Dagklad van Noordkrabant Zeeuwsche Editie POGING HET INVASIEFRONT TE DOORBREKEN. JEUGDBEWEGING, PROVINCIAAL NIEUWS SPORTNIEUWS. Indertijd, aan Kaap Corross ÏÏEERLANDTA-PERS 84e JAARGANG 5 ■WOENSDAG 12 JULI 1G No. lSuii'f. i BLAD ATJonfttrneiMtn bmnemafttf bij vooruliftelallnft pee Uwariaat J.73. franco per post f J A»er week uitsluit end bij met-postbestelling) 11 cent Losse nummers 6 oent. Bewijsnum- imer» s cent Bijkantoren :e: Roosendaal, telefoon 2480: Bei gei» op Zoom. telefoon S2t, waalwijk, telefoon 229; Goes, telefoon 22.U: HuUL telefoon 102. Venschijnt eiken werkdag. Adv. geheele oplage l-io mm., kolom 42 tr.m.. 2.00. elke mm- meer 20 e.. atfv. V3f1 filaatsSIU lit N.-Br. ultsl. Br. ed. resp. i 70 en 17 cl., ld. Zeeuwsctie ed. tesp 80 c. en 8 c Recf> rief. Inzend op adv.. welke de uitgevers te hunner beoordeeling niet verianget» geven, worden noch teruggegeven, noch aan de inzenders van adv. uitgeleverd Strijd in het Oosten blijft zwaar, HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 11 Juli (DNB) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In Norinandië is thans aan groote deelen van het front van het vijandelijke brug genhoofd de afweerslag aan den gang. Met massaal gebruik van artillerie, tanks en luchtstrijdkrachten, trachten de Anglo- Amerikaiien steeds weer opnieuw^ ons front open te scheuren, om daarna diep in het Fransche gebied te kunnen doordringen. Met voorbeeldige dapperheid houden onze troepen stand tegen den vijan^elijken storm loop. De verliezen van den vijand zijn zeer zwaar Op 8 en 9 Juli werden alleen al in het gebied van Caen 102 vijandelijke tanks stuk geschoten. G-isteren ging de vijand ten Oosten van de Orne over tot den aanval in Oostelijke rich ting en werd hij afgeslagen Ten Z.Westen van Caen kon de vijand dicht achter onze voorste linie de plaats Maltot nemen. Door een tegen aanval onzer pantsergrenadiers werden de vijandelijke aanvalsgroepen weer terugge worpen. Westelijk daarvan werd verbitterd gevochten om een domineerende hoogte, die in den loop van den dag meermalen van be zitter wisselde, tot zij des avonds definitief in onze handen bleef. Bij Tessel-Bretteville werden meermalen herhaalde vijandelijke tankaanvallen uiteen geslagen. Aan weerszijden van den straatweg Carentan-Periers viel de vijand over een breed front aan. Na zware gevechten werd hij even ten Zuid-Westen van onze oude stel lingen opgevangen. Ook in het gebied van La Haye du Puits werd verbitterd gevochten. Onze troepen handhaafden daar overal hun stellingen. In Frankrijk werden gisteren meer dan 50 terroristen in den strijd vernietigd. De V. 1 blijft een zwaar vergeldingsvuur op het gebied van Londen richten. In Italië zette de vijand op dezelfde zwaartepunten zijn doorbraakpogingen voort. Hoewel hij sterke pantserstrijdkrachten in strijd bracht, bleef hem ell ïi k succes van den beteekenis ontzegd. In het gebied van Kowel hebben troepen van het leger en de Waffen-SS in zware af- weergevechten, die vier dagen duurden, den stormloop van 10 Sovjet-infanteriedivisies, een pantsercorps en 2 pantserbrigades afge slagen en den vijand daarbij aanzienlijke ver liezen aan menschen en materiaal toege bracht. Bij deze gevechten werden door sa menwerking van alle wapenen voor het front en in liet> achterterrein 295 vijandelijke tanks vernietigd. De Rijnlandsch-Moezellandsche 342e infanteriedivisie onder bevel van gene- raal-majoor Nickel, de Rynlandsch-west- faalsche 26e infanteriedivisie, onder bevel van kolonel Bromberger, en een gevechtsgroep van de 5e SS-pantserdivisie „Wiking" onder (bevel van Obersturmbannfuehrer Muehlen- kamp hebben zich door voorbeeldige stand vastigheid onderscheiden. In den centralen sector van het Oostelijke front leveren onze troepen bij drukkende hitte gevechten met sterke vijandelijke strijd krachten, die ook ons verliezen brengen. Het heldhaftigaojgarnizocn van Wilna sloeg gisteren inWerbeten strijd den van alle kanten aanvallenden vijand bloedig te rug. Voorbij de stad dringt de vijand ver der naar het Wekten en Mfet Zuid-Westen op. Ten Westen van de spoorlijn Wilna- Duenaburg werden talrijke aanvallen der bolsjewieken afgeslagen. Zuidelijk van Duenaburg zijn hevige ge vechten met verscheidene bolsjewistische infanteriedivisies en pantserformaties aan den gang. Noordelijk .van Polotsk herhaalde de vijand na de zware verliezen aan dooden en gewon den, op de vorigie dagen geleden, zijn door braakpogingen gisteren niet meer. Daarente gen slaagde de vijand er in Zuid-Oostelijk van Noworsjef een plaatselijke penetratie te bewerken. Hier zijn nog gevechten gaande. Eskaders slagvliegtuigen steunden in tal rijke vluchten onze hevig vechtende troepen, vooral in het gebied van Wilna. Zij verniel den talrijke tanks, en stukken geschut, als mede ruim 200 voertuigen der Sovjets. Enkele Britsche vliegtuigen lieten in den afgeloopen nacht bommen op Berlijn vallen. DE DUITSCHE VERLIEZEN IN HET OOSTEN. Cijfers overdreven genoemd. De plaatsvervanger van den perschef der X'ijksregeering Suéndermann heeft gisteren voor vertegenwoordigers van de buitenland- -sche pers te Berlijn gesproken over de ge beurtenissen aan het Oostelijke front. Hjj wees op de ontzaglijke overdrijving der feiten, die van Britsche zijde over de oorlogs gebeurtenissen in het Oosten verspreid wor den. Zoo heeft b.v. Exchange Telegram op 30 Juni gemeld, .dat 50.000 Duitsche soldaten gevangen genomen waren. Op 3 Juli waren net volgens hetzelfde bureau reeds 85.000 man en op 5 Juli werd zelfs het getal 200.000 ge noemd. Het inlichtingenbureau der Sovjets kon echter op 10 Juli slechts het vierde deel van het genoemde cijfer opgeven, nl. 50.312. Zeer verhelderend voor de willekeurige En- gelsche goochelarij met cijfers noemde Suen- dermann ook de wijze, waarop zij met de z.g. vernietigde Duitsche divisies omspringen. Zoo waren b.v. op 5 Juli 25 Duitsche divisies ver nietigd. Op 10 Juli was het aantal vernietigde divisies reeds tot 40 gestegen. Vanzelfsprekend, zoo verklaarde Suender- mann, gaan ook de door de bolsjewisten op gegeven cijfers de werkelijke Duitsche ver liezen ver te boven. Bij al deze overdrijvingen van den vijand is echter de wensch de vader der gedachte geweest, nl. de wensch om door een dramatische weergave van de gebeurte-=. nissen in het Oosten bij de neutralen den in druk te wekken, alsof een catastrophale ont wikkeling gaande is. Uit de mededeeling in het weermachtsbe- richt betreffende gevechten bij Noworsjef blijkt, dat de Sovjets hun actie ook naar het noorden verbreed hebben. Deze plaats ligt namelijk ten Zuidoosten van het meer be kende front van Pleskau en Ostrof. De beschieting van Londen. BERLIJN, (ANP). In welingelichte krin gen alhier is vandaag inzake de vergeldings- aanvallen op Londen bekend geworden, dat de beschieting met de V 1 volgens een bij zonder plan wordt uitgevoerd. Aan de spits van de beschietingstabellen staan de Londensche City. de docks en de industrieele wijken in Oost-Londen. Adreswijziging. De hoehere SS- und Polizeifuehrer Nordwest maakt bekend: Van l Juli 1944 af bevinden zich de bureaux SS-Fuehrer im Rasse- und Siedlungswesen en het Fuersorgekommando, waartoe behooren de Fuersorgeoffizier der Waffen-SS, de Fuersorge- Referent en de SS-Sippenpflegestelle 152 in 's Hertogenbosch, Sonniusstraat 3. Paus Pius XII heeft een brief aan den bis- schopvvan Berlijn gezonden, waarin de dappere houding der. Berlijnsche bevolking bij lucht aanvallen bewonderd wordt. (Int.). Het Comité-De Gaulle is door -de Ver. Staten erkend als, „bestuur en regeering de facto" in de door de Geallieerden bezette gebieden van Frankrijk. (DNB). 80.000 granaten van alle kalibers en 2700 ton bommen werden door de Engelschen op Caen afgevuurd, vooraleer zij de stad binnentrokken. Een speciaal alarmsysteem is in Londen inge voerd tegen de vliegende bommen; aan scheeps masten op hooge gebouwen zullen ballen gehe- schen worden, zoodra bommen in aantocht zijn. Honderduizend kinderen zullen als eerste quotum uit het gebied van Londen worden ge- evacueerd. (DNB). De Britsche /egeering is bij een stemming over een onderwijskwestie in het Hoogerhuis in de njinderheid gebleven. (DNB). Een politieke zuiveringsactie wordt thans door de regeering-Bonomi in Italië doorgèvoerd. Uit het stadsbestuur van home zijn reeds 1300 amb tenaren verwijderd en in Zuid-Italië zijn 800 hodgleeraren ontslagen. (DNB). Roospvelt heeft verklaard, dat hij een even- tueele herbenoeming tot het presidentschap ook voor de vierde ambtsperiode zou aanvaarden. De Columbiaansche president Lopez is tijdens militaire manoeuvres door officieren gevangen genomen. Kol. Gil, die hem arresteerde, heeft zelf het bewind in handen genomen. (DNB). Een broer van Leon Degrelle, den leider der Rexisten in België is in zijn woonplaats Bouib- Ion vermoord. (DZ). Tot directeur van Philips is benoemd prof. Zwikker, hoogleeraar te Delft, die vroeger in het Philips-laboratorium is werkzaam geweest. De trekkers jeugd. De heer W. van Veen uil Amsterdam zond ons een open brief aan de trekkersjeu'ga, waarin hij de trekkers en treksters er -op wijst, dat ook bij het trekken houding, gevoel van eigenwaarde en zelfrespect in acht dienen te worden genomen. Men ziet thans de trekkers soms in de wonder lijkste kleedij het land intrekken en hun gedra gingen wekken soms terecht de ergernis van ve len. Het fs te waardeeren, dat de jeugd zoo energiek, sportief en levenslustig is dat zij naar buiten trekt, dat is beter dan rond te hangen in bioscopen en ijssalons. Maar het moet dan op ordelijke, fatsoenlijke manier gebeuren. Onze jonge generatie heeft mede den naam van ons volk op te houden. Vele jongeren die rondtrek ken, zijn ook lid van jeugdorganisaties geweest wier leiders zij niet door wanordelijk en onge past optreden te_ schande mogen maken. Boven dien vraagt de ernst der tijden in het algemeen een waardig gedrag van ieder, ook van onze jeugd. Er zal zonder twijfel een oogenblik komen, dat van hooger hand maatregelen worden genomen om aan de ongëwenschte toestanden op kam- peergebied enz., een einde te maken, zoo schrijft de heer van Veen. maar hij zóu graag zien, dat de jeugd zelf het initiatief in handen nam om te toonen, dat zij tot iets in staat is. Als eerste stap in die richting stelt hij dan een vijftal vragen, die aldus luiden: 1. Wat is de oorzaak, dat vele trekkers zich zoo belachelijk aankleeden? 2. Wat is de oorzaak van het aanstootgevende gedrag van vele trekkers? 3. Ben je van meening, dat er orde onder de trekkersjeugd moet zijn? 4. Zoo ja, hoe denk je cjit dan tot stand te kunnen brengen? Acht je het bijv. noodzakelijk, dat de oudere trekkers leiding geven aan de jongeren? 5. Acht je het instellen van een ordedienst door trekkers gewenscht en uilvoerbaar? Op welke wijze zouden de trekkers zelf de handen uit de mouwen kunnen steken en zelf eventueele maatregelen kunnen uitvoeren? Heden moet verduisterd worden van 22 uur tot Donderdag 5.45. Maan onder 13.28, op, Donderdag, 1.28. Heden Laatste Kwartier. Onderwijs. Bij beschikking van den se cretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Kultuurbescher- mmg is; met ingang van 16 Augustus 1944 benoemd tot leeraar in vasten dienst aan de R.H.B.S. te Vlissingen H. J. Kersten, met ge lijktijdige toekenning van eervol ontslag als leeraar aan de R.H.B.S. të^Terneuzen Een pechvogel. Het gebeurde in een plaats in Zeeuwsch-Vlaanderen. Een ama teur-hengelaar trok er op uit om een snoek te bemachtigen, wat in dezen tijd zeker niet te versmaden is. Zooals gebruikelijk had hij een levend vischje aan zijn haak gehangen, doch ofschooa de snoek daar happig op is, kreeg hij geen beet. Na eenigen tijd moest hij aan een zekere behoefte voldoen en zich wat ver wijderende, liet hij zijn hengel achteloos lig gen. Het toeval wilde dat op dien plas ook tamme eenden zwommen, die aan een land bouwer in de buurt toebehoorden. Een der eenden, die al lang op den loer gelegen had naar het begerige vischje, maakte van de af wezigheid van den hengelaar gebruik om 't aas binnen te palmen, doch dat bekwam haar slecht, aangezien de haak in haar keel bleef steken. Eer de hengelaar van zijn schrik be komen was, had de eend den hengel zoo ver in het water getrokken, dat die onbereikbaar was. Go&de raad was duur. Naar den boer taanjiurfde hij niet uit vrees voor de hooge osten. Ten einde raad besloot hjj alles in den steek te laten en keerde in plaats van piet snoek, met ledige handen huiswaarts. "s Gravenpolder. Gem. begrooting goedgekeurd. De gemeente- begroot Ing voor 1944 is goedgekeurd met, voor wat betreft den gewonen - dienst, in ontvang f 3959W0, in uitgaaf f 46543,40, nadeelig'slot f 6950, en voo:- wat betreft den kapitaaldienst in ont vang en in uitgaaf op f 31050. St. Jans teen. Van de fiets gevallen. Zekere juffr. V. had alhier bij het passeeren van een wagen met vlas het ongeluk van de fiets te vallen, waardoor zij een ernstige beenwonde opliep. Bij den heer R. binnengedragen, werd zij door dokter Schlti- ter heelkundig behandeld, waarna zij huis waarts werd vervoerd. Kwadendamme. 25 jaar j>rganist. De heer F. F. Depondt vierde ZoTOag zijn zilveren/ jubileum als orga nist van de katholieke kerk**Van de zijde van het kerkbestuur en het zangkoor heeft 't niet aan belangstelling ontbroken. Middelburg. Burgerlijke stand. Geboren: Joanna d.v. J. van Boven-Ventevogel. Theresia dv G. Romein- Schut. Margaretha dv J. Niesthóven-van der Weel. Eduard zv J. de Goffau-de Smit. Louis zv P. Ploegaert-Timmerman. Overleden: P. Ortmanns, 61 j. P. Roth, 59 j. P. Rijk;e 87 j. M. Nöordervliet/63 j. GêUtKixVtr. G. 'Tolhoek 24 j. crj -E. I.J. Peece, 20 j, A. Sleutel 24 j. en M. Labrujère 21 j. A. Tieleman 39 j. en E. Modderaad 32 j. (P.Z.C.). Sas van Gent. Heropening overdekte bolbaan. Tegen het aanvangsuur van de, bij gelegenheid van de her opening van de overdekte bolbaan, gegeven prijsbolling. liep het café van Wed. Begijn vol liefhebbers om zich te laten inschrijven voor dezen kamp. Beleende boilers uit Sas en omge ving waren present en zoo ontwikklden zich al direct na den start spannende kampen om het behalen van de meeste „houten". De uitslag was: l A. Coone-M. v. Lent. 2 L. Coone-H. van Ooteghem. 3 G. de Meulenaere-M. Vermandel. 4 A. Schauwvlieghe-Th. Aarssens. 5 A. Aars- sens-L. Aarssens. Biljartwedstrijd. Zondag jl. werd in café de Oude Brug bij M. Hollevoet een biljartwed strijd gehouden waarin 34 der beste Sassche en andere liefhebbers elkaar bekampten. De uitslag was als volgt: 1 A. de Betuè-R. de Roo. 2 E. Vermeulen-E. de Clercq. 3 L. Vermandel-H. de Caluwé. 4 E. Vermóet-O. Kersbulck. 5 R. Cap- paert-L. van den Hemel. Prijsbolling. De gewoonte getrouw, zou bijna kunnen wórden gezegd, werd ook jl. Za terdag weer een prijsbolling gehouden in café Norma bij A. Meuleman waaraan vele liefheb bers deelnamen. De uitslag was als volgt: l A. Schauwvlieghe-J. van Rosum. 2 As. Meuleman- L. Aarssen. 3 P. Baert-F. de Vos. 4 M. Verman- del-O. van Troost. 5 E. Dhaene-P. Hemelsoet. 6 Pr. Meuleman- Ivo Apere. - Vlissingen. Parochienieuws. Woensdag: Om 7 uur Lof, om half acht Mariacongregatie voor de jonge dames. Donderdag: De H.H. Missen zijn om half acht en negen uur. Geen H. Mis om zeven uur. Om acht uur Congregatie van de H. Familie, afd. dames. Vrijdag: De H.H. Missen zijn om half acht en negen uur. Geen H. Mis om zeven uur. Om half- acht Mariacongregatie der jonge man nen. Zaterdag: De H.H. Missen zijn om half acht en negen uur. Geen H. Mis om zeven uur. Van 6 uur tot half negen gelegenheid om te biechten. Om 7 uur Lof. Tijdens een Anglo-Ameukaansche luchtaan val op Genua werd o.a. het 17e eeuwsch universiteitsgebouw van Bartolomeo Pianco getroffen. Een kijkje op den binnenhof met het prachtige trappenhuis, voor de ver woesting. (P.K. - Freyhag - O.-H.) WATERPOLOTOURNOOI TE SAS VAN GENT. Onder zeer groote belangstelling vonden nabij d bad en zweminrichting te Sas van Gent de volgende polowedstrijden plaats. Schelde 2-AZC 2 4—0. Mooie wedstrijd waar in de reserves van de Schelde hun meesterschap toonden en de Axelaren een goede les gaven. De overwinning van 4-0 was dan ook welver diend. De ruststand was 3-0. Bruinvisch 2-Scheldestroom 2 41. Voor de %jst speelden de Sassenaren zeer tactisch waar door zij den doelman van hun tegenstrevers tot viermaal wisten de verschalken. Na de rust dachten de Bruinvischmannen dat het al vol doende was. Hiervan profiteerden de Bressia- ners om hun eer te redden. ACZ 2-Scheldestroom 2 00. In dezen wed strijd speelden de ACZ-mannen heelt wat beter. Zoowel vooi* als na de rust Wisten zij de tegen partij het nakijken te geven. Schelde 2-Bruinvisch 2 4- 0. Het spel ging hier gelijk op voor de rust, waarin de Sch.el.de- reserves éle leidiifê namerr* In ae tweede helft bleken de' Sassenaren vermoeid, want telkens moesten zij onderdoen in uithoudingsvermogen, waardoor tenslotte Schelde verdiend den eersten prijs in afdeeling II wegkaapte, met een 40 overwinning. Scheldestroom-Bruinvisch 2—1. Prachtig spel aan beide zijden. Uit een hoekworp ontstaat het eerste doelpunt voor Scheldestroom, waarmee de rust ingaat. Spoedig maakt Bruinvisch gelijk, waarna een hevige strijd ontstaat om de over winning. Even voor het einde hadden de bezoe kers het geluk de leiding te nemen door een mooi doelpunt. ACZ-Schelde 20. Hier mag worden gespro ken van wisselende kansen. De Axelaars wisten deZe het beste te benutten door zoowel voor als na de rust een doelpunt te maken. De wedstrijd was een der mooiste van het tournooi. Bruinvisch-Schelde 2—L Minder fraai was deze wedstrijd. Voor de rust nam Schelde de lei- ding welke ze behielden tot halfweg de tweede helft toen Bruinvisch den gelijkmaker doelde. Toen pas gebeürde het minder fraaie, daardoor een Scheldespeler uit het veld moest. Ook de aanvoerder en diens broer gingen uit het water. ACZ-Scheldestroom Z—Z. De finale van af deeling I was zeer spannend. ACZ nam eerst de leiding doch reeds voor de rust maakte Schelde stroom gelijk. Na de rust werden beide verdedi gers nog eenmaal gepasseerd zoodat het einde kwam met een gelijk spel. 2-2. In ^:le daarna volgende verlenging werden geen doelpunten ge maakt zoodat strafworpen de beslissing moesten brengen. ACZ benutte deze allemaal en toen het eerste Scheldestfroom schot over de lat ging was het pleit meteen beslist en konden de Axelaars de groote ovatie van alle aanwezigen in ontvangst nemen. Hiermede kwam de eerste prijs terecht bij het zevental dat er het meests recht op had. De voetbal-competitie. De voetbalcompeti tie in district 4, voor zoover het betreft andere dan wedstrijden der eerste klasse^ zal voor de mijnstreek beginnen op 27 Augustus en voor de resteerende elftallen op 3 Seplemebre. EEUILLElOSl Ayoniuieiiro»*] rap Wemt [ör; Lüddecke, 62) Willi floot zachtjes voor zich uit en wroet te verder. Doch hij vond niets van beteekenis meer afgezien van een klein papiertje, waarop de raadselachtige woorden stonden: „Wie wreekt mr. Halmcock?" Over dit briefje verzonk Willi in diep ge peins. Wie was Halmcock? Een vroeger slachtoffer soms van den moordenaar Igl- huff? Of. een voormalige bondgenoot, dien de politie neerschoot of een concurrent? Er heèrschte een onverdraaglijke hitte, in de hut. Willi keek zoekend om zich heen en ontdekte tenslotte een half volle whiskey- flesch, die hij zonder zich lang te bedenken, aan den mond zette. Een kostelijk vocht, deze whiskey! Willi werd bijna wankelmoedig bij zijn plan om den Zwitser tot een bekentenis te dwingen. Een man. die zulk spul dronk, kon eigenlijk geen slechte kerel zijn! Je zou er week van wor den, als je er lang over dacht. Maar, zoo als de dingen er nu bij stonden, was hij, Willi, immers om zoo te zeggen de vertegenwoordi ger der wet. Hij zou onverbiddelijk en nuch ter moeten blijven, zelfs als hem dat en voor al het laatste, zwaar viel. De matroos stond op en ging naar buiten in de salongang. Er was niemand te zien. Maar vanaf het achterdek weerklonk verdacht spektakel. Men hoorde snelle schreden en opge'wonden ge roep. Deuren sloegen dicht; de commando stem van den knorhaan liet zich hooren. Daarop betrad iemand de salongang. Met een sprong was Willi in de naaste hut. Het was er donker in doch reeds na enkele seconden knipte een lichtschakelaar De matroos keerde zich om en stiet een angst- gebrul uit. Voor hem stond een schrikwekkend crea tuur. Een soort menschaap met een zwart ge zicht en wilden haardos en allerzonderlingst gekleed, Bijna tegelijk met Willi stief nog iemand 'n kreet uit: Britta Matson, de zendelinge, die te bed lag. „Wees niet bang!" mompelde Willi, zijn rol van amateurdetective gedachtig. „Ik zal U redden!" Hij trad forsch op het monster toe, en riep: „Kst! Kst! Handen omhoog Toen bleef hij verbluft naar den raadsel- achtigen aapmensch staan kijken. Het was zijn eigen spiegelbeeld„Dat is je geluk!" zei hij wild. „Ik zou je knoken gebroken heb ben. Met Willi kun je geen grapjes maken!" Thans had juffrouw Matson zich hersteld en schreeuwde zij gillend om hulp. Het ge- heele schip weergalmde van haar gejammer. De matroos rende den we^terug, dien hij gekomen was. Hij liep den Portugees Alvarez omver, stiet den zwarten bridgejongen opzij en ijlde langs de hutten van het machinepersoneel naar 't huttendek. Toen waren de poppen aan het (lansen: hij had een heele meute vervolgers acliter zich! Matrozen, stokers, trimmers, officieren en passagiers! Een voorwerp trof hem pijnlijk beneden zijn rug; een tweede suisde op een haar na langs zijn hoofd: daarop knalde er een pistoolschot en enkele centimeters naast hem sloeg een kogel in de deklading.Willi Nochundnoch rende voor zijn leven! „Vangt hem!" gilde men achter zijn rug. „Dat is de moordenaar!" (Wordt vervolgd

de Stem | 1944 | | pagina 1