Dagblad van Noordbrabant Zeeuwsche Editie NIEUWE AANVALLEN BIJ VIRE EN CAEN. PROVINCIAAL NIEUWS NEERLANDIA-PERS 84e JAARGANG B DINSDAG 8 AUGUSTUS 1944. No. 18080. 1 BLAD - A<iv. pphenle oolaee 1-10 mm., kolom 4? mm., 2 00. elke mm. i ftboatwrnenten binnenland'b(J voorultbelallne per-ltwariaa» 2 73. franco per post 3 45f week tult^uitend bU nJct-posibesteliihg) li cent Losse i.ummers 6 eeoL Bewfjsnum- hcr w jmors Waal' 'aalwijk, telefoon 229; Goes, telefoon 2236: Hulst. Telefoon 102. iAdv. geheele oplage 1-10 mm., kolom 42 mm., f 2-00. elke mm. meer 20 c.. adv. van plaayeti ■aard Uil N.-Br. ultsl. Br. ed. resp. 1.70 en 17 ct.. ld. Zeeuwsche ed. iesp. 00 c. en 8 c. Reek zie tarief. Inzend, op adv.. welke de uitgevers te hunner Deoordceling rllet verlangeja ,nf te geven, worden noch teruggegeven, noch aan de Inr.enöcts van adv. uitgeleverd. Strijd bil Laval, Mavenne en St. Malo. Krachtige Sovjetaanvallen over den Weichsel, bij Bialystok en t in Letland. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER 7 Aug. (D.N.B.). Het opperbevel van de weermacht deelt mede: „Westelijk van de Orne ondernam de vij and. om onze strijdkrachten te binden, over een breed front talrijke plaatselijke aan vallen, die na zware gevechten werden af geslagen. In het gebied ten westen en ten zuid- westen van Vire en oostéltjk van Avranches ging de vijand vervolgens met in totaal on geveer negen divisies en met krachtigen steun van zijn luchtmacht ovt^; tot zware aanvallen, die in den loop van den dqg voortdurend in heftigheid toenamen. Pas na urenlangen strijd slaagde de vijand er met zware verliezen in. in onze stellingen binnen te dringen. X>e penetratieplekken werden afgegrendeld. Onverwijld ingezette tegenaanvallen maken goede vorderingen. Bij Mayeime en Laval leveren onzé garni- zoenen strijd met vijandelijke gemotoriseerde strijdkrachten. Ook zuidoostelijk van St. Mafo en In het gebied der vesting zelf zijn zware gevechten ontbrand. Alle vijandelijke aanvallen werden hier uiteengeslagen; onze steunpunten in Bretagne bleven den vijand vastberaden tegenstand bieden. Torpedovliegtuigen brachten in de baai van de Seine drie vijandelijke torpedojagers tot zinken. Twee lichte kruisers, een torpedo jager en een troepentransportschip van 4000 ton werden zwaar beschadigd. In het Fransche achterland werden 260 terroristen in den strijd vernietigd, Londen ligt onder zwaar vergeldingsvuur der V. 1. In Italië trachtte de vijand meermalen vergeefs, in het gebied van Florence den Arno over te steken. Zwakke strijdkrach ten, die erin geslaagd waren vlak ten oosten van de stad over te steken, werden uiteengeslagen. Bij verschillende zuiveringsacties in het Italiaansche gebied werden in de periode van I tot 5 Augustus 1212 terroristen en sa boteurs in den strijd vernietigd. Duitscfie mijnvegers brachten voor de Dal- matische kust twee vijandelijke motorzeil- vaartuigen tot zinken en beschadigden een Britsche torpedomotorboot. In het oosten werden aan weerskanten van Mieiec en ten noordwesten van Sara- nof krachtige Sovjetaanvallen afgeslagen, en naar het noorden opgedrongen vijande lijke strijdkrachten in den tegenaanval verstrooid. Zuidoostelijk van VVarka wierpen onze pantserwagens de bolsjewisten naar het oosten terug. Teu noordwesten van Bialystok werd een na krachtige artillerievoorbereiding onder nomen Sovjetaanval in een strijd op korten afstand uiteengeslagen. Noordelijk van de Memel verijdelden onze troepen de ook giste ren voortgezette doorbraakpogingen der bolsjewisten en vernielden daarbij 78 tanks. In Letland kwam het bij Bi'rsen en ooste lijk van de Duna tot verbitterde gevechten. Hier werden alle vijandelijke doorbraak- aanvallen opgevangen .en twee vijandelijke regimenten vernietigd. Formaties vijandelijke bommenwerpers de den gisteren terreuraanvallen op Berlijn en Hamburg en op eenige plaatsen in het Oost- zee-gebied. In den afgeloopen nacht lieten afzonderlijke vijandelijke vliegtuigen bom men vallen op het Rijnlandsch-Westfaalsche gebied. Boven Duitschland en het bezette gebied in het westen werden 57 vijandelijke vliegtuigen, waaronder 45 viermotorige bom menwerpers, neergeschoten, Duikbooten brachten vijf schepen met een gezainenlijken inhoud van 31.000 ton en twee torpedojagers tot zinken". De strijd in Noord-Frankrijk. BERLIJN, (Interinf). De hoofdmacht dier Amerikaansche aanvalsformaties opereert op het oogenblik in Bretagne met het volko men duidelijke doel de'geheele Noordkust van Bretagne met inbegrip van de zeehaven Brest in'handen te krijgen. Partieele Ameri kaansche strijdkrachten vielen gisteren de vesting St. Malo aan, doch moesten afdein zen. Andere partieele strijdkrachten bestorm den even vergeefs de stad Moriaix. Een tweede groote gevechtsgroep der Amerikanen opereert uit het penetratiegebied ten Zuiden van Avranches in algemeen zuidwestelijke richting waarbij zij er in slaagde Mavenne - te veroveren. Om de zuidelijker gelegen stad Laval wordt nog gestreden. Nadat de stad Vire in den loop van den dag verscheidene- malen van bezitter was veranderd, bleef zij bij het aanbreken van den nacht in handen-der Amerikanen. Bescherming der grenzen van Oost ^Pruisen. BERLIJN (D.N.B.) De National-So- zialistische Partei-korrespondenz meldt on der meer: „De militaire gebeurtenissen zijn voor de bevolking van Oost-Pruisen het sig naal voor een waarlijk totale krachtsinspan ning geworden, die in de geschiedenis van Duitschland nauwelijks haar weerga heeft. Honderdduizenden hebben gehoor gegeven aan den oproep van gouwleider Koch en hebben houweel en schop ter hand genomen voor de bescherming van de-grens. Binnen .drie uur bij voorbeeld vertrok de universiteit te Koningsbergen met alle professoren en studenten. Ook 30.000 jongens van de Hitier- jeugd namen aan het werk deel. Zoo was het ook in alle administratieve bureaux en in de bedrijven. Sedert 16 Juli werkt de ge- heele bevolking van Oost-Pruisën hard en ingespannen met volledige toewijding aan de bescherming harer grenzen. Reeds binnen 24 uur was vrijwel ononderbraken een eerste linie van honderden kilometers lengte voor Se grenzen opgeworpen." Aanslag in het Vaticaan? De „Kölnische Zeitung" verneemt uit Ita lië, dat de Romeinsche correspondent van het Gaullistische persbureau Afi melding heeft gemaakt van een aanslag, gepleegd in het Vaticaan. Een geestelijke die in den na middag van 3 Augustus in de Vaticaansche turnen wandelde, vond in de nabiiheid van het Santo Uffizio een klein kistje, dat een bom met tüdontsteking bevatte. De geeste lijke heeft in plaats van aangifte hiervan te doen blijkbaar getracht zelf de helsche ma chine onschadelijk te maken, met het gevolg dat zii ontplofte en hem uiteenreet. Door de sterke explosie werd het gebouw van' het Santo Uffizio zwaar beschadigd. Enkele ven sterruiten van de Sint Pieter vielen aan stukken. Verdere slachtoffers schjjnt de aan slag niet geëischt te hebben, daar zich op dat uur niemand anders in den tuin en in het Santo Uffizio bevond. Het voorval baar de veel opzien daar de controle aan de toe gangen tot het Vaticaan reeds sinds eemgen tijd verscherpt was. Boeren, Uw volk vraagt brood, vet en aardappelen: scheurt grasland. Z-S procedure voor de Nederland- sche bouwindustrie. •s-GRAVENHAGE (A.N.P.). Van bevoegde wordt medegedeeld: De procedure der Z-S-kaarten als maatregel op grond van de verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche ge bied no. 108/42 betreffende de verplichting tot het verstrekken van inlichtingen wordt thans ook toegepast op het geheele gebied van de Ne derlandsche bouwindustrie. Er moeten derhalve aan deelnemen de onder nemingen, welke onder de volgende groepen re^sorteeren: 1. vakgroep burgerlijke en utiliteitsbouw met de onder va kgropp a. woningbouw voor de markt 2. vakgroep grond- en waterbouw met de ondervakgroepen: a. constructieve betonbouw en b. heiwerken; 3. vakgroep wegenbouw met de ondergroepen: a. bitumineuze wegenbouw, b. betonwegenbouw, c. klinkerwegen, keiwegen en tegelpaden; 4. vakgroep baggerwerken; 5. vakgroep aanverwante bedrijven. Tot deze vakgroepen worden ook gerekend de volgende bedrijven voor zoover zij niet reeds als ondervakgroepen bestaan: a. bitumineuze vloeren, b. niet naadlooze vloeren, c. bitumi neuze dakbedekkingen, d. oven- en schoorsteen- bouw, e. isolatiewerken, f. bergingsbedrijven. Qok firma's, vereenigingen van huiseigenaren of ondernemingen voor onroerende goederen, welke niet zijn aangesloten bij de bedrijfsgroep bouwindustrie of bij de vak- en ondervakgroe pen, moeten, voor zoover zij eigen arbeids krachten in dienst hebben voor werkzaamheden van boveri genoemden aard, aan de Z-S-proce- dqre deelnemen. Ondernemingen, %velke zich behalve met der gelijke werkzaamheden ook nog bezighouden met industrie (b.v. de betonwarenfabrfcage) of handel (b.v.riiandel in bouwstoffen) en voor dit deel van haar bedrijf reeds behandeld zijn, 2ijn in dit gevaf slechts met het gedeelte van haar bedrijf, waarmede zij bij de bedrijfsgroep bouw industrie zijn aangesloten, bij de procedure be trokken. Er dient vooral aandacht aan te worden ge schonken, dat ook die firma's tot aanmelding verplicht zijn, welke reeds bij een andere ge legenheid verzoeken hebben ingediend en in- tusschen haar Z-kaarten, voorzien van een be slissing, hadden achtergehouden. Hieronder val len ook die bedrijven, welk^.voor de weermacht werken. In dit geval dient echter - sléchts het voor dit doel bestemde gekleurde formulier te worden ingevuld; Z-kaarten moeten niet op nieuw worden bijgevoegd. De aanvraagformulieren zijn bij de Kamers van Koophandel en haar filialen verkrijgbaar. „Bevoegd voor het behandelen der in te leveren Z-kaartenaanvragen is alleen de „Bevollmaech- tigte fuer die Bauwlrtschaft", Amersfoort. De aanvragen moeten op de enveloppe worden voorzien van de aanduiding „Z-S procedure", Duitsche ondernemingen, waarvan de eigenaars of de meerderheid Rijksduitschers zijn, alsmede ondernemingen, waarvan het kapitaal voor meer dan* 50 pet. zich in Rijksduitsch bezit bevindt of die een Rijksduitschen Treuhaender hebben, moeten haar aanvragen indienen bij de Deut sche Handelskammer fuer die Niederlande te Amsterdam of Rotterdam. De formulieren en Z-kaarten zijn voor deze bedrijven bij de Deut sche Handelskammer verkrijgbaar. Buitenlandsche ondernemingen in Nederland, d.w.z. ondernemingen, waarvan de eigenaars of de meerderheid van de eigenaars geen Rijks- duitscher en geen Nederlander zijn, alsmede on dernemingen, waarvan het kapitaal zich voor meer dan 50 pet. niet in Duitsch en niet in Ne- derlandsch bezit bevindt, moeten haar aanvra gen evenals de "Duitsche ondernemingen indie nen bij de Deutsche Handelskammer *fuer die Niederlande te Amsterdam of Rotterdam. De formulieren en Z-kaarten zijn voor deze bedrij ven eveneens bij de Deutsche Handelskammer verkrijgbaar. De opgaven moeten onmiddellijk, tot uiterlijk op 31 Augustus 1944 bij de Bevollmachtigte fuer die Bauwirtsehaft te Amersfoort worden inge diend. Later binnenkomende opgaven worden behandeld als niet ingediende aanvragen. De verantwoordelijkheid voor het op tijd inzenden der aanvragen berust bij de inzendende firma's. Voor haar rekening blijft ook het gevaar van verlies bij de verzending. Onjuiste, onduidelijke en onvolledig ingevulde aanvragen gelden als niet ingediend en worden niet behandeld. On juiste opgaven kunnen bovendien bestraffing tengevolge hebben. Ondernemers, die in gebreke blijven uiterlijk 31 Augustus 1944 hun aanvraag in te dienen, stellen daarmede zichzelf en hun werkkfachten ter beschikking voor gebruik el- d»s. Bouwvergunningen worden voortaan nog slechts verstrekt onder voorwaarde, dat bewe zen wordt, dat de werkzaamheden worden .ver richt door firma's, welke hebben deelgenomen aan de Z-S procedure. Nadere bijzonderheden kunnen ontleend wor den aan het bij de Kamers van Koophandel ver krijgbaar gestelde toelichttngsvel. Heden moet verduisterd worden van 21.15 tot Woensdag 6.15. Maan op 23.24, onder Woensdag 12.31. Laatste Kwartier Vrijdag 18 Augustus. - Weer treinen beschoten. Meer dan 200 dooden en gewonden, 's-GRAVENHAGE, (A.N.P.). Op 4 en 5 Augustus hebben Anglo-Amerikaansche vliegers weer in verschillende deelen des lanas van vlakbij met boordwapens aan vallen gedaan op rijdende personentreinen, op auto's en wandelaars. - Den 4en Augustus werden 3 Nederlanders gedood en 14 zwaar gewond. Zaterdag was net aantal slachtoffers nog veel grooter. Volgens de totnutoe binnengekomen berich ten vielen op 5 Augustus als Nederlandsche slachtoffers der Anglo-Amerikaansche aan vallen 53 dooden, 51 zwaargewonden en 103 lichtgewonden. Het Sovjetpersbureau Tass heeft Turkije ver-' weten, dat het te laat brak met Duitschland en nog niet aan den oorlog deelneemt. In Lissa bon verluidt, dat Turkije alleen maar met Duitschland brak om Engelschen steun te ver krijgen tegen Sovjetverlangens naar steunpun ten. (ANP). Een transport Ned. vrijwilligers is dezer da gen naar de opleidingsbatqillons der Waffen-SS vertrokken om mede te strijden tegen het bols jewisme en voor een nieuw Europa. (ANP). Het Turksche schip „Merkure", dat met 250 Joodsch# vluchtelingen uit Consta*ilza naar Tur kije onderweg was, is Maandag in de Zwarte Zee gezonken, paarbij zijn op vier na alle pas sagiers verdronken. Luitenant-generaal John L. de Witfc is volgens een mededeeling van het Amerikaansche mi nisterie van oorlog benoemd tot opvolger van den in Jiili in Normandië gesneuvelden gene raal pesley J. McNair. Op de lijst Van generaals, die uit het Duitsche legér gestooten zijn, komt o.a. de naam van ge neraal Lindemann als deserteur voor. Te Berlijn wordt er de nadruk op gelegd, dat dit niet de opperbevelhebber van de Duitsche troepen aan het Narwa-front is. Dat is nl. Generaloberst Lindemann. Japansche troepen hebben in Zuid-China de stad Lienkiang ingenomen. (DNB). Maarschalk Mannerheim, heeft een dagorder tot het Finsche leger gericht, waarin hij o.p. verklaart: „De strijd om het bestaan en de tcte- komst vair het land wordt voortgezet. In mijn kwaliteit van opperbevelhebber der weermacht doe ik een beroep op uw uithoudingsvermogen en standvastigheid. Een onwrikbaar weder- zijdsch vertrouwen en de eenheid van ons volk zijn de sterkste bescherming van het land". Commissie van toezicht inzake de tandheel kundige verrichtingen ten aanzien .van ver plicht - verzekerden zullen op l October haar werkzaamheden ^aanvangen. Kleine onderlinge verzekeringsmaatschappijerf Worden vrijgesteld van vennootschapsbelasting, vermogensbelasting II en ondernemingsbelasting. Breede Watering bewesten Ierseke. Op ae alg. vergadering van dit waterschap, welke,deze week plaats vindt, zal het jaar verslag omtrent den toestand der Br. Wa tering over 1943'44 worden uitgebracht. "Wy ontleenen er het volgende aan: De uitkomsten der peilmgen, verricht op het onverdedigde deel van den oever onder Kattendyke, waren gunstig. Het binnen water bleef -het grootst van het iaar laag. Buitengewone werken van eemgen omvang waren het herstellen van de voor jaarsstormschade in 1943. Aan de geteerde wegen kon wegens materiaal-schaarschte geen uitbreiding worden gegeven. De bedel ving van watergangen en afvoerslooten werd regelmatig voortgezt en op enkele plaat sen verbeterd. Waar dit mogelijk was had den peilingen plaats; de uitkomsten waren over het algemeen zeer gunstig, hoewel niet ontkend kan worden, dat er op enkele plaatsen steile oeverranden voorkomen, waar mede men terdege rekening dient te hou den. Volgens het peil van den hoofdinge nieur van den Prov. Waterstaat, dat aan het verslag is toegevoegd en dat den datum draagt van Octbber 1943, moet vooral aan dacht worden besteed aan een overvak na bij de Oplaat waar vorig jaar de dijkval in den Wilh. polder geschiedde, in welk vak over de geheele lengte, op de diepte van on geveer twintig meter, een vrij stelle rand aanwezig is. Over het algemeen was de stand van het binnenwater laag. In verband met hét herstel van de stormschade in het voor jaar van 1943 ontstaan waren de uitgaven op dit punt belangrijk hooger dan voorgaan de jaren. In totaal werd uitgegeven een. be drag van 56.592 aan herstellingen en peilmgen. Het delfwerk vorderde bovendien 19.645 en de betaling 16.730. In deze laat- sten post zit ook de ombouw van den Diesel motor, waarvoor 9879 is uitgegeven. Die ombouw tot electr. aandrijving verliep vlot. Doordat de pompas meer toeren maakt dan voorheen, kan er meer water worden verzet. De maal-uren van het electr. gemaal „De Moer", waren veel minder dan vorig jaar. De uitgaven 'bedroegen daarom slechts 2867, terwijl de raming 4000 was. Aan wegenverbetering Werd f 36.000 besteed (ra ming 40.000). Bezoldigingen vorderden ruim 25.000. Alle uitgaven tezamen belie pen f 258.675 en de ontvangsten waren 311.300 waaronder het goed slot van het vorig dienstjaar ad 63.596. Het goed slot van dit dienstjaar is 52.625. Goes. 't Amüsementsgezelschap. Ondanks tropische hitte en ongewoon vroege speeltijden gaf dit gezelschap voor propvolle zalen twee goed ge slaagde amusementsavonden in Schuttershof Op nieuw vormde muziek de hoofdschotel, waar naast de zangnummers, die hoofdzakelijk door Mej. v. Beveren goed werden vertolkt niet ont braken. De vroolijke noot werd afgewisseld door het guitaar-ensemble onder leiding van den heer Nico van Beveren. terwijl de band o.l.v. dhr. Bebi den Toonder zich bijzonder populairi- seerde. Dit alles werd aangevuld met ^nkele van geest sprankelende schetsen waardoor deze non-stop-avonden, een volle garantie gaven voor een gewaardeerd amusement. De verzorging was tot de uiterste perfectie in orde. Het publiek leefde met de vlot spelende artisten mee en was gul met applaus. De mogelijkheid is niet uit gesloten dat er nog 2 uitvoeringen \Wlgen. 's Heerenhoek, Burgerlijke stand. Ma.and, Juli 1944. Geboren P. p. M. dv A. de Hond-Vermeulen; L. J. zv 1 P. TJosthoek-Vette. MAAIERS AAN HET WERk IN DE ROGGE VELDEN. In vele gewesten ziet men thans dit nijvere beeld. Een opname uit 't Gelder- sche. (C.N.F. - W. Zeylemaker). Huw.-aangiften: C. J. de Koning 28 j. en M. Pover 20 j. J. A. de Punder 26 j. en M. Vreeke 24 jaar. Vlissingen. burgerlijke stand. Geboren: Pieternella dv G. Dane-Kole; Neeltje dv C. van Gelderen- Bijsterveld. Clazina dv C. Heiboer-van Belzen. Getrouwd: J. Poppe 44 jaar en H. v. d. Kam men 37 jaar. C. Lorier 36 j. en P. Bernard IT'j. A. Hessing 27 j. en J. Gunst 23 j. J. H. Kusse 22 j. -en A. Smit 21 j. L. Póerstampep 24 j. en S. Jeldera 23 j. D. Stok 24 j en M. de Vlieger 22 j. W. Bakker 24 j. en J. Polderman 25 j. J. van Kalkeren 35 j. en W. Meufmeester 33 j. J. Verharen 25 j. en A. Ifooijman 24 j. J. Martens 31 j. en C. Kouwenhoven 28 j. J. Sohier 34 j. en A. Roelse 20 jaar. s Overleden: A. de Lange 1 mnd. P. Dane, 1 d. J. Kommers echtg. van E. de Rijcke. (P.Z.C.), Vogelwaarde. Burgerlijke stand. Gedurende de 2e helft van Juli 1944. Geboren: J. P. P., zv J. van Wolffeluar-Vonk; P. J. dv P. Hemelaar-van de .avoir11. c. A. dv A. van ïlove-van Vooren; T. Chr. R. dv F. J. Ducheine-de Maagt. Overleden: J. P. F. zv J. A. van Wolffelaar- Vonk 30 uur. Gehuwd: B. van Sikkelerus 27 j. en M. Ph. Dophemont 24 j. R. A. van Damme 43 j. en M. M. R. Sponselee 39 j. E. Plessens,27 jaar en C. N. F. M. Snel, 28 j L. A. de Smet 2S jaar en R. Mei 22 jaar. Ver. yoor Ziekenhuisverpleging in Z. en N.-Beveland. Deze vereeniging hield Zaterdagmiddag in de Prins van Oranje te Goes onder voor-- zitterschap van den heer J. H. Klooster uit .Ellewoutsdijk haar alg. vergadering. De voor zitter wees er in z«n openingswoord op, dat er ondanks de moeilijkheden van dezen tijd voor de vereen, redenen tot dankbaarheid zijn. Zij - kon aan haar Teglementaire ver plichtingen voldoen. Haar fin. positie is ge zond en de samenwerking met alle betrokken instanties is uitstekend. Daarna bracht de secr.-penningmeester de heer A. de Lange het jaarverslag uit. Het aantal leden der A.-verzekering be droeg per 31 Dec. 1943 28.833 en dat der B- verzekering 1511, totaal 30,344 (vorig jaar 29.539). Hiervan waren betalend 28.449 (vo rig jaar 27,918). Het aantal verplicht ver zekerden, dat door het Alg. Ziekenfonds bij de vereen, was herverzekerd voor ziekenhuis verpleging bedroeg per 1 Jan. 1944 25.448 (vorig jaar 25.391). Het aantal ziekenhuis opnamen bedroeg voor de A-verzekering 690 (vorig jaar 812), voor de B.-verzekering 52 (v. j. 64) en voor de verplicht verzekerden 764 (v j. 777). Het opname-percentage was voor de A.-verz. 2,4 (v. j. 2,88), B-verz. 3,44 (v. j. 4,74) en verpl. verz. 3 (v, j, 3,06) In de ziekenhuizen overleden 50 vrijwillig en. 36 verplicht verzekerden. De duur der opna men was gemiddeld: A-Verz. 15,7, B-verz. 16.3 en verpl. verz. 14,3 dag. Bij de sanatorium- verz. waren op 1 Jan. 1944 aangesloten; A- verz. 239,gezinnen en 315 alleen-staande per sonen B-verz. 60 gezinnen en 76alleen staande personen, aantallen, die, gezien de toenemende tuberculose belangrijk hoo^r konden zijn. Aan verplegingskosten voor de A-verz. werd uitgekeerd f 28.224,60, B-verz. f 3324.80 en verpl. verz. f 28.225.47. aan bijko mende kosten A-verz, f 14,546,30 B-verz. f 2907,79 en. verpl. verz. f 12.420.72 Met dankbaarheid werd melding gemaakt van de goede samenwerking met contr. ge neesheer, medici en ziekenhuizen. Het jaarverslag werd goedgekeurd, nadat kennis was genomen van het accountantsrap port van de heeren De Roo en Bleuzé en van het rapport der controle-commissie, uitge bracht door den heer J. L. Ov^rbecke te Baarland. Met alg. stemmen werd besloten de geiieele winst over 1943 te storten in een noodfonds, bestemd voor uitkeeringen die voortvloeien uitde tegenwoordige bijzondere omstandig heden. De aftredende bestuursleden de heeren S. Balkenende te Wolfaartsdijk, A, J. van Liere te Kapelle en A. Tollenaar te Krabbendijke werden herkozen, terwijl in de controle-com- f

de Stem | 1944 | | pagina 1