Dagblad van Noordbrabant DE FKONTVERSCHUIVIHG IH HET OPSTEK. Zeeuwsche Editie Aanvalsfront bij Caen verbreed. KORT NIEUWS: NEERLANDIA-PERS 84e JAARGANG B VRIJDAG 30 JUNI 1944. No. 18027, 1 BLAD, - r a#4i, a«h«aU ftnlaf'p l.tft mm l/'ilnm at mm f 9 M llr mnv r Atan .cntenitn (UnntnliMI by vuörultbetalinj» p*r kwartaal t»3. franco per post f 3 Ai, .per week (Uisluitend bij nlet-posibesteltlngj 21 cent Losse i.ummers 6 cent. Bewysnum men c cent Bijkantoren te: Roosendaal, telefoon 2«B0; Bei gen op Zoom. telefoon SS1; Waalwijk, telefoon 2?9. Coe». telefoon 2336: Hulst, telefoon 102. Verschijnt eiken werkdag. Adv. geheele oplage 1-10 mm., kolom mm., f 2.00. elke mm meer 20 adv. V3IY plaat»* aard uit N.-Br uttsl. Br. ed. resp. 1.70 en 17 ct.. IO. Zeeuwsche cd. resp 80 e. en 8 c- Reet 21e tarief. Inzend op adv.. welke de uitgevers ie hunner bcoordeeling niet verianger» af te geven, worden noch teruggegeven, noch aan de Inzender* van adv. uitgeleverd Weinig verandering in Normandië, Italië en Finland. Be langrijk succes der Japanners in China. - Nieuw oorlogs materiaal- Buitenland sc h overzicht De Duitsche beschouwingen, die tot dus verre over het verloop van het Sovjet-Rus sische zomeroffensief geleverd werden, spre ken over het algemeen de meening uit, dat het nog te vToeg is om over de situatie in Wit-Rusland een oordeel te vellen. De me- dedeelingen, die de opperste Duitsche leiding erover doet zyn kort en behooren tot de laatste aliifêas van het dagelij ksche weer- machtsbericht. Blijkbaar wil de opperste lei ding daardoor nog eens haar overtuiging la- ten uitkomen, dat het Oosten op dit oogen- blik in volgorde van strategisch gewicht na het Westen komt. Niettemin is er, een week na het pntbran- den van de gevechten, aanleiding om de wij zigingen in de frontlijn te beschouwen. Daar bij moet aanstonds de beperking gemaakt worden, dat een nauwkeurige vaststelling be zwaarlijk is zoo lang de strijd zich nog in het huidige zeer bewegelijke stadium bevindt. Een week geleden ging de Sovjet-opmarsch uit van het gebied oostelijk van den in het ver loop van het winteroffensief zoo sterk geble ken gordel van Duitsche bolwerken Witebsk- Orsja-Mogilef-Sjlobin De Dnjepr vormde hier voor een belangrijk deel de richting van het front. In den loop der week heeft de strijd zich van den Dnjepr verwijderd en zich naar de Berezina verplaatst, waar de Sovjets zich blijkens een ANP-bericht ook reeds den overtocht naar den westelijken oeter hebben gebaand. Voornamelijk bij Bo- broeisk zouden de daar vechtende Duit sche troepen door eeu omtrekkende bewe ging van den tegenstander kans loopen in een gevaarlijke positie te geraken Een blik op de kaart toont aan, dat deze frontverschuiving op Yele plaatsen van een zeer aanzienlijke diepte is. Van Witebsk tot Lepel, de stad (zuidelijk van Polotsk) tot waar de röode troepen gevorderd zijn, is meer dan 100 K.M. van Orsja tot aan de Be rezina is de afstand nog grooter Minsk, dat terstond als eerste doel van dén tang- vormigen opmgrsch onderkend is, begint thans dan ook dicht bij de gevechtszone te komen. Dat deze snelle bewegingen de ver dedigers voor groote moeilijkheden hebben geplaatst is van Duitschen kant onomwon den toegegeven en het is overigens ook wel gebleken uit het feit, dat de garnizoenen van Witebsk en Orsja tijdelijk als ingesloten werden gemeld, terwijl ook van concentri sche aanvallen op Mogilef is gesproken. In den rug van de roode troepen bevinden zich nog tal van groepen Duitsche strijdkrachten, die in de oorspronkelijke stellingen stand houden. Buiten de poging om de Duitsche troepen oostelijk van Minsk te omvatten voor een vernietigingsslag in allergrootsten styl, houden militaire kringen in Duitschland ernstig re kening met veel verder strekkende plannen van den tegenstander. Zoo leidt men uit de zeer sterke troepenconcentraties, die in de buurt van Kowel gesignaleerd zijn, af, dat de Sovjets straks een offensief vanuit him vooruitgeschoven front ten zuiden der Pripet- moerassen willen coordfceeren met de thans begonnen onderneming Hun centrale en zui delijke front zouden zij dan vermoedelijk bij Brest-Litofsk of Pinsk samen willen smeden. Reeds zijn de Sovjets daartoe van Bobroeisk naar het westen opgerukt. Maar daarnaast blijft de druk in de rich ting van Letland sterk. Weliswaar konden de Duitschers tot dusverre alle aanvallen op Polotsk den sleutel van het Duna-dal, af slaan, doch Berlynsche militaire kringen meenen te kunnen concludeeren, dat de vij and het plan om over Dunaburg naar de Oostzee door te stooten nog niet heeft opge geven. In dit verband kan het feit, dat de gevechten tot de streek ten zuiden van Po lo tzk zijn uitgebreid, van belang zijn, daar de Sovjets deze stad thans van drie richtingen uit kunnen aanvallen. In Normandië. Speelt in het oosten de strategie van de ruimte een groote rol, aan het Normandische front is het tegendeel het geval. Hier ont moet de aanvallende vijand een zoo hard- nekkigen Duitschen tegenstand, dat de Brit ten slechts in uiterst traag tempo terrein kunnen winnen ten zuidwesten van Caen. Een belangrijke ontwikkeling is er van deze gevechten vandaag niet te melden, al houden zü nog steeds in volle hevigheid aan. Behalve de strijdende troepen ondervindt de Fransche bevolking dat aan den lijve. Berichten in de Fransche pers spreken van den tocht der ellende" van de in het strijdgebied achterge bleven bevolking, die eiken avond uit die ver woeste stedên en dorpen trekt om een schuil plaats in de bosschen te zoeken. De bekende bedevaartstad Lisieux wordt door een corres pondent gekenmerkt als „een hoop slijk" en de bewoners van het nog meer oostelijk ge legen Evreux hebben hun toevlucht gezocht in grotten. Dat de onophoudelijke bombar dementen op alle verkeersdoelen in noord- Frankrijk ook de voedselvoorziening van Pa rijs in een precaire situatie hebben gebracht mag worden afgeleid uit het feit dat op de groote boulevards der stad Dinsdagochtend vlugschriften werden verspreid met het op schrift: „Weg met het uithongeren". De aan de stad grenzende departementen moeten thans het voedsel voor de wereldstad leveren en dit moet met vrachtauto's worden aan gevoerd. De mogelijkheid van watergebrek is ook reeds door de stedelijke overheid onder het oog gezien. Op de beide andere Europeesche fronten, dat in Italië en dat in Finland bleef de ont wikkeling in de laatste dagen onveranderd; ook daar evenals in Normandië sterke druk op de 'verdedigers, die slechts na verbeten tegenstand grond prys geven Daarentegen valt er uit het Aziatische gevechtsgebied wel een belangrijke gebeur tenis te rapporteeren. De Japanners heb ben namelijk in Midden-China Helfgyang, een der vooruitgeschoven luchthavens van de Amerikanen veroverd Massa en kwaliteit. In vrijwel alle berichten over de concen trische bestorming van Duitschlands posi ties wordt gewezen op de numerieke over macht der Geallieerden zoowel in menschen als in materiaal. Thans heeft ook dr. Goeb- bels dit thema aangesneden in zijn weke- lijksch „Réich"-artikel en hij concludeert daarin, dat van Duitsche zijde het potentieel aan menschen en materiaal nog rationeeler moet worden uitgeput dan tot nu toe het geval is geweest. Ook de Duitsche pers spreekt, over dit onderwerp en naar aanleiding daar van merkt de ANP-correspondent op, dat weliswaar iedere Duitscher weet dat de te genstanders meer materiaal hebben samen getrokken dan de Duitschers, doch ook dat de Duitsche soldaat nog steeds de beste sol daat van de wereld is. Op de Duitsche po ging om de materieele overmacht te neutra liseeren wordt nog eens gewezen door den Voelk Beob. en het spreekt, haast vanzelf, dat de vliegende bommen als voorbêeld aan gehaald worden. Ook Hallensleben schrijft over dit wapen waarvan hij vermoedt, dat het een veel. grootere reikwijdte heeft dan het tegenwoordige doelgebied. De Duitsche pers publiceert overigens nog bijzonderheden over een hieuw Duitsch antitankkanon, dat raketten afschiet. Bij dit alles Tekent men van Duitsche zijde, aldus de ANP-corres pondent, met de mogelijkheid dat ook de Geallieerden met nieuw oorlogsmateriaal zullen komen vooral ook. op terroristisch ge bied. Daarom schrijven de Duitsche bladen waarschijnlijk ook, dat niet alleen voor, de soldaten, doch ook voor de burgerbevolking* nog zeer zware uren zullen komen waarin uiterste standvastigheid-en groot vertrouwen in het beleid der opperste leiding meer dan ooit tevoren hun waarde zullen moeten be wijzen. In Italië gevechten hij Siena. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 29 Juni (DNB) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „In Normandië heeft de vijand zijn sterke aanvallen tot bijna 25 km breedte uitge breid. Bijzonder verbitterd waren de ge vechten in het gebied ten Zuid-Westen van Caen, waar de vijand in het onoverzichte lijk terrein vol struikgewas een smalle penetratie kon bereiken. De in de avond uren ondernomen tegenaanval van Duit sche gepantserde gevechtsgroepen, drong de vijandelijke aanvalsspitsen op een uiterst nauw terrein samen- De vijand leed uiterst zware verliezen aan menschen en materiaal. Alleen een pantser- afdeeling vernietigde daarbij 53 vijandelijke tanks. In dezen sector hebben zich bij de gevechten der laatste dagen de 12de SS-pant- ser-divisie (H'Jler Jugend) onder bevel van Standartenfuehrer en kolonel der Wafïen SS, Meyer, in het bijzonder de gevechtsgroepen van den SS Sturmbannfuehrer Olb Oetter, bijzonder onderscheiden. Ten Oosten van de Orne zijn herhaalde door sterke artillerie ondersteunde aanvallen van den vijand bloedig ineengestort. In het gebied van Cherbourg blijven zich verschei dene van onze steunpunten tegen de vijan delijke overmacht handhaven. De haven is verwoest, de ingang nog altijd versperd. Een aanval van vijandelijke torpedojagers op de. Kanaal-eilanden, werd door Duitsche beveiiigingsstrijdkraciiten afgeslagen. Een van onze patrouillebooten maakte daarbij 't bedienend personeel van het geschut van 'n torpedojager onschadelijk en plaatste van nabij talrijke artiiierievoltreffera op het vaar tuig. De vijandelijke torpedojager geraakte in brand en werd na een zware ontploffing in zinkenden toestand achtergelaten. Twee eigen vaartuigen gingen tijdens het harde zeege vecht verloren. Boven het landingshoofd en de bezette Westelijke gebieden werden 41 vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Londen ligt nu sinds twee weken onder 't onophoudelijke vuur van de V 1. In Italië «ntstonden gisteren bijzonder verbitterde gevechten in het gebied ten Zuid-Westen van Siena, waar de vijand geringe vorderingen kon maken. Vlak ten Westen van het Trasimeensche meer behaalden ona» divisies wederom een volledig afweersucces. Herhaalde, met gecon centreerde infanterie- en pantserstrijdkrach ten ondernomen doorbraakpogingen werden hier in gevechten op korten afstand uiteen geslagen. waarbij een aantal vijandelijke tanks werd stuk geschoten. Een plaatselijke penetratie werd afgegrendeld. Bij de zware afweergevechten in dezen sector hebben zich de eerste valschermjagersdivisie onder luite nant-generaal Heidrich en de 334e divisie in fanterie onder generaal-majoor Boeblke door bijzondere dapperheid en standvastigheid On derscheiden. In den centralen sector van het Oostelijke front hebben de bolsjewieken in het verloop van den verbitterden afweerslag op eenige plaatsen verder terrein gewonnen. De garni zoenen van Bobroeisk en Mogilef boden den met overmachtige strijdkrachten aanstormen den vijand feilen tegenstand. Oostelijk van den midden- en bovenloop van de Berezina, alsmede ten Zuiden van Polotsk duren de zware gevechten met de opdringende bolsje wieken voort. Ten Zuid-Oosten van POlotsk zijn nieuwe vijandelijke aanvallen met verliezen voor de bolsjewieken mislukt. Bü de gevechten ten Zuid-Oosten van Plfskau heeft zich de Oost- Pruisische 121ste divisie infanterie onder be vel van kolonel Loehr voortreffelijk geweerd. Formaties slagvliegers mengden zich doel treffend in de gevechten te land en brachten den vijand zware verliezen toe aan men schen en materiaal. Een formatie lichte Duitsche en Finsche zeestrijdkrachten be schoot in de Finsche Golf Sovjet-Russische batterijstellingen op het eiland Narwi en bracht een vijandelijk bewakingsvaartuig tot zinken. Een formatie Amerikaansche bommenwer pers deed gisteren een aanval op het stads gebied van Boekarest. Duitsche en Roe- meensche jagers haalden 12 vijandelijke vlieg tuigen, waaronder tien viermotorige bom menwerpers oeilaag. Formaties Amerikaansche bommenwerpers ondernamen gisterochtend een terreuraanval op de stad Saarbruecken. Des nachts wierpen enkele Britsche vliegtuigen bommen op het Rijnlanösch-Westfaalsche gebied en op bet gebied van Saarbruecken." Mussert sprak te Rotterdam, In de groote zaal van Odeon te Rotterdam heeft Mussert Donderdagmiddag tot familiele den van frontstrijders, NSKK-mannen en Oost- landboeren en leden v. d. NSVO gesproken over de vrouw ten opzichte van het militairisme, de maatschappij, het huwelijk en de beweging. Blij kens het ANP verslag zei Mussert o.m. het Volgende- „Voorat de vrouw tijdens het marxisme was het, die omdat haar oordeel meer gebaseerd was op het gevoel, na 1918 Nederland wilde ont wapenen. Niemand van ons wenscht oorlog, maar het Is" een verschijnsel dat we niet in de hand hebben. De natuur is strijd. Wanneer de mensch geen leven van strijd meer heeft, heeft hij geen leven meer". „Wanneer ons volk geen soldaten meer zou opleveren, zou niemand dit volk meer overeind kunnep zetten. Want de waarde van een volk ligt in zijn strijdbaarheid. Hadden onze weer bare mannen allen aan het front gestaan, dan zouden de anderen niet in Duitschland behoeven te wérken, maar hadden zij hier aan den arbeid kunnen blijven." Mussert sprak vervolgens over de opkomst van het vrouwenkiesrecht en de voor- en nadeelen daarvan. „Het is goed, dat de vrouw in de keuken staat, maar" volgens het nationaal-soeiallsme is haar belangrijkste taak, voortbrengster en op voedster van de kinderen te zijn, hoedster van de goede zeden, van de volkswaarden en van de beschaving. De gezinnen vormen de cellen waaruit de ge heele maatschappij is opgebouwd. Er moet dan ook een dag in de week zijn, bij voorkeur de Zondag, waarop de man niet aan het gezim^nt- trokken "wordt. Na den oorlog zullen er milTioe- nen jonge mannen afwezig zijn, gevallen in den strijd. Het recht op de kinderen zal dan een vraagstuk worden, zoo moeilijk, dat spr. daarvoor thans nog geen oplossing aal* de hand wil doen. Het geloof, de noodzakelijkheid en het goed recht der beweging is in de vrouwen zeer sterk verankerd. Degenen onder de vrouwen die mis schien moedeloos worden in den laatsten tijd wees Mussert op het voorbeeld van de geallieer den, die in de eerste jaren van den oorlog, toen er geen hoop meer schéén te zijn, ook den moed niet lieten zakken. Zou ons geloof dan minder vast zijn?" Spr. besloot: „Europa zal niet vernietigd wor den. Na dezen donkeren tijd komt 't nieuwe licht omhoog." Voor de rede van Mussert sprak de landelijke leidster van de NSVO mej. Couzy. Zweedsche marine-manoeuvres worden ge houden aan de Zuidkust van Zweden. (DNB). Dewey heeft de republikeïnsche candidatuur voor de presidentsverkiezing in de Ver. Staten aanvaard. (DNB). De Zweedsche Rijksdag is gisteren in geheime zitting bijeen geweest. (SPT-„Tel.**). Dr. Hodza, de voormalige Tsjechische minis ter van buitenlandsche zaken, is in Florida overleden. Gandhi's verzoek om met de congrespartjfl te mogen onderhandelen is vermoedelijk door Lord Wavell afgewezen. (DNB). In Koog a.d. Zaan is de 57-jarige C. v. *t Kaan bij het oversteken van den weg door een auto gegrepen en gedood. (ANP). Te Nieuw-Beijerland is de 18-jarige W. de Jong uit Piershil bij het zwemmen verdron ken. (ANP). UIT DE PERS. Geen Duitsch imperialisme. Men doet met ons overeenkomstig datgene wat wij z U n. Henri Bruning publiceert in „De Waag" een reeks „kleine overpeinzingen". Aan het 'jongste nummer (23 Juni» van het genoemde weekblad is het volgende ontleend: 14. Het volkerenrecht, dat Duitschland vertegen woordigt, verdedigt het recht der zelfontplooi ing van de verbonden Europeesche volken. Bo vendien heeft Duitschland een sterk vitaal Eu ropa ook noodig: een vereenigd Europa zon der sterke volken beteekent een zwak Europa, en een zwak Europa een verzv/akt Duitschland. En vervolgens, als zélf het sterkste volk kan het Duitsche zich ook de weelde der zelfontplooi ing der overige Europeesche volken veroor loven. Engeland verdedigde dit alles niet; het had het niet noodig en het kon het zich ook niet veroorloven. 15. Zal Duitschland, na een overwinning, niet pre cies zoo zijn als alle andere overwinnende vol ken: zich overgeven aan een imperlalistischen machtsroes, waartégen wij dan toch niets ver mogen? Alsof bet probleem Europa, en daarmede het probleem van het Rijk, is opgelost met een mi litaire overwinning! Alsof een imperialisme dat nogmaals de Europeesche volken knecht, niet tevens het einde van Europa en dan ook wel dra het einde van het Rijk, zou beteekenen! Want de verslagen vijanden van Europa van vandaag zijn toch de aanvallers weer van mor gen! En alsof een Rijk, dat werd opgebouwd op een wereld- en levensbeschouwing dat dóéraan zijn bezieling en kracht en actueele grootheid dankt, niet gedoemd is onder te gaan, wanneer men zijn grondslag vernielt, d.w.z. vervangt door een wil, die daaraan een beschamend ver raad is, en een verAad niet alleen aan die wereldbeschouwing doen ook aan de duizenden dooden, die glimlachend het leven lieten, in de wetenschap, dat zij een sehoonere wereld voor bereidden; en aan die millioenen lévenden, die gereed staan om, eindelijk, het schoone werk van den vrede te beginnen! En alsof de Führer, die zichzelf reali seerde in zijn grootsche, verheven en levens lange worsteling om het heil van het Recht te doen, triomfeeren, plotseling zichzelf on trouw zou kunnen worden, hetgeen toch tevens beteekent zichzelf zou kunnen ver nietigen. Hebt ge dan nooit bemerkt, dat de trouw aan zichzelf de voorwaarde is waaronder aöe grooten en scheppenden leven, kunnen leven, en waaronder alle wijzen en beheersch- ten leven b l ij v e n Tl 16 Gij zijt beducht voor een zegevierend Rijk? Wordt gij toch eindelijk eens een weinig be ducht voor uzelf! Men doet met ons over eenkomstig datgene, wat wij z ij n. Zijn wij niets dan doet men met ons wat men (en wat ook het Leven) met „niets" doet. Men loopt erover heen. En terecht! Heden moet verduisterd worden van 22 uur tot Zaterdag 5.30. Maan op 15.3C, on der, Zaterdag, 2.40. Volle Maan Donder dag 6 Juli. In Indië geïnterneerde burgers Het Nederlandsche Roode Kruis ontving we der opgaven van in Nederlandsch-Indië ge- interneerde burgers van Nederlandsche natio naliteit. Van de volgende geïnterneerden konden tot heden de adressen der naaste familiebetrek kingen of van andere belanghebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding omtrent leeftijd en beroep: hogenes, b. 55 zonder beroep, hogeroorst, a.c. 44 werkzaam bij cultures, hogervorst, j.g. 47 werkzaam bij een mij., hol, johanne3 59 han delsman, hollerman, j.w. 56 handelaar, holz- hauer, jacobus 29 werkzaam bij suikerbakkers bedrijf, nonselaar, abraham, 39 gepensioneerd, hooge, hendricus 46 handelaar, hoogen, j.h. van. der 59 hoofd politiepost, hoogenboom, j. 54 hoofd politie, hoogendijk, l.t. 51 adviseur van een mij., hoogendorn, f.c. 51 werkzaam bij een mij., hoo- gerbeets. j.p.»51 civielingenieur, hoogerland, j.a. 24 werkzaam bij cultures, hoogland, frederik van 18 zonder beroep, hoogstraten, w.m.c. van 42 klerk, hoogte, k.l.m. van der 54 directeur, hoog veld, a.j.c.w. 37 voorman, hoogwoud, l.w. 62 employé bij een mij., hoor, Johannes ten 58 in specteur, hoorti, h. van 53 werkzaam op een machinefabriek, hop, r.l.f.h. 50 handelsman, hopf- ner, f.p.a. 48 leeraar, hormmes, f. 57 werkzaam op constructiewerkplaats, hortensius, arie 53 zon der beroep, houben, b.h. 50 leeraar, hout, gerrit t van der 45 huiseigenaar, houten, d. van 61 han delaar, houten, jan van 47 gepensioneerd, hou- ters, t.w.j. 49 werkzaam bij visscherij, hou waart, g.m.a. 47 hoofd van een mij., houwen, h.h. 52 inspecteur van politie, hreeman, h.j.g. 40 school hoofd, huig-de beer, 51 leeraar, huiskes, J.h.a. 55 werkzaam bij transportbedrijf, hutjens, gj. h. 28 lector, huygen, j.j. 49 werkzaam bij trans portbedrijf, lutteken, j. 50 directeur van een mij., moes, h. 44 werkzaam op telefoonkantoor, takes, -j.a.c. 40 machinewerkman, taaie, w.L 50 werkzaam bij radiokantoor, taat, a.d.j. 56 fa- brieksingenieur, takens, gerard, 44 hoofd afd. economie, tax, a. 19 student, tempelaars, t.m. 55 gepensioneerd, terdenge b.m. 32 administra teur, terkuhle, e. 56 correspondent, teuben, st- mon 51 politieposthouder, teyn, Willem 42^ werk zaam bij een mij., thieman, p.j.m.h. 30 lector, thoen, c.a. 38 werkzaam bij een mij., thomasse, c.r.i.a. 53 zonder beroep, thijssen, j.h. 55 werk zaam bij kleermakersbedrijf, tichelaar, r.w. 36 zonder beroep, tilborg, a.j.n. 19 student, tilburg c.j.m. van 27 hoofdopzichter, timmerman, g.a. 54 gepensioneerd, timmermans, g.h. 47 apothe ker, timmermans, martinus 61 gepensioneerd, tjaarda, marten 56 hoofd machineafdeeling, tja- berings, pieter 57 werktuigkundige, tol, h.f. van 52 reparateur, tolhoek, p.j. 30 fabrleksingenieur, tongeren, J. van 35 werkzaam, bij cultures, ton geren j. van 58 winkelier, tonnaer, c.h. 49 ar chitect, tonnema, a. 54 handelsman, toorenburg, gerardus van 37 gepensioneerd, toorn, d.j. van 54 gepensioneerd, torenbosch jan 48 werkzaam bij een mij., tosses, p.a.l. 57 gepensioneerd, touw jan 52 ingenieur bij een mij., trieb, f.a.p. 57 zon der beroep, tright, jan van 53 ambtenaar, trip, k.g. 23 werkzaam bij recherche, trossel jan 59 gepensioneerd, tuin, a. van der 56 verpleger, tui- nlnga, Cornells 51 werkzaam bij een mij., turen- hout, a.j.f. 55 hulseigenaar, tussenbroek; b.p. r. 20 zonder beroep, tussenbroek, d.w. van 46 res tauranthouder, tuyt, c.d.h. 24 werkzaam bij ho- telbedrijf, uchtman, v.h. 51 employé op een fa briek, uden, p.a. van 48 employé bij transport bedrijf, uylenhoed, a.f. 53 winkelier, vijfhoven, philippus 53 z. ber., veen j.a.r. 19 student, veem p.c. 44 scheepskapit., veenstra, jacob 54 leeraar l

de Stem | 1944 | | pagina 1