Dagblad van Noordbrabant Zeeuwsche Editie ©R00TSTE DEEL VAN CAEN ONTRUIMD. KORT NIEUWS: DISTR1BUTO ENIEUWS. PROVINCIAAL NIEUWS LOCALE BERICHTEN SPORTNIEUWS. UIT ONZE BRABAMTSCHI; OPLAGE NEERLANDIA-PBRS 84e .JAARGANG B DINSDAG II JULI 1944. No. 18033. 1 BLAD Abannerntftitfrt bmnc-Htntd bij vuo<-ulibutatin« j>*<- kwarta«4 2.73. Gun <20 per posl f I-t4# ter week (ui^luliend bl) ruet-postbestelling) ïl cent Losse nummers b oem. Bewt)snum. Snert 6 cent. Bijkantoren te; Roosendaal, telefoon 2480; Bergen op Zoom. telefoon 5*7; Waalwijk, icieroon 229; Coes. leiefootC 2225; Hulst, telefoon tos. Verschijn» eiken werkdag. Adv. geheele oplage 1 -10 mm., kolom 42 tr.m.. 2.00 elke mm meer S9 e adv val» AMattfëft. aard uU N.-Br. ullsl. Br. ed reso. i.io en tl ct.. td. Zeeuwsche ed. icsp 80 c en 8 c. Hec» zte tarief. Inzend, op adv.. welke de uitgevers te hunner beoordeeling niet verlangen af te geven, worden noch teruggegeven, noch aan de inzenders -van adv. uitgeleverd T Buitsch afweersucces bij Kowel HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER, 10 Juli (DNB). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „De groote afweerslag in het gebied van Caen is gisteren in den loop van den dag op de stad zelf overgeslagen. Na verbitterde straat- en huizengevechten, waarbij onze troepen den vijand uiterst zware verliezen toebrachten, drukte de vijand onze linies tot den Zuidrand van Caen terug. Bij Grainville mislukten vijandelijke pant- seraanvallen. In een penetratieplek aan weers zijden van den weg Caumont-Caen zijn de gevechten nóg niet afgeloopen. Tusschen Airel en Saint Eny kon ae vijand slechts ge ringe terreinwinst behalen. Ten Zuiden van La Have du Puits werden verscheidene vij andelijke aanvallen afgeslagen, ten Westen van deze plaats werden vijandelijke concen traties door geconcentreerd artillerievuur uit eengeslagen. Bh de gevechten van de vorige week in het Zuid-Westelijke deel van het schiereiland Cherbourg hebben zifch de gevechtsgroep van de 77e divisie infanterie onder den kolonel der reserve Bacherer en de gevechtsgroep van de 243e divisie infanterie onder kolonel Klos- terkemper bijzonder onderscheiden.. In het Franscne gebied werden weer 239 terroristen en saboteurs in gevechten vernietigd. Voor de Nederlandsche en Noord-Fransche kust brachten beveiligingsvaartuigen van de Duitsche marine in den nacht van 8 op 9 Juli twee Britsche torpedomotorbooten tot zinken beschadigden vier booten ernstig en plaats ten talrijke treffers op verscheidene andere booten. Een eigen vaartüig ging verloren. In de Golf van St. Malo dwongen patrouilleboo ten vijandelijke torpedojagers den steven te wenden en beschadigden een daarvan. Het V. 1 vergeldingsvuur op Londen duurt met slechts geringe onderbreking voort. In Italië hebben zich onze aan den Weste lijken kustweg bij Volterra, Poggibonsi, Arez- zo en aan de Adriatische kust opgestelde troe pen gisteren opnieuw door bijzondere stand vastigheid onderscheiden. Ondanks het in den strijd werpen van overmachtige infan terie- en pantserstrijdkrachten, die door ster ke artillerie en voortdurende luchtaanvallen werden ondersteund, gelukte het den vijand nergens de verhoopte doorbraak door ons front te bereiken. In eenige plaatselijke pe netraties duurden de gevechten gisteravond nog voort. In het Oosten zijn de aanvallen van de bolsjewieken by Kowel na het voortreffe lijke afweersucces van onze troepen in he vigheid afgenomen. Hernieuwde doorbraak pogingen werden verijdeld. Ten Westen, van Baranowitsje vingen onzfe divisies de met sterke infanterie- en pantser- strijdkrachten opdringende bolsjewieken in verbitterde gevéchten aan de Szcai;a. aan weerskanten van Slonim, op. De verdedigers van Wilna handhaven zich in de stad on danks talrijke door tanks ondersteunde aan vallen van den vijand en brachten hem aware verliezen toe aan dooden en gewonden. Ten Noord-Westeh van Wilna werden de Sovjets in een tegenaanval teruggeworpen. Aan den weg Kauer (Kowno)-Dunaburg zijn bij Otena hevige gevechten aan den gang. Tegenaanvallen van onze troepen hadden succes. Ten Noord-Westen van Polotsk zijn de doorbraakpogingen van verscheidene Sovjet- Russische divisies infanterie mislukt door den taaien tegenstand van onze troepen. Bij de zware afweergevechten in het ge bied van Orsja heeft zich majoor Lamprecht kommandeur van een Hamburgsche afdee- n licht luchtdoelgeschut, dooi* voorbeeldige perheid onderscheiden. Sterke eskaders slagvliegtuigen mengden zich in onafgebroken optreden in de gevech ten te land stelden talrijke bolsjewistische, tanks en kanonnen buiten gevecht en ver nietigden verscheidene honderden voertuigen. Des nachts ondernamen gevechts- en slag- Vliegtuigen doeltreffende aanvallen op he£ Sovjet-Russische rgvitailleeringsverkeer. Voor al in de druk bezette stations Korosten, Olewsk en Rowno ontstonden groote brandei* in opslagplaatsen van materiaal en hevige explosies. Een formatie Amerikaansche bommenwer pers heeft gisteren verspreid bommen gewor pen in 't gebied van Ploesti. Enkele vijan delijke vliegtuigen wierpen in den afgeloopen nacht bommen in het Rtjnkmdsch-Westfaal- sche gebied. Zeestrijdkrachten, luchtdoelgeschut aan boord van koopvaardijschepen en marine- luchfcdoelartillerie schoten in den strijd van 1 tot ID JuH G6 vijandelijke vliegtuigen om laag." p«* witte vrouw van Saloniki, een kostbaar antiek beeid, dat onlangs door Duitsche sol daten in Griekenland werd opgegraven. Met is thans opgesteM in het Pantheon vmj Ga- tortus, waar de jeugd het komt bezichtigen. (P.K.-Wttrm-Afl.-FL) Geïnterneerde burgers in Indië. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving we derom opgaven van in Nederlandsch-Indië ge ïnterneerde burgers van Nederlandsche nationa- ltieit. Van de navolgende geïnterneerden konden tot op heden de adressen dér naaste familie betrekkingen of van andere belanghebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aan duiding omtrent leeftijd en beroep. bergh, a.m. van der - 42 jaar, werkzaam bij spoorwegen, blijham, w.f. - 31 jaar - tuinem- ployé. braast, h.p. van 58 jaar - apotheker, brandon, i.j. - 58 jaar - politiedienst. Bresser, l.w.j. - 54 jaar - dokter, bude, j.m.h. - 44 jaar - rechter, burger, d. - 20 jaar - student, buijze, d. - 56 jaar - werkzaam bij mij. croix, b.a. la - 43 jaar - schoolhoofd, deckert, p.g.r. - 49 jaar - werkzaam bij cultures, diendenhoven, d.m.w. van - 50 jaar - opzichter, dikschei, m.p.f.h. - 55 jaar - employe onderneming, donker-curtius, d. - 53 jaar - zonder boeroep. donker-cursius, j. - 18 jaar - zonder beroep, dijkstra, n. - 56 jaar - zonder beroep, graaf, cornelis de - 39 jaar - hoofdinspecteur, groenen j.j.k. - 48 jaar - werk zaam bij oliefabricatie. grönenberg, r.j. - 53 jaar - loods, groningen,. f.k. van - 38 jaar - em ploye politiepost., gusdorf, l.a. - 58 jaar - in specteur. gy§en, c.p. - 19 jaar - zonder beroep, hameleers, h.h.p.m. - 54 jaar - handelaar, has- selt, j.a.l. van - 47 jaar - employe plantentuin, hazjinkel, j. - S3 jaar - werkzaam in cultures, laar, jr., w.p. - 44 jaar - handelaar, laar, chris- tiaan van - 23 jaar - zonder beroep, laar, jan van - 28 jaar - werkzaam bij maatschappij, la- keman, m.l. - 52 jaar - scheep^bouwingenieur. lambeck, johan, - 55 jaar - werkzaam op fa briek. lambert, a.g. - 56 jaar - gepensioneerd, lambert, f.j.h. - 20 jaar - werkzaam bij maat schappij. lamboo, g.j. - 18 jaar - student, lam fers, f.j. - 52 jaar - handelaar, lange j.f.m. - 54 jaar - werkzaam bij maatschappij, lange l.m. - 57 jaar - kok. lange, m.w. de - 18 jaar - stu dent. langedijk, b. - 34 jaar - administrateur, langenberg, e. - 18 jaar - student, langeveld, j.g. - 28 jaar - werktuigkundige, langguth-stuerwald, - l.g. - 59 jaar - landwacht, lannee de bretan- court, l.p.j.a. de - 60 jaar - werkzaam op post kantoor. leden, m.g. van der - 51 jaar - werk zaam bij. gevangenis, lee, j.h.g. van der - 50 jaar - directeur, leeden, bastiaan van der - 57 jaar - chef drukkersbedrijf. leeman, w. - 38 jaar - winkelier, leemaan, w.g. - 60 jaar - werk zaam bij maatschappij, leenders, w.g. - 58 ^jaar - werkzaam in cultures, leefidert, g.r. - 45 jaar - werkzaam scheepswerf, leener, g.p.a.l. - 25 jaar - werktuigkundig ingenieur, leest, abra ham - 60 jaar - handelaar, leeuw, jan - 20 jaar - student, leeuw, h. de - 54 jaar - werkzaam bij maatschappij, leeuwe, w. de - 58 jaar - dok ter. leeuwe, w.w. de - 25 jakr - zonder beroep, leeuwen, j.p.h. van - 41 jaar - ingenieur, legt, johannes de - 51 jaar - werkzaam bij maat schappij. lemeer, willem - 50 jaar - directeur, lems, g.j.e. - 20 jaar - student, lems, h.g. - 49 jaar - leeraar. lennaers, w.j. - 55 jaar - werk zaam in cultures, lent, g.j. van - 53 jaar - zon der beroep, leur, g.w. van - 60 jaar - chauffeur, leutscher, a.j. - 53 jaar - handelaar, leuverderr, d. van - 36 jaar - schepeling, levi, j.a.b. - 42 jaar - verkooper. levy, abraham - 55 jaar - hoofd belastingkantoor, levy, p.j. - 20 jaar - student, leijenaar, p.j. - 57 jaar - handelaar, ley- te, p.c.t. - 37 jaar- machinewerkman, lierop, b.t. van - 51 jaar, tulnemploye. linden, h.m.f. ter - 59 jaar - handelaar, randel, l.m.w. - 40 jaar - handelaar, toorenburg, j. - 39 jaar - be lastingambtenaar. vermans, t.j. - 52 jaar - mu ziekleeraar. vermast, a.m. - 45 jaar - directeur, versluis, a. - 55 jaar - werkzaam bij maatschap pij. vesbeen, pietev - 35 jaar - leeraar. vierhout, p. - S9 jaar - apotheker, vincent, lodewijk - 19 jaar - student, vink, a.l. - 39 jaar - handelsman, vink, johan >*36 jaar - voorman, vis, l.n. - 56 jaar - directeur fabriek, vis dieperink, c.p.b. - 42 jaar - hoofd postkantoor, vissen, b. - 40 jaar - rechercheur, visser, arend - 34 jaar - venter, visser, arie - 18 jaar - zonder beroep, visser, e.p. - 50 jaar - handelaar, visser, h.h. de - 17 jaar - werkzaam bij spoorwegen, visser, j. - 55 jaar - reparateur, visser, j.g. - 60 jaar - zonder beroep, visser, j-.p.f. - 58 jaar - werkzaam bij ziekenhuis, visser, k.a. - 53 jaar - werkzaam bij maatschappij, visser, t.w. - 57 jaar - zonder be roep. visser, w.j. - 61 jaar - geestelijke, vlaar- dingen, pieter van - 50 jaar - zonder beroep, vleesc^drager, hartog - 55 jaar - handelaar, vleescchdrager, leon - 53 jaar -^handelaar. vlie ger, pieter - 58 jaar - werkzaam bij ziekenhuis, vliet, abram van - 37 jaar - handelaar, vlist, ger- rit van der - 18 jaar - zonder beroep. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrijging van nadere inlichtingen te wenden tot de 5e af deeling van het tnformatie-bureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Juliana van Stol berglaan 29, 's-Gravenhage, onder opgave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum, werkgever en laatst bekende adres der geïnterneerden. In Normandië hebben de geallieerden de ge heele mannelijke bevolking tusschen 18 en 45 jaar dienstplichtig verklaard. Een groot aantal personen is gearresteerd en zal voor de inmid dels opgerichte standgerechten moeten terecht staan. (ANP). - De Joden wetten zijn in Normandië opgehe ven. (CD). Onder de puinen van Caen zouden 40.000 Fran- sche burgers bedol^tn zijn, die voor het meeren- deel het slachtoffer geworden zijn van de be schieting in den eerste oorlogsnacht. (DNB). Het Finsche weermaehtsbericht deelt mede, dat de Sovjets sedert zij op 9 Juni hun offen sief aan de Finsche fronten begonnen 803 tanks hebben verloren. (DNB). De Turksche gezant te Berlijn zal binnenkort met zomerverlof naar Ankara vertrekken. (CD). De regeering-Bonomi in Italieupal met ingang, naar Rome ver van a.s. Zaterdag haar zetel plaatsen. (DNB). De missionarissen op de Philippijnen zijn dooi de Japansche militaire autoriteiten opnieuw ge ïnterneerd als voorzorgsmiddel tegen spionnage. Onder hen bevinden zich Engelschen, Amerika nen en Nederlanders. (DNB). De dir. gen. van den landbouw, Ruiter, spreekt hedenmiddag 1 uur over Hilversum I tot de boeren; de uitzending wordt Vrijdagavond om 6.45 uur herhaald. (ANP). Te Kwintsheul is dè familie de Brabander, bestaande uit "man, vrouw en zoon, Zaterdag nacht het slachtoffer geworden van gasvetfstïk- kmg. Moeder en zoon zijy orwtedeo, Alleen jam met uitsluitend suiker. Tengevolge van verschuivingen in de grond- stoffenverhoudingen zal met ingang van heden van binnenlandach fruit nog slechts één kwa liteit huishoudjam worden gefabriceerd en wel uitsluitend met suiker, in tegenstelling tot vroe ger, toen de suiker voor ongeveer de helft werd vervangen door glucosestroop. De bereiding al leen met suiker komt aan den smaak zeer ten goede. De prijs voor deze huishoudjam zal ge lijk zijn aan dien van de tot nog toe gefabri ceerde huishoudpam 1. Voor huishoud jams van bu tenlandsch fruit (abrikozenjam, citroen- en oranjemarmelade) gelden verschillende prijzen. Gehakt aanmaken met rauwe aardappelen Het Voorlichtingsbureau van den Voe dingsraad schrijftGehakt is bij velen ge liefd. De huisvrouw neemt het graag omdat gehakt goed uitdeelt Het aanmaken en bra den van dit vleesch levert echter wel eens moeilijkheden op. Kan men geen brood, haver- of gortmout e'r voor missen dan is het dl? geraspte aardappel, die uitkomst brengt.. Velen kennen reeds de bindkracht van den zeer fijn geraspten rauw«i aardap pel en gebruikeh hem voor het binden van froenten, soepen en het dikker maken van untie pap. MeiKkan den aardappel 't beste raspen door hem op een ijzeren vorm te prik ken en zoo op de rasp heen en weer te be wegen. Gehakt met rauwe aardappel: 100 gr. ge hakt. een groote aardappel zout. peper- en nootmuscaatsurrogaat. Eventueel wat bloem of paneermeel, boter, 2 bouillonblokjes 2 lepels meel. Den aardappel schillen en raspen en in een kom met het zout en de kruiden ver mengen, het gehakt toevoegen en de massa goed dooreenmengen (geen melk of water toevoegen.) Van het gehakt 3 of 4 balletjes vormen. Besgewenseht door bloem of paneer meel wentelen De boter in een braadpan laten smelten, en zoolang verhitten tot het schuim wegtrekt. De gehaktballetjes toe voegen en in de heete boter rondwentelen. De balletjes rondom bruin braden zooveel heet water er bij schenken tot men voldoende jus heeft, de bouillonblokjes toevoegen en het gehakt weer in de pan overbrengen. De gehaktballetjes nog 20^minuten laten stoven met het deksel op de man. Nieuwe burgemeester. Tot burgemeester der gemeente Koewacht is benoemd E. F. Ysebaert te Terneuzen, thans ambtenaar op het gewestelijk arbeidsbureau aldaar. Eduardus Franciscus Ysebaert werd 15 Fe bruari J.903 te Terneuzen geboren. Na aldaar de school te hebben* doorloopen, bekwaamde hij zich in boekhouden en volgde onder meer een politie-cursus. In 1940 trad hij toe als lid der N.S.B. Diamanten bruiloft. Maandag vierde het echtpaar A. Rijstenbril-Hendrikse uit Tlio- len zijn diamanten huwelijksfeest. De jubi larissen zijn momenteel geëvacueerd te Hal steren. Z», die slaagden. Voor het te Breda op 26 Juni jl. gehouden examen in de Fransche Handelscorrespondentie, afgenomen door de Vereeniging Van Leeraren, slaagde de Heer J. M. G. van den Bogaert, te Hulst. Voor het diploma machineschrijven C (hoogste snelheiasddiploma) vanwege het in stituut Riënts Balt, te Den Haag, slaagden de dames K. Hamelink, G. Geensen en M. Dooms, allen te Terneuzen, terwijl voor het diploma B. slaagde mej. Schrirris, eveneens te Terneuzen Bii de op 21 Juni jl. gehouden examens te Dordrecht, afgenomen door het Centraal Bu reau Instituut Pont te-Den Haag, slaagden voor 't diploma kantoorstenograai mej. N. v. d. Werf en de heer J. de Koek, beiden te Terneuzen. Middelburg. Rijwiel vermist. Mej. C. E. uit Veere, kwam in de stad winkelen en liet daarbij haar rijwiel onbeheerd en zonder afsluiting 'n poosje voor een winkel achter. Bij haar te rugkeer was het karretje verdwenen en nu moet de politie trachten hierin opheldering te verkrijgen. Jubileum. De heer H. A. Pouleijn te Middelburg, zal op 23 Juli a.s. den dag her denken, dat hij vóór 40 jaren toetrad als lid van het kerkkoor St. Cecilia van de R.K. parochiekerk te Middelburg. Op 18 j. leef tijd werd hij lid van dit koor en bleef ge durende die periode van 40 jaar zonder on derbreking zijn hoogelijk gewaardeerde medewerking verleenen. Zuiddorpe. Burgerlijke stand. Geboren: 3 Juni: de Bruijn N.. Overleden: 6 Juni: Cappendijk Ra. 82 J. Gehuwd: 27 Juni: Casteels H. en Gevres P. DE PLAATSVERVANGENDE DUITSCHE REICH SS PORTFUEHRER IN NEDERLAND. 's-GRAVENHAGE (ANP). Maandagochtend arriveerde in Nederland de plaatsvervangende Duitsche Reichssportfuehrer Arnold Breitmeyer in gezelschap van di". Jensch. Deze beide hooge Duitsche sport autoriteiten brengen een kort bezoek aan ons land en zij zullen door SS-Ob.ergruppenfuehrer und Gene ral der Polizei R au ter en den pers- en sport- referent van den Rijkscommissaris, dr. Hermann Harster, worden ontvangen. BRASP4ENNINX EN VAN AMSTERDAM TE ANTWERPEN. Zondag werd het wielercriterium van Ant werpen verreden. Hieraan hamen ook Van Am sterdam en Braspenninx deel. De wedstrijd had een tamelijk levendig verloop. Van Amsterdam bezette de zestiende pla«*6 en Braspenninx werd dertigste. Knaapje te Wagenberg verongelukt. Het zesjarig zoontje van de familie van der Linden uit Alkmaar, dat geëvacueerd is in huize „Kinderland" te Wagenberg, ont ving Zaterdag bezoek van zijn moeder, Na .een vreugdevollen middag met haar te heb ben doorgebracht vergezelde hij haar naar de autobus om aldaar afscheid te nemen. Het werd een afscheid voor altijd. Zijn moeder een hand gevend liep hij voor langs de autobus weg. waar hij gegre pen werd door een juist passeerende melk- auto. Met een vreeselijken slag werd het jongetje neergesmakt. De moeder nam haar kind op en droeg het naar hotel Wijne, waar de spoedig aanwezige dokters Wieg man en Gaymans niets anders dan den dood konden constateeren. De pastoor diende het slachtoffertje, dat een ernstige schedelbasisfractuur opliep, nog het H. Oliesel toe. Het ongeval is nog des te droeviger, daar de moeder, een weduwe, hiennee haar eenig kind verloor. Vier jubileerende Broeders. Vrijdag 14 Juli zullen vier broeddrs van de Congregatie St. Louis te Oudenbosch den dag herdenken waarop zij 50 jaar geleden werden geprofest: de eerw broeders Gerlachus en Wilhelmus, beiden thans verblijvend in het moederhuis te Oudenboseh en de eerw. broèders Basilius en Marcarius, die beiden reeds vele jaren-in de Missie van Ned. Indië werkzaam zijn. Het M.S.O. in Tilburg. Het Stedelijk Or kest van Maastricht heeft onder leiding van zijn dirigent Hein Jordans een concert gege ven in Tilburg. Dit is een bijzonder groot suc ces geworden, want het geheele huis, waar bijna 900 personen een plaats in kunnen vin den, was totaal uitverkocht, alhoewel de entréeprijzen vrij hoog waren. De uitvoering heeft ongekenden bijval gevonden en het or kest en de dirigent werden ook door het Til- burgsche publiek hartelijk gehuldigd. Wiel over het hoofd. Het 2% -jarig zoon tje van den arbeider de Rooy te Fijnaart kwam op de Blaak onder een wagen terecht. Een der wielen ging den kleine over het hoofd, met het gevolg dat het kind op slag over leed. Breda Zilveren jubilaris bii de N.S. Zaterdag werd de heer A. H. Hopmans bij de Nederl. Spoorwegen gehuldigd in verband met zijn zilveren öienstjubileum. De opzichter-hoofd werktuigkundige J. Henner, sprak hem toe in aanwezigheid van het personeel en bood hem namens de directie een enveloppe met inhoud aan en tevens nog namens het personeel een stoffelijk biiik van waardeering en een bloe menmand. De heer Hopmans heeft verder zijn jubileum nog gezellig in intiemen kring gevierd. Bergen op Zoom. Ditjes en datjes. Bekeurd werd een persoon wegens dronkenschap. Hij werd op het politie bureau ingesloten en des morgens om 4 uur weer heengezonden. Eveneens gingen op den bon'2 personen, die zich hadden gevestigd zon der vergunning en 1 meisje, dat zich te laat op straat bevond. Politieele waarschuwingen wer den uitgereikt aan 3 personen, die tijdens lucht alarm op straat werden aangetroffen en aan een persoon wegens een verkeersovertreding. Alphen. Diefstallen. Aan den rand van een bouwland bezijden den weg naar Gilze nabij de ge meentegrens, is ten nadeele van M. G. B. een heerenrijwiel gestolen. Enkele boeren op Bosch oven vermissen kippen, konijnen, kersen et\ melk. Geertruidenberg. De Coloradokever. In een aardappelenveld ln den Bergschen polder werd een coloradokever gevonden. Voor een vrijen middag. Door de kruide niers dezer gemeente is bij den burgemeester 'n verzoek ingediend tot het nemen van een be sluit ingevolge art. 16 der Winkelsluitingswet, waarbij wordt bepaald, dat de kruidenierswin kels des Dinsdagsnamiddags na één uur voor het publiek gesloten zijn. J Hank. Huwelijksjubilea, Alhier vierden Zater dag de echtparen C. Prinsen-v. Gerven en A. Huigen-Leeggangers hun 40-jarige echtver- eeniging. Geprimeerd. Op de merriënkeuring te Meeuwen werd de vierjarige stamboekmerrie Etula van den heer A. Leemans, alhier, in de 4e klas bekroond. Kaatsheuvel. Circus van Bever. Vijf dagen heeft Circus v. Bever de volle belangstelling van Kaatsheu vel en omgeving getrokken. Hoogst voldaan heb ben duizenden de voorstellingen bijgewoond. Waren de variété's hoogst interessant en span nend, de hoofdschotel bij v. Beyer is en blijft de paardendressüur; dat alleen is een bezoek aan het circus overwaard. Oosterhout. Geknoei met meld. Voor den Kantonrechter te Breda hadden zich voor melkknoeierij te ver antwoorden twee ingezetenen van Oosterhout. 'n Melkverkooper was gedagvaard daar hij zijn zoon melk deed vervoeren, waaraan, volgens het onderzoek, water was toegevoegd, terwijl den zoon was ten laste gelegd, dat hij zich had willen onttrekken aan het melkonderzoek. De Kantonrechter veroordeelde zoowel den vader als den zoon, conform het requisitoir, resp. tot f 200.boete of 30 dagen hechtenis en f 75. of 8 weken tuchtschoolstraf. Tilburg-. 40 jaar getrouwd. Op Zaterdag 15 Juli zal het 40 jaar geleden zijn, dat het echtpaar M. v. Geloven-Dielen, wonende Pijlijzerstraat, in den echt verbonden werd. Rijwieldicf. Wegens verduistering van een achttal rijwielen werd door de politie aange houden de 47-jarige J. de B. Bij vrienden en kennissen „leende" hij fietsen, die hij evenwel niet terugbracht, doch te gelde maakte. Om de banden was het te doen. Bij den landbouwer M. H. wonende Kraaivenschestraat werd een schopping opengebroken, waaruit vijt rijwielen werden meegenomen. Later werden de fietsen, echter ontdaan van den banden, terug gevonden in de nabijheid van de boerderij.

de Stem | 1944 | | pagina 1