Dagblad van Noordbrabant Zeeuwsche Editie DUITSCHERS DOORBREKEN GRENDEL Bli ARGENTAN. Actie tegen Parijs verijdeld. PROVINCIAAL NIEUWS KERKELIJK LEVEN RECHTSZAKEN NEERLANDIA-PERS 84e JAARGANG B DINSDAG 22 AUGUSTUS 1944 No. 18071. 1 BLAD A«4o onhnnln nnlar-p t.lrt min Irnlnivi 49 min f 7 na pILta mm i Abonnementen bmncniand bl] vooruhbeiallni» per kwartaal l.Ti. franco per post toer weeit (uisluitend bij nlet-postbestellingj *l cent. Losse nummers 6 ocnt. Bewtjsnun*- inert 6 ccni. Bijkantoren te: Roosendaal, teieroon 2*80; Berge» op Zoom. telefoon 52»; Waalwijk, telefoon 229; Goes, telefoon 2235: Hulst, telefoon 102. Verschijnt eiken werkdag. Adv. geheele oplage l-io mm., kolom 42 min., f 2 00. elke mm. meer 20 C-, adv. van plaat set. aard ylt N -Br. ultsl. Br. ed resp. 1.70 en 17 ct.. ld. Zeeuwsche ed. resp. 80 c. en 8 c Reel zie tarief. Inzend, op adv, welke de uitgevers te hunner beoordeeling nfet verlangen af le geven, worden noch ceruggegeven. noch aan de Inzendeis vnn adv. uitgeleverd Geallieerde druk op de Seine houdt aan. Hevige strijd Noorde lijk van Toulon. Aan het Oostfront Sovjet offensief in het Zuiden. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 21 Aug. (DNB) Het opperbevel van de weermaent maakt bekend: „In Normandië hebben onze divisies in het gebied ten Noorden van Argentan na een verbitterde worsteling den vijandelij ken versperringsgrendel in Noordoostelijke richting doorbroken en de verbinding met een haar tegemoetkomende pantsergroep tot stand gebracht. Sterke vijandelijke aanvallen op ons af- weerfront aan de Dives pn Vie-sector werden afgeslagen. In enkele 'sectoren zijn eigen tegen-aanvallen nog gaande. Tusschen de Eure en de Seine oefent de vijand druk uit in. Noordelijke richting. Daar werden bij Pacy-Vernon vijandelijke aanvals- voorhoeden uiteengeslagen. In het gebied ten Oosten en Noordoosten van Chartres houdt de druk van den vijand op den middenloop van de Seine aan, zonder dat hij er hl slaag de nieuwe vorderingen te maken. In het bergterrein ten Noorden van Tou lon valt de vijand met sterke strijdkrach ten in Westelijke en Noordwestelijke lich ting aan. Hevige gevechten zijn gaande. Kustbatterijen van de marine schoten voor Toulon een vijandelijk slagschip en een kruiser in brand. Een torpedojager en twee toTpedobooten werden beschadigd. Het vergeldingsvuur op Londen werd over dag en 's nachts voortgezet. In Italië zette de vijand ook gisteren in den sector van de Adriatische kust zijn aan vallen den geheelen dag voort. Het aanvan kelijk verloren gegane heuvelterrein rondom Cerasa werd in een tegenaanval heroverd. In het Oosten breidden de bolsjewisten hun aanvallen nu ook uit tot den Zuidelij ken sector. Met krachtig gebruik van slag vliegtuigen gingen zij ten Zuiden van Ti raspol en ten Noordwesten van Jassy tot den aanval over. Verbitterde gevechten zijn in beide sectoren gaande. In het voorterrein van de Karpathen ten Znidwesten van Mielee, in de bruggehoofden over den Weichsel ten Westen van Baranof, ten Westen van Lublin en ten Zuidoosten van Warka werden de bolsjewistische aanvallen na hevigen strijd afgeslagen of opgevangen. Ten Noordoosten van Warschau werden de doorbraakaanvallen der Sovjets in de rich ting van den Boeg in de diepte van onze stellingen opgevangen. Ten Zuiden van Wil- kowisjken en bij Schaken duren de harde af- weergevechten voort. In Letland herstelden Duitsche pantserfor maties, via Tuckum aanvallend, de tijdelijk verloren gegane verbinding met de in Koer land strijdende formaties van het leger. Een Duitsche vlootformatie mengde zich ter on dersteuning in deze gevechten te land. Alle pogingen der Sovjets om hun penetratiege- bieden ten Westen van Modohn en ten Wes ten van het Meer van Pskof uit te breiden, werden door den taaien tegenstand van onze divisies afgeslagen en een vrij groot aantal vijandelijke pantserwagens stukgeschoten. De luchtmacht mengde zich in de gebieden der zwaartepunten-pp doeltreffende wijze in de gevechten te land en bracht den bolsjewis ten zware verliezen aan menschen en 'mate riaal toe. In luchtgevechten en door lucht- doelartillerie verloor de vijand gisteren aan het oostelijke front 41 vliegtuigen. Formaties vijandelijke bommenwerpers vielen overdag enkele plaatsen in Zuidoost- Duitschiand en in Hongarije aan. In den nacht wierpen enkele vijandelijke vliegtuigen bommen neer in het gebied van Opper- Donau. Door luchtverdedigingsstrijdkrach ten werden bij dezen aanval 15 terreur- bommenwerpers neergeschoten. Levendige gevechten tusschen Orléans en Dreux en aan de Seine. BERLIJN. (Interinf. Het gros van de Duitsche strijdkrachten die totdus- ver ten Oosten van de lijn Argen tan—Falaise waren ingesloten, staat thans ten Westen van de Seine en heeft daar In gegrepen in de verbitterde afweer- en aan- valsgevechten. De Amerikaansche gemotori seerde en tankstrijdkrachten die naar de Seme oprukken opereerden Zondag hoofd zakelijk met sterke formaties in het gebied van Vemon en Mantes waar zij met infan terie kleine bruggenhoofden op den noorde lijken oever van de Seine poogden te ver men Vrij krachtige Amerikaansche aanval len in het gebied van Vernon werden afge slagen en het binnendringen in de stad ver hinderd. Overigens beperkten de Amerikanen zich ertoe de tusschen hun aanvalswiggen liggende Duitsche verzetgroepen uit te scha kelen en zich de noodzakelijke dekking in den rug voor verdere operaties te verzekeren Tot dat doel voerden zij vrij sterke gemoto riseerde formaties aan. die thans in het ge heele gebied tusschen Orléans en Dreux met de ook van Duitsche zijde aangevoerde ver sterkingen in levendige gevechten gewikkeld zijn. Pogingen- der Amerikanen om met af zonderlijke pantserwagens van het Zuidwes ten uit het gebied van Parijs te bereiken, werden opnieuw vooral in het gebied van Rambouillet verijdeld. Aan het Loire-front bleef het rustig In het vestinggebied van Bretagne legden de Amerikanen storingsvuur op Lorient Heden moet verduisterd worden van 20.45 tot Woensdag 6.30. Maan onder 22.29, op, Woens dag 11.10. Eerste Kwartier Zondag 27 Aug. Duitsche strijdkrachten zuiverden het voor terrein der vesting van Amerikaansche ver kenningstroepen en terroristengroepen Po gingen van Amerikaansche pantserwagens om het voorterrein van de vesting Brest te naderen werden wederom door goed gerichte salvo's der Duitsche batterijen verijdeld. De strijd in het Zuiden. Tusschen Cannes en Toulon oefenden de Anglo-Amerikanen Zondag van hun lan- dingshoofd uit in noordelijke richting druk uit op de rivier de Verdon en in westelijke richting langs de Are op Aix. Ook ten Noorden van Cannes kon de vijand op de zuidelijke hellingen van de zee-Alpen geen nieuwe vorderingen behalen. Het geheele bruggenhoofd is ondanks hevige Duitsche te genaanvallen en taai verzet van de afzonder lijke Duitsche steunpunten in de afgeloopen dagen in noordwestelijke richting naar de Dourande uitgebreid. De door terroristen ge steunde vijand probeert door bindingsopera- ties tegen de Duitsche kustverdediging zijn bewegingen te vergemakkelijken. Zwaar vuur en luchtaanvallen lagen o.a. op La Ciotat. Batterijen van de Duitsche mari ne beantwoordden het vuur en dwongen de vijandelijke oorlogsschepen na talrijke zwa re treffers den steven te wenden. De in drie groepen naar het Noorden Noordwesten en Noordoosten opdringende landingsstrijdkrachten hebben de Duitsche bewegingen, die nauw aangeleund tegen het vestinggebied van Toulon worden uitge voerd. slechts schoorvoetend gevolgd, zoo meldt Interinf nader. In het vestinggebied van Toulon is het na de eerste met groote verliezen gepaard gaande aanvallen der in vasietroepen niet tot nieuwe gevechten van grooteren omvang gekomen. Viermogendhedenconferentie. STOCKHOLM, (DNB). Naar de Britsche be richtendienst meldt begon Maandag te Dumbar ton Oaks bij Washington de viermogendhedencon ferentie, die zich zal bezighouden met de proble men der beveiliging van den vrede door een machtige internationale organisatie der volken. Amerika is vertegenwoordigd door onderstaats- secretarus Stettinius. Groot-Brittannië door Sir Alexander Cadogan, de Sovjet-Unie door zijn gezant in Washington Gromyko, en China door zijn Londenschen diplomatieken vertegenwoor diger dr. Wellington Koo. De Amerikaansche minister van Buitenland- sche Zaken. Huil, heeft er bij de opening eeni- ge malen op gewezen, dat voor het behoud van den vrede na den oorlog, zoo noodig geweld moet worden gebruikt. Uit Amerikaansche bron is gemeld, dat er reeds een principieele overeenstemming ls be reikt, dat de volle verantwoordelijkheid voor het handhaven van den vrede na den oorlog bij de Ver. Staten, Engeland en de Sovjet-Unie moet liggen en geenszins aan andere landen mag worden overgedragen. Bulgaarsche Sobranje bijeen. SOFIA, (DNB). Op den derden dag van de zitting van het Bulgaarsche Sobranje heeft o.m. de vroegere minister-president Zankoff het woord gevoerd. Waarom, zoo zeide hij o.m., is Bulgarije innerlijk vervallen? Omdat het volk zonder politieke leiding en opvoeding is geble ven. Hij, spr., heeft ten aanzien van de buiten- landsche politiek steeds achter den koning ge staan. Met diepe ontsteltenis vernemen dan ook de nationale kringen des lands, dat men over de nieuwe regeering en haar minister-president reeds spreekt als over den Bulgaarschen Bado- glio. Verscheidene sprekers, zoo ging Zankoff voort, hebben Duitschland het verwijt gedaan, dat Duitschland geen belangstelling heeft gehad voor Bulgarije. Dat is geenszins in overeenstem ming met de werkelijke feiten. Duitschland heeft Bulgarije Thracië teruggegeven, ofschoon Bulgarije geen deel wilde gaan nemen aari den oorlog. Gij allen, zoo richtte Zankoff zich tot de vergadering, hebt toentertijd met grooten bij val deze geschenken toegejuicht en gij waart verrast, toen later Macedonië daar nog bij kwam. Hebben wij reden om de betrekkingen met Duitschland te verbreken? Ik zeg neen, want wij geven daarmede de eenige troef uit handen. De Duitsche soldaat zal nl. den oorlog nooit verliezen, hij zal nooit capituleeren. En wanneer Duitschland den oorlog verliest, is ook Europa verloren. De hoofdinspectie voor de luchtbe scherming vraagt: Hebt U alle voor zorgsmaatregelen op het gebied van de zelfbescherming in Uw huis ge troffen EXTRA KEURINGEN. Voor Waffen-SS (Wiking), SS-wacht- bataillon, Landstorm Nederland, Ger- maansche SS in Nederland. Wegens de zeer vele aanmeldingen zal nog een extra keuring worden gehouden op Donderdag 24 Augustus 8—13.00 uur, Den Haag, gebouw Amicitia, Westeinde 15; VrUdag 25 Augustus 8—13.00 uur, Amster dam, Dam 4; waar iedere gezonde Nederlander zich kan aanmelden teneinde gekeurd te worden. Tijdens de keuringen worden alle inlichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging van familieleden, duur der opleiding, extra levens middelen, etc. Personen tusschen 19-35 jaar, die aanmeldings- plichtig zijn voor de tewerkstelling, kunnen zich eveneens aanmelden en worden gedurende hun verbintenis van de tewerkstelling vrijgesteld. Officier in de Waffen-SS kan ieder worden, die na minstens een jaar diensttijd zijn geschikt heid voor de officiersopleiding heeft bewezen. Zijn schoolopleiding is niet doorslaggevend. Ook voor de gemotoriseerde compagnie bij het SS-Wachtbataillon te Amersfoort, welke dienst in Nederland doet, kan men zich op bo venstaande keuringen melden. Alle inlichtingen en gratis reisbiljetten voor de heen- en terugreis zijn verkrijgbaar bij de navolgende Nebenstelten der Waffen-SS: Amsterdam, Dam 4; Alkmaar, Langestraat 36; Heerlen, Saroleastraat 25; Groningen, Heeren straat 46; Enschede, Hengeloschestraat- 30 en Utrecht, Vredenburg 19; eveneens by het SS-Ersatzkommando Niedel lande, Den Haag, Korte Vijverberg 5 en Marine- annahmestelle West, Utrecht, Plompetorengracht no. 24. Doodvonnissen. Het bureau van den Wehrmachtbefehlsha- ber in den Niederlanden deelt mede: Door het Kriegsgericht zijn ter dood ver oordeeld1: 1. wegens poging tot oprichting en bewa pening van een illegale verzetorganisatie Gerrit van den Boogerd. cand. notaris, gebo ren 22 Augustus 1908 en Antonius Frederi- cus Slot smid, geboren 11 September 1918; 2. wegens-het maanden lang verbergen van -neergeschoten vijandelijke piloten en poging dezen bij de vlucht te helpen Mar- tinus Lelivelt timmerman, geb. 18 Januari 1896: 3. wegens spionnage Gustav Karei Fikkert, kantoorbediende, geb. 18 Januari 1906 Ed- zard Korrix, kantoorbediende, geb. 24 Sep tember 1908. Franziskus Jacobus Ludwig Tempel musicus geb. 20 Maart 1898, Fried- rich Fritz Willemsen, kantoorbediende, geb. 30 Mei 1921. De beklaagde Willemsen heeft in het bij zonder het in hem door de Duitsche weer macht, die hem als kantoorbediende in dienst had genomen, gestelde vertrouwen op grove wijze jnisbruikt. Alle doodvonnissen rijn na onderzoek van de mogelijkheid van gratie voltrokken. Burgemeestersbenoemingen. Het Rijkscommissariaat maakt bekend: De commissaris-generaal voor Bestuur en Justitie heeft tot burgemeester benoemd: D. Berkhout in Dinteloord tot burgemeester in Sprang-Capelle; M. A. Smit, in Bergh tot burgemeester in Duiven; H. Landzaat in Ba- rendrecht tot burgemeester in Grave; Y. v. Straten in Oss tot burgemeester in Woudri- chem en F. Kwekkeboom in St.-Laurens tot burgemeester van St. Laurens. De aanvallen op Japan uit de lucht, met na me op Kfbesjoe en. West-Sjoegokoe, zijn Zon dagnacht voortgezet. Bij beide aanvallen tesa- men werden 23 toestellen, neergeschoten. (DNB). Brussel, Rijssel en Gent zijn door luchtaan vallen geteisterd. In het stadspark van Brussel werden 50 personen onmiddellijk gedood. (Int.) Vice-admiraal Decoux, gouverneur-generaal van Indo-China, ontVing van Vichy absolute vol machten tot het nemen van alle oorlogsmaat regelen. (DNB). Rijksbestuurder Bjoernson van Ysland is in Was hington aangekomen voor een bezoek aan Roo sevelt en Huil. (DNB). Een landing in Birma door de geallieerden werd op een persconferentie te Tokio door den marine-woordvoerder Koerihara niet uitgeslo ten genoemd. (DNB). Japans gezant te Moskou, Morisjima," vertrok voor liet uitbrengen van rapport naar Tokio. (DNB), De Zweedsche kroonprinses Luisa heeft een duilcvaart meegemaakt van een Zweedschen onderzeeër. (CD. Tienduizenden patiënten uit Londensche zie kenhuizen zijn naar veiliger oorden overge bracht Voor Engelschen krijgsdienst zullen met in gang van 1 November alle Franschén worden opgeroepen, die geen lid zijn van Fransche for maties. (DNB). Benoemingen. Naar wij vernemen is de eerw. heer Beckers secretaris van Mgr. P. Hopmans, benoemd tot kapelaan in de St. Antonius-parochie te Roosendaal. Kapelaan A. Bakx uit deze parochie is benoemd tot conrector aan de jongensscholen te Ouden bosch Middelburg In spertijd op straat. Aan J. C. V. werd een aan kosten onderworpen politieele waarschuwing uitgereikt, daar hij zich zonder vergunning na 10 uur in het openbaar vertoonde. Diefstal. Mej. A. G. werkzaam op de con fectiefabriek miste haar portemonnaie, die zij naast zich op haar werktafel had gedeponeerd. Zij vermoedde diefstal, waarom aangifte werd gedaan bij de politie. Deze stelde een onder zoek in met het resultaat, dat de portemonnaie werd gevonden bij mej. M. v. B. uit Arnemui- den, eveneens op die fabriek werkzaam. Na haar aanvankelijke bewering de portemonnaie te heb ben gevonden, bekende zij toch ten slotte haar van de werktafel te hebben weggenomen. Pro ces-verbaal werd opgemaakt. Slecht verduisterd. Bij 4 personen J. J., C. P., S. W. en P. G. K. werd geconstateerd, dat hun woningen onvoldoende waren afgeschermd tegen uitstralend licht. J. J. werd geverbaliseerd terwijl den 3 anderen een politieele waarschu wing wérd uitgereikt. I Terneuzen Hevig onweder. In den nacht van Zaterdag op Zondag woedde boven Terneuzen een hevig onweder gepaard gaande met zware slagregens. Door blikseminslag ontstond brand in de schuur van den landbouwer C. van Langevelde in de Kerkhoflaan. De schuur die van een rieten dak voorzien was stond spoedig in lichte laaie en brandde tot den grond toe af. Eenig materiaal alsmede een kalf werd een prooi der vlammen Staatsrecherche. Door den Dir.-Gen. van Politie is benoemd tot inspecteur der Staatsre cherche le klasse te 's-Gravenhage onze oud stadgenoot de heer C. L, Deij. UIT ONZE BRABANTSCHE OPLAGE - Schuur met inhoud door brand verwoest. - Zaterdagmiddag is brand ontstaan in een scuur van den landbouwer Swaans in de Hasseltstraat te Tilburg welke totaal uit brandde. Een tweede schuur brandde gedeel telijk uit. Een opslag van 20.000 k.g. hooi, de opbrengst van 2 H.A rogge en van een H.A liaver, zoomede een aantal landbouw werktuigen en twee fietsen werden een prooi der Vlammen. De vermoedelijke oorzaak van den brand is hooibroei. De schade wordt niet door verzekering gedekt. Burgemeester Berkhout. Tot burge meester te Sprang-Capelle is benoemd de heer D. Berkhout uit Dinteloord. De heer Berkhout is in 1906 te Delft geboren en kwam in 1934 naar Dinteloord waar hij in 1943 tot wethouder benoemd werd. Op de groote bouwboerderijen van den Wïeringermeerpolder is men thans druk be zig met het inkuilen van de zaaiaaxdappelen voor den oogst van 1945. (Foto C.N.F. - Kuiper). Mgr. Aalberse overleden. In den ouderdom van 67 jaar is te Haarlem overleden Mgr. J. c. Aalberse, rector van het Sint-Jacobs Godshuis. De overledene, die geheim kamerheer van den Paus en Officier in de Orde van Oranje-Nassau was, bekleedde tal van functies, o.a. die van bisschoppelijk inspecteur van het lager onder wijs in de dekenaten Haarlem en Beverwijk en provisor van de seminaries. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK MIDDELBURG CHEQUES ACHTERGEHOUDEN. Eind Mei werd door mej. S. de Groote bij de politie le Middelburg aangifte gedaan van vermoedelijke oplichting van een bedrag van ruim f 1100,- gepleegd door A. R. van B., keukenmeisje, 37 jaar, te Middelburg. Mej. de Groote deelde mede dat zij in 1943 met haar vader in de kost was geweest bij verdachte, alwaar zij echter door haar man was weggehaald, doch haar vader was bij verd. blijven wonen, totdat hij in Jan. jl. van dit jaar als voorman bij de Ned. O. Comp. was vertrokken naar Rusland. Aangezien aangeefste. nog minderjarig was en nog een minderjarige broer ook had, moest haar vader voor hen zog gen. Nog in Jan. 1944 had ze van genoemde Comp. een postwissel ontvangen, welke echter was geadresseerd aan verd. Verdachte kwam dezen postwissel aan aangeefster brengen. Deze teekende en inde het geld, doch droeg van het ontvangen geld ruim f 144 af aan verd., daar deze haar mededeelde, dat zij een machtiging bezat van den vader dat zij voortaan het geld, hetwelk door de O.C. werd verzonden, in ont vangst moest nemen. Getuige geloofde dit, Toen nu aangeefster in de maanden Febr. en Maart in het geheel geen chèques meer ontving, schreef ze eens naar de N.O.C. met verzoek voortaan de chèques te willen richten, niet meer aan het adres v^n verd., doch aan het tegenwoordige adres van aangeefster, hetgeen dan ook met de chèque, van Mei geschiedde. Inmiddels had ze ook de chèque van April niet ontvangen. In to taal was haar op die manier ruim f 1100 dooi den neus geboord en zij vermoedde dat verd. de chèques met een valsche handteekening had ge- ind, want inmiddels had ze van haar vader een brief ontvangen, dat hij nooit of te nimmer aan verd. van 03., een machtiging had afgegeven om de chèquès te innen. Natuurlijk werd verd. eens flink over deze zaak onderhouden, doch in den beginne bleef ze cr bij inderdaad die machtiging te hebben en bood aan die thuis te gaan halen. In gezelschap van de politie toog men mee naar verdachte's woning doch al wat werd gevonden, niet de bedoelde machtiging. Verd. verklaarde ook nog tegen de politie, en R.C. dat de bedoelde chèques over Febr., Maart en April inderdaad aan haar adres waren bezorgd, doch dat zij ze door mej. de Gr. badplaten teekenen en toen geind, welk geld ze gedeeltelijk op haar spaarbankboekje had la ten bijschrijven, Na veel gedraai, kon verdachte er tenslotte niet meer «ohderuit en gaf ze toe, de bedoelde chèques te hebben geind, na eerst zelf in de kolom „machtiging tot uitbetaling", valschelijk de handteekening van mej. de G. te hebben geplaatst. De officier achtte het ten laste gelegde bewe zen en eischte 5 mnd. gev. straf. ZILVERGELD IN ZIJN BEZIT. Op 17 Jan. van het vorige jaar ontving de politie te Goes telefonisch bericht, dat er vermoedelijk dien avond met een boot uit Amsterdam gesmokkeld geld zou medekomen en gebracht worden naar het café van den 41-jarigen caféhouder A. L., aldaar. Naar aanleiding van die mededeeling werd door de politie post gevat in de omgeving van bedoeld café en inderdaad naderde na eeni- gen tijd een persoon, welke op zijn rijwiel een zak vervoerde en aan de achterzijde het café wilde binnen gaan. Zoowel rijwiel en zak wer den naar het bureau gebracht en daar blees er inderdaad f 3900 aan zilveren rijksdaalders, guldens en halve guldens in te zitten. De ver voerder was de caféhouder zelf en deelde des-* gevraagd mede dit geld twee dagen voordien te Amsterdam van een onbekend persoon tegen f 1.55 per gulden, te hebben gekocht, waarna 't per boot naar Goes was gekomen, waar verd. het had afgehaald. Verd. gaf toe te weten, dat hij geen zilvergeld meer in zijn bezit mocht hebben, doch zeide er niet mee te willen specu- leeren, doch het te hebben gekocht om het zelf te bewaren, daar hij bang was dat het papier geld in de toekomst geheel waardeloos zou zijn. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot een boete van f 25 of 10 d. h., met verb, verkl. der munten, doch de ambt. van het O.M. welke f 60 of 30 d. h. met verb, verkl. had 'geëischt, was hiermede niet tevreden en ging in appèl. De officier achtte het ten Taste gelegde niet strafbaar, want verd. is niet het koopen van geld ten laste gelegd, doch het onbevoegd voorhan den hebben daarvan en dat was volgens hem niet strafbaar, omdat verdachte volgens de bepa lingen nog drie dagen den lijd had gjn het in to leveren, nl. 3 dagen nadat hij in het bézit ei- van was gekomen. Hij vroeg dan ook vrijspraak.

de Stem | 1944 | | pagina 1