NIEUWS BERICHTEN DISTRIBUTIEKRING TERNEUZEN. Gezinshoofden, welke niet in staat zijn de maaltijden electrisch te bereiden, worden in de gelegenheid gesteld petroleum voor kookdoel- einden aan te vragen. Aanvraagformulieren kunnen vanaf heden bij den Distributiedienst worden afgehaald. Deze formulieren moeten vóór 14 Maart a.s. worden ingeleverd met overlegging van de nieuwe distributiestamkaart van het gezins hoofd. BONAANWIJZING HUISBRAND. Het Centraal Distributiekantoor voor het be vrijde gebied te 's-Hertogenbosch maakt in overleg met het Rijkskolenbureau te Tilburg het volgende bekend: Met ingang van 7 Maart 1945 geeft bon B.V. 34 van de Brandstoffenkaart T. 405 recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. Met nadruk wordt ér op gewezen, dat in Dis tributiekringen, waarin bon B.V. 34 reeds eer der was aangewezen, thans geen nieuwe bon mag worden bekend gemaakt. Het publiek wordt aangeraden deze bon on middellijk tegen afgifte van een ontvangstbewijs in te leveren bij den handelaar, waarbij het als vaste klant is ingeschreven. Voor zoover dit nog niet is geschied kunnen geëvacueerden, die in het bezit zijn van een stamkaart „Hoofd", zich als vaste klant bij een handelaar in het vluchtoord laten inschrijven. Uitdrukkelijk wordt er op gewezen, dat ver bruikers, welke nog geen brandstofffen op hun bon B.V. 41 hebben ontvangen, door den han del met VOORRANG moeten worden be diend. Het is den handelaren dus verboden op bon B.V. 34 reeds af te leveren, zoolang zij nog een achterstand hebben in de aflevering op bon B.V. 41. Aangezien alle handelaren niet direct over voldoende voorraden en soorten beschikken, zal het niet altijd mogelijk zijn, dat iedereen direct wordt geholpen, terwijl men over het al gemeen genoegen zal moeten nemen met de soorten welke voorhanden zijn. Kamer- en pensionbewoners, welke reeds een formulier bij den distributiedienst indienden en aanvragen voor groote gezinnen, welke door den distributiedienst niet konden worden afge werkt, wegens het niet voorradig zijn van rantsoenbonnen, kunnen vanaf heden de hun toegewezen rantsoenen brandstoffen afhalen. Westfront. Amerikaansche troepen zijn gisteren Keulen binnengedrongen. Reeds zijn verschillende voor steden in Amerikaansche handen en de tegen stand, die zij ondervinden, is slechts plaatselijk. De laatste Rijnbrug in Keulen, die nog intact was, is nu ook onbruikbaar geworden zoodat de Duitsche troepen in de stad hierdoor ge- isoleerd zijn. Keulen was de eerste Duitsche stad die aan de massale bombardementen van geallieerde vliegtuigen was blootgesteld. Men herinnert zich nog, dat voor de eerste maal in in de zomer van 1942 de R. A. F. met 1000 vliegtuigen naar Duitschland vloog. Het doel was toen Keulen. Sindsdien is de stad regel matig opnieuw zwaar geteisterd en deze schoone oude stad, de aloude hoofdstad van het Rijnland, zal niet veel meer dan een ruine zijn. Meer naar het Zuiden drongen de geallieerde troepen door tot op minder dan 15 K.M. van Bonn. In het Noorden hebben de Britsche troepen de stadsrand van Xanten bereikt. Alle bruggen over de Rijn zijn vernietigd behalve de bruggen bij Wezel. Deze moeten dienen om de troepen gelegenheid te geven uit het laatste Duitsche bruggenhoofd, wat zich hier nog over de Rijn bevind, te ontsnappen. De troepen van generaal Patton zijn ten Noorden van Trier de rivier de Kyll overge stoken. Over een front van 50 K.M. breedte rukken zij verder op. Luchtfront Nadat Chemnitz, 160 K.M. achter het Oost front gelegen, gisteren overdag een zware luchtaanval te verduren had, werd het in de afgeloopen nacht opnieuw door een zware luchtaanval geteisterd. Berlijn werd voor de veertiende achtereen volgende maal door Mosquito's aangevallen. De tactische luchtmacht voerde gisteren 1700 aanvalsvluchten uit. Gisteren werd bekend gemaakt, dat Zater dag jl. het Dortmund-Eemskanaal opnieuw was aangevallen en het kanaal dientengevolge weer droog staat. Oostfront. In 24 uur tijd hebben de Russen weer 230 Duitsche steden en dorpen veroverd. Hieronder bevinden zich Stargard en Naugard. Op een punt bevinden zich de troepen van Zhukov nog op een afstand van niet meer dan 24 K.M. van Stettin. Slechts een tiende van de totale oppervlakte van Oost-Pruisen bevindt zich nog in Duitsche handen. Verre Oosten. In Birma bevindt het 19e Indische leger zich nog op een afstand van 13 K.M. van Man- dalay. Uit het hoofdkwartier van generaal Mac Arthur wordt gemeld, dat op Luzon 6 van de 7 Japansche divisies vernietigd werden. OVERIGE BERICHTEN. 45 verschillende landen zullen uitgenoodigd worden om aan de conferentie van San Fran cisco deel te nemen. De neutrale landen en de landen die aan Duitsche zijde aan de oorlog hebben deelgenomen, zullen niet uitgenoodigd worden. Verplichte Provinciale Stieren keuring. De verplichte Provinciale Stieren keuringen zullen gehouden wor den op Donderdag 8 Maartt Breskens 9 uur; Hoofdplaat 10,30 uur; Bier vliet 1,30 u; IJzendijke 3 u; Wa terlandkerkje 4,30 uur. Vrijdag 9 Maart: Aardenburg 9 u; St. Kruis 10,30 u; Eede 11,30 Sluis 2,30 u; Retranchement 3,30 u; Cadzand 4,30 uur. Zaterdag 10 Maart: Oostburg 9 u; Zuidzande 10 u; Nieuwvliet 11.30 u; Groede 2 u; Schoondijke 3,30 uur. Dinsdag 13 Maart: Philippine 1 u; Hoek 2,30 u; Terneuzen 4,30 u. Woensdag 14 Maart: Zaamslag 8,30 u; Stoppeldijk 10 u; Hengst dijk 11 u; Kloosterzande 2 u; Os- senisse 3,30 u. Donderdag 15 Maart: Lamswaar- de 9 u; Nieuw-Namen 11 uur; Clinge 2 u; Hulst 3,30 u; St. Jan steen 5 u. Vrijdag 16 Maart: Graauw 9 u; Koewacht 11,30 u; Axel 2 u; Zuiddorpe 3,30 u; Overslag 4,30; Zaterdag 17 Maart: We.stdorpe 9 uur; Sas van Gent 10,30 uur. Men wordt verzocht afstammings- papieren mede te brengen. Voor 3 maanden uitzending van Kinderen naar Engeland, wordt gevraagd een mannelijke kracht, R.K., liefst uit West Z.-Vl. Er varing met jeugd om te gaan, goede gezondheid, leeftijd pl.m. 22-30 jaar. Aanbevelingen ge- wenscht. Adres: Mevr. Standaert- de Palmenaer, Van Steenbergen! 14, Terneuzen. Verkrijgbaar van den componist Piere van Houwe EEN SUITE EN EEN WALS. Beide voor piano. Verkrijgbaar bij den muziekhandel. Brieven, enz. in-uit ENGELSCH binnen 24 uur. J. Stevens. Beëed. Vertaler. O.K. 4, Sas van Gent. Oud medewerker International Translation Office. Octrooiaan vragen, enz. GEVONDEN: op de weg Graauw-Hulst porte- monnaie met inhoud. Terug te bekomen tegen advertentiekosten. P. Weemaes, Achtereindstraat, Graauw. Voor direct gevraagd: Een inwonende Landbouwers knecht, bij A. BUIJCK-TALLOEN, Waterlandkerkje. Terstond gevraagd: Een flinke DIENSTBODE. Café de Graanbeurs, Nieuwstr. 3, Terneuzen. H.H. Grossiers-Winkeliers. Geeft Uw toewijzingen met ons mede. Wij geven een ont vangstbewijs. Minz.- aanbevelend, Transport- en Expeditiebedrijf Gebr. DE SMIT, Sas van Gent. Vooroorlogsch Engelsch Op vouwbaar KINDERZWEMBAD te koop, diam. 185, diepte 40 cm. Prijs fl. 115,- Serieuze br. bureau ,.De Stem" no. 150, Sas v. Gent. VERLOREN: Een zwarte damesparapluie van station Hulst naar Hulst. Teg. bel. ter. te bezorgen bureau van „De Stem", kantoor Hulst. WEGGELOOPEN: 4-jarige bruine hengst. F. P. E. de Caluwé-de Moor, We.stdorpe E 16. CONSULTATIEBUREAU TOT BESTRIJDING DER T.B.C. Eerstvolgende spreekuren te Ter neuzen: Woensdag 7 en 14 Mrt. van 10-1 uur. Te Hulst: Donderdag 8 Maart van 9,30-12 uur en van 1-2 uur. Maandag 19 Maart van 9,30-12 uur en van 1-2 uur. GEVRAAGD: Een bakkersknecht en-of dienst bode, tggen half Maart a.s. Bakkerij C. MARKUSSÉ, Westdorpe Directie der Onderlinge Brand waarborg Maatschappij voor de Prov. Zeeland van 1829 en der Algemeene Zeeuwsche Verzeke ring Maatschappij N.V. verzoekt aan geëvacueerde verzekerden hun adres (onder vermelding van polisnummer(s) te willen op geven aan H.H. Correspondenten en Agenten, of aan het kantoor der Maatschappijen HOUTKADE 11 MIDDELBURG. TE HUUR: Café te Rustwat. Te bevragen bij P. N. L. de Kerf, St, Jansteen,

de Stem | 1945 | | pagina 2