NIEUWS BERICHTEN „DE STEM" „HERSTEL" 2 tot aan de Molenstraat en Neerstraat. Dat be- teekend, de voorstad, St. Jacob, een deel van de Minderbroederssingel en alles wat daar achter ligt, o.a. de Bis-^hop-Boermanstraat, de Decmselstraat en de villawijk Roerzicht. Veel is er in Roermond verwoest! De Berg straat is, volgens onzen zegsman, niets meer dan één naam. Ook de Schoenmakerstraat, rond het Stationsplein en het Zwartbroekspiein, op den Godweerdersingel, de Munsïerstr'aat en de Neerstraat zijn zwaar getroffen. Bekende oude gebouwen als ,,De Steenen Trappen" en het St. Jozephgestcht zijn verwoest en sedert 15 November is de toren van de Roermondsche kathedraal n.et meer te zien. Ook Venlo is er, volgens deze inlichtingen, slecht aan toe. Vier kerken, de Klaaskerk, de Dominicanerkerk, de Martinuskerk en de Ma- riakerk zijn hier verwoest. Zwaar beschadigd zijn de Jodenstraat, de Groote Beekstraat, de Maashaven, de Parade en de Singels. DISTRIBUTIEKRING TERNEUZEN. VOORRAADOPGAVE TEXTIEL. Allen, die bij het Rijksbureau Distex zijn in geschreven (detailhandel in textielgoederen, kleermakers enz.) dienen vóór 7 Januari 1945 een voorraadopgave bij den Distributiedienst in te leveren. Ook zij, die niet meer over eenigen voorraad beschikken, moeten hiervan kennis geven. Op de voorraadopgave moet worden ver meld: le: Naam, adres en woonplaats. 2e: Inschrijvigsnummer Distex. DISTRIBUTIENIEUWS De inlichtingenformulieren voor meubelen en huishoudelijke artikelen, voor alle oorlogsge troffenen en de Instructies voor inventarisatie, voor 'de betreffende winkeliers zijn thans op alle distributiekantoren verkrijgbaar. Ook verkrijgbaar, na schriftelijke aanvrage, Commissie Voorziening Zeeuwsch-Vlaanderen, Steenstraat 8 Hulst. De uiterste inleveringsdatum is bepaald op Vrijdag 29 Dec. 1944. Westfront. Dp Duitschcrs zijn een nieuwe tegenaanval tegen het ze .ude Amerikaansche leger begon nen. Zij konden slechts geringe terreinwinst maken en werden op meerdere punten terug geslagen. In Nederland was langs de Maas versterkte Duitsche patrouille-activiteit. Bij Capelle wer den twee zelfbewegende kanonnen op het water gezet doch deze werden door de geallieerden onder vuur genomen. De luchtoorlog tegen Duitschland. Gisteren werden door geallieerde bommen werpers Duitsche barakken in Nederland aan gevallen bij Coblenz en Dortmund, het Dort- mund-Eemskanaal en een U-boot basis bij Hamburg. De Duitschers van hun kant hebben zich gisteren ook niet onbetuigd gelaten. Zij vielen vliegvelden aan in Nederland, België en Frankrijk. Bij deze acties verloren zij echter 208 toestellen tegen 25 geallieerde toestellen. Griekenland. Generaal Scobi en de E.A.M. zijn nog niet tot overeenstemming gekomen. De gevechten in Athene en de Pirraeus duren voort. Hongarije. De strijd om Budapest verkeert thans in haar laatste phase. Ondanks de onmogelijkheid voor de Duitschers die hier vechten om nog uit de stad te kunnen ontsnappen, denken zij er niet aan zich over te geven en zijn zoodoen de oorzaak, dat deze prachtige stad op een vreeselijke manier verwoest wordt. Buda is zoo goed als geheel in Russische handen. In Pest worden flinke vorderingen gemaakt. Vol gens het Russische persagentschap Tass zou het Duitsche opperbevel Weenen tot gevaar lijk terrein verklaard hebben. Polen. Het bevrijdingscomité van Lublin heeft zich tot Poolsche regeering uitgeroepen. De Pool- sche regeering heeft hiertegen een scherp pro test ingediend daar het onmogelijk is, dat dit op de wil van het Poolsche volk berust. Im mers het Poolsche volk is niet in staat door een vrije verkiezing haar regeering te kiezen. De Vereenigde Staten en Engeland hebben verklaard, dat zij de regeering in Londen zullen blijven erkennen. De oorlog in het verre Oosten. Ten Oosten van Luzon heeft de Japansche vloot weer zware verliezen geleden. Drie Ja pansche transportschepen en drie torpedojagers werden door voltreffers geraakt en zijn waar schijnlijk gezonken. Admiraal Nimitch, die zijn hoofdkwartier in Pearl Harbour heeft, heeft verklaard, dat 1945 een ongeluksjaar voor Ja pan zal worden. Om Japan goed te kunnen aanvallen moeten de Amerikanen eerst in het bezit geraken van bases op de kust van China. Mgr. Hopmans over het vereenigingswezen en de pers. Verschenen is het eerste nummer van „Her stel", orgaan der Katholieke Arbeidersbewe ging in Bevrijd Nederland, dat redactie-adres sen heeft in Breda en Tilburg. Het bevat een aantal pittige artikelen en opent met een woord van Mgr. P. Hopmans, Bisschop van Breda, dat we hier overnemen: Het schijnt niet van nut ontbloot te zijn te herinneren aan wat de Bisschoppen van Ne derland vroeger hebben verklaard. Het is hun ernstig en uitdrukkelijk verlangen, de hun on- derhoorige Katholieken te vereenigen en ver- eenigd te houden in katholieke organisatiën, omdat van den eenen kant in deze de katho lieke beginselen tot hun volle recht kunnen ko men: en van den anderen kant een samenwer king met andere vereenigingen voor bepaalde wenschelijk geachte doeleinden, in zoover katholieke beginselen die toelaten, noch on mogelijk gemaakt, noch bemoeilijkt wordt. Eveneens moeten we er op wijzen, dat ter handhaving van de katholieke beginselen on misbaar is de Katholieke Pers en dat we onze katholieke bladen moeten lezen en steunen. Laten we daaraan allen krachtig medewerken in dezen tijd van dreigende gevaren. Belastingzaken Aangiften Administratie's Controle's J. F. FILIUS, Verl v. Steenbergenl. 4, T erneuzen. GARAGE R. R. VISSER, Grenulaan 48 T erneuzen. Tel. 2064. VERLOREN: Een zwarte lede ren pantoffel, van Kreverhille naar Perkpolderhaven - Zeedijk. Tegen bel. terug bezorgen bij R. Totté, Kloosterzande. VERLOREN op den weg van Roversberg. naar Schuddebeurs, een zakhorloge merk Roskopf. Tegen goede belooning terug te bezorgen bij Th. Strobbe, Dreef te Lamswaarde. WIE RUILT prima lederen kaplaarzen, maat 43, voor dito laarzen maat 41. Te bezichtigen: G. Valck, Ge- slotendijk 68, St. Jansteen. Op 10 Januari a.s. hopen onze geliefde ouders E. de Smet en A. de Block den dag te herdenken waarop zij voor 40 jaar in het huwelijk traden. Dat God hen nog vele jaren moge sparen is cle wensch van hunne dankbare kinderen en kleinkinderen. Geslochtendijk 80, St. Jansteen. De Firma C. J. van Houten 6 Zn., Konink lijke fabrieken van Cacao en Chocolade te Weesp, stelt er prijs op mede te deelen, dat zij in GEEN ENKELE RELATIE staat tot de groot-industrieel van Houten, welke te Parijs is gearresteerd, verdacht van samenwerking met de Gestapo. Dit bericht werd onlangs me degedeeld door Radio .Oranje. C. J. VAN HOUTEN ZN., WEESP. MEDEDEELING. Agentschap „De Stem" Nieuwstraat 23, Oostburg. Advertenties worden hier aan genomen. GEVONDEN. een bankbiljet. Terug te bekomen tegen advertentiekosten bij J. van Belle, H B 29, Hengstdijk,

de Stem | 1945 | | pagina 2