NIEUWS BERICHTEN voor REPARATIES AAN Oorlogsgetroffen Landbouwers De Duitschers hebben langs de Noorscne kust ongeveer 300 duikbooten en een aanzien lijke vloot lichte kruisers, torpeljbootfagers en andere oppervlakteschepen gestacio ;ee-d. (Aiep-Aneca). BEKENDMAKING. De (tijdl.) Directeur van het Loodswezen, Betonning en Bebakening in het 6e district maakt bekend, dat gelegenheid bestaat tot plaatsing, voorloopig op loon-contract van een aantal matrozen, matrozen-kok, stokers en motoristen bij dezen dienst. Gegadigden moeten ervaren zijn in hun vak, van onberispelijk gedrag en niet ouder dan 25 jaar; actieve dienst bij de verzetsbeweging of bij de Ordedienst, vóór en gedurende de be vrijding, strekt tot aanbeveling. Het loon zal worden vastgesteld naar leef tijd, bekwaamheid en ervaring. Voor matrozen: minimum f 15,- per week, maximum f 22,50 per week. Voor matrozen, tevens kok: minimum f 20,- maximum f 25,- per week. Voor stokers en motoristen: maximum f 17,50 per week, maximum f 25,- per week. Boven vorenvermelde betaling wordt vrije voeding verstrekt, welke gewaardeerd kan wor den op minstens f 1,- per dag. Per maand wor den 4 vrije dagen gegeven, of voor hen, die ver weg wonen, per twee maanden acht vrije dagen. Bij gebleken geschiktheid zal gelegenheid worden geopend om op arbeidscontract, en eventueel later in vasten dienst bij het Loods wezen te worden opgenomen. De daaraan ver bonden bezoldigingen zijn nog niet vastgesteld, doch zullen hooger zijn dan het thans in uit zicht gestelde loon. Gegadigden dienen zich per brief op te ge ven aan den Directeur van het Loodswezen, enz. in het 6e district te Terneuzen, onder op gave van geboortedatum, woonplaats, huwe- lijkschen staat, kinderen met leeftijdsopgave en voorts uitgebreide gegevens omtrent hun schooi en vakopleiding, opgedane ervaring in de prac- tijk, eventueeel over te leggen getuigschriften, genoten bezoldigingen in de werkkringen van de laatste twee jaren, eventueele werkzaamheid in het belang van het Vaderland tegen den be zetter en daarna. Het is voor een snelle behandeling van de sollicitatie gewenscht reeds dadelijk een politie- of Burgemeestersverklaring over te leggen t.a.v. politieke betrouwbaarheid en autoriteiten, werk gevers etc. te vermelden, bij wie inlichtingen kunnen worden ingewonnen. Na een eerste onderzoek van de sollicitatie kan een oproep worden verwacht om te ver schijnen voor den naastbijzijnden Commissaris van het Loodswezen. Westfront. Gisterenavond werd bekend gemaakt, dat Keulen, de derde stad van Duitschland, door de geallieerden veroverd was. Er werd niet me degedeeld of de troepen, die de stad innamen, reeds over de Rijn getrokken waren. 85 tot 90 pet. van de binnenstad is door de geallieerde bombardementen volledig verwoest. De dom, die slechts licht beschadigd is, is practisch het eenige gebouw, dat in het centrum nog over eind staat. Van de 600.000 a 700.000, die de bevolking van de stad uitmaakten, waren er nog slechts c.a. 100.000 aanwezig. De rest was geëvacueerd. Meer naar het Zuiden wordt Bonn, waar de Duitschers op terugtrekken, nu van drie kan ten bedreigd. Reeds zijn de geallieerden deze stad tot op 10 K.M. genaderd. Van Keulen tot even ten Zuiden van Xanten is de Westelijke oever van de Rijn thans geheel in geallieerde handen. In het Zuidelijk gedeelte van het Westfront hebben de troepen van generaal Patton een fantastisch snelle opmarsch gemaakt. In 24 uur tijd rukten zij 50 K.M. vooruit. Koblenz wordt nu onmiddellijk bedreigd en zij zijn nog slechts 30 K.M. van de Rijn verwijderd. Luchtfront. Het slechte weer belemmerde gisteren de luchtoperaties. Mosquito's vielen materiaal- en troepenconcentraties in Wezel aan. Berlijn werd voor de 15 achtereenvolgende maal aangevallen. Oostfront. In twee speciale dagorders maakte maar schalk Stalin gisteren de grootste tot nu 10e op Duitsch grondgebied behaalde successen bekend In 24 uur tijd werden meer dan 600 Duitsche steden en dorpen veroverd. De troepen van maarschalk Zhukov, cJie eenige dagen geleden Kolberg aan de Oostzee bereikten, rukten van hieruit gemiddeld 15 K.M. in Westelijke richting op en veroverden daar bij o.a. Treptow, Greifelberg, Plathe en Nau- gard. Stettin werd tot op 25 K.M. genaderd. Deze stad ligt nu onder zwaar Russisch artil lerievuur en werd gisteren overdag door Rus sische zware bommenwerpers aangevallen. De troepen van Rokosovsky hebben even eens weer goede vorderingen gemaakt. Over een front van 80 K.M. breedte rukten zij 15 K.M. op. In een speciale dagorder werd gisteren de verovering van het omsingelde Graudenz be kend gemaakt. De commandant met zije staf werden gevangen genomen. De gouwleider van Danzig heeft aan de be volking bekend gemaakt, dat de stad van het rijk is afgesneden. In Hongarije, waar de Duitsch."z een Rus sische opmarsch naar Weenen vreezen, doen zij heftige tegenaanvallen. Koningsbergen werd gisteren door de roode luchtmacht gebombardeerd. Het Bestuur van den cal. Tho- maespolder, maakt ingevolge art. 35 van het Algemeen Reglement voor de polders of waterschappen in Zeeland, bekend, dat de op gemaakte lijst der stemgerechtig de ingelanden gedurende 14 da gen vanaf 23 Februari 1945 tot 10 Maart 1945 voor ingelanden ter inzage zei liggen ten kantore van den wnd. ontvanger-griffier te Öiervliet no. 508. Biervliet, 23 Febr. 1945. Pr. M. J. de Clerck, Dijkgraaf wnd. ontv.-griffier. Het Bestuur van den calamiteuzen Hoofdplaatpolder, maakt ingevol ge art. 35 van het Algemeen Re glement voor de polders of wa terschappen in Zeeland, bekend, dat de opgemaakte lijst der stem gerechtigde ingelanden geduren de 14 dagen vanaf 23 Februari tot 10 Maart 1945 voor ingelan den ter inzage zal liggen ten kan tore van den wnd. Ontvanger- Griffier te Hoofdplaat. Hoofdplaat, 22 Febr. 1945. H. J. Cammaert, dijkgraaf. G. A. Nelissen, wnd. Ontv.-Griff. "Harmonie „De Ver. Vrienden", Sas van Gent. Voor jongelingen van 12 jaar en ouder is er gelegenheid tot het volgen van een cursus in muziek en notenleer. Zich aanmelden bij den Heer A. Ranschaert te Sas van Gent. Het Bestuur. H.H. Winkeliers. Het doet mij goed U te kunnen mededeelen, dat ik als eerste grossier in W.Z.V. voor Koek, Biscuits, Chocolade en Suiker werken weer ben ingeschakeld, en hoop U weer geregeld te komen bezoeken, hopende, als U bonnen heeft van die artikelen, dat U ze voor mij zal bewaren, daar ik op mijn beurt zal' zorgen voor een zeer vlugge aflevering. PIET VERDUIJN, Grossier in koek, biscuits, choco lade en suikerwerken. Voorloopig adres:Molenstraat 10, Groede. Gevraagd: NET DAGMEISJE. J. de Soomer, Middenstraat 26, Sluiskil. Dieselmotoren Electromotoren Landbouwwerktuigen Machines voor textielindustrie Vlasbewerkingswerktuigen Machines voor klompenindustrie Huishoudelijke artikelen is het adres? H. v. SPRUNDEL HULST, (Beheerder van het Techn.-Bureau Eggermont) KUNSTMESTSTOFFEN. Onze geachte cliënten kunnen op hun eerste en tweede periode stikstof direct Kalkammon. sal peter en op 1-2-3 periode Kali, Kali 40 pet. bekomen in onze pakhuizen te Hulst, Axel Sassing en Terneuzen. Diegene, die nog geen bonnen hebben ingeleverd, verzoeken wij dit alsnog te doen vóór 15 Maart a.s. Wij hebben voldoenden voor raad. Comm. Venn. De Moor-Vlaeminck, Hulst. wier WAGENS ve.nield zijn f door den bezetter meegenomen, kunnen zich opgeven bij R. J. DE KRAKER, Axel, Telefoon 14. Des Zondags gesloten. Te koop gevraagd: Een metaal DRAAIBANK, de fect geen bezwaar mits herstel baar. BERTUS VERNOOY, Louisastraat 31, Sluiskil.

de Stem | 1945 | | pagina 2