NIEUWSBERICHTEN „DE STEM" nemen. Niemand verlangt, dat onmiddellijk na de bevrijding alles weer botertje tot de boom is en iedereen is er ook van overtuigd, dat de transportmoeilijkheden, waarmede de overheid te kampen heeft, zeer groot zijn. Het moet echter toch mogelijk zijn, dat er op de een of andere wijze eenigszins aan de groote behoefte aan brandstof tegemoet wordt gekomen, In Brabant wordt aan de menschen hout verstrekt waartoe men de mastbosschen aan het uit dunnen is. Het is niet veel wat de menschen krijgen maar in ieder geval wat. Zou hier nu ook heusch niet iets te vinden zijn? Gisterenavond laat heeft Hitier zich in een toespraak tot het Duitsche volk gericht. Hij vergeleek de toestand van Duitschland op het oogenblik met die van vóór 12 jaar geleden toen, volgens hem, het Duitsche volk zich eveneens voor de afgrond bevond. Toen nam hij echter de macht in handen en het resultaat vinden wij voor het Duitsche volk op het oogenblik niet erg bemoedigend. Toen in 1933 was er immers geen Zhukov die onmiddellijk naar Berlijn oprukte. Hitier gaf toe, dat de toestand in het Oosten afschuwelijk was en duizenden en duizenden moesten vluchten met verlies van have en goed. Hij was er echter van overtuigd, dat de almachtige hem bij de jongste aanslag in de afgeloopen Zomer van het vorig jaar gespaard had om Duitschland te redden en Duitschland zal dan ook alle moei lijkheden te boven komen en de eindzege be halen. Verder het gewone recept. Zijn leven was een werken voor het Duitsche volk, aan vallen tegen het Communisme, het Jodendom, plutocratiën en wat dies zij meer. De tijd is echter voorbij, dat de geheele wereld in angstige spanning een rede van anderhalf of twee uur van de Führer aller Germanen af wachtte. Neen, zijn toespraak van gisteren avond, die ongeveer 20 a 25 minuten duurde, trachtte een pleidooi voor zijn beleid te zijn en een laatste appèl aan het geheele volk om te strijden tot de laatste kogel en de laatste drup pel bloed. Oostfront. Gisterenavond laat bevestigde een commu nique uit Moskou, dat de troepen van maar schalk Zhukov zich over een 80 K.M. breed front over de Duitsche grens bevinden en op een afstand van 139 K.M. van Berlijn staan. Volgens Duitsche berichten zijn zij Berlijn ech ter nog dichter genaderd. De plaatsen Wolenburg, Driezen, Birn- baum, Bentschen en Wollstein werden ver overd. Het leger van Rokossovsky, dat oprukt in de richting van Stettin en Danzig, heeft Ma- rienwerder veroverd. Er wordt nu gevochten over een aaneengesloten front van 210 K.M. en de stad Danzig is overvleugeld. Van OostPruisen hebben de Russen nu drie kwart in handen en de stad Koningsbergen is bijna geheel omsingeld. Ten Westen van Ko ningsbergen is het Friesche Haff bereikt. In Silezië werden ten Westen en ten Zuid- Westen van Kattowitz nieuwe vorderingen ge maakt en de opmarsch vindt hier plaats in de richting van Moravisch Ostrau. O.a. werden hier gisteren 65 vliegtuigen buitgemaakt. In Budapest werd het eiland St. Margriet ge- geheel van vijanden gezuiverd. Westfront. Over de vroegere basis van de saillant in de Ardennen dringen het eerste en het derde Ame- rikaansche leger nu Duitschland binnen terwijl de vijand zich snel terugtrekt achter de Sieg- friedlinie. Het Amerikaansche bruggenhoofd over de Our werd uitgebreid en verdiept. Het Fransche leger ten Zuiden van Strasz- burg en bij Colmar maakt eveneens goede vor deringen. Distr. Kring TERNEUZEN. Uitreiking bonkaarten 3e periode 1945. PHILIPPINE: Donderdag 1 Febr. SAS VAN GENT: Vrijdag 2 Febr. Zaterdag 3 Febr. WESTDORPE: Maandag 5 Febr. Dinsdag 6 Febr. AXEL: Woensdag 7 Febr. letters A—E; Don derdag 8 Febr. letters FK; Vrijdag 9 Febr. letters L—Q; Zaterdag 10 Febr. letters R-Z. ZAAMSLAG: Maandag 12 Febr. letters A-G; Dinsdag 13 Febr. letters HO; Woensdag 14 Febr. letters PZ. SLUISKIL: Donderdag 15 Febr. ZUIDDORPE: Vrijdag 16 Febr.; Zaterdag 17 Febr. De uitreiking vindt plaats zoowel voor zelf- verzorgers als niet zelfverzorgers elke dag van 9,3012 uur en 13,3015,30 uur. Zaterdags van 9,30—12 uur. MEDEGEBRACHT MOET WORDEN: De nieuwe stamkaarten met inlegvellen van alle gezinsleden. Zelfverzorgers moeten tevens zelfverzorgersbescheiden medenemen. Evacué's nieuwe stamkaarten en evacuatiebewijs. Uitreiking geschiedt tegen inname van de bon reserve: A. 10, B. 10, C. 10, D. 10, E. 10 der bonkaart 2e periode. Zelfverzorgers moeten tevens inleveren de door onzen dienst ongeldig gemaakte, doch nog niet ingenomen bonkaartdeelen van bonkaarten der vorige periode. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Sas van Gent maakt bekend, dat de commissie zuivering gemeente- personeel als volgt is samengesteld: Dr. J» A. de Bas, Oostkade 26. L. J. M. Mazairac, Westkade 36. A. Baart, Verbindingsstraat 5. Sas van Gent, den 29 Jan. 1945. De Burgemeester voornoem Mr. G. DE KERF. Mededeeling Distributiekantoor HONTENISSE. Oorlogsgetroffenen worden in de gelegenheid gesteld weder eenige textielgoederen aan te vragen. Zij, die meenen hiervoor in aan merking te komen moeten vóór 4 Febr. a.s. een aanvraagformu lier bij den Distributiedienst in dienen. Aangevraagd kunnen worden: Jongens sportkousen, Heeren sokken, Jongens truien, Serie kousen, Dames kousen, Meisjes Sportkousen, Meisjes schorten, Bretelrokjes, Kleuterbroekjes, Ga rens, Werkhemden, Overalls, Hand- en theedoeken, Dekens, Heeren onderbroeken, Heeren borstrokken, Dameshemden. Stamkaarten en evacuatiebewij- zen meebrengen. De Distributiedienst Hontenisse. Zendt nu Uw bestelbon in voor: Zomerzaaigranen en Pootaardappelen J. A. v. d. Voorden, Nieuw-Namen. Bekendmaking van het Centraal Transpor tbureau Door de Regeering zullen een aantal vrachtauto's ter beschik king worden gesteld voor het ci viele verkeer. Belanghebbenden kunnen aan vragen voor toewijzing van een zoodanige vrachtauto richten tot den Rijks-Inspecteur voor het Verkeer in hun district. De aan vragen moeten zoo spoedig mo gelijk ten kantore der Rijks inspecteurs aanwezig zijn. De kantoren der Rijksverkeers- Inspecteurs zijn de volgende: Noord-Brabant: 's-Hertogenbosch, Orthenstraat 45; Zeeuwsch-Vl.: Terneuzen, Grenulaan 34; Gel derland: Nijmegen, St. Anna- Stichting Kamer 138; Limburg: Maastricht, Graaf van Waldeck straat 24. De Gemachtigde v. h. Wegver keer, Mr. G. M. J. HENKET. Petrus J. de Rijcke-Platjouw be tuigen, mede namens wederzijd- sche familie, vrienden en kennis sen hun hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Graauw, Januari 1945. Achtereindstraat O 84. Op Zaterdag 3 Februari a.s. hoopt Alois Ferket den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar als hengstenleider bij de familie Bonte te Koewacht in dienst trad. Ongetwijfeld zal 't hem dien dag niet aan. belangstelling ontbreken. Bestel tijdig Uw le nab. Zomer zaaigranen, Zaden en Peul vruchten. Wij nemen nu reeds bestellingen op. P. A. Broeckaert - Kruispolder. MEDEDEELING. Agentschap „De Stem" Nieuwstraat 23, Oostburg. Advertenties worden hier aan genomen. Architecten en Expertise Bureau. P. A. VANDEWALLE, Kaai 39 Aardenbur De langste praktijk op gebir van oorlogsschade expertise Treden ook op als tegen-expert H.H. Landbouwers, Wij kunnen U uit voorraad veren bij vroegtijdige beste! alle soorten Zomerzaaigraner zaden zooals Zomertarwe, mergerst, Haver, Erwten, V boonen, Bruine boonen, Lijn Voederbietenzaden, enz. en zaden. Alles N.A.K. geker Aanbev. A. BUIJSROGGE, Tivoli 76, H.H. Landbouwers, Wij kunnen U uit voorr- vroegtijdige bestelling 1 alle soorten POOTAARr L- LEN, zooals Eerstelingr je, Eigenheimer, IndustrL. rore, Alpha, enz. enz. i A. K. gekeurd. A. A. A - - Aar 1, A. BUIJSROGC Tivoli 7

de Stem | 1945 | | pagina 2