J. aUINTUS E. VERBima, tiitgeverfl. ABONNEMENTSPRIJS. Voor I janr on vior maanden Voor eon janr ----- Voor 7.0b maanden - - - Voor drio luooudeu - - - - .$2.00. - - WO. - - 1,00. - - 0.50. AIIcb volstrekt in vooruitbetaling. 5 JAARG. NO. 34. MOTTO: De laat, die zalige ouders spraken. Zo I die een deugdzaam kind verzaken? Neen, Broeders Lnndgenooten neen Reeds snoeren ons do hechtsto banden, LecHt slechts de taal der Nederlanden, En niets rukt ooit dien band vaneen DINGSDAG, 22 AUGUSTUS 1854. Verschijnt eenmaal per week. PRIJS DER ADVERTENT1EN. Voor ten jaar, niet hoven de 5 rege Boven 8 tot 16 regels, voor de een» Voor 8 regels of minder, dito - - Voor elke volgende plaatsing - - i - - - 5,00. i plaatsing - 1,00. 0,50. - - - 0,25. Brieven en ingezonden stukken franco GEHEEL NO. 242. (Ecnig orgaan bcr Xebcrlanöcrs in 3Xoorï> Qtmcrika, aan het nienros, ben tocstanb cn bc belangen nan het (Onbe en Nicmoc t)abcrlaub getuijb. NEDERLAND. Gbokingkn, 24 Julij. De hondsdagen ken merken zich tot nu toe dooreeoe buitengewone •warmte.De staud van den thermometer van Fah renheit, aan het akademiegebouw alhier, was gedurende de laatste dagen als volgt: Den 20 Julij: 79,8 des daags,60,2 'snaebts bev. 21 80,0 CO 22 81.0 50,75 23 V 79,0 64.25 24 75,0 65 Deze hitte heeft, naar wij vernemen, in deze provincie weder «enige slagtoffere gemaakt. Zoo schrijft men ons, dat een persoon uil Bonda, W. Vinkje, die te Nietno Beerta op het land werkzaam was, Zaturdag door do warmte waarechijnlijk eene hersenontsteking heeft beko men en dien ten gevolge plotseling overleden is. Toen zijne vrouw hem liet middagmaal kwam brengen, blies hij zijn laalsten adem uit. Som migen schrijven dezen schielijke» dood aan het gebruik van koude karnemelk toe.Op een stuk land kort bij Heidcwecrs is dien dag een man en te Lukaswolde een jongen dood gevondennaar men veronderstelt, zijn buide door de hitte bezwe ken.In do nabijheid van Aduardcrzijl is een meisje van 13 jaren, Vrijdag door de hitte in hel veld zoo erg aangetast, dat zij den dtiarannvol- genden dag is overleden.Ook zijn eenigo muu- schen, welke op weg naar hel land waren, mag- teloos ter nedergustort, maar hebben,'omdat dit nog tijdig werd opgemerkt, en hun verkwikken de middelen zijn toegediend, het bewustzijn terug bekomen.Onze beriglgevcr uit Nieuw Beerta acht het, bij het warme weder en de drukke be zigheden op het land, gepast, de landbouwers te verzoeken, bun werkvolk aan te raden het hoofd in <k- brandende zeunvstraleu vooral niet te ont- blooten. Uaemelfden Zaturdag middag had mede ton gevolge van hel li-u-tu weder, op het Drenlsche diep nnhij het Foxhamsche meer, een treurig voorval plaats. De schipper (in deu wandel A. Filifs geheeteo), wonende op deii Hoek, gem. ïhi'igezitnd, in bovengenoemd diep bezig zijnde uit liet land liooi in zijn schip te maken, werd door den arbeid en de drukkende warmte zooda nig verhit, dat bij besloot zich te baden. Hij sprong tot dat einde van de vracht hooi in het diep, met dat ongelukkig gevolg, dat hij in het water den geest gaf, zooilat de daar aaowezige personen het ontzielde ligchaam aan deu wal bragien. De jeugdige omgekomene laat eene ontroostbare weduwe en twee nog zeer jouge kindertjes na.—Den voorgaanden dag had het baden ie Warffum twee menschciilcvuns gekost. Een viertal personen aldaar bezig zijnde in het Iinoibiiid, besloten ri.l.i zich door badeu te ver- frissclien, en begaven zich daarop te water. Twee hunnur, David Heintjes Vos. ongehuwd, oud 2.6 en zijn broeder Jako» Heintjes Vos, oud 24jaar g-'liliwd en vader vau een kind, zonken ornnidde- lijk in de diepte, en niet dan hunne lijken werden opgehaald. Ook hunne twee medemakkers ver korren thans nog in treurige omstandigheden. Bij de waarschuwing van ouzen correspondent hierboven mag dus nog wel worden gevoegd, dat men toch niet met een te verhit ligchaam iu het water vertrissching zoeke. Vau Donderdag op Vrijdag nacht wnedde over deze stad en provincie een lievig onweder, 't welk dm 2 uur begonnen, tot ruim 6 uur in deu morgen bij lussohenpoozeo. vooriduurde. Felle bliksemstralen doorkliefden onophoudelijk liet luchtruim ,en ratelende donderslagen volg den deze schier onmiddelijk op., Tusschen Sop- pemecr en Zuidbroek is de behuizing van den winkelier M. Brouwer door den, bliksem getrof fen en in een oogenblik met bijna den geheelen inboedel totaal ufgebrand.Huis en inboedel waren togen brandschade verwanrborgd. Verder is de bliksem geslagen in do leerlooijorij van M. Mul der te Sappemeer, waardoor gelukkig geen brand is veroorzaakt, niettegonstnande een zware balk werd verbrijzeld. Te Ruilen, gemeente Slochleren, is een watermolen getroffen en afge brand. Te Dallingeweer, onder Termunlen, is •door het onweder een kalf godood. Nog zijn op den huize Klinkemu te Zuidhorn, alsmede in de pastorij to Krewerd eene menigte glasruiten ver brijzeld, terwijl men op de laatste plaats, op den middag nog hoopen hagel of stukken ijs waar nam. De hagelbuijen en geweldige windvlagen, waarvan het onweder vergezeld ging, hebben op sommige plaatsen liet koren uedergeslagen. Ten weRlen van Holwierde is aan het koolznad en an dere veldvruchten, groote schade toegcbragi-Men heeft zelfs koolzaad gezien, waarvan meer dan de helft yao hel zaad is verloren gegaan. Vele uitmuntende stukken haver en boonen zijn deer lijk geteisterd. Zoo werd danzegt een onzer beriglgevers—do hoop van den uijveren land man in kprten.lijd, jammerlijk te leur gesteld!Ge lukkig dat men uiuigten beeft op een* overvloe dige n oogst. Gisteren morgon mogten wij getuigs zijn van eene hoogst aandoenlijke plegtigheid. Twee kweekelingen van het hier gevestigde instituut voor doofstommen, op het punt staande v»n de ze inrigting, waar zij hunne geheele vorming tot mensch ontvangen hadden te verlaten, werden op eene eenvoudige doch indrukmakende wijze, openlijk aangenomen als leden van de Vereenig- de Doopsgezinde gemeente alhier en werd hun de H. waterdoop plegtig toegediend. Eenige da gen bevorens hadden zij in tegenwoordigheid van den woleerw. zeer gel. heer J. W. Straatman, als leeraar. en ettelijke opzieners dier gemeente, door middel van de schrift- en van de zoo krach tig sprekende gebarentaal, zulke voldoende blij ken gegeveo van wel ervaren te zijn in de kennis der waarheden van hun kerkgenootschap, dat de ze heeren betuigden hen met volle ruimte te kun nen toelaten om in 't openbaar, ton nanhoore der gemeente, de bevestiging van hun Christelijk ge loof af te leggen en op de belijdenis danrvan den H. waterdoop te ondergaan.Eene groote schnre leden der gemeente en andere belangstellenden was zamengekomen om getuigen van deze pleg tigheid te zijn. De bovengenoemde tèernar hield vooraf eene leerrede over Mntth. 9: 82, 33, die hem aanleiding gaf, over dé eigenaardige 'plegtig heid van den dag op eene gepaste en waarlijk welsprekende wijze uit te wijden, hield toon eene hartelijke aanspraak tot de jeugdige aaokomelin- gen, die deze in geschrift konden volgen, waarna eindelijk de toediening van den doop zelf rolgde. Biddend droeg hij vervolgens do nieuwe leden der gemeente, door zijn zorg en moeite zoover gebragt, aan den Homelscliuii Vader op, en wok- te met krachtige bewoordingen zijne toehoorders op tot blijvende belangstelling in eene inrigting, zoo geheel in den geest der mensehenliefde wer- kende en van welke men ook nu weder zulke heerlijke uitkomsten had mogen aanschouwen. Moge die bede verhoord woiden, en wij ons wanneer de aanleiding daartoe bestaat, naderhand nog dikmnals verblijden in bet aanschouwen ee- ner plegtigheid, eenvoudig schoon, maar daardoor zoo verheffend voor ons Christelijk gevoel, dnnr zij het bewijs oplevert dat een onvermoeid onder wijs ook deze ongclukkigen weet te brengen tot het deelgenootschap aan de kerk van Christus en zij door hunne gebreken daarvan geenszins uitgesloten worden. ((rron. Cf.) Groningen, 17 Julij. Tn den morgen van Woensdag 1.1. had to N. Pekela een droevig on geval plaats. Een timmerman benevens twee arbeiders bezig zijnde nul het afbreken der be huizing van den heer J. F linker aldaar, had bij het wegnemen van het laatste gebint het bedroe vend geval plaats, dat eene balk benevens een stuk muurwerk onverwacht naar beneden stortte. Een' der arbeiders, bet gevaar bemerkende, mogt liet niet gelukken hetzelve te ontwijken, dnur de balk onmiddelijk op ziju hoofd nederkwam, waar door hij zoodanig was getroffen, dat hij als het ware op do plaats dood bleef. Do ongelukkige laat eene weduwe in lioog zwangeren stunt na. Al wederom eene treurige lus om toch bij het sloopen en afbreken van gebouwen met goed overleg en voorzigtiglieid te werk te gann. Middelburg, II Julij. De berigten aan- «mailde deu te velde staanden oogst in het eiland Walcheren zijn meerendeels uitermate gunstig Ook het gewas der aardappelen staat boven ver wachting; alieen verlangt men wat uaar droogte, vooral voor don alterwege begonnen hooibouw. Als een voorbeeld van zeldzame vruchtbaarheid kan vermeld wordeD, dat op een stuk lands, toe- bebooreude aan den heer W. F. Hainan, grond- eigenaaar aljiicr, tarwe gevonden wordt «iie de lengte vau meer dan 2 Ned. elleu bereikt heeft; hetgeeii te meer opmerkelijk is, daar die tarwe op land groeit alwaar verleden jaar aardappelen gepoot waren. Ook in don tuin van dien heer zijn verscheidene vruchtboomen, die ten tweedenmale bloesems dragen en reeds vrucht gezet hebben. Middelburg, 21 Julij. Men meldt ons uit Goes van 20 dezer: "Gisteren avond is nlhior in het huis vnn n» rest binnen gebragt G. Kosten, arbeider te Kloetingo, verdacht van moedwillige brandstichting in zijne woning to Kloetingo, in den nacht van 5 op 6 Junij j.l. Rotterdam, 16 Julij. Ook de laatste dag der schoone en bolangsvekkende feestviering der maatschappij tot bevordering der Toonkunst is naar volkomen genoegon afgeloopen. Na den afloop van het concert werd er door den burgemeester der stad en president van het comité nan al de leden van koor en orkest hulde en dank toegebragt voor de ijverige en getrouwe medewerking tot de opluistering van het feest, en werden toen door twee jonge jufvrouwen, in naam der Rotterdamsclie nfdeeliug. enz., eenige geschenken, zoo als een gouden cylinder-horlo- gie met ketting, een zilveren fraai gewerkte siga- renstander. aangeboden. Dit alles g'ng verge zeld van levendige toejuichingen der opgetogen vergadering.. Met het volkslied werd het con cert besloten. Zoo eindigde dan een vadüriündscb feest dat aan de maatschappij tol bevordering der Toon kunst, aan derzelver bestuurders en leden, aan het comité der feestregeling, aan al de medewer kers, aan de stad Rotterdam en hare bewoners tot roem en eer verstrekt, dal gewis goede ruclilen voor de kunst en de kunstbevorderen- de maatschappij zal dragen, eu dal nog lang door hen, die het hebben mogen bijwooen, met genoegen herdaclit zal worden. Uit Karlsruhe (io Duitschland) ontvangt men thans de nadere bevestiging, dat tusschen de Badenscbe regering eb den Paoselijken Stoel eene voorloopige overeenkomst is gesloten, waar. door voorshands één stilstand in de kerkelijse geschillen is bewerkstelligd. De Calcutta Englishman deelt akelige bijzonderheden mede nopens een vreeslijke or kaan, welke onlangs over «iene streek in Iudie ge woed beeft. Hel licht der zon maakte plaats vonr zwarte duisternis, veroorzaakt door wolken als ebbenhout. In een oogenblik stortten de wo ningen Ïd, booraen werden ontworteld, mannen, vrouwen, kinderen en vee door den dwarrelwind in alle rigtingen opgenomen eu letterlijk tegen reusachtige boomstammen te pletteren gewor pen ;stukken ijs vielen ter grootte van metselstee- nen. Men brengt het getal dooden op 300, het verlies van vee is onberekenbaur. Tilburg, 13 Julij. Heden wordt op eene regt heugelijke wijze in het gesticht van oude vrouwen alhier, het honderdste verjaringsfeest gevierd van de jonge dochter Maria Anna Mutsaers, welke op den 13den Julij 1754 te Tilburg is geboren. Haar broeder Antonie Robertus Afutsuers, die in 1757 alhier geboren en te Heerenthuls in Belgie woonachtig, en circa drie jaren geleden, de reis vau dia gemeente naar hier te voet aflegde, is, naar men verneemt, door eene ligle ongesteld heid verhinderd, dit verjaringsfeest zijner zuster te komen bijwonen. Breda, 16 Julij. Den 20sten dezer maand zal de spoorweg-tak vhd Roosendaal lot Etten, worden geopend. Men verneemt, dat het ge meentebestuur alhier de noodige stappen zoude doen, om de spoorweg-maatschappij te bewegen, nu de lijn op den Moerdijk en niet naar Roode- vaart loopt, die-lijn langs onze stad te leggen in plaats van den geprojecteerden zijtak. Meppel, 10 Julij. De opkoopingen van paar den duren nog steeds voort. Het aantal koppel- paarden, in korten tijd alhier doorgetrokken, is ongewoon groot. Men moet zich inderdaad ver wonderen over het schoone ras dezer paarden Friesland en Groningerland level en de roeesten op. Men zegt dat deze opkooping geschiedt voor rekening van het Fransche gouvernement ten einde gebezigd te worden in den oorlog tegeD Rusland, en dit is niet onwaarschijnlijk, in aan merking genomen den hoogen prijs, die voor som mige paarden wordt besleed; volgens verzeke ring van stal- en logementhouders alhier, beviu- deo er zich paarden onder, waarvoor was be taald 5 n 6 honderd gulden. 's Gbavenhage, 22 Julij. Ten bewijze hoe zeer Z. M. de Koning wnre krijgsmansdeugd op prijsstelt, strekke, dat den lOden dozer aan den gewezen opper wachtmeester-vuur werker Afieu- wenhoven, van het regement rijdende artillerie, uit naam van Z. M. ecu prachtig gouden cilinder- borlogie met ketting en sleutel is uitgereikt, ter belooDing van de 50 jaren, waarin hij Koning en Vaderland onafgebroken tsouw en eerlijk heeft gediend. Amsterdam, 22 Julij. Wij v«»rnemen met ge noegen, dut het Handboek der Dierkunde, door prof J. van der Hoeven te Leiden, waarvan reeds eene Hoogduitscbe vertaling het licht zien, thans ook door prof. Clarkte Cambridge, in het Engelsch word overgezet Het is strealend voor het vaderlandsch gevoel, dat een weten schappelijk werk, door een' geleerden landgenoot vervaardigd, ook buitenslands tot leiddraad der studie zal verstrekken. In de Arnhemsche Courant wordt het berigt van de Waakzaamheid, als zou de pastoor te Vorden, tijdens de jongste verkiezingen, voor de kandidiituur van den heer Dullert gepredikt en zijne gemeente bevolen hebben dien heer te stemmen, als volstrek ton waar verklaard. Wij vernomen, dat op de verkooping te Aalsmeer, ongeveer 140 bunders haver uit den Hnnrlemmermeerpolder gekocht zijn door de hee ren van der Meer <6 Co. te Raarasiionk en van Tienhoven-Co. te Werkendam, waarvoor men naar kwaliteit besteedde van plus miuus ƒ70 tot 170 per bunder. De gemiddelde opb"""~' der haver was/115 a ƒ120 per bunder. FRANKRIJK. Parus. 20 Julij. De Keizer en Keizerin hebben Saint-Oloud verlaten, om zich naar de baden van Biarritz te begeven. Op den trein bevindt zich in eeD' salon een bureau, waar de Keizer, onder het voortstoomen, kan arbeiden, terwijl een electrische telegraaf tot aan Biarritz daargesteld is, ttoodal Z. M. even goed zich met zijne ministers zal kunnen onder houden, als of bij zicb op Saint-Cloud bevond. Ter graanmarkt van de hoofdstad zijn ver scheidene monsters granen van den nieuwen oogst aangebragt. Al onze dagbladen hebben het bevel ont rangen, om niet te spreken van het uitbarsten der cholera aan boord van de schepen ïd de Oostzee. Van den 27rtni. De cholera verlaat lang- nerhand Parijs; de sterfgevallen worden zeld zaam. In sommige departementen hcerscht zij echter neg iri hévigen graad; Marseille vooral wordt gruwzaam door die ziekte geteisterder sterven daar dagelijks meer dan 100 personen. Niet minder dan dertigduizend inwoners hebben de stad verlaten, om eldere eene schuilplaats te gen de vreeselijk»' epidemie te zoeken. De graaf Casimir Baithyanyi, voormalig mi nister van buitenI. zaken van Hongarije, is dezer dagen bezweken aan de heerscbende ziekte. De graaf, die het Katholicismus had afgezworen, is volgens de gebruiken der Hervormde leer be graven. ENGELAND. Door tusschen komst van lord Elgin heeft Ko ningin Victoria onlangs het volgende zeldzame adres van Kanadasche hoofden van Indiaanscbe stammen ontvangen: "Aan Hare Koninklijke Majesteit Victoria, Koningin van Groot-Brittanje en Ierland. 'Groote moeder! Wij, de hoofden en wijzen der zes aan de groote rivier in West-Knnada ge matigde Indiaanscbe volksstammen, die ons bij ons rnadsvuur hebben vereenigd, maken van die gelegenheid gebruik om aan Uwe Majesteit de getuigenis af te leggen van onze onveranderlijke gehechtheid aan U wer Majesteit! persoon. Groote moeder! Wij hebben vernomen dat U. M. zich thans in oorlog bevindt met eene mag- tige natie, en dat uwe krijgers, zoo mede die der Frnnschen, uwe bondgenooten, het oorlogsveld hebben betreden. Het strekt ons tot vreugde dit verbond te vernemen, en wij gevoelen dat de znnk van onze groote moeder regtvanrdig moet zijn. Groote moerlerUwe kinderen der zes volks stammen zijn steeds getrouwe en ijverige bond genooten uwer kroon geweest, en de voorvaderen uwer roode kinderen hebben nooit verzuimd deel te nemen aan de veldslagen door uwe door luchtige voorzaten geleverd. Groote moeder! Wij vernieuwen thans het annbod vnn onze diensten tegen eiken vijand, zoo buiten als in uw land. die het zou wagen dit ge deelte van uw gebied aan te tasten, en wij bid den den Grooten Geest, dat hijzijnen zegen schen- ke aan uwe krijgslieden eij aan die uwer bond genooten. "Aldus gedaan in onze algemeene raadsverga dering om ons algemeen raadsruur, 3 Junij 1854. Oei.John S. Johnson, benevens 42 hoof den en wijzen van de 6 volksstammen." Londen. 20 Julij. De luitenant Roger, van de stoomboot Tiger, is met den gescbutmeoster, van Odessa en Petersburg in Engeland aangekomen. Hij zal wegens het vergaan van het schip voor I deu krijgsraad moeteD teregt staan. Te Petere burg is de luitenant zeer goed door den Czartrl ontvangen; die hem een' degen heeft ten geschen ke gegeven in plaats van dien, welken hij verlo ren had. Ook de géschutmeester was zeer te reden over de bejegening der Russen. Op reis hadden beiden onderscheidene Engelsche inge nieurs aangetroffen, die allen zeer tevreden waren over bun lot. - Dn heer Hènrg Clark te Lincolm heeft veldstukken tui zulk eene volkomenheid gebragt, dat men 1800 kogels in eene minuut kan schie ten, die met bijzondere juistheid op 2000 ellen afslands juist 24 ellen van elkander vallen. In eene zeer stormachtige bijeenkomst eer gisteren gehouden door de tegenstanders der pu- seyïstische gemeente in eene der wijken van Lon don. werd besloten tot het oprïgten eener verec- niging onder den naam van protestantse/u kerk verdediging-maatschappij. De politie werd herhaaldelijk ingeroepen om de orde in de ver gadering te herstellen, alwaar men handgemeen schijnt geweest te zijn. Bij het afloopen der ver gadering zorgde een detashement politie voor de rust van buiten, die anders waarschijnlijk ge stoord zou zijn geworden. RUSLAND-TURKIJE. De staat van zaken nan den Donau is sinds dc laatste berigten dezelfde. De Russen en Turken stonden den 15den nnbij Giurgewo neg tegen over eikander; maar het schijnt, dat geene Wes- tersche troepen den Donau nog zijn overgetrok ken. De Engelsch-Fransche divisie blijft nog te Rutscliuk. Te Parijs zeide men, dat <le verbon den troepen op de beslissing van Oostenrijk wachtten, alvorens ïd het strijdperk te treden. De vereenigde eskaders bevonden zioh den 7den Julij nog te Baldjick, hoewel hun vertrek werd te gemoel gezien, zoodra zij het noodige helegerings materieel zouden hebben ontvangen. Een berigt, dat de Russische vloot Sebastopol zou hebben verlaten, wordt onjuist geacht De kapitein Hyde Parker, kmnmandnnt van het schip Firebrand, is bij Sulma gesneuveld. De Turken versterken groötelijks Rassowo.Als «loor tooverij verheffen er zich vier nieuwe Te- douten en twee van steen gebouwde forten. Ten gevolge van eene overeenkomst tusschen Frankrijk en Engeland gesloten, is bevel gege ven, om niet alleen do Russische havens in de Zwarte-, maar ook in de Azof-xee geheel ge blokkeerd te houden. De juiste dutum van de algemeene blokkade zal nader worden openbaar gemaakt Den lOden Julij moet te Odessa rijn aangeko men een Engelsch stoomschip met 13 Russische officieren cd 200 soldaten aan boord, om ze tegen de equipage van de *Tigcr in te wisselen. Het schip Providentia, kapt. Ahrens, van Ta ganrog, lag den SOsten Junij te Konstantinopel zeilklaar naar Falmontb. De kapitein meldt dat men den ingang van de haven van KerUch door middel van 20 gezonken schepen vereperd beeft, zoodat die bgaog thans niet breeder was dan eene scheepslengte, en dés avonds met een' ketting gesloten werd. Maarschalk de Saint ArnauJ beeft 4000 man Tarken volgens de depeche) naar Circassie ge zonden. Men beweert dat Schamyl geweigerd beeft de hem door de Engels, regering gedane aanbiedin gen in geld en manschappen aan te nemen. Zelfs moet hij geweigerd hebben de Britsche officieren in zijn kamp te ontvangen. Dit wantrouwen van Schamyl schijnt zijn' ootsprong te hebben in de beuoeming van een' paclia door de Porte, ten einde de in Circassie op de Rassen veroverde punten te besturen. Door brieven wordt het berigt bevestigt, dat Feri'm-pachit bij Ardaghan voordeeleu heeft behaald op een korps vnn 12,000 RussetJ. Ove rigens lurilen de berigten uit Azie niet zeer gun stig voor de Turken. De expeditie, welke de Bey van Tunis lieeft gereed gemaakt, om als hulpkorps in Turkije te dienen, zouden den löden Julij onder zeil gaan. Zij bestaat uit 6000 man, welke «p de Europc- 8che wijze zijn onderligt en zich door goede fucht onderscheiden. Bij dit korps zijn gevoegd 700 paarden en een nrtilleriepnrk van 12 stukken. De ze troepen zullen op schepen, die te Malta, Mar seille en Genua uitgerust zijn,alsmede op het fre gat Hussinca en twee oorlogsstoombooten, inge scheept worden, welke bodems vervolgens ter beschikking van den Sultan zullen gesteld worden. Het aantal personen, die te Petersburg door cholera aangetast zijn, bedroeg den IIden Julij 717 en den 12-len, 735; van den 9den op den lOden Julij waren 130 personen door de ziekte aangetast De toestand der Russische Donau-flotilje, be staande uit 25 stoombooten en 36 kanonneer- booten, is zeer hngchelijt, daar zij niet ban ont snappen, en zoo zij niet door de Russen ze! ven verbrand wor«lt. onvermijdelijk in handen der Franschen en EngeWchen moet vallen. In brieven uit St. Petersburg wordt medege deeld, dat aldaar meer dan 300 adellijke perso nen, studenten en kooplieden, gearresteerd zijn. Deze maatregel is genomen uit vrees voor eene populaire demonstratie, waarin men duidelijk zijn ongenoegen te kennen zou geven, en aan welke demonstratie de gearresteerde personen niet ge heel en al vreemd zouden zijn. Laatste berigten.) De officiële mededceling van het Russische jintwoord is «len 22sten dezer uit Wcenen nanr Parijs en Londen verzonden.- Men heeft berigt ontvangen, dat bij Pazapajni eon voorposten-gerecht heeft plaats gehad, waar bij de generaals Orlof en Burturajin gewond zijn. Pe generaal Gortschakoff heeft den löden Julij te Bucharest nan de Bojaren verklaard, dat hij met 200,000 man Moldavië en Wallachije le gen eiken vijand zal verdedigen. Montenegro is in opstand. De opstande lingen hebben den bijstand van Turkije ingeroe pen. Vorst Danielo is met 6000 man tegen hen opgerukt en heeft eene bende verstrooid, die zich van pen klooster had meester gemaakt. (Volgens do Patrie zou dc opstand in Monte negro togen vorst Danielo zelf 2tjn gerigt, die vooral door zijn ongeregeld leven, de genegenheid zijner onderzaten heeft verbeurd. Hij zou ook volgens andere berigten, ten gevolge van aanhou dende brnssetijen, door het delirium tremens zijn aangetast.) Het Engelsche eskader, dat Fransclie troepen naar do Alntids-eilanden overbrugt, is den 22 dezer Nyborg voorbijgevaren, zonder het aan te doen, en is door de groote Belt de Oostzee bin nengestevend. Hel is gezien op eene mijl ten noorden van Corsoer en zette koers zuidwaarts. De verlaging vnn het invoerregt voor som mige artikelen bijna 100 in getal, en waaronder ook kuffij en suiker geteld worden, welke door de Russische regering is toegestaan, bedraagt nagenoeg 20 a 25 pCt. De bescherming, die Oostenrijk aan de Russischs onderdanen iu Turkije verleende, is met den 6den dezer algemeen opgeheven. Men gelooft dat de Russische regering thans hare toe- vlugt tot de Nederland8che gezanten zou nemen, en dit te meer, omdat die mogendheid geheel on- zijdig is en ook moet blijven. V'o!geo« particuliere brievrn uit Petersburg, he«ft «ie cholera araanr een voor het keiiertijk hof zeer smartelijk offer geeicchi. l>e opfer-csremoniemee«ier. graaf -We- ronzois-IJasthivff. vroeger gelaat to Stotgard, Tatva en Muuchen, ia iu den nacht van den 9 deaer la Pe terhof aan de gevolge® vnn deze ziekte bezwekon- Po overledene had den ouderdom vnn 61 jaren bereikten laeteoue weduwe [geboren Narieehkin] nu. welke zicb te Napel» ophoudt: dochter van bara is gehuwd roet den prioe PaAewiuch, zoon van deu rooaiachalk Psakov'Uach.

Sheboygan Nieuwsbode | 1854 | | pagina 1