Dagblad van Noordbrabant Zeeuwsch® Editie DE STRIJD AANDEN WEICHSa. DISTRIBUTIENIEUWS. GEMENGDE BERICHTEN SPORTNIEUWS. PROVINCIAAL NIEUWS NEERLANDIA-PKRS 84e JAMtGANGl B DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1944. No. 18056 1 BLAD Abonnementen bmncuiaml OlJ vooruit betaling per kwartaal i. M. Wonco pet post f J.«Su (jsct- weck tuit>(uticnd bti niel•poatbestetttbgj et efltu Los&c i.ummets 6 oen*. acvwfjsouto* Tncra 6 cenl Bijkantoren le. Roosendaal, telefoon 2480. Boigen op Zoom, telefoon s«i: waalwijk, telefoon 229; Goes, telefoon 2225: Huist, telefoon 102. Verschijnt elkon wcikdas Adv. gehecle oplage l-10 mm., kolom 42 min 2.00. elke mm meer 20 eadv. van plaatset. ■aard uit N-Br. uttst. Br. ed. resp. f 1.70 erv n et., ld. Zeeuwsche ed. reap. Bo c. on 8 e. keet aie tarief Inzend, op adv.. welke de uitgevers le hunner beoordeeling diet verlangen af te geven, worden noch teruggegeven, noch aan de Inzenders van adv. uitgeleverd. Tegenaanvallen op bruggehoofd ten Zuiden van Warschau. Amerikaan sche tanks trekken op voor Avranches. Gevechten in de Karpathen. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 2 Aug. (DNB). Het opperbevel der weer macht deelt mede; „Ten zuiden van Caen stortten door tanks en hevig artillerievuur gesteunde vijandelijke aanvallen met verliezen ineen. Ook aan weers zijden van Moyon en in het gebied Percy- Villedieu jyerden alle aanvallen der Amerika nen uiteengeslagen, waarbij dertig tanks wer den stukgeschoten. Zuidelijk en oostelijk van Avranches zijn hevige gevechten gaande met opdringende vijandelijke tankformaties. 34 tanks werden daar stukgeschoten. Des nachts vielen gevechtsvliegtuigen vij andelijke pantser voorhoeden en door den vij and bezette plaatsen met goed gevolg aan. In het Fransche gebied werden 102 terro- ristn in gevechten vernietigd. Het vergeldingsvuur op Londen duurt voort In Italië mislukten wederom alle door braakpogingen van den vijand ten Zuidwes ten en ten Zuiden van Florence. Vijande lijke artillerie beschoot gisteren Florence, hoewel de stad, om haar cultuurgoederen te sparen, door het Duitsche commando niet militair gebruikt wordt en geen troepen her bergt. Ook de historische scheeve toren van Pisa, in welks omgeving zich geenerlei mi litaire installatie bevinden, wera door vijan delijk artillerievuur beschadigd. Duitsche vliegtuigen vielen voor de Noord- Af rikaansche kust een vijandelijk convooi aan Vier vrachtschepen met een gezamenlijken inhoud van 26.000 ton en een torpedojager werden vernietigend getroffen. Bovendien werden zeven andere koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 49.000 ton door torpedo's getroffen. Bij den strijd tegen de communistische benden op den Balkan leed de vijand in Juli buitengewoon zware verliezen aan dooden en tewonden. Behalve 13.000 dooden verloor hij, 800 man aan gevangenen en overloopers, alsmede talrijke lichte en zware infanterie- wapenen. Meer dan twintig groote ravitail- leeringskampen en munitiedepots werden buitgemaakt of vernietigd. Op de noordelijke helling der Karpathen werden de naar den Beskidenpas opdringen de vijandelijke strijdkrachten in een tegen aanval teruggeworpen. Verder naar het noord westen kwam het in het voorterrein der Kar pathen, in het bijzonder in het gebied ten westen van Sambor en bij Reichshof, tot he vige plaatselijke gevechten. In de groove bocht van den Weic&sel werden talrijke vijandelijke aanvallen afge slagen. Tegen een vijandelijk bruggehoofd zuidelijk van Warschau zijn tegenaanvallen gaande. Siagvliegtuigen brachten op den Weichsel 28 met troepen volgeladen veer- booten der Sovjets tot zinken. Noordoostelijk van Warschau wierpen troe pen van het leger en van de Waffen-SS, ge steund door slagvliegtuigen, de bolsjewisten in een tegenaanval terug. Tusschen het woud van Augustow en de Memel kwam het fcot zware heen en weer golvende gevechten, in het verloop waarvan de plaatsen Kalvaria en Wilkowisjken verlo ren gingen. In Letland werd het zuidelijke deel van Mitau, waarin verscheidene dagen hevig ge vochten is, ontruimd, nadat de bruggen ver nield waren. Birsen werd in een tegenaan val heroverd. Tusschen de Duna en de Fin- sche Golf misluktenverscheidene plaatse lijke Sovjetaan vallen. In de maand Juli vernielde de luchtmacht 1830 Anglo-Amerikaansche vliegtuigen, waar onder 1236 viermotorige bommenweroers. Al leen boven Duitsch gebied werden 8Ö4 vijan delijke vliegtuigen in luchtgevechten en door luchtdoelgeschut neergeschoten." Bouw van stellingen aan het Atlantische front. Het vijandelijke artillerievuur en de sterke Anglo-Amerikaansche luchtaanvallen noodzaken de Duitsche grenadiers in het strijdgebied beschuttingsgaten te graven en vaste bunkers aan te leggen, welke weer worden uitgebreid tot een planmatig verde digingssysteem. (foto PK-Koll-O.H.) Heden moet verduisterd worden van 21.30 tot Vrijdag G uur. Maan op ,21.02, onder, Vrijdag, 5.35. Volle maan Vrijdag 4 Augustus. TURKIJE VERBREEKT BE TREKKINGEN MET DUITSCHLAND. ANKARA, (DNB). De nationale ver gadering heeft, naar de zender Ankara meldt, het voorstel der regeering tot ver breking der economische en politieke be trekkingen met Duitschland aangenomen. Naar de zender te Ankara meldde werd het besluit van de Groote Nationale Vergadering Woensdagnacht om 24 uur van kracht. BERLIJN (D.N.B.). Na felle gedachten- wisselingen in een geheime fractiezitting der Turksche volkspartij heeft de Turksche Na tionale Vergadering de beslissing der regee ring aanvaard Daarmede heelt Turkije met verbreking van het Duitsch-Turksche vriendschapspact ziin tot dusver traditioneele politiek van vriendschap met Duitschland en van neutra liteit als voorwaarde zijner onafhankeliikheid prijsgegeven. Ondanks de waarschuwingen van Duitschland heeft de Turksche regeerina gevolg gevend aan den druk van Engeland. Amerika en de Sovjet-Unie een weg Ingesla gen, die haar berooft van de vrijheid en zelf standigheid van handelen. De chef van het protocol van het depar tement van buitenlandsche zaken heeft gis termiddag den Turksohen zaakgelastigde meegedeeld dat ziin missie in Duitschland ten einde is en hem tevens uitgenoodigd ter stond Duitsch gebied te verlaten. REDE VAN CHURCHILL. Overzicht van de oorlogssituatie STOCKHOLM. (D.N.B.) In zijn Woens dag in het Lagerhuis uitgesproken rede heeft Churchill zich bijna geheel bezig gehouden met het geven van een uiteenzetting over den oorlogstoestand. De quintessence van zijn uiteenzetting was. dat 6e Geallieerden op het oogenblilc in de lucht, ter zee en onder water de meerderheid hebben. De verliezen door het optreden der vijandelijke duikboo- ten sedert het begin van 1944 noemde hij. vergeleken met die van de vorige jaren zon der beteekenis. Hij wees er echter op, dat te allen tijde de mogelijkheid bestaat, dat het probleem van den duikbootoorlog weer acuut wordt. Voorts noemde hij het ..te allen tijde mogelijk", dat de Duitschers een relatief voordeel met hun luchtwapen kunnen be halen. Engeland mag derhalve in zijn in spanningen voor zijn luchtwapen niet .on behoorlijk verslappen", om zijn krachtenpo- tentieel in andere kanalen te leiden. Wij moeten, zoo verklaarde Churchill, ten aanzien van de mogelijkheid van onverwach te en onzekere dingen, die in de toekomst kunnen opduiken, zeer waakzaam zijn. Voorts herinnerde hii nogmaals aan de in Januari 1942 in Washington afgelegde venaiaring. dat Duitschland beschouwd moet worden als de voornaamste vijand en dat slechts een mini mum der noodzakelijke krachten voor de operaties tegen Japan moest worden uitge trokken In dtt verband bracht Churchill groote hulde aan de Amerikaansche inspan ning in Oost-Azië. Wat den veldtocht in Birma betreft verklaarde hij slechts, dat die in bijzonderheden moeilijk te volgen is; Indië is wederom een jaar met succes tegen een invasie verdedigd. Betreffende de gevechten in Europa ver klaarde Churchill o.m„ dat men een heel boekdeel vol zou moeten schrijven om de geschiedenis van den overtocht over het Kanaal en de landing op Pranschen bodem na te vertellen. Aangezien hij slechts enkele minuten den tijd had. moest hij een selectie toepassen Uit zijn verhaal bleek, dat de keuze der kuststrook, waar zou worden ge land reeds gedaan was bij de besprekingen in Quebec, In Teheran is Stalin de belofte gegeven, ctet een invasieplan eind Mei of be gin juni zou worden verwezenlijkt. Stalta van zijn kant heeft beloofd dan alle Rus sische legers in den strijd te werpen, hetgeen inderdaad bij het algemeene offensief in het Oosten ook gebeurd is. Reeds sedert meer dan een jaar zijn voortdurend Amerikaansch oorlogsmateriaal en troepen naar Engeland getransporteerd, „maar bii het geheele groote avontuur waren wij practisch gelijkwaardig" Alle troepen zijn onderworpen aan 'n uiterst harde opleiding. Het is bekend zoo zeide Churchill dat hii er tegen was, dat de invasie over het Kanaal reeds in 1942 zou worden ondernomen. Later was het toen wegens de operaties aan de Middellandsche Zee onmo gelijk de onderneming ten uitvoer te leggen. Hij geloofde ook niet. dat zij vroeger had kunnen worden ondernomen, dan thans is geschied. Het grootste deel der scheepston- nacp voor de invasie is in de Ver. Staten gebouwd aangezien de Engelsche werven reeds overbelast en tot het uiterste in be slag genomen waren Ten aanzien van de Sovjet-Unie verklaar de Churchill er van overtuigd te zijn. dat hef 20-jarig verdrag van Engeland met de Sov- iet-Unie een der duurzaamste factoren zal blijken te zijn bij „het behoud van den vrede en de orde en bij de progressistisihe ontwikkeling in Europa". Churchill heeft verklaard, dat tot dusver tengevolge van het vuur der Duitsche V 1 4735 dooden en ruim 14.000 zwaar gewonden ziin gevallen. Bovendien zijn een groot aan tal personen lichter verwond." 17.000 huizen zijn verwoest en 8001000 beschadigd. Bijna een millioen menschen hebben bij de eva cuatie van Londen steun gekregen. Opnieuw sprak Churchill het vermoeden uit dat de Duitschers andere nog doeltref fender nieuwe wapens zouden kunnen gaan gebruiken. Wat de Russisch-Poolsche kwestie be treft noemde Churchill den toestand voor de Polen op het oogenblik hoopvol. Belangwekkend waren de uitlatingen van Churchill ten opzichte van de verliezen der Enselsche luchtvloot. Zoo zeide hij. dat in verhouding tot het aantal in den strijd ge worpen mannen van het vliegend personeel de verliezen der luchtvloot die der andere weermachtsdeelen verre zouden overtreffen. Ook de verliezen der Amerikaansche lucht macht zijn buitengewoon zwaar Rommel bij auto-ongeluk gewond BERLIJN (DNB) Generaal veldmaar schalk Rommel heeft op 17 Juli in Frankrijk tengevolge van een luchtaanval een ongeluk gehad met zijn auto. Hij bekwam daarbij ver wondingen en een hersenschudding. Zijn toe stand is bevredigend. Er bestaat geen levens gevaar, De Fuehrer heeft een bezoek gebracht aan zijn medewerkers, die bij den aanslag op 20 Juli gewond werden. (DNB) Himmler heeft een dagorder tot het Duitsche reserveleger gericht, waarin hij verlangt, dat elke officier en soldaat, die in het binnenland bespaard kan worden, naar hel front zal gaan of bij ongeschiktheid wordt vrij gemaakt voor bewapeningsarbeid. (DNB) Gouv. Gen. Frank heeft in Krakau tijdens een regeeringsbijeenkomst gezegd, dat de toe stand geen aanleiding geeft tot ernstige be zorgdheid. (DNB)* Luitenant-generaal Kreipe is benoemd tot chef van den generalen staf van het luchtwapen als opvolger van kolonel-generaal Korten, die bij den aanslag op den Fuehrer om het leven kwam. (DNB) Majoor Remer, commandant van het Ber- lijnsche wachtbataljon is wegens zijn vastbera den houding op 20 Juli bevorderd tot kolonel. (DNB) In België en N. Frankrijk is het verkeer met personenauto's verboden. (SPT-Tel.) Over de vliegende bommen heeft min. Mor rison in het Lagerhuis medegedeeld, dat thans een nieuw soort gebruikt wordt, dat veel ge- ruischloozer nadert dan het oude. (DNB) De Sovjet-Unie en het Moskousche comité der Polen hebben vertegenwoordigers uitgewis seld. (DNB) Het Italiaansche stadje Subiaco, welks klooster de oorsprong is geweest van de Bene dictijnerorde, js door de oorlogsgebeurtenissen bijna geheel verwoest. (DNB) Amerikaansche troepen nemen thans ook deel aan de gevechten in Z.-W. China bij Hen- jang. (DNB) Bij de Ned. Spoorwegen wordt met ingang van 12 Augustus een gewijzigde dienstregeling van kracht. O.a. zou de treinenloop op Zonda gen beperkt worden. (N.R.Crt.) De ziektewetcontrole wordt verscherpt; een arbeider die zich ziek gemeld heeft, moet onder alle omstandigheden thuis blijven tot de eerste controle heeft plaats gehad. (ANP) Oorlogsblinden die 'n braille-type-machine bezitten, kunnen door het Arbeidsbureau Voor Oorlogsinvaliden, Nic. Maesstraat 52, Amster dam, aan arbeid geholpen worden. Het bureau doet een beroep op bezitters van deze machines om ze ter beschikking te stellen. De prijs van f 25.000 der Staatsloterij is ge vallen op 15046. (ANP) Tien textielpunten aangewezen Met liet doei het aanschaffen van de nood zakelijkste reparatiemiddelen mogelijk te maken zijn met ingang van heden de punten 41 tot en met 50 van de textielkaart V 115 voor mannen en jongens van 15 jaar en ouder, en van de tex tielkaart V 215 voor vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder, en de punten l tot en met 10 van de textielkaart V 715 toeslagkaart voor jongens en meisjes van 15 tot 16 jaar geldig verklaard. In de gevallen, dat de winkelier de textiel- goederen op vergunning niet in voorraad heeft, neemt hij de vergunning in ontvangst, hij le vert echter het artikel eerst af, nadat hij op de vergunning is bevoorraad. Indien een winkelier een vergunning niet zou willen aannemen, wende men zich tot -een an deren winkelier. In elk geval zal men, indien men zich daartoe eenige moeite getroost, bin nen den geldigheidsduur van de vergunning ze ker een winkelier vinden, die de vergunning gaarne in ontvangst neemt. De vergunningen zullen daarom in het algemeen niet verlengd kunnen worden. Met klachten over winkeliers kan men zich wenden tot de Centrale Textiel Inspectie, jan Willem Brouwersplein 20, te Amsterdam. De textielpositie laat niet toe, dat met bijzon dere wenschen of eischen ten aanzien van kwa liteit of soort rekening wordt gehouden. Bonnen voor motorbrandstof. Van 1 tot en met 31 Aug. geeft elk der met 50ste periode ge merkte bonnen voor motorbrandstof zoowel de A- als de B-bonnen, recht op het koopen van de op de bonnen vermeide hoeveelheid motorbrand stof. Generator-anthraciet en -turf. - Van 1 tot en met 31 Aug. 1944 geeft elk der bonnen „genera tor-anthraciet twee en dertigste periode" recht op het koopen van l hectoliter (max/ 75 leg) an- thracietnootjes 4 of 5; gedurende hetzelfde tijd vak geeft elk der bonnen „generatorturf twee en dertigste periode" recht op het koopen van 50 stuks baggerturf. Generatorbonnen voor turf cokes. Van l Aug. af tot nader order reiken de distributiediensten aan houders van door de rijksverkeersinspectie uitgegeven machtigingen, nieuwe generatorturf- cokesbonnen uit, die paars gekleurd zijn en voorzien van drie strookjes, waarop de afmeting vermeld staat, nl. 1/5, 5/20 of 20/40. Deze bonnen geven elk recht op 10 kg turfcokes van de op de strookjes aangegeven afmeting, voorzoover deze strookjes niet zijn doorgestreept met inkt of anillnepotlood. De oude groengekleurde ge- neratorturfcokesbonnen zijn van l Aug. af on geldig. Cervantes in lucifersdoosjesformaat. In Madrid is kortgeleden een nijverheidsten toonstelling gehouden waarbij twee boekjes opzien baarden in het formaat van eên luci fersdoosjes. Zij bevatten Cervantes' Don Quichotte en telden elk 600 bladzijden, de afbeeldingen niet meegerekend. Een bankbe- ambte uit Murcia had in twee jaren dit mi niatuurafschrift vervaardigd (E.P.). Ned. ploeg in finale van internationaal tournooi in Berlijn. De Nederlandsche voetbalploeg in Berlijn, die uitkomt in een internationaal tour nooi, heeft een fraaie en verdiende overwinning van 3-1 behaald op de Vlaamsche ploeg. Hier mede werd de finale bereikt, waarin men ver moedelijk op 6 Augustus tegen- de Serven zal moeten spelen. P. Vader, f Te Sint Laurens overleed op 77-jarigen leeftijd de heer P. Vader. De overledene was van 1891 tot 1932 gemeente ontvanger te St. Laurens en van 1915 tot 1932 tevens gemeente-secretaris. Ook fun geerde hij lange jaren als kassier der Boe renleenbank en als voorzitter der Woning- bouwvereeniging Polderbesturen. Benoemd tot gezwore- rene van den N. en St, Joospolder, C. Rey- noudt te Nieuwland; tot gezworene, J. de Kraker te Hoek; fcot gezworene van het wa terschap Loven- en Willemskerke A. Tolle naar te Hoek; tot dijkgraaf van den Gel- linckpolder M. Wouters en tot diens plaats vervanger A. de Vleeschouwer, beiden te Sas van Gent. Zit die siaagden. Voor Fraiisoh. M.O. A. slaagde de heer J. Siljee te Goes. Ellewoutsdijk. Handboog. De handboogsociëteit zorgvliet hield haar jaarlijksch concours waaraan werd deelgenomen door 67 schutters van 15 vereen i- gingen. Uitslag; hoofdvogel I. van Wijngen van Zorgvliet, le zij vogel idem, 2e G.~ Verheijke van Zorgvliet, le hoofdkal C. van Liere id„ 2e C. Westdijk van Zeelandia, le kleine kal L de Haes van Batavieren, 2e A. van Drlel, Willem Teil, Kapelle, le klep C. Lous van Edele Handboog, 2e A. Geense van Zorgvliet, 3e G. Geense, id. Goes. Ongevallen. Het 3-jarig zoontje van de fa milie v. Eijkeren aan de De Ruijterlaan kwam op straat zoo ongelukkig te vallen, dat het de elleboog brak en in St. Johanna moest worden opgenomen. Doordat de regenjas, welke hij ovev den arm droeg tusschen den spaken van zijn fiets geraakte sloeg de 30-jarige D Braai uit Kloetinge, vlak bij h'et kath. ziekenhuis van zijn rijwiel tegen de straat. Hij bekwam een hersenschudding en bleef bewusteloos liggen. In „St. Joana" is hem de eerste hulp verleend. Hoofdplaat. Eerste plechtige H. Mis. Zondag jl. droeg onze dorpsgenoot de Eerw. pater Marcel Die- riltx van de Congr. v. d. H. Geest te Gemert in de parochiekerk van den H. Eligius zijn plechtige eerste H. Mis op. Geruimen tijd voor den aanvang van de plechtigheid was het kerk gebouw propvol met belangstellenden. Tegen half elf werd de neomist en zijn familie aan huis afgehaald door de geestelijken en een reeks van bruidjes. Onder vroolijk orgelspel betrad de stoet het kerkgebouw en werd de neomist naar het altaar geleid. De plechtigheid werd geopend met het Veni Creator waarna de' H. Mis met assistentie van deken Lievegoed van Oostburg en kapelaan Dierikx van Heerle als diaken en sub. diaken, terwijl pastoor van Beek hoven van Hoofdplaat als presbyter fungeerde. De feestpredicatie werd gehouden door pastoor van Beekhoven, welke de waardigheid van het priesterschap in een gloedvolle rede naar voren bracht. Door het zangkoor werd na de plech tige H. Mis een feestlied ten gehoore gebracht, waarna door honderden gebruik werd gemaakt van de receptie, om den pater en zijn naaste fa milie geluk te wenschen. Gedurende de receptie werd de neomist door eenige bruidjes namens de parochie een. blijvend aandenken aangebo den, nl. een fraaie miskoffer, welke hij later in de missie kan gebruiken. Heikant- Schieten. Aan de schieting bij P. Pluijm na men 32 schutters deel. De uitslag was: hooge vogel J. van Remortel, le zij vogel M. Herwegh. 2e A. de Block. F. v.d. Velde behaalde het grootste getal vogels: 3. Koewacht. Schieten. Aan de kermisschleting bij E. Vos namen 40 schutters deel. waarvan de uitslag is: hooge vogel C. de Pooler, alhier, le zij vogel J. Pluijm. HeLkant, 2e J. de Block, idem. Lams waar de. Schieting. Aan de schieting bij Hon. Claes- sens namen 36 schutters deel. Piet Dankaert van Kuitaart liet van zijn eerste schot den hoogen vogel tuimelen. De zijvogels waren voor P. de Kerf en Jos Roels van Kuitaart. Jos Vermeeren was de beste schutter naar het klein spel en wist beslag te leggen op 5 kleine vogels. Sas van Gent. Biljarten. Zondag jl. werd in café „Mono- po le" de laatste competitiewedstrijd tusschen Ed. Vermoet en Georges Begijn om het biljart- kampioenschap van Sas van Gent gespeeld. Eerst genoemde legde op dezen titel ongeslagen beslag Na afloop werd de kampioen op waardige wijze door H. Scheffer gehuldigd. In het bijzonder werd hem hulde en dank 'gebracht voor het baanbrekend werk welke hij voor de mooie bil- jartsport in Sas heeft verricht. Ook de jeugdige en veelbelovende reservekampioen Georges Be gijn werd in de bloemen gezet. Wanneer Begijn de woorden van den heer Scheffer ter harte neemt, dan kan zich volgend jaar een buitenge woon enerveerende strijd om het kampioen- schaf) ontwikkelen. L,. Vermandei en J. Dierick bedankten namens de deelnemers ,ondér aan bieding van fraaie geschenken, de organisato ren voor het vele werk wat door hen verricht werd. In een gloedvolle rede dankte vervolgens competitieleider E. Acda de deelnemers voor hun medewerking. Nadat een groepsfoto genomen was, werd tot besluit nog een wedstrijd gespeeld waarin „Staf" de Betue beslag wist te leggen op den len prijs en waarin J. te Beek zich ont popte als een speler met toekomst. Uitslag: 7. G. de Betue-R. Geirnaerdt, 2 G. Begijn-A. Gij- sel. 3^:. de Clercq-J. te Beek. 4 A. Clayessens- R. Clayessens. 5 M. Rammeloo-R. Asselman, 6 E. Vermoet-C. Donze, 7 Gilb. Begijn-J, Dierick. De eindstand van de competitie was: 1 Edm. Vermoet 25 25 4204 76 8.41 2 Georges Begijn 25 21 4 3842 57 7.68 3 A. Clayessens 25 19 6 2433 30 4.87 4 M. Rammeloo 25 18 7 2331 27 4.66 5 Gilb. Begijn 25 16 8 1 2114 25 4.23 6 L. Vermandei 25 21 4 2112 33 4.22 7 A. de Betue 25 17 8 1983 33 3,97 8 E. de Clercq 25 16 9 1870 26 3.74 9 H. Scheffer 25 15 10 1755 30 3.51 10 W. Vermeulen 25 15 10 —1736 26 3.47 Prxjsbolling. Uitslag der .-rijsbolling bij Th. Wauters op 30 Juli 1944. l R. de Vos-A. Coone. 2 R. Verstraeten-A. v. Bastelaere. 3 R. Dumez- P. Roegiers. 4 H. Dijselinck-C. van Vlaanderen 5 P. de Maerschalck-C. Douart. 6 Osc. de Ca- luwé-A. Meuleman.. Terneuzeti Te laat op straat, Enkele personen die zich na 10 uur veroorloofden een buurpraatje,.te ma ken aan hun woning, kregen een proces-verbaal.

de Stem | 1944 | | pagina 1