Dagblad van Moordbrabant Zeeuwsche Editie EMITSCHE AANVAL "OOSTELIJK VAN DE ORNE. SPÉÈÉÉÉl PROVINCIAAL NIEUWS SPORTNIEUWS. HANDEL EN MARKTEN 84e JAARGANG B DONDERDAG 20 JÜLI 1944. No. 18044. 1 BLAD Abonnementen tKtoneniand bij voorulibetallnti per kwartaal 2 TS. f«mco per post f 3 4S% (per week oiltstuttend bij n|ef-posibestellthg> tl cent Losse nummers 6 cent. Öewijsnum- jmer» s cefli. Bijkantoren te: Roosendaal, telefoon 24B0. Bergen op Zoom. telefoon 52»t Waalwijk, telefoon 229. Goes, telefoon 2236; Mulst, telefoon 102. Verschijnt eiken wctltdag Adv. geheele oplage I-10 mm., kolom 42 mm., f 2 00. elke mm. meer 20 c adv. van plaauev aard uit N -Br. ultsl. Br. ed. resp. 1.70 en 17 ct.. ld. Zeeuwscfie ed. resp. 60 c en 8 o- Reel zie tarief, inzend, op adv.. welke de uitgevers te hunner beoordeeung niet verlangen af te geven, worden noch teruggegeven noch aan de inzendeis van adv. uitgeleverd Aanvallers in Duitsche stellingeji gedrongen. - Straatgevechten in St. Lo. - In Italië de haven van Ancona prijs gegeven. - Zware gevechten in richting Lemberg en bij Kowei,. - Weer groote activiteit in de lucht. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 19 Juli (D.N.B.)Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: „In Normandië ging de vijand na een trommelvuur van verscheidene uren en na hevige luchtaanvallen nu ook ten oosten van de Ome tot den grooten aanval over. Pas na uiterst zware gevechten en met zwa re verliezen kon de vijand onze stellingen bin nendringen, waar hij na het vernietigen van 40 tanks door onze tegenaanvallen tot staan weid gebracht. Ten zuidwesten van Caen zijn alle vijandelijke aanvallen mislukt. Ook in het gebied van St. Lo werd gisteren ver bitterd gevochten. Nadat overdag alle aanvallen op St. Lo waren afgeslagen, is de vijand in de avond uren met tanks de stad binnengedrongen, waar zich hevige straatgevechten ontwik kelden. In luchtgevechten verloor de vijand 22 vliegtuigen, terwijl 2 andere toestellen op den beganen grond vernield werden. Bij een zuiveringsactie in het Fransche ge bied werden 70 terroristen in den strijd ver nietigd. Zwaar vuur van de V. I blijft op Londen en zijn buitenwijken liggen. In Italië zette de vijand zijn grooten aan val van de kust van de Ligurische Zee tot in het gebied van Arezzo voort. Terwijl hij ten zuiden en zuidoosten van Livorno werd afgeslagen, hebben onze troepen zich ooste lijk .daarvan al strijdende gedistancieerd naar den noordelijken oever van de Arno. In het gebied aan weerszijden van Poggibonsi bleven vrij sterke aanvallen van den vijand even vruchteloos als ten westen van Arezzo. Ten zuidwesten van Ancona viel de vijand over een smal front met sterke pantserstrüd- krachten aan en bereikte hü met zware ver liezen aan dooden en gewonden een vrij diepe penetratie. De zware gevechten, in het verloop waarvan 18 vijandelijke ta^ks werden stukgeschoten, namen in de avonduren nog in hevigheid toe. De volkomen verwoeste haven van An cona werd daarop prijsgegeven en het front teruggenomen achter den Eseno-sec- tor, vlak ten noorden van Ancona. In het oosten duurt de groote afweerslag aan het geheele front tusschen Gallicië en het Peipusmeer voort. In den zuidelijken sec tor is de kracht der vijandelijke aanvallen, vooral ten oosten van den bovenloop van den Boeg, toegenomen. Hier woeden zware gevechten met den in de richting- Lemberg aanvallenden vij and. Sinds den 14en Juli werden in dezen sector 431 Sovjet-Rnssische tanks vernie tigd. Ten Westen van Kowei zijn de Sov jets opnieuw tot den aanval overgegaan. Ook titer zijn hevige gevechten aan den gang. Op den westelijken oever van den Njemen sloegen onse troepen in het gebied van Grodno en Olita overgezette vijandelijke strijdkrachten, uiteen. Ten noordwesten van Wilna werden alle vijandelijke aanvallen af geslagen. In het merengebied ten zuiden van de Du- na hieiden onze troepen onwrikbaar stand tegen de onverpoosd aanvallende bolsjewie ken. Ten noorden van de Duna tot aan het. Peipusmeer werden de aanvallen van vrij sterke Sovjet-Russische strijdkrachten uit eengeslagen. waarbij talrijke vijandelijke tanks werden stukgeschoten. Slechte in eeni ge penetratieplekken duren de gevechten nog voort. Formaties slagvliegers veraletigdeiï fS-ederom ee,n aantal Sovjet-Russische tanks, stukken geschut, alsmede honderden voertui gen. In luchtgevechten en door luchtdoel- artillerie werden 57 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Een sterke formatie Amerikaansche bom menwerpers deed een aanval in het gebied van de Oostzee. Vooral in Kiel werd schade aangericht in woonwijken en ontstonden ver liezen onder de bevolking. Een andere for matie bommenwerpers viel plaatsen in Zuid- Dultschland aan. Des nachts vonden vrij zwakke aanvallen plaats op het gebied van Keulen, op het Ruhrgebied en op Berlijn. Bij al deze aanvallen werden in luchtgevech ten en door luehtdoelartillerie van de lucht macht 89 vijandelijke vliegtuigen, waaronder G9 viermotorige bommenwerpers neergescho ten. De vterde stormgroep van het jaehtes- kader 3 onder kapitein Moritz schodt alleen 49 viermotorige bommenwerpers omlaag." Vanaf Dinsdag om 10 uur binnen. Beschikking van den comm.-gen. voor de veiligheid over de vervroeging van 't sluitings uur en het tijdstip waarop men zich niet in de open lucht mag ophouden voor de be zette Nederlandsche gebieden; Met ingang van 25 Juli 1944 wordt voor de bezette Nederlandsche gebieden het sluitings uur vervroegd tot 21 uur en het begin van het tijdstip waarop men zich niet in de open lucht mag ophouden vervroegd tot 22 uur. Verdergaande plaatselijke beschikkingen, die reeds van kracht zfo'n, worden hierdoor niet beïnvloed. Den Haag, 19 Juli 1944. De Commissaris-Generaal voor de Veiligheid: (get.) RAUTER SS-Obergruppenfuehrer en General der Polizei. SAINT LO ONTRUIMD. Heuvel 112 heroverd. Interinf verneemt uit Berlijn, dat gisteren de toestand ten Zuid-Westen van Caen on veranderd is gebleven. Daarentegen hebben de Duitschers de ruines van de voormalige stad St. Lo na hevige gevechten met de Ame rikanen ontruimd en ten Zuiden van deze plaats nieuwe stellingen betrokken. Het DNB meldt verder, dat om heuvel 112 bijzonder taaie en ongemeen bloedige gevech ten plaats hebben gehad. Nadat deze heuvel tijdelijk was prijsgegeven, bestorinden de SS- soldaten de stellingen der geallieerden en heroverden deze met „Panzersclweck" en an dere strijdmiddelen voor den korten afstand. BURGERLIJK BESTUUR IN BELGIë. Rede van Rijkscommissaris Grohe. BERLIJN (DNB) In België is het militaire bestuur door burgerlijk bestuur vervangen. Tot Rijkscommissaris is benoemd gouwleider Gröhe, aan wien generaal Falkenhausen de uitvoerende macht heeft overgedragen, terwijl hij de mili taire souvereiniteitsrechten aan generaal Grase overdroeg. Belgapress meldt uit Brussel, dat Rijkscommis saris Grohe bij zijn ambtsaanvaarding een rede heeft gehouden, waarin hij o.m. zeide: „Duitsch- land belichaamt niet slechts een land, dat door geschiedenis, aardrijkskundige ligging en zie len-aantal natuurlijkerwijze aanspraak heeft op de leiding in Europa, doch het is ook de eenige macht, die dit werelddeel kan behoeden voor den ondergang in den bolsjewistisch-kapitalis- tischen chaos." „Wij willen niet ter^onder gaan in het bolsje wisme, en wij verafschuwen de uitbuitende ziel loosheid van het Amerikanisme. Aan de geschie denis van Europa mag geen einde komen en de geestes- en zielekrachten mogen niet verstikt worden in het naakte materialisme. De beslis sing hieromti^nt -valt in dezen oorlog en als een van de oudste volgelingen van den Fuehrer, kan ik verzekeren, dat Duitschland zijn strijd onder geen omstandigheden 2al stopzetten, alvorens het de overwinning behaald zal hebben." - Tot de secretarissen-generaal heeft de nieuwe Rijkscommissaris een toespraak gericht, waarin hij zeide, dat Duitschland van de bezette gebie den „tenminste de inspanning van alle econo mische krachten verwacht." Geïnterneerde burgers in Indië. 's-GRAVENHAGE (ANP) Het Nederland- sche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Nederlandsch-Indië geïnterneerde burgers van Nederlandsche nationaliteit. Van 'n aantal geïnterneerden konden tot op heden de adres sen der naaste familiebetrekkingen of andere belanghebbenden hier te lande niet worden op gespoord. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrijging van nadere inlichtingen te wenden tot het Nederlandsche Roode Kruis, Jul. 'van Stolbergiaan 29, te 's-Gravenhage. Op Muenchen is Woensdagochtend een nieuwe luchtaanval gericht door Amerikaansche vlieg tuigen, die uit het Zuiden en het Westen kwa men. Er ontstonden luchtgevechten. (DNB) Gouwleider Sauckel heeft in Thueringen een arbeidsconferentie bijeengeroepen, waar hij in tegenwoordigheid van Rijksminister Speer be raadslaagd heeft over het gebruik van arbeids krachten in Duitschland en in de bezette gebie den. (DNB) Gcneraal-veldroaarschaJk Kesselring is t door den Fuehrer onderscheiden met het Eikenloof met de zwaarden en briljanten. (DNB) Ia Parys zijn vrouwen en kinderen beneden 14 jaar opgeroepen om de stad te verlaten in ver band met de voedselvoorziening. (SPT-NRC) Het Turksche parlement zal in verband met dert toestand niet op reces gaan, doch minstens eens in de 14 dagen bijeenkomen. (SPT-NRC) Tsjoengking heeft volgens een officieus Sov jet-blad nog een leger van een half millioen man, dat niet aan den oorlog tegen Japan deelneemt doch „aan een bijzondere grens" ge reed wordt gehouden. (DNB) In Port Chicago heeft zich een ontplpffings- ramp op munitieschepen voorgedaan, waarbij meer dan 350 menschen gedood werden. (DNB) Het inzamelen van levensmiddelen ten be hoeve van gevangenen hier te lande is, volgens een mededeeling van het Roode Kruis, verbo den. De dienst voor speciale hulpverleening zet overigens, binnen het kader der gegeven moge lijkheden. zijn werkzaamheden voort. (ANP) Voor Oekraine-si^retten zijn met ingang van 21 Juli van de roode bonkaart de nummers 39 en 40 en van de blauwe bonkaart nr. 34 geldig verklaard. Op l Aug. a.s. verliezen van de roode bonkaart nrs. 15. 16 en 17. en van de blauwe bon kaart nr. 9 hun geldigheid. HET FRONT m 1TAUE O AZc - C ,hi, Urbitw% J' 'AVJ T&JgfalJ J e A\K A GtteHCaM? 'Tïnrïfijf yS Oump.y """."J" V 1- o'v A i,.\ V 'VFerrno lp •bhvutH. Assa' h, SOeoedetto^ '»HU M In Italië verloopt het front thans ongeveer langs de lijn van Li vorno naar Ancona. Oostelijk van Livorno zijn de Geallieerden doorgedrongen tot de Arno. In het centrum trachten zij op te ruk ken langs den weg van Arezzo naar Flo rence en in het Oos ten hehben zü thans de Adriatische haven Ancona bezet. Aanstelling bij de Nederlandsche politie De waarnemend directeur-generaal van politie maakt bekend, dat er wederom gelegenheid be staat tot aanstelling bij de Nederlandsche politie. Gegadigden moeten den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, nog geen 33 jaar oud zijn en een lichaamslengte bezitten van ten minste 1.72 meter, blootsvoets gemeten. Gehuwde personen, die den leeftijd van 24 jaar niet hebben bereikt, komen niet in aan merking. Sollicitanten dienen zich ter verkrijging van de voorgeschreven sollicitatie formulieren te wenden tot het hoofdbureau van politie in de gemeenten Amsterdam, 'srGravenhage, Utrecht, Groningen, Haarlem, Eindhoven en Arphem en tot het gemeentehuis in de overige plaatsen van inwoning. Aldaar kunnen tevens nadere inlichtingen wor den verkregen omtrent den duur der opleiding, de overige toelatingseischen, de wijze' van sol- liciteeren enz. Sollicitaties van personen, die niet op de voor geschreven wijze hebben gesolliciteerd, worden terzijde gelegd. Gemotoriseerde compagnie te Amersfoort Men schrijft ons van officieele zijde: Hoe dikwijls hebben wij niet in het weer- machtsbericht de volgende zinnen gelezen: „Snelle troepen der Waffen-SS hebben de vij andelijke stellingen doorbroken", of „snelle troepen der Waffen-SS namen in verrassing het dorp K". Zonder twijfel wordt er dan gesproken van volgemotoriseerde afdeelingen van de Waffen- SS, die de opgave hebben een bepaalde stelling, stad of dorp bij verrassing te nemen. Snelheid is in dergelijke gevallen een eerste vereischte. De Waffen-SS beschikt over speciaal voor dit doel opgeleide troepen. Het is vanzelfsprekend, dat aan de mannen, die daartoe behooren, hooge eischen gesteld worden. Het komt hier niet alleen op de motoriseering aan, maar in de eerste plaats op den man zelf, die door zij vaardigheid het verrassingsmoment ten volle in zijn voordeel moet benutten. Zoo een gemotoriseerde compagnie wordt thans in Amersfoort opaeleid. De inzet en oplei ding vindt net als alle Tmderde,elen van het SS- Wachtbataljon Amersfoort in Nederland plaats. Vrijwilligers voor deze compagnie kunnen zich melden bij het SS-Ersatzkommando en de Ne- benstellen. De nestor der gemeente-ontvangers 80 jaar. De heer A. DavidseUe Meliskerke op Wal- ëheren, de nestor der Zeeuwsche gemeente ontvangers. viert heden zün 80sten geboorte dag. Ondanks zijn jaren verricht de neer Da- vidse zijn officieele taak nog' met evenveel animo als accuratesse en steeds staat hy klaar voor de menschen die zijn hulp of ad vies noodig hebben. De waardeering voor den krassen gemeente-ontvanger, die zooveel mo gelijk nog jcderen dag een ritje op de fiets maakt, is te Meliskerke zeer groot en. daar om zal men hem heden dan ook letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes zetten. Zij die slaagden. Te Goes slaagde voor diploma boekhouden de heer D. Bareman te Terneuzen. Te Bergen op Zoom slaagde voor de Ned. Ass. .van praktijkexamens mej. E. Schellink hout te Terneuzen. Bij de te Den Haag gehouden examens slaagden voor het diploma kantoorstenograaf mej. J. Dumoleijn te Sluiskil, E. van« Ben- degem en E. van Fraayenhove te Axel. voor Vergaderstenograaf 2e klasse (200 1. p.m.) .slaagde mej. J. Joosse te Terneuzen. Bij de in 's-Hage gehouden examens slaag de voor het diploma lèeraar machineschrijven (verbeterd 10-vingersysteem) de heer F. Fer- jnont te Vogelwaarde voor het Mulo-examen te Bergen op Zoom slaagde mej. Trees de Nijs te Hontenisse. Te Bergen op Zoom slaagden voor het Mulo-diploma de volgende leerlingen van de R.K. Ulo-school, Hulst; Anny Blommaert, St. Jansteen, Anke Giele, Hulst; Ellë Heirman, Westdorpe; Tonny v.d. Heuvel, Hulst; Rie Hoffman, Hoofdplaat; Agnes Lockefeer, St. Jansteen; Denise de Pauw Sas van Gent; J. de Koning, Hulst; Trees de Nijs, Hontenisse; Tinny Smeekens, Hulst; Rie v.d. Velde, Ter neuzen: Eveline de Waal, Hontenisse; Olga van Waes, Westdorpe. Te Wageningen slaagde voor het examen van bakkerij-bedrijfsleider de heer P. v. Me- rode te IJzendijke.. r Goes. Het Buxg. Armbestuur. Het jaarverslag over 1943 vermeldt, dat ook thans weei> tengevolge der buitengewone omstandigheden, de finan- cieele lastén lichter werden, niettegenstaande een kleine steunverhooging over de geheele li nie werd toegepast. In totaal werd aan onder steuning een bedrag uitgegeven van f 45.680 te gen f 55.560 in 1942. De geneeskundige verzor ging eischte, dank zij het ziekenfondsbesluit, f 3000 minder. De gemeentelijke subsidie kon dan ook rond f 14000 lager zijn, nl. f 35.590 te gen f 49.600. De totale kosten der brandstoffen- verstrekking aan behoeftigen en Manhuisbewo ners beliepen f 2175 (f 2505). Van de zg. Schans- perceelen werden 69 stukken tuingrond verhuurd aan ondersteunden of daarmee gelijk gestelden tegen een pacht van f 100 per ha. Wat de zie kenhuis- en gestichtsverpleging betreft, kwamen voor rekening van het B.A. nog 30 gevallen; kosten f 6438 (f 8795), Voor meer duurzame ver zorging in gestichten werd f 4333 uitgegeven (f 3780). Acht ouden van dagen werden nog in het Gasthuis verpleegd; kosten f 4911 (f 4992). In het zg. Manhuis waren behalve drie echt paren nog 17 alleenstaande^mannen en 6 al leenstaande vrouwen aanwezig. De echtparen ontvangen wekelijks f9 en de alleenstaande f 5.50 ondersteuning, terwijl des winters brand stof wordt gegeven. Vijf weezen werden op kosten van het B.A. elders verpleegd De rekening 1943 luidt, verkort, ais volgt Inkomsten uit bezit f 48.133, verhaal onderstand r 11532, verhaal weezenverzorging f 902 en sub sidie gemeente f 35.594. Uitgaven alg. beheer f 22,362, ondersteuning en zorg voor zieken- en bejaarden f 71.708, weezenverzorging f 2091. Politienieuws. S. v. K. kreeg een proces verbaal omdat h(j, desgevraagd, zijn persoons bewijs niet kon toonen. Kloetlnge. Volksconcert. De muziekvereeniging Excel sior, hoopt Zaterdag 22 .Juli a.s. des avonds 8 uur onder leiding van haar dir. Jac. den Toon der, het derde zomerconcert te geven op het Marktveld. Het programma is als volgt: 1 Ju- belklaenge, marsch van Ernst Uebel, 2 Bandie tenstreken, ouverture van Fr. v. Suppé, 3 Au paradis de roses, valse van W. van Perck, 4 Caprise sur un thême Allemand (Kommt ein Fo- gel geflogen) arr. van J. Bekker, 5 Souvenir de Luxembourg, marsch ^van H. Luremann, Pauze. 6 Florentiner marsch, van J. Fusik, 7 Astrid, ouverture van A. Doyen, 8 Les deux camarades, polka van A. Delberg, Solisten: A. Mabelis en M. Steketee, 9 Lentebloemen, fantasie van F, Verbeeck, 10 Frei weg, marsch van C. Latann. Middelburg. Ernstig ongeval. Bij het sloopen van den bouwvalligen 15 M. hoogen omloop aan den mo len van het Vliss. Bolwerk had een ernstig on geluk plaats. Op dezen omloop bevonden zich de arbeiders A. L. M., J. M. M. en P. P., toen de omloop plotseling naar beneden stortte. J. M. M. kon bij dezen val aan een touw blijven hangen, doch A. L. M. kwam op het dak te recht van een nevenstaande woning. Hij werd evenals J. M. M. in het gasthuis ter verple ging opgenomen De afbraak geschiedde onder leiding van den aannemer P. J. de B. De ar- beisinspectie onderzoekt in hoeverre het onge luk mogelijk te wijten is aan onvoldoende voor zorgsmaatregelen. Kontin gestolen. A. L. K. deed aangifte, dat uit het hok achter zijn woning een konijn Is gestolen. Onderzoek wordt ingesteld. Dronkenschap. In kennelijken staal van dronkenschap werd op den ojpenbare weg aan gehouden de koopman in ongeregelde goederen M. H. Hij, werd ter ontnuchtering naar het poli tiebureau overgebracht. Próces-verbaal is opge maakt. St. Jansteea. Feestavond. De Voetbalvereeniging alhier, gaf in het Jongenspatronaat voor hare leden en donateurs een „bonte avond". Een groot aantal bezoekers mocht zich in een bijzonder gezelligen avond verheugen. Plotseling overleden. Zekere P. L. alhier, die met zijn melkrantsoen huiswaarts keerde, stierf op weg plotseling, vermoedelijk van een hartverlamming. Fenomenaal rijden van Schepers. Voor de 3e maal in dit seizoen was de wielerbaan te Ka- pellehrug gevuld met toeschouwers die naar 't aantrekkelijke programma waren komen zien. Sinds jaren werd zoo'n koers niet meer gele verd. Zooals de vorige malen werd geopend met sprint-wedstrijden voor amateurs en nieu welingen. Picavet, de Vleeshauwer en v. d. Voo- ren bezetten uiteindelijk de 3 eerste plaatsen. Bij de sprints voor de profs zorgde de Best voor een verrassing door de Bruycker te klop pen. Hij ging er plotseling vandoor toen er nog bijna een heel ronde te rijden was. Doordat de Bïwycicer verrast we rei Icon hij een voorsprong nemen, waarvan hij op de eihdstreep nog een banddikte overhield. Bruiland klopte A. Vooren en Franken liet op fraaie wijze'van Gent achter zich. In 3e finale om de eerste 3 plaatsen kwam Brjiiland in de laatste eindspurt te vallen. Hoe- wal het zich ernstig liet aanzien kwam hij er toch zoo goed af, dat hij aan~"den koppelwed strijd kon deelnemen. Franken, bezette daardoor de eerste plaats gevolgd door de B*est, de Bruyc ker, Vooren en van Gent. In den achtervolgingswedstrijd voor profs werden in 20 ronden Fruythof-Depredhomme '40 meter ingeloopen door Acou-v. Simays, terwijl de t"ooi ter-Verhaegen na 1*2 ronden Pauwels- v. Geldern inliepen. De nieuwelingen en ama teurs kwamen aan de beurt voor een 10 KM- wedstrijd op eigen kracht. De 19-jarige Schepers- uit Ertvelle heeft iederen in verrukking ge bracht door zijn snel en soepel rijden. - Zonder zichbare inspanning draaide hb zijn ronden en lapte allen een of meerdere malen. De eerste plaatsen werden bèzet als volgt: l Schepers 8 p., op 1 ronde Vleeschaüwer 6 p. v. d. Moorter v. d. Vooren en Eeckel ieder 2 p. De rest kwam om 2 en 3 ronden. De koppelkoers was een der 8vinnigste en mooiste koersen die wij sinds langen tijd heb ben gezien. De koppels de Bruycker-Bruiland, Franken-d Best en van Gent-Vooren gaven el kaar niets toe! Hoewel de Poorter-Verhaegen ook in den aanvang hun duit in het zakje deden konden zij niet voorkomen, dat zij eenige ron den achterstand opliepen in het groote duel tusschen voornoemde koppels waarvan van Gent-Vooren hun reservekrachten bewaard had den om de overwinning in de wacht te sleepen. De einduitslag was: I Van Gent-Vooren 13 p. 2 Franken-de Best 8 p. Op 1 ronde; de Bruycker- Bruiland 7 p. Op 3 ronden: Pauwels-Simays-T p Op 4 ronden: de Poorter-Verhaegen 7 p. [Op,6 ronden: Fruythof-Dêpredhomme 4 p Jeugdkampioenschappen N.A.U. Op de Jeugd kampioenschappen der Nederlandsche Athletiek Unie van 16 Juli te Amsterdam behaalde de Gymnastiek- en At.hletiekvereeniging Achilles te Middelburg een mooi succes met de techni sche num rs. Met een worp van 47.46 meter op speerwerpen werd E. Wieme 3e, en vestigde hiermde een nieuw Zeeüwsch record. Zijn-club genoot M. Heijstek werd 8e met een worp van 41 meter. Bij het discuswerpen werd E. Wieme 9e, M. Heijstek 10e en J. Nieuwenburg 12e niet prestaties boven de 30 meter. Op speerwerpen waren 12 en en op discuswerpen 17 candidaten. Achilles was de eenige Zeeuwsche vereeniging die op de technische nummers kon inschrijven, en was de eenige vereeniging met 3 deelnemers in haar af deeling. De Munck naar Sittardsche Boys. Volgens de Sportkroniek heeft F, de Munck van dé W Goes overschrijving aangevraagd naar Sittard sche. Boys. DEN BOSCH, 19 Juli. Op de markt van he den waren aangevoerd 1094 st. vee, w.o. 105 runderen. 59 nuchtere kalveren, 930 biggen. Rundvee weinig aanvoer voor taxatie; nuch tere kalveren uitsluitend levering. Groote aan voer van biggen; nogal weinig aankoopvevgun- ningon, wdardobr trage handel. Heden moet verduisterd worden van 22 uur tot Vrijdag 5.45. Maan onder 22.05, op, Vrij dag 6.4.9. Heden nieuwe maan.

de Stem | 1944 | | pagina 1