KB ikt, GEMENGDE BERECHTEN PROVINCIAAL NIEUWE Mededeefingen Plaatsel. Distributiediensten LOCALE BERICHTEN P. v. d. Walle veer, j.m. de 40 employé bij een mij., vegte, s.l. van der 52 leeraar, vegtel, j. 58 handelaar, verberkt, n.m. 49 winkelbediende, verdier, a.f. 41 werkzaam bij openbare werken, verhaafen j. r. 55 werkzaam bij magazijn, verhaar, j.o. 34 werkzaam bij recherche, verhaff, j.g.r. 55 plan ter, verhagen, l.g. 59 verpleger, verhanme, t. 43 werkzaam bij cultures, verheijen, j.c. 56 repara teur. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrijging van nadere inlichtingen te wenden tot de Ve afdeeTing van het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Jul. v. Stolberg laan 29, Den Haag, onder opgave van zoo volle dig mogelijke gegevens omti-ent naam, voorna men, geboortedatum, beroep, werkgever en laatst bekende adres der geïnterneerden. Prijsregeling metaalwarenhandel. DEVENTER, (ANP). Door voorschriften van den Gemachtigde voor de prijzen, gepubliceerd in de Nederlandsche Staatscourant van 30 Juni 1944, is een prijsregeling in den metaalwaren handel tot stand gekomen, die op Maandag 31 Juli a.s. in werking treedt. Toen de heilige Hermandad was verschenen Namen tie dieven ras „de benen" Mijnheer en mievrouw uitten de bitterste klacht Toen hen de Jobstijding werd gebracht, Dat ook de fles „TIP" was verdwenen Inz. de hr. N. P. te Hilversum ontv. 1 fl. TIP VERZEKERT UW BEZIT tegen: OORLOGSSCHADE Stormschade - Brandschade öOOR Practi&cüie voorwaarden - Vlotte schade regeling - Vraagt opgave der lage tarie ven a-am het Hoofdkantoor van het Algemeen Onderling Waarborg Genootschap RENOVATUM Leidscheplein 29 Amsterdam-C. Assurantie-tusschenpersonen. Reeds eenige malen is in de pers de aandacht van de bovenstaande categorie personen geves tigd op de aanmelding by de bedrijfsgroep „ma kelaars in assurantiën, assurantie-bezorgers en assurantie-agen- ten", die ingevolge het le saneeringsbe- sluit van den secre taris-generaal voor bijzondere economi sche zaken vereiseht was, om in de toe komst by verzeke- ringsposten te mogen bemiddelen en daar voor provisie te ont vangen. Genoemde secre taris-generaal heeft thans een beschik king uitgevaardigd, waarbij nog eenige ontheffingen van 't verbod voor bemid deling en provisie ontvangen verleend worden; met Jt doel, bij de invoering van het besluit in den geregelden gang van zaken zoo weinig mogelijk storing te brengen. .Met levens-, paar den-, rundvee-, klein vee-, pluimvee-, oogst-, hagel-, bosch brand-, pachtwet risico, glas-, ziekte- kosten- en zieken huiskostenverzeke ring; en ten deele stormverzekering en transportverzekering kan eenieder zich vooralsnog vrij bezig houden. Voor levens verzekeringen is evenwel een afzon derlijke regeling in bewerking. Vragen over het bovenstaande kun nen gericht worden aan de bedrijfsgroep v. d. Veldestraat 12* Amsterdam. Een juweel van een dienstbode, Een caféiioudster te Amsterdam was'er eenigen tiid geleden in geslaagd een 19-jarig; dienst meisje te vinden. Het meisje was vriendelijk en hartelijk, werkte uitstekend Toen de caféhoudster dezer dagen even naar de stad was geweest, vond zij bii haar terugkomst een briefje op tafel liggen waar in het meisje vertelde, dat zij even weg was gegaan aangezien haar zuster plotseling in een ziekenhuis v,;as opgenomen. Mevrouw kon het zich indenken, dat het meisje was weggegaan zonder haar thuiskomst af te wachten. Haai' begrijpen veranderde echter in. argwaan toen het meisje des avonds laat nog niet thuis was en ook den volgenden ochtend niet op lcwam dagen. Met eenieen schroom toög de caféhoudster op inspectie door haar woning. Tot haar ontsteltenis ont dekte zij, dat met 't meisje ook... vijf heeren- costuums twee jasjes alsmede een heeren- fiets waren verdwenen Woedend liep de ca féhoudster naar de politie en weldra ging de recherche van het bureau op onderzoek uit. Zij trof de verdwenen dienstbode bij haa, zwager aan. Zij bekende dat zii de goederen had gestolen terwijl de zwager zijn bemidde ling had verleend om de spullen te verkoo- pen. Ongewenschte klanten. Op het oogen- blik dat Frans Roelants, kruidenier, wonen de, aan de Leliënstraat te Wilrijk bii Antwer pen zijn winkel wilde sluiten kreeg hij het bezoek van drie onbekenden, die voor die gelegenheid hun halsdoeken voor het aan- -gezicht trokken. De kerels sloegen den man half bewusteloos, bonden de handen en voe ten van zijn echtgenoote en de winkeljuffer vast en gineen er vandoor met een groote hoeveelheid rantsoenboter, suiker, likeuren en een bedrag in geld. Om 't transportwaag- stuk op te lossen namen ze ook de auto van den handelaar ook maar meteen mee 'n Oud koffiesurrogaat Volgens be richten in de Fransche pers is een scheikun dige in Frankrijk er in geslaagd het Tecept weer te vinden van een dranlk die in Frank rijk eeuwen geleden werd gedronken in de tijden toen de koffie nog niet bekend was. Deze drank droeg den naam van „temor" en werd uit een aantal kruiden gemaakt, waarvan de samenstelling verloren was ge gaan. Bedoelde scheikundige verzekert thans dat hii zoowel het recept als de verschillende benoodigde kruiden heeft gevonden. Deze zouden zich gedeeltelijk in het Fransche de partement Var, gedeeltelijk op Corsica bevin den. In hoeverre de door hem Vervaardigde drank overeenstemt met de oude ..temor" is natuurlijk moeiliik na te vaan Het brouw sel van den scheikundige smaakt niettemin goed en zoet genoeg om zonder toevoeging van suiker verorberd te worden. Volgens de verklaring van den uitvinder behoeft een kopje temor slechts 16 Fransche centiem te kosten. De vereischte planten zijn overvloe dig aanwezig. -In het verleden Ligt het heden, In 't nu wat worden zal. BILDERDIJK Jacob van Heemskerk, geb. 1 Maart 1567 overleden 25 April 1607; tocht naar de NoordeL Fooi zee 1595; overwintering op Nova- Zembla 1596;; bevelhebber Nederl. vloot in slag bij Gibraltar, 25 April 1607 waar hij den heldendood stierf Monument in Oude kerk te Am sterdam. (Foto O.-H.) Ook thans weer strijden Ne derlanders voor Europa's vrij heid ter zee, in trouwe «Ver bondenheid met hun Duitschc kameraden. (foto O.H.) GOED VOORGAAN DOET GOED VOLGEN Zet ook Gij U derhalve in voor de toekomst van Uw Volk en meldt U als vrijwilliger Mi de Kriegsmarine. Aanmelding staat open voor lederen Nederlander van 1715 jaar en kan geschieden bii de Marineannahmestelle West Zweigstelle Niedeijar.de te Utrecht, alle Halen- en Ortskom- mandanturen en bij de Nebenstellen der Waffen SS, alwaar te vens alle gewenschte inlichtingen worden verstrekt. JMSTRIBUTIEKRING HONTENISSE. Uitreiking bonkaarten voedingsmiddelen. Sas van Gent, Maandag 4 Juli van 9.00-13.00 en 2.00-3.00 uur. Axel, Dinsdag 4 Juli van 9.00-13.00 en 2-3 uur. Philippine, Woensdag 5 Juli, van 9-12 uur. Zaamslag, Donderdag 6 Juli, van 9-12 uur. Koewacht, Vrijdag 7 Juli, van 9-12 uur. Hontenisse, Dinsdag 4 Juli van 9-12 en van 1.30-3 uur voor Hontenisse en Vogelwaarde. Hulst, Woensdag 5 Juli van 9-13 en van 2-3 u. voor Hulst, Graauw en St. Jansteen. Clinge, Donderdag 6 Juli van 9.30-12 en van 1.30-3 uur, voor Clinge en Nieuw-Namen. 109-o Benoeming ingetrokken. Bij beschikking van den secretaris-gene raal van het departement van Sociale Zaken is, op diens verzoek, ongetrokken de benoe ming van A. van Duyn tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Middelburg. Polderbesturen. Benoemd is tot gezworene van het water schap Goessche polder c.a. D M. Rouw te Goes; tot dijkgraaf van het waterschap. Abs- dale c.a., C. H.- M Plasschaert en tot gezwo rene L. F. Pauwels, belden te St Jansteen; tot gezworene van den Clingepolder, L. P. Bleijenberg te Clinge; tot dijkgraaf van den Groot-I£ieldrecihtpolder A. C. J de Deckere en tot gezworene J.. F. E. Buijsrogge, beiden te Clinge; tot gezworene van het water schap Ferdinandus. Th. B van Daele te Koewacht; tot gezworene van den Nieuw- Kieldrechtpolder, C. A. van der Aa te Clin ge; en tot gezworene van den St. Jansteen- polder; C. L. Inghels te St Jansteen. Kuiken met twee koppen. Bij den landarbeider Aug. de .Smit te Hoofdplaat werd een kuiken geboren met 2 volslagen koppen. Hiervoor bestond bij het publiek veel belangstelling. Het diertje leef de slechts enkele seconden. Zij die slaagden. Bij 't te 's-Gravenhage op 26 en 27 April (schriftelijk gedeelte) en 26 Juni (mondeling gedeelte) afgenomen examen ter verkrijging van het diploma ..Gemeente-Adminisratie" slaagde de' heer C. M. Boone. boekhouder der gemeentelijke gasfabriek te Hulst Goes, Dubbel kloosterjubilé Gister was het 46- jaar geleden, dat de eerw. zusters Mareulfa en Hyacinth reeds'lange jaren verbonden aan het ziekenhuis „St, Joanna" werden gepro fest. In intiemen kring werd dit dubbel jubilé gevierd. Hoofdplaat. Benoeming. Tot onderwijzeres aan de Bijz. R, K school te Slijkplaat werd be noemd mej. Emelie Boone alhier. St. Jans teen. Kindereermaak, De zweefmolen van „Kris" die voor het vermaak der kinderen op het voetbalveld stond, werd druk be zocht eh verschafte het jonge volkje veel „leute", Schietingen. De schieting bij H. Stevens werd door 119 scfrutters deelgenomen. De oppervogels troffen: Pr. Verstraetén, alhier, hoogevogel; A van Bauwel Ellestraat en E. de Block Heikant, de pijvogels. Aan de schieting in Verdun bij C. Pieters waren 83 schutters aanwezig. De hoogevogels troffen: A. Herrewegh, te Heikant oppervo- gel, Cyr. de Kind Kapellebrug en Jos. Pau wels alhier de zijvogels. De schieting der handboogsocieteit St. Jan. werd door 36 liefhebbers deelgenomen. De hoogevogels troffen: F. Boussen alhier; oppervogel' C. Willaert te Clinge beide zijvo gels C, Ysebaert en H. Aerts, alhier, beide kallen. Kermis. Aan de gaaibolling by Jos de Guchteneire namen 65 liefhebbers deel. De uitslag is als volgt: Hoogevogel Joh. Brack, Clinge; Eerste zijvogel J Danckaert, St. Jansteen; Tweede zijvogel Jos. d. Guchte neire, St. Jansteen Grootste aantal kleine vogels n.l. 9 stuks A. v. d. Keelen te Clinge, en P. de Block, St. Jansteen Schieting. De schieting van St. Jan op Maandag werd door 98 schutters bezocht. De hooge vogel trof A. Kind te Hulst, de zijvo gels: A. Kind te Hulst en A. Fassaert te lamswaarde. De Kallen; C. van Remoortere en A. van Pottelberghe, beiden te Koewacht. Jos. Bletjenbergh, een „ouwe taaie" deed zes kleine vogels naar beneden tuimelen. Pols gebroken. Bij het springen kwam zekere K. F. zoodanig te vallen dat hij een pols brak. Ongedekt vervoer. Door de Duitsehe po litie werden twee personen aangehouden, die op hun rijwiel eik een zak vervoerden met on gedekte levensmiddelen. Zij werden naar het politiebureau overgebracht. Schieting. Woensdag (4e kermisdag) had een sluitschieting plaats, bij Ed. Wee- maes, waaraan 61 liefhebbers deel namen. Dè oppervogels werden getroffen door: P. Mortier, Kapellebrug. Hoogevogel J. Cam- maert Kapellebrug en C. de Witte alhier beide zijvogels. Middelburg, VERPLAATSING KANTOOR. De Burgemeester van Middelburg, brengt ter algemeene kennis, dat de Afdeeling Sociale Zaken der Secretarie (Maatschappelijk Hulpbetoon, enz.) en het kan toor van den Armenraad, met ingang van Maan dag 3 Juli a.s. zullen zijn gevestigd in het ge bouw Molstraat 2. Middelburg, 28 Juni 1944. De Burgemeester voornoemd, A. MEERKAMP VAN EMBDEN. De lo. Secretaris, 103-O J. PH. KOENE. In het bezit van munten. H. N. S. werd geverbaliseerd daar hij in het bezit werd ge vonden van buiten omloop gestelde munten. De munten werden verbeurd verklaard. Textiel verhandeld. F. J. P. kocht klee ding en andere textielgoederen tegen te hoo ge prijzen in, zonder afgifte van punten of zonder gebruikmaking van andere distr. be scheiden. Proces-verbaal werd opgemaakt. Te dure 2e randseh kachel. J. M. H. ver kocht een 2e handsch kachel tegen te hoo- gen prijs, waarvoor hij werd geverbaliseerd. U geeft twee lakens - en U ontvangt een keurlge.goed passende legen- jaa of-mantel.Het ingenaaid merk Atlanta waar borgt prima pasvorm en de- gelijkeafvverklntf HULST Qo^ridê&'d EEUlLLEïOh Indertijd, aan Kaap Corross I A,<mlureilr<m,ii »«p Wenter lörg IMdeAei 53) „En, hoe zit het, geen lust mijne heeren? De lui van de eerste wacht moeten zeker maar doorwerken, opdat de tweede wacht een conversatieuurtje kan houden? Lehman waarom gaan Uw mannen niet naai' de machine? Het is zeven minuten over acht 1 Bootsman waar zijn de. lui, die de anker lier bedienen? Als gij u tot uw eigen zaken bepaalde, zoudt U bemerken dat wij Kaap Co- ross voor ons hebben. U schijnt in al die ja ren varen op de Westkust nog niet geleerd te hebben, dat de havens hier maar een paar uur uit elkander liggen. Wij hebben geen Australië-reis te maken met zestig zeedagen, mijnheer Jansen! Wordt alsjeblieft zoo gauw mogelijk wakker! En dan verzoek ik den hee ren mij bij het wegvaren van de barkas een beetje behulpzaam te zijn als 't niet al te veel moeite is!" Terwijl de eerste officier nog sprak, stop ten de beide machines van de „Waguma" en gleed de boot met nauwelijks merkbare vaart op de eilandengroep aan. Vanaf de orug klonk het belsignaal. „Hoeveel vadem?" schreeuwde de tweede officier naar bakboord. Met een sprong snelde de jonge Holzer den trap op. Enkele seconden later plonste 't peillood in het water. „Vijftien!". Het schip gleed langzaam vooruit." Toen kwam er ook leven in de anderen. De stokers en tremmers sloften haastig met hun zware klompen over het dek naar de ma chinekamer; de matrozen renden naar de ankerketting. De motor maakte een oorver- doovend geraas. „Stuurboordanker weg!" Onder den boeg van de ..Waguma" borrelde bruisend lemig geel water omhoog. Krowski en de bootsman waren alleen ach tergebleven. „Wij hebben allerlei malheur, mijnheer!" zei Peter Jansen aarzelend. .,Wij hebben niemand om de barkas te bedienen. Robert heeft een kapotte hand, Wélier is te gen den grond geslagen hoogstwaarschijn lijk malaria. En dande stoker Görres is ver dwenen. Niemand heeft hem sinds vannacht gezien. Ik wilde er juist melding van ma ken. Het beroerdste is, dat Kremser vrij van dienst en niét heelemaal „bij" is. Hij heeft om zoo te zeggen De knorhaan maakte een afwerend ge baar. „U moet zich één ding eens onthouden bootsman! Als er zulke dingen gebeuren, is het Uw plicht te handelen in plaats van rond te gaan neuzen en griezelverhalen aan te hooren. De reederij heeft U als bootsman, niet als Kerstmannetje geëngageerd! Overi gens heeft de passagier "Mechelt, die vroeger langen tijd een brandingssloep gevaren heeft, zich vriendelijk bereid verklaard Kremser te vervangen. En de stoker Görres is terwijl U een conversatie-uurtje hield ook weer opgedoken. Hij heeft zijn roes vannacht in de laadruimte uitgeslapen en doet, zooals vanzelf spreekt, zijn dienstEn nu nog iets! Ik zei juist; de passagier Mechelt! Ik hoop, dat U deze kwalificatie begrijpt? Wie van de manschappen nog eens dergelijke griezelsprookjes over een passagier van onze reederij verspreidt, moet mij gerapporteerd worden! Wij zijn geen waschvrouwen. maar zeelui! Ik hoop. dat het duidelijk is!" Daarmee draaide Krowski zich naar bak boord om en hield een oogje in het zeil bij het uitwerpen van het tweede anker, xxx „Zwijnerij!" vloekte Hanne. De barkas kwam niet los. Zij slingerde tusschen lucht en water aan twee piepende galgen en de mannen aan dek van de „Waguma", die de manoeuvre uitvoerden moesten verduiveld Oppassen, dat niet een van de groene golven met witte schuimkammen de boot tegen dén boordwand zou slingeren. Görres zat in de kleine machinekamer. Hij was nog wat bleek, maar hij grijnsde breed en onbeschaamd. „Varen wij dus nog eens samen, Hanne? Doet het je plezier?" Hanne Mechelt antwoordde niet. „Om hoog" schreeuwde hij naar boven De man aan de verschansing gaf hét be vel met een handbeweging verder in de richting van de lier. De motor raasde. Vieren! Meéï nog! Meer!" De touwen piepten in de katrollen. De barkas daalde en gleed plotseling In een golX- dal. „Los!" Mechanisch klikten de haken. De motor van de barkas sloeg aan; Hanne draaide het stuur om en kwam vrij. Op de „Waguma" herademde men. Van den kapitein tot de .passagiers en den koksmaat hadden allen met spanning de manoeuvre gevolgd. Nu stuurde Mechelt zijn schip op ie donderende branding toe. Ginds op net straflcl werden de brandingsbooten eveneens in gereedheid gebracht. Halfnaakte gestalten renden heen en weer; daar tusschen in --en paar Europeanen. (Wordt vervolg®.

de Stem | 1944 | | pagina 2