NIEUWSBERICHTEN f „DE STEM" 2 Westfront. Het Duitsche tegenoffensief tusschen Monchau en Echternach. De groote Duitsche tegenaanval aan de Oostelijke grenzen van België en Luxemburg neemt nog steeds in omvang toe. Van beide kanten wordt vooralsnog het stilzwijgen be waard over de bijzonderheden van dit nieuwe offensief. Het schijnt echter, dat de Duitschers al 30 K.M. in België zijn binnengedrongen. Hun diepste penetraties brachten zij tot stand bij Malmedy. De Amerikanen zijn bezig zich in te graven.. De Duitschers lijden zware ver liezen bij dit nieuwe offensief. Gisteren ver loren zij 95 tanks en 45 vliegtuigen. In een sector brachten de Amerikanen de Duitschers tot stand, eveneens op-twee punten meer Zui delijk gelegen. In het Zuid-Oosten van België ondervinden de Duitschers weinig tegenstand. Het sta'dje Stavelot is door de Duitschers be reikt. De tweede tactische luchtvloot en de negende Amerikaansche luchtvloot hebben in gegrepen. In twee dagen tijd hebben zij 249 Duitsche toestellen neergeschoten en 75 toe stellen beschadigd. Correspondenten van de B.B.C. melden, dat er teekenen zijn, dat dit offensief opgroote schaal zal worden voortgezet. Het geallieerde opper bevel laat thans enorme reserves naar dit front oprukken. Zoolang deze reserves echter nog niet op het strijdtooneel zijn verschenen wordt er een vertragingsstrijd gevoerd. Men moet be grijpen, dat het luchtleger sneller kan reageeren als het leger te land. De Duitschers gebruiken bij dit offensief bun allerzwaarste tanks. Dit zijn n.l. tanks van 70 a 80 ton welke niet zoo gemakkelijk buiten gevecht gesteld kunnen worden. Aan de rest van het Westelijk front zijn door "de geallieerden plaatselijke vorderingen gemaakt O a. bij Geilenkirchen en in het Saargebied. Weiszenburg, dat deze week gevallen is, zijn zij thans reeds 3 K.M. gepasseerd. Wielingen is practisch van vijanden gezuiverd. Het Fransche eerste leger moest eenig terrein prijs geven bij Colmar. A-merikaansehe verliezen. De Amerikaansche verliezen van het begin van de landing tot 1 December bedragen in totaal 44.000 dooden, 19.000 gewonden en 9.500 vermisten. De luchtoorlog tegen Duitschland. De R.A.F. bombardeerde in de afgeloopen nacht Gdinya in Polen. Ook vanuit Italië werd de vesting Europa gebombardeerd, o.a. Ober- tahl in Silezië en Graz in Oostenrijk. Oostfront. Het roode leger stroomt over een front van 100 tot 120 K.M. lengte over de Tsjecho- Slowaaksche grens. Zij zijn nog op 20 K.M. afstand van Koscice. Op de linkerflank wordt hevig gevochten. De steden Pressburg en Weenen loopen steeds meer gevaar. Italië. In Italië zijn de geallieerde troepen na de verovering van Faenza een heel eind gevor derd op de weg naar Bologna. In de Povlakte doen de Duitschers hevige tegenaanvallen. De Duitschers hadden aanvankelijk de Nieuw- Zeelanders teruggeworpen over de spoorweg Bologna-Rimini. Na deze aanval echter tot staan te hebben gebracht sloegen de Nieuw- Zeelanders in een krachtige aanval de Duit schers wederom terug. Doodvonnissen in Duitschland. In het blad ..Die Lage", dat uitsluitend be stemd is voor de partij, zijn de volgende cijfers gepubliceerd over doodvonnissen in Duitsch land. In 1939 99 doodvonnissen, in 1941 1292, in 1943 5336 waaronder 1775 wegens land verraad. De oorlog in het verre Oosten. Amerikaansche super vliegende forten vielen Hankou en Nagoya aan. Op de Groote Oceaan hebben Amerikaan sche onderzeeërs 33 Japansche schepen tot zinken gebracht. De Amerikaansche minister van Buitenlandsche zaken Steppinius, heeft een verklaring afgelegd over het Amerikaan sche standpunt ten opzichte van de Poolsche kwestie. Griekenland. In Athene is weer hevig gevochten, maar er hebben tegelijkertijd besprekingen plaats over het instellen van een regentschap. Reuter deelt mede, dat Papendreu de Aartsbisschop als re gent bij den Koning heeft aanbevolen. VISSCHERIJ. Er mag in de Wester-Schelde gevischt wor den met vergunning (visscherspas) afgegeven door den Staff Officer Security Royal Navy te Terneuzen. De vergunning moet worden aangevraagd bij den burgemeester der ge meente, waar het visschersbedrijf gevestigd is. Gisteren is te Walsoorden een groote partij visch aangevoerd. De hulp van den Wnd. Voedselcommissaris en het Militair Gezag moest ingeroepen worden ten einde de visch te transporteeren en te conserveeren. POSTVERKEER MET BRABANT. Vanaf 18 December 1944 is het interlocale particuliere postverkeer voor brieven tot 20 gr. en briefkaarten, voor geheel Zeeuwsch-Vl. met de volgende plaatsen en omgeving daarvan in Noord-Brabant weer opengesteld: Eindhoven, Geldrop, Valkenswaard, Tilburg, Oisterwijk, Boxtel en Schijndel. Nadere bijzonderheden betreffende beper kingen verstrekt het postkantoor ter plaatse. De Directeur van het postkante r te Hulst. BERICHT: Wegens groot succes, zal te Hulst waarschijnlijk zeer binnenkort een 3e en 4e uitvoering plaats vinden van Jan Mannaerts revue „We zijn er gelukkig vanaf". Patronaat CLINGE. 23 en 24 December Opvoering van J. Mannaerts Revue: -Wij zijn er gelukkig vanaf!! Aanvang 5,30 uur. Flinke JONGEN gevraagd, met paard kunnende omgaan, door H. DE NEKKER-FERKET, ICapellebrug A 36 Levert Uw bon 288 of R 19 in bij Wed. DE BRUIJN en Zoon, Beestenmarkt 6. 2 X bellen. Gevraagd: Een net DAGMEISJE, als twee de meisje; van 8 tot half zes. liefst zoo spoedig mogelijk. P. Warnier, Gr. Zwanestraat 9, Hulst. Textielcentrale. Gevraagd: Nette WERKSTER, één dag per week. Aanmelden bij J. Wauters-Verbist, v, d. Maal- stedeweg 44. Voor direct gevraagd: NETTE DIENSTBODE v.d.e.n. 2e meisje aanwezig bij Mevr. Adriaansens-v. Turnhout, Burg. Geilstraat 58, Terneuzen. Administratiekantoor E. F. VAN KEMSCHE Leeraar Boekhouden M.O. Gentschestraat 22, Hulst. Boekhouding, Belastingzaken, ^Controle, Opleiding voor alle •boek.houdexamens en Midden standdiploma. GEVONDEN te Sas van Gent een roode Dameshandschoen. Te gen terugbetaling van adverten- tiekosten af te halen: Noordstr. 11, Sas van Gent. G. J. SMELT, A.rts, Terneuzen. Wegens brandstofgebrek spreek uur voorloopig uitsluitend v. 1-2. Maan-, Woens- en Zaterd. 1-3. Terstond gevraagd: EEN SMIDSKNECHT, bekend met boerenwerk en hoefbeslag en EEN SMIDSLEERLÏNG, bij TH. F. KINDT, - Electr. Smederij Lamswaarde H.H. Landbouwers! Bestel tijdig Uw Ie nab. Zomer- zaaigranen, Zaden en Peul vruchten. Wij nemen nu reeds bestellingen op. P. A. Broeckaert - Kruispolder. Verkrijgbaar: Alle soorten Pootaardappelen. R. van Remortel, St. Jansteen Nog steeds verkrijgbaar: Imperial tarwe le en 2e nab. Juliana tarwe -Ie en 2e nab. Alle soorten Pootaardappelen Zendt nu Uw bestelbon in J. A. J. v. d. Voorden, Nieuw-Hamen. Zend ons Uw bestelbon voor: ZOMERZAAIGRANEN Juliana en Imperialtarwe P. A. de Bakker, Boschkapelle Heden overleed te St. Jansteen onze lieve vader, de Heer R. F. van Staveren in den ouderdom van 76 j. A. W. van Staveren. A. J. van Staveren,

de Stem | 1944 | | pagina 2