Eén laken is genoeg- A. WILKING KORT NIEUWS: GEMENGDE BERICHTEN PROVINCIAAL NIEUWS Mededeelingen Plaatsel. Distributiediensten AERODYNE SEVAR LOCALE BERICHTEN Indertijd, aan Kaap Corross voor een keurige mels|esmantel ot Jongensjas met hel merk Atlanta, waarborg voor prima pasvorm. Wij verstrek ken gaarne alj te-inllchlingen voor DAMES, HEREN en KINDEREN. Kinderuren bij kappers De vakgroep >,Kappersbedryven,> heelt aanlei ding gevonden om voor het geheele land een bindende regeling te treffen, waarin is bepaald dat gedurende tenminste 3 uren per week voor rang moet worden verleend aan personen be neden 15 jaar, die een knipbehandeling wen- schen. Tenzij deze uren door de plaatselijke of - streekorganisatie van de vakgroep voor één of meer gemeenten zijn vastgesteld, is de kapper verplicht, deze uren met inachtneming van de belangen zijner jeugdige cliëntèle zelf te kiezen en daaraan door het ophangen van een biljet op de toegangsdeur of in de étalage, alsmede in de arbeidsruimte bekendheid te geven. Het behan delen van kinderen guiten die vuren blijft toe gestaan, indien daarvoor gelegenheid bestaat. Eventueele klachten kan men richten tot de vakgroep „K'appersbedrijven", -pqstbus 599, Am sterdam. Aflevering van vlakglas In de staatscourant van 14 Juni 1944 is een beschikking verschenen, ingevolge welke elke onderneming in den zin van de bouwmaterialen beschikking voortaan verplicht is, uit haar voor raad vensterglas, gegoten en geblazen glas en ekleurd glas af te leveren aan een ieder, die gen overlegging van geldige vlakglasbonnen aarom vraagt. Telefonische oproepberichten Telefonische oproepberichten d.z. verzoeken aan niet-abonné's om met den aanvrager een gesprek te voeren, zijn van 15 Juni jl. af mede vervallen in de telefoonnetten te Amsterdam en te Gravenhage. Weersportkampen. Nederlandsche jongens van 1618 jaar! Weet jij iets af van het leven van je Duit- sche, Noorsche, Deensche of Vlaamsche kame raden? Weet jij hoe zij o n s land en ons volk bezien? Neen immers! Trek er dan nu op uit en vertoef een maand lang onder de jeugd uit de overige Germaansche landen. Leer de gewoon ten en gebruiken van hun land kennen en be grijpen en vertel hun op jouw beurt iets over ons volk. Niet langer gedraald,, maar meld je thans aan voor een weersportkamp. Keuring en aanmelding: Woensdag 28 Juni van 9-14 uur in Den Haag, Gebouw Amicitia, aan het Westeinde. Alleen jongens, die nog niet in een kamp wa ren, mogen zich aanmelden. In Southampton zijn door Duitsehe verkenners omvangrijke vernielingen van militaire objecten vastgesteld na de beschieting met de nieuwe zware Duitsehe projectielen. (D.Z.i.d.N.) Aan Parnanüs oproep om toe te treden' tot de militie gaven in de Zuidelijke zone -^an Frank rijk 14.090 Franschen gehoor. (CD) Tusschen de Ver. Staten en de Sovjet-Unie is een verdrag gesloten, waarbij de V.S. zich het recht verzekeren, voor hun internationale lucht- verbindingen na den oorlog over Sovjet-Rus sisch territoir te mogen vliegen. (CD) Het kablnet-Bonomi is door prins Umberto van Italië beëëedigd. Dit geschiedde echter niet op het Huis van Savoye. (DNB) Reeds 35.000 dooden zouden er onder de Nor- mandische bevolking te betreuren zijn tenge volge van de oorlogshandelingen, waarvan 10.000 in Caen en 2000 in Lisieux. (Bruesseler Zeit.) Op nr. 5240 van de Staatsloterij viel f 1000 met een premie van f 33.000. Na het bombardement van Nijmegen ontdekt men nog steeds nieuwe slachtoffers. Donderdag ochtend werden weer twee lijken opgedolven. Een nieuwe postzegel van 50 cent zal in, de zeeheldenserie worden uitgegeven. Te Utrecht vond de plechtige begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van opperwacht meester Willem Stap, die 17 Juni aldaar door onbekenden werd neergeschoten. Plaatsvervangend hoofdredacteur, binnen- eh buitenland: P. Albert». flkewestelijk «ai plaatselijk nieuws: W. v. Velden. Kulturee) nieuws: E, Schol Sport: W. v Beek. Verantwoordelijk voor de adver tenties E, H. B. Brader, allen te Breda Vrouw weggelokt en vermoord. In een greppel tri de buurtschap Het Woold, ge meente Winterswijk is onder bladeren ver borgen gevonden het in staat van ontbin ding verkeerende lijk van de '44-jarige ar beidersvrouw M. M. M. echtgenoote van J. R. te Winterswijk. De vrouw was reeds meer dan acht dagen vermist. Een haar bekenden man had de vrouw meegelokt naar genoem de buurtschap onder voorwendsel dat hij haar bij een boer in die omgeving tegen ma tigen prijs aan boter kon helpen. De vrouw keerde niet in haar woning terug en ook de man bleef onvindbaar De politie slaagde er met behulp van een politiehond Maandag j.l. in het lijk van de vrouw op te sporen. Dr Hulst uit Leiden verlichtte sectie op het lijk, waarbij bleek dat er een hevige worsteling moet hebben plaats gehad. Met In Indië geïnterneerde burgers. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving we derom opgaven van in Nederlandsch-Indië ge ïnterneerde burgers van Nederlandsche nationa liteit. Van de navolgende geïnterneerden konden tot op heden de adressen der naaste familiebetrek kingen of van andere belanghebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de hamen vindt men een korte aan duiding omtrent leeftijd en beroep. booren, j.h. van den - 44 - accountant; ha maker, Johannes - 54 - zonder beroep; ham- bour, p.p.h. - 27 - ingenieur; hamel, f.1. - 55 - verpleger; hamel,-h. van - 57 - werkzaam op een fabriek; hamer j.j. den - 51 - gepension- neerd; hansen, j.h.h. - 33 - haiidelsman; han- sen, w.l.j. -'55 - werkzaam bij een mij.; harding g.j. - 27 - machinewerkman; harent, j.j. - 50 - voorman; harmeien, j.b.f. van - 51 - zonder be roep; harmsen, j.f.t. - 52 - werkzaam op een fabriek; harmsen, J.r. - 56 - planter; harn, w. J.e. de - 41 - leeraar; harse, c.j. van - 53 - ad ministrateur; iJiartgens, j.. - 57 - ambtenaar; hartogh, m.g. den - 46 - stuurman stoomvaart; hartz, louis - 28 - koopman; haselóop, j.g. - 39 klerk; hasselaar, j.j. - 41 - handelsman; hasselt, a. van - 39 - werkzaam bij filiaal scheepv. mij; hassink, a.j. - 38 - - student; hattink, f.w. 57 hotelhouder; hattum, w.d. van - 61 - directeur hauf, a. - 58 - werkzaam bij gevangeniswezen; ha va, johannes van der - 54 - handelsman; ha ver, s.l. - 50 - ambtenaar; haye, j.h. - 55 - werk zaam bij cultures; hazebos, j. - 33 - werkzaam bij bakkersbedrijf; heer, m. de - 51 - school hoofd; heere, matthijs - 57 - zonder beroep; hehenkamp, j.m. - 53 - ingenieur bij een mij.; heide, f.a.e. van der - 41 - apotheker; heide, lammert van dér - 53 - gepensionneerd; heili gers, p.a. - 46 - gepensionneercj; heimers, h. - 24 - schepeling;- heimieh, johanna hendricus; 59 - gepensionneerd; heinecken w. h. - 59 - zonder beroep; held a. h. - 59 r han delaar; hemert, c.e, van - 56 - werkzaam bij een mij.; hendrik, b.a.l. - 42 - werkzaam op een fa briek; hendriks, j. - 56 - gepensionneerd; hem driks, p.g. - 50 - werkman; hendriks, p.j.a. - 55 - letterkundige; hengst, g.w. - 39 - schrijver; henrotte, t.l. - 52 - bankemployé; herder, d.h. de - 45 - werkzaam bij kantoor voor openbare werken; herfs, w.h. - 41 werkzaam biUeen mij.; hérman, w.p. - 55 - employe bij een'mij.; her mans, e.j.n., - 51 - assistent apotheker; hermes, jacobus - 34 - apotheker; hermes, j.a.b. - 51 kok; hermsen, louis - 50 - ponder beroep; hertog, a.l. 57 werktuigkundige; .hes, j.f. van - 58 - leeraar; heskes, j.s. - 53 - gepensionneerd; hester, hen drik - 54 t gepensionneerd; hettlnga, adolph - 46 - directeur van een mij.; heukelom, andrles van - 42 - werkzaam bij een mij; heusden, a.j. h. van - 53 - werkzaam bij hotelbedrijf; heus den, christiaan van - 46 - apotheker; heuts, p.j. van - 56 werkzaam bij cultures; heuvel, j. van der - 52 - hoofd politiepost; "heuvel, l.w. van der - 41 klerk; heuven, grieto van - 57 - gepension neerd; heuijerjass, p.j, - 23 werkzaam bij poli tie; heyden, a.a.w. van der - 27 - werkzaam tij een mij.; heydén, j.w.p. van der -.53 - werk man; heye, p.f.n. - 50 - winkelbediende; heyli- gers, d.g. - 60 - beheerder eethuis; heyman, Willem - 57 - masseur; heyningen, lodewijk van - 32 - commissionair; heyteen, a.j. van der - 36 schepeling; heyteen, f.f. van der - 38 - werk zaam bij een mij.; hezik, g.a. van - 50 - werk zaam bij een verzekeringsbedrijf; hidde, f.w. van der - 37 - autohersteller; hidma, theunis - 46 - land-MSuwconsulent; hiele, c.j. - 55 - gepen sionneerd; hilbrander, j.w. - 19 - machlnewerk- man; hlleswijk, n., - 44 - klerk; hilhorst, h.e.a. - 60 - klerk; hille, h.j. - 29 - werkzaam bij een fabriek; hillebrant, frans - 53 - gepensionneerd; hoebipk, t.m.a. - 60 - werkzaam bij drukkers- bedrijf; hoeesloot, a.j. - 27 - werktuigkundige; hoek, johannes - 27 - geestelijke; hoek, p.a.j. - 57 dokter; hoff, c. van het - 53 - apotheker; hof man, a.J.h. - 55 - employe op een fabriek; hof man, f.m. - 31 beroep onbekend.hollander, J. den - 37 - schepeling; holleman, anna bernhar- dina marie - 42 - huisvrouw; holleman, eric - 5; holleman, frederic arnolxi - 42 - ingenieur of machinist; holleman, marijke titia - 2; horst, a.e. ten - 51 - leeraar; ieartman, j.w. - 59 - restaurateur; muller, alexander frans Joseph, - 77 - zonder beroep; rommert, harry van - 19 - zonder beroep en zerner, leopold wilhelm - 44 koopman. belanghebbenden gelieven zich ter verkrijging van nadere inlichtingen te wenden tot de fie aideeling van he't informatie-bureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Juliana van Stol berglaan 27-29, 's-Gravenhage, onder opgave van zoo volledigmogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum, beroep, werkgever en laatst bekende adres der geïnterneerden. een zwaar voorwerp waren de vrouw xliepe wonden aan hals en borst toegebracht, ter wijl bovendien een diepe halssnede was ver oorzaakt. De dader is bekend doch voort vluchtig. De motieven voor dezen gru we lij ken moord zyn niet bekend. Leeshonger in Europa In geheel Europa is de vraag naai- het boek gedurende den oorlog zoo toegenomen, dat zy de stoutste verwachtingen der uitgevers voor den vre destijd in óe schaduw stelde. Zoo bereikte b.v. in Zweden het aantal gepubliceerde boeken irn 1942 een record hoogte van 3443. Dat getal daalde wel is waar in 1943 met ongeveer 100 publicaties, doch dat had niet veel te beteekenen daar terzelfdertij d de Zweedsche oplagecijfers be langrijk gestegen zijn en in 1943 ongeveer 10 procent meer boeken verkocht werden dan In het jaar daarvoor, meldt „Het Laatste Nieuws". In Zwitserland ziet het er niet anders uit. Volgens een statistiek van de Landsbiblio- theek zijn er in 1943 3258 werken verschepen tegen 2875 in 1942 en 2519 n 1941. Het aantal bezoekers van de leeszaal steeg van"39283 ln 1942 tot 42167; de uitge leende boeken kwamen van 97.701 op 105.081. In de overige Europeesche landen ver toont zich een dergelijk beeld, ofschoon hier de remmende factor der oorlogsmaatregelen waar te nemen is. Bijvoorbeeld is 19. België een belangrijke toename der eigen uitgeve rijen op te merken zoodat de Belgische uit- gers voor het eerst een ernstige concurrentie vormen voor him Fransche collega's te meer daar de papiermarkt in België op grooteren voet gehandhaafd kan worden dan in Frankrijk. Boeken, die vóór den oorlog in oplagen van 2000 tot 3000 exemplaren ver schenen, worden nu in 7.000 tot 8.000 ge drukt. Bekend isMaet grooter worden der belang stelling voor het boek in Duitschland. Hier vertegenwoordigt ook de soldaat aan het front een belangrijk lezerscontingent. De oorlog bracht een recordhoogte,op het gebied van uitgaven Reeds in 1941 verschenen er ongeveer 142 millioen boeken. De door de verscherping van den oorlog vereischte maatregelen hebben verleden jaar tot be perkingen geleid. Ook de Britscli-Amerikaan- sche luchtaanvallen op de Duitsehe uitge verssteden Leipzig, Stuttgart. Berlijn die door neutrale waarnemers indertijd als „Bom aanvallen op het Duitsehe Boek" betiteld werden, doen een zekeren achteruitgang verwachten. Toch opent een in Leipzig gere geld verschijnen boekenverslag verrassende perspectieven. DISTRIBUTIEKRING HONTENISSE. Met ingang van heden is er gelegenheid tot het .-Indienen van een aanvraag voor het vr- krijgen van algomeene kleeding. Voor het verkrijgen van inlichtingen en het indienen van Uw aanvraag kunt U zjen wenden tot het D.K. te Uwer plaatse. 598-o DISTRIBUTIEDIEN ST VLISSINGEN Uitreiking nieuwe bonkaarten 8é periode. De distributiedlenst der gemeente Vlissingen maakt bekend, dat in het tijdvak van Woensdag 28 Juni tot en met 8 Juli 1944 de uitreiking zal plaats vinden van nieuwe bonkaarten voor de 8e periode 1944 (9 Juli-^S Aug.) en toeslagkaar- ten voor personen beneden de inkomengrens. Hiervoor dienen de oude en de nieuwe distri butiestamkaarten met bijbehoorende inlegvellen te worden overgelegd alsmede bon R 05 van de toeslagkaart L 405. De data waarop de bankaar- ten afgehaald moeten worden, luiden volgens 't nieuwe stamkaartnummer van het,hoofd van het gezin of samenwoning. Woensdag 28 Juni i-1500, Donderdag 29 Juni 1501-3000, Vrijdag 30 Juni 3001-4500, Zaterdag 1 Juli 5501-5500, Maandag 3 Juli 5501-7500, Dinsdag 4 Juli 7501-9500, Woensdag 5 Juli 9501-11000, Don derdag 6 Juli 11001-12500, Vrijdag 7 Juli 12501- 14500, Zaterdag 8 Juli 14501 en hoogere nummers Zij, die %niét op tijd verschijnen, kunnen de bonkaarten uitsluitend' afhalen op Dinsdagmor gen ll Juli 1944 tusschen 8.30 en 12 uur. De uitreiking vindt plaats in het uitreikkan- toor van den distributiedlenst, Brouwenaarstr/ 4, aan de loketten 13 en 14 lederen werkdag van 8.30-12 uur en van 2-4 uur. Des Zaterdags van' 8.30-12 uur. 674-o Beëedigd Ter openbare terechtzitting der Arrondis- semtens-Rechtbank te Middelburg zijn be- ëeóigd als Ambtenaar van den Burgerlijken stand voor de gemeente Kruiningen de heer L. van der Hiele ambtenaar ter secretarie wonende te Kruiningen en voor de gemeente Hontenisse de heer Fr. de Waal, ambtenaar ter secretarie, wonende te Hontenisse. -Roofoverval te Grijpskerke. Onder Grijpskerke is een brutale roof overval gepleegd op den landbouwer J. Des morgens even voor vieren werd er op de deur geklopt. Toen J. ging kijken, werd hem desgevraagd geantwoord dat de Landwacht Met een 30 volt kunt U bij een prettige verlichting ook onderstaande apparaten gebruiken. 13-0 GENTSCHESTRAAT 24 HULST. er was. De man, niets bewust, opende daarop de deur en zag tot zijn schrik, twee gemas kerde mannen voor zich staan, die onmid dellijk binnendrongen. Den landbouwer met een revolver in. bedwang houdend, bonden zil hem op den stoel vast. Een zoon van J. die tehulp schoot, werd met een ijzeren ketting vastgebonden. De vrouw moest daar op aanwijzen waar het geld lag. Na een geldsbedrag gestolen te hebben, maakten beide mannen zich uit de voeten. De politie stelt een onderzoek in. Zij die slaagden. Op de Woensdag te Roosendaal voortge zette middenst. ex. slaagden B. Houtman Ber gen op Zoom. Ca. Huygens, Bergen op Zoom J. Huysmans, Roosendaal A. Jansen. Hal steren, W. Jansen,-Zevenbergen Ea. de' Jong Halsteren. A. Jongeneelen H. Jongeneeien en M. Jongeneelen allen Roosendaal G. Kan- nekens, Dinteloord. W Key. Oudenbosch. Ca. de Keyzer, Wouw. Aa. Kuis. Roosendaal. A. v. d. Kieboom Zevenbergen. C Kockx. te Oudenbosch C. Koevoets, H. Koevoets. en J. Koevoets ajjen Bergen op Zoom. Ba de Kok Roosendaal; Ja. Kolber Bergen op Zoom; J Konlngs, Rucphen. W. Konings. St. Wille- brord. H.Kooien, Woensdrecht. D. Kooien Bergen op Zoom. Aa. Koomonde Gróene Bergen op Zoom. P. van Dongen. Roosen daal A. Lambrechts, Oudenbsch M. Lam- brechts, idem. H. Lacor. idem J. Lecluijze. Hoofdplaat; H. Lempens, Steenbergen P. Leii dekkers, Bergen op Zoom H. van Lieshout. Bergen op Zoom A. v. d. Hooft. Aardenburg A. d'Hooie. Sluis Tha. van Jole, Hontenisse ft. Julivet AardenburgP. Kindt Vogelwaarde L. Kruger Kapelle (Z.) L. Leeuwe, Haam stede; J. van Leere, Oud-VosmeCr A. de Leg- ny, Serooskerice (Z.) J. v. d. Linden, Bergen op Zoom; W. Loeff. Idem T. van Loenhout Steenbergen. A. van Loon. Roosendaal. J. van Loon Woensdrecht J. C. van Loon Hulj- bergen. J de Looy. Bergen op Zoom. J. van Loveren Amsterdam. La. Luyten. Stampers gat. J. Luykx. Halsteren. Ka. Luykx, Steen bergen Tr. Maas.' Roosendaal M. Maas. Roosendaal. P. Maas Bergen op Zoom. P J. Maas, Zevenbergen. G. Mathijssen, Wouw. J P. Mathijssen, Wouw J. den Broeder Oudenbosch. Ma. Matttoee—Akkermans. Ze venbergen. C. Mathijssen, Wouw. A. van Meel. Rucphen. J. van Meel Steenbergen. P Moerkens, Steenbergen. P. J. Musters, Bergen op Zoom. P. van Nassau Roosendaal. BH het van 16—22 Juni gehouden eind examen HBS 5 I.e. B. aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Terneuzen zijn geslaagd: P. Bareman, Axel P de Bock. Terneuzen: J. Belssens, Clinge; P. Brons. Terneuzen: Me. Ka. Cohen Stuart Terneuzen. A. van Cruy- ningen Temeuzen-Slulskil. C. van der Gles- sen. Terneuzen. P Griep Axel. D. Guequlcr- te, Terneuzen, P. Jansen Vernlanke Zaam- slag. A. Olijslager Terneuzen. H. Kok Zaam- slag. J. de Putter. Axel. Sa de Putter. Axel E. de Puii. Temeuzen-Slulskil. C Ribben"?, J. de Ridder, J. Roelands. Ga Scheele P. Scheele. C. Schijve allen Terneuzen. Ae. Ma de Smet. Axel. C de Weitn. Clinge (Nieuw- Namen). M. van Wijck, Terneuzen. Vlissingen. Parochienieuws. Zondag: De H H. Mis sen zijn om half acht, negen uur en om elf uur de Hoogmis. Onder deze H.H. Missen colleete voor het Liefdegesticht „De Goede Herder" en de R. K. Meisjesbeschermlng. Om zes uur Lof. Maandag: De H.H. Missen zijn om half acht en negen uur. Geen H. Mis om zeven uur. EEUtLLklOb. j Avonturenroman MD Werner ,'örg Uiddech» 48) De Duitsdhe agenten in Freetown hadden vlijtig ingekocht. De .Wagumawerd in de zes uur laadtijd een complete ark. Meer dan 30 apen kwamen aan boord, een jong lui paard, twee reuzen schildpadden, een dozijn mungo's en wilde katten, vogels van alle grootte en pluimage en zeven slangen, waar van de kleinste nog altijd meer aan een halve meter lang was. En juist deze kleinste was ook de gevaarlijkste: een zwarte mamba, het giftigste kruipdier van de Westkust. Hannê Mechelt en Paul, Johannsen hadden de handen vol om de dliren op het hutten- dek onder te brengen. Kisten en kasten sta pelden zich opeen, het werd al maar nauwer en wie niet precies met alle, kisten afzonder lijk bekend was, kon leeliike verrassingen be leven, Willi Nochundnoch, bv. die zich op den middag van dezen dag weer op weg naar de goudschat begaf, kreeg een onaangenaam meeningsverschil met een reuzenslang, die zich weliswaar, gelukkig, slechts aan louter bedreigingen te buiten ging maar toch altijd een stevigen Indruk bij den matroos naliet. Ook andere lieden kenden op het huttendek naar het scheen den weg niet meer. Paul Johannsen, die terwille van een beter over zicht een beetje orde in zijn dierentuin wilde scheppen, herinnerde zich, dat hij den avond tevoren onder dit dek een van Mechelts nieuwe slangenkisten gevonden had en haar op de daarvoor aangewezen plaats had terug gebracht. Die kist daar viel niet aan te twijfe len moest gereedschap bevatten, want zij was vreeselijk zwaar geweest en van binnen had het geklonken als metaal. Het toeval wilde nu, dat de wildhandelaar zijn nijptang niet bij de hand, had en vermoedde, dat die in de kist in kwestie geborgen was. Hij nam dus een ijzeren wig en maakte ze open, daar ze, vreemd genoeg, dichtgespijkerd was. Maar tot zijn verrassing viel zijn blik op een zon derlingen wirwar van bont speelgoed. Johannsqn schudde nadenkend het hoofd. „Daar heb ik me warempel het bezit van vreemden gekaapt!" mompelde hij. „Ik zou anders hebben willen zweren, dat dit een van onze kisten was!" En hij ging aan stonds of) zoek naar bruikbare spijkers om de sporen van zijn vergrijp zoo snel mogelijk door den nieuwe afsluiting uit te wisschen' en de kist weer op haar plaats achter de laad ruimte te zetten. Dit oogenblik benutte echter het chim- panseejong Halleluja om met zijn langen arm een zeer elegante en zooals bekend, eerst onlangs gerepareerde stroomlijnauto er, een speeldoos te pakken. Hij verborg de twee voorwerpen eerst' in den achtersten hoek van zijn kooi en bespiedde toen zijn nieuwen heer en meester, hoe deze niet zonder af en. toe een onrustigen blik naar het beneden- dek te werpen de opening met de daarop passende lijst afsloot, 'de kist dan op zijn schouders laadde en haar naar beneden bracht. Doch ook daar stond zij niet lang. Want even later kwam de heer Schucht, de eerste machinist daar voorbij. Gedachtig zijn bui tengewoon pijnlijke kennismaking met het zelfde verkeersobstakel, vertrok hij zijn ge zicht en tastte naar zijn scheenbeen. En dan geviel het zoo, dat bootsman Jan sen juist met den jongmaat Heini over de gang langs het middenschip kwam. De machinist wenkte driftig. „Hier boots man! Hier staat dat ding! Maar nu weg er mee!" Peter Jansen bekeek den bak nauwkeurig aan alle kanten, „Tot de lading behoort het ding niet, mijnheer Schucht dat weet ik zeker. Het heeft geen douanenummer, noch adresstempel. We zullen dat maar eens open maken!" Weer knarsten de spijkers en kraakten de planken. Iets wits kwam er te voorschijn. Den jongen fteini puilden de oogen. bijna uit van plezier. Speelgoed! En wat voor! De bootsman tikte op zijn voorhoofd. „Aha kinderspul om te ruilen met de negers! *t Behoort aan JohannsenNu, pak maar op, Heini! We nullen»den rommel direct naar 't huttendek brengenr opdat niet nog Iemand er zijh btenen over breekt!" En zoo zweefde de kist weer omhoog den ijzeren trap op en belandde bij de apen en slangen. Het oogenblik echter, dat Peter Jan sen noodig had om een hamer voor het beten gelen te zoekenliet Heini niet onbenut voor bijgaan. Het gelukte hem glad als hij nu eenmaal was een foxterrier met een staart, die kwispelen kon, ln zijn zak te laten ver dwijnen. (Wordt vervolgd").

de Stem | 1944 | | pagina 2