P.B. Mannaert'; Meubelbedrijf no. 58 H gras Kunstledematen Dienstbode PUBLIEKE TRIBUNE OFF. HEDEDEELIHGEN ee nu is weer Telefonisch aangesloten onder HOOFD VARKENS gevraagd Bekendmaking AMSTERDAMSCHE BANK N.V WIE RUILT *t Nuttige en 't aangename. Zon dagmiddag vergaderden in Slot Os- tende de kath. handels- en kantoor bedienden. wier afdeeling reeds ruim zestig leden telt. De heer de Wit, hoofdbstuurder uit Brabant, hield een interessant betoog over de nieuwe be drijfsorganisatie, waarna allen mooi Zuid-Beveland ingingen en in een kersenboomgaard picknickten. 's-IIeerenhoek. De noocl-raad. Omdat in deze ge meente slechts één candidatenlijst werd ingeleverd zullen de navolgende personen leden worden van den tij- delijken gemeenteraad: P. Raas Jzn., L. Traas Lzn., C. Verdonk, Adriaan van den Dries Jzn., Albrecht van den Dries Pzn., F. Dekker, P. C. Bos. Hoofdplaat. Gemeenteraad. Voor het tijdelijk samenstellen van den gemeenteraad werden twee lijsten ingediend. De eerT sle lijst bevat de namen van: R. Ka tholieken: A. P. Calon (landbouwer), Jan F. van Dierendonck (landarbei der), Jan H. Vlaminck (middenstan der). Emiel A. Steijaert (voorheen landarbeider, thans verzekerings agent), Vincent Hoogerwerf (klein landbouwer), August B. de Smit, (landarbeider), August J. Cammaert (landbouwer), Charel van Renterghem (landarbeider), Albert L. Martens (middenstander). De tweede lijst bevat de namen van Ned. Herv.: Cor. R. de Ruijsscher (middenstander), Fre- derik Dekker (landbouwer), Johan Blondeel (landarbeider!. Ovezande. Kiescollege. De commissaris dei- Koningin heeft in Ovezande het vol gende kiescollege benoemd, dat den tijdelijken gemeenteraad zal samen stellen: 1 L. Boonman, 2 M. de Jonge, Pz., 3 P. F. Spielier, 4 J. Oostdijk, 5 Jac. de Winter, 6 C. van Liere, 7 A. van Zunderen, 8 C. Westerweele, 9 C. Ars, 10 J. Schrieke, 11 J. Witkam, 12 c. Martens, 13 P. Boonman, 14 l. N. de Jonge, 15 J. Goense, 16 Jac. Bak ker, 17 C. Otte, 18 N. Nagtzaam, 19 A. van Jac. 't Westeinde, Goense. 20 J. Vermeule, 21 Benoeming. Tot hulppolitie bij de marechaussée alhier werd benoemd de heer Koppenol te Driewegen. Sas-van-Gent. V.V.V. opgericht. Aan den oproep van het bestuur van de Oranjever- eeniging om ter vergadering te komen ten einde een vereeniging voor Vreem delingenverkeer op te richten, was door bijna alle'genoodigde vereenigin- gen gehoor gegeven. Dit feit achtte de heer A. Hamerlinck, voorzitter van het Oranje-comité, het beste bewijs dat de aanwezigen voor de oprichting waren. Nadat hij vervolgens de be- teekenis van zulk een vereeniging had uiteengezet werd overgegaan tot de verkiezing van een voorloopig bestuur waarin werden gekozen: G. Bakker, voorzitter, J. Oosterhout Sr., J. Stel- lenaar, G. v. Hemel, A. Ranschaert, A. v. Zantbeek en R. Verhelst. De Hr. Bakker gaf te kennen dat hij zijn functie als voorzitter ter beschikking zou stellen van een ander lid uit het bestuur, daar hij van oordeel was, dat in een in hoófdzaak uit Katholie ken bestaande plaats als Sas van Gent, een persoon van die richting beter op zijn plaats zou zijn. Dit zal in *t bestudr worden geregeld. Bur gemeester De Kerf werd als eere voorzitter benoemd. Vlissingen BURGEMEESTER VAN WOELDEREN NEEMT AFSCHEID. Burgemeester van Woelderen nam afscheid van de oud-leden van den Raad, de wethouders en de hoofden van dienst. De burgemeesterskamer was daartoe eenvoudig, maar keurig versierd met palmen en bloemen. Na een toespraak van den burgemeester, waarin hij nogmaals uiteenzette zijn groote liefde voor Vlissingen, waarin hij zijn spijt uitsprak, dat hij nu niet meer in de gelegenheid zou zijn om als burgemeester mede te werken aan den wederopbouw van Vlissingen, waarin hij zeide overtuigd te zijn, dat Vlissingen er bovenop zou komen en een mooie toekomst tegemoet ging, bood hij tenslotte een fraai geschil derd portret van hemzelf aan het ge meentebestuur als aandenken aan. Ver volgens voerden het woord wethouder Verhagen, het oudste raadslid, de heer W. P. Edelman, de wethouders van Oorschot en Schout en de heer c. Ouwehand namens de hoofden van dienst, die allen den burgemeester roemden om zijn groote verdiensten voor Vlissingen, om zijn vriendelijken omgang met ieder, zoowel hoog- als laaggeplaatsten. In zijn dankwoord gaf de burgemeester nogmaals de ver zekering, dat hij met onverbreekbare banden aan zijn geboorteplaats Vlis singen bleef verbonden, 's Avonds brachten de beide muziekvereenigin- gen „Ons Genoegen" en „St. Caeeilia" den burgemeester, die met echtgenoo- te en dochter voor het Beursgebouw had plaats genomen, een serenade, wat voor de meeste Vlissingers een ver rassing was, daar zulks tevoren niet bekend was gemaakt. Op Zaterdag 30 Juni nam de burge meester afscheid van de deputaties van de Vlissingsche vereenigingen en van vele particulieren, die een tocht maakten naar de Houtkade, waar de burgemeester met echtgenoote en doch ter dé Vlissingers nog eens hartelijk de hand drukte ten afscheid. IJzendijke. Premiekeuring voor merries. Donderdag vond een premiekeuring voor merries in alle klassen plaats. Er waren ongeveer 100 merries aanwezig. De „Stallen De Dobbelaere'' sloeg een zeer goed figuur. Zij behaalde o.m. de eerste prijzen in de klassen 5-10 j. merries kleine maat, 4-j. gr. m., 3-j. gr. m. en 2-j. kl. m. Hagelslag. Woensdagmiddag ont lastte zich boven onze gemeente een hevig onweer, gepaard gaande met 7.waren hagelslag, (geen chocolade-). Vooral boven de wijk Veldzicht (grens) was de hagel zeer hevig. Hier werd dan ook aan de gewassen, o.a. bieten, zeer zware schade toegebracht Ook verschillende tuintjes Roesten 't ontgelden. Nogmaals textiel. J. M. te Phi lippine verbaast zich. Het wordt in onze omgeving erg interessant. Dezer dagen werd den bewoners een formu lier uitgereikt voor textiel. Men kon een overall bekomen. Vele mannen waren verheugd in het vooruitzicht weer een kleedingstuk bij te hebben. Bij het inleveren der formulieren werd door de ambtenaren als een ge wone zaak medegedeeld, dat alle formulieren ongeldig verklaard wa ren. Is dat misschien omdat er een te veel aan papier is, of weten de leiders van distributiekantoren niet meer wat ze doen? Het wordt hoog tijd, dat zij zich eens gaan bezinnen of beter nog, dat zij eens plaats ma ken voor betere krachten. WAT 13 ER TE DOER? HULST. woensdag 4 Juli. Knapen koor der Basiliek in het concenEf. bouw om 20 uur. DISTRIBUTIEKRING MIDDELBlld De Distributiekring MiddelbwiB maakt bekend: dat de na-uitreJlfim: van de bonkaarten voor de achtste periode zal plaats vinden op Vri)ö&g 6 Juli a.s. in de Bogardzaal. De Bogardzaal is geopend van 1.15. 4.15 uur. De Zelf verzorgers worden er nog maals aan herinnerd dat zij bij he: afhalen der bonkaarten behalve de daarvoor bestemde bon 57 óók mee moeten brengen de bonnen Reserve E 60 en 64. editie voor de f Bur.: Westsingel 75, Goe Deze courant wordt op gedrukt op de persen v Brabant en Zeeland. Ui Dir.: J. A. H. M. v. Sc j. J. H. A. Bruna: Nic. De avonturen van Nepp'e Tuun 140). Neppie lette nu scherp op. Mulkie had zeker al een plan ge maakt om te ontsnappen. En ja, toen de bewakers een ogenblikje la ter weer een omweggetje móesten maken, omdat het zeewier zo dicht groeide, fluisterde Mulkie; „Vlug Neppie. grijp een zeewier boven je hoofd en trek je op. Ik zwem dan zonder jou door, maar het is hier zó duister, dat de bewakers dat voorlopig niet zullen merken. Als ze mij maar horen, zullen ze den ken. dat jij nog op mijn rug zit. Wacht tol we een eindje verder zijn en probeer dan in ie eentje naar het paleis van Neptunus te komen. Voor myzelf vind ik wel weer een andere list om te ont snappen en dan kom ik je zo snel mogelijk opzoeken. Veel succes!' 1 René Vermandei en Maria Suij en hunne kinderen Eddy en Ria geven met groote vreugde kennis van de voorspoedige geboorte van twee flinke zoon tjes 706-O BERTY en FONNY Koewacht. 24 Juni 1945. Voor de vele blijken van be langstelling, bij ons 25-jarig huwelijksfeest ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. 717-0 J Vernimmen-van Pottel- berghe en kinderen. Stoppeldijkveer, Juni 1945. Voor de vele blijken van be langstelling bij mijn behouden thuiskomst uit Duitschland ondervonden, betuig ik mede namens mijn vader, broers en zusters mijn hartelijken dank aan H.H. Geestelijken en de meisjes van de K.A.. fam, buurtbewoners, vrienden en kennissen. 719-0 P. J. de Waal Walsoorden, Juni 1945. Hiermede betuig ik ook na mens mijn vrouw, kinderen en familie, mijn hartelijken dank bijzonder aan O. L. Vrouw alsook aan den Eerw. Heer Pastoor, K.A., buren en allen die eenig blijk van medeleven getoond hebben bij mijn ver blijf en behouden thuiskomst uit Duitschland. Axel, Juni 1945. 718-0 Frans de Vos Openlijk dank aan O. L. Vr. Ter Eecken voor de behouden thuiskomst van mijn zoon PIET. 720-O Jos de Waal Walsoorden. Juni 1945. Voor de hartelijke blüken van belangstelling bij mijn verblijf in Duitschland en bij mijn thuiskomst ondervonden, be tuig ik ook namens mijn ouders, broers en zuster mijn hartelijken dank. Vooral aan H.H Geestelijken der Pa rochie. de K.A. afdeeling Bosehkapeüe. de buren en al len dié op eenigerlei wijze hun medeleven hebben betoond. Piet Lambert Boscbkapelle. Juni 1945. 716-0 Hiermede betuigen wij onzen hartelijke!* dank voor de vele blijken van belangstelling on dervonden bij de behouden thuiskomst van onze beide zoors ALOUIS en GERAR- DUS uit Duitschland. 715-0 Fam. A. Jansen-Eiisackers Bosebkapelle, Juni 1945. Namens mijn ouders, broers en zuster, betuig ik mijn har- teliiken dank bij mijn thuis komst uit Duitschland aan H.H. Geestelijken, K.A.. fa milie. buren, vrienden en ken nissen in het büzonder aan P. en Alpll. de Maat. 713-o A. Leëraert Grana—v. Juni 1945. Hierbij betuigen wij ook na mens onze ouders, en zusters openlijk dank aan O. L. Vr. ter Eecken en het H. Hart v. Jezus voor onze behouden thuiskomst uit Duitschland en Holland. Tevens onzen oprech ten dank aan alle familiele den, vrienden, bekenden en vooral aan de buurtbewoners voor de vele blijken van be langstelling en de mooie ont vangst bij onze thuiskomst. A. Bracke, K. Bracke, G. Bracke. Clinge. Juni 1945. vele hartelijke blij- belangstelling bfj Voor de ken van mijn verblijf en behouden thuiskomst uit Duitschland, betuig ik mijn oprechten dank aan H.H. Geestelijken, K.A. afd. Boschkapelle. bu ren, V.V. Kloosterzande en allen die eenig blijk van mede leven hebben getoond. 714-0 Gerard Jansen Bosclikapelie, Juni 1945. Voor de vele blijken van be langstelling bij mijn thuis komst uit Duitschland onder vonden, mede namens mijn ouders, mijn hartelijken dank aan vrienden, kennissen en dorpsbewoners. 712-0 Jo Bracke Terhole. Juni 1945. TERUG NAAR HUIS Het is begrijpelyk, dat de dui zenden uit hun woonplaats verdreven of vertrokken Ne derlanders graag terug willen MaarEr is nijpende wo ningnood, vooral in de ge- evacueerde streken. De voed seldistributie zou in de war loopen, wanneer ieder evacué op eigen houtje terugging. Er zijn geen transportmiddelen om iedereen op korten termijn te vervoeren. Daarom kan terugkeer van évacués en daarmee gelijkgestelde groe pen slechts geschieden met toestemming van de Provin ciale Bureaux Ver zorging Oorlogs slachtoffers. Het algemeen be lang noodzaakt tof dezen maatregel. Publicatie Sectie voorlichting M. G. RUILEN; Gevraagd wordt een vloer kleed (ongeveer 2i '2 x 3 V2 .M) in prima staat, te wil len ruilen tegen een prach tig fototoestel, merk Zeiss Ikon. Brieven onder no. 28669-0 bur De Stem, Hulst. LANDBOUWHOOGESCHOOL WAGEN1NGEN. Zuivering van het Personeel. Door den Chef van den Staf Militair Gezag is voor de LandWmv hooeeschool. evenals voor andere Universiteiten en Hoogescholen, een „College van Herstel" ingesteld, het welk de bevoegheden zal uit oefenen. toegekend aan Cura toren. In dit College hebben zitting dhrn. Dr. J.W.Meijer Ranneft, tydelijk te Zaandam 'Voorzitter en Ir. W. de Jong te 's-Gravenhage. :n verband met de zuivering leeft dit College den bijstand ngeroepen van de volgende ïeeren 'lof. Dr. Ir. S. C. J. Olivier. Aula Landbouwhoogeschool, Rijksstraatweg la, Wagenin. gen, Prof. Dr. j. A. Prins. Marktstraat 33, Wageningen, Prof. Ir. A. M. Sprenger. Post jesweg 5. Wageningen; D. Bosman, August Faliseweg 8. Wageningen. V. J. Fries, Ve- luviaweg 23, Wageningen, Ir. J. Gonggrijn, p.a. B.P.M Badhuisweg 3. Amsterdam. C. H. M. van Bavel. Prof. Ritze. ma Bosweg 22. Wageningen, die verschillende categorieën vertegenwoordigen van dege nen, die op eenigerlei wijze aan de Landbouwhoogeschool annex zijn. Bij hen kunnen voor het bovengenoemde Col lege bestemde, wensohen of klachten worden ingediend. De klachten of wenschen -"oeten ults'uitend schriftelijk en onderteekend worden in gezonden. Strikte geheimhou ding is uiteraard verzekerd, doch bij het indienen van vaische klachten zal degene, die zich daaraan schuldig maakt, daarvoor uiteraard de verantwoording moeten dra gen. In verband met de wensche- lijkheid om de Landbouwhoo geschool zoo spoedig moge! te heropenen worden de klachten en wenschen ver wacht vóór 7 Juli. Anonyme klachten worden niet in be handeling genomen. Met het oog op de slechte verbindingen kunnen klachten ook overhandigd worden aan de volgende studenten of oud studenten Ir. J. W. Heringa, Adelaars- weg 22, Amsterdam; G J. Klompe, Klokstr. 1 Goes: J. V. Lagerwerff, Schelpenkade 40, Leiden; H. M. A. Los. Prof Ritzema Bosweg 24. Wagenin gen; G. P. Tiggelman, 726 Civil Affairs, Detachment Leiderr. 767-00 De Voorzitter van het College van Herstel, J. W. Meijer Ranneft. Wageningen. 14 juni '45. Aanmelding studeerenden Landbouwhoogeschool te Wageningen. Denigenen, die voornemens zyn zaah, na hare herope ning, aan de Landbouwhoo geschool te laten inschrijven om hun studie daar aan te vaneen of voort te zetten, Iwordt, verzocht zulks zoo (spoedig mogelijk aan het (Secretariaat der Hoogesdhool, Aulagebouw, Rijksstraatweg 1 te Wageningen, op te geven, jnet vermelding van de vol gende gegevens mgam en voornamen, geboortedatum, geboorteplaats, tegenwoordig adres, studierichting, laatst afgelegd examen. De met de leiding van de Landbouwhoogeschool be laste hoogleeraai', OLIVIER. 775-O0 GEMEENTE 's-HEER ARENDSKERKE. De Burgemeester roept sol licitanten op voor de betrek king van aan de Openbare Lagere School te Nieuwdorp. In functie treden 1 Sept. a.s. Sollicitaties vóór 12 Juli 1945 te zenden aan den bur gemeester. 756-0 H.H. Varkenshouders.' Vanaf heden wederom ver krijgbaar 705-O op aankoopvergunning bij Antoon de Rooy, Stoppeldijk- veer BB 24. Vogelwaarde. Te koop aangeboden het van de Hoogewegdijk bij Th. Thomaes, Hoofd plaat. 704-q voor dag of dag en nacht. Zondags vrij. 757-0 Baljé, Kreukelmarkt - Goes. NET DAGMEISJE GEVRAAGD niet beneden 18 jaar, goed loon, zeer goed van de kost. Brieven onder no. 28301-0. bureau -De Stem. Hukt GEVRAAGD: R K. wijkverpleegster volledig bevoegd te Hilvaren- beek. Indiensttreding, zoo spoedig mogelijk. Sollicitaties vóór 15 Juli as. te richten aan P. L. van Hoof, secr. v. h. Wit Gele Kruis. Hilvaren- beek.747-oo Kleine Advertenties. Plaatsing vooruitbetaling Gevr. bouwkundig teekenaar door architect Jac. Hurks, te Roosendaal. 9331 Het. Dagelijksch Bestuur van het waterschap Het Vriie Sluis maakt.bekend, dat v I. de rekening der inkomsten en uitgaven over het dieiii jaar 1943 is ontworpen en vanaf 4 Juli 1945 gedurenfle e maand ter inzage van ingelanden is neergelegd ter grif van het waterschap te Biervliet: II. de begrooting der inkomsten en uitgaven voor dienstjaar 1945 met de daarbij behoorende memorie van Ie lichting is ontworpen en eveneens vanaf 4 Juli 1945 gedi rende één maand ter griffie van het waterschap te Biervl» ter inzage van ingelanden is neergelegd; III. de rekening 1943 en de begrooting 1945 tegen betalin, van f 2.50 jjer stuk voor een ieder verkrijgbaar is ter griffi van het waterschap te Biervliet. 702- Het Dagelijksch Bestuur voornoemd. R. M. J. Lannoije, plv. voorzitter Ml'. E. J. N. M. Bogaerts. griffier. De FIRMA VAN BEKKUM uit Rotterdam zal Woensdag 4 Juli a.s. vanaf 9 uur zitting hou den voor het aanmeten van kunstledematen in het Consultatiebureau van het Gasthuis aan den Oostwal te Goes. 701-a ET PERSOONSpi cument des wel genoemd mensch", heeft ges maakt zooals wellie officieel identiteitsb- Ingevoerd op een overheidsbesluit all ien onrechte met wantrouwen werd 01 de verplichting om bewijs bij zich te gemeen als een spe< maatregel beschouwt Als vaststaand mag genomen, dat de bel: invoering van een alg teitsbewijs specia kringen reeds jare In den mobilisatie! de militaire autoritei scheiykheid van invoe pleit met het oog evacuatie van de bi uit bedreigde gebiede: Na de Duitsche als eerste stap in di 9 Sept. 1940 door van het dep. van B de invoering aangeki voorloopig identiteits distributiestamkaart Ned. paspoort. Daari besluit van den Secr. dep. van Binnenl. Zai tober 1940, dat maat: betr. de invoering vï tieve persoonsbewijs, dat heeft Ïeeren ken ker is de sloot tot ee: ring van Duitsche zi Over mot TL"!]- is een zekere ov bespeuren niet zaken in België gedu rigen wereldoorlog, en 1918 werd daar sche bezetting bepas inwoner of inwoonst België vanaf den 16- in liet bezit moest identiteitskaart car: Deze maatregel werd regeering, toen deze bewind kwam, gehan als hier te lande ge! teitsbewijs hl België wijs van opneming kingsregister. De Duitschers ha land bij de invoerini groote belangen, t.w de burgerbevolking gebied tegen spioni roepscontrole door TOT HEDEN is het mij niet gelukt werkvoorraad noot mij Tabakszaak te bekomen, feitelijk ben ik er zelf schuld: van arbeidei* in Du: aan. want, ik heb vanaf het begin der bezetting getracf de Moffen uit mijn zaak te weren (wat nvj ook zeer got gelukt is), dus krijg ik geen sigaren, maar zoodoende z' de .sigaar", o.z.o. 710-1 Rookers, echter geen nood, Bij mij sigaren klein en groot DE BRUYNE's Sigaren Magazijn AARDEtvBEIM trole op de Joden, "VTauwkeurige ten werd er OPROEP VERGADERING van voormalige pootaardappelexporteurs in W. Z. VI. op België en Frankrijk aanstaande Zater dag 7 Juli in het café van den heer Govaert t Oostburg. Bespreking Eigen export, los van d B. E. A. Eenige Exporteur Gevestigd te Amsterdam WIJZIGING KASUREN Met ingang van 1 Juli 1946 zijn onze kantoren en zitcUjf5 West-Zeeuwsch-Vlaanderen als volgt voor het puM« r opend BIJKANTOOR OOSTBURG: Tijdelyk Oude Stad 16. Dagelijks van 912.30 en 1.304 uur Zaterdagmiddag gesloten. KANTOOR BRESKENS. Spuipiein 27 Dagelijks van 9—12.30 en 1.304 uur Woensdagmiddag en Zaterdagmiddag gesloten. ZITDAG GROEDE, Noordstraat 298 Woensdagmiddag van 1.304 uur ZITDAG IJZENDIJKE. Café Lievens Zaterdagmorgen van 10—12.30 uur. Telefoonaansluiting bijkantoor OOSTBURG No88: aalis» ting van kantoor BRESKENS volgt spoedig <No. 24'.„ Kantoor van den Voedselcommissaris v. West Z. Vlaandfk In de vergadering van Landbouworganisatie^ voor we Zeeuwsch-Vlaanderen is besloten, de wekelyksche m»; van Oostburg, welke tot nu toe in Groede werd geligs wederom ie verplaatsen naar Oostburg, zulks' met van a.s. Woensdag 4 Juli. Aanvang 1 uur. Bij den Riikslandbouwconsulent voor N.-ZwjSevjów Goeree-Overfla kkee zijn eenige vacatures voor de iru van Assistent bij den Rijkslandb°uV voorlichtingsdienst. Diploma R.L.W.S. vereischt. Sollicitatie te richten aan Ir. C. W. C. VAN Riikslandbouwconsulent te Middelharnis. een licht grijs jongenspakje, zoo goed als nieuw, voor eerste Communicanten tegen een heerenregenjas goeden staat. Br. ondei' no. 28700-O bureau üezei, •gesel» con ten werd en in h pen, betrekking hebt vangst, de verantwoi gereikte, vermiste gemaakte exemplare schriften geleidelijk den naarmate diefst oerraden persoonsb hoeve van onderdui de piloten, enz., ove Bij de afgifte van wijs werd tevens ee gemaakt, eveneens foto, handteekening van den betr. perso caten moesten naar tie in Den Haag wc waar een verzamelir alle afgegeven be wij tie van uiterst belar ook voor den Duits De authenticiteit bewijs werd met d« borgen omringd; wi ten alleen volgen systeem worden tot afgifte bevoegc wier namen en han de Rijksinspectie nee rd. Beroepsaanduiding v oca at, arts, apoth« notaris, makelaar, overheidsdienst, mo soonsbewijs alleen bracht, als door aanstelling of diplc gelegd. Tegen eigenhandl A ME RIK IN BER rjISTERMORGEN kaansche troepe len nemen aan de Berlijn de Duitsche nengetrokken. Het rikaansche pantseri Zuiden en het Z.( bezetten. Morgen «che „woestijnratter «e stad binnentrek Heden zon ond Donderdag zon o

de Stem | 1945 | | pagina 2