NIEUWS BERICHTEN „DE STEM" 2 Oostfront. Het blijkt met de dag duidelijker, dat de Duitschers niet in staat zijn een dam op te werpen tegen de Russische stormvloed uit het Oosten. Leek het de laatste dagen of het front eenigermate gestabiliseerd zou zijn, de jongste berichten maken weer melding van nieuwe Russische successen. Het belangrijkste nieuws komt ditmaal van Maarschalk Koniev, die erin geslaagd is tus- schen Breslau en Oppeln over een breedte van 80 K.M. de Oder te overschrijden en reeds meer dan 18 K.M. is opgerukt. De steden Ohlau, Brieg, Löwen en Grotkou werden ver overd alsmede een 60-tal kleinere plaatsen. Uit de sector van maarschalk Zhukov mel den de Duitschers, dat de Russen erin geslaagd zouden zijn bij Frankfort en 15 K.M. ten Zui den hiervan bij Fürstenberg een bruggenhoofd over de Oder te vestigen. Van Russische zijde wordt hierover echter niets gemeld; wel dee- len zij mede, dat de buitenwijken van Frank fort en Küstrin zijn bereikt. In Oost-Pruisen dringen de Russen steeds verder door en evenals in de sector van Zhu kov leiden de Duitschers hier enorme verliezen aan dooden en gewonden en materiaal. Maan dag alleen verloren de Duitschers aan het Oostfront 189 tanks. In Budapest wordt nog steeds gevochten en een aantal huizenblokken werd weer veroverd. cstfront. Van het Westfront is slechts zeer weinig nieuws binnengekomen. Ten Zuiden van Monchau tracht het eerste Amerikaansche leger Schleide alsmede het Roerreservoir in te sluiten. In de Ardennensector maakte Patton giste ren twee K.M. vooruitgang. Ten Zuiden van Colmar werd Neu-Breisach veroverd. Hiermede is de laatste ontsnappings weg voor de Duitfche troepen, die hier nog zitten, in geallieerde handen. Luchtfront. Het was gisteren meer een zware dag voor de Duitsche industrie en het verkeerswezen. Meer dan 2000 vliegtuigen bombardeerden ver- keerscentra en industrieele doelen in Maagden burg, Leipzig en Chemnitz. In Nederland werden spoorlijnen, locomo tieven en V2 installaties gebombardeerd, als mede een fabriek ten Noorden van den Haag. Volgens een bericht van hedenochtend is Manilla nu zoo goed als geheel van Japansche troepen gezuiverd. Meer dan 5000 gevangenen werden door de Amerikanen bevrijd die direct na hun bevrijding ijverig meehielpen om de branden te blusschen die vooral in de zaken wijk van Manilla woedden daar de Japanners getracht hadden dit stadskwartier geheel aan de vlammen prijs te geven. Generaal -Mac Arthur heeft verklaard, dat het verlies van Manilla een van de zwaarste nederlagen voor Japan zal beteekenen. Bijeenkomst Big Three. De conferentie tusschen Roosevelt, Churchill en Stalin is op het oogenblik aan de gang. De plaats van de bijeenkomst is vooralsnog ge heim terwijl ook nog geen bijzonderheden werden medegedeeld. Italië. De weersomstandigheden in Italië zijn beter geworden. De spoorverbindingen met Duitsch- land over de Brennerpas zijn tengevolge van de bombardementen van de laatste dagen ge blokkeerd. België. Gisteren vond in België het aangekondigde regeeringsdebat plaats. De socialistische afge vaardigde verzocht minister-president Pierlot af te treden. De laatste berichten uit België wettigen de veronderstelling, dat het kabinet Pierlot het wel niet lang meer zal maken. In zijn slotrede verwees Pierlot dan ook telkens naar een nieuwe toekomstige regeering die, naar hij hoopte, meer succes zal boeken en on der gunstiger omstandigheden zal kunnen wer ken. STAART U NIET BLIND. Hoe blij en tevreden waren wij toen onze geallieerde vrienden en daarna onze eigen Re geering in staat waren ons levensmiddelen pakketten te zenden. Met open handen hebben wij die aangepakt en iedereen, zonder uitzon dering, kreeg een glimlach op het gelaat, toen bleek, dat er vet, vleesch en chocolade was aangekomen. De tijd gaat snel en wij vergeten, gelukkig maar, ook snel het leed, dat ons over kwam. Men vond het reeds gewoon, wanneer boven het wekelijksche rantsoen nog een extra pakket werd toegevoegd. Nu worden de extra levensmiddelen in ons 14-daagsche distributie rantsoen verwerkt, zoodat voor de gezinnen extra loopen naar gemeentehuis of opslagplaats niet meer noodig is. Vele huismoeders konden van deze levensmiddelen zelfs iets apart zet ten voor extra gelegenheden. Het is daarom ook zeer juist gezien van on ze Overheid om dit goede voorbeeld te volgen en zooveel mogelijk levensmiddelen op te slaan. Het is nog steeds oorlog, ook voor ons en wie zal zeggen, dat er om de een of andere reden geen stagnatie kan komen in de toevoer. La ten wij ons dan ook niet blind staren op pak huizen, die gevuld worden met bloem, vet, chocolade enz. Laat ons niét gaan kankeren en geruchten verspreiden, dat deze artikelen liggen te bederven. Menschen. die dit doen, zijn waard, dat zij straks niets er van ont vangen. Wanneer wij vergelijkingen gaan maken met onbevrijd Nederland, mogen wij dubel tevre den zijn. Er wordt voor ons volk voor toekomst gezorgd, daar alles wat hier wordt gebracht, voor ons bestemd is en ter gelegener tijd ge distribueerd zal worden. Op deze wijze hopen wij steeds een rantsoen als nu beschikbar..' te kunnen stellen. Heden overleed tot onze groote smart onze lieve zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, De Heer Petrus Adrianus Neeteson, Echtgenoot van Mevrouw N. C. Neeteson-Franse, in den ouderdom van 64 j. Administratief directeur der eerste Ned. Coop. Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent Ridder in de orde van Oranje Nassau. Sas van Gent: N. C. Neeteson-Franse. C. M. Hennink-Neeteson. J. Hennink. Jan Hendrik. Groningen; A. Neeteson. Nunspeet: Drs. P. A. Neeteson. Mr. A. Neeteson-Bongers. Sas van Gent, 6 Febr. '45. KINDERWAGEN te koop. M. de Caluwé-van Troost, Zandstraat 1 k, Sas van Gent. II.H. Landbouwers. Wij zijn in staat Uw verwoeste landbouwwerktuigen op te halen en v/eer. als nieuw in orde te maken. Voor het aanvragen van nieuwe machines kunnen wij alle gegevens verstrekken. Vraagt ons ook inlichtingen over 1 paards balans wentelploegen. Verder onderdeden Mélotte ontroomer in beperkte mate nog leverbaar. Firma ALG. BEGHEYN 6 Zn. Sluiskil. IJzendijke. Landbouwwerktuigen, TE KOOP GEVRAAGD: .Gravure of photo: „Jezus weent over Jeruzalem" (in lijst). Aan biedingen met prijs aan: P. B. Matthijs, Zuiddorpe, Klooster. WIE RUILT: Zoo goed als nieuw zijnde dames schoenen, maat 37 zwart, maat 37 bruin. Beiden tegen maat 38. Te bevragen bij: Groenendijk 41, Kloosterzande. Leesbibliotheek Mooye Boeck" Cloosterstr. 34, Kloosterzande, VRAAGT TE KOOP: Alle soorten romans en kinderlees boeken. Ook 2e hands, mits zin delijk; ook kleine aantallen. H.H. Winkeliers. In opdracht van de fa. Carp kunnen wij Carp's naaigaren le veren aan die handelaren, welke geen quotum hebben bij de fa. Carp; en die hun garen betrok ken van leveranciers uit het thans nog bezette gebied. Indien U hiervoor in aanmerking wenscht te komen, vraagt zoo spoedig mogelijk inlichtingen. Fa. J. BOERBOOMS, Kersstraat 9, Terneuzen En gros. En detail. Manufacturenhandel. Ondergeteekende houdt zich als voorheen aanbevolen voor de le vering van Alle soorten Tuin- en Landbouwzaden, enz. Tuinzaadprijscouranten verkrijg baar. Tevens bericht ik, dat het agentschap van dhr. Ch. de Jonge te Aardenburg naar mij is overgegaan. Levert zoo spoedig mogelijk uwe bestelbonnen in. A. TRIOU, Nieuv/straat 25, Oostburg. Vertegenwoordiger van Gebrs P. C. en L. De Jongh, Zaadhandcl, Goes. Voor de deelname, betoond bij 't overlijden van onze geliefde Vader Behuwd- en Grootvader, de heer Jac. Bogaart, betuig ik, namens de familie, hartelijk dank .Bijzondere dank aan de Eerw. Zusters van 't Liefdehuis te Groenendijk, vooral voor Zuster Nicoline, voor de goede zorgen aan de overledene besteed, tij dens zijn langdurig verblijf aldaar Namens de familie, Wed. M. Baart-Bogaart, Kloosterzande. Notaris J. A. M. VAN ES- BROECK te Sas van Gent, zal op Zaterdag 10 Februari 1945, nam. 2 uur, ten verzoeke van Mej. Wed. J. DE MAILLIE te Sas van Gent, Gentsche straat, publiek verkoopen eenige huis houdelijke goederen, waaronder: Kasten, tafels, stoelen, kachels, naaimachine, bloemenstandaards, vloerkleed, vogelkooitjes, potten en pannen, geleierd- en onge- leierd aardewerk, en hetgeen ver der zal worden gepresenteerd. Te vergaderen aan het magazijn van Hotel Rotterdam (Gentsche straat). Betaling contant (pasgeld).

de Stem | 1945 | | pagina 2