een flinke knecht. Colporteurs(trice's) <PLAAT I ningen? OFF. MEDEDEELINGEN SKOLK 39 REGEERÏNGSDEPÖT GOFS Levenspositie N. V Bouwkas „Rohyp" een eigen huis ZUID HELET NOORD GRASSO's gevraagd nadat Z.K.H. f- jp verzoek van e koperen ge ld. die de her- i pi tula tie der lageningen ie- vj n, is deze op J verdwenen et gedeeltelijk een „Cana- losschroeven.' -oevendraaierij formeerde wat id. De man in i dat de plaat leze vervangen veel grootere, ker genoegen an de politie it de bewaker nen. Heeft nu rmomde Duit- le van Wage- ogen, de plaat „Trouw" zich echte Cana- :r de hand in STATEN, deelt is thans de heer Goos. n Ged. staten 1 Hem is thans i toegekend, eken verwacht I van het colle- .1 ve leden nl. 'n j rolutionnair en J q minister van f ken is mr. P. i van het lid- e is de zuive- i beëindigd. 5GALEN. Ie de oud-ille- ct Z.-Beveland Mes. Verschil- ragen werden rste Slot, jhr. •p. v. Geelkerk, j het vaststel- ?trouwbaarbeid eken der vaste ■n aan de re- aagd. OFFERS. |van mpnen i". urg zijn drie 1 genen omge- ieren werden EUVELDEN. van Augustus ;che ofiicieren ?r het in ont- tog aanwezige 940 gesneuvel- en. lf, dat de na- deze voorwer- len ontvangen in het bezit is hiertoe' behoo- verzocht dit van kennis te Roo, Kreukei- 10 Aug. a.s- RWIJZERS. lerden te Goes wijzers van de onder leiding iters uit Mid- nder meedeel- t. Augustinus- ereeniglng tin- te laten her- lur stelde zijn ekozen werd heer P. v. d. r. de heer Th. tnd, tot pen- Boel te Goes de heeren en Farejee iat het kath. irt weer gaat JTTEN. .iwers en bur en komenden ijk te helpen itten, dit zijn ikken der ge- !St-Zeeuwsch- ezonden. noodstal!"1- nen zijmuren itst waardoor ie in deze ba len. In diver- eze hutten in burgerbevol- •schaffen. die verblijf den t kan dooi" KRIJGSGEVANGENEN VOOR DEN LANDBOUW. Het staat thans vast dat binnen korten tijd 800 krijgsgevangenen uit Zedelghem naar West-Zeeuwsch Vlaanderen komen om behulp zaam te zijn bij de oogstwerkzaam- heden. Te Oostburg zal hiervoor een vast kamp worden ingericht, terwijl een aparte transport- en be wakingscompagnie beschikbaar is gesteld. Het ligt in de bedoeling het aan tal krijgsgevangenen voor W.Z.V1. op te voeren tot 1500. terwijl er 500 naar Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zullen komen. HBS VAN OOSTBURG VERHUIST. Hoewel het HBS-gebouw te Oost burg een ruïne genoemd kan wor den, geeft men in -enkele lokalen toch nog les. Er zal nu een flinke barak beschikbaar worden gesteld, verdeeld in enkele lokalen, waar door het lesgeven in den winter kan doorgaan. OORLOGSDOCUMENTATIE. In het belang onzer geschiedenis stelt het Rijksbureau voor Oorlogs documentatie (gevestigd Hecren- gracht 410, Amsterdam, dir. prof. mr. N. W. Posthumus) een uitge breid archief samen. Personen, die hun medewerking kun nen verleenen, worden dringend ver zocht, illegale lectuur, photo's, aan plakbiljetent en ander documentatie materiaal in te zenden. Daar het documenteeren van de ge schiedenis van Nederland in Oorlogs tijd van groot beiang is, verzoeken wij de lezers speciale aandacht aan deze zaak te willen besteden. De heet- A. de Roo, waarnemend burgemeester van Goes, is gaarne be reid gegevens enz. in te zamelen. GESLAAGD. Op een te Roosendaal gehouden examen behaalden de hier volgen de dames het diploma Mulo: Ria Harmsen en Enny Goossens, van Sas van Gent, Paula van Dorsse- laer, Marie Leenknecht en Corry Kindt van Huist. Tily van Geyt en Gerda Colman, van St. Jansteen. Jinny Rammelo, uit Hansweert, Flory van Waes en Trees Verhae- ghe. van Westdorpe. Anneke Backe en Oda Bun, van Boschkapelle. Ger da Nelisse, van Sluis. Corry de Wit van Terhole. Domburg- Nood gemeenteraad. In den nood- gemeenteraad is P. J. Elout vervan gen door W. Brandt. Goes Ongeluk met munitie. Bij de Hol- landsche Hoeve, die indertijd door de Duitschers tot munitie-opslagplaats is gepromoveerd, ligt nog heel wat van dat gevaarlijke goedje. Maandag middag gingen eenige kinderen er spelen en kregen een granaat te pak ken, die toen ontplofte. Het gevolg was dat Pieter Zuiddijk op slag werd gedood en Pieter Kobbe en Annie de Jonge ernstig werden gewond; 'n zus je van Annie de Jonge kwam er iets beter vanaf. De eerste raadsvergadering. Mor gen (Donderdag) zal de tijdelijke raad vergaderen om wethouders te benoemen en leden in de verschil lende commissies. Rectificatie. In het verslagje van de K.S.V. staat een drukfout. Van Volksbeweging had de zetter Vakbe weging gemaakt. Gemeente benadeeld. Proces-ver baal is opgemaakt tegen mej. M. die oneerlijkheden tegenover de gemeen te heeft gepleegd met evacuatiegel- den, welke zij ten onrechte inde. Een onderzoek naar dergelijke overtredin gen is geopend. Hoek. nisse-Kwadendamme eindigde niet 6-2 voor de gastheeren. Bij den wedstrijd die volgde tusschen de beide eerste elftallen, bleek Hontenisse sterker. Ze behaalden een verdiende overwinning met 6-1. Op 15 Aug. gaat Kwaden- damme naar Hontenisse op bezoek. Lewedorp K.S.V. Om te konien tot een ka tholieke staatk. ver. die nu wel zal omgezet worden in een afdeeling van de R.K. Staatspartij, was een bijeen komst uitgeschreven, waarop het woord werd gevoerd door mr. A. Eikhuizen, burgemeester van Ove- zand, die op kernachtige wijze een schets der politieke situatie gaf. Spr. behandelde de brochure van prof. Kors, dr. c. Meegeren en W. van Gent over de katholieken en hun po litieke organisatie-vorm. Na eenige opmerkingen over het reglement der Kath. Staatk. Ver. en over de Ned. Volksbeweging bracht spreker onder meer. aan de hand van het in October 1936 verschenen rapport van den Raad van studie en documentatie der R.K. Staatspartij woorden van waardeering voor het werk dier partij. Spreker memoreer de in het kort de Encycliek Quadra- gesimo Anno met haar herstel dei- sociale orde, tengevolge waarvan door de bedrijfsordening vrijmaking van het staatsgezag en beëindiging van klasse- en concurrentie-strijd kan ont staan. Middelburg Afscheid bij de Ambachtsschool. Nadat in de Luthersche Kerk de be vorderingen van de leerlingen der Ambachtsschool bekend gemaakt en de behaalde prijzen uitgereikt waren, vond het afscheid van den leeraar timmeren, den hr. A. F. Bal jeu plaast die wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd den dienst gaat verlaten. Dertig jaren lang heeft de heer Baljeu zijn beste krachten aan de school gegeven. Steeds voor een ieder klaar staande heeft hij zich de sympathie van bestuur, collega's en leerlingen verworven, hetgeen tot uiting kwam in de hem toegesproken treffende afscheidswoorden en de aan geboden gschenken. Zangersjubilé. De heer G. Carol vierde zijn 40-jarig jubileum als koor zanger van het zangkoor St. Cecilia. Nisse Verkiezing gemeenteraad. IJ. van Liere. 2 G. Nieuwenhuijse Lzn., 3 I. Luteijn, 7 J. C. Bos, CJzn., 5 J. Vermue Sr.. 6 L. Nieuwenhuize Azn., 7 P. Kloosterman. Ovezande. Geslaagd. Voor het Mulo A-diplo ma zijn te Bergen op Zoom geslaagd P. Schuerman, L. de Been en P. F. de Jonge en voor 't diploma Mulo B A. v. d. Heuvel. Verder zijn geslaagd voor het diploma typen P. F. de Jonge en P. Schuer Schoondijke. Westdorpe. Verkiezing gemeenteraden. IR. E. A. de Badts. 2 J. de Feijter, 3 A. P. Haartsen, 4 I. A. D'Hont, 5 P. J. Huigh, 6 P. W. Neele, 7 J. Ra- mondt. Vlissingen „De Schelde" in actie. Het werk aan ,.de Schelde" is in vollen gang. Met man en macht wordt gewerkt aan het herstel van de haven-installaties en de tank-inrichtingen. Ook ver richt men reparaties aan de gealli eerde bei gingsvaartuigen die de ge zonken schepen in den havenmond lichten. De trawlers uit Vlaardingen, die voor oorlogsschepen zijn gebruikt worden mede voor de vischvangst gereed gemaakt. Indien men woonge legenheid had, kon men nog wel 150(1 man meer aan liet werk hebben; daar om verleent Engeland alle hulp om het aantal noodwoningen te vergroo- ten. Vogelwaarde. Verkiezing gemeenteraad. 1 D* W. F. Kayser, 2 D. Haak Jzn., 3 D. J. Jansen, 4 P, Scheele Azn., 5 Jac. den Hamer, 6 L. J. Dieieman, 7 J. A. Meerstens. Knadendamme Sportdag. Door mooi weer begun st.gd werd de sportdag te Kwaden- óanime tot een groot succes. Er werd iegonnen met een korfbalwedstrijd voor de dames. De gasten wisten met 4-1 een welverdiende overwinning te behalen. De voetbalwedstrijd Honte- r~ Zij, die slaagden. Voor coupeuse slaagden de dames Juliette van Dam me, Gerarda Fermont te Boschka pelle en Maria Heijens te Rapenburg. Voor costumière: Angela v. d. Bosch te Rapenburg, Mej. Nelly de Schep per te Rapenburg. Voor Lingerie de dames: Alma van Bastelaere te Boschkapelle, Anny v. Jole en Yvonne du Puy te Rapen burg. Voor gerepatrieerden. Door de Kath. Actie Mannelijke Jeugd werd een avond georganiseerd voor alle ge repatrieerde jonge mannen. De zaal was netjes versierd en door het be stuur van de KAJ werd een goed ver zorgde koffietafel aangeboden. De avond stemde ieder tot tevredenheid. Er werd een inzameling gehouden voor het opdragen van een plechtige requiem Mis voor Petrus Kindt, die jammerlijk in Duitschland om het le ven is gekomen. De in deze rubriek opgenomen mededeelingen kunnen uitsluitend worden opgegeven via den Recog- nitiedienst, Parkstraat 25, Den Haag, Telf. 116220, dan wel via contactcom missarissen van den Recognitiedienst. GEVORDERDE JACHTEN. De Koninklijke verbonden Neder- landsche Watersportvereenigingen en de Kon. Ne. Toeristenbond A.N.W.B. roepen alle gedupeerde eigenaars op, voor zoover zij dit nog niet deden, om volledige gegevens van gevorder de jachten en woonschepen te ver- strekkn aan het bureau voor water toerisme, Keizersgracht 590 te Am sterdam. Deze gegevens worden ge bruikt bij het opsporen van zoekge raakte jachten, zoowel in Nederland als in Duitschland. 696-oo COMMISSARIAAT GENERAAL VOOR DE NED. ECONOM. BELANGEN. 1. De Commissaris Generaal voor de Nederlandsche Economische Belangen in Duitschland deelt mede, dat be langhebbenden worden verzocht zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 5 Aug. 1945 opgave te don van alle Nederlandsche ondernemingen, onroe rende goederen, vorderingen, beleg gingen enz., voor zoover deze belan gen in Duitschland, Oostenrijk, Tsje- eho-Slowakije en het Memelgebied zijn gelegen of gevestigd en aan Ne derlanders toebehooren of door Ne derlanders hoofdzakelijk worden ge controleerd. 2. Opgaven dienen te worden ver strekt door Nederlandsche natuurlij ke- en rechtspersonen en tevens ten behoeve van de krachtens de Konink lijke Besluiten E 100 en E 133 onder hun beheer of bewind gestelde of alsnog te stellen vermogens en ver- mogensbestanddeelen. 3. Onder deze aanmelding dienen begrepen te worden: a. In Duitschland, Oostenrijk, Tsje- cho-Slowakije en het Memelgebied gevestigde ondernemingen en filialen of participaties daarin; b. in Duitschland, Oostenrijk. Tsje- cho-Slowakije en het Memelgebied gelegen onroerende goederen of rech ten daarop, voor zoover niet onder a. begrepen; c. in Duitschland, Oostenrijk, Tsje- cho-Slowakije en het Memelgebied aangemelde- en of ingeschreven pa tent-, merken- en auteursrechten, als mede concessies, fabrieksgeheimen, handelsnamen en overeenkomsten be treffende de verleening van licenties technische hulp e.d.; d. leeningen, voorschotten enz. op langen termijn; e. andere rechten, b.v. mijnrechten. 4. Aanmelding dient slechts te ge schieden, indien het belang Neder- landsch eigendom is, dan wel indien door middel van het belang of een combinatie van belangen van een overwegend Nederlandseh controlee- rende positie kan worden gesproken. Hieruit volgt, dat geen aangifte kan geschieden van uit Nederland wegge voerde goederen. Opgaven hiervan moeten, zooals bekend, worden inge zonden vgls. de richtlijnen van de be drijfsgroep, waaronder U ressorteert. 5. Aangifte dient te geschieden op daartoe vanaf Vrijdag 20 Juli a.s. op mijn Commissariaat. Emmalaan 4, Amsterdam-Z., ter beschikking lig gende formulieren. Voor elk belang dient een afzonderlijk formulier in 4- voud te worden ingevuld en aan Groep II (Beheer) van mijn Commis sariaat te worden ingezonden vóór 5 Augustus 1945. Namens den Comissaris Generaal voor de Nederlandsche Economi sche Belangen in Duitschland, Het Hoofd van Groep II (Beheer) De Lt. Kol. D. M. A. SWART, Emmalaan 4, Amsterdam-Zuid Sw.K. 7. 7. 1945. 697-00 LIQUIDATIE N.A.F. De Regeeringscommissaris voor de Liquidatie van het NAF, Dr. Ir. A. H. W. Hacke, deelt mede, dat allen, gehuldigd zijn aan, of iets onder hun ne berusting hebben van het voorma lige Nederlandsche Arbeidfront (N.a. F daarvan zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 1 September 1945, me- dedeeling moeten doen aan den re geeringscommissaris voor de Liquida tie van het N.A.F., pa. Hooftstraat 162 te Amsterdam (Z.), waar tevens nadere inlichtingen zijn te verkrij gen. De opgave van organisaties, ver- eenigingen en instellingen, moet in een door den regeeringscommissaris vastgestelden vorm geschieden. Vak organisaties, aangesloten bij een dei- vakcentrales (NVV, RKWV en CNV) krijgen rechtstreeks van hun hoofd bestuur bericht. 693-oo IJZER- EN STAALVOORZ., SCHADE VERGOEDING HERDISTR. Met betrekking tot 'de ijzer- en staalvoorziening is een nieuwe cir culaire No. a 488 d.d. 23 Juli 1945 ver schenen, inhoudende de thans in ge heel Nederland geldende voorschrif ten. Deze circulaire is verkrijgbaar bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken. De adressen van verschil lende contingentbeheerders, zooals de ze zijn vermeld in circ. no. 599 d.d. 1- 12-43 zijn niet meer juist. Als contin gentbeheerder No. 16 (vborh. dep. van Waterstaat) treedt thans op het Mi nisterie van Verkeer en Energie, afd. Vervoerwezen, Zeestraat. 's-Graven- hage. Voor het plaatsen van bestel- ligen zijn geldig: 1. IJzerbons serie a. in den linkerbenedenhoek voor zien van het roode stempel „serie b pis. handteekening directeur (geldig tot 1 Sept. 1945), 2 b.v.o.'s en ijzer bons, uitgegeven door het tijdelijk Rijksbureau van IJzer en Staal te Tilburg (geldig tot 1 Sept. 1945). 3. de nieuwe ijzerbons met opdruk „Neder land" welke vanaf heden door de con tingentbeheerders worden verstrekt. De door Rijksijzer en contingentbe heerders uitgegeven b.v.o.'s „o" der de kwartaal 1944 en vroegere kwar talen zijn ongeldig met dien verstande dat ook op grond daarvan reeds ge plaatste bestellingen niet mogen wor den uitgevoerd. In verband met de opheffing van het bijkantoor Rotterdam van het Rijksbureau voor Ijzer en Staal die nen voortaan alle facturen en cor respondentie met betrekking tot scha devergoeding voor ingevolge de ver ordening herdistributie verbeurd ver klaarde voorraden wederom recht streeks bij het Hoofdbureau, Lange Houtstraat 10, Den Haag, te worden ingezonden. 694-oo PRIJZEN AKKERBOUW PRODUCTEN OOGST 1945 Het hoofdbedr. voor akkerbouwpro ducten maakt bekend, dat voor on derstaande producten van den oogst 1945 de volgende prijzen zullen gel den: (eerste piijs is oorlogstoeslag bo ven den richtprijs van vorig jaar, 2e pi'ijs is nieuwe prijs). Granen, tarwe 3.75 17.-, rogge 4, 16.75, gerst 2.50, 14.50, haver 2.25, 12.75, evene 12.75, mais 15, boekweit 11.50,, peulvruch ten: Waalsche boonen 1.50, 23.50( an dere veldboonen 1.50, 17.50, groene erwten en schokkers: groene erwten 1.50, 19. schokkers 3, 19. capucijners: blauwpeulen 1.50, 18.50, Mansholt's Hala l 50, 21.50, Wijker Vale 1.50, 29.50, grauwe erwten: halflangstroo (gruno) 1.50, 24.50, langstroo (Noordholl.) brui ne boonen: Zeeuwsche lange 1.50, 25, Gron. stroo- en Friesche woudboonen 1.50, 26.50, Noordholl. bruine boonen 3, 30, kievitsboonen 1.50, 29.50, witte boo nen: Walchersche witte boonen 3, 30, Noordholl. krombekken 1.50, 29.50, ci- troenboonen 3, 30, Zaden, Koolzaad 25, 45, mosterdzaad (bruin) 70, mos terdzaad (geel) 40, karwijzaad 40, blauwmaanzaad 45, 85, kanariezaad 3, 15, lijnzaad 25, stroovlas 1, 14.50, andere gewassen: suikerbieten 4, 30, cichorei 14, 40, Bovenstaande prijzen gelden voor een gezond, houdbaar produet van gemiddelde kwaliteit. Zij worden verhoogd met een gemiddelde bewaarloonvergoeding voor den teler ten bedrage van f 0.50 per 100 kg, be halve voor wat betreft de oliezaden stroovlas, suikerbieten en cichorei. Hiermee vervalt de tot dusver gebrui kelijke wekelijks oploopende vergoe ding. 695-0O COMMISSIE VRIJLATING POLITIEKE GEVANGENEN De Commissie voor vrijlating van politieke gevangenen, voorheen J. W. Brouwerstraat 21, is thans gevestigd Hermietenstraat no. 1 (Hugo Kauf- mann en Co's Bank), Verzoeken om vrijlating kunnen uitsluitend schriftelijk worden inge diend. Mondelinge inlichtingen wor den niet verstrekt. 699-oo ADRESWIJZIGINGEN. De afd. Visscherijen van het Mini sterie van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening .alsmede de daar onder ressorteerende diensten, t.w. de Insp. der Visscherijen in het le dis trict, de Dienst der Ned. Haringcon trole en de Insp. der Visscherijen in het 4e, 6e en 7e district, zijn thans ge vestigd Wassenaarscheweg 18, 's Gra- venhage. Het adres van het Rijksinsti tuut voor Visscherij-onderzoek (afd. Zeevisschei ij-onderzoek) is Wasse naarscheweg 20. 700-OO OFFICIEELS PUBLICATIE. CONTROLE BENZINE EN GASOLIE. De Hoofdafdeeling Verkeer en Ver voer van het Ministerie van Verkeer en Energie maakt bekend, dat bin nenkort een strenge controle te ver wachten is op het misbruiken van benzine en gasol e. Houders van rijvergunningen wor den er met nadruk op gewezen, dat zij deze alleen mogen gebruiken voor de doeleinden, waarvoor zij uitgereikt zijn. -Het maken van plezierritten kan niet worden toegestaan. Ook het ge bruiken van benzine of gasolie voor pleziervaartuigen is ten strengste ver boden. 721-oo DISTRIBUTIEKRING HONTENISSE. Petroleum voor verlichtings doeleinden. Gezinnen, niet aangesloten op het gas- of electriciteitsnet kunnen in aanmerkig komen voor 2 liter petro leum per maand voor verlichting. Hiervoor dienen belanghebbenden een aanvraagformulier bij den distri- butiedienst af te halen en in te die nen voor 31 Juli a.s. Extra melk giftigen arbeid. Tanvraagformulieren MD 223-73 voor melk giftigen arbeid moeten .even eens afgehaald en ingediend worden voor 31 Juli 1945. Eng. Huishoudzeep voor vuile arbeid De aanvraagformulieren MD 223-73 voor extra rantsoenen Eng. Huishoud zeep voor vuilen arbeid moeten af gehaald en ingediend worden voor 31 Juli 1945, dit is voor de 9e en 10e pe riode 1945. 722-0 Op de kaarten „Nood-Groente- en Fruitkaart" Middelburg, voorzien van het kringummer 223, welke zijn uit gereikt te Middelburg, Souburg en Vhssingen, zullen geen bonnen meer worden aagewezen. Deze kaarten kunnen derhalve worden vernietigd. De inspecteur voor de distributie in de provincie Zeeland 702-O Ph. J. A. Waller Rob James en Toni 2> Dokter James ontving een brief van zijn vriend Fred in Mexico. „Nee maar..." riep de dokter uit, „hij vraagt, jullie een jaartje te logeren. Hij zegt dat 't wel goed die iets te vorderen, hebben van, ver- zou zijn voor jullie ontwikkeling Jullie zouden wat Spaans leren en wat meer van de wereld zien. Ik zal er eens over denken en moe der vragen, of ze jullie wel zo'n tijd kan missen" De jongens kun nen niet slapen van opwinding. JW <*e bekcndiï en door de huisvrouw om iiTlkrv%il. -Fr zoo ge- hoor vu v»z\' i w.w ajiiuEiui naa^tajoMrmfc fijnen, natuurlijken smaak waanao-üe, dubbel gceor "ute Derde FRULEX VRUCHTEN-AROMA'S fabriek en kantoren üteoJrtHs'l-..-' v vwi' on®e m Than s g e v 7^ ^SU-coten. 680 oo "«toten Te .-toon 36479 t'-cnccfabriek Alex Groot VOOR DIRECT GEVRAAGD zonachtig te Goes. vr^"MELDEN AAN DE APPELSTROOPFIARBTCJ penll-ik «ank aan de H. den H. Gerardus Majella en den H. Clemens verkregen gr. gunsten door 't bidden 658—0 voor van novenen Industrieele onderneming om geving Utrecht vraagt voor spoedige indiensttreding CHEF VOOR DE BOEK HOUD AFDEELING Leeftijd ca. 30 jaar. Gods dienst R K. Opleiding 5 j. H.B.S. Akte M.O. boekhouden en ruime ervaring inzake mo derne fa-brieksadminstratie strekt tot aanbeveling. Uit voerige sollicitaties niet op gave verlangd salaris, alsmede recente foto onder no. 28756-00 bur van dit blad. PRACTISCH ENGELS voor zelfstudie en cursus door L. Houben. Deel I a 1.35 is wederom voorhanden. Deel II nog steeds in druk, wordt bij verschijnen nader bekend gemaakt. 679-oo PETERS -LUTTERADE LEERMIDDELEN. IEDER bevrijd Nederlander Wij nemen thans weer nieuwe deelnemers aan ter verkrij ging van een onbelast eigen huis. Vraagt inlichtingen bij den inspecteur voor Zee land en W.-Brabant L. C. RIBBENS, Biezelingschestraat A 234. Kapelle bij Goes en bij de vertegenwoordigers. 667-oo Groothandel vraagt uitslui tend fabrikanten-offerte cosmetische* artikelen parfumerieën huishoudelijke artikelen kramerijen byouterieën Brieven onder no. 349 Berg mans' Adv. Bur., Langestraat 35, Tilburg. 668-00 MACHINEFABRIEKEN N.V. 'S-HERTOGENBOSCH. WEDEROM VOLLEDIG IN BEDRIJF VERTICALE LUCHTCOMPRESSOREN NH3 COMPRESSOREN CONDENSORS VERDAMPERS NOG ENKELE NH3 KOELINSTALLATIES OP KORTE TERMIJN LEVERBAAR AVISO BETER BRIEFONDERWIJS. Journalistiek en Publiciteit leergangen o. 1. v. dagblad directeur Dr. Wormser en F. de Sinclair. Engelsdh. Fransc-h Duitsdh, Ned. en Corresp., middens!, diploma, steno, boek houden. opl. Fractïjkexaimens. 661oo ACADEMIE VOOR INDIVIDUEEL SCHR. ONDERWIJS Secretariaat L/ustlhofstraat 6 Rotterdam. COUPON Gratis proefles leervak No. 8Ö9 Naaim Adres te OOK BIJ TRANSPORTMOEILIJKHEDEN. Wanneer U van plan bent met een auto naar het Noorden te gaap. stelt U zich dan tijdig voor retourlading lil voi-b-nding met REIMANN—STOK KERSKEN's Amsterdam C O. Z. Voorburg j J)]7 VRIES St. JaUSCllOO] MS^l!Vel. voor den verkoop van een enorm succes artikel, zeer actueel. Salaris f 20.per week plus hooge provisie. Flinke krach ten verdienen f 100.— per week. 640-O

de Stem | 1945 | | pagina 3