(jelioiMnn mttüstiööe. J. QÏÏINTUS E. VEBBURG, Uitgevers. ABONNEMENTSPRIJS. Voor 1 jaar en vior maanden0,00. Voor een jaar - - - - - Voor ios maandenl'oü. Voor drie maandon - - -I O öo'. Alles volstrekt in vooruitbetaling. 5"° JAARG. NO. 20. MOTTO: De '.aal, die zaligt ouden opraken, Zat die een deugdzaam kind verakenT Neen, Broeders Landgenooton neen Reeds snoeren ons de hechlste banden. Leest slechts do taal der Nederlanden, Ea niets rukt eoitdien band van een DINGSDAG, 16 MEI 1854. Verschijnt eenmaal per weck. PRIJS DER ADVERTENTIEN. Voor een jaar. niet boven de 5 regelt» - - - 5,00. Boven 8 tot 16 regel*, voor de eerste plnaüing - 1.00. Voor 8 regels of minder, dito ------- 0,50. Voor elke volgende plaatsing- 0.25. Brieven en ingezonden stukken franco GEHEEL iNO. 228. (Eenig orgaan öcr Xcöerlanïlers in Xcorï» Qlmcrika, aan Ijct nietras, ben toestanb en bc belangen nan bet <Dnbc cn Sfieume llabcrlanb gemijb NEDERLAND. Middeloorc, 10 April. In de afgeloopene ■week zijn alhier nangebragt een gedeelte der pa- •T-ti bestemd voor de telegrafische lijn van Vlis- •singen uitgaande, in verbinding met de lijn van Antwerpen naar Rotterdam. Van eerstgemelde plaats af tot in de nabijheid van Oost-Souburg is treeds een aanvang gemaakt met de plaatsing, waarmede men spoedig tot hier zal gereed zijn. Uit Vlissingen 7 April meldt men ons: "Gisteren had alhier een treurig ongeluk op <le lands werf plaats. De bekwaamste ijzerwer- ker aan die inrigling, Nobels, had het ongeluk met zijn buis tusscheo de rondsels der stoom machine te goraki-n, met dat noodlottig gevolg dat hij, zich niet kunnende los maken, zijn arm geheel verbrijzeld zag." Tot ons leedwezen moeten wij melden dat onder de gemeente Oudendijk, eiland Schouwen, de longziekte onder het vee is uitgebroken: den 7 dezer zijn van een stal tien beèsten afgemaakt, terwijl om den eigenaar schadevergoeding te be zorgen eene intcekeulijks circuleert; lieden is de hulp vbu den veearts bij den tweeden besmette stal aldaar ingeroepen. Volgens het Dngblad van 's Gravënhage heeft eene zich aldaar in 1651 reeds gevormd hebbende kleine verceniging. wier doel is liet op sporen van plaatselijke geschied- en oudheidkun dige gedenkstukken, het graf van Jacob Cats oat dekt "Het wordt" (zoo luidt dat berigt) "zeer bepaald opgegeven in het tweede deel van liet werk van Timaretes, Gedenkstukken in Neder land, blndzijilo 211 en 212, alwaar melding wordt gemankt van zijnen drieduhhelen grafkel der, gelagen beoosten het vórstelijk gestoelte in den 9<len regel, no. 9. 10 en 11. Dit stemt ook met het register der grafkelders overeen. Dat vorstelijk gestoelte zullen zich nog velen van hel jaar !SI4 en volgende herinneren, en liet is in de nabijheid van den pilaar waartegen dat gestoelte toen en ook voor 1795 gevestigd was, dut Cats begraven ligt. De vereeniging stelt zich voor dat het aan veh-u aangenaam zal zijn dat die plaats aanschouwelijk worde aangewezen, doch eenvoudig, zoo als de groote man eenvoudig was, waarvoor zij reeds de toestemming van kerk voogden moet hebben verkregen." Men middt uit Ilellevoetsluis van den 5 dezer: "Hodca vernam men dat de houfd-inge- nieur der marieo P. J. L. Quant en de equipage meester C. J. Speelman door de maatschappij van brandverzekering te 's Hertogenbosch be kroond zijn geworden met de zilveren medaille, wegens uitstekende diensten, bewezen bij den plaats gehad hebbenden brand in den nacht van 1 op 2 November jL alhier." Middelde kg, 12 April. Den 8 dezer is het vernieuwen en verleggen der straten te Goes in liet openbaar aanbesteed aan J. L\ Poltliet te lleinkenszand, voor 850. Het Handelsblad deelt liet volgende mede omtrent den baron Fagul, onzen voonnaligen ge zant (e Parijs: "Toen het officieel bekend was dat de generaal Engel zijn ontslag had verzocht, wilde het corps ■diplomatique door een gastmaal hum zijne hoog achtende sympathie betuigeu. In eenige uren was de inteekeulijks overdekt met de oud<;riecke aiing van de hoofden der gezantschappen en ver gezeld van eene memorie van toelichting. Die Jaden begaven zich bij den eenvaardigen grijsaard om hem de uitnoodiging te doendeze gaf het volgende antwoord"waarde amhigcnooieiiik beu diep getroffen door bet denkbeeld dal u tot dozen stap geleid heeft Het kroont met eene bijzondere eer mijoe langdurige diplomatieke Soupbaao, die zoo nabij het einde van mijn leven «hrit fïiij is 84 jaren oud). Vergun mij echter u te zeggen dat het gastmaal dat gij mij komt oianbiedeu niets zou voegen bij do waarde welke de achting mijser ambtgenooteu voor mij heeft. Jk verzoek u d«s de coteletten en den champag- ne achterwege te laten en mij deze lijst ten ge schenke te geven, die de ondertekening draagt van nile diplomaten waarmede ik het geluk heb gebad in betrekking te staandeze zal voor mij «en nieuwen brief van adeldom zijn. Ik zou er uiets weten bij tc voegen dat vereerender was." "Daar de gedelegeerden hem niet konden be wegen van zijn voornemen af te zien, gaven zij toe aan zijn verlangen, Eenige dagen later nam de generaal officieel afscheid en woont nu rustig te Parijs." Goss, 13 ApriL Uit Middelburg wordt ge meld, dat daar voor Ëngelsche rekening wal- chersche paarden worden opgekocht om naar Londen verzonden te worden. - Men veronderstelt dat die in Engeland voor den landbouw zullen gebezigd worden, omdat daar door de tijdsomstandigheden behoefte aan - werkpaarden bestaat. Te Ellemeet is io den stal van den land bouwer Langeraad de longziekte onder bet vee ontstaan. Ter voorkoming van verdere versprei ding rijn ai de beesten van dien stal afgemaakt men hoopt dat liet zich tot dien stal bepalen zal, opdat onze veestapel voor groolere verliezen bewaard blijve. Te Kralingen had dezer (lagen een aan doenlijk doelt gelukkig zeer zeldzaam voorval plaats. Eene moeder stond haar eenig kind, een aanvallig meisje van circa 3 jaren, aan eenen schipper zonder kinderen af. De talrijke daarbij zijnde toeschouwers waren getuigen hoe dit kind als het ware verhandeld werd zonder dat de moe der eenige de minste aanspraak daarop voorbe hield. Het kind was geheel lijdelijk en hot is te hopen dat de nieuwe verzorgeis het schoone kind eene betere opvoeding geven zullen dan de ware moeder (eene gehuwde doch gescbeideD vrouwdoen konde. llit Boskoop schrijft men Zoo voorbeeldeloos als liet tegenwoordige voor jaarsweder is, zoo gunstig is de gesteldheid van den landbouw. Reeds sedert veertien dagen geleden hebben do. boeren begonnen hun vee in de weiden te brengen; dat is ruim eene maand vroeger dan gewoonlijk. KoreD en olie zaad staan voortreffelijk en beloven eeneo goe den oogst. In weerwil, dat in 1853 ruimschoots voorraad was van nppelc-n en peren, beloven ook dit jaar die hoornet), en vooral appelen, eene massa vruchten. In weerwil echter van het schoone weder, komt het groen toch weinig vooruit, hetwelk toegeschreven moet worden nan de droogte; maar een zachten regen wordt dan ook zeer ver langd voor alle takki-n vim den landbouw. Dcor den kerkenraad der hervormde ge meente te Wemeldinge is beroepen Ds. D. L. Bolder, predikant te Op- en Neder-Andel. 's Ghavenhage, 7 April. Men verneemt dat de nieuwe muntbiljetten van 100 eer lang zullen worden vervangen door eeue beter van de overigen te onderscheiden soort Er zijn alhier, uit de gemeente, vier adres sen over of protesten tegen de approbatie van het beroep van ds. Zaalberg bij den kerkeraad ingezonden; uit don burgerstand en van de aan zienlijkste leden onzer gemeente. Ze zijn door vele en een zelfs door tusschen de 200 en 300 onderteekend; zij werden op Dingsdag den 23 sten Maart in de vergadering gebragt en aan het klassikaal bestuur verzonden. Nederl.) De bouwman P V.., wonende onder het dorpje Klaaswaal, heeft deze week 10 driejarige ossen verkocht voor de som van 235 per stuk. Ofschoon de prijzen van het vee niet gestegen -li, is dit toch een zoo hooge prijs, als nie mand zich herinneren kan. Amsterdam. 9 April. Wij hebben heden een droevigen pligt te vervullen door te vermel den. dal id den afgeloopeo nacht de oud-hoog- leernar aan het athenaeum illustre dezer stad, Cornells Anne den Tex, na eene langdurige ziekte bezweken is. Breda, 7 April. Het examen der onder-of ficieren, tol officier, is afgalóppvn, en van eene weionderriote zijde verneemt men, dat drie vijfde of ruim dertig hunner aan de bepaalde voorwaar de hebben soidaan, wier aanstelling al spoedig zal volgen. Utrecht, 9 April. Wij vernemen met ge noegen, dat Z. M. de Koning zwarigheden maakt, liet verzoek om ontslag uit zijne betrekking aan den hoogleerasr Nulder in te willigen. Z. M. schijnt, in overleg met IID. Regering en met heereu curatoren der Ulrecbtsche hoogeschool, naar middelen uit te zien, om den waardigen leeraar nan onze hoogeschool verbonden te hou den op eene wijze, waardoor de bezwaren wor den uit den weg geruimd, die uit do menigvul dige en moeijelijko werkzaamheden, aan die be trekking verknocht, voortvloeiden. Groninger, 10 April. De Amst. Ct. zegt, dal liet dezer dagen door ons vermelde ndres van de kamer van koophandel alhier, betreffende het verbod van uitvoer van granen, welke voor Hol- landsche rekening voor de uitvaardiging van het verbod waren gekocht, niét aan onzen gezant te Petersburg, maar aan het departement van bui- tenl. zaken is opgezonden, en dat het antwoord is «eweest. "Jut de zaak aan de zorg van onzen gezaul ie Petersburg is opgedragen, die zicb de zelve reeds uit eigen beweging had aangetrok ken." Wij vernemen dan ook, dat de gezant van den Nederlandschen consul te Odessa opgave go- vraan-d heeft van de hoeveelheid dier granen al daar* en van den prijs daarvanmet welk gevolg, is ons nog onbekend. De lust tot konijnen-fokken blijft steeds toenemen. Te Del/shaven, Hilversum, Baarn- brugge en Willemstad heeft men daarmede nu ook een begin gemaakt. Gedurende de drie eerste maanden van dit jaar zijn te Nieuiacdiep ingescheept en naar En geland verzonden 1097 runderen, 2932 schapen, 111 kalveren, 6 varkens en 1 paard. Kluxdert, 3 April. Men verneemt, dat ten laste van den beer F., R. C. pastoor te de Heen, dezer dagen procesverbaal ia opgemaakt, wegens overtreding van art. 6 der wet op de kerkgenoot schappen, als zullende hij een begrafenis-stoet, in kerkelijk plegtgewaad, uit de kerk tot op don publieken weg gevolgd hebben. Tilburg. 4 April Anngaanden den brand, welke op gisteren in de gemeente Udenhout heeft gewoed, verneemt men van daar, dat liet vuur in den voormiddag circa 94 uur is begonnen, in de stal, schuur of bakkerij der huizinge van A. Verbunt, staande nevens de R. K. kerk, welke door den noorden wind anngestuwd en ten gevol- vnn de droogte der huizen en schuren, welke i met stroo en riet gedekt zijn, zoodanig toe nam, dat ondanks de spoedig en onvermoeid anogehrngte hulp, in minder dan 3 uren tijcis alle de buizen, van af de R. K. kerk, door de Krai- tenmolrnstraat tot en met de huizinge van A.van der Schoor tot op twee huizen van de pastorij verwijderd, uitmakende 17 huizen, door 22 huis gezinnen bewoond, met een 20-tal achter die hui zen staande schuren, schoppingen en werkplaat sen, geheól zijn in den asch gelegd, zijnde geene runderen of paarden, maar alleen eenige geiten en varkens daarbij omgekomen. Naar men ver neemt zijn alle de huizen, met uitzondering van dut van Q. v. Riel, tegen brandschade verzekerd. Ofschoon vele meubelen door de vlaromen zijn •erteerd. verneemt men echter dat het meeren- deel gered is geworden. De oorzaak van den brand is niet bekend. ENGELAND. Londen. 10 April. In de aristocratische kringen wil men weten dat de koningin op het groote bal costume zal verschijnen, dat door de gravin Wnlewsfei, echtgenoot van den fran- sclien gezant, zal worden gegeven. Dit zoude de eerste maal zijn dnt de koningin in de salons een buiieniandsch gezant verschijnt en zal dus als eene beleefdheid jegens keizer Napoleon worden aangemerkt. Eene andere demonstra tie, en wel togen Rusland, die van de aristocratie uitgaat, bestaat daarin dat men de jaarlijks als prijs voor de wedrennen van Ascott, door den keizer van Rusland toegezonden gouden bokaal, dit jaar niet zal aannemen. 12 Maart (per telegraaf.) Het gerucht dat de pruissische gezant alhier door zijn vorst i ontboden is, bevestigt zich niet. FRANKR IJ K Parijs. 2 April. De aartsbisschop van Parijs heeft openbare gebeden verordend voor den voor spoed der Fransche legerscharen in het Oosten. In het daartoe uitgevaardigde mandement van den 29sten Maart j.l. wordt de oorlog legen Rusland voorgesteld als een heilige krijg, als een nieuwe krnistogt.Men maakt de opmerking,, dat, terwijl nog onlangs door het Fransche be wind aan Keizer Nico/aas met zooveel bitterheid verweten werd, dat hij een' godsdienst-oorlog predikte, zulks thans openlijk geschiedt door een van de hoofden der Katholijko kerk in Frank rijk, die dikwerf blijken heeft gegeven van ee ne milde denkwijze en van niet io tc stemmen met ültramontaonsclie beginselen. Te Parijs ziet men reeds nieuwe aardappe len, aardbeziën on aspergies. Men meldt uit Arras. dat eenige Itnliaan- scll'e uitgewekenen dezer dagen in het departe ment Pas-de—Calais gearresteerd zijn. Bij on derzoek is gebleken, dat zij in het bezit waren van proclamation, dia du strekking hadden om Lombardije in opstand te brengen Een Russisch vaartuig, hetwelk zich op hei punt bevond om de haven van Marseille binnen te zuilen, werd in tijd onderligt, dut het gevaar liep prijs verklaard te worden en heeft kunnen ontsnappen. Het Israëlietiscii consistorie heeft den Kei zer bij adres verzocht om ook tot de Israëlieten, aan de Turksche regering onderworpen, de be scherming uit le strekken, welke Frankrijk aan de Christenen van het Turksche rijk verleent. Een aantal Polen heeft vergunning ge vraagd om deel te nomen aan de expeditie in het Oosten. Zij ziju naar Marseille vertrokken, waar verscheidene hunner landgenooton zich bij hen zullen voegen, en onder aanvoering van den 77jarigen generaal Dombromky naar Konstanti- nopelschoep gaan. ITALIË. Berigton uit Parma van den 7den dezer be vestigen, dat de hertogin de gedwongene looning, door wijlen haren eebtgonnot gedecreteerd, beefl opgesci.orst. De hertogin regentesse heeft den Sdeo April een besluit genomen, volgens hetwelk de goede ren van de godshuizen weder aan de eigenaars wo:dén toegekend. De oude ministers zijn allen voortvlugtig en in hunne plaatsen zijn anderen benoemd. De oud- minister van politie, Onesti, is naar Weenen vertrokken. Bij de huiszoeking in bet paleis van den minister Ward bewerkstelligd, heeft men aan zienlijke geldsommen gevonden; men spreekt van 20,000 lires aan goud en van SOO.OOO lires aan papier. Er zijn een aantal verdachte personen gearres teerd, onder welke men den moordenaar des her togs hoopt te ontdekkeD. RUSLAN D-TURKIJE. Volgens berigten uit Konstantinopel, van den 25sten Maart, bevinden zich thans, ten gevolge van het verbod, door de Fransche en Ëngelsche gezanten aan de handelsschepen gedaan, om de Zwarte zee binnen te varen, ruim 400 vaartuigen op de reede Er heerscht daardoor groote ver warring. In vrachten wordt niets gedaan en de handel staat stil. Naar luid van berigten uit Konstnntinopel, zou de afzetting ran den Scheik-ul-Islam aan de volgende rede zijn toe te schrijven. De Sultan heeft namelijk besloten, de geestelijke goederen, welke als erfdeelen aan de moskeeën toebehoo- ren, aan den staat te (rekken ten einde te kunnen voorzien in den geldelijken nood; zulks kan ech ter niet geschieden zonder de uitdrukkelijke toe stemming van den Scheik-ul-Islam, het hoofd der Mohamedaansche geestelijke magt, en deze heeft geweigerd zijne bekrachtiging aao bet be sluit te verleeneo. Zijne afzetting is daarop ge volgd. Deze maatregel is eene der belangrijkste ber- Tormingen, het is een stapzegt de Times waarvoor de vorige sultan Mahmovd, de aanvan ger der groote hervormingen zelfs is terugge deinsd, hoewel hij dien voor de wedergeboorte des rijks onmisbaar achtte. De Porie heeft aan al de gezanten de firmans medegedeeld, bevelende de hervormingen ten behoeve der Christenen ten opzigte van de open bare regtsbcdeeling. Krachtens doze firmans, zullen in alle steden van «enig belang regtban- ken gevestigd worden, gelijk aan die, welke reeds te Konstantioopel, Smyrna en in Egypte bc-stann. Alle getuigenissen zullen worden aan genomen met gelijke onpartijdigheid, zonder on derscheid van nationaliteit, godsdienst of secte, wanneer het zaken geldt tusschen de Christenen onderling of tusschen Christenen en Muzelman nen. Dit laatste is het voorname punt der con cessie, want reeds voorlaug was het getuigenis van Christenen onderling, ten minste wal het beginsel betreft, aangenomen. De jongste berigten uit Athene luiden Diet geruststellend betrekkelijk den opstand. Voor! het hotel van den Franscbeu gezant had ccne j vijandige manifestatie plaats gehad, eu na oen j laatste onderhoud roet Koning Otto, had de ad miraal le Barbier de Tinan gemeend eene drei gende houding le moeten aannemen. (Van veel gowigt is de verklaring van lord John Ritssel in het Ëngelsche Huis der Gemeen ten omtrent Griekenland. De minister verklaar de aldaar officieel, dat de Grieksche opstand ge heel het werk was van het Grieksche hof, en dat de Koning eu de Koningin den opstand tegen Turkije ten sterkste aangemoedigd hadden. Het Britsche gouvernement ha 1, na eene briefwisse ling met Oostenrijk en Frankrijk diennnngaande, zulke instruction gezonden aan den Engolscben gezant te Athene, als noodig geacht waren.) De Perzische gezant bij de Porto heeft haar medegedeeld, dat de Shah besloten had om de meest strenge onzijdigheid in acht te nemen in i den oorlog tusschen Rusland en Turkije.Deze officieele verklaring mankt een einde aan al de tegenstrijdige geruchten omtrent do houding van Perzie upziglens Turkije, en is van groot ge- wigt voor laatstgenoemde mogendheid. De berigten uit de vorstendommen mel den dat dadelijk na den overtogt bij Braïla, Mul- chin door Je Russen is belegerd, beschoten en, na herhaaldelijk te zijn bestormd, vermeesterd. De overgave heeft den 27sten plaats gehad. De bezetting, sterk 5000 man, waaronder Fransche en Ëngelsche officieren, is krijgsgevangen en wordt naar Bessarabie gebragt. In die sterkte is een aanzienlijke voorraad leeflogt gevonden. Eene tweede divisie van bet korps van den generaal Laders heeft zich van Babadagh mees ter geunjakt, en zich met de divisie, welke bij Hirsova slant, in verbaud gesteld. Bij den overtogt van den Donau hebben de Russen, op onderscheidene plaatsen, eene menig te vaartuigen, waarvan het aantal op meer dan 100 wordt begroot, verniecsterd. Al deze, vaar tuigen zijn, benevens die van de Russische flotil- lc, bij Hirsova'vereenigd. Het aantal der iu de Dcbrutscha gevangen genomen Turken bedraagt, zoo men verzekert, 6800. en den 28sten zijn 13 veroverde Turksche vaandels in Bucharest aau- gebragt. De berigten van het oorlogstooneel tot den 5 dezer melden niets van een veldslag bij Rassova. De Russen zijn tot aan den muur van Traji voortgerukt zonder den vijand te ontmoeten. Den Ilussischen admiraal Nachimou? moet het gelukt zijn om. met eene divisie Russische oorlogsschepen uil Sabastopol, de gebeele bezet ting van 10 kleine forten op de Kaukasiscbe kust ten getale van 5000 man, en al het krijgs- mnteriöel veilig in voornoemde zeehaven aan te brengen, zonder door Fransche of Ëngelsche oor logsschepen opgemerkt of daarin bemoeijelijkt te rijn. Kooplieden, dezer dagen uit Odessa gekomen, verzekeren, dat in de nabijheid van die stad een korps Russische troepcu van 20,000 man veree nigd was. «u dat nog dagelijks troepen uit het binnenste van Rusland aaukwumen.Do zeer versterkte haven was gesloten. Naar luid van het Journal des Debats is het zeer mogelijk, dat de vlootvoogden eene demon stratie tegen Odessa in den 2in hadden, waar niet minder dan 150 a 200 Europesche schepen door de Russische overheden waren aangehou den. Die vaartuigen, met granen beladen, wa ren verrast door het besluit der keizerlijke rege ring, waarbij de uitvoer van granen is verboden, en denkelijk zou de Russische regering da bevel hebbers derzelvo trachten te noodzaken om hun ne ingelndene goederen terug te geven. Op den 25sten Maart werd, volgens de Debate, in Konstan tinopel ten stelligste verzekerd, dat de admiralen des gevorderd tot geweld zouden over gaan, ten einde aan die schepen de gelegenheid te geven om zeewaarts te stevenen met de wettig ingeladene goederen. Een telegrafisch berigt uit,Weenen, fdatalle- zins bevestiging vereischtj meldt, dat een korps van 40,000 Oostenrijkers naar Turkije is getrok ken in de rigting van het Balkan-gebergte. Een korps van 200,000 man Oostenrijkscbe troepen, onder bevel van aartshertog Albrecht, heeft bevel ontvaDgen Servie binnen te rukken. De Porte stemt daarin toe. Volgens ontvangen berigten, zouden de Rus sen het Servisch grondgebied geschonden heb ben en den Donau bij Radoievacz zijn overgetrok ken. Volgens een telegrafisch berigt, van Straal- sund van den lsten dezer, heeft men het kanon gebulder der Ëngelsche vloot in de Oostzee, in de rigting van Barboeft, gehoord. Nadere berigten worden deswege te gemoet gezien. Het huis Stephenhoff te Petersburg is met acht en een halve ton Hollandsch gefailleerd; ook beeft het huis Jenson te Riga zijne betalin gen gestaakt; zijn passief beloopt 500,000 Holl. Uit Moskau verneemt men evenzeer verschei dene faillissementen. Een dagblad meldt, dat onder bet volk een vernuftig antwoord op de vraag gegeven is, wat het lot van Turkije tegenover de vijf mogendhe den zal zijn. Het antwoord vindt men, wanneer de eerste letters van de namen der vijf mogend heden bijeen gevoegd worden: Oostenrijk, Pruis- sen. Frankrijk. Engeland en Rusland (op/er. Den Oden is to Weenen het protocol der vier mogendheden onderloekend. Daarbij wordt be paald. dal zij overnnderlijk eenstemmig zullen handelen, voor de integriteit van het Turksche gebied zullen waken, de ontruiming der Donau— vorstendommen eisohen, omtrent de nadere pun ten in gemeen overleg zullen treden, en aandrin gen op de verbetering van het lot der Christenen in het Ottomannisohe rijk. Van eene geloofwaardige zijde wordt verze kerd. dat Rusland, na zich te vergeefs tol Enge land gewend le hebben met zijn verdeelingsplan van do nalatenschap van den "op het uiterst Hggènd'en man" (Turkije), met een ander plan te Parijs voor den dag gekomen is, waarbij aan Keizer Napoleon, voor het geval dat deze daar mede instemde, niet alleen de Pruissische Rijn provinciën, maar ook Belgie aangeboden werden, terwijl voorts Rusland zich verbond om de aan eensluiting der beide Bourbonstakken niet te ondersteunen, eu geen hindeipaal hoegenaamd iu der» weg le leggen aan de dwangmaatregelen, welke tegen den fusionisten moglen aangewend worden. Nadat deze voorslagen te Parijs schip breuk geleden hadden, was daarvan te Brussel iets bekend geworden, wsarop de Koning der Belgen een' anderen weg van staatkunde was in geslagen, die tot eene opregte overeenstemming met Frankrijk gevoerd en de wisseling van be zoeken tusschen de lpden der Napoleontische dynastie en die van liet huis Kobnrg te weeg ge bragt heeft. De ijzeren spoorweg te Alexandria is ge deeltelijk geopend voor de overland-pussagiers. Te Bombay heeft het Russische stoom schip Rostoi uit China het berigt anngebragt, dat, na een onderhoud van den RussischeD admi raal met de Japunsche regering, deze laatste er in toegestemd had om de haven van Enun voor den wereldhandel open te stollen. Laatste berigten.) Tijdingen uit Konstnnti nopel van den Sden April berigten, dat de Griek sche gezant de beer Netoxas, dien dag van daar was vertrokken. Er rijn strenge bevelen uitge vaardigd, dat alle Grieken, die zich niet aan de Turksche wetten hebben onderworpcu, bianea 14 dagen het land moeten ruimen. De jongste berigten uit Epirus van den 5den dezer bevestigen het vroeger vermelde berigt der volkomvne nederlaag van de insurgenten bij Ja- nina. De opstandeling Grivas heeft in de groot ste wanorde zijnen terugtogt bewerkstelligd. Men heeft tijdingen van de vereenigde es kaders van den 28sten Maart, als wanneer zij zich bij Baltschik bevonden. Sedert hun vertrek van Beicos was het weder zeer schoon. Den 2 7sten hadden de admiraals eene afdeeling fregatten 1 naar Kostendsche, of het punt alwaar de wal van Trajanus aan de Zwarte zee uitloopt, gezon den, naar men zegt om den regter vleugel van Omer-pacba te oudersteuncn. Do Sultan heeft een bezoek ontvangen van de Kurdischo amazone, bijgenaamd "de Zwarte Vrouw," bij heeft baar do waardigheid van pacha verleend,eene allezins verdiende beloo ning voor Fathma Hanam, welke voor eigen re kening 450 ruiters uitrust en bezoldigt, aan wier hoofd zij voor de vordedigiog van Turkije zal strij den, Deze vrouw is 60 jaren oud, doch bezit in hot hanteren der wapenen nog al do behendig heid en kracht der jeugd.

Sheboygan Nieuwsbode | 1854 | | pagina 1