„DE STEM" mededeelingen distributiekring hontenisse. distributie dekens. 3 Door de Geall. autoriteiten zijn een aantal dekens ter beschikking gesteld van de distribu tie. Deze dekens zullen worden verstrekt aan hen, die blijkens verklaring van den burge meester of een andere officieele instantie, ten gevolge van oorlogshandelingen hun dekens hebben verloren. Voorts komen voor verstrekking dezer de kens in aanmerking, gezinnen welke luidens verklaring van een sociale instelling (b.v. maatschappelijk hulpbetoon, burgerlijk- of kerkelijk armbestuur, leger des heils e.d.) be hoefte hebben aan 1 of meer dekens. Teneinde te kunnen beoordeelen, hoeveel dekens noodig zullen zijn, dient ieder, die op grond van bovenstaande voor een deken in aanmerking wenscht te komen vóór uiterlijk 7 Jan. 1945 een aanvraagformulier bij de plaatse lijke distributiedienst in te leveren. De aan dacht wordt erop gevestigd, dat alleen aan vragen in behandeling worden genomen, welke zijn vergezeld van de hierboven genoemde ver klaring van den burgemeester c.q. sociale in stelling. DISTRIBUTIE WERKSCHOENEN. Door de Geall. autoriteiten zullen waar schijnlijk een aantal paren werkschoenen ter beschikking van de inspectie der distributie ge steld worden, teneinde deze schoenen te dis- tribueeren onder diegenen, die dringend een paar v|?rkschoenen noodig hebben. De aan-' dacht wordt erop gevestigd, dat het hier schoe nen betreft, welke gebruikt en voor een deel gerepareerd zijn. In kwaliteit en duurzaamheid overtreffen zij echter de werkschoenen, welke tot dusverre op de schoenenbonnen plachten te worden verstrekt. Deze schoenen, waarvoor een nader te bepalen gereduceerde prijs zal worden vastgesteld, kunnen worden verstrekt aan hen. die op grond der bestaande distribu tievoorschriften voor werkschoenen in aan merking komen. Zij, die in de afgeloopen 12 maanden reeds een bon voor werkschoenen ï>f voor rubber- knielaarzen ontvingen, vallen niet in de termen voor verstrekking van een paar dezer gebruik te schoenen. Teneinde te kunnen beoordeelen hoeveel paar schoenen benoodigd zullen zijn, dient ie der, die in verband met zijn beroep- en of ar beid voor een paar werkschoenen in aanmer king meent te komen, vóór uiterlijk 7 Januari 1945 een aanvraagformulier en M D 333-04 bij de plaatselijke distributiedienst in te leveren. Zij, die reeds een aanvraag voor werk schoenen bij de distributiedienst indienden en hierop nog geen schoenenbon ontvingen, moe ten opnieuw een aanvraagformulier inleveren. DE DISTRIBUTIEDIENST. Een baby in het strijdgewoel. Toen de strijd om Vlissingen nauwelijks 36 uur oud was, speelde te midden van het slijk en de puinhoopen, waaruit Breskens toen nog slechts bestond, een van die gevoeligste tafe reeltjes af die zich in elke veldtocht voordoen, zoo lezen wij in „Maple Leaf". Terwijl de vuurmonden, in messa opgesteld, granaat na granaat op de Duitsche stellingen afvuurde, versterkingen naar Walcheren werden overge zet en honderden soldaten op hun beurt wacht ten om uit te varen, terwijl Buffalo's en Alliga tors gewonden terugbrachten, stapten uit de laatste Alligator kalm zes zusterkens, die een wit kastje droegen. Het bleek eencouveuse te zijn. Soldaten en matrozen in het vuur verwon deren zich niet spoedig. Nu echter verdrongen zij zich, in groepen van 30 en 40, met modder bespot en met baarden van twee dagen, rond het „wiegske" om even een blik te kunnen werpen op ..the kid", die spoedig in een am bulance inrichting in veiligheid werd gebracht. Ter toelichting vertelde de frontcorrespon dent, dat de moeder van het kindje, een in woonster van Vlissingen had moeten evacu- eeren en de zusterkens verzocht had het aan den overkant der Schelde in veiligheid te bren gen, waar betere verpleging mogelijk was. De zusterkens hadden aan dien wensch gehoor ge geven. terwijl hear medezusterkens te Vlissin gen bleven ter verpleging van degenen, die niet vervoerd konden worden. In dienst van de Gestapo. Een der meest gevreesde huizen in Parijs tijdens den oorlog was het hoofdkwartier van de Gestapo in de Rue Lauriston. Een dezer da gen stonden de leider ervan, Henri Lafont, en 11 andere Franschen voor de rechtbank en hadden zich te verantwoorden over moord, roof, ontvoering, het verraden van patriotten en van diefstal. De aanklacht tegen deze kliek besloeg niet minder dan 149 bladzijden, en zij bekenden heel deze afschuwelijke opeenhooping van misdaad. Lafont gaf toe, dat hij 'n leider van de Belgische ondergrondsche strijders ver moord had en dat het in stukken gesneden li chaam boven op zijn auto had meegenomen naar Parijs; dat hij 600 andere patriotten aan de Duitschers had verraden; dat hij en zijn bende de nicht van de Gaulle hadden ontvoerd en det zij den beestachtigen moord op mevr. Dreyeux, die zij levend kookten in een wasch- machine. op hun geweten hadden. Zij toonden zich wel waardige leerlingen van hun Duitsche meesters, hoewel Lafont hardnekkig beweerd, nimmer één cent te hebben ontvangen van hen. Waar zijn villa buiten Parijs vandaan kwam, vertelde hij evenwel niet. Lafont zei, in bijzonder goede relaties met Laval te staan, van wien hij geheime inlichtin gen ontving en die hem den raad gaf, Duitsch onderdaan te worden. Dit zou de betrekkingen tusschen de twee landen gunstig beinvloeden, had Laval tot Lafont gezegd. Een bijzondere plaats bij het verhoor nam de gevangeneming van de nicht ven de Gaulle in. Dit 20-jarig meisje werd door de Fransche Gestapo gear resteerd omdat zij deelnam aan 'n bijeenkomst der verzetsbeweging. Zij pijnigden haar om haar tot bekentenissen te dwingen, maar de dappere Fransche zweeg. Nu is zij in een con centratiekamp in Duitschland en moet zij ernstig ziek zijn. VERKOOP TERNEUZEN. A. DIJKSTRA, Deurwaarder te HLILST, Zal op Vrijdag, 5 Januari a.s. 's morgens 11,30 uur, ten huize en ten laste van J. G. v. d. Have, kapper te Terneuzen, publiek zonder opgeld, verkoopen: 1De geheele kappers-inventaris, als: Compleet Wella permanent toestel, 2 pers. toilettafel, 6 stoe len, kinderknipstoel, 2 scheer- stoelen, droogkap, waschbak, tondeuses, scheermessen, scha ren, spuiten, kwasten, borstels, enz. 2. De geheele inboedel, als: huis- en slaapkamerameublement, spie gels, schilderijen, barometer, electr. lampen, haard, vloerkleed, vloerzeil, trap- en gangloopers, gordijnen, gasstel, dames- en heerenrijwiel, keukengereedschap, enz. Voorts: Kop. étalagestandaard met gl. platen. BEZICHTIGING: Een uur voor den verkoop. Betaling contant met gepast geld.

de Stem | 1944 | | pagina 3