„DE STEM" 2 De luchtoorlog tegen Duitschland. Sterke formaties zware Engelsche bommen werpers hebben in de afgeloopen nacht Essen aangevallen. Mosquito's deden tegelijkertijd een aanval op de rangeerterreinen van Osna- brück. Gisteren overdag deed de R.A.F. aanvallen op spoorwegemplacementen in Witten. Van al deze aanvallen keerden 13 toestellen niet terug. De Duitschers verloren 11 toestellen. 1250 Amerikaansche bommenwerpers, bege leid -door 900 jagers, deden aanvallen op de Leuna-benzinefabrieken te Merseburg en ran geerterreinen in Frankfurt. Vanuit Italië werd Zuid-Silesië en de omgeving van Weenen ge bombardeerd. Engelsche verliezen tengevolge van de V 1 en V 2. In de maand November werden tengevolge van de V I en V 2 actie in Engeland 716 bur gers gedood en 1511 gewond. Het gemiddeld aantal dooden van de laatste drie maanden is 1100. Het gemiddelde over de maanden Juni, Juli en Augustus bedroeg 7000. Bij de groote Duitsche luchtaanvallen op Engeland in de laatste 4 maanden van 1940, bedroeg het aan tal dooden gemiddeld 12,000 per maand. Griekenland. De E.L.A.F. troepen zijn in het bezit van vier vijfde van de stad Athene. De Britsche troepen beheerschen het centrum der stad doch zijn van drinkwater verstoken. De E.L.A.F. troepen, die een aanval deden op een Britsche kazerne, moesten zich na he vige gevechten in het gebouw overgeven. In de Pirraeus hebben de Britsche troepen vorderingen gemaakt. Op de voorwaarden, door generaal Scobi gesteld, is door de E.L.A.F. troepen niet ge antwoord. De E.L.A.F. troepen, die nieuwe aanvallen voorbereidden, hebben hiermede te lang ge wacht daar de Engelsche versterkingen in middels zijn aangekomen. BESCHIKBAARSTELLING VAN LEVENS MIDDELEN DOOR DE GEALLIEERDEN. Vanaf heden tot en met 19 Dec. 1944 die nen de bonnen R 03 en 276 bij den winkelier te worden ingeleverd. De winkeliers moeten de bonnen opgeplakt op Dinsdag 22 Dec. 1944 ten Gemeentehuize inleveren, voorzien van hun naam en adres. De verstrekking der levensmiddelen zal weke lijks geschieden, op een nader door de Ge meente aan te duiden plaats en datum. Stam kaarten meebrengen daar de aflevering uit sluitend plaats vindt op de gemeente van in woning. Geldig verklaard worden: Voor de uitreiking van het 4e en 5e pakket in de week van '18-23 Dec. a.s. R. 04 van de kinderkaart van 0-4 jaar, bon 277 van de kaart voor personen van 4 jaar en ouder. Tegen overlegging van een bewijs van den Distributiedienst zal aan toekomstige en jonge moeders 1 busje melk worden verstrekt, even eens aan kinderen van 4 tot 14 jaar, welke hiertoe het inlegvel overleggen. In de GEMEENTEN VAN OOST Z. VLAANDEREN moet bon R 17 en 272 voor 50 gram vleeschwaren (rookvleesch) vóór 18 December 1944 bij de slagers worden inge leverd. De slagers kunnen tot 20 Dec. 1944 deze bonnen bij hun leverancier te Terneuzen of St. Jansteen inleveren ter verkrijging van de toewijzing vleeschwaren. Vanaf 21 Dec. a.s. kunnen de vleeschwaren bij de slagers worden afgehaald. De Voedselcommissaris voor Z.-VI., D. J. A. v. d. WALLE. Distr. Kring Terneuzen. REGELING SCHOENREPARATIE. Het publiek moet vóór of uiterlijk 20 Dec. 1944 de bon 288 of R 19 van de noodkaart 2e serie bij den schoenreparateur inleveren. Alle schoenreparateurs dienen zich met het oog op hunne bevoorrading reparatiemateriaal uiterlijk 22 Dec"? 1944 bij een bepaalde leder handel te laten inschrijven. Zij moeten zooveel mogelijk hun oude relaties handhaven. Alleen de reparateurs, die voorheen hun materiaal plachten te betrekken bij een leveran cier, die thans niet of moeilijk door hen te be reiken is, zullen zich bij een anderen bij voor hem den dichtstbijzijnden lederhandelaar moeten laten inschrijven, daar er rekening mee moet worden gehouden, dat eventueel de toe gewezen materialen afgehaald moeten worden. De reparateur moet aan den lederhandelaar zijn nummer van inschrijving bij het Rijks bureau van Huiden en Leder opgeven onder overlegging van de door hem ingenomen bon nen No. 288 en R 19. De lederhandelaren moeten vóór 30 Dec. a.s. aan de ondervakgroep groothandel in leder, Willem de Tweedestraat 92, Tilburg, een lijst verstrekken van reparateurs, die zich bij hen hebben laten inschrijven. Deze lijst moet bevatten de namen, adressen, de inschrijvings nummers R.H.L. en de aantallen der ingenomen bonnen no. 288 en R 19. Waar postverbindingen ontbreken zal men moeten trachten de lijsten zooveel mogelijk collectief per koerier te laten bezorgen bij den ondervakgroep „Groothandel in Leder". Aan de hand van deze lijsten zullen de lederhande laren voorloopig met zoolleer en tacks be voorraad worden. Zij moeten deze materialen onverwijld aan de reparateurs doorleveren. Aan oorlogsslachtoffers dient voorrang gege ven te worden. De reparateur is ook verplicht de bonnen van geëvacueerden aan te nemen. Onjuiste gegevens of fraude met de toe ;- wezen materialen zullen worden gestraft. De Militaire Commissaris van het District Zeeuwsch-Vlaande ren maakt bekend: dat er in het vervolg streng de hand zal worden gehouden aan de Wettelijke voorschriften be treffende Verkeer-verlickting en verduistering. Men zij dus op zijn hoede! Vooral aan de H.H. doktoren Ramselaar en Casparie, Rector van Jole en de Eerw. Zusters alsmede aan de wijkzuster van Graauw mijn oprechten dank voor de goede verzorging die ik tijdens mijn verblijf in het R.K. Liefdehuis te Hulst mocht onder vinden. Tevens dank aan allen die voor mij een bedevaart naar O.L. Vr. Tereecken ondernamen. M. Verschueren-Verschelden. Graauw, Schelfhoutshoek, Dec. 1944. UITLOTING. De Commissie van den steenweg te Westdorpe maakt bekend, dat in haar vergadering van 11 Dec. 1944 de navolgende obligaties zijn uitgeloot: Van de geldleening van de commissie van den Steenweg van 1899 uitgegeven a 3Y2 pCt. de no. 306, 53, 224, 38, 151, 449, 172, 370, 342, 40, 414, 17, 211 en 407. Van de geldleening van de commissie van den Steenweg van 1927 uitgegeven a 4Yi pCt. de no. 170, 253, 67 en 133. Van de geldleening van den Autrichen polder van 1908 uit gegeven a 4 pCt. de no 62, 32 en 83. De uitgelote obligaties kunnen vanaf 2 Jan. 1945 ter inwisseling worden aangeboden bij G. C. VAN HAELST, ontvanger van die commissie, wonende te West dorpe B. 44. De voorzitter, A. E. GOETHALS. De ontvanger, G. C. VAN HAELST. Vanaf Maandag a.s. is Haweko Hulst alleen geopend 'sMaandags, Dinsdags en Woensdags en Hoogwijks Geschenkenhuis, Noordstraat, Axel, alleen Donderdags, Vrijdags en Zater dags Landbouwers, Zorg er voor, dat U niet te laat komt en bestel nu reeds Voorjaarszaaigranen en Pootaardappelen. Wij hebben nu nog alles in voor raad. A. BUIJSROGGE, Tivoli 76 Hulst Nog steeds verkrijgbaar: Imperial tarwe le en 2e nab. Juliana tarwe le en 2e nab. Alle soorten Pootaardappelen Zendt nu Uw bestelbon in J. A. J. v. d. Voorden, Nieuw-Namen. H.H. Landbouwers! Bestel tijdig Uw le nab. Zomer- zaaigranen, Zaden en Peul vruchten. Wij nemen nu reeds bestellingen op. P. A. Broeckaert - Kruispolder. Verkrijgbaar: Alle soorten Pootaardappelen. R. van Remortel, St. Jansteen Zend ons Uw bestelbon voor: ZOMERZAAIGRANEN Juliana en Imperialtarwe P. A. de Bakker, Boschkapelle WOORDENLIJST van de meest voorkomende woorden Nederlandsch-Engelsch (met uitspraak). Verkrijgbaar in Boekh. P. van Remortel, Gentschestr. 26, Hulst

de Stem | 1944 | | pagina 2