gehouden, het eerste uur de letters A t.m. M en het tweede uur de letters N t.m. Z Uitreiking bonkaarten voedings middelen. In verband met bovenstaande uitrei king wordt de bonkaartuitreiking in de week van 1-6 October 1945 uitge steld. Deze zal worden gehouden: te Eilewoutsdijk op 22 Oct. 1945; te Kwadendamme 23 Oct. 1945; te Baarland 24 Oct. 1945; te Oudelande 25 Oct. 1945; te 's-Gravenpolder 26 Oct. 1940; te Wemeldinge 27 Oct. 1945. Deze verandering voor 's-Graven polder en Wemeldinge betreft alleen die personen die hun bonkaarten moes ten afhalen in de week van 1 t.m. 6 October 1945. Belanghebbenden worden verzocht deze verandering onmiddellijk op hun inlegvel aan te teekenen. 236-o DISTRIBUTIED. KABBENDIJKE. Na-uitreiking bonkaarten lie per. op Maandag 1 October. Te Krabbendijke op het gemeente huis in onderstaande volgorde: Inwoners van Krabbendijke van 9 tot 10 uur; Rilland-Bath van 10 tot 11 uur; Waarde van 11 tot 11.30 uur; Kruiningen-Hansweert van 1.30 tot 2.30 uur; Ierseke van 2.30 tot 4 uur. Meebrengen bon 240 Algemeen. WUziging in de openstelling der Agentschappen. Met ingang van 1 October 1945 zal op de verschillende agentschappen als volgt zitting worden gehouden: Te Ierseke 's Maandags van 9 tot 12.30 en van 2-4 uur voor inlichtingen Donderdags van 9-12.30 en van 2-5 u. uitreikingen; te Kruiningen Dinsdags van 9-12 voor inlichtingen; Woensdags van 9-11 en Vrijdags van 9-12 uur voor uitreikin gen; te Hansweert Dinsdags van 2-5 u. voor inlichtingen, Vrijdags van 2-5 u. voor uitreikingen; te Rilland-Bath Woensdags van 2-5 voor inlichtingen; Zaterdags van 9-12 voor uitreikingen; te Waarde iedere werkdag behalve Zaterdags van 12-1 uur. Het kantoor te Krabbendijke is voor het publiek geopend iedere werkdag behalve Zaterdags van 9-12 uur. De Leider is alleen te spreken voor zaken, die niet door de loket-ambte naren kunnen worden afgehandeld en wel des Dinsdags, Woensdag, Don derdags en Vrijdags van 10 tot 12 u. Uitreiking van petroluem voor ver lichting over de maand September. Aan degenen die over de maand Aug. petroleum voor verlichting heb ben ontvangen zal over de maand Sept. 1 rts. petroleum verstrekt wor den op onderstaande data: te Krabbendijk op Zaterdag 29 Sep tember van 9-12 uur op 't kring- tooi te Rilland-Bath op Zaterdag 29 Sept. van 9-11 uur; te Waarde op Maandag 1 Oct. van 12-1 uur de letters A t.m. K.; op Dinsdag 2 Oct. van 12-1 uur de let ters L t.m. Z; te Kruiningen op Maandag 1 Oct. van 9-1 uur; te Hansweert op Dinsdag 2 October van 2-2 30 uur; te Ierseke op Maandag 1 Oct. van 9-10 uur. 237-o PROV. VOEDSELCOMMISSARIS VOOR ZEELAND. MESTCONTRACTEN VARKENS. De Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland maakt in overeenstemming met een desbetreffende instructie het volgende bekend: 1. De in 1944 gecontracteerde var kens moeten vóór l November 1945 op de bekende leveringsplaatsen worden geleverd aan de vertegenwoordigers van het Bedrijfschap voor Vee en Vleesch. Wie niet aan deze verplich ting voldoet anderen hebben ook geleverd zal moeilijkheden krijgen bij de a.s. huisslachting. 2 De in 1945 gecontracteerde var kens voor Oost Z.-Vlaanderen te vens de na de bevrijding opgelegde- extra contractplicht 1944-1945 moe ten niet verplicht geleverd worden, terwijl thans ook geen verplichting tov contracteeren meer bestaat. Men kan dus naar keuze de varkens afleveren aan de „Centrale", doorhouden voor huisslachting, indien men daarop recht heeft, of verkoopen aan eer, landbouwer of landarbeider die een geldige aankoopvergunning bezit, dan wel leveren op naam van iemand, die nog contractplicht 1944 heeft. Indien men 't contractvarker wenscht te verkoopen of overschrij ven op huisslachtvergunning, dai dient uiterlijk 31 October 1945 het contract bij den P.B.H. te zijn inge leverd. Voor Z. en N.-Beveland e-n Walcheren. Uitreiking B.O. ontvangstbewijzen aan Walehersche Veehouders. Nogmaals worden de veehouders uit Walcheren, die in de maanden M? en Juni 1944 jongvee aan het Bureau Ontruiming hebben overgedragen .r, de gelegenheid gesteld tot het afha len van een desbetreffend ontvangst bewijs. De zitdagen worden als volgt fee* houden. Voor veehouders geëvacueerd in Z. en N.-Beveland. Te Goes, Dinsdag 2 October a.s. v 1 tot 4 uur, Kantoor PVC, Wijngaard straat, Kamer 2. Voor veehouders nog verblijf hou dende in Walcheren. Te Middelburg, Donderdag 4 Gr\ a.s. doorloopend van 11-3 uur Kavv toor dhr. Wielemaker. Na deze zitdagen zullen er ge^r meer gehouden worden. De bewijze i kunnen dan alleen nog op de Af 1 Veehouderij te Goes worden afgehaald Pluimveehouders. Nogmaals worden de pluimveehou ders, welke een aanslagkaart voo de eierlevering 1945 hebben ontvan gen. dringend aangemaand deze aai.- slagkaart bij hun PBH in te leveren. Dit is van belang voor het betaler, van den toeslag op de eieren, gele verd vóór 29 April jl. 235-a

de Stem | 1945 | | pagina 3