Dagblad van Noordbrabant Zeetiwsche Editie DÖEISCHE TEGEMAANVAL BiJ MANTES. PROVINCIAAL NIEUWS SPORTNIEUWS. NEERLANDIA-PERS 84e JAARGANG B 9 DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1944. No. 18073. 1 BLAD .Adv. crhecle ooiace 1-10 min,, kolom 42 mm.. 2.00. elke mm i Ahonnrtntnten UfnocMiaml bij vooruitbetaling per kwartaal i n, franco per posl 2 45^ ptr week «uisluitend bij niei.postbestelithg) 21 een» Losse nummers cent. Bewijsnum mers 8 cent Bijkantoren le. Roosendaal, telefoon 2480; Bergen op Boom, telefoon 52»; Waalwijk, telefoon 229. Goes, telefoon 223b: Hulst, telefoon 102. verschijnt eiken werkoag. ■Adv. geheele oplage MO min., kolom 42 mm., 2.00. elke mm meer 2« c.. sdv. van plaatse», aard uil N -Br ulf.cf. Br. efl. resp. l 70 en 17 cl., ld. ZeeuwscTte ed. resp. 90 t. en 8 e Reel ïie tarief Inzend op adv.. welke de uitgevers te hunner beoordeeling rtlet verlangen af te geven, worden noch teruggegeven, nnch aar» de Inzenders van adv. uitgeleverd. Uitwijking naar den Touqnes-sector. Strijd ten Zuiden van Parijs aan de Tonne. Bezetting van Tou lon houdt stand. Zware ge vechten in Bessarabië. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 23 Aug. (DNB) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Ten Westen van den benedenloop van de Seine volgt de vijand onze distanciee- ringsbewegingen naar den Touques-sector aan weerskanten van Lisieux snel. By en ten Westen van Evreux alsmede tus- schen Eure en Seine bieden onze divisies taai verzet tegen den met sterke strijdkrachten in Noordelijke richting aanvallenden vijand. Hij kon ten koste van zware verliezen slechts geringe terreinwinst behalen. Onze tegenaanval op het vijandelijke bruggehoofd ten Noorden van Mantes wierp den vijand na zware gevechten verder naar de rivier terug. Ten Zuiden van Pariis viel de vijand onze vooruitgeschoven beveiligingen niet sterke strijdkrachten aan en drong deze tot de Seine terug. Verder Zuidelijk wordt aan de Yonne gestreden. In Zuid-Frankrijk houdt de bezetting van Toulon in verbitterde gevechten stand tegen den aanvallenden vijand. Ten Zuiden van de Durance distancieerdcn onze divisies zich onder krachtigen vijandelijken druk overeenkomstig het bevel verder naar het Westen. Op de paswegen aan de Fransch-Italia&n- sche grens wei-den verscheidene groepen ter roristen met zware, bloedige verliezen terug geworpen en voor het grootste deel vernie tigd. Gevechts- en slagvliegtuigen vielen het vijandelijke overzetverkeer over de Seine ten Noorden van Mantes met goede uitwerking aan Verscheidene pontonbruggen en volgela den veerbooten werden vermeld. In het zeegebied ten Noorden van Le Havre brachten mijnenvegers en duikbootjagers drie Britsche motortorpedobooten tot zinken en beschadigden zij nog drie andere. Op het voor St. Malo gelegen eiland He de Cetembre sloegen de nog steeds hardnek kig verzet biedende marinebatteriien den aanval van een formatie vijandelijke torpedo jagers af. Beveiligingsvaartuigen der marine schoten boven de Fransche kust van den Atlantischen Oceaan, zeven vyandeliike bommenwerpers neer. Twee eigen vaartuigen gingen na bom- treffers verloren. Het vergeldingsvuur der V. 1 op Londen duurt voort. In Italië hervatte de vijand zijn doorbraak pogingen in den sector van de Adriatische kust gisteren niet. In Zuifi-Bessarabië en in Moldavië bleven de SovjelS met sterke pantser- en gemo toriseerde strijdkrachten aanvallen. Dult- sche en Roemeensche formaties brachten de vijandelijke aanvalsvoorhoede na diepe penetraties op verscheidene plaatsen tot staan. Ten Noordwesten van Baranof sloegen onze troepen, door artillerie en granaatwerpers prachtig gesteund, vrij sterke Sovjetgevechts groepen uiteen. Ten Zuidoosten van Warka en ten Noordoosten van Warschau werden hernieuwde doorbraakpogingen der Sovjets verijdeld. Een pantserdivisie schoot alleen bij deze gevechten 52 vijandelijke pantserwagens stuk. Tusschen Boeg en Narew gingen de Sovjets opnieuw tot den aanval over, waarbij zij sterke pantserstrijdkrachten en slagvliegtui gen in den strijd wierpen. In zware gevech ten werd de vijand in de achterwaartschê linies opgevangen. In het penetratiegebied ten Westen van Modohn werden de bolsjewisten in een tegen aanval na harden strijd teruggeworpen. Ten Westen van het Meer van Fskof mislukten talrijke vijandelijke aanvallen. Formaties gevechts- en slagvliegtuigen mengden zich op de zwaartepunten doeltref fend in den strijd te land en vernielden in aanvallen in scheervlueht talrijke vijande lijke pantserwagens, stukken geschut en ver scheidene hondesden voertuigen. Door jagers en luchtdoelartillerie van de luchtmacht ver loren de Sovjets aan het Oostelijke front gis teren 62 vliegtuigen. Bij een luchtaanval van Britsche vliegtui gen op een Noord-Noorsch steunpunt schoten beveiligingsvaartuigen nog zeven bommen werpers neer. Vier hiervan werden alleen door een patrouillevaartuig neergehaald. In de Noordelijke IJszee viel een van onze duikbooten een kruiser van de Dido-klasse aan. Na drie torpedotreffers brak de kruiser in tweeën en zonk. Amerikaansche bommenwerpers vielen het gebied van Weenen en enkele plaatsen in Op- per-Silezië aan. Duitsche en Hongaarsche luchtverdedigingsstrijdkrachten schoten 57 vjjandelUke vliegtuigen neer, waaronder 51 viermotorige bommenwerpers. In den nacht werden boven West-Hongarije nog drie vijandelijke bommenwerpers neer geschoten." Roemenen melden verlies van Jassy BOEKAREST (DNB) Het Roemeensche weermachtsbericht van 22 Augustus luidt: ,,Ten Zuidwesten van Tiraspol en aan het front van Moldavië tusschen Proeth en Sereth staan Roemeensche en Duitsche troepen in zware gevechten met sterke Sovjet-Russische Infanterie- en tankstrijdkrachten. Na zeer zware gevechten met een verre overmachtigen vijand werd de stad Jassy opgegeven. In den ochtend trachtten verscheiden^ Sovjet-Russische bom menwerpers de stad Constanza te bombardee ren. Twee der aanvallende vijandelijke vliegtui gen werden door onze luchtafweer neergescho ten." Denkt aan „Moeder en Kind" huis- aan-huis-collecte 23 t-m. 30 Augustus. De strijd in Noord-Frankrijk. Sterke druk aan bovenloop van Seine. BERLIJN. (Interinf) Omsingelingsbe wegingen der Amerikanen, die zich uitstrek ten tot het gebied van Conches en vanwaar uit zij naar het Noorden wilden oprukken, konden na verbitterde gevechten worden op gevangen. De Duitsche strijdkrachten ten Zuiden van de Seine werden naar verkorte en dichter opeen liggende stellingen terug gelegd. Een Amerikaansch bruggenhoofd aan den noordelijken oever van de Seme kon door een krachtigen tegenaanval der Duitsche grenadiers, die zich hier tegen een numeriek overmachtigen vijand weerden eerst inge drukt en later ondanks den taaien tegen stand der Amerikanen opgeruimd worden. Hiermede kunnen de Amerikaansche over- zetbewegingen voorloopig als mislukt worden beschouwd. De sterke druk aan den bovenloop van de Seine, vooral in het gebied van Arpaion- Corbeil en bij Mélun hield aan. Ook ten Westen van Fontainebleau kwam het tot een zwaren strijd met opgedrongen Ameri kaansche tankvoorhoeden. Deze werden on der vernietigend vuur genomen en trokken na het verlies wan 14 gevechtswagens snel terug. Landing bij St- Jean de Luz. BERLIJN. (D.N.B.) Met steun van Fransche vriischaren hebben de Amerikanen den 22sten Augustus na zware beschieting met scheepsartillerie een kleine groep strijd*' krachten bij St. Jean de Luz nabij de Fransch-Spaansche grens aan land gezet. Een poging deze groep onder bescherming van een aanvallende vlootformatie verder te versterken mislukte door het vuur van kust- batterijen der Duitsche marine. Verklaring van dr. Ley. ESSEN,. (D.N.B.) Reichsorganisations- leiter dr. Ley heeft op een bedrijfsappél in° een bewapeningsbedrijf o.a. verklaard: Duit sche uitvinders, constructeurs en arbeiders zullen den technischen voorsprong dien de vijand op het gebied van enkele wapens op het oogenbiik bezit, reeds weldra opgeheven hebben. De dag zal komen, waarop wii weer aan bod zijn. Overal in Duitschland stroomen thans duizenden en nog eens duizenden nieuwe arbeiders naar de fabrieken en de weermacht om de Duitsche pantservuist voor de beslissende ronde zoo sterk te maken, dat de eindoverwinning ons is. De politiek van Bulgarije. SOFIA, (DNB). De minister van Buitenland sche Zaken, Draganoff, verklaarde in het So- branje, dat niet zoo zeer de*wapenbroederschap Duitschland en Bulgarije verbindt, als het on rechtvaardige lot, dat aan beide landen Is op gelegd door de overwinnaars in den vorigen oor log. Wat Turkije betreft verklaarde de minister, dat de wederzijdsche betrekkingen altijd goed geweest zijn. Wanneer het tot verwikkelingen mocht komen, geschiedt zulks tegen den wil van beide volken. In aansluiting hierop wees. Dra ganoff op de vriendschappelijke betrekkingen met Rusland. De oorlogsverklaring aan Enge land en Amerika noemde spr. een vergissing, stelde echter in het licht, dat de Engelschen zelf de schuld aan deze ontwikkeling dragen, aan gezien hierin een consequentie gezien moet wor den van de niet nakoming der garantiebeloften van 1919. Draganoff verklaarde, dat zijn regee ring in rechte lijn de pofitiek zal voortzetten, welke afgebakend is volgens deze gezichtspun ten: 1. vreedzame regeling van alle aangelegen heden; 2. overeenstemming met alle naburige landen; 3. vermijding van den oorlog voor het Balkangebied.* De luchtaanval op Maastricht. Het aantal slachtoffers onder de Neder landsche burgerbevolking als gevolg van den Anglo - Amerikaanschen luchtaanval op Maastricht op 18 Augustus is intusschen ge stegen tot 81 dooden, 72 zwaar- en meer óan 200 lichtgewonden. Er moet helaas rekening mede gehouden worden, dat nog een aantal zwaargewonden aan hun verwondingen zullen bezwijken. Churchill en Roosevelt zouden elkander de volgende week in Frankrijk willen ontmoeten. (Interinf). In Parijs hebben verwoede gevechten plaats gehad met partisanen. (Vack). Ten Noorden van de Duena aan het Oostfront hebben de Duitschers de stad Ergli heroverd. (Interinf). Tito en Subasic, koning Peters premier, zijn overeengekomen de kwestie der monarchie te laten rusten tot na den oorlog. (Vad. SPT). Het vergeldingsvuur op Londen is Woensdag nacht zoo zeer toegenomen, dat van stroomen Vl-projectielen" gewaagd wordt. (DNB). In Lancashire is een Amerikaansche bommen werper op een school terecht gekomen, waar door 35 kinderen werden gedood. (DNB). Het Albaneesche Roode Kruis heeft geprotes teerd tegen de bombardeering van de stad Peja, waarbij 3000 -personen gedood zijn. (DNB). In Dumberton Oaks is Stettinius tot voor zitter der conferentie voor de wer.eldveiligheid geko*en. (DNB). Aranka, de Braziliaansche mnister van Buiten- landsche Zaken, is afgetreden. (DNB). Japans premier Koiso heeft in een bijeenkomst van gouverneurs der prefecturen o.m. verklaard dat door het doordringen van den vijand tot de Marianen landingen in Japan binnen het bereik der mogelijkheden zijn gekomen. (DNB). Een Japansche commissie tot bestudeering van na-oorlogsche plannen heeft een programma ont worpen, waarin de voi-ming wordt voorgesteld, van de volgende regionale groepen: Europa- Afrika, Eurazië, Oost-Azië, Oceanië, Noord- en Zuid-Amerika. (DNB). Een CHsiscontrole-ambtenaar is Maandag te Zeist bij het aanhouden van een driewieler door een onbekende doodgeschoten. De jeugdherbergen te Blaricum, Soest, Olde- broek en Zwolle zijn weer voor het trekkersver- keer opengesteld. Vrouwen, wier echtgenoot in het buitenland werkt, kunnen tegen gereduceerde prijzen tie voorstellingen van „Vreugde en Arbeid" bij wonen. Voor de kinderclubs „Door het kind. voor het kind" van „Vreugde en Arbeid" wordt textiel- afval gevraagd, strookjes en bandjes en derge lijke, die men op de plaatselijke kantoren van het NA F kan bezorgen. In den Noord-Oostpolder is het eerste ka tholieke kerkgebouw gereed gekomen. Het zal binnenkort in gebruik worden genomen. (Foto C.N.F. - van Buiten). De hoofdinspectie van de luchtbescher ming vraagt: Hebt U in Uw trappenhuis of bij de trap brandbluschmiddelen (wa ter zand, een laddertje of een trapje, een vunrzweep een hark of een schop en zoo mogelijk een emmerpomp) klaar staan Mededeelingen plaatselijke Distributiediensten. DISTRIBUTIEDIENST 's HEER ARENDS- KERKE Uitreiking toeslagkaarten èn melkbonnen. De uitreiking van toeslagkaarten voor Arbei ders, dié zwaren, zeer zwaren en langöurigen arbeid verrichten, alsmede van melkrantsoen- bonnen voor arbeiders die giftigen arbeid ver richten, zal voor de 10e periode plaats vinden op de volgende d$ta en plaatsen: Maandag 28 Aug. 1944: Wolphaartsdijk, gemeentehuis 9-12 u. Kloetinge, Opril 5 14-16 uur. Dinsdag 29 Aug. '44: Heer Arendskerke, E 66 8.30-12.30 uur. Woens dag 30 Aug. 1944: Kapelle, consistorie 9.30-12.30 uur, Wemeldinge, gebouw CJV 14-15.45 uur. Don derdag 31 Aug. 1944: Kwadendamme, Verbeek, 9.30-11.30 uur, 's Heerenhoek, van Zunderen 13.30-16 uur. De betrokken werkgevers, die de naamlijsten tijdig ljebben ingediend, kunnen on der overlegging van de toeslagbewijzen van de betrokken arbeiders, de toegewezen bescheiden op bovengenoemde zittingen afhalen. Voor het sproeien worden geen melkrantsoenbonnen meer uitgereikt. Na-uitreiking van bonkaarten. De na-uitreiking van bonkaarten voedingsmid delen 10e periode vindt uitsluitend plaats op Dinsdag 29 Aug. 1944, te 's Heer Arendskerke, in lokaal E 66, van 8.30-12.30 uur. 713-o Goes. Geref. gemeente. Ds. H. Ligtenberg te Vlaardingen bedankte voor de Geref. gemeente alhier. Groenendijk Schieting. De negende en laatste kermis- schieting werd gegeven door de Jonge Schut ters. De kranige jonge schutter, Ben van Leu ven, belooft iets voor de toekomst. Hij leverde een unieke prestatie en nam voor zijn rekening den hoogevogel, beide zijvogels, beide groote kallen en nog 2 kleine vogels. De kleine kallen waren voor George van Waterschoot en Edie Buis. De meeste kleine vogels waren voor G. van Waterschoot voornoemd nl. 5 stuks. Ro en Theo van Waterschoot verdeelden eerlijk de rest van de prang en hadden ieder 4 kleine vogels. Kloosterzandc. Schieting. Aan de schieting op de staande wip door de handboogsocieteit Willem Teil na men 38 schutters deel. De hoogevogel was voor P. de Baar van Graauw, de zijvogels waren voor René Durinck van Walsoorden en voor Jos Pouwels van Groenendijk; de kallen waren voor Jos. Jonkheijm en voor Des van Jole, beiden van de Gloosterstraat, Jos. Jonkheijm voor noemd schoot het grootst aantal kleine vogels, hl. 5 stuks. Aan de schieting op de liggende wip door de handboogsociëteit Ons Vermaak bij den heer P. Goossens aan de Gloosterstraat alhier namen 33 schutters deel. De hoogevogel was voor Jos. Kint van Ossenisse; de zijvogels waren voor Ed. Warrens van Groenendijk en P. van Troost van den Mosseldijk. Middelbar? Handel in shag. D. J. uit Breskens vervoer de en verhandelde Belgische shag zonder de ver- eischte vervoerbewijzen en ongebanderolleerd. De inkoop- en verkoopprijzen waren bovendien te hoog. j. werd geverbaliseerd. Slecht verduisterd. A. F. had zijn woning onvoldoende verduisterd tegen uitstralend licht en ontving daarvoor een aan kosten onderwor pen politieele waarschuwing. Knapaf. Schieting. Aan de kermisschieting op de liggende wip bij den heer R. Mahu alhier namen 20 schutters deel. De hoogevogel was voor Jos. de Waal van Ossenisse; de zij vogels waren voor Lo Kint van Groenendijk en voor Ach. Mahu van Graauw. Koewacht. Uitslag hengelwedstrjjd. Zondag jl. had op „Het Groote Gat" in deze gemeente een hengel wedstrijd plaats, waarvoor groote belangstelling bestond. De uitslag was: Voor het grootste getal gevangen vlsschen: le prijs Al. Martens, alhier. 2e prijs: Cet. Vercau- teren, alhier. Voor den grootst gevangen visch: le prijs A. Oosting, Arnhem. 2e prijs Henri de Bock, alhier. Voor het grootste gewicht: le prijs Augs. IJsebaert, alhier. 2e prijs Rene de Waele, alhier. 3e prijs H. Mannens, alhier. 4e prijs B. Verdunnen, St. Jansteen. Een premie van f 3.- voor den kleinst gevangen vlsch: A. van der Vloet, alhier. Een premie van 5 sigaren voor den oudsten deelnemer zonder visch: Th. de Vos, alhier. Een premie voor den oudsten deel nemer: Alph. de Cock, alhier. Een premie voor den jongsten deelnemer: Roger van Laere, al hier. Op algemeen vei'zoek der liefhebbers wordt Zondag a.s. weer een wedstrijd georganiseerd, ALWEER DE NEDERLANDERS.. SS-PK. Wanneer later de geschiedschrijver den strijd bij Leningrad en Narwa zal beschrij ven, dan zal men bij de brandpunten van dezen titanenstrijd steeds weer lezen van de daden der uit Nederlandsche vrijwilligers bestaande SS» pantserdivisie „Nederland". Een Germaansche SS-divisie, die zich in afweer en aanval steeds weer onderscheidde. Bij de ontruiming *van Narwa werden in het O.K.W.-bericht onze Ne derlandsche SS-pantsergrenadiers alweer uit drukkelijk eervol genoemd. Het is een uiting van waardeering en bewondering voor de stand vastigheid van deze SS-divisie; voor Nederlan ders, die in de zware afweerslagen ten Zuiden van Oranienbaum en in het bruggehoevfd van de Narwa tegen den sterksten druk stand hiel den. In het midden van Januari 1944 brak de ge weldige aanval van de Sovjets uit den ketel van Oranienbaum en uit Leningrad tegelijker tijd los. Reeds gedurende de eerste weken van den grooten afweerslag werd het duidelijk, dat de Sovjets de aan de Finsche Golf staande Duit sche divisies trachtten te overvleugelen en in te sluiten. Dat dit vijandelijk plan mislukte en de Duit sche legers bij de grenzen van Estland aan de Narwa nieuwe stellingen betrekken en tot op heden houden konden, is voor het grootste deel te danken aan de regimenten der SS-dvisie „Nederland", die tezamen ifiet de gevechtsgroe pen der SS-divisie „Nordland" steeds weer alle aanvallen der Sovjets onder Kooge verliezen voor den vijand afsloegen. Bij de afzetbewegingen langs den grooten autoweg Leningrad-Narwa was hejt een kleine Nederlandsche SS-grenadiersafdeeling onder lei ding van SS-Hauptsturmfuehrer Ruehle, die wekenlang den aanval van tallooze Sovjet-re gimenten deed stranden. Wij troffen deze kleine gevechtsgréep, toen zij, als laatste de voorhoede der Sovjet-pantser brigaden het hoofd biedende, kort voor de Est- landsche grens nieuwe stellingen-betrok. Achter een „Panther" lagen de Nederlanders in de sneeuw, met bloed bevlekt, vuil, niet. ingezon ken, baardige gezichten, qiaar vervuld van een onbuigzame vastbeslotenheid, de kommandeur en zijn laatste vijftien grenadiers. Na zware te rugtocht-gevechten werd de SS-divisie „Neder land" in het begin van Februari in het brugge hoofd van Narwa ingezet. Opnieuw wierp de vijand sterke krachten tegen hun stellingen. Week na week viel hij aan. Narwa was het bol werk, dat hij in bezit moest krijgen om naar Reval te kunnen doorstooten. Narwa was de puinhoop, waarvoor Duitsche, Nederlandsche, Noorsche en Deensche SS-grenadiers in samen werking met Estlandsche vrijwilligers een pn- doordringbaren wal vormden. Narwa was de hin derpaal, die veel omvattende doelen der Sov jets onbereikbaar deed zijn. In Narwa hielden de Nederlandsche SS-grenadiers in .aanval en- afleer den vijand in bedwang. Geen. trommel vuur en zware luchtbombardementen, geen pant sers konden hen doen wijken. Nu werd Narwa geruimd, niet omdat de druk van oen vijand te sterk was, maar omdat de algemeene situatie dit noodzakelijk maakte, v Als laatsten verlieten de Nederlandsche vrij willigers deze plaats van den Europeeschen ti tanenstrijd, waarop de vijand zich vele maanden bloedige koppen had gehaald. „Alweer de Nederlanders!" Overal in de Baltische staten hoort men deze woorden na de bekendmaking van de eervolle vermelding door Duitsche en andere soldaten uiten. Eenvoudige woorden, maar woorden die eiken Nederlander in het vaderland het recht geven, trotsch te zijn op zijn landgenooten! SS-oorlogsverslaggever Walter Kalweit EXTRA KEURINGEN. Voor Waffen-SS (Wikin?), SS-wacht- batailion, Landstorm Nederland, Ger- maansche SS in Nederland. Wegens de zeer vele aanmeldingen zal nog een extra keuringen worden gehouden: Vrijdag 25 Augustus 8—13.00 uur, Amster dam, Dam 4; waar iedere gezonde Nederlander zich kan aanmelden teneinde gekeurd te worden. Tijdens de keuringen worden alle inlichtingen verstrekt met betrekking tot ue verzorging van familieleden, duur der opleiding, extra levens middelen, etc. Personen tusschen 19-35 jaar, die aanmeldings- plichtig z(jn voor de tewerkstelling, kunnen zich eveneens aanmelden en worden gedurende hun verbintenis van de tewerkstelling vrügesteld. Officier in de Waffen-SS kan iedêfr worden, die na minstens een jaar diensttijd zijn geschikt heid voor de officiersopleiding heeft bewezen. Zijn schoolopleiding is niet doorslaggevend. Ook voor de gemotoriseerde compagnie bij het ss-Wachtbatwllon te Amersfoort, welke dienst in Nederland doet, kan men zich op bo venstaande keuringen melden. Alle inlichtingen en gratis reisbiljetten voor de heen- en terugreis zijn verkrijgbaar bij de navolgende Nebensteltèn der Waffen-SS: Amsterdam, Dam 4; Alkmaar, Langestraat 56; Heerlen, Saroleastraat 25; Groningen, Heeren straat 46; Enschede, Hengeloschesfraat 30 en Utrecht, Vredenburg 19; eveneens bij het SS-Ersatzkommando Niedet- lande, Den Haag, Korte Vijverberg 5 en Marine- annahmestelle West, Utrecht, Plompetorengracht no. 24. Heden moet verduisterd worden van 20.45 tot Vrijdag 6.30. Maan onder 23.07, op, Vrij dag 13.23. Verste Kwartier Zondag 27 Aug. Zeeuwsche adspiranten-korfbalseries. Naar v/ij vernemen worden door de sportvereeniging Unitas te Kloetinge, adspiranten-korfbalseries georganiseerd op Zaterdag 26 Aug. a.s. te Kloe tinge. Hieraan zullen 20 twaalftallen uit onze provincie deelnemen welke tezamen 42 wed strijden zullen afwerken. Er wordt gespeeld in vier afdeelingen. Steen-ÏJzendijke 7-2. Op Steen is de bal ook weer aan het rollen gegaan. De Steensche voor hoede was weer op dreef. Voor de rust wist zij 3 doelpunten te maken. Na de rust was het weer hetzelfde. De lust om doelpunten te maken zat er in. Nog 4x wist Steen te doelen en IJzen- dijke 2x. Eindstand 7-2. Hulst-Biervliet 1-1. Te Hulst had de voetbal wedstrijd plaats tusschen de 3e klassers NVB Hulst en Biervliet. De nieuwe 3e klasser Hulst heeft niet ondergedaan voor Biervliet. Beide clubs, hebben slechts* ieder één doelpunt kun nen maken. s

de Stem | 1944 | | pagina 1