NIEUWSBERICHTEN „DE STEM" 2 Westfront. De Duitsche aanvallen op de geallieerde li nies langs de Belgische en Luxemburgsche grens nemen een omvang aan van een tegen offensief op groote schaal. Op verschillende plaatsen gelukte het de Duitschers in de ge allieerde linies door te dringen maar in andere sectoren werden zij terug geslagen. De voor naamste aanvallen zijn bij Monschau, Echter- nach en Vianden. Het kost de Duitschers de uiterste inspanning om het veroverde terrein te behouden. De aanvallen worden gesteund door vliegtuigen en tanks. Volgens de laatste berichten zouden er door de geallieerden reeds minstens 120 Duitsche toestellen neergeschoten zijn terwijl er reeds 1000 krijgsgevangenen zijn binnengebracht. Men neemt aan. dat Duitsch- land zijn tactische reserves heeft aangesproken. Gisteren heeft Von Rundtstedt een speciale dagorder aan het leger uitgevaardigd. Hierin zei hij o.a.: „Alles staar op het spel. Gij moet U geheel geven". Ook achter het front van het negende Amerikaansche leger hebben de Duitschers kleine groepjes parachutisten neer gelaten. Correspondenten hebben medegedeeld, dat er wegens operatieve redenen de eerste dagen geen berichten over het eerste Ameri kaansche leger gegeven kunnen worden. Het derde Amerikaansche leger heeft ten Oosten ven Saargemundt meer terrein gewon nen. Ook het Oostelijk gedeelte van de stad Wielingen is thans geheel in hun hand. Het zevende Amerikaansche leger is bij Weiszenburg dieper in de Pfalz doorgedron gen. De Luchtoorlog tegen Duitschland. 1100 Amerikaansche vliegtuigen waaronder 500 bommenwerpers, hebben rangeerterreinen bij Keulen, Koblenz en Mainz, gelegen achter het front van het eerste Amerikaansche leger, aangevallen. 1300 Engelsche vliegtuigen deden aanvallen op Ulm. Miinchen, Duisburg en Grosz-Hanau. Van deze laatste actie keerden 17 vliegtuigen niet terug. Van de 100 Duitsche toestellen, die pro beerden de Amerikaansche vliegtuigen, die van uit Italië opstegen om doelen in Tsjecho- Slowakije "te bombardeeren, aan te vallen, werden er 48 neergeschoten. Oostfront. Ten Noorden van Miskolsk hebben de Rus sen de Tsjecho-Slowaaksche grens bereikt. In Noord-Oost Hongarije zijn de Russen bij Csap in de Duitsche stellingen binnengedrongen Russische vliegtuigen deden aanvallen op de haven Libau. Een Duitsch oorlogsschip en drie transportschepen werden vernield. De Roode luchtmacht voerde eveneens aanvallen uit op spoorwegstations in Oost-Pruisen. Sir Samuel Hoare is afgetreden als Engelsch ambassadeur in Parijs. Italië. Nadat wij gisteren berichtten, dat Faenza door Nieuw-Zeelandsche troepen genomen was, zijn deze intusschen reeds verder opge rukt en hebben deze plaats nu achter zich. Griekenland. Uit het hoofdkwartier van generaal Scobi wordt gemeld, dat de Britten snel vorderen in de richting van de kust. De E.L.A.F. troepen zijn in het bezit van 75 m.M. geschut. Zij heb ben een aanval gedaan op een gevangenis waarin zich politieke gevangenen bevinden en het hoofdkwartier van de Engelsche lucht macht. De Burgemeester van SAS VAN GENT brengt ter kennis van belanghebbenden, dat kwartiervergoeding respectievelijk zakgeld over het tijdvak 11 October t.m. 11 November 1944 alsnog ten kantore van den gemeente-ontvan ger in ontvangst kan worden genomen op Donderdag, 20 December a.s. des voormiddags 'nsschen 10 en 12 uur. Na genoemd tijdstip wordt over vermeld tijdvak geen uitkeering meer verstrekt en zul len deze als vervallen worden beschouwd. Sas van Gent, den 18 Dec. 1944. De Burgemeester voornoemd, Mr. G. P. M. DE KERF. Mededeeling Distributiekring Hontenisse. Uitreiking bonkaarten aan geëvacueerden. HONTENISSE: Woensdag 20 Dec. 9-12 uur en 13,30-15,30 uur, in het distributie kantoor Kloosterzande. VOGELWAARDE: Donderdag 21 Dec. 9,30- 12 uur en 13-15 uur, in het patronaats gebouw Stoppeldijk. GRAAUW: Vrijdag 22 Dec. 9,30-12 uur en 13-15 uur in het distributielocaal. Na uitreiking bonkaarten voor Hoipenisse, Graauw en Vogelwaarde op Donderdag 21 December van 9-12 uur in het distributiekan toor Kloosterzande. Vanaf Vrijdag 22 Dec. a.s. om 12 tot Woensdag 27 Dec. 10 uur is het kringkantoor Kloosterzande GESLOTEN. De distributiedienst Hontenisse. DISTRIBUTIEKRING „TERNEUZEN" PETROLEUM VOOR VERLICHTING. De bon 2 van de noodkaart petroleum voor verlichting dient zoo spoedig mogelijk bij den petroleumhandelaar te worden ingeleverd. EXTRA VERSTREKKINGEN AAN A.S. EN JONGE MOEDERS. A.s. en jonge moeders dienen zich ten spoedigste tot den distr.dienst te wenden ten einde in het bezit te worden gesteld van een bewijs waaruit blijkt', dat bij den distr.dienst een doktersattest aanwezig is. Bovengenoemd bewijs zal moeten word-n overgelegd bij eventueele extra verstrekkingen. WATERSCHAP. Het Vrije van Sluis. Het Dagelijksch Bestuur van het Waterschap Het Vrije van Sluis maakt bekend, dat: 1) het kantoor van het Water schap tijdelijk gevestigd is te .BIERVLIET in het gemeente huis, alwaar de griffie geopend is op Maandag tot en met Vrij dag van 9-12,30 en van 13,30- 17 en op Zaterdag van 9-12,30; 2) het kantoor van den ontvan ger is eveneens gevestigd in het gemeentehuis te Biervliet en is voor de betaling van dijkgeschot geopend op Maandag t. en m. Vrijdag van 9-12 en van 14-16, des Zaterdags gesloten; 3) de hoofdingelanden en hoofd ingelanden-plaatsvervangers ftun tegenwoordig adres zoo spoedig mogelijk moeten opgeven, ten kantore van het waterschap; 4) yan de leening 1936 B van den v.m. Ameliapolder, oorspron kelijk rentende 4j/£ pCt. thans 3}/2 pCt. is uitgeloot de obligatie no. 31 ten bedrage van f 100, betaalbaar ten kantore van den entvanger vanaf heden. 5) van de leening van het wa terschap 1941 zijn uitgeloot de obligaties van f 500, no 17 en van f 100 no. 148, 185, 44 en 110, betaalbaar per 31 Dec. 1944 ten kantore van de Nederland- sche Middenstandsbank te Oost burg. Biervliet, Dec. 1944. Het Dagelijks Bestuur voorn., R. M. Lannoye, pvl. Vz. .Mr. E. J. N. M. Bogaerts, Griff. DANKBETUIGING. Langs dezen weg betuigen wij onzen oprechten dank aan M. S. Kalle, echtgenoote en kinderen voor de goede behandeling en vriendschap die wij genoten heb ben tijdens onze evacuatie. M. Verduijn-Albregts. Iz. Verduijn Westdorpe, Molenstraat 34. Nette, R.K. DIENSTBODE ge vraagd, voor d. en n., of d. Goed loon. O. E. VERVAET, Westkade 96, Sas van Gent Ondertrouwd: Albert Josephus Piessens en Margaretha Maria Baart. De huwelijksvoltrekking zal plaats hebben op 4 Jan. 1945, om 9,30 uur in de Parochiekerk van de H. Gerulfus te Stoppeldijk. Stoppeldijk, 14 Dec. 1944. Veer BB 15 S C 4 Evenals voorgaande jaren bieden wij thans aan: .Alle soorten Zomerzaaigranen, le nab. zooals Zomertarwe, Zo- mergerst, Haver, Lijnzaad, Erw ten, Br. boonen, Wiert en Paardeboonen alsmede alle soor- .ten Pootaardappelen, in alle klassen en maten. Bestelt vroeg tijdig, voorraad beperkt. Beleefd aanbevelend, Gebrs L. en P. BAKKER, N 70 Axel. Terstond gevraagd: EEN SMIDSKNECHT, bekend met boerenwerk en hoefbeslag en EEN SMIDSLEERLING, bij TH. F. KINDT, Electr. Smederij Lamswaarde Op 21 Oct. jl. vierde het Echt paar Anton Neve-Vercouteren hun 60-jarig huwelijksfeest. Vlak na het feest waren we echter niet in staat op de een of andere ma nier onze dankbaarheid jegens de gemeentenaren te toonen. Nu we echter zoo ver zijn, dat er door middel van onze eerste vrije krant weer onderling contact bestaat, stellen wij er prijs op, langs deze weg onze dankbaarheid te be tuigen aan de autoriteiten, harmo nie en allen, die op de een of an dere wijze hun sympathie hebben getoond. Vooral wenschen wij de buurt extra te bedanken, die door .buitengewone onderlinge samen werking, onzen feestdag onver getelijk heeft gemaakt. Familie Neve-Vercouteren, Kinderen en Kleinkinderen. Groenendijk, 4 Dec. 1944.

de Stem | 1944 | | pagina 2