NIEUWSBERICHTEN 3 „DE STEM" Westfront. Het Duitsche tegenoffensief. Er is nog steeds geen duidelijk overzicht te geven van de strijd in België. Volgens corres pondenten zou het eerste Amerikaansche leger bezig zijn de Duitsche opmarsch aan het Westelijk front te vertragen. Op sommige pun ten zijn de vijandelijke colonnes tot staan ge bracht en op andere punten zijn de Ameri kanen tot tegenaanvallen overgegaan. In het Noordelijk uiteinde van het front hebben de Amerikanen Monchau heroverd, dat de Duit schers in het begin van de week bezet hadden. Verder naar hef'Zuiden werden gisteren ver woede tankslagen geleverd in de omgeving van St. Feith en Stavelot. Deze laatste plaats is nog steeds in Amerikaansche handen. Ten Westen van Trier zijn de Duitschers 10 K.M. in Luxemburg doorgedrongen. In Noord- Luxemburg blijft de toestand gespannen, doch verder Zuidwaarts is de vijandelijke druk ver minderd. In het midden van het Duitsche aanvalsfront is de vijandelijke druk het zwaarste, hoewel ook hier een lichte vermindering is te consta- teeren. De Duitsche radio maakte vanmiddag be kend. dat de weg Luik-Arlon op een breed front overschreden was. Echternach is om singeld doch de hier ingesloten Amerikanen vechten verwoed door. Volgens berichten zouden reeds meer dan 2200 Duitschers krijgsgevangen zijn gemaakt. Nog steeds hangt over het geheele front een dikke mist zoodat de geallieerde luchtmacht nog steeds geen steun kan verleenen. Het staat nu vast, dat de Duitschers bij hun tegen aanval 15 divisies in de strijd hebben ge worpen waaronder zich 5 of 6 tankdivisies be vinden. Volgens een mededeeling van het geallieerde opperbevel is het niet te verwachten, dat de Duitsche tegenaanval voor Kerstmis tot staan is gebracht. De laatste berichten melden, dat de Duit schers St. Feith bereikt hebben. Ten Oosten van Aken is de vijandelijke ac tiviteit toegenomen evenals het vijandelijke artillerievuur. Aan de Zuidelijke flank van het eerste Amerikaansche leger trachten de Duitschers de troepen van generaal Hotchess te beletten con tact te maken met het derde Amerikaansche leger. De Amerikanen sloegen echter alle te genaanvallen af en maakten op sommige pun ten vorderingen. In het gebied van Weiszenburg werden twee krachtige Duitsche tegenaanvallen afge slagen. De troepen van generaal Patch zijn de Siegfried-linie binnengedrongen. In de buurt van Dielingen en Saarlautern wordt hevig ge vochten. In de Vogezen hebben gevechten plaats. Hier werden 800 Duitschers gevangen genomen. Ten Noorden van Saargemund hebben de Duitschers gisteren twee tegenaanvallen ge daan, echter zonder succes. De luchtoorlog tegen Duitschland. Zware Amerikaansche bommenwerpers bom bardeerden vanuit Italië doelen in Zuid-Oost Europa. O.a. de Scodafabrieken in Pilsen, Linz en Salszburg. De Engelsche Mosquito's zijn thans voorzien van luchtdichte cabines, hetgeen het vliegen in stratosfeer mogelijk maakt. Naar thans be kend is gemaakt, hebben alleen deze machines al 2200 ton bommen op Berlijn gedeponeerd en 12000 ton op Duitschland. De oorlog in het verre Oosten. 60 Amerikaansche vliegende forten deden vanuit China een aanval op Moekden in Mandsjoerije. Drie vliegende vestingen deden een aanval op Tokio. Op het eiland Leyte is thans alle Japansche georganiseerde verzet afgeloopen. Enkele troepjes Japanners trachten nog de kust te bereiken doch deze worden systematisch ver nietigd. Griekenland. Generaal Scobie heeft een waarschuwing tot de opstandelingen gericht, dat indien de vij andelijkheden niet gestaakt zuilen worden het Engelsche leger met alle beschikbare middelen zal optreden. In de loop van de dag is een lichte verbete ring in de toestand in Athene en de Pirraeus geconstateerd. Oostfront. Van het Oostfront komen nog steeds zeer goede berichten binnen al dreigt men door de gebeurtenissen aan het Westfront hier niet vol doende aandacht aan te besteden. 50 K.M. ten Noord-Westen van Miskolcz hebben de Russen het belangrijke wegenknoop punt Tornalje veroverd. In Joego-Slavië werd de plaats Zvornik ver overd op de weg van Serajewo naar Belgrado. Ten Zuiden van Budapest rukken Russische troepen over de Donau. Over een front van 200 K.M. breedte trekken zij over de grens van Tsjecho-Slowakije. Maarschalk Stalin is heden 65 jaar geworden Onder de vele felicitaties, die hem bereikten, bevonden zich ook die van minister Churchill en generaal de Gaulle.. Italië. De Duitsche tegenstand bij Faenza wordt langzaam maar zeker gebroken. De geallieer den hebben groote verwarring gesticht onder de Duitsche Alpenjagers. FILM. Te Hulst werd opgericht, uitgaande van de Katholieke Actie, een katholieke film na keuring. Deze week werd de film -Dessert Victory" voor iedere leeftijd geschikt verklaard Zaterdag en Zondag jl. werd in de Graan- beurs Jan Mannaerts Revue „We zijn er ge lukkig vanaf" met groot succes en voor tjok volle zalen gespeeld. Muziek, zang en scènes vielen zeer in de smaak. Ook de décors waren goed verzorgd. MILITAIR GEZAG. In den tegenwoordigen tijd is iedere onnoodige onderbreking van het werk uit den booze. Op alle werkdagen moet het werk gewonen doorgang vinden. Het SLUITEN VAN BEDRIJVEN tusschen Kerstmis en Nieuwjaar is daar om ten strengste VERBODEN. Alleen op de beide Kerstdagen en op Nieuw jaarsdag kunnen de bedrijven worden gesloten. De Militair Commissaris in Zeeuwsch-Vlaanderen, De Kapitein ter Zee, J. VAN LEEUWEN. KEURINGSDIENST ZEELAND (Tijd. Secr. Landbouwschool Hulst) Gelegenheid tot aangifte Wintergewassen, iederen werkdag Landbouwschool te Hulst van af 215 Januari. Woensdagen 3 en 10 Januari Markt te Neuzen en Markt te Groede. Zaterdagen 6 en 13 Januari Markt te Axel en IJzendijke. Verder bij de Controleurs van de N.A-K vanat 2 15 Januari. Verkrijgbaar: Alle soorten Pootaardappelen, A.s. voorjaar zal van Brooy- mans en Meesters kunnen ge leverd worden. Beleefd aanbevelend, F. Dobbelaer - St. Jansteen A 134 TE KOOP: Zeer sterk wandelwagentje ter overname aangeboden. Te be vragen: Schulpenpad 32, Sas van Gent. Aan vrienden, kennissen en be langstellenden wordt meegedeeld, dat ALMA BORM en Ir. KEES VAN MEEL nu voornemens zijn te trouwen op Donderdag 28 Dec. in de pa rochiekerk van St. Jansteen, om half elf. Receptie aan den Hoogeweg van 2-3 uur. Toekomstig adres: Hilvarenbeek, Markt A 231. GROSSIERDERIJ „MULO" v.h. fa. de Mul-Coene. Sas van Gent. Vanaf heden weer telefonisch te bereiken onder no. 65. VERLOREN Damespolshorloge merk „Mila" van Absdaalscheweg naar Tivoli Hulst. Terug te bezorgen tegen goede belooning bij Wed. de Brouwer Tivoli Hulst ALBERT HEIJN Westkade Sas van Gei\t vraagt zoo spoedig mogelijk EEN MEISJE voor dag en nacht.

de Stem | 1944 | | pagina 3