NIEUWSBERICHTEN „DE STEM" 2 jaar een bezoek en had voor groot en klein wat lekkers. Dat ook 't publiek blijk geeft van zijn mede leven met deze actie van het Ned. Roode Kruis blijkt hieruit, dat de uitvoeringen van de studenten van de Paters Maristen te Hulst ongeveer 1100 gulden hebben opgebracht. Westfront. Het Duitsche tegenoffensief in België en Luxemburg. Door de verbeterde weersomstandigheden zijn de laatste drie dagen enorme aanvallen van uit de lucht uitgevoerd op de Duitsche stellingen en aanvoerwegen achter het front in België. Zondag werden er 7000 aanvalsvluchten uitgevoerd door 6000 vliegtuigen die in totaal meer dan 10.000 ton hommen afwierpen. Op Maandag werden 4000 aanvalsvluchten uitge voerd. Door deze vreeselijke bombardementen is de verbinding van het front der Duitschers met hun aanvoerscentra's totaal verbroken. De wegen achter het front zijn volgens de cor respondenten verlaten. Gedurende deze aan vallen speelden zich groote luchtgevechten af waarbij de Duitsche jachtvliegers ernstige ver liezen leden. Daar de aanvallende vliegtuigen uit diverse soorten bommenwerpers bestonden die in groepsverband of alleen opereerend, ech ter altijd onder bescherming van jagers, tege lijkertijd de Duitsche frontstellingen en aan voerwegen en centra's achter het front aan vielen, was de Duitsche luchtmacht nummeriek niet in staat overal tegelijk op te treden. Daar het geallieerde opperbevel slechts com muniqués over de toestand aan het front uit geeft die 48 uur oud zijn, zulks in verband met de veiligheid, zal pas in latere berichten blij ken welke gevolgen deze verwoestende lucht aanvallen op het front op de i grond gehad heeft. Gisteren, eerste Kerstdag, heeft generaal Eisenhouwer echter een officieele mededeeling gedaan, waarin gezegd wordt, dat de krijgs kansen thans gekeerd zijn in het voordeel van de geallieerden. Op de Westelijke punt van de Duitsche saillant in de middensector, hebben de Duit schers hevige tegenaanvallen gedaan waarbij zij gemiddeld 3 K.M. terrein hebben gewonnen. Nogmaals waarschuwen wij echter onze lezers, dat deze berichten, toen zij door het geallieerde hoofdkwartier werden afgegeven reeds 48 uur oud waren. In deze middensector trachten de Duitschers nog steeds door te dringen in de richting van Luik en Namen. In de Noordelijke sector is de toestand thans zoo, dat de Amerikanen de toestand hier be- hecrschen. De Duitschers zijn hier tot staan gebracht terwijl het niet waarschijnlijk is, dat zij hier nog verder zullen kunnen oprukken. Van de Zuidelijke sector zijn zelfs nog be tere berichten binnengekomen. Niet alleen zijn de Duitschers hier in hun opmarsch gestuit doch de Amerikanen zijn inmiddels reeds tot de tegenaanval overgegaan waarbij zij gemid deld drie tot zes K.M. terrein gewonnen hebben Een Amerikaansche divisie heeft bij Mon- chau een der beste Duitsche tankdivisies, wel ke o.a. 200 tanks bevatte, totaal vernietigd. Bij deze weergalopze Amerikaansche aanval werden vele gevangen genomen Amerikaansche soldaten weder bevrijd terwijl 100 Amerikaan sche tanks, die in Duitsche handen waren ge vallen, heroverd werden. Het restant van de Duitschers trachtte zwemmend te ontvluchten. Het dorp Bastogne is door de Duitschers omsingeld, doch door het stand houden van de Amerikanen in dit plaatsje wordt he-t Duitsche offensief vertraagd. In het Zuidelijk deel van*>het Westelijk front hebben de Duitschers bij Lauterburg op een drietal plaatsen getracht de Rijn over te steken. Bij Colmar, waar het eerste Fransche leger vecht, zijn gisteren door de Duitschers hevige tegenaanvallen gedaan. Felle gevechten werden hier gisteren geleverd. Aan het front aan de Maas in Nederland, waar het tweede Britsche leger vecht, was gisteren levendige artillerieactie. Griekenland. Vanmorgen werd het verrassende nieuws bekend gemaakt, dat minister Churchill, mi nister Eden en veldmaarschalk Alexander in Athene weren aangekomen. Doel van deze reis is te pogen een eind te maken aan de broeder strijd, zooals een officieel communique meldt. Vanmiddag om 4 uur zal er een vergadering zijn waaraan alle politieke partijen zullen deel nemen, alsmede 3 of 4 afgevaardigden van de E.L.A.F. Hiervoor zullen zij de noodige vrij geleide ontvangen. De vergadering zal voorgezeten worden door de Aartsbisschop van Athene. Gisteren heeft Churchill reeds een onderhoud gehad met Mac Millan en de Engelsche ambassadeur in Griekenland alsmede met Papandreu, de Grieksche minister-president. Ter gelegenheid van het Kerstfeeest werden verschillende Kersttoespraken gehouden. Op de eerste plaats door H. M. Koningin Wil- helmina die zich in hoofdzaak richtte tot de be woners van nog niet bevrijd Nederland. Zij sprak het stellige vertrouwen uit, dat spoedig geheel Nederland bevrijd zou zijn en wekte allen op vol te houden tot het laatste en ons vertrouwen te stellen op God die met de recht vaardigen is. Prins Bernhard sprak tot de Nederlanjlsche weermacht. Koning George van Epgeland tot alle Britsche onderdanen en ook Roosevelt n Z. H. de Paus hielden hun Kerstrede. VERLOREN: Op 11 Dec. j.l. op weg van Hotel „De Graanbeurs" Hulst naar Maristenklooster een Axel- sche rok. Ter. te bez. bij Patsys Maristen, Hulst. Voor 1 Jan. a.s. gevraagd: Flinke DIENSTBODE v. d. e. n. bij Mevr. v. d. Meer-Duerinck, Noordstraat 37, Terneuzen. GEVRAAGD: Een net Dagmeisje. Groenendijk 69, Kloosterzande. ZAKAGENDA'S 1945. Tn beperkte mate verkrijgbaar bij DE ZEEUWSCHE KOERIER, Oostkade 16 - Sas van Gent. TE RUILEN: 1 p. br. k. schoenen 40 (nieuw) tegen maat 38. KERSTJENS. Dorpsstraat A 175 - Westdorpe In West Z.-Vlaanderen voor Uw BRIL-REP AR ATIES Opticien J. P. H. OUWENDIJK, olderstraat 8 - Oostburg. TE KOOP: Een vlas-klopmachine bij J. DE MAAT, Hoofdstr. A 60 St. Jansteen. Aan de besturen van Gemeenten, polders en waterschappen.. Hebt U MACADAM noodig? Wendt U zich dan tot ons. Er doen zich nog wel moeilijk heden voor met het vervoer, maar wij trachten weer zoo spoe dig mogelijk te leveren. Wij wachten graag Uw aanvraag en zullen alles in het werk stellen om U als van ouds te bedienen. N.V. „DE HOOP", Terneuzen. Hiermede betuig ik mijn harte- lijken dank aan H.H. Doctoren, verpleegsters en verder personeel van het noodziekenhuis te Sas van Gent, voor de goede ver zorging, aldaar ondervonden. A. KOSTER, W 51 Cadzand Met groote blijdschap en dank baarheid geven we kennis van de voorspoedige geboorte van onzen zoon DIRK JAN DIGNUS. Oostburg, 13 Dec. 1944. D. Dees-de Meij. Mijn welgemeenden dank aan al len, die eenige blijken van be langstelling gaven bij mijn zilve ren ambtsjubileum. E. AARSSEN, Besteller P. T. T. Kloosterzande. Nog steeds verkrijgbaar: Imperial tarwe le en 2e nab. Juliana tarwe le en 2e nab. Alle soorten Pootaardappelen Zendt nu Uw bestelbon in J. A. J. v. d. Voorden, Nieuw-Namen. Zend ons Uw bestelbon voor: ZOMERZAAIGRANEN Juliana en Imperialtarwe P. A. de Bakker, Boschkapelle 'H.H. Landbouwers! Bestel tijdig Uw le nab. Zomer- zaaigranen, Zaden en Peul vruchten. Wij nemen nu reeds bestellingen op. P. A. Broeclcaert - Kruispolder. Verkrijgbaar: Alle soorten Pootaardappelen. R. van Remortel, St. Jansteen Op Donderdag 28 Dec. a.s. te 11 uur wordt in de Parochiekerk van den H. Engelbertus te Pros- perpolder-Kieldrecht het huwelijk ingezegend van Jeanne M. van Royen met Eugène Th. M. van Wesemael. Nieuw-Namen, Kieldrecht, December 1944. Gelegenheidsadres: Voor Nederland: Koningin Em ma Hoeve D 38, Nieuw-Namen. Voor België: Hertog Polder, Kieldrecht. Toekomstig adres: Koningin Em ma Hoeve, Nieuw-Namen.

de Stem | 1944 | | pagina 2