Vught in opspraak Siad en Land Dr Ht Het communiqué der Groote Drie RUIME ENORME SCHADE IN 'T KORT 2^000 JONGE Duitsche krygs- gevangenen zullen per maand worden vrijgelaten, opdat de kolenproductie in het Roerge bied opgevoerd zal kunnen wor den. orte Zondags meditatie Nieuwe bonnen] Zware beschuldigingen tegen de kampleiding Toepassing van moKenmethodes Gevangenen die bevoorrecht worden WE HEBBEN DEZE WEEK al 'ets gezegd over een scherpe aanklacht tegen de toestanden in het kamp van Vught, zooals die was vervat in een brochure van Ds. Wijhe. De ..Helmondsche Courant" geeft nadere uittreksels uit die bro chure, welke ontstellende toestanden aan het licht brengt. We laten daar uit nog het een en ander volgen. tvs. WIJHE dan vertelt van een rapport, uitgaande van den kamparts, den ingenieur hoofd van den technischen dienst, den kamp predikant, den kampaalmoezenier en den personeelschef. Dat rapport toespreekt de houding der leidende figuren zeer openhartig De apatische houding van den com mandant heeft tot gevolg, dat die fi guren zich naar voren dringen, welke ten eenenmale incapabel zijn hun taak te overzien, aan welke onontwikkelde en tevens onbeschaafde figuren de commandant de leiding practisch overlaat. Eerst na drie maanden werd de eerste Stafvergadering gehouden op herhaald aandringen van enkele leden en waarop geen enkele ideëele vraag naar voren kwam. Voorzoover ze aan de orde kwamen werden met dooddoeners gebagatelliseerd. Bij de discussie zweeg de kampcomman dant geheel. Ziedaar de leiding die nog steeds gehandhaafd is tot op den huidigen dag. Onder den commandant stond toen practisch een 20 23-jarige jongeman van wien het begrijpelijk is, dat hij onmogelijk over voldoende achter grond in zijn leven beschikt om zich op natuurlijke wijze in een dergelijke positie te kunnen handhaven. Ook voor de andere personen wordt aangetoond hun tekort aan kwaliteit en capaciteit. Rapport van de O.I.W. Het tweede rapport was van de Commissie voor kamp-aangelegen heden ingesteld door de afdeeling Vught O.I.W. Het constateert ook. dat er van een weldoordachte prin cipieele houding geen sprake is. Het dringt sterk aan op selectie en bijzondere scholing van de bewaking, het wijst op de omgang met geïn terneerde vrouwen en meisjes, op de gevaren van ontvluchtingen. (In Fe bruari lag Vught n.b. nog in de ge vechtslinie en bloedden de N.S.B.- gevangenen nog plannen uit ten bate van den vijand. In den nacht van 18 op 19 Februari ontsnapten niet min der dan elf gedetineerden). Dit rapport wees op het totaal ont breken van alles wat op opvoeding en voorlichting lijkt, terwijl n.b. een N.S.B.-intellectueel onder de geïnter neerden een lezing had kunnen hou den over de positie van het Joden dom in de historie. Het wees op den ontstellenden zwarten handel, die in het kamp be dreven werd, zelfs met de bewakers. Het constateerde herhaaldelijk een volkomen tekort bij de leiding. Het constateerde diefstal en brasserij bij den staf ten nadeele van de voedsel voorziening der geinterneerden. Het noemde de hoofdschuldigen bij name. Het wees er op dat de leiding dit al les wist en desondanks deze personen toch handhaafde. Het wees op de on voldoende voeding, het noemde de namen van bekende doktoren, die bereid zijn hun veroordeelende critiek met bewijzen te staven, evenals de kampdokter. Het noemde een serie barbaarsche straffen die waren toege past. Het laakte het gebrek aan ar beidsplicht en noemde een aantal voor de hand liggende werkobjecten. Het keurde af de onbegrijpelijke be voorrechting van een aantal ernstig- schuldigen, die op de bureaux een gemakkelijk leventje hadden en de weerzinwekkende pogingen van som mige employé's om van N.S.B.-meis- jes gunsten te verkrijgen door ze op hun kantoor te plaatsen, sigaretten en chocolade te geven, enz. Na verscheidene pogingen werd M.G. als het ware gesommeerd om tot saneering over te gaan. Er kwam een toezegging van ingrijpen. Re sultaat De leiding werd gehand haafd, de staf werd gehandhaafd, de dief werd behandhaafd, alleen een vrouwelijk lid van den staf werd op geofferd. Maarde onderteeke naars van het eerste rapport werden in den kortst mogelijken tijd, op een na, op zij gezet. Maar het resultaat LITURGISCHE KALENDER Zondag 5 Augustus, 11de Zondag na Pinksteren, 2de geb. v. O. L. Vrouw ter Sneeuw. Laatste Evang. v. O. L. Vrouw. Maandag 6 Aug. Gedaanteverande ring des Heeren, 2«le geb. v. d. H. Xystus, Credo Praef. v. Kerstmis. Dinsdag 7 Aug. H. Cajetanus, 2de geb. v. d. H. Donatus. Woensdag 8 Aug. H. Cyriaeus en Gez., 2de geb. A cunctis, 3de geb. naar keuze. Donderdag 9 Aug. H. Joannes M. Vianney (Pastoor v. Ars) 2de geb. v. d. Vigilie, 3de geb. v. d. H. Ro- manus. Laatste Evang. v. d. Vigilie. Vrijdag 10 Aug. H. Laurentius. Zaterdag 11 Aug. H. Mis van O. L. Vrouw op Zaterdag, 2de geb. v. d. H. Tiburtius en Susanna, 3de geb. v. H. Geest. was ook, btf duizenden en duizenden een niet te overwinnen minachting voor wat zich „Gezag" noemde en dat zich achter zijn onaantastbaar heid verschuilde en verschuilt om wantoestanden te handhaven en de eer der Nederlandsche cultuur en den eerbied voor het recht te grab bel te gooien. Strafexcerceeren. Tenslotte vermeldt Ds. Wijhe ook nog het een en ander uit een rapport van twee oud-illegalen, die de kamptoestanden van nabij kennen. O.a. vertelt hij van een sociale ver zorgster, die vrouwen eenige uren in de sneeuw liet staan met kapotte schoenen of ze eenige uren met hun neus (en met de handen boven het hoofd) tegen den muur liet staan. Een verzoek van den kamparts om zwangere vrouwen met slecht weer binnen op appèl te roepen, werd niet ingewilligd. De nieuwe bewakingstroepen, die sedert 6 Juni dienst doen, zochten reeds den eersten avond hun even- tueele persoonlijke vijanden: sarren, gymnastiekoefeningen, schoppen, slaan. Den volgenden dag straf-excer- ceeren, looppas, kikkeren, opstaan, vallen, sneller, sneller, door mul zand, aangespoord door geweerkolf en soldatenlaars. Dat strafexcerceeren geschiedt met schoeisel dat niet past, te groote of te kleine klompen. Dit walgelijke bedrijf is van a tot z af gekeken van de moffen. ,,9 Juni Zaterdagavond heerschte er een wild-west-stemming in het kamp. De gestraften moesten onder prikkeldraad doorkruipen, liggend op hun ellebogen voortkruipen (robben) aangespoord met stokslagen. Een on schuldige oude man werd neergesla gen. Door strafexcerceeren heeft een man zijn spraak verloren, een ander is bewusteloos gevallen en in de zie kenzaal van barak 40 opgenomen. Een Schotschen soldaat, belast met de bewaking van het hout, werd het te bar; hij nam van een der Nederland sche soldaten zijn revolver af en maakte er een eind aan. Familiebezoek. Aan den anderen kant zfjn er de gevallen van de gedetineerden, die regelmatig „boodschappen" bui ten het kamp mogen doen en dan meteen een bezoek aan huis bren gen, soms met een bewaker, soms alleen met een chauffeur. B.v. een zekere W. (zwarthande laar in textiel), een zekere J. (zwart handelaar, naaimachinemonteur), een zekere v. d. V. (aannemer van vlieg velden), die dan tevens hun familie bezochten, „maar maak het niet al te gek". Dan vertelt Ds. Wijhe nog het be kende geval van de auto, die op 4 Juni met drie leden van den civielen staf en vier gedetineerden naar Nij megen reed, om „werkmaterialen" te halen, die bij onderzoek van de auto bleken te bestaan uit sigaretten, cognac, nieuw voor-oorlogsch on dergoed van alle soort, vele blikjes vleesch, melk enz. Een van de leden van den civielen staf is na deze schoone gebeurtenis gearresteerd wegens deelname aan de Organisatie Todt. De betrokken gezagscorppagnie is verwijderd, er kwamen nieuwe be wakers, die echter begonnen op te treden als boven vermeld. Dit alles met naam en toenaam in de brochure vermeld. En telkens keert de vraag weer: Waarom wordt de leiding gehandhaafd Zulke beschuldigingen mogen van officieele zijde niet genegeerd wor den. Of men dient ze te ontzenu wen óf er moet een vlug en streng ingrijpen volgen. Nederlands goede naam staat op het spel. TN ONS BLAD van gisteren hebben wij reeds een gedeelte van het communiqué dier Groote Drie kun nen opnemen. Wij laten hier nog eenige aanvullende gegevens vol gen: UET uitvoerige communiqué, dat 6000 woorden bevat, vermeldt de instelling van een Raad van Ministers van Buitenlandsche Z.&- ken der vijf groote mogendheden, die in Londen za'l zetelen en die de vredesconferentie zal voorbe- reiaing alsmede de vredesverdragen met Duitschlands voormalige bond- genooten. Omtrent de herstelbetalingen is vastgesteld, dat Rusland deze zal verkrijgen in den vorm van goede ren uit de eigen bezettingszone. De Ver. Staten, Engeland en andere rechthebbenden verkrijgen deze uit de andere zones. Bovendien zal Rusland nog krr 15 procent van de industrieele instellingen pit de andere zones en 10 procent van de machine-installaties, waarte genover het voedsel en grondstof fen (o.a. steenkolen, potasch, aar dewerk en petroleumj zal leveren. Wat de grenzen nog aangaat, is bepaald, dat aan Rusland in af wachting van de besluiten der vre desconferentie Koningsbergen en het omliggend gebied zal worden toegewezen. Door den Raad van Ministers van Buitenlandsche Zaken zullen vredesverdragen met Italië, Bul garije, Hongarije en Finland wor den voorbereid. De neutrale landen zuilen wor den uitgenoodigd tot de organisa tie der vrije volken toe te treden, doch er wordt uitdrukkelijk een uitznodering gemaakt voor Spanje aangezien de regeering van dat land tot stand kwam met behulp van de As-mogendheden. aan de R. K. Universiteit t - Nijmegen. TVE Nijmeegsche R.K. Univer siteit heeft verreweg het meest geleden van alle Nederlandsche Universiteiten. De modern-ingerichte leeszaal der Universiteitsbibliotheek met de beste, moderne encyclopaedieën, Europee- sche lexica, is moedwillig door de Duitschers in brand gestoken en ge heel verwoest. Hetzelfde is gebeurd met het theologisch instituut en het historisch instituut. Een heele verdie ping met boeken, bronnenpublicaties en verzamelwerken over de vader- landsche geschiedenis. Ook de groote zaal van het kunst historisch instituut met al zijn kost bare kunst- en plaatwerken is ge heel en al uitgebrand en in het in stituut voor wijsbegeerte en opvoed kunde, waarin het psychologisch la boratorium met al zijn boeken en in strumenten en proefresultaten, geheel en al met den grond gelijk gemaakt. Ook de tijdschriftenzaal in twee verdiepingen, waarin ongeveer 200 tijdschriften te raadplegen waren, ging verloren. Tenslotte is hel hoofdgebouw der Universiteit met al de officieele lijs ten en bescheiden mede een prooi der vlammen geworden. Slechts weinig kon hiervan worden gered. Er ryst de vraag of hier geen grond aanwezig is voor een eisch tot schadevergoeding uit Duitsch bezit. Een analoog geval uit den eersten wereldoorlog vindt men in de verwoesting der Leuvensehe Universiteitsbiblio theek. Bij het vredesverdrag van Versail les, werd destijds vastgelegd, dat Duitschland zoo veel mogelijk de aangerichte schade diende te her stellen. Op het oogenblik gaan er al 2400 ton kolen per dag uit de Britsche zone naar Berlijn. Frankrijk had op 21 Juli al 51.000 ton ontvangen. Ook zijn er kolen verzonden naar Noor wegen, Denemarken. België, Luxem burg en denkelijk zullen er gaan naai de Russische zone. -pLIAS, leider van het V.N.V. en burgemeester van Groot- Gent tijdens de bezetting, is aangehouden. AP 83-jarigen leeftijd is te Rome overleden ae vermaarde compo nist Pietro Mascagni. Zijn bekend ste werk is de opera „Cavaleria- Rusticana-" ïyjINSTENS 150 millioen metsel- baksteenen en plm. 75 mill, dak pannen ontstalen de Duitschers ons. Zij gebruikten 300 millioen kalkzandsteenen en 2 millioen ton cement voor het aanleggen van versterkingen. Dit is materiaal voor 30 000 woningen. TkE K.L.M. zal vliegtuigen aan- koopen voor het transport van Ned. soldaten en burgers naar In- dië. Tn DE STREEK van Hamburg zijn 600 Belgische klokken te ruggevonden. TTIT TAL van gemeenten in de provincie Antwerpen, zijn aan vragen binnengestroomd om ver zwakte Nederlandsche kinderen te herbergen. Hst dorpje Bornhem alleen wil reeds 104 kinderen heb ben. R1J DA G is het Haagsche Ge rechtshof, dat oorlogsmisdadi gers zal berechten geinstallee'.d. DEKENING is gehouden door den minister van Landbouw, Vis- scherij en Voedselvoorziening met de bezwaren door den groenten- handel aangevoerd tegen de groen- tenprijzen. Er zijn nu nieuwe groen tenprijzen vastgesteld. TVEZER DAGEN is de eerste groep Ned. recruten in Australië aan gekomen, waar de militaire oplei ding zal plaats vinden. ooo<xxx> ooooooo Genezing van den doofstomme /"knze«.samenleving kent 'n zeer ^groot aantal menschen, die doofstom zijn in 't bovennatuur lijke. Duizenden zijn er, die doof zijn voor de woorden van het Evangelie en die nimmer een Onze Vader over de lippen krijgen, want ze hebben het •spreken met God verleerd. Ze zouden, wanneer ze in nood zit ten, nog wel de weldoende goed heid van Christus willen onder vinden, ook al missen ze ten eenenmale het geloof, dat de deur der verhooring opendeed. Ze zijn soms verbitterd in hun gemoed, ze vonden den tegen slag te zwaar, ze sloten hun hart voor genade en gebed; anderen zijn onverschillig voor God en godsdienst, de zwakke kaars vlam van de liefde Gods is lang zamerhand geheel uitgedoofd door den killen wind van de zelfzucht. Zoo heeft iedere straat iedere wijk menschen, die ge doopt zijn en geloofd hebben, maar die nimmer meer den weg naar de kerk gaan; zoo leven er velen in ons midden, die God niet kennen: doofstommen voor 't bovennatuurlijke. Wie zal dat wondere machtwoord spreken: Effeta, wordt geopend? Zal het een aanhoudend en smekend ge bed zijn, van iemand die hen bemint? zal het het goede voor beeld zijn, de liefde, die alles hoopt en alles overwint? Of zal 't de kracht zijn van het woord, bevrucht door de genade? Het kan goed zijn, dat wij voor ons zelf het antwoord weten op de ze vragen in bepaalde gevallen, want iedereen is verantwoorde lijk voor zijn evennaaste. oooooooooooooooooooc>o<oooo<xx>ooooo<xxx>ooo<xx>o<: Koolwijk in de Commissie voor ge- I org. overleg. Op 'n vraag van den heer Duvekot 1 zei de voorzitter, dat het niet in de R bedoeling ligt, om de drie voor het |H Gasthuis gevorderde huizen, vrij te geven. Zij nog opgemerkt, dat na de ir- M stallatie alle leden legden de eeden fl af de heer Buys namens zijn frac- tie verklaarde, dat de SDAP'ers. on- I danks hun bezwaar tegen de onde- I mocratische samenstelling van den J raad. hun medewerking zouden geven 1 terwille van het algemeen belang. Noodwiningen. -- Donderdag deeïte I de waarn. burgemeester mee. dat ',1 Goes van regeeringswege 40 noodwo- I ningen kreeg toegewezen, wat even- I wel veel te weinig is om in de be- I hoeften te voorzien. MINISTER BEEL IN ZEELAND Na een tocht door Walcheren en een bezoek aan Grijpskerke arri veerde minister Beel gisterenmid dag om drie uur te Goes, waar hij op het stadhuis een bijeenkomst had met alle burgemeesters van de Zeeuwsche eilanden. Vele zaken werden besproken, o.m. de droog legging van Walcheren, de woning nood, de reorganisatie der politie, de schadevergoeding en de zuive ring. Ten aanzien van dit laatste punt zei de minister, dat hij er de vol gende week voor de radio over zou spreken. De beraadslagingen werden in goeden geest gehouden en de mi nister toonde veel belangstelling voor het zwaar getroffen gewest Na afloop der vergadering dineerde de minister met den commissaris der Koningin en de leden van Ged. Staten in de Korenbeurs te Goes, waar hij ook overnachtte. Hedenmorgen ging de reis naar West Zeeuwsch-Vlaanderen en vanmiddag vindt te Axel een ver gadering plaats met de Zeeuwsch- Vlaamsche burgemeesters. AUDIËNTIE. Z. H. Exc. de Bisschop van Bre da zal Woensdag van de vplgende week geen audiëntie verleenen. SCHIEDAM ADOPTEERT OOSTBURG. In het kader van de actiri Noord Helpt Zuid heeft de gem. Schie dam het zoo zwaar geteisterde Oost burg geadopteerd. Reeds Is een commissie uit Schie dam naar Oostburg vertrokken ten einde na te gaan, waaraan de be woners van deze gemeente het eerst behoefte hebben. Goes GEMEENTERAAD. De vaste wethouder herkozen. De waarn. burgemeester, de heer de Roo, ving de eerste zitting van den nood-raad aan met een uitvoerig be toog over het wel en wee der ge meente in de laatste negen maanden. Dankbaar werd de hulp der geallieer de bevrijders gememoreerd en 'n eer biedige stilte gevraagd voor allen, die vielen in den strijd of bezweken in de Duitsche martelkampen. Spr. beklemtoonde dat de Commis saris der Koningin hem in zijn func tie benoemde en wees op de onmee- doogende en soms gemeene critiek, welke zijn deel werd. Dankbaar her dacht hij echter hen, die hem in zijn moeilijke taak steunden, in het bij zonder de wethouders I.aport en v. Melle. Spr. drong er op aan dat alle leden zouden willen meewerken met het Gemeentebestuur om de prachtige kansen, welke de gunstige ligging Goes in de toekomst zal geven, te benutten. Nadat de heer Goeman deze rede welwillend had beantwoord, ging men over tot de verkiezing van wethou ders. Met algemeene stemmen w®r" den de heere de Roo en van Melle herkozen, terwijl tot tijdelijk weth. de heer A. Buys werd benoe™?.' Vervolgens werden de verschillen de raadscommissies benoemd. Zoo koos men o.m. de heeren Duvekot (voorz Zuidema en Flanken in de financ. comm de heeren Stoel, Ha- verhoek en Goeman in de gascomm., en de heeren Vingerling, Roose en 25 GRAM LEER. Met ingang van 5 Aug. is bon 224 algemeen van de bonkaart le vensmiddelen 9e periode geldig ver klaard voor het doen repareeren van schoenen met een hoeveelheid leder van 25 gram. Voor verdere bijzonderheden zie men onder „Off. Mededeelingen". Onze klokken. De groote klok uit den stadhuistoren Is bij Gronin gen teruggevonden. De kleinere klok alsmede het geheele carillon is aan boord gebracht van een schip, d&t vermoedelijk bij Urk op den bodem van het Jsselmeer ligt. In ieder geval komt de groote luidklok terug. Onschadelijk gemaakt. De kop stukken der N.S.B. die Goes ruim vier jaar terroriseerden, zijn thans allemaal onschadelijk gemaakt. Jan Dekker en Lembroek zitten nog in het Huis van Bewaring te Middel burg evenals Blom; Rosier en Sie- mons verblijven in het kamp te El- lewoutsdijk en de vee-arts Kleinj.^ die bij de S.S. was gegaan, heeft fl*n in een kamp te Amersfoort opgo ten. Ook Ko Dekker en de Kloote* heeft men boven de rivieren ingere kend. Hansweert In 't goede spoor. „Quadragesi- mo Anno" vergaderde voor het eerst als aangesloten bij de R.K. Staatspar tij. Reglementair hoeft er niets ver anderd te worden. De nieuwe gemeenteraadsleden de heeren Koevoets en Suy, lieten Doo ien, wat we van hen zullen kunnen verwachten in hun functie. Beiden hielden een verdienstelijke toespraak zeer ten genoege van de aanwezigen. Resultaat van het erop volgende de bat was, dat het eerste actiepunt vooi de R.K. Staatspartij zal zijn: Andere aanvatting van het systeem kinder toeslagen. Voorts zal het mogelijke gedaan worden om in Hansweert ge daan te krijgen, wat in Schore heel gewoon is: zitdagen voor het distri- butiebureau. Koninginnefeest. In de bestuurs vergadering van de Oranje-Vereeni- ging ..Prinses Beatrix" werd besloten om den verjaardag van H.M. de Ko ningin feestelijk te herdenken. Hef programma zal nog nader worden b€' kend gemaakt. Kloetinge De burgemeester van Kloetinge maakt bekend, dat de commissie voor de zuivering van het gemeenteperso- neel bestaat uit de heeren W. A. Be- lien, W. L. Hiddes en J. M. StrauU- Een ieder die gegronde klachten heef' over de houding tijdens de be'/ftf"1^ van een der personen, die in dienst zijn der gemeente Kloetinge, dient deze schriftelijk in te leveren vóór 1° Aug. 1945 bij één der commissieleden Dienzelfden dag zal des avonds om 8 uur in het gemeentehuls gelegenheid bestaan de ingediende klachten toe te lichten. Kloetinge. 31 Juli 1945. De burgemeester voovnoemo, H. N. Schimmelpenninck v. d. Oy Ver. van oud-leerlinxen- De Ver. van Oud-leerlingen van Land- en Tulnbouwwintercursussen vergaderde in de gemeente-herljerg. De voorzit ter de heer W. P. Beije, gaf een over zich over de laatste 5 jaren. Sedert 1940 was er niet meer vergaderd. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren W. P. Beije, J. A. v. d. Guchte en L v. d. Linde herkozen. De heeren M. Paardekooper en J. Wisse stelden zich niet herkiesbaar. In plaats hier van werden gekozen de heeren Oele en J. Weststraete. Besloten deel te nemen aan den op 31 Aug- Ae houden optocht. Naar Zeeland's Proei tuin te Wilhelminadorp zal een ex cursie worden gemaakt. Kruiningen. Succesvol volksgericht. Vorige week hebben inwoners van Kruinin- gen, verontwaardigd over het fe> dat de zeer gehate N.S.B.'er Koste"f„ nog altijd vrij rondliep, de ruH* van zijn woning ingeworpen en kennisgeving aangeplakt hem te zu - len lynchen, indien hjj zijn niet pakte. De afd. interneenng van Militair Gezag ngegrepen en IC. „aar hij thuishoo inadendarame Politie. Met is maréchaucsée naar Borscele. In -.oemd te Kwaae meester der maré ver uit Kloostcrz: Middelburg INKWARTIERïN STRIJDI De burgemeeste maakt bekend, da mandant der bet: derteekende iril over de maand J' a.s. moeten word kantore van den noodlg wordt als k wart ieringsbil jet Augustus afgege va de kwartierge vestigd, dat bij kwartiernemer h« et terstond na worden ingeleven Middelburg, 1 A De burge A. J. gemeentera/ Vier wethoi De voorzitter, op de groote prol moeten worden: het schoolproblee triciteitsvoorzieni: toestand en de s en daarnaast de cieele positie der tiingsrede werd namens den raa< Zonder stemmir om het aantal w bepalen aangenor werden daarop Onderdijk (SDAP R.), Kögeler (A.l Met algeftieene Koene tot gem HET ligt in d September ii voetbalcompetitie voegelijk „Herstel zou kunnen wore Omdat er zoola speeld is kunner jaar geen geslote eenig geld. onge' baar voor het hei terreinen en doch dit bedrag ked. Op 19 Augustu van den Ned, Vc (lelijk in de nave Kopenhagen teg< tal uitkomen. Doel: Kraak (2 Wilders (Blauw- (Feyenoord); Mid ga), Kuppen (Fej (Feyenoord); Vo< Utr.), Wilkes CX (Heerenveen), en Mijnders (DF Op 21 Aug. za tegen een Deen worden. Ook op zwemg nationaal con en wel eveneens marken, terwijl N tiekers heeft uitj AFWE van 613 W. FOR spr. u. 2—4 beh ir.uüag HER1 Aug. dr praktj Consultat voor L' GOES vanaf AUGUSTUS wegens vacantie A. M. I, 39-0 Vacaii Bouwvaka r>e Patroonsorga bouwvakkenafi Noord-Beveland bü mede. dat we van hun persor drijven van 6 t tus a.s. GESLC zijn. ARCHITECT! JAC. F Leiden, P. J. wordt geve WEST ZEEIT VLA v<^£copig in Hoo^a lFBm Aanvragen, inli J-er^ere geney -s 5*jg'n b j i »n" BlTrvIfet'**1 218'

de Stem | 1945 | | pagina 2