NIEUWSBERICHTEN .DE STEM" t Oostfront. De opmarsch der Russen schijnt na de over- weldigende vorderingen van de laatste weken eenigszins te zijn vertraagd. Hieruit mogen we echter niet de conclusie trekken als zou het winteroffensief van de Russen over zijn hoogte punt heen zijn en het nu langzamerhand aan het afzakken is. Integendeel. Door de groote wiggen, die in het Duitsche verdedigingsstelsel zijn geslagen, zijn de verbindingslijnen erg uit gerekt zoodat het even tijd zal kosten om de troepen in de voorste linies weer van vol doende materiaal te voorzien. Tevens moeten de flanken uitgebreid en versterkt worden en vele groepen Duitschers, die omsingeld en in gesloten zijn, opgeruimd. Ondanks dit alles echter vindt de opmarsch toch nog gestadig voortgang en werden ook gisteren weer opzienbarende successen behaald. Pal ten Oosten van Berlijn werd de Duitsche grens overschreden en de afstand tot deze plaats is teruggebracht tot 145 K.M. Het leger "an maarschalk Zhukov vecht nu op een 200 K.M. breed front langs de Duitsche grens. Het plaatsje Kreuz werd bereikt en volgens Duit sche berichten zouden de Russen deze plaats reeds gepasseerd zijn. Zoowel Zhukov's troe pen als het leger van Rokossovsky rukken op in de richting van de Oostzeehaven Stettin vanwaar zij nog slechts 125 K.M. verwijderd zijn. In Oost-Pruisen is Koningsberg nu bijna ge heel omsingeld. Radio-Oranje meldde gisterenavond, dat de Russen reeds een bruggenhoofd zouden hebben op de Westelijke oever van de Oder bij Stei- nau, 50 K.M. ten N.W. van Breslau en 220 K.M. van Berlijn. Volgens het Duitsche leger- bericht zou Schneidemühl door de Russen om singeld zijn. Heden is het de twaalfde verjaardag van de machtsovername. Altijd heeft Hitier op deze dag het Duitsche volk nog toegesproken doch tot gisterenavond was er in Berlijn nog niets te merken, dat dit ook dit jaar weer zal ge schieden. In plaats hiervan heeft gauwleiter Ley een boodschap tot het Duitsche volk ge richt, dat er gestreden zal worden voor Berlijn, in Berlijn en achter Berlijn. Luchtfront. Gedurende het nieuw ingezette luchtoffen- sief tegen Duitschland werd Berlijn in de af- geloopen nacht voor de derde maal in succes sie gebombardeerd. Meer dan 1150 zware Amerikaansche bom menwerpers, begeleid door jagers, bombardeer den spoorwegdoelen in Noord en Noord-West Duitschland. Hieronder waren de spoorweg emplacementen van Hamm, Munster, Koblenz en Kassei. In deze plaats werd tevens een fa briek aangevallen waar tijgertanks worden ge fabriceerd. 4 bommenwerpers en 5 jagers gin gen bij deze aanval verloren. Britsche vliegtuinen bombardeerden Krefeld en spoorwegdoelen in de omgeving van Keulen. Westfront. Aan het Westelijk front houden de Duit schers nog een klein gebied bezet ten Zuiden van Roermond en Vlodrop. Meer naar het Zuiden zijn de Amerikaansche troepen thans een punt 15 K.M. ten N.O. van St. Feith ge naderd. Het derde Amerikaansche leger, dat hier strijdt, heeft nieuwe successen behaald en vecht thans weer.op Duitsch grondgebied. De Fransche troepen in de Vogezen zijn Colmar nu tot op 1 K.M. genaderd. Koning Peter van Joego-Slavië heeft zijn macht overgedragen aan een regentschapsraad. BUITENLANDSCH POSTVERKEER. 1. Met ingang van 25 Januari 1945 wordt voor enkele gedeelten van het bevrijd gebied het buitenlandsch postverkeer opengesteld met de hierna vermelde landen. Toegelaten zijn uitsluitend briefkaarten (met uitzondering evenwel van prentbriefkaarten) bevattende: a. Mededeelingen van strikt persoonlijken aard; b. mededeelingen van zakelijken aard tot het bevestigen van feiten en de uitwisseling van inlichtingen Alleen de volgende talen zijn toegelaten: Nederlandsch, Engelsch, Fransch en Duitsch. 2. Buitenlandsch postverkeer is mogelijk tus- schen: eenerzijds de gebiedsdeelen in bevrijd Nederland, die in het interlocaal postverkeer zijn opgenomen, anderzijds: a) De Nederlandsche koloniën en bezittin gen (met uitzondering van die, welke door den vijand zijn bezet) b) De Vereenigde Staten van Noord-Ameri- ka en bezittingen met uitzondering van die, welke door den vijand zijn bezet): c) Groot-Brittannië en Noord-Ierland, de Britsche Dominions, Mandaatgebieden en be zittingen (met uitzondering van die, welke door den vijand zijn bezet); d) Frankrijk en koloniën en bezittingen (met uitzondering van die, welke door den vijand zijn bezet) e) België en koloniën en bezittingen (met uitzondering van die, welke door den vijand zijn bezet) f) Nederlandsche, Noord-Amerikaansche, Britsche, Fransche en Belgische strijdkrachten in de bovenvermelde landen, of gebruik ma kend van code-adres". Heden overleed, tot onze diepe droefheid, nog voor zien van het H. Oliesel, onze innig geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder en Oom, De Heer Petrus Josephus Vermeersen, Echtgenoot van Mej. Florence Prudence Kieboom, Weduwnaar van Mej. I Sophia Maria Janssens, in den ouderdom van bij na 62 jaar. Familie Vermeerscn. Familie Kieboom. I Familie Janssens. Hulst, 24 Jan. 1945. Het adres voor in- en verkoop van 2e handsch Meubelen is H. DE NEKKER-FERKET Kapellebrug A 36 De Ontvanger van het waterschap Het Vrije van Sluis maakt bekend, dat hij voornemens is voor de in- n;ng van den aanslag in het dijk- geschot 1944, alsmede alle ver- vaben erfpachtscanons en pacht sommen de volgende ZITDAGEN te houden: Aardenburg, Eede en St. Kruis: Dinsdag 6 Febr. van 10-12 uur en van 13,30-15,30 uur 'n het café van Mej. Wed. S. Cuelenaere te Aardenburg. Retranchement: Donderdag 8 Febr. van 10-12 uur in het café van den heer de Voldere. Cadzand:^ Donderdag 8 Febr. v. 13,30-15,30 uur in het café van den heer S. Masclee (tram station) Sluis: Vrijdag 9 Febr. van 10-12 ui.r in het café van den heer C. de Meijer. Waterlandkerkje: Vrijdag 9 Febr. van 14-15,30 uur in het café van den heer L. Versprille. Zuidzande: Dinsdag 13 Febr. van 10-12 uur in het café van den heer Fokke. Oostburg: Dinsdag 13 Febr. van 13,30-16 uur in het café van Mej. Wed. L. de Wilde. Nieuwvliet: Donderdag 15 Febr. van 10-12 uur ten huize van Mej. de Visser. Groede: Donderdag 15 Febr. van 13.30-15.30 uur in het café van den heer P. Beun. IJzendijke: Zaterdag 17 Febr. v. 9.30-12,30 uur ten huize van den heer A. G. Calon. Breskens: Dinsdag 20 Febr. van 10-12 uur ten huize van den heer A. I. Blok, Vogelenzang 13. Schoondijke: Dinsdag 20 Febr. van 13,30-15,30 uur ten Ge- meentehuize. Beleefd verzoek met gepast geld te betalen. Aan de ingelanden, die in ge breke blijven het nog hen ver schuldigde dijkgeschot op de bo vengemelde zitdagen te voldoen, zal een aanmaning worden ge zonden, waarvoor 25 cent in re kening zal worden gebracht. Op gemelde zitdagen kunnen de oud-entvangers-griffiers en overi ge ambtenaren hun wachtgelden en de oud-polderwerkers hun on derstand- en toelagen in ont vangst nemen. Tijdens de zitdagen zal het Ont- vangerskantoor gesloten zijn. VOORJAARS ZAAIGRANEN. Zomertarwe, Gerst, Haver, Erwten, Bruine en Witte boonen, Wier en Duiveboonen, Blauw- maanzaad. Alles N.A.K. gekeurd en geplombeerd. J. M. DE BRUYN v.h. Fr. de Bruyn Zaad- en Graanhandel Hulst Rijnsburger Uienzaad, eigen teelt. Alle soorten tuinzaden. Bestellin gen worden in volgorde van bin nenkomst met zorg uitgevoerd. J. M. DE BRUYN v.h. Fr. de Bruyn Zaad- en Graanhandel Hulst WERKSTER GEVRAAGD voor twee halve- of een heele dag per week. DE CONINCK, Steenweg 7, Hulst. MACHINIST gevraagd voor direct bij A. L. de Vilder-Mahu Dorschbedrijf, Steenschendijk St. Jansteen.

de Stem | 1945 | | pagina 2