IjfBoijoflu mmfak- 5* JAARG. NO. 19. DINGSDAG, 9 MEI 1854. GEHEEL NO. 227. J. 8OTNTÜS E. VEMÏÏRG, Ditgemu. ABONNEMENTS-PRIJs. V«jor 1 jaar en vior maanden - Voor oen jaar ------ Voor zm maanden - - - - Voor drie maandon - - - - $2.00. - - 1,50. - - 1,00. - 0,50. Alles volstrekt in vooruitbetaling. MOTTO: De taal, die zalige ouden spraken. Zal die een deugdzaam kind venskenf Neen, Broeders i Landgenooten neen Reeds snoeren ons de hechtst» banden. Leest slechts de taal der Nederlanden. £b niets rukt ooit dien band van een Venckijnt eenmaal per week. PRIJS DER ADVERTENTIES. Voor «en jaar, niet boven de 5 regels - - - 5.00. Boven 8 tot 16 régel», voor de eerste plaatsing - 1,00. Voor 8 regels of minder, dito0.50. Voor elke volgende plaatsing- 0,25. Brievenen ingezonden stukken franco €ettig orgaan bcr Xebedaitbcrs in Xoorb Amerika, aan bet memos, ben toestanb en be belangen oan tjet ©ttbe en SCienme baberlanb genu]b (US, N 1) E RLAND. Nijmegen, 25 Maart. Dezer dagen is uit N- Ariierikrt hier teruggekeerd de heer rnr. C. Vér- waifen. advocaat eh gewezen drukker en uilgever shri bet destijds veel besproken dagblad de Batu- v(ér. Naar men verneemt, heeft genoemde lieer eenige brieven voor alhier woonachtige fa- milien médègebrngt, geschreven uil de stad" Koo- kuk, aan et-rie der vertakkingen van de rivier Oliiö en gedngteekend van de maand Januarij jl., waarin de toestand van de bewoners dier plants als zeer gunstig opgegeven en o. a. medegedeeld wordt.dat de straten van die stad worden gemac adamiseerd. De lieer Verwagen, die het voor nemen heeft weder binnen kort naar N. Ameri ka te vertrekken, wordt in die brieven dereenen, die de reis derwaarts met hem mogten willen on derriemen .bijzonder aanbevolen. Naar men zegt, maken zich reeds eenige personen daartoe gereeJ. 's Gsavekhage, 31 Maart. Zijne Majesteit heeft bij besluit vnn den 31sten Maart, 1 den minister van staat en van buiienlandscbe zaken, den heer nir. F. A van Huil, op zijn verzoek, eervol ontheven van het aan Iu m tijdelijk opge dragen bestuur van bet departement van finan ciën; onder dankbetuiging voor de door hem ook in dat bestuur bewezen diensten1) benoemd tot minister van financiën, den lieer dr. A. Vrolik thans voorzitter van het munteolegie; en 3) bepaald, dat een en ander zal ingaan met den eerstén Mei aanstaande. Amsterdam, 21 Maart Naar wij vernemen, heeft de weleerw. heer dr. 2?. ter Haar, predikant bij de Hervormde gemeente alhier, de benoe ming tot hoogleeraar in de godgeleerde faculteit aan de hoogeschoo! te Utrecht aangenomen. Amsterdam, 1 April. In het einde van Mei of het begin van Junij zal in de hoofdstad de zesde verkooping vnn eene groote partij gronden in den Haurlemmcrmeer-polder gehouden wor den. Schiedam, 1 April. Sedert eenigen tijd is ook hier het voornemen opgevat, o.n konijnenfok kerijen aan te leggen, zou binnen als in den om trek dezer stad. Eenu dezer fokkerijen Zal ge - plaatst worden op een stuk grond van de heeren Knappert en Roelants, aan het Nieuw werk. In de volgende week wordt eenc zeer aanzienlijke bezending konijnen van Belgisch ras verwacht die reeds te Haarlem is aangekomen. Er is ook sprake van eene zeer uitgebreide onderneming tot fokkerij van konijnen bij wijze van actiën. zikrikzck. 28 Maart Do konijnen fokkerij zal ook alhier beproefd worden. Er hebben zich tot doel reeds drie vereenigingen gevormd, vóór wie het noodige getal fokkonijnen, om een' aun- vang te maken, bereids uit Belgie is aangekomen, terwijl men ijverig bezig is, do lokalen daarvoor in gereedheid te brengen. Zeer waarschijnlijk zullen er nog meer gezelschappon alhier ont staan, om die fokkerij te ondernemen, diiar het kapitaal, daartoe benuodigd, betrekkelijk zeer ge ring is. en het meest daartoe beuoudigd, betrek kelijk zeer gering is, en het meest hierbij eenige zorgvuldigheid en activiteit vercischt wordt. Leedwarden, Maart. Dc zaak der ko nijnen-fokkerij begint sedert eenigen lijd ook in dit gewest de aandacht tot zich te trekken. Op dit oogenblik telt men er reeds 7 dusdanige in- riglingcD, waarvan 3 te Leeuwarden, 2 te Doc- kurn.l té Ilolwcrd en I teSncek, teiwijl ook nog op andere plaatsen toebereidselen worden ge maakt om fokkerijen op te rigten. Sommigen bezigen het gewone inlandsclu; ras tot de teelt, anderen kiezen daartoe echter Belgische konijnen. Groningen, 23 Maart. In den afgeloopen nacht tusschen twaalf en een uur is tlhier in braak geschied in de behuizing van den koemel ker G. K. Broehsma, wonende in het Klooster. De dieven, welké eerst de deuren van de mest- «utfJt hébben opengebroken, hebben toen de weg gaMtnep langs de opene plaats en na aldaar ee në deur te hebben geopend, zijn rij door den koe stal «apf binnen tot in een der kamers gekomen. Dé dienstmeid, die in eene ónmiddelijk daaraan grenzende kamer sliep, werd op het alarm wak ker; zij beg.-.f zich van bed en', na hét'licht te hebben Wutóken, naar die kamer, om té zien *at'èr gaande was. Zij zag aldaar twee man nen, bezig om eene kast open te breken. Op het verschijnen der meid heeft .een dezer kerels haar dadelijk onderscheidene slagen, toegebragt. waardoor zij verwondingen aan het hoofd heeft bekomen en toen achterover is gevallen, waarbij het Hebt uitging. Op het herhaaldelijk roepen van moord ea daar het aan de meid gelukte naar buiten te tomen, ten eindo hulp in te roepen, hebbende booswichten zich uil de voeten ge maakt, zonder iets mede te nemen. De politie, die reeds van 't voorgevallene keunis draagt, doet ijverig onderzoek, om de daders op te sporen. T«o blijke dat de prijzen der landerijen ook in hét Wcsterwoldsche een nimmer gekende hoogte buicikl hebben, dicnu, dut ei id de afge- loopene weck te Onstwedde omstreeks 2 bunders groenland, 't welk niet onder de beste soort ge rangschikt kan worden, werden verkocht voor f 2600. Groningen 3 April. Wij vernemen tot ons leedwezen, dat de longziekte weder op een' stal in deze provincie Ï3 uitgebroken en wel op dien van den landbouwer Jan Jans Wal, wonende onder Znidwolde. Den 29sten Maart hebben zich de veeartsen H. Rocaan en D. van Setten naar gemelden stal begeven ten einde het daar aanwezige vee te onderzoeken en is hun daarbij gebleken, dat van de 21 aldaar aanwezige runde ren een aan de longziekte was overleden, het welk r.p de gewone wijze is gekalkt en begraven. De overige runderen waren schijnbaar gezónd en zijn gemerkt; dé besmette kring is afgebakend. Opmerkelijk is het, dat de eigenaar in de laatste vier jaren geen vreemd vee heeft aangekocht. Hel Amr-rikannsche gezouten vleesch be gint in Parijs vrij algemeen te worden gegeten. Het Journal des Delate van den lsten April meldt, dal Turkije, Frankrijk en Engeland eene gemeenschappelijke nota aan de Grieksche regering zullen zenden, ten eiode aan te dringen op eene krachtdadige onderdrukking van den Griekschen opstand. B E L G I E. Antwerpen, 2tï Maart. Heden had het banket, door de maatschappij 41 Tael en Konst" nan den beroemdeu Conscience aangeboden, plaats. Hel mogt bijzonder luisterrijk beeten, en niet minder dan 150 personen, hetzij letter kundigen, hetzij bemmiiaren en voorstanders der- zelve, namen daaraan deel. Fransch Vlaande ren werd door Louis de Baecker, Noord-Neder land door den heer A. V- d. Hoop, Jrs.zoon, Duitschland door den heer le Fevre, uit Frank fort, vertegenwoordigd. Behalve deze genoodig- den, merkte nn-n op Prudens van Duijse, prof. C'racco, A. Snieders, Jr., de Loet, baron Jules de St. Qevois en de dichter der "Jongelingsdroo- men" Jan van Beers, die een uitstekend gedicht ter eere van den held van het feest voordroeg. De meeste hartelijkheid heerschte er, en de broederlijke gezindheid, die daar voor Holland gekoesterd werd, bieek vooral door de herhaalde en uitbundige toejuichingen, die aan da door Conscience aan den heer o d. Hoop gerigte woorden ten deel vielen. De frnnije zaal was schitterend verlicht en met bloemen en schilden versierdhet feest heeft tot laat in den caeht ge duurd. Men spreekt hier van een reusachtig letter kundig baitkel, dat de Zuid-Nederianders, bij de opening van den spoorweg, aan de Noord-Neder landers zouden aanbieden. ENGELAND. Londen, 30 Maart. De Koningin heeft be den een besluit uitgevaaidigd, in kabinetsraad genomen, waarbij: 1) al Hr. Ms. schepen bevo len en geregtigd verklaard wordeu, om alle Rus sische schepen te nemen, met last de bedoelde budems op te brengen en ter beschikking te stel len van Hr. Ms. admiraliteitshoven; 2) wordt ann alle Engelsche schepen nadrukkelijk verbo den naar Rusland te stevenen; 3) wordt aan de Russische schepen de vrijheid toegestaan om on gedeerd de Engelsche havens te verlaten voor en tot op den lOilen Mei e.b„ omlor uitdrukkelijke voorwaarde, dat zij geen ooi logs-conti «bande aan boord zullen hebben. r— De Times zegt, dat alle Engelsche inge nieurs en verdere Brijsche onderdanen, die zich in Rusland ophouden en den vijand in zijne krijgsoperatiën dienst verkenen, aan landverraad zulkn worden schuldig verklaard, ingeval zij Rusland werkdadig blijven dienen. Uil Huil zijn weder verscheidene koop vaardij-kapiteins naar de Oostzeevioot vertrokken om daar als loodsen te dienen. Zij ontvangen 15 shiJI. daags en eten aan de tafel der midship men. De Franschen zullen waarschijnlijk' ook hunne loodsen uit Engeland moeten nemen, daar 2ij bijna in geeno betrekking stann met de Oost zee. De Arctic heeft op zijne reis over den Oce aan eene menigte ijsbergen'ontmoet en is gedu rende een' gelie'elen dag te midden daarvan opge houden geweest. Van den 31 sten. Lord John Russell heeft in het Lagerhuis het qntwerp van antwoord op het koninklijk manifest medegedeeld. Het ont- werp-adres eindigt niet deze woorden: "Wij zijn innig overtuigd, dat de verpligting op ons rust, van onzen kant gehoor te geven aan den wensoh Harer Majesteit, en dat wij alzoo moeten medowerken tot uitvooring van bel vaste besluit van Harer. Majest. regering, om kracht- dadigen wederstand te bieden aan de ontwerpen van eenen souverein, wiens verdere uitbreiding gevaarlijk zou wezen voor Europa's onafuuuke- lijkheid." Het adres is mot algemeene stemmen aange nomen. Bij de beraadslagingen evenwel werd het kabinet hevig aangevallen, door de oppositie welke zijne in de Oostersohe kwestie gevolgde staatkunde sterk gispte. Het departement van oorlog heeft aan gekondigd, dat het voornomens is, om bij wijze van aanbesteding 26 batterijen aan de zeekust van Dublin tot "VVicklow te doen oprigten. Te Shields is eergisteren namiddag door p. m. 3000 zeelieden in de open lucht eene verga dering gehouden, betreffende hun geschil met de scheepseigenaars. Op voorstel van een der sprekers is besloten vol te houden tot dat al hun ne grieven zijn hersteld en tot motto aan te ne men; "vrede, wet en orde; leef en laat leven; doe anderen, wat gij wensebt dat u geschiede." Een voor de kust gezh n oorlogschip is den vol genden dag in de haven gekomen. DUITSCHLAND. Omtrent de houding van Oostenrijk en Pruts- sen niets naders; te Weenen meikt men evenwel op, dat er de geest telkens meer anti-Russisch wordt. De aan het Engelsche parlement medegedeel de geheime briefwisseling tusschen Rusland en Groot-Britianje vooral heeft te Weenen een' die pen indruk gemaakt. De wijze waarop in die brieven wordt gesproken, wekt de verontwaardi ging van eiken vaderlandsgezinder! Oostenrijker. Uit alle deelen van Duitschland neemt de landverhuizing op eene voorbeeldeiooze wijze toe. Tusschen den 16den en 18den dezer zijn te Bre men, niet minder dan 6000 landverhaizers aan gekomen ter inscheping naar Amerika. Dien ten gevolge is de prijs voor de overvaart buitenge meen gestegen. Voor eene plaats op het tus- schendek naar New-York wordt thans van 50 tot 55 rijksdaalders geëischt. In geheel Zuid-Duitscblartfl staan de gra nen en zaden te velde zeer schoon. Alles doet een gunstig jaar voorzien. Gelijke berigten ont vangt men uit Middel- en Noord-DuitschlaDd ZWEDEN en NOORWEGEN. Men schrijft uit Christiania ('Noorwegen) d.d. 13den MaartDe administratie van het arse naal van Christiania heeft eene groote hoeveel heid lood en ijzer doen aankoopen, bestemd voor de fabrikatie van kogels, enz. - De studenten der universiteit van Upsala ('Zwedenhebben aan die van Koppenhage ('De nemarken) en aan die van Christiania (Noorwe gen) eene uitnoodiging gezonden tot eene bijeen komst teTJpsnla inden loop van den a.s. zomer. Eerslgenoemden hebben de uitnoodiging aange nomen, doch de laatstgenoemden hebben geant woord, dat zij wenscheen dat deze bijeenkomst tot het volgende jaar mogt worden verschoven, omdat zij huiverig zijn zich buitenslands te bege ven op een oogenblik dat, bij d6 waarschijnlijk heid van een oorlog, het vaderland hunne dieu- sten konda noodig hebben. Uit Stockholm wordt stellig verzekerd.dat de Engelsche regering aan Zweden en Noorwe gen zeer belangrijke sudsidiëo heeft aangeboden, ingeval deze met 80,000 man hare operation te gen de Russissche kusten zou willen ondersteu nen. ITALIË. De eerste minister vnn het hertogdom Parraa, baron Ward, die zich buitenslands bevindt, heeft in zijn eigen belang, en welligt voor het behoud van zijn leven, eene waarschuwing gekregen niet te Parma te komen. De hertogin-weduwe, re gentes van den slaat, heeft een nieuw ministerie gevormd, en door dezen maatregel tot dusverre de rust bewaard. In brieven uit Parijs wordt verzekerd, dat de vermoording van den hertog in verband staat met eene n-publikeinsclie zamenzwering, die in het vooruitzigt op de gebeurlijkheden van een' algemeenen oorlog zou gesmeed zijn en zich over gansch Italië zou uitstrekken. Volgens.anderen, zijn er omstandigheden die doen denken dat eene persoonlijke veete de eeni ge drijfveer der snoode daad geweest is In allen gevalle houdt men het ook uit een politiek oog punt voor eene bejaramerenswaardige gebeurte nis, die de zaak der Italiaansche vrijheid met eene onuitwischbnre smet bezoedelt en de Ita liaansche gouvernementen, inzonderheid het Oostenrijksche, tot verdubbelde 6treDgheid ver- pligt. De hertog had den ouderdom van 81 jaren be reikt. Hij was gehuwd met een zuster van den graaf van Chagilord en alzoo met eene dochter van den hertog van jBerry, en het wordt teregt als een merkwaardige zamenloop van omstandig heden aangemerkt, dat die vorstin thans haren gemaal, even als vroeger baren vader, door sluip moord heeft verloren. De hertog laat verscheidene kinderen ns, en zal in de regering worden opgevolgd door zijnen zoon, den hertog van Placenta, die den öden Julij 1848 is geboren. Wij hebben met het grootste genoegen uit een berigt van de redactie en den uitgever van den Java-Bode gezien, dat zij geene adverten- tien betrekkelijk den verkoop van slaven meer in bun blad zullen opnemen. RUSLAND-TURKUE. Het Journal des Debat* behelst belangrijke bijzonderheden nopen» het traktaat van alliantie tusschen de Porta, Frankrijk en Engeland. Het is in den nacht van den 12den op den 18den Maart geteekend, als wanneer lord Stratford df Redcliffe en generaal Baragay d'HUlitrt den ge- heelen nacbt bij .föscAüf-pacha hebben doorgc bragt. Het traktaat betreft niet alleen de mili taire aangelegenheden van den veldlogt die staat geopend te worden, maar regelt tevens bepaalde lijk de voorwaarden van de emancipatie der Christen-onderdanen van de Porte. Het bestaat uit vijf artikelen. Bij het eerste verbinden zicb Frankrijk en Engeland om Tur kije door kraoht van wapenen te ondersteunen tot dat een vrede zal worden gesloten die de on af hsnkelijkbeid van het Turkacbe Rijk en de in tegriteit der regten van den Sultan verzekert. De twee beschermende mogendheden verbinden zich verder'om uit de tegenwoordige crisis en de onder handelingen die haar zullen doen eindigen, gee nerlei partikuliere voordeelen te irekkeD.—Bij het tweede artikel verbindt zich de Porte van hare zijde om in geen geval den vrede te sluiten zon der voorafgaande toestemming en deelname der beide mogendheden, gelijk ook om alle mogelijke hulpbronnen ann te wenden om den oorlog met kracht door te zetten.In het derde artikel be- "Green Mountain State"; New Hampshire, de "Granite State"Pennsylvania, de "Key Stone State"; Virginia, de "Old Dominion"; Delaware de "Diamond State"; Noord Carolina, de "Old North State"; Zuid Carolina, de "Palmetto State"; Louisiana, de "Creole State";Texas, de "Lone Star State"; Mississippi, de "Bayou Stale"; Califorme, de "El Dorado Slate".De inwoners van Ohio worden Buckeyes genoemd die van Iowa, Hatokeyesvan Illinois, Suckers; ran Indiana, Hoosiers; van Michigan, Wolver ines; van Wisconsin, Badgers. Een ijsselijk voorval. Uit Waupnccn County, Wis., wordt het vol gend schrikkelijk voorval herigt, hetwelk daar voor eenige weken plaats greep: Een landbou wer had aan eenen buurman een paar ossen ver kocht en ging naar buiten om dezelve het jok te helpen aandoen, terwijl hij het ontvangene pa pieren geld op de tafel liogen liet. Weder binnen loven de beide mogendheden om ónmiddelijk na I komende, zag hij. hoe~5jn klein kind spelende het sluiten vsd deD vrede en op de vordering van bezig was de bankbiljetten achter elkaar in de de Porte, alle punteD van het Rijk die hare troe- k„gCheI tc steken, waarop hetzelve van den va- pen gedurende den oorlog mogten hebben bezet, te ontruimen.Het vierde artikel stelt het trac- taat ter onderteekening der overige Europesche mogendheden die daartoe wenschen toe te tre den.Het vijfde en laatste artikel waarborgt aan alle onderdanen van de Porte, zonder onder scheid van godsdienst, gelijkheid voor de wet en de toelating vnn allen tot alle bedieningen. Bij dit traktaat zijn verscheidene protocollen gevoegd, waarbij de eigenlijke punten der over eenkomst tot zoovele artikelen van wet of regle ment worden gemaakt. Een dezer heeft be trekking op de instelling van gemengde regtban- ken in het geheele rijkbet bevat niet minder dBn achttien bladzijden. Een ander heeft be trekking op de regeling der belastingen, de op heffingvan het hoofdgeld of haratch, die, daar hel Turkscbe gouvernement dit sedert lang slechts beschouwde om zich van de krijgsdienst vrij te boopen, de toelating der Christenen in het leger ten gevolge beeft. Dit zijn de hoofdpunten dezer gewigtige be sluiten. Het Christelijk-Europa, zegt het Jour nal des Debate, zal gewis met voldoening en er kentelijkheid van dit traktaat kennis nemen. Verder brengt het blad hulde aan den minister üescAü/-pacba, wiens streven, gedurende zijn ge heele politieke leven, steeds gewijd was aan de vervulling van hetgeen thans is lot stand gebragt, zoodat de concession geenszins moeten worden beschouwd als een toegeven, van zijne zijde, aan den drang der omstandigheden. Den 13den was te Konstantinopel de firman verschenen, houdende toelating tot do eedsafleg ging der Christenen voor de regtbanken. (Het is waarschijnlijk, dat, terwijl de door de Westerscbe mogendheden verkregene voordeelen op de kwestie van vrede of oorlog geen onmiddel- lijken invloed zullen oefenen, ze echter van dien aard zijn, dat, worden zij gehandhaafd,het dood vonnis over het Islamismus in Europa als uitge sproken mag beschouwd worden. Immers, heb ben de thans door de Porte erkende beginselen den tijd om in het volksleven door te dringen der zulk een geweldige oorvijg kreeg, dat het viel en op den scherpen hoek der kagchel de her senpan verbrijzelde. De moeder, in een zijka mertje bezig zijnde haren zuigeling in eene wasebtobbe te baden, laat op dit geraas het kind van schrik vallen, vliegt in den keuken en heft met hartverscheurenden jammer het doode kind op, en ondertusschen verdrinkt het andere kind in de wasch tobbe. De vader ziet doodsbleek en met wilden blik het ijsselijk schouwspel aan, grijpt daarop plotseling het aan den muur han gende geweer en jaagt zicb in waanzin eenen ko gel door het hoofd De landverhuizing en de oorlog. Wanneer de tegenwoordige oorlog zich over gansch Europa uitstrekt, zoo valt het niet te ont kennen, dat de Europesche verhuizing naar Amerika beduidend zal afnemen. De N. Y. Tribune schrijft dienaangaande: "Wij ontvangen jaarlijks, in tijd van vrede, 400.000 landverhuizers van Europa. Maar de handel en de hebzucht zien dit over het hoofd bij hunne begeerte naar hooge prijzen, juist alsof dc voordeelen der hooge mnrktsprijzen voor eenen tijd lang zich nis een tot hoDderd verbidden, ver geleken niet den grooten stroom der mannelijke krachten, die jaarlijks ons grondgebied toevloeit, onze bosschen verlicht, onze moerassen opdroogt, onzen bodem bebouwd, ons klimaat verbetert, steden bouwt en de beschaving verbreidt. Deze oorlog zal in denzeifden graad van duur den stroom der Iaodverhuizing belemmeren en mitsdien eene groote bron onzer snelle toeneming aan rijkdom en magt verstoppen. Nimmer in de geschiedenis der menscbheid werd de toevloed van rijkdom in zulk eenen graad in den schoot eens lands uitgeschud, als zulks met ons geduren de de landverhuizing het geval was, die ons den rijkdom, de krachten en geschiktheid aanbragt, juist van 2ulke menschen als wij noodig hadden. Doch deze menscbeu zullen thans als rekruten de vloot en legers worden opgeroepen; om in het volksleven door te dringen; het konde voor de staten van Europa worden 1) hel begioseM'an godsdienstvrijheid, teo wej con5 noo(]jg worden, de landver- - - -• huizing geheel en al te verbieden." Een schouwspel in Cincinnatie. Het policie-geregt was onlangs op eenen mor - gen naauwclijks een uur geopend, of daar begon onder de aanwezige toehoorders plotselings een systematisch hoesten, niezen en neussnuiten, en dit zonderlinge alarm nnin allengs op eene wijze toe, dat ten laatste niemand meer zich zei ven verstaan koude. Op verzoek van den commissa ris van policie werden de ramen opgeschoven, doch de frissche lucht had geene betere uitwer king: Het zonderbarö bezwaar duurde voort, en deelde zicb vindehjk ook aan het geregt mede. In plaats dat de heer Dickson, policie-advokaat, de wet verklaarde, niesde hij over dezelve; regtar Spooner hield inmiddels een vonnis, hetgeen een lerschen "loafer" in aandachtige spanning hield, terug, en hoestte op holle.teriDgaoblige wijze.tot- dat hij er bijna in 6tikte. De Iongensterke advo- katen stemden nzil azi! krachtig met het koor inook de boden suspendeerden hunne gewone iunciien en snuitten hunne neuzen in ratelende trompeltoonen. terwijl de getuigen, constabels. gevangenen, het gansche auditorium lachte, zich de keel uithaalde,hoestte en niesde als om te bar sten. Zulk eene disharmonische eendragt van gevoelens aller nies- en adembgs- organen was nooit gehoord. En de oorzaak De een of andere aartsschalk. die noch vrees voor do wet, noch achting voor het policie-geregt heeft, had een papieren zakje met rood pepermeel in de zaal gestrooid en dit fijne stof deelt zich aan al de neuzen en keelen zijner offers mede. Toen men dit guitenstuk uitvond, liet de regter omniddelijk de zaal rui men, den vloer vegen en de rust was daarna spoedig hersteld. 2) het beginsel van gelijkheid voor de wet en 3) dat, waarbij aan elk en een iegelijk het regt wordt toegekend van grondeigendom te be zitten, in de volkszeden opgenomen,wat ge wordt er dan van den Koran, en van dat gan sche Staats-organismus, op de voorschriften van den Koran gebouwd, dat met de uitsluitende handhaving van het boek des profeets staat of valt? Een dagblad maakt dienaangaande deze op merkingen "Het schijnt thans stellig, dat Turkije voor- taan niet naar zijn eigen wil, maar naar dien der verbonden mogendheden moet handelen. De Porte mag geen vrede sluiten met Rusland zon der de toestemming van Engeland en Frankrijk. "Hel pand, dat de westelijke mogendheden door het beheerschen van de Porte on het serail in bezit genomen hebben, is ongelijk gewigtiger dan het pand, waarvan Rusland zich meester gemaakt heeft door het bezetten van de Donnu- vorstendommen. Rusland heeft slechts den vinger genomen, maar de westelijke mogendhe den het hoofd en du» het geheele ft^cAua»».") t3T Philadelphia is eene groote stad gewor den door het vereenigen van de Administration der rondom hetzelve liggende zustersteden met de hare. Van het noorden naar het zuiden strekt zich haar grondgebied thans ongeveer 22 mijlen, van het oosten naar het westen bijna 7 mijlen uitHare oppervlakte bedraagt oratreml20 vierkante mijlen of 77.000 akkers. De bevol king bedraagt meer dan een half millioen. die in ongeveer 75,000 huizen woont- Hel belastbare eigendom zal omtrent 156 millioen dollars beloo- pen. Bijnamen van Staten. Nieuw York wordt de "Empire Stnte" ge noemd; Connecticut, de "Freestone State", en somtijds het Land van Houten Muskaatnoten; In Catnden N. J-, werd onlangs in eèn huis, dat reeds meermalen bestolen was, eon dief gevangen, door eene met bedwelmende stoffen - gemengde fieschbrandewijn zoo to plaatsen.dat hij Massachusetts, de "Bay State"; Vermont, de die zien moest. Hij dronk cr van eu viol in slaap.

Sheboygan Nieuwsbode | 1854 | | pagina 1