NIEUWS BERICHTEN „DE STEM" 2 Westfront. Het Duitse'- offensief in het Westen. Op het centrale deel van het Ardennenfront zijn de Duitschers tot staan gebracht. De dor pen Celle en Ciney bij Dinant zijn nog steeds in geallieerde hander, dit in tegenstelling tot andere berichten. In het Zuiden hebben de Amerikanen weer opnieuw terrein gewonnen en zijn hier nog 8 K.M. van Bastogne. Deze plaats is thans niet meer omsingeld, doch de toestand wijzigt zich met de minuut. In het Roergebied heroverden de Duitschers Vinden, 7 K.M. ten Zuiden van Düren. Een B.B.C. correspondent meldt, dat de ge allieerde linies krachtig stand houden bij Sta- velot. St. Feith, dat gisteren door geallieerde bommenwerpers zwaar is aangevallen, staat thans in lichte laaie. Volgens de laatste berichten zijn de voor hoeden van de Duitsche tankdivisies, die tot op eenige K.M. van de Maas gevorderd waren, door de geallieerden teruggeslagen. De punt van de Duitsche saillant is thans afgestompt. De luchtoorlog tegen Duitschland. De geallieerde luchtmacht heeft vandaag de aanval op de vijandelijke troepenconcentraties en verbindingswegen achter het front met suc ces voortgézet. 600 zware Amerikaansche bom menwerpers, begeleid door 400 jagers, deden aanvallen op spoorwegemplacementen in W.- Duitschland. Engelsche bommenwerpers vielen t-oepenconccntraties aan in de sector St. Feith. Geen enkele Duitsche jager bood tegenstand. De luchtaanval op Parijs. Het bombardement van Parijs in de afge- loopen nacht werd door in totaal zegge en schrijve twee Duitsche vliegtuigen uitgevoerd. O.a. werd een hospitaal getroffen waarin sol daten werden verpleegd, waarvan eenigen ge dood en anderen gewond werden. De inzet van de Duitsche para-troepen in Luxemburg. Er zijn thans bijzonderheden bekend gemaakt over de ingezette parachutistentroepen in Lu xemburg bij het groote Duitsche tegenoffensief. De van tevoren uitgezette, lichtbakens, waar binnen de Duitsche piloten de troepen moesten neerlaten, waren door de dikke mist niet te zien. Dientengevolge kon geen geconcentreerde landing plaats vinden en kwamen de para chutisten ver uit elkaar in de velden terecht. Hier bleven zij ronddoolen tot het gebrek aan voedsel en munitie zich deed voelen. De Duit sche tankdivisies, die hen zouden komen ver sterken, kwamen niet opdagen. Een omsinge ling door geallieerde troepen volgde en na een mislukte poging om door te breken gaven zij zich over. Oostfront. De Russische troepen hebben op 6 punten de aanval op Budapest ingezet. Verwacht wordt, dat de strijd om Budapest lang en hevig zal zijn daar aanzienlijke Duitsche en Hongaarsche troepen thans in de stad ingesloten zijn. Een ge deelte van de Russische troepen, die mede ge holpen hebben aan de omsingeling van de ten ondergang gedoemde hoofdstad van het Hon gaarsche rijk, hebben thans Budapest de rug toegekeerd en rukken weer verder in de rich ting van Bratislava. De stad Salgo-tarjan in Noord-Hongarije. is door de Russen veroverd, evenals Yor, een belangrijk spoorwegknooppunt 40 K.M. van de Oostenrijksche grens. Een correspondent meldt, dat de bezetting van Budapest, tenzij zij zich overgeven, ten doode gedoemd is. 9 voorsteden zijn reeds genomen. De fa- briekswijken geven zich snel over en de Duit schers zijn reeds bezig de belangrijke en mili- raire gebouwen en voorraden op te blazen. Door het oprukken van de Russische troepen naar het Westen, loopen Pressburg en Wee- nen steeds meer gevaar. Fusillades in Frankrijk. Uit Frankrijk wordt gemeld, dat 8 leden van de Fransche Gestapo, die vorige week ter dood veroordeeld waren, in de vroege morgenuren van heden gefusilleerd zijn. Onder hen bevond zich de voormalige chef van de Fransche politie. Griekenland. In Athene is hedenmorgen een wapenstil stand van 45 minuten geweest om de vertegen woordigers van de E.L.A.F. gelegenheid te geven in 'n Britsche pantserauto naar de con ferentie te rijden. Geallieerde troepen hebben een ton spring stof onder het hotel Grand-Brittannië uitge haald. In dit hotel waren verschillende hoogere militaire en vertegenwoordigers der Engelsche regeering ondergebracht. De Officier van Justitie te Middelburg, ver zoekt te worden bekend gemaakt met het be staan van erfgenamen van wijlen den Neder lander Johan Theodoras TOOROP, geboren 8 September 1873 te Pekoalzeigan (N.I.), ter aarde besteld op 21 Augustus 1943 op de be graafplaats van Bagneux (Cimetière Parisien). Een schoonzuster van den overledene (de echtgenoote van diens broeder) zou zich in Nederland bevinden. Zij, die meen en hieromtrent inlichtingen te kunnen verschaffen, worden verzocht zich tot de Politie ter hunner plaatse te wenden. BEKENDMAKING. Speciaal ten behoeve van de bevolking van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen wordt er nog maals de aandacht op gevestigd, dat de Mili taire Commissaris en de leden van de Staf van het Militair Commissariaat te Sluiskil uitslui tend des middags tusscken 2 en 5 uur te spre ken zijn. Daar het onaangenaam is om tever geefs de weg naar Sluiskil af te leggen en het in verband met het regelmatig afwerken van de dagelijksche bezigheden niet mogelijk is om uit zonderingen op de gestelde regel toe te staan, wordt een ieder aangeraden om in zijn eigen belang met het bovengenoemde rekening te houden. HUMORIST IN DEN KNEL. De bekende Engelsche humoristische schrij ver P. G. Wodehouse zit in den knel. Hij woonde in Frankrijk toen de Duitschers er bin nen vielen en werd geinterneerd. Doch nadat hij in vijf kampen had gezeten, werd hij weer vrijgelaten en hield voor de Berlijnsche radio een vijftal praatjes over dit kampleven. Hij zegt, dat er niets geen propaganda in stak en dat hij ze in hoodzaak hield om zijn Ameri kaansche vrienden op de hoogte te brengen van zijn wederwaardigheden en ze te bedanken voor de gestuurde pakjes. De Parijsche politie zette hem niettemin vast on na verhoor is hem een gedwongen verblijf toegewezen, terwijl er tevens sprake is van uitlevering aan Engeland. Zijn vrouw zei aan de „News Chroni 'e ,,Ik was,, toen hij de praatjes hield, ergens an ders, maar zoo gauw ik terugkwam, heb ik hem er voor op zijn kop gegeven. Al had je over winterwortelen gepraat, zei ik hem, dan zouden ze het thuis toch verkeerd gevonden hebben". Mrs. Wodehouse vertelde nog, dat ze met Schmitt, een tolk van Hitler had gesproken, die lachend opmerkte, dat er maar één ding ver keerd was in Churchill, namelijk, dat hij geen Duitscher was. Ze had een introductie bij Schmitt verschaft aan den advocaat van 47 ter dood veroordeelde Nederlanders. ,,Ik pro beerde hun leven te redden". VERLOREN: Van Suikerfabriek Sas van Gent naar Westdorpe een bos huis sleutels.. Terug te bezorgen bij A. NICOLLE, No 110, West dorpe. Cursus Manufacturenbrevet. Aanvang Januari 1945. Cursisten gelieven zich aan te melden bij: F. de Meurichy, Korte Nieiiwstraaf,, Hulst. Het cursusbestuur van de Vakgroep Textiel. Openlijken dank aan O. L. Vr. Vr. van Altijddurenden Bijstand voor verkregen gunst. GEVRAAGD: Een aankomende kantoorbedien de; voer onze afdeeling Expeditie. Bierbrouwerij van Waes Boodts, Westdorpe. Ondertrouwd: Johannes Franciscus Ottjes en Elisabeth Martha Otjes Huwelijks-voltrekking op 10 Jan. 1945 in de kerk van de H. Petrus en Paulus te Boschkapelle. Toekomstig adres: B. C. 87 Vogelwaarde, 21 Dec. 1944. Ondertrouwd: ALBERT J. BOGAART en MARIA C. SERRARENS geven U kennis van hun voor genomen huwelijk, dat plaats zal hebben op 9 Januari 1945 in de parochiekerk van den H. Cor nells te Lamswaarde, om 9 uur. Kuitaart, 121 Rozenberg Toek. adres: Hulsterweg 123, Kuitaart. PAARDEN-RUNDVEE Voor de vlugge en prompte uit betaling van mijn op 19 dezer ge storven paard verzekerd bij de Onderlinge Veeverzekerings-Mij. te Hulst, betuig ik hiermede mijn welgemeenden dank. Ieder paarden- en veehouder kan deze Mij ten zeerste worden aan bevolen. P. J. VERAART. Boschkapelle, 22 Dec. 1944. Zoo spoedig mogelijk gevraagd: voor in- of extern een bekwame COIFFEUSE. Hoog loon. A. VAN HURCK-LIPPENS, Weststraat a 163 - Philippine.

de Stem | 1944 | | pagina 2