NIEUWSBERICHTEN „DE STEM" 2 paleis. De kerken zijn niet in gebruik. De geeste lijken, die eerst werden opgespoord, werden later vrij gelaten en gaan nu, evenals in den katakombentijd, naar de kelders, waar H.H. Missen worden opgedragen en de H. Com munie wordt gebracht. Oostfront. Van het Oostfront blijven nog' steeds over weldigende berichten binnenkomen. Het lijkt of er voor de onweerstaanbare opmarsch dei- Russen geen hinderpalen meer bestaan. Gis teren vaardigde maarschalk Stalin weer drie dagorders uit en de geheele dag daverden in Moskou de saluutschoten. De eerste dagorder meldde, dat de Russen over een front van SO K.M. breedte 30 K.M. diep in de Duitsche verdedigingslinies van Si- lezië waren binnengedrongen en reeds 5 Duit sche steden veroverd hadden. De tweede dagorder meldde, dat de stad Gumbinnen in het Noorden van Oost-Pruisen veroverd was. De derde dagorder, die gisterenavond om 6 uur uitgegeven werd, was wel de meest op zienbarende. Robosofsky's leger was vanuit het Zuiden 24 K.M. in Oost-Pruisen binnen gedrongen en had Tannenberg genomen. De stad Allenstein is tot op 23 K.M. genaderd. Door deze opmarsch van Robosofsky's leger dreigt Oost-Pruisen geheel geisoleerd te wor den. Dezelfde dagorder meldde, dat in de middensegtor Kreuzberg, 80 K.M. van Breslau, veroverd is. Door de verovering van deze laatste stad hebben de Russen een derde van de afstand Warschau-Berlijn afgelegd en staan nu nog slechts op een afstand van 340 K.M. van Berlijn. Omtrent de verovering van de eerste groote Duitsche stad, Tilsit, jl. Zaterdag door de Rus sen, wordt nog het volgende gemeld: De toe gangswegen tot de stad waren bezaaid met bunkers. De troepen, die de stad moesten ver dedigen, hadden het consigne liever te sterven dan terug te trekken. Dit is hun dan ook duur te staan gekomen. De Duitsche tanks werden door de Russische overmacht teruggeslagen en ook de vijandelijke artillerie werd spoedig tot zwijgen gebracht. Hierna werd tot bestorming van de stad overgegaan en het garnizoen van Tilsit zag nog niet eens kans om de strijd een dag uit te houden. De Duitsche verliezen wa ren zeer hoog en bedroegen alleen aan ge sneuvelden circa 5000 man waaronder zich ook het lijk van de divisiecommandant bevond. Duitsche verliezen. D? totale Duitsche verliezen gedurende de eerste week van het Russische winteroffensief bedragen naar schatting 25.000 gevangenen en 65.000 gesneuvelden. Hierbij zijn niet inbe grepen de verliezen van de Duitschers in Oost- Pruisen. De'strijd in Budapest. De strijd in Budapest duurt nogsteeds me.t onverminderde felheid voort. Wapenstilstandsverdrag Hongarije. Te Moskou is het wapenstilstandsverdrag tusschen de geallieerden en Hongarije getee- kend. Hongarije moet o.a. binnen een tijdsbe stek van 6 jaar 70.000.000 schadevergoeding betalen in de vorm van te leveren goederen. Transylvanië moet tevens door de Hongaren ontruimd worden. Westfront. Tusschen Houffalize en Bastogne trekken de Duitschers zich terug op de Siegfriedlinie. De Amerikanen zijn St. Feith tot op 5 K.M. ge naderd. Ten Noorden van Straszburg hand haven de Duitschers hun druk op de gealli eerde linies. Men weet niet, hoe sterk het Duitsche bruggenhoofd over de Rijn hier is. Door de slechte weersomstandigheden konden er geen vliegtuigen opstijgen doch men ver moedt, dat de Duitschers aanzienlijke verster kingen aan dit bruggenhoofd hebben toege voegd. Aan het front in de Betuwe, waar in de af- geloopen week activiteit van vijandelijke zijde was, is de toestand nu gestabiliseerd. Bij Sittard hebben de troepen van het twee de Britsche leger in totaal 65 K.M.2 vijande lijk terrein veroverd en hierbij o.a. het plaatsje Stevensweert bevrijd. Zij zijn tot op 7 K.M. van het wegenknooppunt Heinzberg doorge drongen. Ten Zuiden van Straszburg zijn de gealli eerden in de richting van Colmar over een frontbreedte van 40 K.M. tot de aanval over gegaan. Reeds zijn zij 5 K.M. gevorderd doch de laatste 24 uur zijn van geallieerde zijde over de operaties hier geen verdere mededeelingen verstrekt. Volgens Duitsche berichten woeden hier echter hevige gevechten. Luchtfront. 900 zware ^\.merikaansche bommenwerpers vielen gisteren overdag spoorwegemplacemen ten aan bij Sturtgart, Frankfurt en Manheim. D. K. TERNEUZEN. Bonaanwijzing VLEESCH. Voor de periode van 21 Januari-3 Febr. 1945 zijn aangewezen: VLEESCH: Bon 5 A en 5 B, 125 gram per bon: Bon 6 A en 6 B, 125 gram per bon. 125 gram versch vleesch is 90 gram vleesch in blik, is 125 gram visch in blik, is 250 gram vleesch en groenten in blik, is 90 gram bacon. Op deze bonnen mag eerst met ingang van Woensdag worden afgeleverd. Bon 48 Algemeen 100 gram zout per bon. Bon III-43 KIND „Beschuit" welke geldig was tot ,20 Januari 1945 is verlengd tot 3 Februari 1945. Hiermede betuigen wij, ook na- .mens wederzijdsche familie, aan allen onzen welgemeenden dank .voor de vele blijken van belang- stelling, bij ons huwelijk onder vonden. A. Bogaert-Serrarens, Kuitaart, Hulsterweg 123, Jan. '45 Hiermede betuigen wij U onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, onder vonden bij het overlijden van onze innig geliefde zuster en tante. Familie Kegelaer. Hulst, Jan. '45. Aan de inwoners van Hontenisse Zij, die wenschen hun hout stronken te laten uitdoen en klein kappen, kunnen zich vervoegen bij: AUGUST DANKAERT, Hulsterweg 133, Hoefkensdijk. H.H. Landbouwers. Zendt ons Uw bestelbon voor ZOMERZ A AIGR ANEN. J. Th. Broeckaert, Kruispolder. Op 31 Januari a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders Désiré Picavet en Clementina de Smet den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Dat zij nog lang .gespaard mogen blijven is de •wensch van h"nne dankbare kin deren en kleinkindeden. .Hulst, A 63. Zend ons Uw bestelbon voor: ZOMERZ AAIGRANEN Juliana en Imperialtarwe P. A. de Bakker, Boschkapelle De Burgemeester der gemeente Hontenisse, Hoofd van den Dis- .tributiekring „Hontenisse" roept .administratief geschoolde krach ten op voor diverse vacatures op het Kringkantoor te Klooster- .zande. Sollicitaties zoo spoedig mogelijk .aan hem te richten. De Burgemeester der Gemeente „Hontenisse", Hoofd v. d. Distributiekring, Mr. Dr. Ch. J. M. A. van Rooy. ONTROOMERS M E L O T T E PLOEGEN Hoofdagentschap. Fa L. E. WEEMAES -KINDT, Kloosterzande WIE RUILT een heercnficts voor een buis kachel met of zonder oven. Ver krijgbaar een prima snoeischaar. Wolvaartstraat 12, Huist. Zendt nu Uw bestelbon in voor: Zomerzaaigranen en Pootaardappelen J. A. J. v. d. Voorden, Nieuw-Namen. Onderget. biedt zich aan voor 't geven van muzieklessen. Piano, Harmonium, Accordeon. Desgewenscht aan huis te ont bieden. Vraagt inlichtingen. C. A. DE WIJN, Middenstraat 88, Sluiskil Verkrijgbaar: Alle soorten Pootaardappelen. R. van Remortel, St. Jansteen TE KOOP AANGEBODEN: Schardijnkuil 4 bij 5 met toebe- .hooren. Roefels, Anker, draden en touw. Blokken enz. Zaterdag middags gelegenheid tot bezich tigen. B. BEGIJN Eiland 15, Philippine. J. VERKOUTEREN, Agent van „De Stem" le ICortestraat Terneuzen, belast zich gaarne met het door geven van Uw advertenties voor het dagblad „De Stem".

de Stem | 1945 | | pagina 2