fe Stienfostok C. BILLINGHÜRST. SHEBOYGAN, WIS. J. QuiRTUB, RZDACTEDR. $1,50 per jaar, ia vooruitbetaling. DINGSDAG, DEN 17 OCTOBER 1854. Do Nieuwsbode ko«t voor Nederland $2J per ja&r 1,50 in de 6 maanden; enkele nommers6£ Cents. Kleine sommen gelds, hetzij beneden een dollar, of centen boven een of meer dollars, kannen ons immerper brief in poststempels van een eu drie eents, van laautge- nuemde 'l lieftt, in betaling worden toegezonden. Zulke stempels kan men koopen bij alle postmeesters. RE PL-BLIKEIASCHEVOMLYATIE. VOOR CONGRES—3DE DISTRICT. Slauls- Vertegenwoordigers. Daar liet vulk der verschillende Senaals- en Assembly-districten dezes Staats weldra hunne Vertegenwoordigers in de aanstaande Wetgeven de Kamers moeten kiezen, zullen een paar woor den omtrent het gewigi dezer verkiezingen niet te onpas zijn. Er heerscht niet zelden een ver keerd denkbeeld betrekkelijk de ware manier om openbare ambtenaren te kiezen. In plaats van mannen om hunne bekwaamheid en geschiktheid uil te zoeken, wordt een post dikwijls al te zeer beschouwd als de belooning voor partijtrouw en dienst. Mannen, die uit princiep handelen en zich aan eene partij sluiten, omdat zij gelooren dat haar succes wezenlijk de ware belaugen des lands kan bevorderen, moeten niet om eenen post vragen als eene belooning voor goed te doen. Dit zijn wij als opregle burgers verpligl. Ganscb anders is het echter met Alfred Marscuner, de tegenwoordige kandidaat voor de Assembly van dit District, gesteld. Zijne be kwaamheid en geschiktheid om uls Vertegen woordiger op te treden, worden algemeen zeer in twijfel getrokken, terwijl zijne eenige verdien ste van getrouwheid nan Pierce en Nebras ka hem noglhans de nominatie voor dieu post heeft doen verwerven. Of het volk zijne benoe ming bevestigen zal, moet de aanstaande verkie-, zing leeren. Onzes inziens wordt bet hoog tijd, ditt wij mannen voor de aanslaande wetgeving kiezen, indien ze gevonden kunnen wordeo, die noch door vleijerij, noch door oester-soupers, of belof ten van toekomstige verbooging, bij den neus geleid worden en de verzoeking van een greep in hel schoolfonds of de openbare schatkist we- derstaan kunnen. Zij die met de geschiedenis onzer jongste Wetgeving bekend zijn, zullen on ze meaning verstaan. Wij behoeven vertegenwoordigers, die als de dienaren des volks, en niet voor hunne eigene be langen handelen zullen. Om deze redenen is groote voorzorg in bel kiezen van eenen Verte genwoordiger eene volstrekte vereischte. Zendt een onstandvastig, wispelturig, eigenbelang zoe kend man naar de Wetgevende Kamers, en het is tien tegen een, dat hij niet soms ongemerkt de speelbal vau winstbejag zoekende menscben wordt. Iemand moet zich in het besturen zijner eige ne znken ook steeds als een man van kunde, <loorzi2t en overleg gekenmerkt hebben, zal men hem veiliglijk tot Vertegenwoordiger kiezen en de zorge van eoa geheel District toevertrouwen kunnen. Ten anderen moet men bij de verkiezing vau eenen Volksvertegenwoordiger bedenken, dat op do aanstaande Assembly de verpligting rust, eenen Vereenigde Staten Senator te kiezen. Wor den derhalve man mm gekozen, wier principen met die vim eenen Douglas overeenstemmen, dan kunneu wij niet anders verwachten, dan dat voor Wiseonsiu een vriend en voorstander van slaver nij in het aanslaande Congres zitting neemt, om wel ligt dezelfde of nog ergi-re schelmstukken te helpen herhalen, waarvan Washington in den af- geloopen zomer bet tooneel geweest is. Kiezers, ziet toe wat gij doet, houdt uwe stemmen niet terug, maar werp ze voor uwer stemmen waardi ge manneD Eene donkere Wolk in ?t Noorden. De benoeming van den heer Jons B. SJacï tol kandidaat voor het Congres vindt zelfs onder de oude leden der democratische partij veel op positie en indien de drukpers als een kenteeken van de gemoederen des volks moet worden aan gemerkt, dan is Joun B. Macv reddeloos ver loren. De Appleton Crescent, tot dus verre een trouwe aanhanger der zoogenaamde democrati sche partij, zegt in zijne editie van den 7 dezer: "VOOR CONGRES, derde district,- (Deze woorden worden voorafgaan door een kanon van zwaar kaliber, als bet zinnebeeld van tegenstand Daarop laat hij volgen: "Eene nominatie eu verkiezing, door omkoo- piog en corruptie bewerkstelligd, beeft ons Con- gressioneel District genoeg tot oneer verstrekt, en de "Crescent" zal de democratie van Outaga mie County niet beloedigen. door den naam van John B. Macy ter her-kiezing voor het Congres aan zijn hoofd te plaatsen. Indien dit verraad is, doet er gewin mede!" Bravo! zoo willen wij bet hooren. Wij hopen niet dat de Hollanders van Outagamie County, door hunne stem aan Macy te geven, loonen zul len, dHt zij zijne gedragslijn in bet jongste Cod- gres nopens de Nebraska bill, met hunne goed keuring bekrachtigen. De Badger Stale van Portage City. de Berlin Courant, de Beaver Dam Republican en andere invloedrijke democratische bladen, draaijen voor noemden kandidaat den kouden schouder toe. fZT Mr. Mact, ziende dat hij het anders on mogelijk winnen kan, spreekt nu alsof hij altijd de Nebraska bill geöpposeerd heeft, en alsof al zijne constituenten zulks wisten. Het tegendeel is eebter de waarheid. Zijne stemmen nopeos de voorbereidende vragen, en zijne afwezigheid bij de finale en beslissende afstemming loonen dui delijk genoeg, dat hij in zijn hart voor de bill was. Laat geen zoodanig man bet vertrouwen genie ten dit district van Wisconsin in het aanstaande Congres te vertegenwoordigen U3T De schijn-democratie van bet derde Congressionele district in Michigan nam, na de herbenoeming van Samuel Clark, een der 43 Noordelijke mannen die voor bet Nebraska schelmstuk stemden, bet volgende besluit aan "Besloten dat wij onze hartelijke goedkeuring schen ken aan de jongste acte van bet Cougre», organizerende de grondgebieden Nebraska en Kansas op het beginsel van volks-souvereiniieii, onderwerpende het volk dier territories aan de constitutie en wetten der Vereenigde Staten, maar vrij om hunne huishoudelijke instellingen in dier voege te regelen, als zij tot hun geluk en voor spoed het best bevorderlijk oordeelen mogen." Ja, aan dat besluit en aan die wet schenkt ook de Hollander zijoe hartelijke goedkeuring en wil bij dat de stemgeregligde Hollanders van Michi gan hem daarin volgenZullen zij het doen "Hartelijke goedkeuring aan deNebraskn-Kansas wet" ter uitbreiding van Slavernij! Voor de eerste maal in de geschiedenis der Republiek eischt Slavernij stout en openlijk gelijke aan spraak en regten met de Vrijheid. Tot voor ee nige weken is slavernij binnen bestemde en, ge lijk wij dachten, ouverbreekbure banden geweest; doch nu is de grenslijn overschreden en slavernij mag met baren adem de lucht van het Vrije Noordwesten vergiftigen en met haren tred den grond bezoedelen. Ja, zoo snel en zoo wijd als onze vrije instellingen ziel» verspreiden, waar on ze vlag waait of onze wetten bestaan, ook daar eischt slavernij het toegangsregt en beroept zij zich op de algomeene rcgeriDg dat regt te hand haven.En schijn-democratie, in den persoon der Pierce en Nebraska Administratie, hunne: hulpgeDOofen en handlangers, schenken er liun-j ne hartelijke goedkeuring aan, erkennen den eisch en verklaren hunne bereidwilligheid oro dien te verdedigen en te handhavenIedere stem, die dezen herfst voor de Congressionele en Wetgevende kandidaten der schijn-democratie gegeven wordt, is eene erkenning van dat regt; eene verwerping van het Missouri Compromis eene goedkeuring van deszelfe intrekking, en ee- ne toestemming dat Slavernij gelijke regten en aanspraken hehbe met de Vrijheid in de groote I Amerikaansche Republiek, het beroemde "land der vrijen." Iedere stem, daarentegen, voor die der Republikeinen afgegeven, is eene stem voor I Vrijheid eu tegen de uitbreiding van slavernij; eene censure op de smeders van het Nebraska verraad; epne bevestiging van de beginselen van bet Missouri Compromis; eene bekentenis en be wering van het regt en den pligt van het Congres om aan de verwoestende verspreiding van Slaver nij paal eD perk te stellen, eu eene belofte om dit bel groote punt in «I onze verkiezingen te ma ken, totdat de slag der Vrijheid gewonnen en Slavernij eens weder binnen hare oorsponk<dijke grenzen besloten zij. Vrije mannen vau Michi gan! Kunt gij aarzelen hoe omtrent deze vraag te stemmenVrije mannen van Illinois en Wis consin! Ook wij hebben met dien vijand te kampenwat zult gij zeggen i>p den auuslaan- deu zevenden November? Een Partij Siaaf.liet Sheboygan Lake JournaldHt den gansche» zomer door den heer John B. Macy met allerlei scheldwoorden en smaadredenen heeft overladen, en nog geeoe vier weken geleden betrekkelijk de benoeming t an eenen kandidaat voor het Congres zi-ide"Er is dezen herfst eene mngtige combinatie tegen ons. Mr. Billingburst kan niet met wind en stuf over wonnen worden; benoem een eerlijke en bekwa me democraat en wij zullen zegevierenbenoem John B. Mucy. en wij zullen roem dragen in zijne nederlaag,"dat zelfde blad plaatst uk den naam van dien door hem verguisden man aan het hoofd zijus binds en beveelt hem in de ondersteuning der kiezers aan als eene "regulaire nominatie!" O. hoe consequent! Waarlijk, de kond keert tot zijn uitbraaksel weder! Verkiezingen.Den 10 dezer hadden de al- gemeene verkiezingen plaats in Pennsylvania, Ohio en Indiana. Zeven en vijftig Vertcgen- wooidigers in 'tCongres werden idstoen gekozen, benevens Wetgevende Kamers voor Pennsylvania en Indiana. Van Pennsylvania hebben wij reeds geboord. Daar beeft de Nebraekn biil de democratische partij omver geworpen en werd Pollock, tv hi", tot Gouverneur gekozen over Biyler, de sterkste democraat in den Staat, behalve dat al de geko zene leden voor het Congres Anti-Nebraska mannen zijn. De politiek van Douglas levert dagelijks hare verdiende vruchten' in iedere de mocratische hoofdwacht in de Unie. Van Ohio en Indiana hooren wij niets dan overwinningen, door de R-publiki-inen behaald. Reeds telt de ze partij hare meerderheid van stemmen hij dui zenden en men denkt dat er niet genoeg zaad is overgebleven om Nebraska-democratcn te zaai- jen! Handel van Shebovgan.De invoer te de zer stede over September 1852 was 401 tonnen: in Sept. 1853 was dit 683 tonnen, en gednren de de afgeloopene maand beliep de invoer 2244 tonnen. Hi-raan kan men de ontwikkeling de zer stad en county afmeten.De uitvoer wns niet minder aanmerkelijk, zijnda over September eene toeneming van bijna 200 percent vergele ken roet September 1853. Onder de voornaam ste artikelen van uitvoer in de jongst verloopene maand waren 3527 bushels tarwe; 850 bushels aardappelen; 300 bus. garst; 655 vatep tarwe meel; 531 tonnen visch; 251 vaten bier; 283 duizend voet timmerhout; 368 duizend latten; 289 duizend shiogels; 167 duizend gebakken steen27 duizend cederen palen, enz. De tegenwoordige toevloed van landver huizers (vooral Hollanders) naar deze stad en county, overtreft die van alle vorige jaren. Min stens met twee honderd personen is de bevolking van Sheboygan Gonnty sedert ons vorig nommer toegenomen, en nog hooreD wij dagelijks van vreemdelingen die zich alhier denken te vestigen. Natuurlijk krijgt de stad geen gering aandeel van dezen toevloed. De scbaarschheid van wo ningen doet zich dan ook thans meer dan ooit gevoelen. er Men schrijft ons uit Albany, N. YM van den 9 dezer: "Op dit oogenblik verlaten 4 of 5 huishou dens deze stad, deels door te groote duurte der levens middelen, deels door gebrek aan werk, daar er in elk vak op dit oogenblik als het ware een stilstand bestaat, en het er met den winter hier dnister uit ziet Wij herbalen het, dat het nieuwe vaderland eigen tijk in hst Westen is gelegenRed. Nieuwsbod*. Verschrikkelijk ongeluk! Verlies van twee atoombooten op den Oceaan, en eenige Honderden Menschen1 Gepasseerdeu Donderdag morgen ontvingeD wij in eene extra-uitgave van den Milwaukie Sentinel het ijzingwekkend berigt van het tinken der Ver. Staten Mailboot Arctic, en bet verlies van verscheidene bonderden van menschen, door dat gemelde stoomboot op de bimken van New foundland tegen eene Eugclscbe ijzeren schroef stoomboot whs gevaren. Het ongeluk had plaats op den middug van Woensdag den 27 Septem ber, wanneer de Arctic zich op hare reis van Li verpool naar New York op omstreeks 65 mijlen afstands van kaap Race, de oostelijkste punt van het eiland Newfondland, bevond. Een dikke mist heerachte te dier lijd, zoodat de schroef boot slechts een oogenblik, voor dat de botsing plaats greep, gezien werd. De stoot was ijsselijkbei de booten voeren met groote snelheiddoch daar de schroef boot ougenschijnlijk bet meest be schadigd en in gevaar was van dadelijk te zin ken, werden de sloepen der Arctic, onder bevel van verscheidene barer gezagvoerders, ter barer hulpe uitgezonden. Terwijl zij op deze mensch- licvende zending afwezig waren, ontdekte men dat de Arctic zelve zoo zeer beschadigd en lek was, dal zij de zelfde hulp noodig had als wel ke aan de schroef boot verleend word. Iedere poging, welke beleid of wanhoop aan de hand deed. werd te vergeefs beproefd om het binnen- stroomen des waters door bare doorboorde wan den te sloppen; en toen het ziglbaur werd dat iedere poging te vergeefs was en lift kostelijke stoomschip, hetwelk eene waarde van $600,000 en eene lading van circa $400,000 in had, zin ken moest, werden de nog twee overige sloep-n onder bevel van haren eenigen overgebleven offi cier te water gelaten, ten einde daarin zooveel mogelijk redding aan te bieden. Kapt. Luce be sloot moediglijk en gelaten om mei zijnen zoon het lot zijns scliips te deelen. Dit liet zich niet lang wachten. Eenige korte «ogenblikken van doodsangst; een wanhopigp worstelstrijd voor de gevaarlijke schuilplaats welke een iD der huiist gemaakt zwak vlot en twee over bemnndo sloe pen aanboden; een nngstigen blik duor tien mist om te zien of eenige hulp mogelijk was, en de Arctic verdween met hare gansche kostelijke la dingvan menscbenlevens voor immer beneden de baren van den Atlantische» oceaan. Ruim vier honderd personen, passagiers en scheepsvolk, bevonden zich aan boord der Arctic ten tijde var. dit ijsselijk ongeluk, en van alle de ze zijn, voor zooveel men weel, slechts drie en dertig den dood ontkomen. Aao boord der ach roef boot waren omtrent twee honderd zielen. Hun lot is l»og onbekend; ofschoon er alle rede nen bestaan om te vreezen, dat ook zij door de wateren des ocenans zija verzwolgen. Mogt dit laatste bewaarheid worden, rlan zal het totale menschen verlies circa zes honderd be 'ragen. Onder de passagiers-lijst van de Arc ticzoo als deze in New Yorker dagbladen van Vrijdag, na de Canada's aankomst, voorkomt vinden wij de namen van den heer G. C. Mc Cracken, diens zuster mevrouw Scott, weduwe van wijlen Kolonel Sc<»tt. van do Ver. Stalen armoe, cn andere inwoners of bloedverwanten van inwoners van Milwaukie- Talrijk en vele zijn de harten die treuren en de woningen die woest gemaakt zijn door deze allerverschrikke lijkste ramp. God vertrooste alle bedroefden LATERE BERIGTEN. Halifax. 11 Oct. Van de vermiste sloepen der Arctic heeft men nog niets vernomen. Vele schepen zijn ter opsporing uitgezonden. Volgens beiiglen der van de booten geredde ec hier aangekomene officieren, was het dom de botsing veroorzaakte lek in de Arctic onder den waterspiegel zoo gro«t, dat er geene mogelijk heid voorhanden was hetzelve testoppen. Nanu- welijks was de overbcmande sloep vier of vijf minuten van het zinkende stoomschip verwijderd,, toen het oen tot de schroef bom behoorende sloep omsloeg en hare gansche bemanning tot op een man na, die zich aan een louw vasthield, in de diepte verzonk. Kapt. Ldce verliet zijnen po9t niet; hij zeidei "ik wil het lot mijns schips deelen." Toen men hem trachtte te overreden zijnen zoon in eene sloep te laten afklimmen, antwoordde Jiij, dat zijn zoon ook zijn lot deolou zoude. Op het oogen blik dat alle hoop op behoud desschips vervloog, werden de zoon en dochter van den heer Col lins, (eigenaar der Arctic) met nog eenige an dere dames in eene rosiboot gezet en deze te wa ter gelatende boot sloeg echter om, voor zij in 'l water was, en alle zich daarin bevindende per sonen, ecno vrouw uitgezonderd, verdronken. Eene andere boot of sloep redde 17 of 18 per sonen, welke over boord gesprongen waren. JVog eene ramp! Verbranden der Stoomboot E. K. Collins. Men schrijft uit Detroit van den 9 dezer, dat de prachtige stoomboot JE, K. Collins, op hare vaart van Sault Si. Marie naar Cleveland, den vorigen nacht tusschen 10 a 11 uren de haven van Detroit verliet. Omtrent te middernacht zag men de boot onder Muiden co nabij het kust licht aan den mond der rivier in brand geraken. Voordat zij aan wal kon gedreven worden.stondi zij in volle vlam en drie en twintig personen kwameD door vuur of water om 't leven, waar- ODder als passagiers: 4 mannen, twee vrouwen, een kind, en een neger; van bet bootsvolk wor den vijftien personen vermist Van het scheeps volk werden 23 personen gered en van de pas sagiers 13.Toen de Collins reeds in volle vlam stond en de zich op haar bevindende menschen aarzelden welken dood te kiezen, het vuur of het water, kwam de schroef boot Fintry, kapt Lang let, ter redding opdagen, en die ai het mogelij ke tot redding der menschelijke wezens aan wendde. Deze boot beeft verleden jaar in de lijn tus scben Chicago en Sheboygan gevaren, w«s een kunststuk van bouworde en inwendig allerprach tigst ingerigt Zij was ruim een jaar oud, be hoorde aan de gebroeders Ward en kostte $105,000. Zij was slechts voor $13.000 verze kerd. t3T Wij vernemen dat Gkrbit H. Kolstb, in town Holland, gepasseerden Vrijdag avond in den stal van H. J. Boland door een zijner paar-, den een arm werd stuk geslageD. De Nationale Tentoonstelling van Kinderen. Den 5 dezer werd de tentoonstelling van "ba- bies" te Springfield, in den staat Ohio, gehou den, waartoe 127 kinderen uit zes verschillende staten waren ingeschreven. De eerste premie voor bet schoonste kind van twee jaren of daar beneden, was een elegant zil veren thee-servies, ter waarde van $300, en werd toegekend aan mejufvrouw Wife Roxnkr, van Vienna, Clark County, Ohio. De tweede premie voor het schoonste kind tusschen een en twee jaten, bestond iD een thee servies ter waarde van $200, en werd toegewe zen ann mejufvrouw MoDowell te Cincinnati. De derde premie voor bet schoonste kind bene den een jaar oud, was eene geldsom van $200, welke geschonken werd aan mejufvr. A- Canon, te Philadelphia. De vierde premie was eene Parijsche Marme ren groep, den Heiland eo eenige kindereu voor stellende. Deze werd toegewezen aan mejuf.r. H. Ho*e, te Cincinnati. Terwijl de kinderen zich roet hare moeders in de daartoe opgerigte tent bevonden, werden brie ven van onderscheideoe beroemde personen voor gelezen. Onder andere eenen brief van mejufvr. Mott, die ook zwarte kinderen wenschte toege laten te zien, en eenen van Horace Greelet. inhoudende dat veel aandacht moest geschonken worden aan de ontwikkeling van het menschelijk gestel, in een land, waar volwassene personen le gen prijzen van $500 tot $1500 verkocht wer den. Onder de exposanten was een oud moedertje met haar zeventiende kind, op grond waarvan zij aanspraak op eene premie maakte. Zij verdien de er een. Fox en Wisconsin Ruïer.De aan deze rivier voor onzen Staat even zoo gewigtige als kostbare toegebragte verbeteringen, scbijm-n toch eindelijk voltooid te zullen geraken. Althans de heer M. L. Martin, een der hoofd-aannemers, verzekert, dat al de sluizen thans gereed en de noodige uitdiepingen binnen zestig dagen afge- l»open zullen zijn, en dat derhalve de opening der scheepvaart op de Fox en Wisconsin rivier aanstaande voorjaar niets meer in dei» weg staan kan. De voltooide verbetering zal aan schepen van 150 160 voeteD lengte en van 200 tonnen inhoudsruimte, de doorvaart van het Micbigan- rocer tot aan de Mississippi mogelijk maken. De winst voor de gezamentlijk aan de Fox- en "Wis consin rivier gelegene, en wel der noordelijke counties, zal, na voleinding des werks. onbere kenbaar zijn; de beroemde waterkrachten bij Appleton, Cedar-Rapiils, Kaokalin, Depere, enz., zullen eerst daaidoor hare juiste stelling innemen en vooral zal Green Bay daardoor op zijn eigen lijk commercieel standpunt gebmgt worden. Wij wensahen onze noordelijke lamlgenooteri geluk met liet gunstige vooruitzigt, hetwelk hierdoor voor hen geopend wordt. In de 1ste en 2do Wurd dezer stnd worden mor gen (Woensdag) namiddag ten 2 uren tergowone plaat se kiezersvergaderingen gehouden, ten eindo voor de 1ste word vier, en voor de 2de ward zeren afgevaar digden naar de aanstaande County Coiiveniie te kie zen, die aanstaande Znturdng ("den Sistente Ply- month znt gehouden worden. Concert.De beroemde zangers, bekend onder den naam van de Baker familie, geven dezen [moan- dag] avond een couceit in Otten's groote zaal. Daar dit de eenige avond is dat zij hier zingen, twijfelen wij niet of de zaal zal eivol wezen. India anrcbe Zomeu.Het eclioone herfst weder, voor hetwelk Wisconsin zoo beroemd is, is reeds aoii- gov mgen. Des nachts hebben wij doorgaans reeds een weinig vorst, en bij dng het heerlijkste weder dat men wenschen kaD, gevolgd door lieve avondstonden. VW Sheboygan County heeft op de jongste Stants- Tentoonstelling roem verworven wegens zijnen voe- stnpel. A. Latcock, van Cascade, behaalde twee pre- mion voor uitmuntende schapenen A. P. Ltmak, van Sheboygan, 2es premien voor tentoongestelde schapen en rundvee. ZW teder houde eene courantDo Sentinel ver haalt, dat een zijner inteekenaren de courant opgaf omdat zij zoovele ad verten tien bevatte, en kort daarna werd zijne boerenplaat* geadverteerd en voor de belas ting verkocht Dit kostte hem veel moeite en geld. waarop hij het toch voor het beste hield, weder op de courant in te teekenen. tfi1" Het geld op do laatstgehoudene collekten hier en rondom bijeengebragt, heeft weder mogelijk ge maakt om eenigen uit Nederland te doen overkomen. Op de Klassis te Zeeland werd dientengevolge weder om geloot. Onze vriend de Kruif mogt het lot te beurt vallen. Als ineu in het oude, zoowel als in het nieuwe vaderland werkt, dan is er nog hope dat er velen uit hunne ellende worden verlost. {Hollander, 5 October.) Een droevig Onoelck.— Met hartelijk leedwezen vernemen wij uit de Grand Haven Times, dat den w. e. w. heer Bolka en zijn geziu den 26 Sept. een treu rig ongeluk heeft getroffen. Zich met 2ijue gado en drie jougste kindereu in eene chais naar de Holland- sclie kolonie begevende en bij Port Sheldon de brug willende overrijden, schrikte zijn paard en deinsde te- rog van de brug af in de kreek, waar het water circa dertig voeten diep is.Door behulp van de heereu White en Vun, die zich juist nBbij die plaats bevonden, wer- don ds. Bolks en zijne gade van eenen gewissen dood gered, de laatste echter na vele krachtsinspanning. De drie kinderen, oud het eene 6 jaren, het andere 4 ja ren en hel jongste zea maand sn, waren verdronken voor hen eenige hulp kon word.jn aangebragt. Hunne ligcharaen werden kort na het ongeval, niet wijd van de brug. opgeriacht, doch ware d. ondanks alle aange wende moeite niet meer in 'l ieven terug te brengen. Gedurende den dag werden de Ljbjes naar de woning der diep bedroefde oudera te Gr ind Haven vervoerd. Het paard is eveneens verdronken. 1W De S taats-belas ting van Wisconsin beloopt dit jaar $225,000. Daarvan moei Sheboygan County op brengen $6300. dat is 3J mills per dollar van de gemid delde waarde der eigendommen, beloopende te zamen $1,800,000. De winkel van C. T". Moore is wederom met nieuwe goederen in so< »rtee opgevuld. Hij verkoopt goedkoop. Voor zijne advertentie had den wij geen plas» meer. GEMENGDE BERIGTEN. In Holland, Michigan, zijn door don landbou wer Harm Smit perzikken gewonnen, waarvan sommige een half pond wogen.De ketel der stoomboot Troy, varende tusschen Grand Haven en Chicago, is onlange 10 mijlen buiten Chicago, ter oorzake van verstopping in een'derbuizeo, ge sprongen. De machinisten stokers waren deerlijk gebrand. Het verlies van menschen heeft men gelukkig niet te betreurende passagiers, onder welke zicb de heer L. Dooge met 2ijoe dochter, van Grand Rapids, bevonden, kwamen met eenen geweldigen schrik vrij.De Illinois Staats Zti- tung, een duitscb dagtdadïin Chicago en vroeger aanhanger der schijn-democrnttsche partij, heeft zich voor de Republibeinscbe partij verklaard en endorseert James H. Woodworth als haren kan didaat voor het Congres. "De *ijzo zitten in i» oosten," dat is, aan de overzijde van het meer Michigan.De heer Grahl, eertijds redartenr en uitgever van het duitsche weekblad de Phoenix, te ShehoygtiD, gaat met zijn gansche kraam naur Osbkosh, om daar voor de Republikemsche par- tij te arbeiden. Er blijven ntzoo nig vitr cnu- rant-drubkerijen in Shebnygnn2 Eolische, I Hollandsche en 1 Duitsche.Dr. Graham, die te New York een verboor onderging wegens het vermoorden van kolonel Loriso. is schuldig ver klaard aan manslag in deD tweeden graad!De bank van Ellsworth, Maine, is gesprongen en uit Cincinnati wordt het publiek tegen de aanneming v*n idle Indiuna Free Bonks ernstig gewaar schuwd.-—De zich noemende "Engel Gabriel" werd den 1 October in Georgetown. D. C.. met rotte eijeren ontvangen, zoodat hij spoedig den afiogt mogt blazen. Dps avonds wilde hij vo»r het" stadhuis te Washington eene rede honden, doch de pnlicie pakte den rustverstoorder hij de kraag en bragt hem achter slot en grendel.Gis teren achl dagen werd Pieter Conerton, hij ge legenheid der verkiezingen te Chicago, voor $51) beboet, omdat hij twee. malen gestemd had. Een der banieren in die stad droeg l»et opschrift: "Eeuwige oppositie tegen eene regering, die mil- lioenen aan slavernij en geen cent aan den koop handel opoffert Bij gelegenheid der tentoon stelling te Milwaukie, hebben de zakkernldm bunnen ongst opgedaan. In het Eastern Hotal werd een jongeling $226 en den kastelein en an deren eene som van $400 ontstolen.Oeneraal Cass moet. volgens annonce, den 5 October te Grand Rapids eene rede gehouden hebbenEr zijn valsche $5 bills in omloop np de Phoenix Bank van ChicagoDe Ver. Staten tellen on der hunne bevolking tegenwoordig 2,463000 landbouwers; 1.000.000 handelslieden; 40.000 geneesheeren24.000 regtsgeleerden80,009 onderwijzers; 27.000 predikanten; 70.000 zeelie den 10.000 vïsschers en 50.000 Regerings-br- nmbte.D.Op de tentoonstelling van allerlei fruit, welke gepasseerde week te Milwaukie gehouden werd, is eene peer (de Flemish Beauty) ver kocht voor $1.25.De Norfolk County Maat schappij van Land houw en Industrie in Massa chusetts kende onlangs eene premie toe voor de hest gestopte kous.De Know Nothings behaal den bij de verkiezing in Cincinnati eene meerder heid ven 4000 stemmen.-De bevolking van Texas wordt begroot op 500.000 zielen en hnre jaarlijksche vermeerdering beloopt 150.000. In dien staat worden 54 nieuwsbladen uitgegeven. De voornaamste towns en steden in lowa zijn te genwoordig: Burlington met 7.206 inwoners; Dubuque met 6.634: Davenport met 5 202 ;Ke- oktik met 4.668: Muscntine met 3.694; Iowh- City m'-t 2.570; Fort Mndison met 2,010; Os- kalooaa met 1495; Cedar Rapids met 1,120 en Fairfield met 1.013 inwoners. Dubuque zal naar Bllen schijn de grootste stad in Iown wor den.Omtrent vier mijlen van Green Bay heeft M. Shaler op zijne boerderij goede tabak gewon nen. Sommige pbmt'-n zijn vijf voeten hoog. De Detroit Tribune wil weten, dal de macllinerin van de verbrande smnmboot Collins nieis meer Waard is. Kapt. Ward verliest alzno hij deze rnmp $92.000.Do Milwaukie Free Democrat zegt: "Dat armzalig, miserahei ventje, de r<>dnc teur van bet Sheboygan Journal, die eene week voor Mact's m minntie verklaarde in zijne netler- Inag zich te zullen verheugen wanneer hij be noemd werd. slikt thans zijne eigene woorden en komt uit voor hem. Welke achting kan het volk voor zulk een hlad gevoelen Niet veel mijnheer, en 't is dnn ook een heel klein beetje! De sohroefhoot, tegen welke de stoomboot Arctic voer,was de Cleopatra, varende van Que bec naar Liverpool.De Europa is te New York gearriveerd, met de tijding dat broodstofièn in En geland gerezen waren.De hills der Erie en Ka lamazoo Rail Road Bank zijn s'eclits 50 cents per dollar wnard.In New Orlpans kosten de aardappelen 2i cents per stuk.M"t het zinken der Arctic verloren wij eenige Holl. wisselhladen LATERE BERIGTEN VAN EUROPA. B E L G I E. Brussel. 15 September. Naar men verneemt, heeft de Koning aan den lieer Defosse. op het kasteel van Laeken ontboden, den voorslag ge daan. om een nieuw kabinet te vormen. De beer Del/osse heeft 2icb met die taak niet kunneu be lasten. Daar de rust in do hoofdstad is hersteld, heeft de burgemeester het besluit ingetrokken, dat hij den 7den in het belang der algemeene orde had moeten nemen. Een reiziger gisteren van Rijssel gekomen, d eelt eenige bijzonderheden mede, van eene po ging tot misdaad gepleegd op den Franscb-Bel- giseben spoorweg. Eergisteren ochtend ontdek te men op den spoorweg nabij Tourcoiug onder het zand bedolven, eene groote ijzeren kist, be vattende voorwerpen van vernielenden aard, dio. -ontploffende, een aantal menschen het leven kon den doen verliezen. Zij moesten door den trein zeiven ontploffen, en wel door het in aanrnking komen met een donderpoeder, dat met de hel- scbe machine in verbinding was. Een gedeelte vsn den trein zou ongetwijfeld vernield «ijn ge worden. De Emancipation, die dit berigt behelst, ont houdt zich van de commentariën te herhalen waarvan de ontdekking het onderwerp is. In- tusschen is het stellig dat slechts eene ingeving de hel8che daders van het feit er toe heeft knotten aansporen. (Latere berigten melden, dat deze koffer door een der eerste ondernemers van middelen van

Sheboygan Nieuwsbode | 1854 | | pagina 2