NIEUWS BERICHTEN „DE STEM" t 2 Oostfront. Opnieuw kreeg Duitschland gisteren twee zware mokerslagen van de Russische legers toe- gebracht. Het leger van maarschalk Robosdfs- ky heeft de Oostzeekust bijna bereikt en prac- tisch is de provincie Oost-Pruisen nu van het rijk geisoleerd. 200.000 soldaten zijn door deze manoeuvre geisoleerd. De stad Elbing werd tot op 19 K.M. genaderd en de laatste overge bleven spoorlijn, die OostPruisen met Duitsch land verbindt, ligt nu op een afstand van 4 K.M. onder Russisch artillerievuur. In Opper-Silezië hebben de troepen van Maarschalk Koniev de stad Gleiwitsch ver overd. Deze stad is een der belangrijkste Duitsche industriesteden en telde voor de oor log 100.000 inwoners. Kattowitz, eveneens een belangrijke industriestad, werd tot op 19 K.M. genaderd. De Duitschers hadden bij het begin van het offensief verklaard, dat zij in Opper- Silezië voldoende krachtén hadden samenge trokken om dit afdoende te kunnen verdedigen tegen de stormloop van het roode leger zijn zij echter niet bestand gebleken. Breslau ligt nu onder bereik van de Rus sische artillerie. In het Noord-Westen is de stad door de Russische troepen overvleugeld en in een halve cirkel wordt Breslaü nu onder vuur genomen. Volgens sommige berichten zouden Russische tanks reeds in de buiten wijken zijn doorgedrongen. Breslau zal door de Duitschers tot de laatste man verdedigd wor den. Reeds zijn 300.000 man uit de stad ge- evacueerd. De mannen moeten aan het werk bliiven en zullen bij het naderen van de Rus sische tanks tijdig gewaarschuwd worden om hun anti-tankwapens in stelling te brengen. Meer naar het Noorden zijn de troepen van Maarschalk Zhukov tot op 7 K.M. van de laatste groote Poolsche stad Posen doorge drongen. Maarschalk Koniev en maarschalk Zhukov houden thans een wedloop naar 3erlijn. Was Koniev eerst in het voordeel, door de nadering van Posen is de stand nu ongeveer gelijk. Wie van hen zal het eerst de roode vlag doen wap peren boven de puinhoopen van Berlijn? Westfront. Het tweede Britsche leger is Heinzeberg nu gepasseerd en maakt gestadig nieuwe vorde ringen. Ook in Limburg rukten de Engelsche troepen verder op en zijn nu nog 5 K.M. van Roermond verwijderd. In Luxemburg rukten de Amerikanen 7 K.M. op en de historische stad Trier ligt nu onder bereik van de Amerikaansche kanonnen. De Ardennenwig heeft nu definitief opge houden te bestaan. Op sommige plaatsen zijn de Duitschers reeds tot voorbij hun stellingen teruggeworpen van waaruit zij in December hun roemloos offensief begonnen. In de Noordelijke Elzas zijn de Duitschers tusschen Reichshoven en Hagenau een offen sief begonnen. Volgens hedenmorgen binnen gekomen berichten is dit offensief evenwel reeds tot staan gebracht. Bij Straszburg maken de Franschen nog steeds vorderingen. Luchtfront. Bij aanvallen vanuit de lucht werd gisteren het spoorwegnet in Noord-Nederland op ver schillende plaatsen vernield. Tevens werden nog twee bruggen aange vallen alsmede een pier bij Hellevoetsluis. Ondanks het slechte weer voerde de geal lieerde luchtmacht gisteren 1000 aanvalsvluch- ten uit. Verre Oosten. In de periode van 3 tot 20 Jan. werden door de Amerikaansche luchtmacht in totaal 1166 Japansche vliegtuigen vernield. Op Luzon werd door de Amerikanen Clark ville, het grootste vliegveld op dit eiland, ver overd. De Amerikanen hebben nu twee derde van de afstand van hun landingsplaats naar Manilla afgelegd. De plaats Santa-Crux werd veroverd. Generaal de Gaulle heeft verklaard, dat de linkeroever van de Rijn door Frankrijk blijvend bezet moet worden. Tevens sprak hij de hoop uit, dat hij deel zal kunnen nemen aan de bin nenkort te houden conferentie van de „Big three". In 's Hertogenbosch is gisteren door Minister van Heuvel Goethart het eerste tribunaal in Nederland geinstalleerd. BERICHT. Op 28 Jan. a.s. hoopt Zuster Agnes, vroeger hoofd van de St. Antoniusschool, haar gouden klooster jubileum te vieren. Wij twijfelen er niet aan, of het zal haar op deze gedenkwaardige dag niet aan belangstelling ont breken. In de wachtkamer van de R.K. Verpleging te Sluiskil zal te harer eer een* receptie worden gehouden. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in volle overgave aan God's H. Wil, onze lieve Vader en Opa, de Heer Josephus Adreas van de Walle, Weduwnaar van Mej. Amelia Hermans, in den ouderdom van na 82 jaar. Fam. van de Walle. Fam. Hermans. Hulst, 24 Jan. 1945. TE RUIL: Een nieuw Jongenscostuum van 12 jaar, voor goed Jongens costuum van 14 a 15 jaar. A. DE VRIEZE, Stroodorp 12, Sluiskil. Op 2 Jan. j.I. zijn uit de auto van Ir. v. Meel ontvreemd, 3 en veloppen, in een pak samenge bundeld, inhoudende aangiften van ziekten- en ongevallen, kin- derbijslaglijsten, rapporten enz. Deze stukken werden door mij meegegeven om op het Hoofd kantoor te Tilburg te bezorgen. Degene, die deze stukken heeft ontvreemd, welke geen enkele waarde voor hem beteekenen, wordt verzocht, onder strenge geheimhouding, deze te laten be zorgen bij ondergeteekende, F. HÈNSE, Inspecteur B. T. O. Groote Bagijnestraat 5, Hulst. PAARDEN - RUNDVEE. Voor de vlugge en prompte uit betaling van mijn op 11 Januari 1945 onteigend paard, verzekerd bij de Onderlinge Veeverzeke ring-Maatschappij te Hulst, be tuig ik hiermede mijn welge- meenden dank. Ieder paarden- en veehouder kan deze Mij ten zeerste worden aan bevolen. H. MEESEN. Hontenisse. 11 Jan. 1945. H.H. Landbouwers, Wij kunnen U uit voorraad le veren bij vroegtijdige bestelling alle soorten Zomerzaaigranen en zaden zooals Zomertarwe, Zo- mergerst, Haver, Erwten, Wier- boonen, Bruine boonen, Lijnzaad, Voederbietenzaden, enz. en Tuin zaden. Alles N.A.K. gekeurd. Aanbevelend, A. BUIJSROGGE, Tivoli 76, Hulst. H.H. Landbouwers, Wij kunnen U uit voorraad bij vroegtijdige bestelling leveren alle soorten POOTAARD APPE LEN, zooals Eerstelingen, Bint je, Eigenheimer, Industrie, Fu rore, Alpha, enz. enz. Alles N. A. K. gekeurd. A. A. A. en A.B. Aanbevelend, A. BUIJSROGGE, Tivoli 76, Hulst. HULST. GEVRAAGD: Net MEISJE v. d. of d. en n. Adres: Mevr. DE KLERK, Scheldekade 20, Terneuzen. De gezamenlijke textieldetaillisten van Hulst maken hiermede be kend, dat vanaf heden, ingevol ge de gemeenteverordening, hun zaken geopend zijn iederen Maandag 13-17 uur. Woensdag 9-17 uur. Zaterdag 13-17 uur. Deze maatregel werd genomen tengevolge der kolenschaarschte en zal dientengevolge ook met het verdwijnen hiervan opge heven worden. Weer telefonisch te bereiken on der no. 23. Gebr. A. 6 J. VINCK te St. Jansteen. Het knapenkoor „Zingende Jeugd" zingt weer. Op Woensdag 31 Jan. in het bioscoopgebouw. Aanvang 7 uur. Speciaal voor degenen, die wij bij de vorige concerten hebben moeten wei geren. Entrée-prijzen: balcon f 1,50, le rang f 1,-, 2e rang f 0,75. Kaartenverkoop en plaatsbespre king bij Jos. van Remortel-de Plukker, Corn, de Vos-plein 6, Hulst, vanaf Zaterdag 27 Jan.

de Stem | 1945 | | pagina 2